Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Peste 170 de beneficiari la Cantina Socială Slobozia

Peste 170 de beneficiari la Cantina Socială Slobozia

Slobozia este singura localitate din județul Ialomița în care există o Cantină Socială. Aceasta se află în administrarea Direcției de Asistență Socială a Primăriei Slobozia și oferă zilnic mâncare unui număr de peste 170 de beneficiari. Valoarea mâncării este 22 de lei/zi/beneficiar.

 

Sprijin pentru persoanele nevoiașe Beneficiarii Cantinei Sociale Slobozia sunt persoanele care primesc ajutor social în baza Legii Venitului Minim de Incluziune și cele aflate într-un regim de protecție socială dezvoltat la nivelul Direcției de Asistență Socială... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2024, 12:05 (13570 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Școlile ialomițene, netransparente cu privire la fenomenul consumului de droguri

Școlile ialomițene, netransparente cu privire la fenomenul consumului de droguri

În urmă cu o săptămână, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a organizat o serie de dezbateri, la care au participat profesori, dar și reprezentanți ai autorităților competente, ce au avut ca scop prevenirea consumului de droguri și dar și a faptelor de violență în rândul elevilor. Deși, teoretic, cei implicați știu ce au de făcut, în realitate, lipsa de transparență face ca toate eforturile să fie zadarnice. Oficialii Agenției Naționale Antidrog susțin faptul că unitățile de învățământ ar trebui să dea dovadă de mai multă transparență pentru a putea ține aceste probleme sub control.

 

Grupuri de lucru la nivelul școlilor... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2024, 07:50 (7031 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Teren de sport acoperit la Stelnica

Teren de sport acoperit la Stelnica

Comuna Stelnica va avea un teren de sport acoperit. In­vestiția are o valoare de 1 mi­lion de lei. Fondurile au fost asigurate în proporție de 30% de către ADI Ialomița. «În câteva luni, 150 de copii vor putea să se joace gratuit, în condiții similare cu cele din centrele sportive. Gratuit! Iar alături de ei și adulții interesați să facă sport...» declară primarul comunei, Costel Brateș.

 

Sport pentru toți copiii Administrația din Stelnica a demarat în luna martie un proiect edilitar nou. Investiția presupune construirea unui teren... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2024, 09:10 (3468 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Parc de 700 mii de lei la Buești

Parc de 700 mii de lei la Buești

Administrația locală din Buești construiește un parc de o jumătate de hectar. Valoarea investiției este de 700 mii de lei, iar inaugurarea se va face până la sfârșitul acestei primăveri.

 

O altfel de investiție Administrația din Buești susține proiecte investiționale menite să crească gradul de confort al locuitorilor comunei. Ultimul dintre aceste proiecte, în curs de derulare, vizează construirea unui parc de 2000 de mp, în apropierea stadionului din comună. Investiția este finanțată în proporție de 50% de Asociația de Dezvoltare Intercomunitară... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2024, 12:20 (2278 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Feteștiul, un oraș mai prietenos cu mediul

Feteștiul, un oraș mai prietenos cu mediul

În fiecare zi de vineri a lunii aprilie, administrația locală din Fetești, cu sprijinul operatorului regional de salubrizare ADI ECOO 2009, dă startul unei campanii gratuite pentru colectarea deșeurilor voluminoase.

 

Colectare cu programare De cele mai multe ori, deșeurile voluminoase erau aruncate la voia întâmplării în zonele de depozitare a gunoaielor amenajate de administrația locală. Pentru a preveni această situație, Primăria Fetești, alături de operatorul de salubrizare ADI ECOO 2009, desfășoară o campanie de colectare a deșeurilor voluminoase. ... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2024, 08:40 (4981 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

CJAS Ialomița a plătit jumătate de milion de lei pentru închirierea concentratoarelor de oxigen

În 2023

CJAS Ialomița a plătit jumătate de milion de lei pentru închirierea concentratoarelor de oxigen

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a plătit anul trecut jumătate de milion de lei pentru decontarea închirierii aparatelor utilizate în oxigenoterapie. De aceste echipamente au beneficiat aproape 400 de ialomițeni.

