Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Educația ialomițeană, decorată de Administrația Prezidențială

Educația ialomițeană, decorată de Administrația Prezidențială

Trei școli din Ialomița au primit distincții din partea Președintelui României, Klaus Iohannis, în cadrul unei ce­remonii oficiale care s-a desfășurat la Palatul Cotroceni, cu ocazia «Zilei Mondiale a Educației». Surprinzător, niciuna dintre aceste unități de învățământ nu este din mediul urban, toate fiind din mediul rural. Este vorba despre Școala Gimnazială Perieți, Școala Gimnazială «Ionel Perlea» Ograda și Școala Gimnazială Platonești. «Această decorație reprezintă dovada faptului că și în mediul rural profesorii pun accentul pe Educație!» susține profesorul Cristina Costea, directorul Școlii Gimnaziale din localitatea... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2024, 10:50 (5431 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Cursuri la Bazinul de Înot din Slobozia

Cursuri la Bazinul de Înot din Slobozia

Aflat în administrarea Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia, Bazinul de Înot din oraș organizează cursuri pentru copii. Profesorii Dana Melinte și Adrian Neculau îi așteaptă pe cei mici în fiecare zi de joi și sâmbătă.

 

Un sport preferat de cei mici Bazinul de Înot al Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia și-a adaptat programul astfel încât să poată fi accesibil atât celor care știu deja să înoate, cât și celor care vor să învețe să practice acest sport. Cursurile de înot, destinate î... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2024, 09:40 (14057 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Se simte nevoia unei colaborări reale între Primăria Slobozia, Consiliul Județean Ialomița și Urban!»

Adrian Stoicescu, directorul operatorului regional de apă Urban SA Slobozia

«Se simte nevoia unei colaborări reale între Primăria Slobozia, Consiliul Județean Ialomița și Urban!»

Undeva de pe la sfâr­șitul lunii februarie 2021, la conducerea Urban SA Slobozia a fost instalat Adrian Stoicescu, după ce răposatul director Valentin Cilibeanu a făcut «pasul în spate». Ulterior, Urban SA Slobozia s-a transformat în importantul operato­r regional de apă, cu acționar majoritar Consiliul Județean Ialomița (puțin peste 70% din acțiuni), acționar «minoritar» Unitatea Administrativ Terito­rială Slobozia (cu aproximativ 28,61% din acțiuni) și alte UAT acționari «minoritari» (cu puțin peste 1,3% din acțiuni). La un an distanță, în 16.03.2022, Adrian Stoicescu devine director general cu acte în regulă, av... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2024, 12:10 (11585 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Liste de așteptare pentru terapiile dedicate copiilor cu autism din Ialomița

Liste de așteptare pentru terapiile dedicate copiilor cu autism din Ialomița

Tulburarea din spectrul autist este o pro­blemă tot mai des întâlnită în rândul copiilor din Ialomița. Nici instituțiile abilitate și nici centrele private care oferă acces la terapiile specifice pentru dezvoltarea abilităților acestor copii nu au date suficiente cu privire la numărul exact al micuților diagnosticați cu autism la nivelul județului nostru. Recent, la Slobozia, mai multe organizații non guvernamentale au organizat o conferință în care au vorbit deschis despre această problemă. Ceea ce se știe cu certitudine la acest moment este faptul că specialiștii care lucrează cu acești copii au liste de așteptare pe care au trecut zeci de nume...

... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2024, 07:55 (6675 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte europene în pericol la Poliția Municipiului Slobozia și Jandarmeria ialomițeană

Proiecte europene în pericol la Poliția Municipiului Slobozia și Jandarmeria ialomițeană

Proiectele de reabilitarea a clădirilor în care Jandarmeria ialomițeană și Poliția Municipiului Slobozia își desfășoară activitatea sunt în impas. Reprezentanții celor două instituții pasează responsabilitatea în curtea firmelor care ar fi trebuit să rea­lizeze cele două investiții. Valoarea celor două proiecte depășește 9 milioane de lei.

