Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Consumul de alcool, principala cauză de producere a accidentelor rutiere!

Poliția ialomițeană avertizează

Consumul de alcool, principala cauză de producere a accidentelor rutiere!

bonus: Teste anti-drog efectuate în județul Vrancea

O analiză a Serviciului Poliției Rutiere Ialomița arată faptul că, în perioada ianuarie-august 2024, la nivelul județului nostru s-au produs peste 180 de accidente rutiere. În urma investigațiilor realizate de polițiști, principala cauză de producere a evenimentelor rutiere a fost consumul de alcool. În aceeași perioadă, polițiștii au reținut peste 1400 de permise de conducere.

 

Analiza activității Poliției Rutiere Ialomița În perioada ianuarie-august 2024, polițiștii ialomițeni din cadrul Serviciului Poliției Rutiere Ialomița au aplicat 22886 de sancțiuni... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2024, 07:55 (1826 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Abordare multidisciplinară pentru tratamentul pacienților cu AVC

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Abordare multidisciplinară pentru tratamentul pacienților cu AVC

Spitalul Județean de Urgență Slobozia face eforturi pentru a îmbu­nătăți calitatea serviciilor medicale acordate pacienților. Una din cel mai des întâlnite afecțiuni în practica medicală, accidentul vascular cerebral, beneficiază de o abordare multidisciplinară. Pe lângă medicii neurologi, spi­talul din Slobozia oferă bolnavilor acces la tratament și prin intermediul altor specialități medicale.

 

Sprijin pentru pacienții cu accident vascular Spitalul Județean de Urgență Slobozia, prin Secția Neurologie, și-a adaptat permanent serviciile medicale... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2024, 11:55 (2753 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Referendum pentru demiterea primarului din Sudiți

Referendum pentru demiterea primarului din Sudiți

La începtul lunii septembrie 2024, la Instituția Prefectului Județul Ialomița a fost depusă o cerere pentru organizarea unui Referendum având drept obiect «demiterea primarului comunei Sudiți, Vasile Șincan». Procedura este inițiată de către candidatul PNL la Alegerile Locale din 9 iunie 2024 și are susținerea a 500 de cetățeni cu drept de vot din comună. Potrivit art. 162, alin. 2 din Codul Administrativ «Referendumul pentru încetarea mandatului primarului se organizează ca urmare a cererii adresate în acest sens prefectului de locuitorii comunei, orașului sau municipiului, ca urmare a nesocotirii de către acesta a intereselor generale ale colectivității locale sau a neexercitării atribuțiilor ce îi revin»... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2024, 08:05 (14791 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

43 milioane de lei pentru «Centura Ocolitoare a Sloboziei» din zona de Nord

Proiect finanțat prin Programul «Anghel Saligny»

43 milioane de lei pentru «Centura Ocolitoare a Sloboziei» din zona de Nord

Dragoș Soare, primarul în funcție al municipiului reședință de județ, dar aflat la finalul mandatului, a semnat marți, 17 septembrie 2024, contractul de finanțare pentru «Centura Ocolitoare a Sloboziei» din zona de Nord. Proiectul a fost prezentat inițial încă din campania Alegerilor Locale din 2020, Dragoș Soare reușind prezentarea acestuia la finalul anului 2021. «Obținerea finanțării vine după 2 ani de muncă, fiind un proiect complex care a inclus și expropierea terenurilor din zona vizată și numeroase avize. Noul drum ocolitor din zona de Nord a orașului va ajuta la decongestionarea traficului și va crea infrastructura necesară pentru o nouă zonă industrială și logistică!»... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 15:40 (8395 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Asociațiile de Proprietari, nefuncționale din cauza lipsei președinților

Slobozia: Asociațiile de Proprietari, nefuncționale din cauza lipsei președinților

Viața la bloc nu presupune doar confort, ci și gestionarea problemelor apărute în cadrul Asociațiilor de Proprietari. La Slobozia, de exemplu, în evidențele administrației locale există 400 de astfel de entități, însă aproximativ 100 sunt nefuncționale din cauza lipsei președinților. Oficialii Primăriei Slobozia susțin faptul că au făcut numeroase sesizări către proprietarii de apartamente pentru a-i mobiliza să-și aleagă noi președinți însă s-au lovit în permanență de indiferența acestora. Noile modificări legislative asupra actelor normative care reglementează activitatea Asociațiilor de Proprietari susțin faptul că, în lipsa președinților, aceste entități... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 10:20 (13551 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 20 de percheziții domiciliare într-un dosar penal instrumentat de polițiști

Slobozia: 20 de percheziții domiciliare într-un dosar penal instrumentat de polițiști

UPDATE 10 persoane au fost reținute pentru 24 de ore!