 

Respirație de închiriat Oxigenoterapia este recomandată în cazul unor boli pulmonare grave, precum boala pulmonară obstructivă cronică (BPOC), emfizem pulmonar, cancer pulmonar sau fibroza pulmonară. Această terapie presupune utilizarea unui echipament special, prin intermediul căruia bolnavilor li se administrează oxigen. Echi... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2024, 12:20 (13902 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, printre județele cu cei mai puțini profesori «calificați»

Ialomița, printre județele cu cei mai puțini profesori «calificați»

Într-o statistică oficială a Ministerului Educației, Ialomița se numără printre ju­dețele cu cei mai puțini profesori «calificați», adică să ocupe un loc de muncă în calitate de «titulari», pe perioadă nedeterminată. Datele Inspec­toratului Școlar Județean Ialomița arată că, în 2023, la examenul de Titularizare doar 43% dintre candidați au obținut rezultate în baza cărora au devenit «calificați». La toate acestea se adaugă numărul mic de posturi «titularizabile», prin care un profesor ar putea deveni «calificat». Ialomița are discipline precum Matematică, Geografie, Fizică sau Chimie pentru care de mai... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2024, 08:05 (4558 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Făcăeni: Omorât dintr-un pumn

Făcăeni: Omorât dintr-un pumn

Un bărbat de 39 de ani din Făcăeni a fost reținut la sfârșitul săptămânii trecute după ce l-a ucis pe prietenul de pahar. Agresorul este cer­ce­tat penal pentru «lovituri cauzatoare de moarte».

 

A rămas inconștient Incidentul s-a petrecut la sfârșitul săptămânii precedente, pe terasa unui bar din comuna Făcăeni. Agresorul, în vârstă de 39 de ani, și victima sa, în vârstă de 59 de ani, au purtat o discuție contradictorie care, pe fondul consumului de alcool, a degenerat într-un scandal. Nervos, bărbatul de... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2024, 12:10 (9111 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hotărâre de Guvern pentru un nou sediu destinat Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Hotărâre de Guvern pentru un nou sediu destinat Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Guvernul României a decis transferul unei suprafețe de teren, aflată în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, din patrimoniul public al Consiliului Județean Ialomița în cel al Statului. Terenul urmează a fi dat în admi­nistrare Ministerului Sănătății cu scopul de a se construi un sediu pentru Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița. În prezent, instituția caută o sursă de finanțare pentru implementarea acestui proiect.

 

Proiect pentru un nou sediu Utilizarea terenului de către Serviciul Județean de Ambulanță se poate realiza doar î... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2024, 07:55 (15584 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Campanie de control în domeniul construcțiilor în anul 2024

ITM Ialomița avertizează

Campanie de control în domeniul construcțiilor în anul 2024

În perioada aprilie-noiembrie 2024, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura o campanie de verificare a modului de respectare a cerințelor minime de securitate și sănătate în muncă la lucrările din domeniul Construcțiilor. Pentru a pregăti firmele de construcții vizate de aceste controale, specialiștii ITM Ialomița au organizat joi, 21 martie 2024, o dezbatere privind modul de respectare a noilor modificări legisla­tive referitoare la sănătatea și securitatea în muncă în domeniul Construc­țiilor. La întâlnirea oficială au parti­cipat reprezentanți ai instituțiilor pu­blice, dar și cei ai firmelor de proiec­tare și execuție... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2024, 11:50 (16308 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ligia Deca, ministrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru consorțiul dual din Slobozia

Proiect în valoare de 96 milioane de lei

Ligia Deca, ministrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru consorțiul dual din Slobozia

Marți, 9 aprilie 2024, Primăria Slobozia, în prezența Ligiei Deca, mi­nistrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru realizarea consorțiului dedicat învățământului dual. În valoare de peste 96 milioane de lei, acest proiect își pro­pune să revitalizeze piața muncii la nivel local, oferindu-le angajatorilor meseriașii de care aceștia au nevoie. De asemenea, agenții economici sunt la rândul lor parteneri ai autorităților în cadrul acestui proiect.

