Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Centrul comercial din Țăndărei, la un pas de inaugurare

Centrul comercial din Țăndărei, la un pas de inaugurare

Centrul comercial din Țăndărei urmează să se deschidă la înce­putul toamnei. Autoritățile locale susțin faptul că lucrările sunt avansate, investitorul care a inițiat acest proiect dând asigurări că spațiile comerciale pe care le-a creat îi vor primi pe cumpărători în cel mai scurt timp. Totodată, Primăria Țăndărei face demersuri pentru a asigura drumul de acces către centrul comercial.

 

Lucrări în grafic Centrul comercial al orașului Țăndărei se află amplasat la ieșirea către Constanța, pe Aleea Orhideelor. Primele branduri care și-au anunțat... [citește_tot_articolul]

25 August 2024, 11:05 (10268 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

A început renovarea Galeriilor de Artă «Lumina» din Fetești

A început renovarea Galeriilor de Artă «Lumina» din Fetești

Centrul cultural al orașului Fetești, Galeriile de Artă «Lumina» au intrat oficial în reparații. Lucrările de renovare erau necesare, având în vedere faptul că de mai bine de 10 ani spațiul Galeriilor nu a mai beneficiat de nicio reparație. Cheltuielile sunt asigurate din bugetul orașului.

 

Lucrări suportate din bugetul local Galeriile de Artă «Lumina» din Fetești reprezintă locul în care se des­fășoară cele mai importante evenimente culturale din oraș. De la lansări de carte la expoziții de artă, toate aceste evenimente sunt... [citește_tot_articolul]

24 August 2024, 10:15 (1527 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autobuzele electrice ale Sloboziei, «abandonate» în Parcul Industrial

Autobuzele electrice ale Sloboziei, «abandonate» în Parcul Industrial

Slobozia are 13 autobuze electrice. 7 dintre acestea sunt «abandonate» în Parcul Indus­trial IMM. Administrația locală susține că legislația în vigoare nu permite angajarea de noi șoferi. Valoarea acestei investiții a fost de 7 mi­lioane de euro.

 

După proiectele europene, potopul De aproape un an, în Parcul Industrial IMM sunt parcate 7 dintre cele 13 autobuze electrice achiziționate din fonduri europene de către administrația slobozeană. Și, susțin autoritățile locale, nici celelalte 6 aflate în circulație nu sunt ex­ploatate la... [citește_tot_articolul]

23 August 2024, 12:10 (5585 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

DSP Ialomița a închis Tabăra «Pavilioane» din Amara

DSP Ialomița a închis Tabăra «Pavilioane» din Amara

În această perioadă, aproximativ 100 de copii din țară ar fi trebuit să-și petreacă vacanța de vară la Tabăra «Pavilioane» din Amara. Sejurul lor s-a încheiat înainte de a începe, după ce Direcția de Sănătate Publică Ialomița a suspendat autorizația sanitară de funcționare a Taberei. Inspectorii DSP au pus lacătul pe ușa unității din cauza problemelor de alimentare cu apă existente în localitate, dar și din cauza lipsei unui sistem de ventilație a aerului în camere.

 

Nereguli descoperite în Tabără Tabăra «Pavilioane»... [citește_tot_articolul]

23 August 2024, 07:50 (7528 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Grad ridicat de calamitate pentru culturile de porumb și floarea-soarelui

Ialomița: Grad ridicat de calamitate pentru culturile de porumb și floarea-soarelui

bonus: Dragoș Costin Telehuz, secretar de stat în Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale/«Suntem conștienți de situația dramatică cu care se confruntă agricultura românească!»

Fenomenul de «secetă pedologică extremă» a afectat puternic culturile agricole din Ialomița. Direcția pentru Agricultură Județeană a făcut pu­blice rezultatele evaluărilor realizate în teren. Lipsa apei din sol a produs cele mai multe pagube în cazul culturilor înființate în campania agricolă din primăvara acestui an. Aproximativ 100 mii de hectare cultivate cu porumb și floarea-soarelui au fost compromise, susțin specialiștii DAJ Ialomița. Datele din teren urmează a fi transmise Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale pentru ca fermierii să fie despăgubiți.

