Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Educația ialomițeană, decorată de Administrația Prezidențială

Educația ialomițeană, decorată de Administrația Prezidențială

Trei școli din Ialomița au primit distincții din partea Președintelui României, Klaus Iohannis, în cadrul unei ce­remonii oficiale care s-a desfășurat la Palatul Cotroceni, cu ocazia «Zilei Mondiale a Educației». Surprinzător, niciuna dintre aceste unități de învățământ nu este din mediul urban, toate fiind din mediul rural. Este vorba despre Școala Gimnazială Perieți, Școala Gimnazială «Ionel Perlea» Ograda și Școala Gimnazială Platonești. «Această decorație reprezintă dovada faptului că și în mediul rural profesorii pun accentul pe Educație!» susține profesorul Cristina Costea, directorul Școlii Gimnaziale din localitatea... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2024, 10:50 (5431 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Cursuri la Bazinul de Înot din Slobozia

Cursuri la Bazinul de Înot din Slobozia

Aflat în administrarea Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia, Bazinul de Înot din oraș organizează cursuri pentru copii. Profesorii Dana Melinte și Adrian Neculau îi așteaptă pe cei mici în fiecare zi de joi și sâmbătă.

 

Un sport preferat de cei mici Bazinul de Înot al Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia și-a adaptat programul astfel încât să poată fi accesibil atât celor care știu deja să înoate, cât și celor care vor să învețe să practice acest sport. Cursurile de înot, destinate î... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2024, 09:40 (14057 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Se simte nevoia unei colaborări reale între Primăria Slobozia, Consiliul Județean Ialomița și Urban!»

Adrian Stoicescu, directorul operatorului regional de apă Urban SA Slobozia

«Se simte nevoia unei colaborări reale între Primăria Slobozia, Consiliul Județean Ialomița și Urban!»

Undeva de pe la sfâr­șitul lunii februarie 2021, la conducerea Urban SA Slobozia a fost instalat Adrian Stoicescu, după ce răposatul director Valentin Cilibeanu a făcut «pasul în spate». Ulterior, Urban SA Slobozia s-a transformat în importantul operato­r regional de apă, cu acționar majoritar Consiliul Județean Ialomița (puțin peste 70% din acțiuni), acționar «minoritar» Unitatea Administrativ Terito­rială Slobozia (cu aproximativ 28,61% din acțiuni) și alte UAT acționari «minoritari» (cu puțin peste 1,3% din acțiuni). La un an distanță, în 16.03.2022, Adrian Stoicescu devine director general cu acte în regulă, av... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2024, 12:10 (11585 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Liste de așteptare pentru terapiile dedicate copiilor cu autism din Ialomița

Liste de așteptare pentru terapiile dedicate copiilor cu autism din Ialomița

Tulburarea din spectrul autist este o pro­blemă tot mai des întâlnită în rândul copiilor din Ialomița. Nici instituțiile abilitate și nici centrele private care oferă acces la terapiile specifice pentru dezvoltarea abilităților acestor copii nu au date suficiente cu privire la numărul exact al micuților diagnosticați cu autism la nivelul județului nostru. Recent, la Slobozia, mai multe organizații non guvernamentale au organizat o conferință în care au vorbit deschis despre această problemă. Ceea ce se știe cu certitudine la acest moment este faptul că specialiștii care lucrează cu acești copii au liste de așteptare pe care au trecut zeci de nume...

... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2024, 07:55 (6675 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte europene în pericol la Poliția Municipiului Slobozia și Jandarmeria ialomițeană

Proiecte europene în pericol la Poliția Municipiului Slobozia și Jandarmeria ialomițeană

Proiectele de reabilitarea a clădirilor în care Jandarmeria ialomițeană și Poliția Municipiului Slobozia își desfășoară activitatea sunt în impas. Reprezentanții celor două instituții pasează responsabilitatea în curtea firmelor care ar fi trebuit să rea­lizeze cele două investiții. Valoarea celor două proiecte depășește 9 milioane de lei.