Polițiștii ialomițeni au descins în dimineața zilei de marți, 17 septembrie 2024, la 20 de adrese de pe raza municipiului Slobozia. Surse judiciare au confirmat faptul că descinderile au legătură cu scandalul petrecut în ziua de luni, 9 septembrie 2024, în apropiere de sediul Poliției ialomițene. 10 persoane au fost puse sub control judiciar după acest incident.

 

Cercetările sunt în curs 

Din primele informații, se pare că polițiștii ar fi descins la 20 de adrese de pe raza municipiului Slobozia. Conform unor surse judiciare, perchezițiile au... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 08:20 (4142 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Erorile bazelor de date au împiedicat recalcularea a peste 600 de pensii

Ialomița: Erorile bazelor de date au împiedicat recalcularea a peste 600 de pensii

Deși procesul de recalculare a pen­siilor s-a încheiat, peste 600 de pensio­nari din Ialomița nu au primit încă deciziile de recalculare. Oficialii Casei Județene de Pensii Ialomița susțin faptul că, în cazul acestor beneficiari, proce­dura se va relua din cauza unor erori apărute în urma derulării acestui proces. «Vom onora toate obligații care le avem, iar aceste persoane vor primi pensiile recalculate începând cu 1 septembrie 2024!» au transmis reprezentanții Casei Județene de Pensii Ialomița.

 

Procedură în curs... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2024, 13:10 (5279 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Municipiul Fetești va avea Primărie nouă

După 8 ani de la demolarea sediului

Municipiul Fetești va avea Primărie nouă

După 15 de ani de așteptare și 8 ani de la demolarea vechiului sediu, demersurile administrative privind realizarea unui nou sediu de primărie la Fetești dau roade. Până la sfârșitul anului în curs, Primăria Fetești va semna ordinul de începere a lucrărilor pentru un nou sediu. Valoarea investiției este de 33,1 milioane de lei, iar termenul de execuție a lucrărilor este de 15 luni.

 

Vești bune după 8 ani Demersurile privind construirea unui nou sediu administrativ la Fetești intră în linie dreaptă. În luna august 2024, în urma licitației... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2024, 13:15 (6113 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Numărul medicilor din Ialomița, în continuă scădere

Raport al Institutului Național de Statistică

Numărul medicilor din Ialomița, în continuă scădere

Potrivit unui raport oficial al Institutului Național de Statistică, numărul medicilor care profesează în unitățile medicale din județul Ialomița s-a redus semnificativ în perioada 2000-2023. INSEE arată că, anul trecut, la nivelul județului Ialomița profesau cu aproximativ 100 de medici mai puțin decât în anul 2000.

 

Ialomița are nevoie de medici În analiza oficială pe care specialiștii Institutului Național de Statistică au realizat-o se arată faptul că, în anul 2000, la nivelul județului Ialomița profesau aproximativ 322 de medici, atâ... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2024, 08:05 (2648 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii ialomițeni au primit «Corn și Lapte» încă din prima zi de școală

Elevii ialomițeni au primit «Corn și Lapte» încă din prima zi de școală

După o pauză de aproximativ 2 ani, Consiliul Județean Ialomița a reluat distribuția alimentelor oferite elevilor în cadrul «Programului pentru școli al României», cunoscut și sub numele de «Cornul și Laptele». Anul acesta, elevii au primit produsele alimentare încă din prima zi de școală. Datele administrației județene arată că peste 23 mii de elevi sunt beneficiari ai acestui program la nivelul județului Ialomița.

 

Un sprijin real pentru elevii nevoiași «Programul pentru școli al României» are drept scop încurajarea... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2024, 12:05 (5126 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A căzut tencuiala de pe fațada Conacului Bolomey

Consiliul Județean Ialomița a cerut refacerea lucrărilor

A căzut tencuiala de pe fațada Conacului Bolomey

Administrația județeană a cerut refacerea lucrărilor de execuție pentru fațada exterioară a Conacului Bolomey. «Au apărut probleme de ordin tehnic... (...) Acestea vor fi remediate până la sfârșitul anului în curs, când va fi recepționată această investiție!» precizează Adrian Ionescu, secretarul județului Ialomița. Valoarea totală a lucrărilor de reabilitare pentru Conacul Bolomey se ridică la 38,3 milioane de lei.

