Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Slobozia are de încasat peste 600 mii de lei de la SNIF Ialomița

Statul dator la Stat

Primăria Slobozia are de încasat peste 600 mii de lei de la SNIF Ialomița

bonus: RADEF «România Film», datoare la Primăria Slobozia

Structura teritorială a Societății Naționale de Îmbunătățiri Funciare, SNIF Ialomița are datorii către Primăria Slobozia. La momentul de față, administrația locală are de recuperat taxe și impozite neachitate din 2011 a căror valoare se ridică la peste 600 mii de lei. Șansele ca sumele să revină bugetului orașului sunt însă mici având în vedere că de mai bine de 10 ani SNIF Ialomița se află în procedură de insolvență.

 

Bani greu de recuperat Potrivit datelor oficiale, Primăria Slobozia are calitatea de creditor într-un număr de 53 de proceduri... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2024, 08:05 (7792 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

AJOFM Ialomița oferă indemnizații absolvenților de liceu

AJOFM Ialomița oferă indemnizații absolvenților de liceu

În urmă cu o săptămână, peste 1600 de elevi de clasa a XII-a au absolvit cursurile liceale. Potrivit legii, aceștia au dreptul de a beneficia de o indemnizație de la Stat, acordată prin intermediul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița. Estimativ, în 2023, peste 350 absolvenți de liceu au primit acest stimulent financiar.

 

Sprijin financiar acordat timp de 6 luni Potrivit legii, absolvenții de liceu au posibilitatea de a beneficia de un stimulent financiar, sub forma unui ajutor de șomaj, după absolvirea cursurilor liceale. Indemnizația se... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2024, 15:05 (2728 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Un copil și-ar fi dat foc, accidental, într-o clasă a Școlii Gimnaziale «Sfântul Andrei»

Slobozia: Un copil și-ar fi dat foc, accidental, într-o clasă a Școlii Gimnaziale «Sfântul Andrei»

Incident tragic petrecut vineri, 14 iunie 2024, într-o clasă a Școlii Gimnaziale «Sfântul Andrei» din Slobozia. Încercând să-și impresioneze colegii, un elev de clasa a VII-a și-ar fi dat foc în clasă, în timpul unei pauze. Elevul a fost transferat la Spitalul de Copii «Grigore Alexandrescu» din București. 

Se fac verificări Din primele informații, se pare că elevul de clasa a VII-a, în joacă, ar fi utilizat un produs dezinfectant, apoi a aprins o brichetă, moment în care hainele i-ar fi luat foc. Acesta s-a ales... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2024, 16:05 (46405 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Elevi amenințați cu un cuțit de un bărbat recalcitrant

Slobozia: Elevi amenințați cu un cuțit de un bărbat recalcitrant

Incident șocant la Slobozia, la începutul acestei săptămâni. Mai mulți copii care ieșeau din curtea Școlii Nr. 3, după terminarea cursurilor, au fost amenințați cu un cuțit de către un bărbat de 62 de ani. Acesta s-a enervat pentru faptul că elevii făceau gălăgie. Martorii oculari susțin că doi elevi ar fi fost îmbrânciți de către bărbatul furios. Pe numele acestuia a fost deschis un dosar penal, instrumentat de Poliția Municipiului Slobozia.

 

Siguranța elevilor, în pericol Capacitatea unităților de învățământ de a le oferi protecție elevilor... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2024, 12:10 (11109 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia cuțit elev

Click aici

EVENIMENT

Perieți: Și-a intoxicat nepoții cu o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor

Perieți: Și-a intoxicat nepoții cu o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor

Caz șocant în comuna Perieți. Doi frați, de 10 și, respectiv, 17 ani, au ajuns la spital după ce au fost intoxicați de bunica lor cu o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor. În momentul în care li s-a făcut rău, familia a sunat la 112 și a cerut ajutorul medicilor. Mai multe anchete au fost deschise în acest caz de către instituțiile abilitate.

 

Intervenție a elicopterului SMURD Din primele informații, cei doi copii, un băiat de 10 ani și sora acestuia, de 17 ani, s-ar fi întors de la școală cu păduchi, iar bunica lor s-a gândit... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2024, 07:50 (11261 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» a ajuns la ediția cu numărul 56

Și Amara se pregătește de Festival

Festivalul «Trofeul Tinereții» a ajuns la ediția cu numărul 56

Consiliul Județean Ialomița, Primăria si Consiliul Local Amara, Centrul Județean pentru Conservarea și Promo­varea Culturii Tradiționale Ialomița și Centrul Cultural «Ionel Perlea» Ialomița anunță derularea unei noi ediții a Festi­valului-concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești «Trofeul Tinereții». Această ediție, a 56-a la număr, marchează o transformare radicală a Festivalului într-un eveniment unic care le oferă tinerilor artiști o platformă inedită de dezvoltare și afirmare.