 

Jandarmeria ialomițeană așteaptă recepția Proiectul de reabilitare a clădirii în care Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița își are sediul a fost realizat în 2017, iar lucrările ar fi trebuit... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2024, 12:05 (16869 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Niciun candidat «admis» la concursul pentru șefia Poliției ialomițene

Niciun candidat «admis» la concursul pentru șefia Poliției ialomițene

Anunțat încă de la sfârșitul lunii august 2024, concursul pentru șefia Inspectoratului de Po­liție al Județului Ialomița s-a încheiat la sfâr­șitul săptămânii precedente. Deși și-au exprimat intenția de a participa cinci candidați, doar trei dosare au fost validate de comisia de concurs a Inspectoratului General al Poliției Române. La examenul final s-au prezentat însă doar doi candidați, care nu au reușit să obțină note peste 7 pentru a fi declarați «admiși». Este vorba despre fostul comandant al IPJ Ialomița, Raul Belciug și actualul adjunct al instituției, Silviu Georgian Condruț. Primul a luat nota 2,90, în timp ce al doilea... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2024, 09:25 (8536 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Podul lui Mihăilă» de la Buești, în curs de realizare

«Podul lui Mihăilă» de la Buești, în curs de realizare

Podul peste râul Ialomița din apropierea comunei Buești este aproape de finalizare, «în scurt timp urmând a fi așezate grinzile» după cum declară primarul localității Buești, Nicolae Mihăilă. Proiectul construcției, cu o lungime de 82,20 m și o lățime de 7,80 m, a fost demarat la începutul anului 2023, la 31 octombrie 2023 fiind deschise ofertele aferente licitației. Astfel, la 10 ianuarie 2024 a fost desemnat câștigătorul, firma gălățeană Luconsa BM SRL fiind cea care urma să ridice «Podul lui Mihăilă» de la Buești cu o valoare de 10 milioane de lei. «Într-adevăr, constructorul s-a mișcat foarte repede... Lucrarea, care are... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2024, 16:50 (2721 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Raliul Prieteniei Brăila-Dobrich», organizat și la Slobozia

«Raliul Prieteniei Brăila-Dobrich», organizat și la Slobozia

Sâmbătă, 19 octombrie a.c., iubitorii cailor pu­tere au luat partea la cea de a 38-a ediție a «Raliului Prieteniei Brăila-Dobrich». La linia de start s-au înscris 30 de echipaje din Bulgaria, România și Austria. Municipiul Slobozia a fost una dintre loca­litățile alese de organizatori pentru desfășurarea competiției. În orașul nostru, probele s-au desfășurat în apropierea complexului comercial de pe strada Sudului.

 

Cai putere în inima orașului «Raliul Prieteniei Brăila-Dobrich» este o competiție automobilistică... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2024, 09:25 (1671 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sunt necesare mai multe stații de reîncărcare pentru autobuzele electrice ale Sloboziei

Pentru suplimentarea traseelor

Sunt necesare mai multe stații de reîncărcare pentru autobuzele electrice ale Sloboziei

Proiectul de mobilitate urbană al Sloboziei, inițiat de administrația locală, include o extindere a traseelor autobuzelor care transportă călători la nivelul orașului. Din păcate, în lipsa stațiilor de încărcare, Serviciul Public de Transport Local al municipiului trebuie să utilizeze actualele rute, vechi de mai bine de 15 ani. «În momentul în care autobaza va deveni funcțională și vom avea mai multe stații de reîncărcare vom reuși să extindem traseele!» susține Alexandru Dragomir, directorul Serviciului de Transport Public Slobozia.

