Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Vacanță de vară în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara

Vacanță de vară în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara

Cu un buget de funcționare tot mai mic, de la un an la altul, Tabăra «Pavilioane» din Amara se pregătește pentru vacanța mare. Din a doua jumătate a lunii iunie 2024, primele grupuri organizate de elevi sunt așteptate în singura tabără de stat din județul Ialomița. Reprezentanții Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița susțin că principalele puncte de atracție pentru elevii care vor veni la Amara sunt tiroliana, panoul de cățărare și terenurile de sport.

 

Fonduri limitate În așteptarea unei decizii în ceea ce privește reorganizarea Direcției... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2024, 08:05 (12132 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița investește 55 milioane de euro în infrastructura rutieră

Proiect european prin ADR Sud Muntenia

Consiliul Județean Ialomița investește 55 milioane de euro în infrastructura rutieră

Liviu Gabriel Mușat, directorul general al Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia și Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița, au semnat săptămâna trecută contractul de finanțare pentru moderni­zarea drumurilor județene din Ialomița. La evenimentul desfășurat la sediul Consiliului Județean Ialomița au mai participat Gabriela Călin, director Autoritatea de Management PR SM 2021-2027 și Andreea-Mirela Tache, directorul Cabinetului Directorului General din cadrul ADR Sud-Muntenia.

 

O nouă investiție în infrastructura rutieră Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 15:20 (9534 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Peste 2000 de angajați din Învățământul ialomițean își cer drepturile în instanță

Susținuți de sindicate

Peste 2000 de angajați din Învățământul ialomițean își cer drepturile în instanță

Val de procese colective ale angajaților din Învățământul ialomițean înregistrate pe rolul Tribunalului Ialomița. Peste 2000 de profesori, reprezentanți ai personalului didactic și nedidactic au inițiat mai multe acțiuni în instanță prin care cer recalcularea indemnizațiilor de concediu de care au beneficiat în perioada ianuarie 2019-iunie 2023. Re­clamanții susțin faptul că în calculul banilor pe care i-au primit pentru concediul de odihnă nu a fost inclus și sporul de hrană.

 

Se așteaptă decizia instanței Acțiunile celor peste 2000 de... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 07:55 (16471 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ultima ședință a mandatului pentru Consiliul Județean Ialomița

Ultima ședință a mandatului pentru Consiliul Județean Ialomița

Consiliul Județean Ialomița se reunește miercuri, 29 mai 2024, în cadrul ultimei ședințe ordinare a acestui mandat. Pe ordinea de zi a ședinței se află 16 proiecte de hotărâri. Printre acestea se numără și cel privind relansarea proiectului «Extindere și colectare separată a deșeurilor municipale-Etapa a II-a».

 

Din nou în cărți Pe ordinea de zi a ședinței ordinare a Consiliului Județean din 29 mai 2024 figurează pro­iectul de hotărâre care vizează implementarea investiției de 102 milioane de lei pentru «Extindere și colectare separată... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2024, 14:10 (13796 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au oferit 3,1 milioane de lei organizațiilor nonguvernamentale

Ialomițenii au oferit 3,1 milioane de lei organizațiilor nonguvernamentale

Până pe 27 mai 2024, ialomițenii pot redirecționa cei 3,5% din impozitul pe ve­niturile încasate în 2023 pentru a susține activitatea organizațiilor nonguvernamentale. O analiză a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că anul trecut, suma direcționată către aceste entități, reprezentând impozitul pe veniturile obținute în cursul anului 2022, a fost de 3,1 milioane de lei. De acești bani au beneficiat peste 2000 de organizații nonguvernamentale din toată țara, cele mai multe fiind reprezentate de cultele religioase.

 

Sprijin financiar pentru susținerea ONG... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2024, 09:40 (9321 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

La Grivița există singurul radar meteo ce poate depista norii care aduc grindina

La Grivița există singurul radar meteo ce poate depista norii care aduc grindina

Județul Ialomița a fost integrat în Sistemul Național Antigrindină și de Creștere a Precipitațiilor al Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Astfel, în curtea Stației Meteo din comuna Grivița a fost montat un radar meteorologic de înaltă precizie, ce oferă informații esențiale despre starea vremii în zona de Sud-Est a României, putând identifica norii cumulonimbus, responsabili de formarea grindinei.

 

Radar meteo de înaltă precizie, montat la Grivița Stația Meteo din comuna Grivița funcționează neîntrerupt, de peste un... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2024, 14:55 (15708 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a întâmplat la Slobozia: Angajați la Stat cu documente falsificate!

