Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Un nou inspector șef pentru Poliția ialomițeană

Un nou inspector șef pentru Poliția ialomițeană

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are un nou inspector șef. Desemnat de Inspectoratul General al Poliției Române să asigure comanda Poliției ialomițene a fost comisarul șef de poliție Daniel Alexandru Radu. Înainte de a ajunge în Ialomița, acesta a fost împuternicit director al Institutului de Cercetare și Prevenire a Criminalității, din cadrul IGPR. Totodată, a deținut și funcția de șef al Direcției pentru Protecția Animalelor din cadrul aceleiași instituții. În Ialomița, comisarul șef Daniel Alexandru Radu va asigura comanda pe o perioadă de 6 luni.

 

Șefi trimiși de la Centru în județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2024, 15:25 (15952 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Administrația județeană oferă aproximativ 800 mii de lei pentru activități nonprofit

Administrația județeană oferă aproximativ 800 mii de lei pentru activități nonprofit

În urmă cu o săptămână, în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Consi­liului Județean Ialomița au prezentat proiectele organizațiilor nonguvernamentale care au primit finanțare din partea instituției în cadrul Programului finanțărilor ne­rambursabile destinate enti­tăților nonprofit. Valoarea fondurilor alocate a fost de aproximativ 800 mii de lei.

 

Sprijin financiar pentru asociații și fundații Pentru anul 2024, în cadrul Programului finanțărilor nerambursabile destinate entităților nonprofit, Consiliul Județean Ialomița a... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2024, 15:25 (3697 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vacanță de vară în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara

Vacanță de vară în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara

Cu un buget de funcționare tot mai mic, de la un an la altul, Tabăra «Pavilioane» din Amara se pregătește pentru vacanța mare. Din a doua jumătate a lunii iunie 2024, primele grupuri organizate de elevi sunt așteptate în singura tabără de stat din județul Ialomița. Reprezentanții Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița susțin că principalele puncte de atracție pentru elevii care vor veni la Amara sunt tiroliana, panoul de cățărare și terenurile de sport.

 

Fonduri limitate În așteptarea unei decizii în ceea ce privește reorganizarea Direcției... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2024, 08:05 (12142 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița investește 55 milioane de euro în infrastructura rutieră

Proiect european prin ADR Sud Muntenia

Consiliul Județean Ialomița investește 55 milioane de euro în infrastructura rutieră

Liviu Gabriel Mușat, directorul general al Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia și Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița, au semnat săptămâna trecută contractul de finanțare pentru moderni­zarea drumurilor județene din Ialomița. La evenimentul desfășurat la sediul Consiliului Județean Ialomița au mai participat Gabriela Călin, director Autoritatea de Management PR SM 2021-2027 și Andreea-Mirela Tache, directorul Cabinetului Directorului General din cadrul ADR Sud-Muntenia.

 

O nouă investiție în infrastructura rutieră Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 15:20 (9534 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Peste 2000 de angajați din Învățământul ialomițean își cer drepturile în instanță

Susținuți de sindicate

Peste 2000 de angajați din Învățământul ialomițean își cer drepturile în instanță

Val de procese colective ale angajaților din Învățământul ialomițean înregistrate pe rolul Tribunalului Ialomița. Peste 2000 de profesori, reprezentanți ai personalului didactic și nedidactic au inițiat mai multe acțiuni în instanță prin care cer recalcularea indemnizațiilor de concediu de care au beneficiat în perioada ianuarie 2019-iunie 2023. Re­clamanții susțin faptul că în calculul banilor pe care i-au primit pentru concediul de odihnă nu a fost inclus și sporul de hrană.

 

Se așteaptă decizia instanței Acțiunile celor peste 2000 de... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 07:55 (16477 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ultima ședință a mandatului pentru Consiliul Județean Ialomița

Ultima ședință a mandatului pentru Consiliul Județean Ialomița

Consiliul Județean Ialomița se reunește miercuri, 29 mai 2024, în cadrul ultimei ședințe ordinare a acestui mandat. Pe ordinea de zi a ședinței se află 16 proiecte de hotărâri. Printre acestea se numără și cel privind relansarea proiectului «Extindere și colectare separată a deșeurilor municipale-Etapa a II-a».

