Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Elevi amenințați cu un cuțit de un bărbat recalcitrant

Slobozia: Elevi amenințați cu un cuțit de un bărbat recalcitrant

Incident șocant la Slobozia, la începutul acestei săptămâni. Mai mulți copii care ieșeau din curtea Școlii Nr. 3, după terminarea cursurilor, au fost amenințați cu un cuțit de către un bărbat de 62 de ani. Acesta s-a enervat pentru faptul că elevii făceau gălăgie. Martorii oculari susțin că doi elevi ar fi fost îmbrânciți de către bărbatul furios. Pe numele acestuia a fost deschis un dosar penal, instrumentat de Poliția Municipiului Slobozia.

 

Siguranța elevilor, în pericol Capacitatea unităților de învățământ de a le oferi protecție elevilor... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2024, 12:10 (11101 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia cuțit elev

EVENIMENT

Perieți: Și-a intoxicat nepoții cu o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor

Perieți: Și-a intoxicat nepoții cu o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor

Caz șocant în comuna Perieți. Doi frați, de 10 și, respectiv, 17 ani, au ajuns la spital după ce au fost intoxicați de bunica lor cu o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor. În momentul în care li s-a făcut rău, familia a sunat la 112 și a cerut ajutorul medicilor. Mai multe anchete au fost deschise în acest caz de către instituțiile abilitate.

 

Intervenție a elicopterului SMURD Din primele informații, cei doi copii, un băiat de 10 ani și sora acestuia, de 17 ani, s-ar fi întors de la școală cu păduchi, iar bunica lor s-a gândit... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2024, 07:50 (11252 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» a ajuns la ediția cu numărul 56

Și Amara se pregătește de Festival

Festivalul «Trofeul Tinereții» a ajuns la ediția cu numărul 56

Consiliul Județean Ialomița, Primăria si Consiliul Local Amara, Centrul Județean pentru Conservarea și Promo­varea Culturii Tradiționale Ialomița și Centrul Cultural «Ionel Perlea» Ialomița anunță derularea unei noi ediții a Festi­valului-concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești «Trofeul Tinereții». Această ediție, a 56-a la număr, marchează o transformare radicală a Festivalului într-un eveniment unic care le oferă tinerilor artiști o platformă inedită de dezvoltare și afirmare.

 

Mereu nou, mereu altfel «Trofeul... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2024, 08:05 (6764 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Elevii cu Cerințe Educaționale Speciale se pregătesc de Examenele Naționale

În Ialomița

Elevii cu Cerințe Educaționale Speciale se pregătesc de Examenele Naționale

Aproximativ 100 de elevi de clasa a VIII-a și a XII-a din județul Ialomița, cu Ce­rințe Edu­caționale Speciale (CES), pot participa la Exa­menele Naționale, Evaluarea Națională și Bacalaureat, po­trivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. În funcție de deficiențele pe care le au, elevii înscriși la examene vor susține probele în prezența unor profesori asistenți.

 

Pregătiri pentru examene În evidențele Inspectoratului Șco­lar Județean Ialomița se află aproximativ 100 de elevi de clasa a VIII-a și a XII-a, cu Cerințe Educative ... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2024, 12:15 (2456 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru depistarea bolilor oncologice

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Bani europeni pentru depistarea bolilor oncologice

Spitalul Județean de Urgență Slobozia vrea să își dezvolte infrastructura medicală astfel încât să poată diagnostica bolile oncologice. Unitatea me­dicală intenționează să aplice pe schemele de finanțare puse la dispoziție de Programul Național de Redresare și Reziliență astfel încât să obțină fonduri pentru achiziția unor aparate moderne ce pot fi folosite pentru diagnosti­cul mai multor tipuri de cancer. «Vrem să dezvol­tăm Secția Oncologie, dar și pe cea de Anatomie Patologică!» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Metode moderne de diagnostic... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2024, 07:55 (7465 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrațiile din Ialomița aderă la Strategia de Dezvoltare a serviciilor de salubrizare

Noi pași spre legalitate

Administrațiile din Ialomița aderă la Strategia de Dezvoltare a serviciilor de salubrizare

Cele 63 de administrații locale din Ialomița deservite de ADI ECOO 2009 SRL se pregătesc să adere la Strategia de Dezvoltare pe termen Mediu și Lung a serviciilor de salubrizare. Documentul urmează a fi votat de către reprezentanții unităților administrativ-teritoriale membre ale acestui organism județean. Adoptarea Strategiei va permite gestionarea unitară a serviciilor de salubritate și atingerea nivelului de 50% de deșeuri recupe­rate, conform angajamentelor asumate de către România în fața Uniunii Europene.