 

Ministerul Educației sprijină învățământul dual Consorțiul... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2024, 07:55 (16055 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă penală la Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia

Elevi prinși în flagrant la furat

Anchetă penală la Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia

Patru elevi din cadrul Liceului Pedagogic «Matei Basarab» și Liceelor Tehnologice «Înălțarea Domnului» și «Alexandru Ioan Cuza» sunt principalii suspecți într-o anchetă privind fapte de «furt calificat». Aceștia sunt acuzați că intrau în clasele Liceului Pedagogic «Matei Basarab» și furau bunuri din ghiozdanele elevilor în timp ce erau la orele de Sport sau la laboratorul de Informatică. Cazul ridică mari semne de întrebare în ceea ce privește securitatea unităților de învățământ.

 

Flagrant în curtea școlii... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2024, 08:10 (28016 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parchetul Județean Ialomița luptă, fără succes, împotriva «corupției»

Parchetul Județean Ialomița luptă, fără succes, împotriva «corupției»

Fenomenul «corupției» este tot mai greu de dovedit la nivelul județului Ialomița. Parchetul General a publicat într-un raport oficial date cu privire la infracțiunile de «corupție» anchetate la nivel local de către Parchetele Județene. În județul nostru, anul trecut, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au trimis în judecată 7 dosare penale ce au avut ca obiect fapte de «corupție». Evident numărul anchetelor ce intră în sfera «corupției», dar încă nesoluționate, a fost 3 ori mai mare! Gradul scăzut de investigare a infracțiunilor de «co­rupție» este pus pe seama numă­rului... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2024, 12:10 (7501 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Circumcizie ritualică» la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

«Circumcizie ritualică» la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești efec­tuează servicii de «circumcizie ritualică». Oficialii unității medicale susțin faptul că este vorba despre un serviciu medical, prevăzut în contractul încheiat cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate. «Nu este nimic care sfidează legile în vigoare. Serviciul oferit este cât se poate de legal!» susține Vali Silica Tudor, ma­nagerul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești.

 

De la tradiție, la chirurgie În baza contractului î... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2024, 07:50 (9490 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Începe modernizarea Primăriei Mărculești

Începe modernizarea Primăriei Mărculești

Administrația locală a co­munei Mărculești implementează un proiect ce are ca scop reabili­tarea și modernizarea clădirii în care își desfășoară activitatea. Fondurile sunt alocate de la bugetul județului Ialomița, prin Agenția de Dezvoltare Intercomunitară «Ialomița».

 

Șantier în lucru În cadrul acestui proiect se va pune accentul pe renovarea exterioară a clădirii în care își desfășoară activitatea Primăria Mărculești, făcându-se totodată eforturi și pentru modernizarea zonei de grupuri sanitare. Valoarea proiectului... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2024, 16:05 (8433 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Platonești: Rețea de canalizare și apă potabilă pentru satul Lăcusteni

Platonești: Rețea de canalizare și apă potabilă pentru satul Lăcusteni

Administrația locală a comunei Platonești face demersuri pentru dezvoltarea comunității din Lăcusteni. Astfel, la nivelul localității se află în implementare proiectul privind extinderea rețelei de canalizare și apă potabilă.

 

Execuție în curs Lucrările privind extinderea relețelei de apă și canalizare în satul Lăcusteni au început încă din toamna anului trecut și se află în plină desfășurare. Proiectul este finanțat de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Ad­ministrației și are o valoare de peste 6 milioane de lei. Estimativ, cele... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2024, 09:10 (3551 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Asfaltarea localității, prioritate a comunei Sărățeni

Proiecte în valoare de 8 milioane de euro, în așteptare

Asfaltarea localității, prioritate a comunei Sărățeni

Administrația din Sărățeni finalizează în această primăvară investițiile în asfal­tarea celor 25 de kilometri de drumuri comunale existente. Pentru anii următori, primarul Eugen Tocileanu anunță proiecte de investiții a căror valoare cumulată depășește 8 mi­lioane de euro.

 

Asfalt la Sărățeni Comuna Sărățeni continuă lucrările de asfaltare a localității. Conform declarațiilor edilului local, în această vară comuna va avea alți 7 kilometri de asfalt. «Atunci când te afli atâtea mandate în Opoziție, investițiile în as­faltarea... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2024, 16:50 (1742 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proiect finanțat de AFIR în comuna Mihail Kogălniceanu

Proiect finanțat de AFIR în comuna Mihail Kogălniceanu

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale oferă Primăriei Mihail Kogălniceanu aproximativ 500 mii de lei pentru implementarea unui proiect ce vizează dotarea cu echipamente a Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență (SVSU) al lo­calității. Rolul SVSU în comunitate este foarte im­portant, persoanele care fac parte din această structură fiind obligate să intervină în cazul unor situații de urgență până la sosirea echipajelor specializate.