 

Mereu nou, mereu altfel «Trofeul... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2024, 08:05 (6770 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii cu Cerințe Educaționale Speciale se pregătesc de Examenele Naționale

În Ialomița

Elevii cu Cerințe Educaționale Speciale se pregătesc de Examenele Naționale

Aproximativ 100 de elevi de clasa a VIII-a și a XII-a din județul Ialomița, cu Ce­rințe Edu­caționale Speciale (CES), pot participa la Exa­menele Naționale, Evaluarea Națională și Bacalaureat, po­trivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. În funcție de deficiențele pe care le au, elevii înscriși la examene vor susține probele în prezența unor profesori asistenți.

 

Pregătiri pentru examene În evidențele Inspectoratului Șco­lar Județean Ialomița se află aproximativ 100 de elevi de clasa a VIII-a și a XII-a, cu Cerințe Educative ... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2024, 12:15 (2458 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bani europeni pentru depistarea bolilor oncologice

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Bani europeni pentru depistarea bolilor oncologice

Spitalul Județean de Urgență Slobozia vrea să își dezvolte infrastructura medicală astfel încât să poată diagnostica bolile oncologice. Unitatea me­dicală intenționează să aplice pe schemele de finanțare puse la dispoziție de Programul Național de Redresare și Reziliență astfel încât să obțină fonduri pentru achiziția unor aparate moderne ce pot fi folosite pentru diagnosti­cul mai multor tipuri de cancer. «Vrem să dezvol­tăm Secția Oncologie, dar și pe cea de Anatomie Patologică!» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Metode moderne de diagnostic... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2024, 07:55 (7473 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrațiile din Ialomița aderă la Strategia de Dezvoltare a serviciilor de salubrizare

Noi pași spre legalitate

Administrațiile din Ialomița aderă la Strategia de Dezvoltare a serviciilor de salubrizare

Cele 63 de administrații locale din Ialomița deservite de ADI ECOO 2009 SRL se pregătesc să adere la Strategia de Dezvoltare pe termen Mediu și Lung a serviciilor de salubrizare. Documentul urmează a fi votat de către reprezentanții unităților administrativ-teritoriale membre ale acestui organism județean. Adoptarea Strategiei va permite gestionarea unitară a serviciilor de salubritate și atingerea nivelului de 50% de deșeuri recupe­rate, conform angajamentelor asumate de către România în fața Uniunii Europene.

 

La un pas de legalitate Practicile neunitare privind... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2024, 11:55 (15830 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia a aprobat criteriile de repartizare a locuințelor ANL

Consiliul Local Slobozia a aprobat criteriile de repartizare a locuințelor ANL

Joi, 30 mai 2024, administrația locală din Slobozia a convocat ultima ședință de Consiliu Local a acestui mandat. Pe ordinea de zi au figurat 13 proiecte de hotărâri. Printre acestea s-a numărat și cel privind aprobarea criteriilor de repartizare a locuințelor ANL din Slobozia. Rea­mintim că administrația Soare face eforturi de mai mulți ani pentru a rezolva această pro­blemă stringentă a comu­nității. La nivelul Sloboziei au fost construite până în prezent 9 blocuri ANL.

 

O problemă socială fără soluții imediate Administrația locală încearcă... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2024, 08:05 (15396 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Expertize judiciare în dosarul «Bomba» deschis la Fetești

Expertize judiciare în dosarul «Bomba» deschis la Fetești

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița caută noi indicii în cazul bărbatului din Fetești care a murit în urma exploziei bombei artizanale pe care o construia în propria locuință. Denumit sugestiv dosarul «Bomba», acest caz a fost supus în prezent unui număr de șase expertize de specialitate pentru a descoperi natura produselor și instrumentelor pe care bărbatul le-a folosit pentru a realiza dispozitivul artizanal. Surse judiciare susțin faptul că bărbatul ar fi încercat să construiască bomba artizanală pentru a se apăra în cazul în care conflictul din Ucraina ar escalada, iar Rusia ar invada și teritoriul Româ... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2024, 12:05 (8340 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi a României contestă titlul de «doctor» al juristului Vasile Zamfir

