Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Anchetă penală la Fierbinți-Târg: Fabrică de reciclare a plasticului, acuzată că îngropa deșeuri în pământ!

Anchetă penală la Fierbinți-Târg: Fabrică de reciclare a plasticului, acuzată că îngropa deșeuri în pământ!

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au deschis un dosar penal care vizează o fabrică de reciclare a plasticului cu sediul în orașul Fierbinți-Târg. Se pare că respectiva firmă îngropa în pământ resturile provenite din activitatea de reciclare. În urma unei acțiuni de amploare a Gărzii de Mediu Ialomița și Poliției ialomițene , în gropile săpate pentru a scoate deșeurile la lumină ar fi fost descoperite peste 60 tone de resturi de material plastic reciclat.

 

Sancțiuni de 160 mii de lei Acțiunea Gărzii de Mediu... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2024, 07:50 (17410 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Fără pensionări anticipate pentru locuitorii zonelor poluate Slobozia-Ciulnița

De la 1 septembrie 2024

Fără pensionări anticipate pentru locuitorii zonelor poluate Slobozia-Ciulnița

De la 1 septembrie 2024, Guvernul României a decis să mo­difice Legea Pensiilor, astfel încât se va renunța la prevederea care dădea dreptul persoanelor ce au locuit în zone poluate peste 30 de ani să se pensioneze anticipat cu 2 ani, fără a mai fi penalizate. Pe lista localităților ai căror cetățeni puteau beneficia de această preve­dere legală au fost incluse Slobozia și Ciulnița. S-a considerat că loca­litățile în cauză au fost afectate de compușii chimici emanați în urma activității desfășurate de Combinatul Chimic Slobozia.

 

Pensionare anticipată cu penalizare... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2024, 09:50 (13322 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech Ciulnița transportă apele reziduale cu vidanjele

Autorizație integrată de mediu încălcată

Clean Tech Ciulnița transportă apele reziduale cu vidanjele

Clean Tech Ciulnița transportă de 2 ani apele reziduale rezultate în urma procesului de producție cu vidanjele. Printre stațiile de epurare care preiau aceste ape reziduale se numără și cea a Sloboziei, operate de către Urban SA. Asociația AER Sud Muntenia atrage din nou public atenția asupra acestei practici, considerată ilegală și acuză conducerea societății de încălcarea legislației în vigoare. În replică, directorul Urban SA susține că nu cunoaște situația și cere intervenția instituțiilor de forță ale statului prin apelarea numărului de urgență 112.

 

O acuzație veche de 2 ani... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2024, 07:55 (9244 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Fără precedent: Toți președinții desemnați ai Biroului Electoral de Circumscripție al Județului Ialomița s-au retras din funcții!

Fără precedent: Toți președinții desemnați ai Biroului Electoral de Circumscripție al Județului Ialomița s-au retras din funcții!

Situație fără precedent în Ialomița. Toți președinții desemnați de Tribunalul Ialomița la conducerea Biroului Electoral de Circumscripție al Județului Ialomița au renunțat pe rând la preluarea funcțiilor, aceștia invocând motive personale. Tragerile la sorți au fost reluate încă de la începutul acestei săptămâni, după ce, la finalul săptămânii trecute, Biroul Electoral Central, pe baza mai multor contestații, a desființat toate Birourile Electorale de Circumscripție locale, inclusiv pe cel Județean.

 

Se caută președinte pentru BEJ Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2024, 11:20 (14740 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a accesat o investiție de 30 milioane de lei pentru sistemul de apă și apă uzată

Slobozia a accesat o investiție de 30 milioane de lei pentru sistemul de apă și apă uzată

Administrația locală din Slobozia a accesat 30 mili­oane de lei pentru extinderea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și canalizare. Fondurile accesate sunt puse la dispoziție de către Administrația Fondului de Mediu în cadrul Progra­mului vizând sisteme de alimentare cu apă, canalizare și epurare a apelor uzate. «Am reușit să depunem vineri (n.red.: 5 aprilie 2024), în primele 4 minute de la deschiderea apelului, cererea de finanțare pentru extinderea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și canalizare în va­loare de 30 milioane de lei, aplicând în cadrul Agenției Fondului de Mediu pentru valoarea... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2024, 08:05 (16697 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Companiile PPC din România își dezvăluie noua identitate de brand