S-a întâmplat la Slobozia: Angajați la Stat cu documente falsificate!

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au început urmărirea penală pe numele a patru suspecți din municipiul Constanța, care falsificau certificate de calificare profesională. Actele false au ajuns la Slobozia și au fost utilizate de mai multe persoane pentru a se angaja în instituții publice. Toți cei patru suspecți sunt cercetați, la acest moment, în stare de libertate.

 

Procurorii din Slobozia au descins la Constanța Joi, 30 mai 2024, procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, împreună cu polițiștii... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2024, 18:05 (28050 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Școlile MAI, neatractive pentru tinerii din Ialomița

Școlile MAI, neatractive pentru tinerii din Ialomița

Pentru anul școlar 2024-2025, Ministerul Afacerilor Interne a scos la concurs peste 1000 de locuri în cadrul unităților de învățământ care pregătesc viitorii polițiști, jandarmi și pompieri. Cu toate acestea, numărul tinerilor interesați să se înscrie la aceste școli este tot mai mic. În Ialomița, de exemplu, potrivit informațiilor oferite de structurile teritoriale ale MAI, doar 61 de candidați și-au depus dosarele de înscriere.

 

Grad scăzut de școlarizare Baza de recrutare pentru viitorii polițiști, jandarmi și pompieri este reprezentată de... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2024, 14:05 (5697 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: A murit încercând să construiască o bombă artizanală!

Fetești: A murit încercând să construiască o bombă artizanală!

Un tânăr de 44 de ani, domiciliat în Fetești, și-a pierdut viața noaptea trecută, marți spre miercuri, 28/29 mai a.c., în urma unei explozii. Surse judiciare susțin faptul că acesta ar fi încercat să construiască o bombă. Procurorii chemați la fața locului au descoperit în camera sa resturi de materiale explozibile. În cauză a fost deschis un dosar penal pentru comiterea infracțiunii de «omor».

 

Cercetări în curs Din primele informații, deflagrația s-a produs într-un imobil din municipiul Fetești. Tânărul de 35... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2024, 17:05 (5336 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CSM a respins cererile de transfer ale magistraților din Ialomița

CSM a respins cererile de transfer ale magistraților din Ialomița

Periodic, Consiliul Superior al Magistraturii analizează cererile de transfer ale magistraților de la instan­țele în care își desfășoară activitatea către alte instanțe. Magistrații care profesează în Ialomița, mai ales în cadrul judecătoriilor, cer CSM să fie transferați la Judecătoriile din București. Ultima etapă de transferuri s-a încheiat însă fără prea mult succes pentru judecătorii care și-au dorit să profeseze în Capitală.

 

Transferuri refuzate În cadrul ședinței Secției pentru Judecători a Consiliului Superior al Magistraturii... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2024, 07:55 (10830 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajatul DGASPC Ialomița cercetat pentru corupție și-a recunoscut faptele în fața procurorilor

Angajatul DGASPC Ialomița cercetat pentru corupție și-a recunoscut faptele în fața procurorilor

Scandalul de corupție în care a fost implicată Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copi­lului Ialomița are un final surprinzător. Angajatul instituției prins în flagrant în timp ce lua mită și-a recu­noscut faptele în fața procurorilor. Anchetatorii au semnat cu acesta un acord de recunoaștere a vinovăției și au propus să fie sancționat la un an și 6 luni închisoare cu suspendare. Înțelegerea are însă nevoie de validarea judecătorilor.

 

Filmul unei anchete La sfârșitul lunii mai 2024, un inspector din cadrul... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2024, 12:20 (16338 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a redus valoarea daunelor cerute de familia fostului politician Silvian Ciupercă

Decizie în primă instanță

Tribunalul Ialomița a redus valoarea daunelor cerute de familia fostului politician Silvian Ciupercă

În decembrie 2021, fostul politician Silvian Ciupercă alături de soția și cei doi copii ai săi cereau Statului Român plata unor daune morale de 5 milioane de lei pentru ancheta deschisă de Direcția Națională Anticorupție pe numele defunctului om politic. Mort în urma unui accident subit în vara anului 2022, procesul a fost continuat de familia acestuia. După 3 ani și jumătate de la deschiderea acțiunii, Tribunalul Ialomița, în primă instanță, s-a pronunțat în acest caz. Potrivit deciziei instanței, valoarea despăgubirilor morale a fost redusă considerabil de la 5 milioane de lei, la doar 200 mii de lei. Sentința a fost deja contestată de rudele lui Silvian... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2024, 08:05 (11562 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Tinel, noul director general al APIA-Structura Centrală

Gheorghe Tinel, noul director general al APIA-Structura Centrală

Începând cu această săptămână, ex-deputatul liberal și fost președinte al PNL Ialomița, Gheorghe Tinel devine noul director ge­neral al APIA. Numirea sa în funcție reprezintă o surpriză, în condițiile în care director general adjunct al instituției a fost numit, încă din august 2023, Iulian Bucur, fost secretar de stat și fost director al Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița.