După un audit la spitalul din Slobozia

Curtea de Conturi a României contestă titlul de «doctor» al juristului Vasile Zamfir

Curtea de Conturi a României a dat publicității Raportul misiunii de audit desfășurată în 2023 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Verificarea a vizat «corectitudinea cheltuielilor de personal» efectuate de unitatea medicală pe parcursul anului trecut. Astfel, auditorii au descoperit faptul că, în perioada 2019-2023, Spitalul Județean de Urgență Slobozia i-a plătit ilegal juristului Vasile Zamfir indemnizația lunară pentru titlul științific de «doctor» în Drept Penal, obținut în urma cursurilor doc­torale pe care le-a urmat la o universitate din Republica Moldova. Curtea de Conturi a României arată în Raportul î... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2024, 07:55 (21621 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Programul de investiții punctuale al Urban SA continuă

Programul de investiții punctuale al Urban SA continuă

Urban SA Slobozia, operatorul regional de apă al județului Ialomița continuă programul de investiții punctuale pentru potabilizarea apei în lo­calitățile pe care le deservește. Recent, firma a fina­lizat la Perieți o investiție într-un rezervor de înmagazinare a apei. Rezervorul permite extinderea capacității de stocare a apei potabile la nivelul localității. Un proiect similar se află în execuție la Miloșești.

 

Încet, dar sigur Preluarea serviciilor de apă din mediul rural obligă Urban SA să in­vestească în extinderea și potabili... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2024, 10:10 (4019 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu dispune de stații publice pentru reîncărcarea autovehiculelor electrice

Ialomița nu dispune de stații publice pentru reîncărcarea autovehiculelor electrice

Mașinile electrice încep să devină tot mai populare în rândul posesorilor de automobile. Marea provocare pentru aceștia rămâne însă încărcarea acestui tip de autovehicule. În timp ce administrațiile locale din marile județe ale țării fac eforturi pentru a îmbunătăți accesul la stațiile de încărcare electrice, în județele mici, așa cum este și cazul Ialomiței, interesul pentru astfel de proiecte este scăzut. Administrația Fondului de Mediu a lansat încă din 2021 un proiect privind amenajarea de stații de reîncărcare a mașinilor electrice, destinat primăriilor. La nivelul județului nostru cinci administrații locale au depus... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2024, 09:55 (4467 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«FreeLand» 2024-Capitolul 3

1 milion de lei pentru «identitatea muzicală a Sloboziei»

«FreeLand» 2024-Capitolul 3

Slobozia se pregătește pentru a treia ediție a Festivalului «FreeLand» Slobozia. Evenimentul se va des­fășura în perioada 12-14 iulie 2024 în Pădurea Peri. Printre noutățile acestei ediții se nu­mără construirea unei scene secundare și prezența baloanelor cu aer cald care vor purta spectatorii deasupra orașului. În cele 3 zile de spectacol vor concerta Irina Rimes, Holograf, Paraziții și Elena Gheorghe. «Încet, încet, Festivalul își ocupă locul pe care îl merită pe harta festivalulurilor muzicale din România. Slobozia a devenit un brand, iar tinerii noștri au, în sfârșit, ceva care le aparține în exclusivitate... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2024, 12:05 (9360 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii ialomițeni au nevoie de profesori tineri

Elevii ialomițeni au nevoie de profesori tineri

Învățământul se dovedește a fi un domeniu de activitate neatractiv pentru tineri. Așa se face că școlile din Ialomița se bazează pe profesorii aflați în prag de pensionare sau deja pensionari. O analiză a sindicatelor care susțin interesele angajaților din Învățământul ialomițean arată că peste 60% dintre cadrele didactice care profesează în unitățile de învăță­mânt din județul nostru au, în medie, peste 50 ani. «Este foarte greu să convingi tinerii să intre în sistem...» susține Liviu Neagu, președintele Uniunii Sindicatelor Libere din Învățământ-filiala Ialomița.