Advertorial

Companiile PPC din România își dezvăluie noua identitate de brand

Grupul de companii PPC din România a demarat recent prima sa campanie de imagine, marcând astfel trecerea la noua identitate de brand. Noua marcă reflectă responsabilitatea în fața comunității, angajamentul de a crea valoare pentru toți, de a fi o organizație axată pe sustenabilitate și economia circulară.

„Energia electrică ne însoțește constant în rutina noastră zilnică, definește lumea în care trăim din ce în ce mai mult, dar modul în care o folosim este diferit pentru fiecare dintre noi. Însă, fie că utilizăm energia electrică pentru a încărca un telefon sau mașina electrică, pentru a ilumina orașele în care locuim, pentru confortul nostru sau pentru mini-sera din sufragerie, fie că instalăm panouri solare, fiecare dintre noi are propriile scopuri și dorințe. Iar scopul companiilor PPC în România este să onoreze încrederea clienților, cei care ne încredințează confortul lor zilnic, pentru că energia electrică este necesară pentru nevoile și preferințele fiecărui client“,... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2024, 13:15 (13736 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pavel&comp. legiferează o administrație mai scumpă

Din nou despre bani publici

Pavel&comp. legiferează o administrație mai scumpă

Consiliul Județean Ialomița se reunește joi, 25 aprilie 2024, în cadrul unei noi ședinte ordinare. Conform documentației de șe­dință, pe ordinea de zi supusă atenției plenului se află 22 de proiecte de hotărâri. Printre aces­tea se numără și proiecte de ho­tărâri care urmăresc realizarea unor investiții noi sau relansarea unor investiții administrative blo­cate. De asemenea, consilierii ju­dețeni votează pentru rectificarea bugetului anual al județului.

 

«Tonul» care face «muzica» administrației județene Consiliul ... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2024, 12:10 (3278 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Investiția pentru bulevardul Matei Basarab va fi «etapizată» până în 2026!

«Undă verde» de la ADR Sud Muntenia

Investiția pentru bulevardul Matei Basarab va fi «etapizată» până în 2026!

Administrația Soare a dat asigurări publice că investiția pentru bulevardul Matei Basarab va fi «etapizată». Anunțul survine deciziei ADR Sud Muntenia, ordonatorul investiției, de a permite administrației locale să amenajeze parcări pentru cele 700 de autoturisme parcate în acest moment pe bulevard. «Proiectul este „etapizat“. Asta înseamnă că finanțarea va continua să fie eligibilă pe noul exercițiu financiar, care încă nu a început... M-am asigurat că Slobozia va be­neficia de toate fondurile pentru a finaliza acest proiect în proporție de 98% pe bani europeni!» a declarat Dragoș Soare într-o conferință de presă desfășurată... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2024, 07:55 (24382 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul cu mai mulți pensionari decât angajați

Ialomița, județul cu mai mulți pensionari decât angajați

Un raport oficial al Direcției Județene de Statistică Ialomița confirmă, încă o dată, faptul că în Ialomița numărul pensionarilor este mai mare decât cel al angajaților. Astfel, potrivit cifrelor, sunt cu aproximativ 4000 de pensionari mai mult decât angajați. Salariile mici și oferta limitată a locurilor de muncă sunt principalii factori care au transformat piața muncii din Ialomița într-una neatractivă.