 

Jandarmeria ialomițeană așteaptă recepția Proiectul de reabilitare a clădirii în care Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița își are sediul a fost realizat în 2017, iar lucrările ar fi trebuit... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2024, 12:05 (16869 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Niciun candidat «admis» la concursul pentru șefia Poliției ialomițene

Niciun candidat «admis» la concursul pentru șefia Poliției ialomițene

Anunțat încă de la sfârșitul lunii august 2024, concursul pentru șefia Inspectoratului de Po­liție al Județului Ialomița s-a încheiat la sfâr­șitul săptămânii precedente. Deși și-au exprimat intenția de a participa cinci candidați, doar trei dosare au fost validate de comisia de concurs a Inspectoratului General al Poliției Române. La examenul final s-au prezentat însă doar doi candidați, care nu au reușit să obțină note peste 7 pentru a fi declarați «admiși». Este vorba despre fostul comandant al IPJ Ialomița, Raul Belciug și actualul adjunct al instituției, Silviu Georgian Condruț. Primul a luat nota 2,90, în timp ce al doilea... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2024, 09:25 (8536 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Podul lui Mihăilă» de la Buești, în curs de realizare

«Podul lui Mihăilă» de la Buești, în curs de realizare

Podul peste râul Ialomița din apropierea comunei Buești este aproape de finalizare, «în scurt timp urmând a fi așezate grinzile» după cum declară primarul localității Buești, Nicolae Mihăilă. Proiectul construcției, cu o lungime de 82,20 m și o lățime de 7,80 m, a fost demarat la începutul anului 2023, la 31 octombrie 2023 fiind deschise ofertele aferente licitației. Astfel, la 10 ianuarie 2024 a fost desemnat câștigătorul, firma gălățeană Luconsa BM SRL fiind cea care urma să ridice «Podul lui Mihăilă» de la Buești cu o valoare de 10 milioane de lei. «Într-adevăr, constructorul s-a mișcat foarte repede... Lucrarea, care are... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2024, 16:50 (2721 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Raliul Prieteniei Brăila-Dobrich», organizat și la Slobozia

«Raliul Prieteniei Brăila-Dobrich», organizat și la Slobozia

Sâmbătă, 19 octombrie a.c., iubitorii cailor pu­tere au luat partea la cea de a 38-a ediție a «Raliului Prieteniei Brăila-Dobrich». La linia de start s-au înscris 30 de echipaje din Bulgaria, România și Austria. Municipiul Slobozia a fost una dintre loca­litățile alese de organizatori pentru desfășurarea competiției. În orașul nostru, probele s-au desfășurat în apropierea complexului comercial de pe strada Sudului.

 

Cai putere în inima orașului «Raliul Prieteniei Brăila-Dobrich» este o competiție automobilistică... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2024, 09:25 (1671 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sunt necesare mai multe stații de reîncărcare pentru autobuzele electrice ale Sloboziei

Pentru suplimentarea traseelor

Sunt necesare mai multe stații de reîncărcare pentru autobuzele electrice ale Sloboziei

Proiectul de mobilitate urbană al Sloboziei, inițiat de administrația locală, include o extindere a traseelor autobuzelor care transportă călători la nivelul orașului. Din păcate, în lipsa stațiilor de încărcare, Serviciul Public de Transport Local al municipiului trebuie să utilizeze actualele rute, vechi de mai bine de 15 ani. «În momentul în care autobaza va deveni funcțională și vom avea mai multe stații de reîncărcare vom reuși să extindem traseele!» susține Alexandru Dragomir, directorul Serviciului de Transport Public Slobozia.

 

Transport ecologic pe vechile trasee... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2024, 08:05 (6052 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Țăndărei, contract semnat pentru modernizarea iluminatului stradal

Primăria Țăndărei, contract semnat pentru modernizarea iluminatului stradal

La începutul săptămânii precedente, Primăria Țăndărei a semnat contractul pentru modernizarea și eficientizarea sistemului public de iluminat din oraș. Proiectul are o valoare de aproximativ 3,4 milioane de lei, fiind finanțat prin Administrația Fondului pentru Mediu. «Această investiție va aduce schimbări majore în calitatea iluminatului stradal. Prin această inițiativă, se vor instala 906 noi corpuri de iluminat LED, care vor ge­nera multiple beneficii pentru comunitatea noastră!» a ținut să declare primarul orașului Țăndărei, Cristi Roman. «Va fi redus consumul de energie electrică cu peste 40%, ceea ce va genera economii importante la bugetul local... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2024, 12:05 (4379 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidatura fostului prim-procuror Hristescu la concursul de admitere în magistratură, RESPINSĂ

Candidatura fostului prim-procuror Hristescu la concursul de admitere în magistratură, RESPINSĂ