 

Situația din teren... [citește_tot_articolul]

22 August 2024, 12:10 (4982 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP reface lucrările edilitare din Cartierul Gării Noi din Slobozia

Moștenirea administrației Mocioniu

DADP reface lucrările edilitare din Cartierul Gării Noi din Slobozia

DADP Slobozia a executat la sfârșitul lunii iulie 2024 o serie de lucrări de reabi­litare a rețelelor de iluminat din Cartierul Gării Noi. Lucrările executate au afectat carosabilul de pe bulevardul 1 Decembrie 1918 și străzile adiacente. Conform informațiilor oficiale, lucrările executate au fost necesare în contextul în care admi­nistrația locală nu a putut identifica «în teren» rețelele instalate în urmă cu 5 ani.

 

Efectul de bumerang În vara anului 2019, administrația Mocioniu inaugura cu fast administrativ rețeaua de... [citește_tot_articolul]

22 August 2024, 08:10 (3713 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Creștere semnificativă a cazurilor de COVID-19

Ialomița: Creștere semnificativă a cazurilor de COVID-19

Direcția de Sănătate Publică Ialomița atrage atenția cu privire la faptul că numărul cazurilor de COVID-19 a înregistrat o creștere semnificativă în ultima perioadă. Deși izolarea la domici­liu în cazul persoanelor depistate «pozitiv» nu mai este obligatorie, specialiștii recomandă persoanelor diagnosticate cu această afecțiune să evite deplasarea în comunitate și să poarte mască sanitară de protecție, pentru a limita răspândirea virusului.

 

Ialomițenii, afectați de COVID-19 Potrivit Direcției de Sănătate Publică Ialomița, în... [citește_tot_articolul]

21 August 2024, 12:25 (2586 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Autogara lui Nicu Pericli» defrișează perdeaua forestieră de protecție a Sloboziei

Instituțiile statului-«surde, oarbe, mute și oloage»

«Autogara lui Nicu Pericli» defrișează perdeaua forestieră de protecție a Sloboziei

La începutul lunii august 2024, un pădurar al Ocolului Silvic Slobozia anunța, prin 112, «defrișarea ilegală» a unei noi suprafețe de teren forestier în imediata vecinătate a Autogării Nana. În sesizarea depusă la Poliție, proprietarul terenului, Nicu Pericli, este acuzat de «defrișarea ilegală» a terenului pe care îl deține. În replică, Nicu Pericli susține că terenul cumpărat nu era împădurit și că așteaptă rezultatele anchetei. Nicu Pericli este unul dintre personajele controversate ale orașului, de-a lungul anilor acesta fiind acuzat de numeroase ilegalități și abuzuri. Cercetările sunt în curs.

 

«Defrișări ilegale» din 2016... [citește_tot_articolul]

21 August 2024, 08:05 (12948 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița au nevoie de profesori calificați

Școlile din Ialomița au nevoie de profesori calificați

Dezastrul înregistrat la examenul de Titularizare 2024 lasă școlile ialomițene fără profesori calificați. Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialo­mița, la nivelul județului au fost ocupate doar 48 din cele peste 300 de posturi. Acestea le-ar fi oferit șansa candidaților care au susținut examenul să obțină un loc de muncă definitiv în Învățământ. În 2024, Ialomița a obținut cel mai mic procent de promovare la examenul de Titularizare din ultimii 3 ani.

 

Profesori pe perioadă determinată În urma examenului de Titularizare 2024, doar... [citește_tot_articolul]

20 August 2024, 15:20 (7303 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulatoriul spitalului din Slobozia ar putea fi redeschis

La început de septembrie 2024

Ambulatoriul spitalului din Slobozia ar putea fi redeschis

Prima lună de toamnă ar putea aduce vești bune pentru ialomițeni. Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia au anunțat public faptul că Ambulatoriul Integrat al unității medicale ar putea fi redeschis oficial. Policlinica spitalului din Slobozia s-a aflat într-un amplu proces de modernizare și renovare, care ar fi trebuit să se încheie încă din anul 2022. Proiectul ar fi trebuit finalizat încă de anul trecut, dar o serie de probleme tehnice au făcut ca termenul să fie amânat.