 

Transport ecologic pe vechile trasee... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2024, 08:05 (6052 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Țăndărei, contract semnat pentru modernizarea iluminatului stradal

Primăria Țăndărei, contract semnat pentru modernizarea iluminatului stradal

La începutul săptămânii precedente, Primăria Țăndărei a semnat contractul pentru modernizarea și eficientizarea sistemului public de iluminat din oraș. Proiectul are o valoare de aproximativ 3,4 milioane de lei, fiind finanțat prin Administrația Fondului pentru Mediu. «Această investiție va aduce schimbări majore în calitatea iluminatului stradal. Prin această inițiativă, se vor instala 906 noi corpuri de iluminat LED, care vor ge­nera multiple beneficii pentru comunitatea noastră!» a ținut să declare primarul orașului Țăndărei, Cristi Roman. «Va fi redus consumul de energie electrică cu peste 40%, ceea ce va genera economii importante la bugetul local... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2024, 12:05 (4379 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidatura fostului prim-procuror Hristescu la concursul de admitere în magistratură, RESPINSĂ

Candidatura fostului prim-procuror Hristescu la concursul de admitere în magistratură, RESPINSĂ

Condamnat cu executare și «ieșit» din sistemul local de justiție din cauza proble­melor cu legea, fostul prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, Cătălin Hristescu a încercat să revină în magistratură. Acesta s-a înscris la concursul de admitere în magistratură organizat de Consiliul Superior al Magistraturii, pentru perioada 27 iulie 2024-27 martie 2025, însă dosarul său a fost respins. CSM și-a motivat decizia precizând faptul că fostul magistrat nu îndeplinește condiția de avea 5 ani de activitate într-o profesie juridică. După ce a fost eliberat din închisoare, Cătălin Hristescu a profesat ca... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2024, 08:15 (5289 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

BSG Amanet&Exchange-Servicii avantajoase și sigure pentru amanetarea aurului și electronicelor

advertorial

BSG Amanet&Exchange-Servicii avantajoase și sigure pentru amanetarea aurului și electronicelor

BSG Amanet&Exchange domină piața de amanet din România, oferind servicii avantajoase și sigure pentru amanetarea aurului și argintului, electronicelor sau a ceasurilor. Cu prețuri competitive și transparență absolută, BSG este alegerea ideală pentru cei care au nevoie rapid de bani.
La BSG Amanet&Exchange, clienții primesc 220 lei/gram pentru aurul de 14K, unul dintre cele mai bune prețuri de pe piață. Pe lângă acest preț competitiv, BSG oferă dobânzi avantajoase și evaluări gratuite pentru orice obiect din aur, fie că este vorba de bijuterii, lingouri, obiecte rupte sau defecte. Clienții primesc banii pe loc, fără comision de administrare sau... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2024, 08:00 (4266 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzi asfaltate la Fetești

Străzi asfaltate la Fetești

La Fetești, lucrările de moder­nizare pe strada Independenței s-au finalizat. «În prezent, Drumuri Municipale Fetești se concentrează pe reabilitarea trotuarelor. Lucră­rile, deși sistate anul trecut, au fost reluate de Primărie prin încredin­țarea lor companiei locale, conform legislației în vigoare. Se vor moderniza și străzile Carpați, Sirenei și Jandarmeriei!» a de­clarat primarul municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche. De asemenea, «și lucrările de asfaltare a străzii Lucian Blaga sunt în plină desfășurare, repre­zentând etapa finală a proiectului local de reabilitare a acesteia!» a continuat edilul Laurențiu... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2024, 10:25 (3742 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Stații de autobuz» în regie proprie, la Miloșești

«Stații de autobuz» în regie proprie, la Miloșești

Primarul localității Miloșești, Dumitru Trifu a prezentat locuitorilor «stațiile de autobuz» realizate în regie proprie. «Am reușit, în regie proprie, să confecționăm aceste „stații de autobuz“. Am redus astfel enorm cheltuielile cu acest tip de mobilier urban pe care se impunea să îl achiziționăm!» a precizat Dumitru Trifu, edilul din Miloșești.

... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2024, 09:50 (2071 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița necesită servicii de pază

Școlile din Ialomița necesită servicii de pază

În cadrul ultimei ședințe a Autorității Teritoriale de Ordine Publică s-a pus în discuție modul în care unitățile de învățământ s-au pregătit pentru debutul noului an școlar. Prezenți la întâlnire au fost și reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Aceștia au atras încă o dată atenția cu privire la necesitatea asigurării serviciilor de pază pentru unitățile de învățământ. Potrivit oficialilor din Poliția ialomițeană, 26 de școli din județul Ialomița nu dispun de pază sau de sisteme de supraveghere video. Responsabilitatea în acest caz cade pe umerii administrațiilor locale care susțin că nu au fonduri... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2024, 12:50 (2137 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Înjunghiat de 10 ori din cauza unui un scandal provocat în Italia

S-a întâmplat la Sfântu Gheorghe

Înjunghiat de 10 ori din cauza unui un scandal provocat în Italia

Un bărbat de aproximativ 60 de ani se zbate între viață și moarte la Spitalul de Urgență Floreasca din București, după ce a fost înjunghiat de 10 ori cu un cuțit. Între victimă și agresorii săi ar exista un conflict mai vechi, bărbatul înjunghiat agresându-l la rândul său pe fiul unuia dintre atacatori, într-o localitate de pe teritoriul Italiei. Autoritățile judiciare din Ialomița ar fi cunoscut starea conflictuală dintre aceștia și au încercat să prevină incidentul printr-o razie de amploare organizată la Bărbulești. Totul s-a petrecut însă la o zi distanță după perchezițiile polițiștilor.

 

Răzbunare sângeroasă... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2024, 07:55 (6716 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Agroserv Măriuța SRL Drăgoești/«Lăptăria cu Caimac», pierderi din cauza secetei pedologice

Agroserv Măriuța SRL Drăgoești/«Lăptăria cu Caimac», pierderi din cauza secetei pedologice

Agroserv Măriuța SRL, firma ialomițeană din Drăgoești listată pe piața AeRO a Bursei de Valori București sub simbolul MILK, desfășoară o activitate agricolă mixtă, respectiv cultură vegetală, prin exploatarea a aproximativ 2500 de hectare, combinată cu creșterea animalelor. Potrivit economica.net, compania deținătoare a brandului «Lăptăria cu Caimac», raportează o pierdere netă de 0,646 milioane de lei la finele primului semestru din 2024.

 

«Lăptăria cu Caimac», afectată de seceta pedologică Agroserv Măriuța SRL Drăgoești, proprietară a brandului... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2024, 12:20 (4602 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Parchetul Slobozia a clasat ancheta deschisă în cazul directorului adjunct al APIA Ialomița!

ANI n-a avut dreptate

Parchetul Slobozia a clasat ancheta deschisă în cazul directorului adjunct al APIA Ialomița!

În martie 2024, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a fost sesizat de Agenția Națio­nală de Integritate cu privire la posibila comitere a infracțiunii de «folo­sire a funcției pentru favorizarea unor persoane» de către Virgil Valentin Dorobanțu, directorul adjunct al APIA Ialomița. Acesta a fost acuzat de faptul că și-ar fi delegat soția în cadrul unui Compartiment al APIA Ialomița, dar la 6 luni distanță procurorii au stabilit că «fapta nu există», clasând dosarul penal! Sesizarea organelor judiciare de către ANI este greu de înțeles în condițiile în care aceștia au precizat într-un raport oficial faptul... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2024, 08:05 (3192 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița: Grigore-Neacșu vicepreședinți, Voiculeț administrator public!

Rămâne cum s-a stabilit

Consiliul Județean Ialomița: Grigore-Neacșu vicepreședinți, Voiculeț administrator public!