 

Tinel trage un loz câștigător Ex-deputatul liberal Gheorghe Tinel va fi numit în cursul acestei săptămâni în funcția de director... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2024, 07:50 (14785 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Angajatorii ialomițeni au refuzat să participe la Bursa Locurilor de Muncă

Slobozia: Angajatorii ialomițeni au refuzat să participe la Bursa Locurilor de Muncă

Vineri, 17 mai 2024, la Slobozia, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat o nouă Bursă Generală a Locurilor de Muncă. Marii absenți ai acestei ediții au fost însă angajatorii. Potrivit informațiilor oficiale, din cei peste 600 de angajatori invitați să participe la eveniment, doar 29 au participat efectiv la acțiune.

 

Mai puțini angajatori Potrivit datelor oficiale, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă a contactat în vederea participării la Bursa Locurilor de Muncă, organizată vineri, 17mai 2024, peste 600 de angajatori din... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2024, 16:05 (19876 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Explozie puternică în blocul de garsoniere G5. 8 imobile au fost afectate!

Slobozia: Explozie puternică în blocul de garsoniere G5. 8 imobile au fost afectate!

O explozie puternică s-a produs vineri, 24 mai 2024, în jurul orelor 17,00, într-un bloc de garsoniere din Slobozia. Principala cauză a deflagrației ar fi o acumulare de gaze din interiorul unui imobil, produsă din cauza unei butelii lăsată nesupravegheată. În urma incidentului, proprietara garsonierei care a explodat a suferit arsuri minore pe față și pe mâini. Femeia a primit îngrijiri medicale din partea echipajelor sosite la fața locului. De asemenea, alte 7 imobile au fost afectate de suflul exploziei.

 

A scăpat cu viață din explozie Din primele... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2024, 17:30 (27163 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Lacul Iezer, asaltat de braconieri

Plângeri penale înaintate Poliției

Lacul Iezer, asaltat de braconieri

Curtea de Apel București a decis în urmă cu o lună ca administrarea Lacului Iezer, aflat până acum în grija Primăriilor Slobozia și Gheorghe Lazăr, să revină Agenției Naționale Apele Române, prin Serviciul de Gospodărire a Apelor Ialomița. Emisă după 6 ani de procese, sentința nu este însă definitivă, iar din punct de vedere juridic, Lacul Iezer este administrat de aceleași instituții care l-au concesionat, pentru 49 de ani, unei firme din Gheorghe Lazăr. Reprezentanții societății reclamă faptul că, în urma deciziei judecătorilor, Lacul Iezer a fost asaltat de braconieri. «Ne-au spus că e balta nimănui și că fac ce vor! Nu este așa, balta rămâ... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2024, 09:50 (5565 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița reclamă slaba pregătire a funcționarilor Primăriei Grindu

Camera de Conturi Ialomița reclamă slaba pregătire a funcționarilor Primăriei Grindu

Curtea de Conturi a României a dat publicității Raportul misiunii de audit ce a vizat modul în care au fost implementate proiectele de investiții derulate de Primăria Grindu în perioada 2021-2023. Este vorba despre 26 de obiective de investiții, cu o valoare de peste 6,1 milioane de lei. Neregulile descoperite de auditori în timpul misiunii au drept cauză slaba pregătire profesio­nală a funcționarilor publici care își desfășoară activitatea în cadrul Primăriei Grindu. Mai mult, edilul localității a fost implicat într-un scandal public, acesta reclamând la Poliție faptul că ar fi fost agresat de fosta secretară a comunei.

 

... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2024, 12:10 (14727 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Proces câștigat de un alt funcționar al DSP Ialomița «executat» de directorul Marinela Radu

Proces câștigat de un alt funcționar al DSP Ialomița «executat» de directorul Marinela Radu

După victoria în instanță a fostului director al Direcției de Sănătate Publică Ialomița, Dan Noel, un alt funcționar public al instituției a câștigat procesul intentat împotriva deciziei de a-l demite din funcția de inspector superior. Această decizie a fost luată de Marinela Radu, actualul director executiv al DSP Ialomița, încă din 2022. Deși sentința dată de Tribunalul Ialomița nu este definitivă, judecătorii au obligat instituția să-l reîncadreze pe angajat în aceeași funcție, precum și să-i plătească salarii compensatorii, de peste 100 mii de lei.