 

Din nou în cărți Pe ordinea de zi a ședinței ordinare a Consiliului Județean din 29 mai 2024 figurează pro­iectul de hotărâre care vizează implementarea investiției de 102 milioane de lei pentru «Extindere și colectare separată... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2024, 14:10 (13801 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au oferit 3,1 milioane de lei organizațiilor nonguvernamentale

Ialomițenii au oferit 3,1 milioane de lei organizațiilor nonguvernamentale

Până pe 27 mai 2024, ialomițenii pot redirecționa cei 3,5% din impozitul pe ve­niturile încasate în 2023 pentru a susține activitatea organizațiilor nonguvernamentale. O analiză a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că anul trecut, suma direcționată către aceste entități, reprezentând impozitul pe veniturile obținute în cursul anului 2022, a fost de 3,1 milioane de lei. De acești bani au beneficiat peste 2000 de organizații nonguvernamentale din toată țara, cele mai multe fiind reprezentate de cultele religioase.

 

Sprijin financiar pentru susținerea ONG... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2024, 09:40 (9323 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

La Grivița există singurul radar meteo ce poate depista norii care aduc grindina

La Grivița există singurul radar meteo ce poate depista norii care aduc grindina

Județul Ialomița a fost integrat în Sistemul Național Antigrindină și de Creștere a Precipitațiilor al Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Astfel, în curtea Stației Meteo din comuna Grivița a fost montat un radar meteorologic de înaltă precizie, ce oferă informații esențiale despre starea vremii în zona de Sud-Est a României, putând identifica norii cumulonimbus, responsabili de formarea grindinei.

 

Radar meteo de înaltă precizie, montat la Grivița Stația Meteo din comuna Grivița funcționează neîntrerupt, de peste un... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2024, 14:55 (15712 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a întâmplat la Slobozia: Angajați la Stat cu documente falsificate!

S-a întâmplat la Slobozia: Angajați la Stat cu documente falsificate!

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au început urmărirea penală pe numele a patru suspecți din municipiul Constanța, care falsificau certificate de calificare profesională. Actele false au ajuns la Slobozia și au fost utilizate de mai multe persoane pentru a se angaja în instituții publice. Toți cei patru suspecți sunt cercetați, la acest moment, în stare de libertate.

 

Procurorii din Slobozia au descins la Constanța Joi, 30 mai 2024, procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, împreună cu polițiștii... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2024, 18:05 (28055 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile MAI, neatractive pentru tinerii din Ialomița

Școlile MAI, neatractive pentru tinerii din Ialomița

Pentru anul școlar 2024-2025, Ministerul Afacerilor Interne a scos la concurs peste 1000 de locuri în cadrul unităților de învățământ care pregătesc viitorii polițiști, jandarmi și pompieri. Cu toate acestea, numărul tinerilor interesați să se înscrie la aceste școli este tot mai mic. În Ialomița, de exemplu, potrivit informațiilor oferite de structurile teritoriale ale MAI, doar 61 de candidați și-au depus dosarele de înscriere.

 

Grad scăzut de școlarizare Baza de recrutare pentru viitorii polițiști, jandarmi și pompieri este reprezentată de... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2024, 14:05 (5699 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: A murit încercând să construiască o bombă artizanală!

Fetești: A murit încercând să construiască o bombă artizanală!

Un tânăr de 44 de ani, domiciliat în Fetești, și-a pierdut viața noaptea trecută, marți spre miercuri, 28/29 mai a.c., în urma unei explozii. Surse judiciare susțin faptul că acesta ar fi încercat să construiască o bombă. Procurorii chemați la fața locului au descoperit în camera sa resturi de materiale explozibile. În cauză a fost deschis un dosar penal pentru comiterea infracțiunii de «omor».