 

Pensionari de profesie Anul trecut, la nivelul județului Ialomița, numărul pensionarilor a fost de 52 mii de persoane. Prin comparație, cel al... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2024, 12:15 (14658 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

IGPR a schimbat din nou comanda Poliției ialomițene

IGPR a schimbat din nou comanda Poliției ialomițene

În urmă cu o săptămână, Inspectoratul General al Poliției Române a refuzat să-i prelungească împuternicirea comisarului șef Mihai Adrian Aldea în funcția de inspector șef al Poliției ialomițene. Până la noi ordine, comanda instituției va fi asigurată temporar de comisarul șef Sebastian Savu, unul dintre adjuncții IPJ Ialomița. Plecarea comisarului șef Aldea la București împarte Poliția ialomițeană în două tabere. Astfel, în timp ce unii susțin că, din motive legale, o prelungire a numirii sale nu a mai fost posibilă, alții pun înlocuirea pe rezultatele profesionale pe care acesta le-ar fi obținut în anul petrecut în fruntea... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2024, 07:55 (4392 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii așteaptă deschiderea Secției de Îngrijiri Paliative

De 12 ani

Ialomițenii așteaptă deschiderea Secției de Îngrijiri Paliative

Cu 12 ani în urmă, Spitalul Județean de Urgență Slobozia anunța înființarea unei Secții de Îngrijiri Paliative. O parte dintre cadrele me­dicale au fost trimise la cursuri de specializare, însă această secție se lasă așteptată. Promisiunile că, într-un viitor apropiat, va exista au rămas. «O dată cu încheierea proiectului de modernizare a Spitalului Slobozia, care presupune și recompartimentare, va funcționa și această Secție!» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean Ialomița.

 

Sprijin pentru bolnavii cronici «... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2024, 12:25 (5707 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Apel București oferă Lacul Iezer Apelor Române

După 6 ani de procese

Curtea de Apel București oferă Lacul Iezer Apelor Române

Curtea de Apel București, în primă instanță, a decis ca administrarea Lacului Iezer să revină Administrației Naționale Apele Române, prin Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița și Sistemul de Gospodărire a Apelor Ialomița. Administrarea acestui lac a fost disputată între ANAR, Primăria Slobozia și Primăria Gheorghe Lazăr. Mai mult, în acțiune a fost implicată și societatea TIMP IMPEX SRL, care a concesionat pe 49 de ani, printr-un contract semnat cu Primăria Slobozia, porțiunea de lac aflată în grija instituției. Prin decizia dată, magistrații din București au anulat acest contract și au obligat ambele primării să plătească Apelor Române suma de 13... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2024, 07:55 (15291 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sistem de monitorizare video funcțional, la Miloșești

Sistem de monitorizare video funcțional, la Miloșești

Administrația locală din Miloșești a recepționat sistemul de supraveghere video al localității, montat cu ajutorul fondurilor europene. Echipamentele au fost achiziționate prin Programul Național de Redresare și Reziliență.

 

Investiție în siguranța cetățenilor Achiziția camerelor de supraveghere video a costat aproximativ 600 mii de lei, fiind cumpărate 134 de dispozitive. Acestea au fost amplasate în toate satele aparținătoare comunei Miloșești, dar și pe drumurile județene care traversează localitatea. «Scopul acestui proiect este de a crește gradul de siguranță... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2024, 14:35 (8161 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campionatul Județean de Oină, câștigat de elevii Școlii Gimnaziale din Sudiți

Campionatul Județean de Oină, câștigat de elevii Școlii Gimnaziale din Sudiți

Elevii Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea» din Sudiți au câștigat Campionatul județean de oină. Aceștia vor reprezenta județul la Campionatul regional, competiție care se va desfășura la sfârșitul acestei săptămâni la Oltenița, în județul Călărași.

 

Tradiția merge mai departe Oina, sportul tradițional al Româ­niei, este practicat acum de către elevii mai multor școli din județul Ialomița. Recent, s-a desfășurat Campio­natul Județean de Oină, competiție la care au participat și elevii Școlii Gimna­ziale «Apostol D. Culea... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2024, 09:20 (6283 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Servicii de catering pentru elevii Școlii Gimnaziale Perieți

Servicii de catering pentru elevii Școlii Gimnaziale Perieți

Școala Gimnazială din Perieți este una dintre unitățile de învățământ din Ialomița inclusă în programul «Masa Caldă». Pentru că unitatea de învățământ nu deține infrastructura necesară preparării hranei, administrația locală a luat decizia de a apela la serviciile unei firme de catering prin care alimentele să fie distribuite elevilor. Valoarea fondurilor disponibile este de peste 500 mii de lei.