Condamnat cu executare și «ieșit» din sistemul local de justiție din cauza proble­melor cu legea, fostul prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, Cătălin Hristescu a încercat să revină în magistratură. Acesta s-a înscris la concursul de admitere în magistratură organizat de Consiliul Superior al Magistraturii, pentru perioada 27 iulie 2024-27 martie 2025, însă dosarul său a fost respins. CSM și-a motivat decizia precizând faptul că fostul magistrat nu îndeplinește condiția de avea 5 ani de activitate într-o profesie juridică. După ce a fost eliberat din închisoare, Cătălin Hristescu a profesat ca... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2024, 08:15 (5289 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

BSG Amanet&Exchange-Servicii avantajoase și sigure pentru amanetarea aurului și electronicelor

advertorial

BSG Amanet&Exchange-Servicii avantajoase și sigure pentru amanetarea aurului și electronicelor

BSG Amanet&Exchange domină piața de amanet din România, oferind servicii avantajoase și sigure pentru amanetarea aurului și argintului, electronicelor sau a ceasurilor. Cu prețuri competitive și transparență absolută, BSG este alegerea ideală pentru cei care au nevoie rapid de bani.
La BSG Amanet&Exchange, clienții primesc 220 lei/gram pentru aurul de 14K, unul dintre cele mai bune prețuri de pe piață. Pe lângă acest preț competitiv, BSG oferă dobânzi avantajoase și evaluări gratuite pentru orice obiect din aur, fie că este vorba de bijuterii, lingouri, obiecte rupte sau defecte. Clienții primesc banii pe loc, fără comision de administrare sau... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2024, 08:00 (4266 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzi asfaltate la Fetești

Străzi asfaltate la Fetești

La Fetești, lucrările de moder­nizare pe strada Independenței s-au finalizat. «În prezent, Drumuri Municipale Fetești se concentrează pe reabilitarea trotuarelor. Lucră­rile, deși sistate anul trecut, au fost reluate de Primărie prin încredin­țarea lor companiei locale, conform legislației în vigoare. Se vor moderniza și străzile Carpați, Sirenei și Jandarmeriei!» a de­clarat primarul municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche. De asemenea, «și lucrările de asfaltare a străzii Lucian Blaga sunt în plină desfășurare, repre­zentând etapa finală a proiectului local de reabilitare a acesteia!» a continuat edilul Laurențiu... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2024, 10:25 (3742 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Stații de autobuz» în regie proprie, la Miloșești

«Stații de autobuz» în regie proprie, la Miloșești

Primarul localității Miloșești, Dumitru Trifu a prezentat locuitorilor «stațiile de autobuz» realizate în regie proprie. «Am reușit, în regie proprie, să confecționăm aceste „stații de autobuz“. Am redus astfel enorm cheltuielile cu acest tip de mobilier urban pe care se impunea să îl achiziționăm!» a precizat Dumitru Trifu, edilul din Miloșești.

... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2024, 09:50 (2071 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița necesită servicii de pază

Școlile din Ialomița necesită servicii de pază

În cadrul ultimei ședințe a Autorității Teritoriale de Ordine Publică s-a pus în discuție modul în care unitățile de învățământ s-au pregătit pentru debutul noului an școlar. Prezenți la întâlnire au fost și reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Aceștia au atras încă o dată atenția cu privire la necesitatea asigurării serviciilor de pază pentru unitățile de învățământ. Potrivit oficialilor din Poliția ialomițeană, 26 de școli din județul Ialomița nu dispun de pază sau de sisteme de supraveghere video. Responsabilitatea în acest caz cade pe umerii administrațiilor locale care susțin că nu au fonduri... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2024, 12:50 (2137 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Înjunghiat de 10 ori din cauza unui un scandal provocat în Italia

S-a întâmplat la Sfântu Gheorghe

Înjunghiat de 10 ori din cauza unui un scandal provocat în Italia

Un bărbat de aproximativ 60 de ani se zbate între viață și moarte la Spitalul de Urgență Floreasca din București, după ce a fost înjunghiat de 10 ori cu un cuțit. Între victimă și agresorii săi ar exista un conflict mai vechi, bărbatul înjunghiat agresându-l la rândul său pe fiul unuia dintre atacatori, într-o localitate de pe teritoriul Italiei. Autoritățile judiciare din Ialomița ar fi cunoscut starea conflictuală dintre aceștia și au încercat să prevină incidentul printr-o razie de amploare organizată la Bărbulești. Totul s-a petrecut însă la o zi distanță după perchezițiile polițiștilor.