 

Proiect în implementare Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale are o linie de finanțare specială... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2024, 08:25 (4506 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

CNI a «blocat» finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

CNI a «blocat» finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Lucrările de construire a Sălii Polivalente din Slobozia s-au suspendat după ce Compania Națională de Investiții, instituție care și-a asumat implementarea proiectului, a «blocat» finan­țarea. Oficialii Primăriei Slobozia, beneficiarul pro­iectului, susțin că de vină este Ordonanța Guvernului României privind reducerea cheltuielilor bugetare, aprobată în toamna anului trecut. Estimativ, costurile pentru construcția Sălii Polivalente din municipiul reședință se ridicau la 70,75 milioane de lei.

 

Proiect tras pe «linie moartă» În... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2024, 07:55 (12045 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Noul sediu UPU Slobozia rămâne închis pentru pacienți

Noul sediu UPU Slobozia rămâne închis pentru pacienți

bonus: Saga autorizațiilor ISU

Deși administrația județeană a promis că Unitatea de Primiri Urgențe a Spi­ta­lului Județean de Urgență Slobozia va putea primi pacienții încă de luna trecută, obiectivul este în continuare închis. O serie de proble­me birocratice, care nu au fost luate în seamă în timpul desfășurării lucrărilor de modernizare, împiedică acum deschiderea UPU Slobozia. «Cred că până la finalul lunii acesteia pacienții pot primi îngrijiri medicale la UPU...» susține Adrian Ionescu, secretarul Consiliului Județean Ialomița.

 

Se caută soluții... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2024, 10:55 (14608 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Beat mangă la volan

Cea mai mare poftă de condus vine atunci cînd uiți numărul paharelor cu băutură date pe gît. Acest lucru l-a simțit și un bărbat de 47 ani care, în noaptea de 21 spre 22 februarie a.c., nu a ezitat să urce ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:19
(12519 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Somații pentru datornici

Încă din prima lună a anului, contribuabilii care nu și-au plătit taxele și impozitele către stat au intrat în atenția reprezentanților Direcției Generale a Finațelor Publice Ialomița. Fără să mai stea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:17
(14686 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 12:20
(5030 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

«O nouă incursiune în lumea satului». Sub această egidă a fost lansată marți, 21 februarie a.c., prima expoziție din acest an organizată de muzeografii de la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 19:04
(11495 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița a primit de la Guvern 2,582 milioane lei pentru acoperirea cheltuielilor cu deszăpezirea

Guvernul a aprobat alocarea sumei totale de 20 milioane lei din Fondul de intervenție aflat la dispoziția Guvernului din bugetul pe 2012, în scopul limitării efectelor calamităților naturale în localități ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:58
(13913 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în tren

Un bărbat de 47 ani, din Amara, a produs un accident rutier soldat cu avarierea autoturismului pe care îl conducea. Astfel, sîmbătă, 18 februarie, în timp ce individul se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:44
(14493 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8 milioane lei, cuantumul evaziunii fiscale în ianuarie 2012!

Peste 8 milioane lei reprezintă veniturile suplimentare la bugetul de stat stabilite de inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița în prima lună a anului 2012. Sumele au fost stabilite ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:17
(8269 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se înmulțesc furturile de fier vechi

Trei tineri au fost prinși în flagrant de polițiștii feteșteni, miercuri, 15 februarie, în timp ce transportau cu o căruță mai multe componente metalice. Ulterior, polițiștii aveau să constate că fierul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:07
(13835 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Elevii Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia vin în sprijinul oamenilor prinși sub nămeți. În parteneriat cu filiala județeană de Cruce Roșie, aceștia le împart sinistraților alimente, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:04
(13085 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Drumuri deblocate, fără localități izolate!

