Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ancheta «CAR Învățământ Slobozia» încă așteaptă expertiza contabilă

File de poveste

Ancheta «CAR Învățământ Slobozia» încă așteaptă expertiza contabilă

Aflat în prezent pe masa de lucru a Parchetului de pe lângă Curtea de Apel București, dosarul «CAR Învățământ Slobozia» este departe de a se soluționa în favoarea celor 4000 de deponenți înșelați de principalele suspecte ale cauzei. Surse judiciare au precizat pentru ziarul nostru faptul că expertiza contabilă necesară precizării cu exactitate a valorii reale a prejudiciului și a mo­dului de operare a suspectelor cauzei încă nu a fost realizată. Iar fără această expertiză, cercetările în dosar nu pot continua.

 

Filmul unui scandal... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2024, 15:15 (7631 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: 6 persoane, conduse la audieri după ce s-au luat la bătaie în apropierea Poliției ialomițene

Slobozia: 6 persoane, conduse la audieri după ce s-au luat la bătaie în apropierea Poliției ialomițene

UPDATE 15 bărbați reținuți pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice» și «distrugere»

Polițiștii ialomițeni au intervenit luni, 9 septembrie 2024, pentru a aplana un conflict care a izbucnit în imediata apropiere a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Mai mulți bărbați de etnie romă s-au luat la bătaie după ce, inițial, și-au tamponat mașinile. Oamenii legii au condus la audieri 6 persoane, procurorii analizând o posibilă reținere a acestora.

 

Scandal cu bâtele în plină stradă Din primele informații, înainte de scandalul pe care l-au provocat în apropiere de sediul IPJ Ialomița, persoanele implicate în... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2024, 10:50 (22104 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală se opune majorării tarifelor de colectare a deșeurilor menajere la 15 lei/persoană

Lipsa contractelor cu ADI ECOO 2009 SA generează sincope

Administrația locală se opune majorării tarifelor de colectare a deșeurilor menajere la 15 lei/persoană

ADI ECOO 2009 SA, operatorul regional de salubritate, a decis în cadrul Adunării Generale a Acționa­rilor, desfășurată în 28 august 2024, majorarea tarifelor pentru colectarea deșeurilor menajere la Slobozia de la 12 la 15 lei/persoană. Primarul în funcție Dragoș Soare s-a opus acestei decizii și a retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local din 29 august 2024 proiectul de hotărâre prin care era mandatat să voteze această majorare de tarif. Soluția propusă de către administrația locală este încheierea de contracte cu toți beneficiarii serviciilor de colectare a deșeurilor din Slobozia. Conform datelor oficiale, 1369 de locuitori ai Sloboziei nu... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2024, 12:10 (5473 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA Slobozia: «Program de deversare» pentru apele reziduale

Urban SA Slobozia: «Program de deversare» pentru apele reziduale

Ultimatumul acordat de Garda de Mediu Ialomița poluatorilor oficiali ai Sloboziei a expirat pe 20 august 2024. În așteptarea primelor măsuri coercitive, Urban SA Slobozia ple­dează pentru respectarea «programului de deversare» agreat de autorități. «Fa­cem ceea ce nu s-a făcut vreme de 30 de ani... Sunt convins că programul de deversare a apelor reziduale agreat la nivelul orașului va genera o dimi­nuare a disconfortului olfactiv. Este însă vital să respectăm toți obligațiile comune pe care ni le-am asumat!» declară Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA Slobozia.

 

Program de deversare a apelor reziduale... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2024, 07:50 (5843 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Orășenesc Țăndărei reclamă în instanță CJAS Ialomița

Spitalul Orășenesc Țăndărei reclamă în instanță CJAS Ialomița

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a fost reclamată în instanță de către Spitalul Orășenesc Țăndărei. Unitatea me­dicală solicită plata concediilor medicale afe­rente perioadei ianuarie-februarie 2024, pentru un număr de 10 angajați. Valoarea sumelor care trebuie recuperate se ridică la aproximativ 30 mii de lei.