 

La un pas de legalitate Practicile neunitare privind... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2024, 11:55 (15825 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia a aprobat criteriile de repartizare a locuințelor ANL

Consiliul Local Slobozia a aprobat criteriile de repartizare a locuințelor ANL

Joi, 30 mai 2024, administrația locală din Slobozia a convocat ultima ședință de Consiliu Local a acestui mandat. Pe ordinea de zi au figurat 13 proiecte de hotărâri. Printre acestea s-a numărat și cel privind aprobarea criteriilor de repartizare a locuințelor ANL din Slobozia. Rea­mintim că administrația Soare face eforturi de mai mulți ani pentru a rezolva această pro­blemă stringentă a comu­nității. La nivelul Sloboziei au fost construite până în prezent 9 blocuri ANL.

 

O problemă socială fără soluții imediate Administrația locală încearcă... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2024, 08:05 (15375 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Expertize judiciare în dosarul «Bomba» deschis la Fetești

Expertize judiciare în dosarul «Bomba» deschis la Fetești

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița caută noi indicii în cazul bărbatului din Fetești care a murit în urma exploziei bombei artizanale pe care o construia în propria locuință. Denumit sugestiv dosarul «Bomba», acest caz a fost supus în prezent unui număr de șase expertize de specialitate pentru a descoperi natura produselor și instrumentelor pe care bărbatul le-a folosit pentru a realiza dispozitivul artizanal. Surse judiciare susțin faptul că bărbatul ar fi încercat să construiască bomba artizanală pentru a se apăra în cazul în care conflictul din Ucraina ar escalada, iar Rusia ar invada și teritoriul Româ... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2024, 12:05 (8335 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi a României contestă titlul de «doctor» al juristului Vasile Zamfir

După un audit la spitalul din Slobozia

Curtea de Conturi a României contestă titlul de «doctor» al juristului Vasile Zamfir

Curtea de Conturi a României a dat publicității Raportul misiunii de audit desfășurată în 2023 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Verificarea a vizat «corectitudinea cheltuielilor de personal» efectuate de unitatea medicală pe parcursul anului trecut. Astfel, auditorii au descoperit faptul că, în perioada 2019-2023, Spitalul Județean de Urgență Slobozia i-a plătit ilegal juristului Vasile Zamfir indemnizația lunară pentru titlul științific de «doctor» în Drept Penal, obținut în urma cursurilor doc­torale pe care le-a urmat la o universitate din Republica Moldova. Curtea de Conturi a României arată în Raportul î... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2024, 07:55 (21614 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Programul de investiții punctuale al Urban SA continuă

Programul de investiții punctuale al Urban SA continuă

Urban SA Slobozia, operatorul regional de apă al județului Ialomița continuă programul de investiții punctuale pentru potabilizarea apei în lo­calitățile pe care le deservește. Recent, firma a fina­lizat la Perieți o investiție într-un rezervor de înmagazinare a apei. Rezervorul permite extinderea capacității de stocare a apei potabile la nivelul localității. Un proiect similar se află în execuție la Miloșești.