 

Răzbunare sângeroasă... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2024, 07:55 (6716 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Agroserv Măriuța SRL Drăgoești/«Lăptăria cu Caimac», pierderi din cauza secetei pedologice

Agroserv Măriuța SRL Drăgoești/«Lăptăria cu Caimac», pierderi din cauza secetei pedologice

Agroserv Măriuța SRL, firma ialomițeană din Drăgoești listată pe piața AeRO a Bursei de Valori București sub simbolul MILK, desfășoară o activitate agricolă mixtă, respectiv cultură vegetală, prin exploatarea a aproximativ 2500 de hectare, combinată cu creșterea animalelor. Potrivit economica.net, compania deținătoare a brandului «Lăptăria cu Caimac», raportează o pierdere netă de 0,646 milioane de lei la finele primului semestru din 2024.

 

«Lăptăria cu Caimac», afectată de seceta pedologică Agroserv Măriuța SRL Drăgoești, proprietară a brandului... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2024, 12:20 (4602 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Parchetul Slobozia a clasat ancheta deschisă în cazul directorului adjunct al APIA Ialomița!

ANI n-a avut dreptate

Parchetul Slobozia a clasat ancheta deschisă în cazul directorului adjunct al APIA Ialomița!

În martie 2024, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a fost sesizat de Agenția Națio­nală de Integritate cu privire la posibila comitere a infracțiunii de «folo­sire a funcției pentru favorizarea unor persoane» de către Virgil Valentin Dorobanțu, directorul adjunct al APIA Ialomița. Acesta a fost acuzat de faptul că și-ar fi delegat soția în cadrul unui Compartiment al APIA Ialomița, dar la 6 luni distanță procurorii au stabilit că «fapta nu există», clasând dosarul penal! Sesizarea organelor judiciare de către ANI este greu de înțeles în condițiile în care aceștia au precizat într-un raport oficial faptul... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2024, 08:05 (3192 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița: Grigore-Neacșu vicepreședinți, Voiculeț administrator public!

Rămâne cum s-a stabilit

Consiliul Județean Ialomița: Grigore-Neacșu vicepreședinți, Voiculeț administrator public!

Așa cum am anticipat și prezentat încă de la începutul lunii octombrie a.c., Cătălin Grigore și Mihai Neacșu au fost aleși vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița în cadrul unei ședințe de îndată convocată miercuri, 16 octombrie 2024. «Cătălin Grigore, aflat la al treilea mandat, își continuă munca de succes, aducând experiență și dedicare în slujba ialomițenilor. Alături de el, Mihai Neacșu, aflat la început de drum în această funcție, vine cu energie și dorința de a contribui la progresul județului!»... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2024, 15:50 (8939 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

«Noul» Consiliu Județean Ialomița, CONSTITUIT

Consilierii mandatului 2024-2028 au depus jurămintele

«Noul» Consiliu Județean Ialomița, CONSTITUIT

Marți, 15 octombrie 2024, s-a desfășurat ședința de constituire a «noului» Consiliul Județean Ialomița, care își va desfășura activitatea în perioada 2024-2028. Din cei 28 de consilieri județeni ale căror mandate au fost validate de Tribunalul Ialomița, doar 26 și-au preluat atribuțiile. Totodată, în cadrul aceleiași întâlniri oficiale, Marian Pavel a depus jurământul în calitate de «nou» președinte al Consiliului Județean Ialomița.

 

Consilierii județeni și-au preluat mandatele Potrivit prevederilor Codului Administrativ... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 17:05 (6543 vizualizări - 6 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni prin care au verificat modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de protecție sanitară, privind răspândirea noului ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:00
(2123 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Sancționat pentru că a încălcat măsura izolării la domiciliu

Un tânăr de 37 de ani, domiciliat în localitatea Făcăeni, a fost sancționat de către polițiști, acesta încălcând măsura izolării la domiciliu, impusă prin decizia Direcției de Sănătate Publică Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 18:00
(2732 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice

În seara zilei de luni, 11 ianuarie a.c., în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru un control de rutină mașina condusă de un bărbat, de 46 de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 17:00
(2303 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat în ziua de luni, 11 ianuarie a.c., un autoturism condus de un șofer în vârstă de 42 de ani, din Slobozia, având ca pasageri ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 16:00
(2018 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 43 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7220, cu 43 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 15:40
(2739 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Accesează una dintre facilitățile fiscale și nu vei fi executat silit!