 

Ambulatoriul, în sfârșit, funcțional Cu o valoare... [citește_tot_articolul]

20 August 2024, 08:10 (3359 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un nou ultimatum pentru poluatorii oficiali ai Sloboziei

Un nou ultimatum pentru poluatorii oficiali ai Sloboziei

Garda de Mediu Ialomița a dat un ultimatum firme­lor care poluează mediul la Slobozia. Termenul limită este 20 august 2024. «După această dată vom aplica amenzi care pot ajunge până la 15000 de lei!» susține Laurențiu Ghiauru, directorul Gărzii de Mediu Ialomița.

 

Ultimatumul Gărzii de Mediu În urmă cu o lună, pe 16 iulie 2024, Garda de Mediu Ialomița, cu sprijinul autorităților locale din Slobozia, a mediat o întâlnire la care au participat firmele considerate «mari poluatori» ai Sloboziei la acest moment. La întâ... [citește_tot_articolul]

19 August 2024, 07:55 (9450 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Laborator anti-drog la Serviciul de Medicină Legală Ialomița

Laborator anti-drog la Serviciul de Medicină Legală Ialomița

Serviciul de Medicină Legală va beneficia în jumătate de an de un laborator în cadrul căruia pot fi realizate testele anti-drog, pe baza solicitărilor venite din partea polițiștilor ialomițeni. În prezent, astfel de teste se realizează fie la Serviciul de Medicină Legală Călărași, fie la Institutul Național de Medicină Legală «Mina Minovici».

 

Proiect în derulare Potrivit reprezentanților Spitalului Județean de Urgență Slobozia, laboratorul care va permite efectuarea testelor anti-drog pentru șoferii suspecți de consum de substanțe interzise... [citește_tot_articolul]

15 August 2024, 09:50 (5999 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alegerile Locale și Europarlamentare au costat peste 14,5 milioane de lei

Doar în Ialomița

Alegerile Locale și Europarlamentare au costat peste 14,5 milioane de lei

La două luni distanță de la încheierea Alegerilor Locale și Europarlamentare, autoritățile locale din Ialomița au făcut publică valoarea cheltuielilor pentru organizarea procesului electoral. Estimativ, acestea se ridică la peste 14,5 milioane de lei. Totodată, să precizăm că în organizarea și desfășurarea Alegerilor Locale și Europar­lamentare au fost implicate aproximativ 3000 de persoane.

 

Bani publici pentru Alegerile Locale și Europarlamentare Calculele cu privire la valoarea cheltuielilor privind organizarea și desfășurarea Alegerilor Locale și Europarlamentare... [citește_tot_articolul]

14 August 2024, 10:15 (4803 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozenii vor plăti 15 lei/persoană pentru colectarea deșeurilor menajere

ADI ECOO 2009 SRL propune majorarea tarifelor de colectare

Slobozenii vor plăti 15 lei/persoană pentru colectarea deșeurilor menajere

ADI ECOO 2009 SRL solicită ad­ministrațiilor locale din Ialomița majorarea tarifelor de colectare a deșeurilor me­najere. Valoarea noilor tarife este de 15 lei/persoană în mediul urban și 13 lei/persoană în mediul rural. Alina Ciobanu, directorul ADI ECOO 2009 SRL, susține că majorările de tarife sunt ge­nerate de creșterea salariului minim, a costului pentru carburant și a tarifelor de depozitare. Creșterile de tarif ar putea intra în vigoare începând cu luna octombrie a anului în curs. La Slobozia, primarul Dragoș Soare va solicita Consiliului Local să nu aprobe această majorare de tarif.