 

Se lucrează din nou Administrația județeană a cerut constructorului refacerea fațadei Conacului Bolomey, obiectiv istoric reabilitat... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2024, 07:55 (4434 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zilele Orașului Țăndărei»

«Zilele Orașului Țăndărei»

Orașul Țăndărei organizează, în perioada 9-14 septembrie 2024, seria de manifestări reunite sub titula­tura «Zilele Orașului Țăndărei». Evenimentele au început luni, 9 septembrie 2024 și se vor încheia sâmbătă, 14 septembrie a.c., de «Ziua Crucii». Conform informațiilor oficiale, orașul Țăndărei are o tradiție în acest sens, evenimentul fiind consemnat încă din anul 1824. Primarul Cristian Roman consideră că manifestările prilejuite de «Ziua Crucii» au intrat deja în tradiția orașului. «Organi­zarea acestor manifestări a devenit deja o tradiție. Suntem bucuroși că putem oferi locuitorilor orașului, dar... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2024, 14:35 (5495 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Autoritățile l-au ajutat pe Nicu Pericli să defrișeze perdeaua forestieră

Miză imobiliară de cel puțin 2 milioane de euro

Slobozia: Autoritățile l-au ajutat pe Nicu Pericli să defrișeze perdeaua forestieră

Dispariția perdelei forestiere din imediata vecinătate a Autogării «Nana» din Slobozia este în atenția autorităților de peste 3 ani. Paradoxal, măsurile coercitive adoptate de către instituțiile responsabile cu protejarea mediului au permis extinderea suprafeței defrișate ilegal. Conform ultimei somații oficiale a Gărzii de Mediu Ialomița, Nicu Pericli, proprietarul tere­nului, avea obligația de a readuce terenul la forma inițială încă din octombrie 2023. Tergiversarea măsurilor coercitive i-a permis acestuia extinderea defrișărilor pe o suprafață de două hectare de teren.

 

Bolovanul lui Sisif de la Slobozia... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2024, 10:20 (11863 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ancheta «CAR Învățământ Slobozia» încă așteaptă expertiza contabilă

File de poveste

Ancheta «CAR Învățământ Slobozia» încă așteaptă expertiza contabilă

Aflat în prezent pe masa de lucru a Parchetului de pe lângă Curtea de Apel București, dosarul «CAR Învățământ Slobozia» este departe de a se soluționa în favoarea celor 4000 de deponenți înșelați de principalele suspecte ale cauzei. Surse judiciare au precizat pentru ziarul nostru faptul că expertiza contabilă necesară precizării cu exactitate a valorii reale a prejudiciului și a mo­dului de operare a suspectelor cauzei încă nu a fost realizată. Iar fără această expertiză, cercetările în dosar nu pot continua.

 

Filmul unui scandal... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2024, 15:15 (7628 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 6 persoane, conduse la audieri după ce s-au luat la bătaie în apropierea Poliției ialomițene

Slobozia: 6 persoane, conduse la audieri după ce s-au luat la bătaie în apropierea Poliției ialomițene

UPDATE 15 bărbați reținuți pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice» și «distrugere»

Polițiștii ialomițeni au intervenit luni, 9 septembrie 2024, pentru a aplana un conflict care a izbucnit în imediata apropiere a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Mai mulți bărbați de etnie romă s-au luat la bătaie după ce, inițial, și-au tamponat mașinile. Oamenii legii au condus la audieri 6 persoane, procurorii analizând o posibilă reținere a acestora.