Învățământul nu se bazează pe tineri... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2024, 07:50 (7257 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Un nou inspector șef pentru Poliția ialomițeană

Un nou inspector șef pentru Poliția ialomițeană

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are un nou inspector șef. Desemnat de Inspectoratul General al Poliției Române să asigure comanda Poliției ialomițene a fost comisarul șef de poliție Daniel Alexandru Radu. Înainte de a ajunge în Ialomița, acesta a fost împuternicit director al Institutului de Cercetare și Prevenire a Criminalității, din cadrul IGPR. Totodată, a deținut și funcția de șef al Direcției pentru Protecția Animalelor din cadrul aceleiași instituții. În Ialomița, comisarul șef Daniel Alexandru Radu va asigura comanda pe o perioadă de 6 luni.

 

Șefi trimiși de la Centru în județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2024, 15:25 (15947 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Administrația județeană oferă aproximativ 800 mii de lei pentru activități nonprofit

Administrația județeană oferă aproximativ 800 mii de lei pentru activități nonprofit

În urmă cu o săptămână, în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Consi­liului Județean Ialomița au prezentat proiectele organizațiilor nonguvernamentale care au primit finanțare din partea instituției în cadrul Programului finanțărilor ne­rambursabile destinate enti­tăților nonprofit. Valoarea fondurilor alocate a fost de aproximativ 800 mii de lei.

 

Sprijin financiar pentru asociații și fundații Pentru anul 2024, în cadrul Programului finanțărilor nerambursabile destinate entităților nonprofit, Consiliul Județean Ialomița a... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2024, 15:25 (3681 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Vacanță de vară în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara

Vacanță de vară în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara

Cu un buget de funcționare tot mai mic, de la un an la altul, Tabăra «Pavilioane» din Amara se pregătește pentru vacanța mare. Din a doua jumătate a lunii iunie 2024, primele grupuri organizate de elevi sunt așteptate în singura tabără de stat din județul Ialomița. Reprezentanții Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița susțin că principalele puncte de atracție pentru elevii care vor veni la Amara sunt tiroliana, panoul de cățărare și terenurile de sport.

 

Fonduri limitate În așteptarea unei decizii în ceea ce privește reorganizarea Direcției... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2024, 08:05 (12123 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița investește 55 milioane de euro în infrastructura rutieră

Proiect european prin ADR Sud Muntenia

Consiliul Județean Ialomița investește 55 milioane de euro în infrastructura rutieră

Liviu Gabriel Mușat, directorul general al Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia și Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița, au semnat săptămâna trecută contractul de finanțare pentru moderni­zarea drumurilor județene din Ialomița. La evenimentul desfășurat la sediul Consiliului Județean Ialomița au mai participat Gabriela Călin, director Autoritatea de Management PR SM 2021-2027 și Andreea-Mirela Tache, directorul Cabinetului Directorului General din cadrul ADR Sud-Muntenia.

 

O nouă investiție în infrastructura rutieră Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 15:20 (9533 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
329 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Grindu: Doi răniți în urma unui accident rutier

Grindu: Doi răniți în urma unui accident rutier

Duminică, 29 mai a.c., la ieșire din localitatea Grindu către Buzău s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate la fața locului a reieșit că în evenimentul ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2022, 22:00
(5591 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Duminică, 29 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27180, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de sâmbătă, 28 mai a ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2022, 16:40
(1868 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 28 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27179, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de vineri, 27 mai ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2022, 16:40
(3797 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Vineri, 27 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27179, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de joi, 26 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 16:20
(8249 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Evaluarea standardizată la finalul anului școlar 2021-2022

În conformitate cu Ordinul nr. 3835/2022, în anul școlar 2021-2022, în perioada cuprinsă intre 30 mai-10 iunie 2022, se va organiza pilotarea evaluării standardizate pentru elevii claselor I-VII, respectiv ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 15:50
(12005 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noutăți în sistemul RO-eFactura

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începând cu data de 1 iulie 2022, operatorii economici stabiliți în România au obligația, în relația B2G (relația dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 13:45
(16082 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Începe depunerea cererilor de finanțare aferente Măsurii «Microgranturi în domeniul agroalimentar»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că de vineri, 27.05.2022, încep înscrierile pentru Măsura «Microgranturi în domeniul agroalimentar». Astfel, în perioada 27 mai 2022 ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 11:10
(12368 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de peste 98 milioane de lei, colectate în luna aprilie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în luna aprilie a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 98,18 milioane de lei, cu 15,2 ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 19:00
(21571 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în cursul zilei de miercuri, 25 mai a.c., activități de informare în rândul elevilor din cadrul școlilor din mediul rural și urban din județul Ialomița, pentru conștientizarea ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:50
(13231 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Braconieri prinși în flagrant de polițiști pe Brațul Borcea

