Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Peste 170 de beneficiari la Cantina Socială Slobozia

Peste 170 de beneficiari la Cantina Socială Slobozia

Slobozia este singura localitate din județul Ialomița în care există o Cantină Socială. Aceasta se află în administrarea Direcției de Asistență Socială a Primăriei Slobozia și oferă zilnic mâncare unui număr de peste 170 de beneficiari. Valoarea mâncării este 22 de lei/zi/beneficiar.

 

Sprijin pentru persoanele nevoiașe Beneficiarii Cantinei Sociale Slobozia sunt persoanele care primesc ajutor social în baza Legii Venitului Minim de Incluziune și cele aflate într-un regim de protecție socială dezvoltat la nivelul Direcției de Asistență Socială... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2024, 12:05 (13570 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Școlile ialomițene, netransparente cu privire la fenomenul consumului de droguri

Școlile ialomițene, netransparente cu privire la fenomenul consumului de droguri

În urmă cu o săptămână, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a organizat o serie de dezbateri, la care au participat profesori, dar și reprezentanți ai autorităților competente, ce au avut ca scop prevenirea consumului de droguri și dar și a faptelor de violență în rândul elevilor. Deși, teoretic, cei implicați știu ce au de făcut, în realitate, lipsa de transparență face ca toate eforturile să fie zadarnice. Oficialii Agenției Naționale Antidrog susțin faptul că unitățile de învățământ ar trebui să dea dovadă de mai multă transparență pentru a putea ține aceste probleme sub control.

 

Grupuri de lucru la nivelul școlilor... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2024, 07:50 (7031 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Teren de sport acoperit la Stelnica

Teren de sport acoperit la Stelnica

Comuna Stelnica va avea un teren de sport acoperit. In­vestiția are o valoare de 1 mi­lion de lei. Fondurile au fost asigurate în proporție de 30% de către ADI Ialomița. «În câteva luni, 150 de copii vor putea să se joace gratuit, în condiții similare cu cele din centrele sportive. Gratuit! Iar alături de ei și adulții interesați să facă sport...» declară primarul comunei, Costel Brateș.

 

Sport pentru toți copiii Administrația din Stelnica a demarat în luna martie un proiect edilitar nou. Investiția presupune construirea unui teren... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2024, 09:10 (3468 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Parc de 700 mii de lei la Buești

Parc de 700 mii de lei la Buești

Administrația locală din Buești construiește un parc de o jumătate de hectar. Valoarea investiției este de 700 mii de lei, iar inaugurarea se va face până la sfârșitul acestei primăveri.

 

O altfel de investiție Administrația din Buești susține proiecte investiționale menite să crească gradul de confort al locuitorilor comunei. Ultimul dintre aceste proiecte, în curs de derulare, vizează construirea unui parc de 2000 de mp, în apropierea stadionului din comună. Investiția este finanțată în proporție de 50% de Asociația de Dezvoltare Intercomunitară... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2024, 12:20 (2278 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Feteștiul, un oraș mai prietenos cu mediul

Feteștiul, un oraș mai prietenos cu mediul

În fiecare zi de vineri a lunii aprilie, administrația locală din Fetești, cu sprijinul operatorului regional de salubrizare ADI ECOO 2009, dă startul unei campanii gratuite pentru colectarea deșeurilor voluminoase.

 

Colectare cu programare De cele mai multe ori, deșeurile voluminoase erau aruncate la voia întâmplării în zonele de depozitare a gunoaielor amenajate de administrația locală. Pentru a preveni această situație, Primăria Fetești, alături de operatorul de salubrizare ADI ECOO 2009, desfășoară o campanie de colectare a deșeurilor voluminoase. ... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2024, 08:40 (4981 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

CJAS Ialomița a plătit jumătate de milion de lei pentru închirierea concentratoarelor de oxigen

În 2023

CJAS Ialomița a plătit jumătate de milion de lei pentru închirierea concentratoarelor de oxigen

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a plătit anul trecut jumătate de milion de lei pentru decontarea închirierii aparatelor utilizate în oxigenoterapie. De aceste echipamente au beneficiat aproape 400 de ialomițeni.