Așa cum am anticipat și prezentat încă de la începutul lunii octombrie a.c., Cătălin Grigore și Mihai Neacșu au fost aleși vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița în cadrul unei ședințe de îndată convocată miercuri, 16 octombrie 2024. «Cătălin Grigore, aflat la al treilea mandat, își continuă munca de succes, aducând experiență și dedicare în slujba ialomițenilor. Alături de el, Mihai Neacșu, aflat la început de drum în această funcție, vine cu energie și dorința de a contribui la progresul județului!»... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2024, 15:50 (8939 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

«Noul» Consiliu Județean Ialomița, CONSTITUIT

Consilierii mandatului 2024-2028 au depus jurămintele

«Noul» Consiliu Județean Ialomița, CONSTITUIT

Marți, 15 octombrie 2024, s-a desfășurat ședința de constituire a «noului» Consiliul Județean Ialomița, care își va desfășura activitatea în perioada 2024-2028. Din cei 28 de consilieri județeni ale căror mandate au fost validate de Tribunalul Ialomița, doar 26 și-au preluat atribuțiile. Totodată, în cadrul aceleiași întâlniri oficiale, Marian Pavel a depus jurământul în calitate de «nou» președinte al Consiliului Județean Ialomița.

 

Consilierii județeni și-au preluat mandatele Potrivit prevederilor Codului Administrativ... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 17:05 (6543 vizualizări - 6 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor de Florii

La sfârșitul de săptămână precedent, polițiștii ialomițeni au fost la datorie, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică și prevenirea producerii oricăror evenimente negative. Au fost ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2017, 16:40
(3409 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest sens, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2017, 20:05
(5955 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Fetiță de 12 ani, acroșată de o mașină

Joi, 6 aprilie 2017, pe raza comunei Alexeni s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate, polițiștii au stabilit că în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2017, 19:10
(4075 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


AJOFM Ialomița: Rezultate «Bursa Generală a Locurilor de Muncă»

Vineri, 7 aprilie 2017, la nivel național, s-a desfașurat «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», acțiune organizată de Agenția  Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2017, 17:40
(4324 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Mondială a Sănătății», marcată la Slobozia

Vineri, 7 aprilie 2017, pe întreg mapamondul se celebrează «Ziua Mondială a Sănătății». Evenimentul este marcat și la Slobozia, printr-o acțiune comună a Spitalului Județean de Urgență Slobozia și a Direcției ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2017, 20:20
(3986 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Vindea ilegal pește

Jandarmii ialomițeni au depistat miercuri, 5 aprilie 2015, pe străzile din comuna Manasia, un bărbat care comercializa ilegal pește. Omul nu a putut să justifice prin documente legale cantitatea de 80 kilograme ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2017, 19:45
(3986 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni economice, sancționate de polițiști

Polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Economice au acționat în aceste zile pe linia prevenirii și combaterii infracțiunilor din sfera lor de competență. Cu această ocazie, au fost ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2017, 19:10
(3199 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pericol de incendiu la o autocisternă încărcată cu gaz petrolier lichefiat

Slobozia: Pericol de incendiu la o autocisternă încărcată cu gaz petrolier lichefiat

Marți, 4 aprilie 2017, în jurul orelor 12,30, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei autocisterne de transport GPL care, pe timpul unor operațiuni de transvazare a încărcăturii de combustibil ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2017, 20:35
(3253 vizualizări - 2 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 2 permise reținute, amenzi de peste 20500 de lei

La acest sfârșit de săptămână, 31 martie-2 aprilie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2017, 13:25
(5355 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Pește confiscat

Duminică, 2 aprilie 2017, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au acționat pe raza de competență pentru prevenirea si combaterea faptelor de braconaj piscicol, îndreptate împotriva habitatelor ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2017, 12:20
(4185 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

În perioada 3-7 aprilie 2017, se va defășura cea de a XII-a ediție a evenimentului organizat de Poliția Română la nivel național, sub titlul «Săptămâna Prevenirii Criminalității». Astfel, în acest interval ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2017, 11:05
(3712 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o locuință socială

O anexă a unei locuințe sociale din Fetești a fost cuprinsă de flăcări în seara zilei de joi, 30 martie 2017. În respectiva locație se aflau mai mulți oameni ai străzii, cauza probabilă a incendiului fiind ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2017, 20:25
(3621 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