 

Decizie a Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2024, 07:55 (15065 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Clădire administrată de Consiliul Județean Ialomița, renovată cu fonduri europene

Clădire administrată de Consiliul Județean Ialomița, renovată cu fonduri europene

În urmă cu o săptămână, lucrările de eficientizare energetică ale clădirii în care își desfășoară activitatea Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița, aflată în administrarea Consiliului Județean Ialomița, s-au încheiat, fiind efectuată recepția finală. Imobilul a fost renovat cu fonduri europene, prin Programul Operațional Regional 2014-2020.

 

Lucrări în grafic Clădirea din patrimoniul Consiliului Județean Ialomița a devenit sediu pentru Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița o dată cu începerea lucrărilor de moder­nizare ale... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2024, 09:50 (14577 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

ANIF Ialomița a propus pentru irigații 134 mii de hectare

ANIF Ialomița a propus pentru irigații 134 mii de hectare

Potrivit Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială Ialomița, pentru acest an agricol, instituția a pregătit pentru irigații o suprafață de peste 134 mii de hectare. Datele arată că 124 mii de hectare din această suprafață au fost deja contractate de fermieri. Până în prezent, au fost efectuate irigații pe aproximativ 8000 de hectare, arată datele ANIF-Filiala Teritorială Ialomița.

 

Infrastructura de irigații, o prioritate De la an la an, Agenția Națio­nală de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială Ialomița face demersuri pentru... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2024, 12:40 (11747 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Amenzi de peste 91 mii de lei aplicate șoferilor

În ultimele patru zile, polițiștii rutieri ialomițeni au constatat nereguli ce au condus la aplicarea a 334 sancțiuni contravenționale, valoarea amenzilor depășind suma de 91 mii lei.Cele mai multe dintre ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:40
(25182 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: amenzi Ialomița


Protocol de parteneriat cu APIA Franța

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 28 mai 2010, la Paris, a fost semnat un protocol de parteneriat între Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, FranceAgriMer și Agenția pentru Servicii ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:38
(29158 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A rămas fără permis pentru că a condus o mașină cu defecțiuni tehnice

«Polițiștii Biroului Rutier Slobozia, cu sprijinul de specialitate al Registrului Auto Român Ialomița au acționat pe raza municipiului reședință de județ pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:37
(31839 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii asigură măsurile de ordine la BAC

Peste 30 de polițiști ialomițeni acționează pentru a asigura măsurile de ordine și siguranță publică la cele 17 unități de învățămînt în care sînt organizate centre de susținere ale examenului de Bacalaureat ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:35
(25422 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Biciclist accidentat

Sîmbătă, 29 mai a.c., în jurul orei 15.30, Poliția Urziceni a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DJ101C, pe raza localității Dridu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea unei ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:02
(27493 vizualizări - 0 comentarii)


Băut la volan, a intrat cu mașina în pom

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 13.15, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe DN2C între localitățile Tovărășia și Nicolești, s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:02
(24419 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 14.30, pe DN2C, pe raza localității Grivița, polițiștii au oprit în trafic pentru control la volanul căruia se afla un tînăr, de 21 de ani. Procedînd la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:01
(26589 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

În cursul nopții de sâmbătă spre duminică, 29/30 mai a.c., polițiști din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au organizat și executat, începînd cu miezul nopții, timp de patru ore, acțiuni punctuale pentru ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:00
(27315 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Depistat conducînd un autoturism fără drept de circulație

În cursul zilei de duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 18.00, agenți din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului, au depistat ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 17:59
(22066 vizualizări - 0 comentarii)


Rîul Ialomița a mai făcut o victimă

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 8.15, echipa de căutare-salvare de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» a fost solicitată pe raza comunei Sărățeni ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 12:41
(25794 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: înec Ialomița


Incendii: Un vagon de marfă al CFR a luat foc

Incendii: Un vagon de marfă al CFR a luat foc

Vagonul făcea parte dintr-o garnitură de tren dezafectată, în el fiind depozitate paie și resturi vegetale. Fumul dens care se degaja din tren a fost observat sîmbătă, 29 mai, în jurul orei 14.30, fiind ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 12:40
(26857 vizualizări - 0 comentarii)


192 locuri de muncă disponibile în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita aduce la cunostințta celor interesați că la această dată, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 192 locuri de muncă în străinătate. ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 10:16
(26428 vizualizări - 0 comentarii)