 

Respirație de închiriat Oxigenoterapia este recomandată în cazul unor boli pulmonare grave, precum boala pulmonară obstructivă cronică (BPOC), emfizem pulmonar, cancer pulmonar sau fibroza pulmonară. Această terapie presupune utilizarea unui echipament special, prin intermediul căruia bolnavilor li se administrează oxigen. Echi... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2024, 12:20 (13902 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, printre județele cu cei mai puțini profesori «calificați»

Ialomița, printre județele cu cei mai puțini profesori «calificați»

Într-o statistică oficială a Ministerului Educației, Ialomița se numără printre ju­dețele cu cei mai puțini profesori «calificați», adică să ocupe un loc de muncă în calitate de «titulari», pe perioadă nedeterminată. Datele Inspec­toratului Școlar Județean Ialomița arată că, în 2023, la examenul de Titularizare doar 43% dintre candidați au obținut rezultate în baza cărora au devenit «calificați». La toate acestea se adaugă numărul mic de posturi «titularizabile», prin care un profesor ar putea deveni «calificat». Ialomița are discipline precum Matematică, Geografie, Fizică sau Chimie pentru care de mai... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2024, 08:05 (4558 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Făcăeni: Omorât dintr-un pumn

Făcăeni: Omorât dintr-un pumn

Un bărbat de 39 de ani din Făcăeni a fost reținut la sfârșitul săptămânii trecute după ce l-a ucis pe prietenul de pahar. Agresorul este cer­ce­tat penal pentru «lovituri cauzatoare de moarte».

 

A rămas inconștient Incidentul s-a petrecut la sfârșitul săptămânii precedente, pe terasa unui bar din comuna Făcăeni. Agresorul, în vârstă de 39 de ani, și victima sa, în vârstă de 59 de ani, au purtat o discuție contradictorie care, pe fondul consumului de alcool, a degenerat într-un scandal. Nervos, bărbatul de... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2024, 12:10 (9111 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hotărâre de Guvern pentru un nou sediu destinat Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Hotărâre de Guvern pentru un nou sediu destinat Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Guvernul României a decis transferul unei suprafețe de teren, aflată în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, din patrimoniul public al Consiliului Județean Ialomița în cel al Statului. Terenul urmează a fi dat în admi­nistrare Ministerului Sănătății cu scopul de a se construi un sediu pentru Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița. În prezent, instituția caută o sursă de finanțare pentru implementarea acestui proiect.

 

Proiect pentru un nou sediu Utilizarea terenului de către Serviciul Județean de Ambulanță se poate realiza doar î... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2024, 07:55 (15585 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Campanie de control în domeniul construcțiilor în anul 2024

ITM Ialomița avertizează

Campanie de control în domeniul construcțiilor în anul 2024

În perioada aprilie-noiembrie 2024, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura o campanie de verificare a modului de respectare a cerințelor minime de securitate și sănătate în muncă la lucrările din domeniul Construcțiilor. Pentru a pregăti firmele de construcții vizate de aceste controale, specialiștii ITM Ialomița au organizat joi, 21 martie 2024, o dezbatere privind modul de respectare a noilor modificări legisla­tive referitoare la sănătatea și securitatea în muncă în domeniul Construc­țiilor. La întâlnirea oficială au parti­cipat reprezentanți ai instituțiilor pu­blice, dar și cei ai firmelor de proiec­tare și execuție... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2024, 11:50 (16309 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ligia Deca, ministrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru consorțiul dual din Slobozia

Proiect în valoare de 96 milioane de lei

Ligia Deca, ministrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru consorțiul dual din Slobozia

Marți, 9 aprilie 2024, Primăria Slobozia, în prezența Ligiei Deca, mi­nistrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru realizarea consorțiului dedicat învățământului dual. În valoare de peste 96 milioane de lei, acest proiect își pro­pune să revitalizeze piața muncii la nivel local, oferindu-le angajatorilor meseriașii de care aceștia au nevoie. De asemenea, agenții economici sunt la rândul lor parteneri ai autorităților în cadrul acestui proiect.