 

Produse alimentare pentru elevi La nivelul județului Ialomița, potrivit In­spectoratului Școlar Județean Ialomița, 24 de școli au fost incluse... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2024, 13:20 (10639 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Centru comercial în orașul Țăndărei

Centru comercial în orașul Țăndărei

Două mari supermarketuri și mai multe magazine, dar și un fast-food se vor des­chide în cadrul unui centru comercial ce va fi construit în orașul Țăndărei. Astfel, cele două supermarketuri vor funcționa sub brandurile Penny și Lidl. Reprezentanții autorităților locale au explicat faptul că, în maximum 3 luni, magazinele îi pot primi pe cumpărători.

 

Execuția este în curs Centrul comercial al orașului Țăndărei va fi deschis pe Aleea Orhideelor din oraș, la ieșire către Constanța. Primele branduri care și-au anunțat prezența în incinta centrului... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2024, 08:55 (18607 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Furt de carduri petrecut în stațiunea Amara, trimis în judecată după 4 ani

La un pas de prescriere

Furt de carduri petrecut în stațiunea Amara, trimis în judecată după 4 ani

Acuzații grave aduse unui bărbat angajat să lucreze la reabilitarea Hotelului «Lebăda» din stațiunea Amara. Acesta ar fi sustras banii de pe cardurile a două persoane care făceau parte din personalul unității de cazare. Faptele s-au petrecut în urmă cu 4 ani și sunt pe cale să se prescrie în instanță. Sumele sustrase se apropie de 20 mii de lei.

 

La un pas de prescriere În anul 2020, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au fost învestiți, printr-o plângere penală, cu privire la faptul că angajatul unei firme de... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2024, 08:05 (17650 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Primele dotări pentru școlile partenere ale Consiliului Județean Ialomița

Proiect în implementare

Primele dotări pentru școlile partenere ale Consiliului Județean Ialomița

28 de cabinete de asistență psihopedagogică din tot atâtea unități de învățământ au primit la începutul acestei săptămâni piesele de mobilier necesare desfășurării activității în cele mai bune condiții. Bunurile au fost achizițio­nate în cadrul proiectului derulat de Consiliul Județean Ialomița, denumit «Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar», încheiat cu 65 de școli și licee din județul nostru.

 

Investiție în Educație La î... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2024, 14:55 (12695 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Poligonul Poliției Locale Slobozia va deveni «civil»

Poligonul Poliției Locale Slobozia va deveni «civil»

Singurul poligon de tragere amenajat pe care județul Ialomița îl are este cel al Poliției Locale Slobozia. Oficialii instituției au precizat că fac demersuri pentru a-l transforma într-unul «civil», așa cum sunt în marile orașe precum București sau Constanța. O dată schimbat acest statut, pot participa la sesiuni de tragere și persoanele care sunt pasionate de tir sportiv.

 

Demersuri în lucru În momentul de față, poligonul de tragere admi­nistrat de Poliția Locală Slobozia este utilizat de către reprezentanții instituțiilor cu rol... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2024, 08:05 (8710 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Poiana: Peste 4 milioane de lei pentru distrugerea insulei formată în albia râului Ialomița

Poiana: Peste 4 milioane de lei pentru distrugerea insulei formată în albia râului Ialomița

În urmă cu un an, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița expunea pu­blic problema insulei formată în albia râului Ialomița, în zona localității Poiana. Petecul de pământ afectează cursul apei și pune în pericol locuințele ridicate pe mal. Deși problema este cunoscută la nivelul autorităților locale și județene, birocrația și lipsa banilor au blocat orice în­cercare de a o rezolva. Costurile estimative ale lucrărilor se ri­dică la peste 4 milioane de lei.