«Acolo unde sunt adunați doi sau trei în numele Domnului, acolo și Hristos este în mijlocul lor»

«Acolo unde sînt adunați doi sau trei în numele Domnului, acolo și Hristos este în mijlocul lor»

Luni, 24 mai a.c., Sărbătoarea Sf. Treimi, după săvîrșirea Sfintei Liturghii, la îndemnul și îndrumarea Preotului Paroh Radu Gheorghe, cîteva familii tinere din parohia Fierbinții de Jos au oferit o masă ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 15:20
(32394 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Sistem de Management al Calității la Prefectură și Consiliul Județean

Marți, 8 iunie a.c., Prefectura Ialomița și Consiliul Județean Ialomița vor organiza, la Centrul Cultrual UNESCO «Ionel Perlea», Conferința de lansare a proiectului «Implementarea, certificarea și menținerea ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 10:16
(31474 vizualizări - 1 comentariu)


Judecătoria Slobozia se mută în sediu nou din 7 iunie

Judecătoria Slobozia se va muta în sediu nou din 7 iunie 2010, dată fiind demararea lucrărilor de consolidare a clădirii în care își desfășura activitatea. Astfel, Judecătoria Slobozia va funcționa la imobilul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 08:32
(20508 vizualizări - 0 comentarii)


Adjunctul Tiță a ajuns șef la Poliția Urziceni

La începutul săptămînii, marți 25 mai, comisarul șef de poliție Ioan Tiță a promovat concursul pentru ocuparea funcției de șef al Poliției Municipiului Urziceni. Funcția de șef la Urziceni s-a vacantat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:28
(29254 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni Poliție


APIA: Subvenția pentru ovine caprine se solicită pînă la 31 mai

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, pînă în prezent, au fost depuse 13,6 mii de cereri, pentru un efectiv de aproximativ 2 milioane capete ovine/caprine, termenul limită pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:25
(25586 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fără permis și cu tractorul neînmatriculat prin oraș

Un bărbat, de 31 de ani, din Slobozia este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru punerea în circulație pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat și conducerea pe drumurile publice a unui ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:17
(24878 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Biciclist băut, accidentat de un autoturism

Miercuri, 25 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată, prin 112, că pe DJ203 B, în afara localității Grindu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Pe scurt, în ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:17
(29871 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu efective ale Biroului Rutier Urziceni și posturilor de poliție aflate în zona de responsabilitate a Poliției Urziceni, au acționat marți, 25 mai ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:16
(27070 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

În noaptea de 26 spre 27 mai, în jurul orei 01,30, polițiștii au depistat în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism cu numere de înmatriculare străine, la volanul căruia se afla un bărbat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:15
(26916 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furtul din locuințe, prevenit de polițiști

Miercuri, 25 martie, în intervalul orar 08,30-16,00, în baza Planului național de acțiune «Siguranța», polițiștii din Urziceni au acționat pe raza municipiului, urmărind în special prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:14
(25604 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de 27000 de lei în 48 de ore

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele două zile pe principalele artere de circulație din județ în vederea prevenirii accidentelor rutiere cu victime și impunerii unui climat de siguranță în rîndul ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:13
(28144 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

URGENT recrutăm tinere dansatoare, 18-30 ani, contract Japonia, 6 luni, salariu 1200 euro/lună. Telefon 0763104457. ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 16:18
(19238 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de perfecționare la Camera de Comerț

În perioada 17-28 mai 2010, la sediul Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, se desfășoară cursul de perfecționare în ocupația de «manager proiect». Cursul se derulează în cadrul Proiectului ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 16:14
(25606 vizualizări - 0 comentarii)


Ședința Colegiului Prefectural

Vineri, 28 mai, începînd cu ora 10.00, se va desfășura o nouă ședință a Colegiului Prefectural. Ordinea de zi va cuprinde, printre altele, o informare privind activitatea Direcției Județene de Cultură, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:42
(29704 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua porților deschise pentru copii» la Jandarmerie

Marți, 1 iunie 2010, cu începere de la ora 12.00, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează, în municipiile Slobozia, Urziceni și Fetești, «Ziua Porților Deschise pentru copii». Jandarmii ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:32
(25132 vizualizări - 0 comentarii)


Precizare APIA: Depunerea cererii pentru acordarea de subvenții nu este condiționată de apartenența solicitantului la o asociație de crescători de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură precizează că depunerea cererii pentru acordarea Plăților Naționale Directe Complementare, speciile ovine/caprine, nu este condiționată de apartenența ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:29
(32736 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 19:44
(16530 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 19:42
(15165 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...