 

Încet, dar sigur Preluarea serviciilor de apă din mediul rural obligă Urban SA să in­vestească în extinderea și potabili... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2024, 10:10 (4014 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu dispune de stații publice pentru reîncărcarea autovehiculelor electrice

Ialomița nu dispune de stații publice pentru reîncărcarea autovehiculelor electrice

Mașinile electrice încep să devină tot mai populare în rândul posesorilor de automobile. Marea provocare pentru aceștia rămâne însă încărcarea acestui tip de autovehicule. În timp ce administrațiile locale din marile județe ale țării fac eforturi pentru a îmbunătăți accesul la stațiile de încărcare electrice, în județele mici, așa cum este și cazul Ialomiței, interesul pentru astfel de proiecte este scăzut. Administrația Fondului de Mediu a lansat încă din 2021 un proiect privind amenajarea de stații de reîncărcare a mașinilor electrice, destinat primăriilor. La nivelul județului nostru cinci administrații locale au depus... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2024, 09:55 (4466 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«FreeLand» 2024-Capitolul 3

1 milion de lei pentru «identitatea muzicală a Sloboziei»

«FreeLand» 2024-Capitolul 3

Slobozia se pregătește pentru a treia ediție a Festivalului «FreeLand» Slobozia. Evenimentul se va des­fășura în perioada 12-14 iulie 2024 în Pădurea Peri. Printre noutățile acestei ediții se nu­mără construirea unei scene secundare și prezența baloanelor cu aer cald care vor purta spectatorii deasupra orașului. În cele 3 zile de spectacol vor concerta Irina Rimes, Holograf, Paraziții și Elena Gheorghe. «Încet, încet, Festivalul își ocupă locul pe care îl merită pe harta festivalulurilor muzicale din România. Slobozia a devenit un brand, iar tinerii noștri au, în sfârșit, ceva care le aparține în exclusivitate... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2024, 12:05 (9349 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii ialomițeni au nevoie de profesori tineri

Elevii ialomițeni au nevoie de profesori tineri

Învățământul se dovedește a fi un domeniu de activitate neatractiv pentru tineri. Așa se face că școlile din Ialomița se bazează pe profesorii aflați în prag de pensionare sau deja pensionari. O analiză a sindicatelor care susțin interesele angajaților din Învățământul ialomițean arată că peste 60% dintre cadrele didactice care profesează în unitățile de învăță­mânt din județul nostru au, în medie, peste 50 ani. «Este foarte greu să convingi tinerii să intre în sistem...» susține Liviu Neagu, președintele Uniunii Sindicatelor Libere din Învățământ-filiala Ialomița.


Învățământul nu se bazează pe tineri... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2024, 07:50 (7257 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un nou inspector șef pentru Poliția ialomițeană

Un nou inspector șef pentru Poliția ialomițeană

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are un nou inspector șef. Desemnat de Inspectoratul General al Poliției Române să asigure comanda Poliției ialomițene a fost comisarul șef de poliție Daniel Alexandru Radu. Înainte de a ajunge în Ialomița, acesta a fost împuternicit director al Institutului de Cercetare și Prevenire a Criminalității, din cadrul IGPR. Totodată, a deținut și funcția de șef al Direcției pentru Protecția Animalelor din cadrul aceleiași instituții. În Ialomița, comisarul șef Daniel Alexandru Radu va asigura comanda pe o perioadă de 6 luni.

 

Șefi trimiși de la Centru în județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2024, 15:25 (15944 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația județeană oferă aproximativ 800 mii de lei pentru activități nonprofit

Administrația județeană oferă aproximativ 800 mii de lei pentru activități nonprofit

În urmă cu o săptămână, în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Consi­liului Județean Ialomița au prezentat proiectele organizațiilor nonguvernamentale care au primit finanțare din partea instituției în cadrul Programului finanțărilor ne­rambursabile destinate enti­tăților nonprofit. Valoarea fondurilor alocate a fost de aproximativ 800 mii de lei.

 

Sprijin financiar pentru asociații și fundații Pentru anul 2024, în cadrul Programului finanțărilor nerambursabile destinate entităților nonprofit, Consiliul Județean Ialomița a... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2024, 15:25 (3671 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vacanță de vară în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara

Vacanță de vară în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara

Cu un buget de funcționare tot mai mic, de la un an la altul, Tabăra «Pavilioane» din Amara se pregătește pentru vacanța mare. Din a doua jumătate a lunii iunie 2024, primele grupuri organizate de elevi sunt așteptate în singura tabără de stat din județul Ialomița. Reprezentanții Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița susțin că principalele puncte de atracție pentru elevii care vor veni la Amara sunt tiroliana, panoul de cățărare și terenurile de sport.