 

Solicitare oficială... [citește_tot_articolul]

13 August 2024, 09:50 (6898 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bolile de inimă, «ucigașul» tăcut al ialomițenilor

Cifre îngrijorătoare

Bolile de inimă, «ucigașul» tăcut al ialomițenilor

bonus: S-a dublat numărul persoanelor cu diabet

O statistică generală privind starea de sănătate a populației, făcută publică de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, arată faptul că, anual, peste 3000 de persoane își pierd viața din cauza bolilor de care suferă. Surprinzător, nu afecțiunile oncologice sunt cele care iau cele mai multe vieți, ci afecțiunile cardiovasculare. Cancerul se află pe locul doi în lista bolilor care provoacă cele mai multe decese, potrivit DSP Ialomița. Despre prevenția acestor boli e aproape imposibil de discutat în lipsa unor programe de screening.

 

Mortalitatea la nivelul județului... [citește_tot_articolul]

12 August 2024, 10:05 (1988 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 7,6 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Sălii «Europa»

Slobozia: 7,6 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Sălii «Europa»

Administrația județeană inten­ționează să reabiliteze energetic Sala «Europa», valoarea estimată a investiției fiind de 7,6 mi­lioane de lei. Sala a fost dată în folosință în 2016, după 20 ani de așteptare. Sursa de finanțare pentru această investiție nu a fost încă identificată, administrația județeană având intenții similare în urmă cu 2 ani. La momentul respectiv, investiția a fost evaluată la 4,1 milioane de lei.

 

De la 4,1 la 7,6 milioane de lei Administrația județeană intenționează să reabiliteze energetic Sala «Europa... [citește_tot_articolul]

11 August 2024, 09:40 (3046 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Rujeola, o problemă de sănătate publică din cauza vaccinării scăzute

Ialomița: Rujeola, o problemă de sănătate publică din cauza vaccinării scăzute

Institutul Național de Sănătate Publică a plasat Ialomița, pentru a doua oară anul acesta, pe harta «roșie» a cazurilor de rujeolă. Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține faptul că, de la începutul anului și până în prezent, la nivelul județului s-au înregistrat aproximativ 700 de îmbolnăviri. Răspândirea bolii ține de vaccinare care, în Ialomița, are o rată scăzută.

 

Fetești și Bărbulești, zone vulnerabile În ciuda eforturilor făcute de autorități, rujeola rămâne o problemă de sănătate publică din cauza... [citește_tot_articolul]

10 August 2024, 10:20 (2157 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii au cumpărat Titluri de Stat în valoare de 74,4 milioane de lei

Ialomițenii au cumpărat Titluri de Stat în valoare de 74,4 milioane de lei

Conform unei statistici a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, de la începutul anului și până în prezent, peste 1000 de persoane din județ au cumpărat Titluri de Stat în baza derulării Programului «Tezaur». Valoarea totală a plafonului atins depășește 74,4 milioane de lei, potrivit informațiilor oficiale.

 

Programul «Tezaur», funcțional și în Ialomița Încă din 2020, Ministerul Finanțelor Publice, prin Agenția Națională de Administrare Fiscală, oferă po­pulației posibilitatea de a achiziționa Titluri... [citește_tot_articolul]

9 August 2024, 09:35 (5487 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Menajere sau bone plătite cu «tichete casnice»

Ialomița: Menajere sau bone plătite cu «tichete casnice»

Cu scopul de a acorda be­neficii sociale și persoanelor care prestează activități casnice, Ministerul Muncii și Solidarității Sociale a introdus «tichetele casnice». Astfel, menajerele, bonele sau grădinarii pot fi remunerați de cei în gospodăriile cărora își desfășoară activitatea, fără a avea un contract legal. În Ialomița, de la începutul anului și până în prezent au fost eli­berate 36 de tichete, pentru activități precum «menajul» sau «îngrijirea copiilor».

 

O nouă formă de protecție socială... [citește_tot_articolul]

8 August 2024, 10:25 (2505 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Mihail Kogălniceanu: Pesta Rumegătoarelor Mici la o stână clandestină. Aproape 600 de animale, sacrificate!