 

Proces în curs Întârzierile privind plata concediilor medicale au adus Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița în sala de judecată. Din cauza unei astfel de situații, instituția este acum acționată în... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2024, 09:55 (4278 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Adăposturile de protecție civilă, abandonate de autorități

Ialomița: Adăposturile de protecție civilă, abandonate de autorități

Adăposturile de protecție civilă sunt spații special amenajate pentru a oferi sprijin populației în cazul unor de­zastre. La nivelul județului Ialomița există 15 astfel de locații, care pot adăposti 1345 de persoane. Doar unul singur se află în grija unei administrații locale, restul aparținând unor operatori economici. În majoritatea cazurilor, adăposturile civile au nevoie de întreținere și reparații. Res­ponsabilitatea în realizarea acestor lucrări cade atât în sarcina operatorilor privați, cât și în cea a administrațiilor locale. Iar ca de fiecare dată, nu există nici fonduri și nici interes pentru remedierea acestor probleme... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2024, 10:25 (6019 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Suspiciuni de fraudă la «Asociația 44, P+8 Gostat»

Războiul de 10000 de euro anual

Slobozia: Suspiciuni de fraudă la «Asociația 44, P+8 Gostat»

Ion Lungu, membru al Asociației 44 din Slobozia, acuză condu­cerea Asociației de «deturnare de fonduri» și «gestionare frauduloasă» a veniturilor obținute din închirierea spațiilor. În replică, administratorul Asociației, Gheorghe Manea, susține că acuzațiile reclamantului nu se justifică. Situația se află în atenția Primăriei Slobozia din 2023, însă până la acest moment nu a fost stabilită nicio măsură coercitivă.

 

Asociația bogaților În timp ce majoritatea celor 400 de Asociații din Slobozia se zbat la limita subzistenței... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2024, 11:55 (6029 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri guvernamentale pentru amenajările de irigații ale Ialomiței

Fonduri guvernamentale pentru amenajările de irigații ale Ialomiței

În ultimii 5 ani, Ialomița a primit sistematic fonduri din partea Minis­terului Agriculturii și Dezvoltării Rurale pentru reabilitarea infrastructurii de irigații. Potrivit Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, cele mai importante amenajări de irigații din județ se află în stadii avansate în ceea ce privește reabili­tarea. Alte amenajări au fost incluse de Ministerul Agriculturii în studii de fezabilitate și «DALI» în vederea unei viitoare reabilitări.

 

Lucrări în curs... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2024, 08:05 (6085 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Radiografia pregătirilor pentru debutul noului an școlar

Ialomița: Radiografia pregătirilor pentru debutul noului an școlar

În urmă cu o săptămână, o comisie specială formată din reprezentanți ai Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Direcției de Sănătate Publică Ialomița și Instituția Prefectului Județul Ialomița a făcut verificări cu privire la sta­diul pregătirii școlilor pentru debutul noului an școlar. Deși numărul unităților de învățământ fără autorizații sanitare s-a redus considerabil, problemele au rămas aceleași. Mai mult, marea provocare pentru școli este să asigure spații conforme pentru elevi, în unitățile unde se desfășoară lucrări de reabi­litare.

 

Probleme înainte de începerea școlii... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2024, 07:50 (4422 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început recepția oficială la «Plaja Zorilor»

Amara se pregătește de ce e mai rău și speră la ce e mai bine

A început recepția oficială la «Plaja Zorilor»

bonus: Lacul Amara scade pe an ce trece, pe plajă se fură ca-n codru

La sfârșitul săptămânii precedente, comisia oficială de recepție a investiției care a vizat reabilitarea «Plajei Zorilor» a făcut primele constatări privitoare la calitatea lucrărilor. La recepție a fost prezent și Ionuț Răileanu, reprezentantul firmei Experience Com SRL, firma care a câștigat contractul de execuție. Potrivit informaților oficiale, neregulile constatate vor fi remediate în cursul acestei săptămâni, iar după recepția finală plaja va intra în administrarea Primăriei Amara. Pentru a proteja investiția, administrația locală intenționează să angajeze o firmă de pază și să restricționeze accesul turiștilor la plajă pe timpul nopții... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2024, 10:20 (6736 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița încep «marea relocare» a elevilor

Școlile din Ialomița încep «marea relocare» a elevilor

Din cauza proiectelor de reabilitare în care au fost incluse, școlile ialomițene caută soluții pentru relocarea elevilor astfel încât aceștia să participe la cursuri în cele mai bune condiții. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a fost notificat cu privire la 14 unități de învățământ din județ care vor be­neficia de reabilitări și după 9 septem­brie 2024, când se va deschide oficial anul școlar 2024-2025.