 

Fonduri limitate În așteptarea unei decizii în ceea ce privește reorganizarea Direcției... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2024, 08:05 (12107 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița investește 55 milioane de euro în infrastructura rutieră

Proiect european prin ADR Sud Muntenia

Consiliul Județean Ialomița investește 55 milioane de euro în infrastructura rutieră

Liviu Gabriel Mușat, directorul general al Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia și Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița, au semnat săptămâna trecută contractul de finanțare pentru moderni­zarea drumurilor județene din Ialomița. La evenimentul desfășurat la sediul Consiliului Județean Ialomița au mai participat Gabriela Călin, director Autoritatea de Management PR SM 2021-2027 și Andreea-Mirela Tache, directorul Cabinetului Directorului General din cadrul ADR Sud-Muntenia.

 

O nouă investiție în infrastructura rutieră Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 15:20 (9525 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Peste 2000 de angajați din Învățământul ialomițean își cer drepturile în instanță

Susținuți de sindicate

Peste 2000 de angajați din Învățământul ialomițean își cer drepturile în instanță

Val de procese colective ale angajaților din Învățământul ialomițean înregistrate pe rolul Tribunalului Ialomița. Peste 2000 de profesori, reprezentanți ai personalului didactic și nedidactic au inițiat mai multe acțiuni în instanță prin care cer recalcularea indemnizațiilor de concediu de care au beneficiat în perioada ianuarie 2019-iunie 2023. Re­clamanții susțin faptul că în calculul banilor pe care i-au primit pentru concediul de odihnă nu a fost inclus și sporul de hrană.

 

Se așteaptă decizia instanței Acțiunile celor peste 2000 de... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 07:55 (16450 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ultima ședință a mandatului pentru Consiliul Județean Ialomița

Ultima ședință a mandatului pentru Consiliul Județean Ialomița

Consiliul Județean Ialomița se reunește miercuri, 29 mai 2024, în cadrul ultimei ședințe ordinare a acestui mandat. Pe ordinea de zi a ședinței se află 16 proiecte de hotărâri. Printre acestea se numără și cel privind relansarea proiectului «Extindere și colectare separată a deșeurilor municipale-Etapa a II-a».

 

Din nou în cărți Pe ordinea de zi a ședinței ordinare a Consiliului Județean din 29 mai 2024 figurează pro­iectul de hotărâre care vizează implementarea investiției de 102 milioane de lei pentru «Extindere și colectare separată... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2024, 14:10 (13761 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii au oferit 3,1 milioane de lei organizațiilor nonguvernamentale

Ialomițenii au oferit 3,1 milioane de lei organizațiilor nonguvernamentale

Până pe 27 mai 2024, ialomițenii pot redirecționa cei 3,5% din impozitul pe ve­niturile încasate în 2023 pentru a susține activitatea organizațiilor nonguvernamentale. O analiză a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că anul trecut, suma direcționată către aceste entități, reprezentând impozitul pe veniturile obținute în cursul anului 2022, a fost de 3,1 milioane de lei. De acești bani au beneficiat peste 2000 de organizații nonguvernamentale din toată țara, cele mai multe fiind reprezentate de cultele religioase.

 

Sprijin financiar pentru susținerea ONG... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2024, 09:40 (9307 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Starea tehnică a autovehiculelor, verificată de polițiști

În perioada 14-15 iulie a.c., polițiștii ialomițeni și reprezentanții Registrului Auto Român au realizat ample controale în trafic, privind starea tehnică a autovehiculelor. În urma verificărilor, au fost ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 18:50
(2101 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 16 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 17:05
(2584 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 84,41 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița precizează printr-un comunicat că, în luna iunie 2021, la bugetul general consolidat s-au încasat venituri nete în sumă totală de 84,41 milioane de ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 19:15
(2407 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Inspecția Fiscală, la raport

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița a efectuat, în luna iunie a.c., 27 de controale la contribuabili persoane fizice și juridice, respectiv 11 la contribuabili persoane juridice și ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 17:20
(2651 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă pune la dispoziția șomerilor din județ 289 de noi locuri de muncă, cele mai multe fiind destinate persoanelor calificate într-o meserie. Detalii suplimentare ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:45
(3214 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 15 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:15
(1472 vizualizări - 0 comentarii)