 

Cercetări în curs Din primele informații, deflagrația s-a produs într-un imobil din municipiul Fetești. Tânărul de 35... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2024, 17:05 (5338 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CSM a respins cererile de transfer ale magistraților din Ialomița

CSM a respins cererile de transfer ale magistraților din Ialomița

Periodic, Consiliul Superior al Magistraturii analizează cererile de transfer ale magistraților de la instan­țele în care își desfășoară activitatea către alte instanțe. Magistrații care profesează în Ialomița, mai ales în cadrul judecătoriilor, cer CSM să fie transferați la Judecătoriile din București. Ultima etapă de transferuri s-a încheiat însă fără prea mult succes pentru judecătorii care și-au dorit să profeseze în Capitală.

 

Transferuri refuzate În cadrul ședinței Secției pentru Judecători a Consiliului Superior al Magistraturii... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2024, 07:55 (10830 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajatul DGASPC Ialomița cercetat pentru corupție și-a recunoscut faptele în fața procurorilor

Angajatul DGASPC Ialomița cercetat pentru corupție și-a recunoscut faptele în fața procurorilor

Scandalul de corupție în care a fost implicată Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copi­lului Ialomița are un final surprinzător. Angajatul instituției prins în flagrant în timp ce lua mită și-a recu­noscut faptele în fața procurorilor. Anchetatorii au semnat cu acesta un acord de recunoaștere a vinovăției și au propus să fie sancționat la un an și 6 luni închisoare cu suspendare. Înțelegerea are însă nevoie de validarea judecătorilor.

 

Filmul unei anchete La sfârșitul lunii mai 2024, un inspector din cadrul... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2024, 12:20 (16340 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a redus valoarea daunelor cerute de familia fostului politician Silvian Ciupercă

Decizie în primă instanță

Tribunalul Ialomița a redus valoarea daunelor cerute de familia fostului politician Silvian Ciupercă

În decembrie 2021, fostul politician Silvian Ciupercă alături de soția și cei doi copii ai săi cereau Statului Român plata unor daune morale de 5 milioane de lei pentru ancheta deschisă de Direcția Națională Anticorupție pe numele defunctului om politic. Mort în urma unui accident subit în vara anului 2022, procesul a fost continuat de familia acestuia. După 3 ani și jumătate de la deschiderea acțiunii, Tribunalul Ialomița, în primă instanță, s-a pronunțat în acest caz. Potrivit deciziei instanței, valoarea despăgubirilor morale a fost redusă considerabil de la 5 milioane de lei, la doar 200 mii de lei. Sentința a fost deja contestată de rudele lui Silvian... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2024, 08:05 (11568 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Tinel, noul director general al APIA-Structura Centrală

Gheorghe Tinel, noul director general al APIA-Structura Centrală

Începând cu această săptămână, ex-deputatul liberal și fost președinte al PNL Ialomița, Gheorghe Tinel devine noul director ge­neral al APIA. Numirea sa în funcție reprezintă o surpriză, în condițiile în care director general adjunct al instituției a fost numit, încă din august 2023, Iulian Bucur, fost secretar de stat și fost director al Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița.

 

Tinel trage un loz câștigător Ex-deputatul liberal Gheorghe Tinel va fi numit în cursul acestei săptămâni în funcția de director... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2024, 07:50 (14788 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Angajatorii ialomițeni au refuzat să participe la Bursa Locurilor de Muncă

Slobozia: Angajatorii ialomițeni au refuzat să participe la Bursa Locurilor de Muncă

Vineri, 17 mai 2024, la Slobozia, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat o nouă Bursă Generală a Locurilor de Muncă. Marii absenți ai acestei ediții au fost însă angajatorii. Potrivit informațiilor oficiale, din cei peste 600 de angajatori invitați să participe la eveniment, doar 29 au participat efectiv la acțiune.

 

Mai puțini angajatori Potrivit datelor oficiale, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă a contactat în vederea participării la Bursa Locurilor de Muncă, organizată vineri, 17mai 2024, peste 600 de angajatori din... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2024, 16:05 (19883 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Explozie puternică în blocul de garsoniere G5. 8 imobile au fost afectate!

Slobozia: Explozie puternică în blocul de garsoniere G5. 8 imobile au fost afectate!