Mihail Kogălniceanu: Pesta Rumegătoarelor Mici la o stână clandestină. Aproape 600 de animale, sacrificate!

Autoritățile din Ialomița sunt în alertă după ce a fost descoperit un focar de Pestă a Rumegătoarelor Mici, pe raza localității Mihail Kogălniceanu. Potrivit Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, animalele bolnave provin de la o stână ce funcționa fără autorizație. Toate cele aproximativ 600 de oi din această exploatație au fost sacrificate!

 

Verificări în curs

Din primele informații, cel care a alertat autoritățile a fost chiar unul dintre proprietarii stânei. Acesta a sunat la Direcția Sanitară Veterinară și pentru... [citește_tot_articolul]

7 August 2024, 10:30 (15764 vizualizări - 7 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: 4 accidente într-o singură zi

Ialomița: 4 accidente într-o singură zi

Miercuri, 20 aprilie a.c., în jurul orei 9,50, două echipaje din cadrul Stației de Pompieri  Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2022, 16:05
(8541 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni/Fetești: Percheziții într-un dosar penal privind produse contrafăcute

Urziceni/Fetești: Percheziții într-un dosar penal privind produse contrafăcute

Peste 620 de articole vestimentare și de încălțăminte contrafăcute, în valoare de 220000 de lei, au fost descoperite și confiscate de polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, în ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2022, 15:25
(12691 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Traficant de droguri, reținut pentru 24 de ore

Ialomița: Traficant de droguri, reținut pentru 24 de ore

Marți, 19 aprilie a.c., polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița-Brigada de Combatere a Criminalității Organizate București, împreună cu procurorii DIICOT-BT Ialomița, au ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 17:30
(16497 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 20 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27094, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de marți, 19 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 16:15
(6044 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de intenție pentru accesarea Programului Național Apicol (PNA)

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că până la data de 2 mai 2022 primește Cereri de intenție pentru accesarea Programului Național Apicol (PNA). Valoarea sprijinului financiar ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 15:00
(9691 vizualizări - 0 comentarii)


DN21A: A făcut infarct în timp ce era la volan

DN21A: A făcut infarct în timp ce era la volan

Un bătrân de 71 de ani a murit în dimineața zilei de miercuri, 20 aprilie a.c., în timp ce se afla la volan. Datele IPJ Ialomița arată faptul că acesta ar fi suferit un infarct. Alături de el, în mașină ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 14:00
(11862 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN21A infarct șofer


Fetești: Trafic îngreunat din cauza unei macarale blocate pe șosea

Centrul Infotrafic al Poliției Române informează că miercuri, 20 aprilie a.c., traficul pe Autostrada Soarelui, în zona municipiului Fetești, se desfășoară cu dificultate din cauza unei macarale care a ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 13:40
(3163 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijin pentru semenii nevoiași acordat de Protopopiatul Urziceni

Sprijin pentru semenii nevoiași acordat de Protopopiatul Urziceni

În preajma Sărbătorii Învierii Domnului, în speranța de a aduce o rază de lumină specifică acestei mari sărbători a creștinătății, Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 17:15
(9326 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, reprezentată de trei eleve la Olimpiada de Limba și Literatura Română pentru liceu

În perioada 26-30 aprilie 2022, la Slobozia, se desfășoară Etapa Națională a Olimpiadei de Limba și Literatura Română pentru liceu. La această competiție vor participa 173 de elevi din întreaga țară, însoțiți ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 17:00
(25278 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Marți, 19 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27090, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de luni, 18 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 16:15
(10882 vizualizări - 0 comentarii)


Eveniment dedicat bibliotecarilor, desfășurat la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Slobozia

Miercuri, 27 aprilie 2022, de la orele 12,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Slobozia organizează o serie de manifestări dedicate «Zilei Internaționale a Cărții și Drepturilor de Autor. Ziua Bibliotecarului ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 15:30
(9629 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia, pe primul loc la nivelul județului în ceea ce privește activitatea de autorecenzare