Ialomița: Braconieri prinși în flagrant de polițiști pe Brațul Borcea

Miercuri, 25 mai a.c., polițiștii au depistat pe Brațul Borcea doi bărbați, de 37 de ani, din comuna Stelnica, și de 47 de ani, din comuna Bordușani, în timp pescuiau într-o ambarcațiune din lemn, cu o ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:30
(3865 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Joi, 26 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27177, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de miercuri, 25 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:15
(7443 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural

Prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 26 mai 2022, prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural, având pe ordinea de zi dezbateri cu privire la activitatea de contractare a serviciilor medicale, medicamentelor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 15:30
(3324 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Culturii Slobozene», în perioada 30 mai-3 iunie 2022

Primăria Municipiului Slobozia, prin Direcția Educație, Cultură și Tineret Slobozia, organizează în perioada 30 mai-3 iunie 2022 un amplu program de manifestări, sub genericul «Zilele Culturii Slobozene ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 14:45
(21124 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu aplicativ la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Joi, 26 mai a.c., începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița a organizat un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care a fost ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 11:30
(11173 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Moldoveni și Sudiți!

Joi, 26 mai 2022, echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervoarelor destinate înmagazinării apei potabile din localitățile Moldoveni și Sudiți. Astfel, în intervalul orar ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 17:40
(5561 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Miercuri, 25 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27176, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de marți, 24 mai ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 16:35
(9489 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

A doua zi a evenimentului național «Săptămâna Prevenirii Criminalității» a fost dedicată prevenirii violenței în familie-fenomen complex, având consecințe atât în plan individual și familial, cât și la ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 16:20
(3657 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Scutiri fiscale pentru angajații din sectorul agricol și industrie alimentară

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii despre faptul că a fost introdusă o nouă scutire de la plata impozitului pentru veniturile din salarii și asimilate salariilor ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 13:50
(10940 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoției 2022

Având în vedere că anul școlar 2021-2022 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților promoției 2022 că pot beneficia de prevederile Legii nr ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 12:20
(10710 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul Școlar Județean Ialomița: «Târgul ofertelor educaționale»

lnspectoratul Școlar Județean lalomița își dovedește interesul pentru traseul educațional și profesional al elevilor de clasa a VIII-a prin organizarea unui Târg care să faciliteze accesul acestora la ofertele ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 20:40
(9903 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Liber la pașapoarte pentru copii de 1 iunie

De 1 iunie-«Ziua Internațională a Copilului», Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte va avea program normal de lucru. Funcționarii instituției vor onora însă solicitările pentru emiterea de pașapoarte ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 19:40
(9997 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Marți, 24 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27174, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de luni, 23 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 16:15
(1858 vizualizări - 0 comentarii)


Descindere la Slobozia organizată de Poliția Capitalei

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București au efectuat marți, 24 mai a.c., 7 percheziții domiciliare, pe raza Capitalei și a județelor Ilfov și Ialomița. În Ialomița, descinderea ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 15:00
(2430 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Întâlnire cu profesor doctor Marius Stan

Profesor doctor Marius Stan, celebrul savant român născut la Urziceni, ajunge vineri, 27 mai 2022, la Slobozia. Omul de știință va susține o conferință în cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea». Denumit ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 14:15
(3868 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Peste 844 mii de lei, sume stabilite suplimentar în luna aprilie 2022

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au efectuat, în luna aprilie a.c., 19 inspecții fiscale și 21 de controale inopinate. În urma acțiunilor de verificare au fost stabilite obligații ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 14:00
(13816 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

Echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile din localitatea Dridu. Astfel, marți, 24 mai 2022, în intervalul orar 08,00-17,00, se ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 18:05
(19785 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 23 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27174, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 22 mai a ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 17:10
(5381 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 110000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-22.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 110609 de chestionare la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 16:55
(14318 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Redirecționare a 3,5% din impozitul anual datorat la entități nonprofit/unități de cult (Formularul 230)

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că pot dispune asupra destinației unei sume reprezentând până la 3,5% din impozitul stabilit pentru susținerea ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 16:20
(13250 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Sudiți

Incendiu la o casă din Sudiți

Duminică, 22 mai a.c., în jurul orelor 16,40, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din comuna Sudiți. Trei ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 13:10
(10630 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...