 

Ministerul Educației sprijină învățământul dual Consorțiul... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2024, 07:55 (16056 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă penală la Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia

Elevi prinși în flagrant la furat

Anchetă penală la Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia

Patru elevi din cadrul Liceului Pedagogic «Matei Basarab» și Liceelor Tehnologice «Înălțarea Domnului» și «Alexandru Ioan Cuza» sunt principalii suspecți într-o anchetă privind fapte de «furt calificat». Aceștia sunt acuzați că intrau în clasele Liceului Pedagogic «Matei Basarab» și furau bunuri din ghiozdanele elevilor în timp ce erau la orele de Sport sau la laboratorul de Informatică. Cazul ridică mari semne de întrebare în ceea ce privește securitatea unităților de învățământ.

 

Flagrant în curtea școlii... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2024, 08:10 (28019 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parchetul Județean Ialomița luptă, fără succes, împotriva «corupției»

Parchetul Județean Ialomița luptă, fără succes, împotriva «corupției»

Fenomenul «corupției» este tot mai greu de dovedit la nivelul județului Ialomița. Parchetul General a publicat într-un raport oficial date cu privire la infracțiunile de «corupție» anchetate la nivel local de către Parchetele Județene. În județul nostru, anul trecut, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au trimis în judecată 7 dosare penale ce au avut ca obiect fapte de «corupție». Evident numărul anchetelor ce intră în sfera «corupției», dar încă nesoluționate, a fost 3 ori mai mare! Gradul scăzut de investigare a infracțiunilor de «co­rupție» este pus pe seama numă­rului... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2024, 12:10 (7501 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Circumcizie ritualică» la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

«Circumcizie ritualică» la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești efec­tuează servicii de «circumcizie ritualică». Oficialii unității medicale susțin faptul că este vorba despre un serviciu medical, prevăzut în contractul încheiat cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate. «Nu este nimic care sfidează legile în vigoare. Serviciul oferit este cât se poate de legal!» susține Vali Silica Tudor, ma­nagerul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești.

 

De la tradiție, la chirurgie În baza contractului î... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2024, 07:50 (9490 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Începe modernizarea Primăriei Mărculești

Începe modernizarea Primăriei Mărculești

Administrația locală a co­munei Mărculești implementează un proiect ce are ca scop reabili­tarea și modernizarea clădirii în care își desfășoară activitatea. Fondurile sunt alocate de la bugetul județului Ialomița, prin Agenția de Dezvoltare Intercomunitară «Ialomița».

 

Șantier în lucru În cadrul acestui proiect se va pune accentul pe renovarea exterioară a clădirii în care își desfășoară activitatea Primăria Mărculești, făcându-se totodată eforturi și pentru modernizarea zonei de grupuri sanitare. Valoarea proiectului... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2024, 16:05 (8433 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Platonești: Rețea de canalizare și apă potabilă pentru satul Lăcusteni

Platonești: Rețea de canalizare și apă potabilă pentru satul Lăcusteni

Administrația locală a comunei Platonești face demersuri pentru dezvoltarea comunității din Lăcusteni. Astfel, la nivelul localității se află în implementare proiectul privind extinderea rețelei de canalizare și apă potabilă.

 

Execuție în curs Lucrările privind extinderea relețelei de apă și canalizare în satul Lăcusteni au început încă din toamna anului trecut și se află în plină desfășurare. Proiectul este finanțat de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Ad­ministrației și are o valoare de peste 6 milioane de lei. Estimativ, cele... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2024, 09:10 (3551 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Asfaltarea localității, prioritate a comunei Sărățeni

Proiecte în valoare de 8 milioane de euro, în așteptare

Asfaltarea localității, prioritate a comunei Sărățeni

Administrația din Sărățeni finalizează în această primăvară investițiile în asfal­tarea celor 25 de kilometri de drumuri comunale existente. Pentru anii următori, primarul Eugen Tocileanu anunță proiecte de investiții a căror valoare cumulată depășește 8 mi­lioane de euro.