DSVSA Ialomița: Focare de gripă aviară la Slobozia și Axintele

Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Sigurnața Alimentelor Ialomița precizează faptul că vineri, 31 aprilie 2017, au fost confirmate 3 cazuri de gripă aviară, înalt patogenă, de tipul ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2017, 20:05
(5368 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii ne învață cum să ne ferim de escroci

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița informează opinia publică asupra măsurilor preventive care trebuie luate pentru a nu cădea victime escrocilor ce obțin sume de bani prin metoda «Accidentul». Modul de ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2017, 19:50
(6153 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Întâlnire cu agricultorii din Gheorghe Doja

Oficialii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat, joi, 30 martie 2017, o întâlnire de lucru, în localitatea Gheorghe Doja, cu agricultorii din localitate, specializați în ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2017, 18:10
(5151 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Național al Agriculturii

Iubitorii de arte plastice sunt așteptați joi, 6 aprilie 2017, începând cu orele 14,00, la Muzeul Național al Agriculturii, pentru a participa la o expoziție de pictură de grup. Pe simeze își vor prezenta ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2017, 17:20
(4984 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în luna martie 2017, în domeniul relațiilor de muncă, acțiuni de control, în cadrul Campaniei Naționale «O zi pe săptămână», prin controale inopinate ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2017, 20:05
(3947 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestați preventiv pentru «tâlhărie calificată»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au pus în mișcare acțiunea penală față de trei persoane din municipiu, două dintre acestea fiind minore, pentru comiterea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2017, 18:25
(5636 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Amara

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2017, 11:05
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


«Slobozia viitorului văzută prin ochii tinerilor», ediția a III-a

Primăria Municipiului Slobozia și DMCIST organizează concursul de proiecte «Slobozia viitorului văzută prin ochii tinerilor», ediție cu care va marca «Ziua Națională a Tineretului-2 mai». La acest concurs ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2017, 12:20
(3958 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au furat din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați luni, 27 martie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 19:25
(4474 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vârste cuprinse între 27 și 52 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice, fără a poseda permis de conducere. De asemenea, un ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 19:20
(4726 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Arestat preventiv pentru «furt din locuință»

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Coșereni au identificat principalul bănuit de săvârșirea infracțiunii de furt dintr-o locuință din localitatea Drăgoești, în persoana unui tânăr de 22 de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 19:05
(6201 vizualizări - 0 comentarii)


Punctele Enel, închise joi, 30 martie 2017

Potrivit unui comunicat de presă, toate Punctele Enel din județele Constanța, Ialomița, Călărași și Tulcea vor fi închise joi, 30 martie 2017, pentru lucrări de mentenanță la sistemul informatic ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 17:25
(3542 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

În scopul verificării respectării normelor de igienă sanitară veterinară în unitățile care produc, depozitează, transportă și valorifică produse de origine animală și nonanimală, exploatații de animale ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 15:20
(3975 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concurs de educație muzicală

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va invită sâmbătă, 1 aprilie 2017, orele 9,30, la Concursul de educație muzicală «Prieteni prin cântec». Evenimentul se desfășoară în cadrul Proiectului Național ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 13:15
(4688 vizualizări - 1 comentariu)


Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru instituțiile de învățământ de profil

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru concursul de admitere-sesiunea 2017, pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 11:20
(6080 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Spania!

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă prin serviciul de ocupare EURES România oferă 200 locuri de muncă vacante pentru muncă sezonieră, ambalat fructe și verdețuri (regiunea Lérida-Spania). ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2017, 14:20
(8422 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

Printre activitățile premergătoare «Zilei Poliției Române», polițiștii ialomițeni organizează joi, 23 martie 2017, în intervalul 10,00-12,00, «Ziua Porților Deschise», pentru cetățenii care doresc să cunoască ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:55
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu de cutremur la Urziceni

«Cutremur cu urmări negative pe amplasamentul SC SNTGN SA Urziceni» este ipoteza unui exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren, în care structurile implicate vor acționa integrat pentru gestionarea ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:15
(5258 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...