 

Fonduri pentru reabilitarea școlilor Conform datelor oficiale, cele 14 unități de învățământ incluse î... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 15:25 (5459 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Depozitul ilegal de pepeni din Slobozia Nouă rămâne în picioare

Depozitul ilegal de pepeni din Slobozia Nouă rămâne în picioare

De 3 ani, Primăria Slobozia încearcă să demoleze un imobil amplasat ilegal la marginea Cartierului Slobozia Nouă. Clădirea este un depozit de pepeni și aparține firmei Dinu Invest SRL, administrată de Cristi Dinu. Deși administrația locală a făcut toate demersurile legale pentru a dărâma construcția, decizia aparține însă instanței. Tot de 3 ani, Judecătoria Slobozia încearcă, fără succes, să dea un verdict în acest proces.

 

Imobil ridicat ilegal, încă în picioare În 2021, ziarul nostru atrăgea atenția opiniei publice în legătură... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2024, 12:20 (5856 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Poporului reclamă indiferența funcționarilor Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Avocatul Poporului reclamă indiferența funcționarilor Direcției de Sănătate Publică Ialomița

În mai 2024, ziarul nostru prezenta opiniei publice o situație revoltătoare cu privire la cazul unui pacient internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Pacientul nu a beneficiat de intervenția chirurgicală de care avea nevoie din cauza unui conflict iscat între medici. La 3 luni distanță de la publicarea articolului, instituția Avocatul Poporului reacționează și trage un semnal de alarmă cu privire la indiferența instituțiilor care ar fi trebuit să ia atitudine în acest caz. În vizor este Direcția de Sănătate Publică Ialomița ai cărei funcționari au refuzat să facă demersuri pentru a lămuri situația, chiar dacă aveau obligația legală de a da curs unor astfel... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2024, 08:20 (5062 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cum să obții bani simplu și rapid de la BSG Amanet&Exchange-Firma nr.1 de amanet din România

advertorial

Cum să obții bani simplu și rapid de la BSG Amanet&Exchange-Firma nr.1 de amanet din România

BSG Amanet&Exchange domină piața de amanet și schimb valutar din România, oferind servicii avantajoase și sigure pentru amanetarea aurului, electronicelor și schimbul valutar. Cu prețuri competitive, transparență absolută și o rețea extinsă de agenții, BSG este alegerea ideală pentru cei care au nevoie rapid de bani sau doresc să schimbe valută în condiții avantajoase.

La BSG Amanet&Exchange, clienții primesc 210 lei/gram pentru aurul de 14K, unul dintre cele mai bune prețuri de pe piață. Pe lângă prețul foarte bun, BSG oferă dobânzi avantajoase și evaluări gratuite pentru orice obiect din aur, fie că este vorba de bijuterii, lingouri,... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2024, 08:00 (4130 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Un ghiozdan pentru un zâmbet» la Centrul de Educație Non-Formală Slobozia

«Un ghiozdan pentru un zâmbet» la Centrul de Educație Non-Formală Slobozia

Direcția pentru Educație, Cultură și Tineret Slobozia, în colaborare cu Consiliul Local al Tinerilor, susține o nouă cam­panie de sprijin pentru elevii ai căror părinți au nevoie de sprijin financiar la începutul anului școlar. Sub sloganul «Un ghiozdan pentru un zâmbet», organizatorii încearcă să regrupeze co­munitatea locală cu scopul de a colecta rechizite școlare și ghioz­dane pentru copiii care vor merge din nou la școală începând cu 9 septembrie 2024. «Este o mare bucurie să vezi cum oamenii sus­țin inițiativele tinerilor din Centrul nostru. Le mulțumim tuturor pe această cale și îi asigurăm că facem toate eforturile... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2024, 10:20 (1691 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DGASPC Ialomița: 1 milion de euro pentru sprijinul copiilor instituționalizați

DGASPC Ialomița: 1 milion de euro pentru sprijinul copiilor instituționalizați

bonus: Demersuri pentru instituționalizarea adulților cu handicap

De 2 ani, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a dat curs unui amplu proces de descentralizare a centrelor de plasament destinate co­piilor instituționa­lizați și relocarea acestora în spații care să cores­pundă directivelor europene în domeniu. Cu ajutorul fondurilor structurale, la Urziceni, au fost create noi centre care să ofere un mediu sigur și eficient pentru dezvol­tarea și integrarea copiilor instituționa­lizați. Pentru procesul de descentralizare inițiat de DGASPC Ialomița, Uniunea Europeană a alocat județului nostru 1 milion de euro.