 

Asfalt la Sărățeni Comuna Sărățeni continuă lucrările de asfaltare a localității. Conform declarațiilor edilului local, în această vară comuna va avea alți 7 kilometri de asfalt. «Atunci când te afli atâtea mandate în Opoziție, investițiile în as­faltarea... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2024, 16:50 (1742 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proiect finanțat de AFIR în comuna Mihail Kogălniceanu

Proiect finanțat de AFIR în comuna Mihail Kogălniceanu

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale oferă Primăriei Mihail Kogălniceanu aproximativ 500 mii de lei pentru implementarea unui proiect ce vizează dotarea cu echipamente a Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență (SVSU) al lo­calității. Rolul SVSU în comunitate este foarte im­portant, persoanele care fac parte din această structură fiind obligate să intervină în cazul unor situații de urgență până la sosirea echipajelor specializate.

 

Proiect în implementare Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale are o linie de finanțare specială... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2024, 08:25 (4506 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

CNI a «blocat» finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

CNI a «blocat» finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Lucrările de construire a Sălii Polivalente din Slobozia s-au suspendat după ce Compania Națională de Investiții, instituție care și-a asumat implementarea proiectului, a «blocat» finan­țarea. Oficialii Primăriei Slobozia, beneficiarul pro­iectului, susțin că de vină este Ordonanța Guvernului României privind reducerea cheltuielilor bugetare, aprobată în toamna anului trecut. Estimativ, costurile pentru construcția Sălii Polivalente din municipiul reședință se ridicau la 70,75 milioane de lei.

 

Proiect tras pe «linie moartă» În... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2024, 07:55 (12045 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Noul sediu UPU Slobozia rămâne închis pentru pacienți

Noul sediu UPU Slobozia rămâne închis pentru pacienți

bonus: Saga autorizațiilor ISU

Deși administrația județeană a promis că Unitatea de Primiri Urgențe a Spi­ta­lului Județean de Urgență Slobozia va putea primi pacienții încă de luna trecută, obiectivul este în continuare închis. O serie de proble­me birocratice, care nu au fost luate în seamă în timpul desfășurării lucrărilor de modernizare, împiedică acum deschiderea UPU Slobozia. «Cred că până la finalul lunii acesteia pacienții pot primi îngrijiri medicale la UPU...» susține Adrian Ionescu, secretarul Consiliului Județean Ialomița.

 

Se caută soluții... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2024, 10:55 (14608 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: Carne confiscată și amenzi de peste 130 mii de lei

În conformitate cu prevederile Programului de supraveghere și control  în domeniul siguranței alimentelor, în luna octombrie 2021 consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 126 acțiuni de control ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 17:25
(11068 vizualizări - 2 comentarii)


Cegani: Beat și fără permis la volan a provocat un accident rutier

Un tânăr de 23 de ani, din Bordușani, s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident de circulație. Marți, 9 noiembrie a.c., tânărul a intrat cu mașina pe care o conducea în gardul unei firme ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:30
(2400 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

În ziua de luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat, în flagrant, o femeie în vârstă de 24 ani, din Urziceni, în timp ce comercializa pește din portbagajul unui autoturism. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:15
(3576 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în valoare de peste 64 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. În total au fost desfășurate 11 acțiuni, atât ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:05
(1554 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18612, fiind înregistrate 159 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:50
(3691 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 10 noiembrie 2021, data limită pentru depunerea a unor declarații fiscale

Aministrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența persoanelor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:05
(5204 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,30%, rata șomajului înregistrat în luna septembrie 2021

La sfârșitul lunii septembrie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4009 șomeri (din care 1811 femei), rata șomajului fiind de 4,30%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 12:10
(6436 vizualizări - 0 comentarii)