 

Se caută sursa de finanțare După prezentarea publică... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2024, 12:05 (16973 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Fetești: Fetiță de 8 ani, dispărută

Fetești: Fetiță de 8 ani, dispărută

Luni, 29 iunie 2015, polițiștii au fost alertați cu privire la dispariția unei fetițe din Fetești. Copila, pe numele său MIHAI DENISA, de 8 ani, a dispărut în jurul orei 19,00, de pe un ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 19:10
(5859 vizualizări - 0 comentarii)


Crunți: Și-a incendiat locuința

Sîmbătă, 27 iunie a.c., locuința unui cetățean din satul Crunți, comuna Reviga a fost incendiată. Potrivit pompierilor ialomițeni, solicitați să stingă incendiul, focul ca izbucnit după ce proprietarul ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 17:20
(4188 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Crunți incendiu


Cotorca: Accident mortal după ce o mașină a lovit un cal

Sîmbătă, 27 iunie a.c., un șofer s-a răsturnat cu mașina în apropierea localității Bucu. Evenimentul rutier s-a produs ca urmare a faptului că șoferul a pierdut controlul direcției de mers. Bărbatul, în ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 15:05
(4783 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi băuți, la volan

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii ialomițeni au prins în trafic patru bărbați, cu vîrstele cuprinse între 22 și 59 ani, care conduceau autovehicule deși erau băuți. Valorile rezultate ca urmare ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 12:55
(3221 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 320 de amenzi aplicate

Peste 320 de amenzi rutiere au fost aplicate de polițiștii ialomițeni la sfîrșitul săptămînii recent încheiate, respectiv în perioada 26-28 iunie 2015. Mai mult, ca urmare a acțiunilor întreprinse în scopul ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 11:45
(4280 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la hoții din mașini

Miercuri, 24 iunie 2015, la primele ore ale dimineții, polițiștii efectuează 20 de percheziții, în 4 județe, la persoane bănuite de savîrșirea infracțiunilor de furt și  furt calificat. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2015, 10:20
(6523 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Drapelului», sărbătorită la Slobozia

Autoritățile din Slobozia vor serba și anul acesta «Ziua Drapelului». Evenimentul se va desfășura vineri, 26 iunie 2015, în Piața Unirii din oraș. Momentul va fi marcat printr-o slujbă religioasă, dar și ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 20:15
(2619 vizualizări - 0 comentarii)


Tabără de vară în stațiunea Amara

Eveniment inedit la Amara. Reprezentanții Clubului Montan Excelsior Slobozia îi invită pe toți pasionații de aventură să petreacă un week-end de neuitat pe plajele din stațiune. Astfel, între 31 iulie- ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 19:10
(7163 vizualizări - 3 comentarii)


Jandarm ialomițean, campion la tenis de câmp

Jandarm ialomițean, campion la tenis de cîmp

Finala campionatului de tenis de cîmp organizată în cadrul Ministerului Afacerilor Interne în municipiul Cluj-Napoca, în perioada 15-20 iunie 2015, a fost cîștigată la categoria «sub 35 de ani» de plutonierul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 18:40
(4461 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița, primul loc pe țară la depunerea cererilor unice de plată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Ialomița informează că la termenul-limită de depunere a cererii unice de plată 2015 fără penalități, respectiv 15 iunie 2015, județul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 18:05
(3789 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Examenul de Capacitate, în siguranță

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 22-26 iunie 2015, ordinea și siguranța publică la 9 centre de examinare și 2 pentru evaluare, dar și măsuri de ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 17:25
(3489 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 iunie, data limită pentru plata obligațiilor fiscale

Administrația Județeana a Finantelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că data de 25 iunie este termenul limită pentru declararea și efectuarea plăților obligațiilor fiscale aferente perioadei ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 16:05
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: 11 ha de orz, mistuite de flăcări