 

Scandal cu bâtele în plină stradă Din primele informații, înainte de scandalul pe care l-au provocat în apropiere de sediul IPJ Ialomița, persoanele implicate în... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2024, 10:50 (22062 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală se opune majorării tarifelor de colectare a deșeurilor menajere la 15 lei/persoană

Lipsa contractelor cu ADI ECOO 2009 SA generează sincope

Administrația locală se opune majorării tarifelor de colectare a deșeurilor menajere la 15 lei/persoană

ADI ECOO 2009 SA, operatorul regional de salubritate, a decis în cadrul Adunării Generale a Acționa­rilor, desfășurată în 28 august 2024, majorarea tarifelor pentru colectarea deșeurilor menajere la Slobozia de la 12 la 15 lei/persoană. Primarul în funcție Dragoș Soare s-a opus acestei decizii și a retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local din 29 august 2024 proiectul de hotărâre prin care era mandatat să voteze această majorare de tarif. Soluția propusă de către administrația locală este încheierea de contracte cu toți beneficiarii serviciilor de colectare a deșeurilor din Slobozia. Conform datelor oficiale, 1369 de locuitori ai Sloboziei nu... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2024, 12:10 (5471 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA Slobozia: «Program de deversare» pentru apele reziduale

Urban SA Slobozia: «Program de deversare» pentru apele reziduale

Ultimatumul acordat de Garda de Mediu Ialomița poluatorilor oficiali ai Sloboziei a expirat pe 20 august 2024. În așteptarea primelor măsuri coercitive, Urban SA Slobozia ple­dează pentru respectarea «programului de deversare» agreat de autorități. «Fa­cem ceea ce nu s-a făcut vreme de 30 de ani... Sunt convins că programul de deversare a apelor reziduale agreat la nivelul orașului va genera o dimi­nuare a disconfortului olfactiv. Este însă vital să respectăm toți obligațiile comune pe care ni le-am asumat!» declară Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA Slobozia.

 

Program de deversare a apelor reziduale... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2024, 07:50 (5843 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Orășenesc Țăndărei reclamă în instanță CJAS Ialomița

Spitalul Orășenesc Țăndărei reclamă în instanță CJAS Ialomița

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a fost reclamată în instanță de către Spitalul Orășenesc Țăndărei. Unitatea me­dicală solicită plata concediilor medicale afe­rente perioadei ianuarie-februarie 2024, pentru un număr de 10 angajați. Valoarea sumelor care trebuie recuperate se ridică la aproximativ 30 mii de lei.

 

Proces în curs Întârzierile privind plata concediilor medicale au adus Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița în sala de judecată. Din cauza unei astfel de situații, instituția este acum acționată în... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2024, 09:55 (4277 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Adăposturile de protecție civilă, abandonate de autorități

Ialomița: Adăposturile de protecție civilă, abandonate de autorități

Adăposturile de protecție civilă sunt spații special amenajate pentru a oferi sprijin populației în cazul unor de­zastre. La nivelul județului Ialomița există 15 astfel de locații, care pot adăposti 1345 de persoane. Doar unul singur se află în grija unei administrații locale, restul aparținând unor operatori economici. În majoritatea cazurilor, adăposturile civile au nevoie de întreținere și reparații. Res­ponsabilitatea în realizarea acestor lucrări cade atât în sarcina operatorilor privați, cât și în cea a administrațiilor locale. Iar ca de fiecare dată, nu există nici fonduri și nici interes pentru remedierea acestor probleme... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2024, 10:25 (6015 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Suspiciuni de fraudă la «Asociația 44, P+8 Gostat»

Războiul de 10000 de euro anual

Slobozia: Suspiciuni de fraudă la «Asociația 44, P+8 Gostat»

Ion Lungu, membru al Asociației 44 din Slobozia, acuză condu­cerea Asociației de «deturnare de fonduri» și «gestionare frauduloasă» a veniturilor obținute din închirierea spațiilor. În replică, administratorul Asociației, Gheorghe Manea, susține că acuzațiile reclamantului nu se justifică. Situația se află în atenția Primăriei Slobozia din 2023, însă până la acest moment nu a fost stabilită nicio măsură coercitivă.