 

Bani europeni pentru copiii instituționalizați... [citește_tot_articolul]

30 August 2024, 15:40 (5741 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia nu plătește facturile pentru colectarea deșeurilor menajere

Jumătate DA, jumătate BA!

Slobozia nu plătește facturile pentru colectarea deșeurilor menajere

ADI ECOO 2009 SRL a făcut publice rapoartele lunare de plată pentru colectarea deșeurilor menajere la Slobozia. Potrivit acestora, doar 53,9% dintre beneficiarii acestui serviciu își achită obligațiile lunare. În cazul Cartierului Bora, gradul de încasare este de 33,7%. «Facem eforturi pentru a asigura servicii de calitate. Dar acestea nu pot fi oferite în condițiile în care aceste servicii nu sunt plătite. Avem nevoie de implicarea autorităților locale în reglementarea acestei situații!» susține Alina Ciobanu, directorul ADI ECOO 2009 SRL.

 

Populația reclamă calitatea serviciilor... [citește_tot_articolul]

30 August 2024, 07:50 (4438 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Proiect pentru tratarea și depistarea bolilor oncologice la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Proiect pentru tratarea și depistarea bolilor oncologice la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost inclus pe lista de priorități a Comisiei Euro­pene în ceea ce privește dezvoltarea infrastructurii de Sănătate. Astfel, cel mai mare spital din Ialomița a făcut demersuri pentru a beneficia de fondurile oferite în cadrul Proiectului de Sănătate al Comisiei Europene. Cu banii obținuți, unitatea medicală va beneficia de echipamente sanitare pentru screeningul și tratarea afecțiunilor oncologice. Bolile oncologice sunt a doua cauză principală de mortalitate la nivelul județului nostru, conform statisticilor oficiale.

 

Bani europeni pentru Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

29 August 2024, 11:50 (5468 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Modificarea programului de lucru a scos din nou polițiștii în stradă

Slobozia: Modificarea programului de lucru a scos din nou polițiștii în stradă

Joi, 29 august a.c., o parte dintre polițiștii ialomițeni, membri ai sindicatului «Diamantul», au protestat vreme de două ore în fața Prefecturii Ialomița și a sediului Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Oamenii legii și-au arătat încă o dată nemulțumirea față decizia conducerii Poliției ialomițene de a modifica programul de lucru. O astfel de măsură și-a dorit și fostul șef al instituției Adrian Mihai Aldea, însă acesta și-a retras dispoziția după organizarea protestelor.

 

Din nou în stradă Înainte de a pleca de la comanda... [citește_tot_articolul]

29 August 2024, 10:20 (12207 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Șoferii Sloboziei ar putea parca pe bulevardul Matei Basarab până în 2026

Intenții administrative

Șoferii Sloboziei ar putea parca pe bulevardul Matei Basarab până în 2026

Autoritățile locale caută soluții pentru a amâna in­trarea în vigoare a interdic­ției de a parca autoturismele pe bulevardele Matei Basarab și Chimiei. O posibilă soluție o reprezintă ex­tinderea contractului cu fir­ma Oyl Company Holding AG SRL pentru încă 2 ani. Noul termen avansat de administrația Soare este sfârșitul anului 2026. Până atunci, susțin autoritățile, noua administrație va putea finaliza cele două parcări de 400 de locuri aflate acum în faza de Proiect Tehnic.

 

Ce știm cu certitudine Oficial, șoferii din Slobozia... [citește_tot_articolul]

29 August 2024, 07:55 (14660 vizualizări - 16 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Locuri de muncă prin intermediul Rețelei EURES. Selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania!