O explozie puternică s-a produs vineri, 24 mai 2024, în jurul orelor 17,00, într-un bloc de garsoniere din Slobozia. Principala cauză a deflagrației ar fi o acumulare de gaze din interiorul unui imobil, produsă din cauza unei butelii lăsată nesupravegheată. În urma incidentului, proprietara garsonierei care a explodat a suferit arsuri minore pe față și pe mâini. Femeia a primit îngrijiri medicale din partea echipajelor sosite la fața locului. De asemenea, alte 7 imobile au fost afectate de suflul exploziei.

 

A scăpat cu viață din explozie Din primele... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2024, 17:30 (27168 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Lacul Iezer, asaltat de braconieri

Plângeri penale înaintate Poliției

Lacul Iezer, asaltat de braconieri

Curtea de Apel București a decis în urmă cu o lună ca administrarea Lacului Iezer, aflat până acum în grija Primăriilor Slobozia și Gheorghe Lazăr, să revină Agenției Naționale Apele Române, prin Serviciul de Gospodărire a Apelor Ialomița. Emisă după 6 ani de procese, sentința nu este însă definitivă, iar din punct de vedere juridic, Lacul Iezer este administrat de aceleași instituții care l-au concesionat, pentru 49 de ani, unei firme din Gheorghe Lazăr. Reprezentanții societății reclamă faptul că, în urma deciziei judecătorilor, Lacul Iezer a fost asaltat de braconieri. «Ne-au spus că e balta nimănui și că fac ce vor! Nu este așa, balta rămâ... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2024, 09:50 (5565 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița reclamă slaba pregătire a funcționarilor Primăriei Grindu

Camera de Conturi Ialomița reclamă slaba pregătire a funcționarilor Primăriei Grindu

Curtea de Conturi a României a dat publicității Raportul misiunii de audit ce a vizat modul în care au fost implementate proiectele de investiții derulate de Primăria Grindu în perioada 2021-2023. Este vorba despre 26 de obiective de investiții, cu o valoare de peste 6,1 milioane de lei. Neregulile descoperite de auditori în timpul misiunii au drept cauză slaba pregătire profesio­nală a funcționarilor publici care își desfășoară activitatea în cadrul Primăriei Grindu. Mai mult, edilul localității a fost implicat într-un scandal public, acesta reclamând la Poliție faptul că ar fi fost agresat de fosta secretară a comunei.

 

... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2024, 12:10 (14741 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Proces câștigat de un alt funcționar al DSP Ialomița «executat» de directorul Marinela Radu

Proces câștigat de un alt funcționar al DSP Ialomița «executat» de directorul Marinela Radu

După victoria în instanță a fostului director al Direcției de Sănătate Publică Ialomița, Dan Noel, un alt funcționar public al instituției a câștigat procesul intentat împotriva deciziei de a-l demite din funcția de inspector superior. Această decizie a fost luată de Marinela Radu, actualul director executiv al DSP Ialomița, încă din 2022. Deși sentința dată de Tribunalul Ialomița nu este definitivă, judecătorii au obligat instituția să-l reîncadreze pe angajat în aceeași funcție, precum și să-i plătească salarii compensatorii, de peste 100 mii de lei.

 

Decizie a Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2024, 07:55 (15070 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
239 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Doi feteșteni, încarcerați

Polițiștii feteșteni au prins și încarcerat doi bărbați din localitate pe numele cărora instanța a emis, în luna ianuarie a acestui an, mandate de executare a pedepsei cu închisoarea. Unul dintre cazuri ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 17:59
(11978 vizualizări - 0 comentarii)


APIA plătește a doua tranșă din subvențiile pe cap de animal

Începînd de miercuri, 10 februarie 2010, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură va plăti suma de 184,8 milioane de lei, reprezentînd tranșa a doua din prima pe cap de animal pentru specia ovine ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 17:04
(12654 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie însărcinată din Brazii, preluată de un elicopter SMURD