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că sîmbătă, 18 februarie a.c., ora 8.00, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
- DJ102H între localitățile Colelia ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2012, 11:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Prins de proprietar în timp ce vroia să fure

Un bărbat de 30 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce încerca să sară un gard. S-a întîmplat, marți, 14 februarie a.c., la Munteni Buzău, unde polițiștii Secției de Poliție Rurală ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:05
(12313 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patron din Oradea, cercetat penal

Un tînăr de 31 ani, administrator al unei firme din Oradea, a fost reclamat polițiștilor feteșteni pentru înșelăciune. Potrivit anchetatorilor, în perioada octombrie-decembrie 2011, firma din Oradea a cumpărat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:04
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru tăierea și furtul de arbori

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 30 și 37 ani, toți din Slobozia, sînt cercetați pentru tăierea și furtul de arbori din fondul forestier național. Cei patru, în noaptea de 11 spre 12 februarie a ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:03
(12142 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat componentele metalice de la trei ambarcațiuni

Un adolescent de 15 ani și un bărbat de 34 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, indivizii au furat, în noaptea de 11 spre 12 februarie a.c., mai multe componente ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:01
(13764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 15 februarie 2012, sînt disponibile 80 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 11:05
(13821 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, artă decorativă și sculptură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia și Dan Tudor Truica-curator general îi invită pe slobozeni și nu numai la vernisajul expoziției de pictură, grafică și artă decorativă «Balcic-Eterna Provocare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 10:58
(9864 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:31
(8003 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aplicația IPA Online, disponibilă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de 13 februarie 2012, pe site-ul oficial www.apia.org.ro este accesibilă aplicația IPA Online.
Prin intermediul acestei ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:01
(20210 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: În luptă cu zăpada și cu focul la Colelia și Ciocîrlia

După ce în ultimele zile pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor gospodării de pe raza localităților Colelia și Ciocîrlia, aceștia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2012, 14:06
(15576 vizualizări - 1 comentariu)


Toate localitățile din Ialomița, alimentate cu energie electrică

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița anunță că duminică, 12 februarie 2012, orele 20,30, toate localitățile de pe raza județului sînt alimentate cu energie electrică. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 21:41
(11443 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

De luni, 13 februarie 2012, orele 12,00, pînă marți, 14 februarie 2012, orele 14,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 19:20
(10786 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii au reținut joi, 9 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat în vîrstă de 40 ani, din Țăndărei, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:40
(16532 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: A acroșat cu mașina un copil pe trecerea de pietoni

Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic despre faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași, din localitate, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:39
(13604 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop

Joi, 9 februarie a.c., o echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un bărbat de 44 ani, din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:38
(11404 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Doi tineri, arestați pentru furt

Efectivele Secției Poliție Rurală Ion Roată au identificat joi, 9 februarie a.c., doi tineri de 23 și 26 ani, ambii domiciliați pe raza comunei Manasia, pe numele cărora instanța de judecată emisese mandate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:27
(15952 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Un elicopter MAI a aterizat din nou la Slobozia joi seara, 9 februarie 2012. Elicopterul a avut la bord trei bolnavi ce necesitau îngrijiri medicale de specialitate în regim de urgență. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 20:37
(10961 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Un bărbat cu insuficiență renală din Nicolești va fi preluat de un elicopter al Ministerului Administrației și Internelor. De la Tulcea, elicopterul MAI a decolat cu destinația Miloșești pentru a-l prelua ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 10:27
(8601 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Concert Valentine’s Day» cu Liceul de Artă

Liceul de Artă «Ionel Perlea» și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» adresează tuturor slobozenilor și nu numai o invitație pentru un concert de Ziua Îndrăgostiților. Evenimentul se va desfășura marți ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:43
(22405 vizualizări - 5 comentarii)


ISU Ialomița: Autospeciala SMURD a preluat trei persoane din Andrășești. Printre acestea, o femeie care a născut acasă!

O autospecială destinată transportului de persoane și victime multiple a fost adusă zilele trecute de la ISU Mureș și va asigura intervenția în zona de competență a Inspectoratelor pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:28
(9859 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai Elantra a obținut prestigiosul titlu AUTOBEST 2012

Hyundai Elantra a obținut prestigiosul titlu AUTOBEST 2012

Sedanul compact Hyundai Elantra a fost desemnat oficial cîștigătorul AUTOBEST 2012, într-o ceremonie recentă ce a avut loc la Praga, Cehia. Nu mai puțin de 10 din cei 15 membri ai juriului AUTOBEST au votat ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:23
(9555 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...