Scînteile produse de un utilaj agricol au dus la izbucnirea unui incendiu la un lan de orz de pe raza localității Bărbulești. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza zilei de sîmbătă, 20 iunie 2015, iar ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 15:20
(3351 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului patru bărbați, cu vîrstele cuprinse între 35 și 51 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 14:40
(2517 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 accidente, 7 persoane rănite

La sfîrșitul săptămînii precedente, în perioada 19-21 iunie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs 6 accidente rutiere, soldate cu rănirea a șapte persoane. Vineri, 19 iunie, Poliția a fost sesizată cu ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 13:35
(2980 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța participanților la trafic, prioritate a polițiștilor ialomițeni

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 12:15
(3948 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița au fost angrenați, în perioada 12-14 iunie 2015, ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 11:05
(3081 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 39 de facturi fictive și peste 2,24 milioane de lei evaziune

Potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «procurorii au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul DUMITRU ANDREI,  sub ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2015, 14:05
(9136 vizualizări - 2 comentarii)


Inventarierea terenurilor în județul Ialomița

În data de 17 iunie a.c., Instituția Prefectului a organizat o nouă reuniune de lucru a specialiștilor însărcinați cu inventarierea terenurilor disponibile pe teritoriul județului Ialomița, în vederea finalizării ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2015, 18:30
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la sediul Finanțelor. Persoane bănuite de evaziune fiscală și fapte de corupție!

În dimineața zilei de miercuri, 17 iunie 2015, polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează 6 percheziții la sediul unei instituții publice, la punctul de lucru al unei ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2015, 10:35
(11212 vizualizări - 12 comentarii)


Bărcănești: Băiat de 13 ani, ucis de fulger

Marți, 16 iunie a.c., în jurul orei 9,10, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unui băiat, în vîrstă de 13 ani, care a fost lovit de un fulger, la aproximativ 3 km distanță de localitatea ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 17:20
(6018 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere, un mort și trei persoane rănite

Sîmbătă și duminică, 13/14 iunie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu decesul unei persoane și rănirea altor trei. Astfel, sîmbătă, 13 iunie a.c., Poliția a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 14:35
(5243 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 100000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 12-14 iunie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 13:50
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident mortal

Ialomița: Accident mortal

Un tînăr în vîrstă de 20 ani a decedat după ce autoturismul pe care îl conducea a părăsit partea carosabilă și s-a oprit într-un copac. Evenimentul s-a produs luni, 15 iunie 2015, în jurul orei 10,55, pe ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 12:35
(7260 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Săveni, înecat în rîul Ialomița

Duminică, 14 iunie a.c., în jurul orei 13,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru recuperarea trupului neînsuflețit al unui bărbat din apele rîului Ialomița, pe raza orașului Țăndărei. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 11:45
(6148 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Valea Măcrișului

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de persoane rămase neidentificate a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Valea Măcrișului ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 11:05
(4185 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: PERCHEZIȚII LA PERSOANE BĂNUITE DE ABUZ ÎN SERVICIU ȘI FALS

Luni, 15 iunie 2015, polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița efectuează 9 percheziții, în două județe, la persoane bănuite de abuz în serviciu și fals intelectual. Astfel ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2015, 10:25
(5785 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Proxeneți arestați pentru 20 de zile

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au dispus, la data de 10.06.2015, punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații DUMITRU IONUȚ DORU, zis «Papaie ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 20:10
(12069 vizualizări - 10 comentarii)


Sediu nou pentru Postul de Poliție Moldoveni

Sediu nou pentru Postul de Poliție Moldoveni

Începând de joi, 11 iunie 2015, cetățenii și polițiștii comunei Moldoveni-Ialomița beneficiază un nou sediu de Poliție, adecvat activității de primire a publicului și soluționarea problemelor cu care cetățeanul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 17:40
(6106 vizualizări - 1 comentariu)


Rezultatele concursurilor serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Rezultatele concursurilor serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

În urma desfășurării fazei județene a competiției serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență, pe primul loc s-au clasat echipajul Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Căzănești ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 16:55
(9346 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...