 

Asociația bogaților În timp ce majoritatea celor 400 de Asociații din Slobozia se zbat la limita subzistenței... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2024, 11:55 (6026 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
307 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: Ajutor de minimis în sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează apicultorii că în perioada 19-26 noiembrie 2021 inclusiv se depun cereri de acordare a ajutorului de minimis pentru compensarea efectelor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:05
(8030 vizualizări - 0 comentarii)


CHAT, un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală lansează CHAT, un nou serviciu electronic disponibil pe www.anaf.ro, începând cu data de 22.11.2021. Acest serviciu se află în fază de testare până la sfârșitul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 13:20
(6223 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19018, fiind înregistrate 58 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 15:40
(3963 vizualizări - 0 comentarii)


Călărășean arestat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:30
(1429 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni în zona școlilor

Marți, 16 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-16,00, polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:25
(5246 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Farmacii amendate pentru că nu au eliberat bonuri fiscale

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au sancționat cu o amendă în valoare de 21500 de lei un operator economic cu puncte de lucru în municipiul Fetești și comunele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:10
(6467 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Conducea cu 108 km/h în localitate

Un bărbat de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru infracțiuni la regimul rutier. Luni, 15 noiembrie a.c., acesta a fost depistat conducând în interiorul localității Perieți cu 108 km ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:40
(4119 vizualizări - 1 comentariu)


Surprinsă la volan fără permis pe străzile Sloboziei

O tânără de 19 ani, din Călărași, și iubitul acesteia, în vârstă de 31 de ani, din Cernavodă, s-au ales cu dosare penale pentru că au încălcat Codul Rutier. În seara zilei de luni, 15 noiembrie a.c., aceștia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:25
(3042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs din sursă externă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 4 posturi de ajutor șef de post, 1 de agent în cadrul structurii de Financiar Contabilitate, 2 posturi agent în cadrul Serviciului de Comunicații ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:15
(13661 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18960, fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:05
(4584 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de evenimente, din care 40 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 9 infracțiuni și au aplicat 312 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 15:55
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18914, fiind înregistrate 15 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 15:30
(2703 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un autoturism ce transporta pește fără documente de provenineță. Autovehiculul în cauză, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 14:05
(2299 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 25000 de lei pentru purtarea necorespunzătoare a măștii de protecție

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat 18 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 13:55
(3206 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18899, fiind înregistrate 64 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2021, 16:05
(3634 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18835, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2021, 16:15
(3645 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18824, fiind înregistrate 67 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 16:05
(3750 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,48 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița-Activitatea de Inspecție Fiscală au efectuat, în luna octombrie a.c., 16 inspecții fiscale (din care 10 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 11:25
(4906 vizualizări - 1 comentariu)


Razie la Fetești: Amenzi de peste 95000 de lei!

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, 49 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a 22 de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au desfășurat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:55
(3083 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control o autoutilitară care se deplasa pe DN2A, în localitatea Țăndărei, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:40
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

5 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 110 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și interdicțiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:35
(10919 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 104,04 milioane de lei la bugetul general consolidat

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice anunță că, în luna octombrie 2021, a fost colectată la bugetul general consolidat suma totală de 104,04 milioane de lei, cu 14 ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:20
(1882 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18757, fiind înregistrate 57 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:05
(5324 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la ieșire din Ograda

Accident mortal la ieșire din Ograda

Un tragic accident s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie 2021, la ieșire din localitatea Ograda spre Țăndărei. A fost o coliziune violentă între un autocamion și un autoturism, soldată ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 13:05
(9259 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 88 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18700, fiind înregistrate 88 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2021, 15:50
(4590 vizualizări - 1 comentariu)


Asociația «Pădurea Copiilor»: Campanie de plantare la Urziceni

Asociația «Pădurea Copiilor» lansează campania de plantare din Urziceni, pe terenul din proximitatea străzii Tudor Vladimirescu, sâmbătă, 13 noiembrie 2021, începând cu ora 9,00. Printre speciile care vor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 18:40
(8600 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Carne confiscată și amenzi de peste 130 mii de lei

În conformitate cu prevederile Programului de supraveghere și control  în domeniul siguranței alimentelor, în luna octombrie 2021 consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 126 acțiuni de control ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 17:25
(11059 vizualizări - 2 comentarii)


Cegani: Beat și fără permis la volan a provocat un accident rutier

Un tânăr de 23 de ani, din Bordușani, s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident de circulație. Marți, 9 noiembrie a.c., tânărul a intrat cu mașina pe care o conducea în gardul unei firme ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:30
(2399 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

În ziua de luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat, în flagrant, o femeie în vârstă de 24 ani, din Urziceni, în timp ce comercializa pește din portbagajul unui autoturism. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:15
(3576 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în valoare de peste 64 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. În total au fost desfășurate 11 acțiuni, atât ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:05
(1554 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...