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță organizarea selecției pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2014, 15:36
(8854 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Producătorii de lapte crud, aliniați la cerințele UE

DSVSA Ialomița informează toți producătorii care livrează lapte crud la centrele de colectare lapte, unități de procesare autorizate/înregistrate sanitar-veterinar, precum și pe cei care vînd direct laptele ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2014, 13:35
(7028 vizualizări - 2 comentarii)


Element de muniție, descoperit lîngă Slobozia

Duminică, 5 ianurie 2014, un proiectil exploziv de artilerie de calibru 152 mm a fost descoperit de un cetățean pe cîmp, pe raza cartierului Slobozia Nouă. Acesta este cel de-al doilea eveniment de acest ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2014, 15:22
(10686 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Adeverințe necesare acordării de credite pentru crescătorii de bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează beneficiarii plăților naționale directe complementare (PNDC) în sectorul zootehnic, la specia bovine, că eliberează ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2014, 12:20
(8732 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița are o nouă structură de conducere

Slobozia: Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița are o nouă structură de conducere

Schimbări în cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Instituția are noi directori, executiv și medical. Numirile sînt temporare, pînă cînd posturile vor fi scoase la concurs... Schimbările de ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2013, 14:39
(22760 vizualizări - 19 comentarii)


Țăndărei: A distrus un taxi

Un tînăr de 21 de ani din Țăndărei s-a ales cu dosar penal în noaptea de Crăciun. După ce a uitat numărul paharelor de băutură pe care le-a dat pe gît, acesta a ieșit din localul unde se afla și a sărit ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2013, 10:37
(8846 vizualizări - 11 comentarii)


Slobozia: Bebeluși-gigant, aduși pe lume de Crăciun

Patru mămici din Ialomița nu vor uita niciodată ziua de Crăciun. Ele au adus pe lume 4 bebeluși la Maternitatea Spitalului din Slobozia. Doi dintre respectivii copii au cîntărit la naștere peste 4 kilograme ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2013, 07:37
(7872 vizualizări - 9 comentarii)


Incendii la Grindu și Sfîntu Gheorghe

Jocul copiilor cu focul a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Grindu. Evenimentul a fost anunțat vineri, 20 decembrie a.c., în ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2013, 13:55
(7945 vizualizări - 0 comentarii)


Moș Crăciunul Social Democrat oferă cadouri copiilor nevoiași!

Moș Crăciunul Social Democrat oferă cadouri copiilor nevoiași!

A devenit o tradiție, în ultimii 8 ani, ca în perioada Sărbătorilor de Iarnă Organizația de Tineret a Partidului Social Democrat să organizeze «Cupa Crăciunului TSD la fotbal». În acest an, la startul competiției ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2013, 07:42
(5575 vizualizări - 3 comentarii)


Păltiniș: I-a desfigurat fața cu un par

Scandal în plină stradă la Păltiniș, în după amiaza zilei de joi, 19 decembrie 2013. Un bărbat de 43 de ani a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de  Urgență Slobozia, după ce un vecin l-a lovit ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2013, 15:52
(8611 vizualizări - 5 comentarii)


Urziceni: Tîlhar trimis după gratii

Polițiștii din Urziceni au reușit identificarea și arestarea preventivă a unui tînăr de 25 de ani din Urziceni. Acesta se face vinovat de faptul că a tîlhărit un bărbat de 51 de ani, din Coșereni. Din informațiile ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2013, 11:29
(6239 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 13 hoți, identificați de polițiști

13 persoane din Ialomița, minori și adulți, sînt cercetate de polițiști sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de «furt calificat». Hoților nu le-a scăpat nimic, aceștia sustrăgînd de la aparatură electronică ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2013, 07:33
(6530 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


Ialomița: Beți la volan

Doi bărbați, de 37 și 43 de ani, din județele Ialomița și Ilfov, au fost identificați conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Aceștia s-au ales cu dosare penale. Conducătorii auto au fost testați ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2013, 14:43
(6371 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Operațiunile cu produse cerealiere și de panificație, verificate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de verificare a operațiunilor cu produse cerealiere și de panificație. Astfel, au fost efectuate 66 de controale, dintre care 18 la societăți comerciale, 16 ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2013, 09:37
(7594 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Moarte «în condiții suspecte» la locul de muncă

Caz șocant în curtea unității Biolact din Slobozia. Un bărbat de 52 de ani a murit în cursul zilei de vineri, 13 decembrie 2013. Acesta lucra ca îngrijitor la animalele din incinta societății... Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2013, 13:49
(8505 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: «Țeapă» cu fier vechi de 600 mii de lei

Un bărbat de 39 de ani, din Cluj, a fost reținut pentru 29 de zile de către polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din Ialomița. Acesta a păcălit administratorul unei firme de fier vechi din ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2013, 11:48
(7010 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dispărut de la domiciliu