În intervalul 14.03-18.04.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 45540 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 15:15
(24993 vizualizări - 1 comentariu)


Programul casieriilor RAJA Constanța în perioada Sărbătorilor Pascale

În intervalul 22-25 aprilie 2022, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Pentru efectuarea plăților, abonații pot folosi serviciile ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 13:15
(20441 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Acțiuni de prevenire a incendiilor în lăcașurile de cult

Inspectorii de prevenire din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița vor desfășura în această perioadă acțiuni de control și informare preventivă la lăcașurile ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 12:00
(11349 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 20 aprilie 2022, termen limită pentru depunerea a 6 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că miercuri, 20 aprilie 2022, este termenul limită de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 11:00
(16518 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Luni, 18 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27089, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de duminică, 17 aprilie ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2022, 16:10
(5941 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, 10 victime

Ialomița: 4 accidente, 10 victime

Vineri, 15 aprilie a.c., două echipaje din cadrul Stației de Pompieri Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs pe Autostrada ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2022, 15:55
(2789 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat de polițiști la Perieți

Sâmbătă, 16 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au depistat, în comuna Perieți, un bărbat de 41 de ani, din localitatea Misleanu, împotriva căruia a fost instituită ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2022, 15:20
(3141 vizualizări - 0 comentarii)


Fată de 14 ani din Bordușelu, dispărută

Fată de 14 ani din Bordușelu, dispărută

Polițiștii din Ialomița caută o minoră, de 14 ani, care ar fi plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații cu privire la depistarea acesteia sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2022, 15:10
(10855 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Județului Ialomița: Programul «Ialomița, casa noastră curată și frumoasă», lansat oficial

Instituția Prefectului Județului Ialomița: Programul «Ialomița, casa noastră curată și frumoasă», lansat oficial

Luni, 18 aprilie a.c., a fost lansat oficial programul ecologic «Ialomița, casa noastră curată și frumoasă». Această inițiativă are ca scop identificarea participanților la trafic care aruncă gunoaie din ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2022, 14:40
(12896 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 17 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27087, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ziua de sâmbătă, ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2022, 17:05
(4625 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 16 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27084, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de vineri, 15 ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2022, 16:10
(3484 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 15 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27082, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de joi, 14 aprilie ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2022, 16:35
(2067 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Accident cu cinci victime

Vineri, 15 aprilie a.c., trei echipaje din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD, la ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2022, 14:40
(6934 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Incendii la Murgeanca și Dridu

Incendii la Murgeanca și Dridu

Joi, 14 aprilie a.c., în jurul orelor 12,00, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de baloți și gunoi menajer, produs în satul Murgeanca. Trei echipaje de ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2022, 14:25
(11150 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: 2 milioane de utilizatori pentru Spațiul Privat Virtual

2 milioane de contribuabili sunt înregistrați în Spațiul Privat Virtual (SPV), un serviciu gratuit, disponibil 24h/24h, 7 zile/7 zile, prin intermediul căruia se pot depune declarații sau cereri, solicita ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2022, 12:20
(11556 vizualizări - 0 comentarii)


Smirna: Biciclist sub influența alcoolului, rănit într-un accident rutier

Miercuri, 13 aprilie a.c., în jurul orelor 20,30, Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că la ieșire din localitatea Smirna s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 17:15
(2840 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mandate de executarea a pedepsei, puse în aplicare de polițiști

O femeie de 26 de ani, din Bărbulești, și doi bărbați, de 52 și 27 de ani, domiciliați în Axintele și Munteni-Buzău, care se sustrăgeau pedepselor cu închisoarea, au fost depistați de polițiști și încarcerați ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 17:00
(16385 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Sume suplimentare de 0,797 milioane de lei, stabilite de Inspecția Fiscală

În urma activității desfășurate în luna martie 2022, Compartimentul de Inspecție Fiscală din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița a stabilit sume suplimentare de plată în valoare ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 16:30
(16274 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Joi, 14 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27080, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de miercuri, 13 aprilie ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 16:15
(2895 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...