Un elicopter al MAI avînd la bord un echipaj SMURD a preluat astăzi, 9 februarie a.c., în jurul orelor 11,15, o femeie însărcinată din comuna ialomițeană Brazii, pentru a o transporta la un spital din ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 12:35
(15045 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Siguranței pe Internet, marcată și la Slobozia

Uniunea Europeană sărbătorește ziua de 9 februarie drept Ziua Siguranței pe Internet. «În acest context, ofițerii Institutului de Prevenire și Psihosociologie din cadrul Inspectoratului General al Poliției ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 10:53
(12117 vizualizări - 0 comentarii)


S-a ridicat Codul Portocaliu

Codul Portocaliu pentru județul Ialomița a fost ridicat luni seara, la orele 19,00. Autoritățile atrag însă atenția că în patru județe, respectiv Tulcea, Constanța, Ialomița și Călărași este posibil să ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 08:04
(12779 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiști în discoteci

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 6 spre 7 februarie a.c., polițiștii din mai multe structuri au acționat în mediul rural urmărind în principal prevenirea și combaterea infracțiunilor cu violență ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 17:42
(13004 vizualizări - 0 comentarii)


Drumurile comunale rămîn blocate, elevii stau acasă și marți, 9 februarie

«Avînd în vedere condițiile meteorologice deosebite, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență al județului Ialomița a dispus tuturor Comitetelor Locale pentru Situații de Urgență din județ ca toate drumurile comunale care acced în localitățile unităților administrativ-teritoriale să fie blocate ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 17:06
(13524 vizualizări - 0 comentarii)


Mandate executate

La finalul săptămînii trecute, în data de 5 februarie, polițiștii din Țăndărei au depistat pe raza orașului un localnic de 32 de ani, pe numele căruia exista un mandat european de arestare. Persoana în ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 16:38
(13035 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor la Urziceni

Sîmbătă, 6 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au acționat pe raza municipiului pentru creșterea gradului de siguranță a cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale și pentru asigurarea ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 15:29
(12351 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Europeană 112, sărbătorită și în România

Data de 11 februarie 2010 marchează cea de-a doua ediție a Zilei Europene 112. Numărul de urgență 112 este comun în toate cele 27 de state ale Uniunii Europene și se folosește pentru a contacta gratuit ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 11:59
(10910 vizualizări - 0 comentarii)


Codul portocaliu în Ialomița se prelungește până luni seara

Codul portocaliu în Ialomița se prelungește pînă luni seara

Meteorologii au prelungit duminică atenționarea cod portocaliu de ninsori abundente și viscol pînă luni, la orele 20,00, anunță ANM. Avertizarea extinsă este valabilă pentru nouă județe din sudul și sud ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2010, 15:31
(11275 vizualizări - 0 comentarii)


Apa lui Ionașcu, subiect de anchetă la Ministerul Sănătății

Surse din cadrul Ministerului Sănătății au ținut să precizeze că în următoarele zile pe subiectul apei din Slobozia va fi demarată o anchetă. Ancheta ar fi fost ordonată chiar de ministrul Sănătății, Attila ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2010, 12:13
(13710 vizualizări - 0 comentarii)


Drumuri înzăpezite

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că, în prezent, se acționează în toate localitățile județului, pentru a fluidiza circulația pe toate drumurile și a facilita accesul utilajelor ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2010, 12:10
(14152 vizualizări - 10 comentarii)


Subvenții acordate de APIA

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat Centrelor Județene APIA, vineri, 5 februarie 2010, aproximativ 150 milioane lei, fonduri de la bugetul național destinate sectoarelor zootehnic ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2010, 09:11
(13484 vizualizări - 0 comentarii)


La închisoare pentru ultraj

Joi, 4 februarie a.c., polițiștii l-au încarcerat în Penitenciarul Slobozia pe Dănuț B., de 35 de ani, din comuna Sudiți, județul Ialomița. Pe numele bărbatului, la data de 26 ianuarie 2010 Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2010, 18:12
(16863 vizualizări - 1 comentariu)