Slobozia: Dispărut de la domiciliu

Marți, 10 decembrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că RĂDĂCINĂ DUMITRU, de 67 de ani, din municipiu, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. În momentul plecării de acasă, bărbatul ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2013, 15:50
(7095 vizualizări - 8 comentarii)


Sălcioara: Reținut pentru «ultraj contra bunelor moravuri»

Polițiștii ialomițeni au reținut marți, 10 decembrie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un bărbat în vîrstă de 50 de ani, din județul Călărași. Suspectul a fost încarcerat în Centrul ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2013, 15:15
(6907 vizualizări - 0 comentarii)


Spărgătorii casei de pariuri din Urziceni au fost prinși. Cinci persoane arestate sub acuzația de «furt calificat»!

În urmă cu o săptămînă, o casă de pariuri din Urziceni a fost spartă de mai mulți necunoscuți. Din incinta societății, hoții au reușit să fure o casetă de valori în care se aflau 35000 de lei... Marți, ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2013, 14:45
(5808 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șofer băut, urmărit și prins de polițiști

Urmărire ca-n filme pe șoselele din Slobozia. Polițiștii au încercat să prindă un șofer, de 23 de ani, care conducea sub influența băuturilor alcoolice. După ce au dat cîtva ture de oraș, oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2013, 15:01
(6289 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia: Expoziție de icoane la Muzeul Județean

Pregătirile pentru Sărbătorile de Iarnă au intrat în linie dreaptă la Muzeul Județean Ialomița. Marți, 17 decembrie 2013, instituția va găzdui o expoziție de icoane, dedicată momentului venirii pe lume ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2013, 13:00
(5658 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor Serviciului Rutier

Polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Valoarea sancțiunilor aplicate a depășit suma de 75000 lei. Încălcările normelor rutiere au fost ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2013, 09:59
(5158 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilegal în Bazarul Slobozia

O patrulă de jandarmi din cadrul Detașamentului Mobil de Intervenție Slobozia a identificat, în zona Bazarului din oraș, un bărbat care comercializa articole vestimentare în mod ilegal. Hainele vînzătorului ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2013, 07:58
(5901 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Autostrada Soarelui, prădată de hoți

Tronsonul Autostrăzii Soarelui care tranzitează județul Ialomița a devenit țintă pentru hoți. Recent, polițiștii din Fetești au întocmit un dosar penal pentru «furt calificat» pe numele unei femei, de ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2013, 15:10
(7819 vizualizări - 6 comentarii)


Vlădeni: Stația de apă, rămasă fără gard din cauza hoților

Doi tineri, de 17 și 22 de ani, din Vlădeni, au ajuns la Poliție după ce au fost prinși furînd gardul care împrejmuiește stația de apă a localității. Aceștia au primit dosare penale pentru furt calificat ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2013, 14:10
(7054 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Fetești: A sărit cu mașina de pe șosea și a distrus un gard pe o lungime de 8 metri!

Un tînăr, de 22 de ani, din Fetești, a provocat un accident de circulație desprins parcă din filmele de acțiune. După ce a consumat băuturi alcoolice, acesta s-a urcat la volan, a sărit de pe șosea și s ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2013, 19:30
(9583 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Jandarm ialomițean medaliat cu argint la lupte

Jandarm ialomițean medaliat cu argint la lupte

Performanțe sportive pentru jandarmii ialomițeni. În urmă cu o săptămînă, la București, s-a desfășurat Campionatul Național de Arte Marțiale Mixte (MMA), competiție în cadrul căreia un subofițer din cadrul ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2013, 12:05
(6672 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

În urma acțiunilor demarate de polițiștii Serviciului Rutier pe șoselele din județ, 3 conducători auto au fost prinși la volan sub influența băuturilor alcoolice. Pe numele acestora au fost întocmite dosare ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2013, 11:35
(7465 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, în luptă cu evaziunea fiscală

Ofițerii specializați din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și-au intensificat în această perioadă acțiunile de control. Acțiunile ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2013, 11:30
(7829 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Campanie umanitară demarată Inspectoratul General pentru Imigrări

Ialomița: Campanie umanitară demarată Inspectoratul General pentru Imigrări

Polițiștii din cadrul Inspectoratului General pentru Imigrări au demarat la începutul acestei săptămîni o campanie umanitară ce are drept scop sprijinirea tuturor persoanelor refugiate și care au cerut ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2013, 10:25
(5443 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...