Într-o singură zi, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi cu permisele «suspendate»

Marți, 13 iulie a.c., polițiștii Secției Nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, în timp ce desfășurau activități de control în cadrul unui filtru rutier în zona Popasului Sinești, au oprit un autoturism ce se deplasa ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:15
(4670 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost solicitați să intervină la 84 de evenimente, dintre care 81 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:05
(2490 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 14 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 16:35
(1550 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de înscrieri în Programul pentru susținerea producției de legume în spații protejate-2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor că, până la data de 20 iulie 2021 inclusiv, pot depune cererea de înscriere în Programul pentru susținerea producției de ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 15:45
(5101 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

13 Iulie 2021, 20:05


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 097/Noi instrucțiuni de completare a Formularelor 208, 209 și 253

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 20 iulie 2021, este termenul limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 17:20
(8549 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 13 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 16:45
(2945 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Băut și fără permis, la volan. A devenit agresiv la spital!

Luni, 12 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism care circula fără a avea puse în funcțiune luminile de întâlnire. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:35
(2102 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Sudiți, dispărut

Bărbat din Sudiți, dispărut

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sudiți desfășoară activități specifice pentru depistarea unui bărbat, în vârstă de 63 de ani, care a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Sesizarea a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:20
(1859 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Administrația Națională de Meteorologie a emis un Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă pentru mai multe județe, printre care și Ialomița, pentru marți/miercuri, 13/14 iulie ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 14:20
(1546 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Multe persoane sunt superstițioase și consideră ziua de «Marți, 13» o zi cu ghinion, dar se întâmplă uneori să ne facem și singuri «ghinionul» prin faptul că nu suntem destul de bine informați. Începând ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 19:25
(3475 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, drogat la volanul unui autoturism

Duminică seară, 11 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, un autoturism condus de un tânăr de 19 ani, din Slobozia. Întrucât șoferul avea un comportament ciudat ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:35
(2613 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Urziceni, aflându-se în executarea serviciului de îndrumare și control al traficului rutier pe raza municipiului, au depistat în trafic un ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:25
(2041 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 12 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10795, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 16:35
(2724 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la o casă din Borănești și la o firmă de termopane din Fetești

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,55, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit în comuna Borănești, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:25
(6585 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Incendiere intenționată a miriștei de grâu

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,20, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:20
(3688 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Pisoi salvați de pompieri

Sâmbătă, 10 iulie a.c., doi pui de pisică au căzut într-o fântână dezafectată din Rădulești. Animăluțele au fost salvate de pompieri, aceștia intervenind cu mijloacele din dotare la fântâna cu o adâncime ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:15
(3408 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Cotorca

Un accident rutier s-a produs în satul Cotorca, aparținând comunei Ciocârlia. Astfel, duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 12,00, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit cu o autospecială de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:05
(2892 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


AJOFM Ialomița: 4,42%-rata șomajului în luna mai 2021

La sfârșitul lunii mai 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4146 șomeri (din care 1863 femei), rata șomajului fiind de 4,42%, cu 0,29 puncte procentuale ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 11:55
(2377 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 11 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10794, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2021, 16:25
(1868 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de duminică, 11 iulie a.c., la ora 3,30, în zona localității Bărbulești, s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2021, 13:10
(2110 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Sâmbătă, 10 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10794, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2021, 16:40
(4005 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Parfumuri contrafăcute, confiscate de polițiști

În ziua de joi, 8 iulie a.c, polițiștii din Urziceni au confiscat 24 de cutii cu parfumuri ce păreau a fi contrafăcute. Bunurile erau comercializate pe stradă de un bărbat, de 47 de ani, din Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 19:15
(3990 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Doi răniți în urma unui accident rutier

Urziceni: Doi răniți în urma unui accident rutier

Accident de circulație pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și București. Evenimentul rutier a fost anunțat la 112 în ziua de vineri, 9 iulie 2021. Din verificările efectuate a reieșit că tragedia ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 19:05
(3693 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni accident


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...