Atenționare cod galben: Ialomița se întoarce sub zăpadă

Atenționare cod galben: Ialomița se întoarce sub zăpadă

În după-amiaza zilei de vineri, 5 februarie a.c., Administrația Națională de Meteorologie a emis cod galben pentru mai multe județe, printre care și Ialomița. Reprezentanții ANM avertizează ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2010, 17:10
(12455 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor

În cursul zilei de joi, 4 februarie, în intervalul orar 12,00-16,00, în municipiul Slobozia a fost organizată o acțiune în sistem integrat, urmărindu-se în principal prevenirea și combaterea criminalității ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2010, 16:32
(13939 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton omorît de un tractor

Traversarea neregulamentară a fost cauza unui grav accident rutier produs miercuri, 3 februarie a.c., în comuna Bărbulești, un bărbat pierzîndu-și viața. Bărbatul, în calitate de pieton, s-a angajat în ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 19:06
(9966 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, încarcerat

Miercuri, 3 februarie a.c., polițiștii feteșteni, în urma unei acțiuni desfășurate pe raza municipiului, au identificat și reținut un bărbat de 60 de ani, din localitate, urmărit din luna iulie a anului ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 18:41
(10490 vizualizări - 0 comentarii)


Disciplinizarea traficului rutier, în atenția polițiștilor

Polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune al cărui scop principal a fost prevenirea accidentelor rutiere. În cadrul acțiunilor au fost aplicate 137 sancțiuni contravenționale, în valoare de ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 18:11
(8498 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi aplicate de polițiști

Polițiștii din Țăndărei și din posturile de poliție arondate municipiului Urziceni au executat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 17:02
(10319 vizualizări - 0 comentarii)


Amonil și-a reluat activitatea de producție

Miercuri, 3 februarie, reprezentanții Amonil SA au anunțat reluarea activității de producție, oprită parțial la jumătatea lunii ianuarie 2010 din cauza temperaturilor extrem de scăzute. «În data de 3 februarie ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 11:07
(11003 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 7000 de fermieri au accesat aplicația IPA Online

Reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că 7100 de fermieri au accesat aplicația IPA Online și au completat electronic declarația pentru o suprafață de peste 170 mii ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 19:17
(10042 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Năvodul» pentru un pistol de jucărie

Un tînăr în vîrstă de 29 de ani, din comuna Borănești, a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 500 de lei, în urma unui apel fals prin 112. Pe scurt, un cetățean a sesizat Poliția marți ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 16:42
(8555 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal, descoperite de polițiști

Marți, 2 februarie a.c., polițiștii au identificat un bărbat de 39 de ani, care deținea fără drept o armă neletală supusă autorizării, pe care în anul 2009 ar fi vîndut-o unui călărășean. Arma cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 15:32
(7612 vizualizări - 0 comentarii)


Elevii, în atenția polițiștilor

În cursul zilei de marți, 2 februarie, între orele 12,00-15,00, efective sporite de polițiști, jandarmi și polițiști comunitari au acționat pe raza municipiului Slobozia pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 14:53
(10180 vizualizări - 0 comentarii)


Cristian Lefter, noul adjunct al IPJ Ialomița din 1 februarie 2010

«Începînd cu data de 1 februarie 2010, în urma promovării concursului organizat de Inspectoratul General al Poliției Române pentru funcția de adjunct șef inspectorat la Inspectoratul de ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 12:35
(11167 vizualizări - 3 comentarii)


Contribuțiile la Bugetul asigurărilor pentru șomaj, neschimbate

În data de 26 ianuarie 2010 a fost adoptată Legea bugetului asigurărilor sociale de stat pe anul 2010, act normativ prin care au fost stabilite contribuțiile pe care agenții economici trebuie să le plătească ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 12:32
(8332 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 12:25
(11243 vizualizări - 0 comentarii)


Un minor de 16 ani a încercat să fure geanta unei femei

Luni, 1 februarie, polițiștii Postului de Poliție Transporturi Feroviare Urziceni, aflați în patrulare în stația CFR, au observat un tînăr care agresa o femeie pe peronul stației cu intenția de a-i sustrage ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 20:18
(11136 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...