Marsilieni: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Luni, 8 noiembrie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Marsilieni, în care au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 11:40
(3465 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 103 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18453, fiind înregistrate 103 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2021, 15:25
(5000 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Ciulnița: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Duminică, 7 noiembrie a.c., pe raza comunei Ciulnița s-a produs un accident de circulație ca urmare a coliziunii dintre două autoturisme. În urma impactului dintre acestea a rezultat decesul unui conducător ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2021, 22:00
(4784 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18350, fiind înregistrate 31 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2021, 15:55
(5577 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 61 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18319, fiind înregistrate 61 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2021, 16:10
(7060 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni și Bărbulești

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 4 noiembrie a.c., pe raza municipiului Urziceni și a comunei Bărbulești, pentru prevenirea răspândirii virusului SARS-CoV-2, combaterea încălcărilor la ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 16:10
(5714 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 103 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18258, fiind înregistrate 103 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 15:50
(5144 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în cartierele Fetești Oraș și Vlașca

Abonații RAJA Constanța din cartierele Fetești Oraș și Vlașca ale municipiului Fetești sunt afectați de lipsa apei vineri, 5 noiembrie 2021, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru executarea lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 13:10
(4009 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

În dimineața zilei de vineri, 5 noiembrie a.c., în jurul orei 9,25, două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 12:40
(5013 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


AJFP Ialomița: 30 noiembrie 2021, termenul limită pentru conectarea caselor de marcat la ANAF

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita reamintește operatorilor economici utilizatori de aparate de marcat electronice fiscale încadrați în categoria contribuabililor mici și mijlocii că ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 11:25
(11865 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 101 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18155, fiind înregistrate 101 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 15:50
(4488 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Dosar penal pentru «violență în familie»

Polițiștii ialomițeni au emis miercuri, 3 noiembrie 2021, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din comuna Traian care și-ar fi lovit soția. Astfel, polițiștii din cadrul Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 13:05
(4283 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 100 de polițiști, împreună cu jandarmi, polițiști locali și pompieri, au acționat în ultimele 24 de ore pentru verificarea respectării măsurilor de prevenire și limitare a infectării cu virusul C ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 12:50
(3390 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutor minimis plante aromatice

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a autorizat la plată ajutorul de minimis aferent programului de susținere a producției de plante aromatice ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 10:50
(3947 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18054, fiind înregistrate 188 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 15:50
(2740 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: 113 kg de caras și scrumbie, confiscate de polițiști

Marți, 2 noiembrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Axintele au depistat, în flagrant, doi bărbați de 45 și 48 ani, din județul Prahova, care comercializau pește fără ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:15
(4808 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 3-5 noiembrie 2021, în anumite zone din localitățile Slobozia, Fetești ( ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:10
(6555 vizualizări - 0 comentarii)


Respectarea măsurilor de protecție sanitară, în atenția polițiștilor ialomițeni

Marți, 2 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au verificat 232 de locații, 81 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:05
(2044 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Șofer din Brăila, alcoolemie de 2,86 mg/l

În urma unei acțiuni desfășurată luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, în zona localității Misleanu, pe DN2A, un bărbat de 53 de ani, din județul Brăila. Acesta se afla la volanul ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 16:10
(4522 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Intervenții ale polițiștilor în urma apelurilor la 112

Luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii au intervenit la 66 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 8 infracțiuni și au aplicat 243 de sancțiuni contravenționale, în ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:50
(2003 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancționați pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni privind modul în care cetățenii județului respectă măsurile de protecție sanitară. Cu această ocazie, 63 de persoane au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:40
(3098 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 110 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 2 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17866, fiind înregistrate 110 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:20
(2718 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: S-a răsturnat cu mașina pe câmp

DN21: S-a răsturnat cu mașina pe câmp

Luni, 1 noiembrie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit în cazul unui accident rutier, petrecut pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Din evenimentul rutier a rezultat o victimă conștientă și neîncarcerată ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 12:20
(5983 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...