ANAF desfășoară o amplă campanie de informare a contribuabililor cu privire la măsurile fiscale a căror aplicabilitate a fost prelungită prin Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 226/2020. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 18:20
(10695 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Măsuri active destinate angajatorilor

În Monitorul Oficial nr. 1326/31.12.2020 a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 220/2020, privind aplicarea unor măsuri de protecție socială după 1 ianuarie 2021 în contextul răspândirii coronavirusului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 17:50
(2436 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoane dispărute

Ialomița: Persoane dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două persoane, de 37 și 47 de  ani, care au plecat de la domiciliu. Cei care pot oferi informații sau detalii care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:50
(2103 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

195 de kilograme de pește, din specia caras, transportat fără documente legale, au depistat polițiștii ialomițeni pe raza comunei Platonești, în portbagajul unui autovehicul condus de un bărbat de 24 de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:45
(2623 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, în jurul orelor 12,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Gârbovi, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:40
(1617 vizualizări - 0 comentarii)


Înmormântare cu amenzi la Fetești

La sfârșit de săptămână, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ialomițeni, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:35
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7177, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 15:25
(1761 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7155, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 15:40
(3216 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia a intrat din nou în Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 a crescut la 3,29/1000 de locuitori!

Potrivit unei analize a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, municipiul Slobozia a fost inclus din nou pe lista localităților aflate în Zona Roșie, din cauza creșterii numărului cazurilor de ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 11:35
(3678 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7126, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2021, 15:45
(2747 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe Centura Sloboziei

Accident rutier pe Centura Sloboziei

Două autovehicule s-au ciocnit în ziua de vineri, 8 ianuarie2021, pe șoseaua de Centură a municipiului Slobozia. În cele două autovehicule se aflau 5 persoane, nefiind înregistrați răniți. Pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:55
(2195 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Un accident rutier s-a produs vineri, 8 ianuarie a.c., în zona localității Orboiești. Din primele informații este vorba despre două autoturisme care s-au ciocnit violent. În ambele autovehicule se aflau ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:45
(1578 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

O autoutilitară în care se aflau 4 persoane a fost implicată într-un accident rutier în zona localității Bucu, produs în ziua de vineri, 8 ianuarie 2021. La fața locului au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:40
(2650 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 59 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7098, cu 59 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 15:20
(2706 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 40000 de lei

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 12:40
(3484 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7039, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2021, 16:05
(2130 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean reținut la Slobozia pentru «tâlhărie»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat bănuit de comiterea unei infracțiunii de tâlhărie luni, 4 ianuarie a.c., asupra unei tinere din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:15
(3408 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 18750 de lei

Sub coordonarea Instituției Prefectului, au fost desfășurate în sistem integrat, noi acțiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, scopul vizat fiind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:10
(3956 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 98 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7025, cu 98 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 15:55
(1993 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se depun cererile pentru subvenția la motorină pe trimestrul IV 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 1 februarie 2021 inclusiv, se depun Cererile de plată pentru rambursarea ajutorului de stat ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 19:15
(7636 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Luni, 4 ianuarie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești, în timp ce efectuau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor la regimul rutier, pe ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 17:35
(2303 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Trimis în judecată pentru «dare de mită» după ce a fost denunțat de un polițist

Ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița informează cu privire la faptul că, la data de 16 decembrie 2020, s-a reușit trimiterea în judecată a unui inculpat sub acuzația de «dare de mită». În ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 16:45
(7895 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Adolescentă fugită de la domiciliu, descoperită în județul Brăila

Luni, 4 ianuarie 2021, polițiștii ialomițeni au fost sesizați de tatăl unei adolescente de 12 ani, cu domiciliul pe raza localității Iazu, cu privire la faptul că aceasta a dispărut de la domiciliu. Tatăl ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 16:35
(3361 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Măcrișului: Beat la volan, a intrat cu mașina în gard

Un bărbat în vârstă de 39 de ani, din Valea Măcrișului, este cercetat penal de polițiști după ce a intrat cu mașina într-un gard. Acesta a fost depistat de
două ori conducând un autoturism sub influența ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 16:20
(2548 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Luni, 4 ianuarie 2021, polițiștii ialomițeni au continuat activitățile preventive referitoare la modul în care populația respectă măsurile de protecție sanitară. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 16:10
(1660 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...