Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Începe modernizarea Primăriei Mărculești

Începe modernizarea Primăriei Mărculești

Administrația locală a co­munei Mărculești implementează un proiect ce are ca scop reabili­tarea și modernizarea clădirii în care își desfășoară activitatea. Fondurile sunt alocate de la bugetul județului Ialomița, prin Agenția de Dezvoltare Intercomunitară «Ialomița».

 

Șantier în lucru În cadrul acestui proiect se va pune accentul pe renovarea exterioară a clădirii în care își desfășoară activitatea Primăria Mărculești, făcându-se totodată eforturi și pentru modernizarea zonei de grupuri sanitare. Valoarea proiectului... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2024, 16:05 (8444 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Platonești: Rețea de canalizare și apă potabilă pentru satul Lăcusteni

Platonești: Rețea de canalizare și apă potabilă pentru satul Lăcusteni

Administrația locală a comunei Platonești face demersuri pentru dezvoltarea comunității din Lăcusteni. Astfel, la nivelul localității se află în implementare proiectul privind extinderea rețelei de canalizare și apă potabilă.

 

Execuție în curs Lucrările privind extinderea relețelei de apă și canalizare în satul Lăcusteni au început încă din toamna anului trecut și se află în plină desfășurare. Proiectul este finanțat de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Ad­ministrației și are o valoare de peste 6 milioane de lei. Estimativ, cele... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2024, 09:10 (3557 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asfaltarea localității, prioritate a comunei Sărățeni

Proiecte în valoare de 8 milioane de euro, în așteptare

Asfaltarea localității, prioritate a comunei Sărățeni

Administrația din Sărățeni finalizează în această primăvară investițiile în asfal­tarea celor 25 de kilometri de drumuri comunale existente. Pentru anii următori, primarul Eugen Tocileanu anunță proiecte de investiții a căror valoare cumulată depășește 8 mi­lioane de euro.

 

Asfalt la Sărățeni Comuna Sărățeni continuă lucrările de asfaltare a localității. Conform declarațiilor edilului local, în această vară comuna va avea alți 7 kilometri de asfalt. «Atunci când te afli atâtea mandate în Opoziție, investițiile în as­faltarea... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2024, 16:50 (1743 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proiect finanțat de AFIR în comuna Mihail Kogălniceanu

Proiect finanțat de AFIR în comuna Mihail Kogălniceanu

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale oferă Primăriei Mihail Kogălniceanu aproximativ 500 mii de lei pentru implementarea unui proiect ce vizează dotarea cu echipamente a Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență (SVSU) al lo­calității. Rolul SVSU în comunitate este foarte im­portant, persoanele care fac parte din această structură fiind obligate să intervină în cazul unor situații de urgență până la sosirea echipajelor specializate.

 

Proiect în implementare Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale are o linie de finanțare specială... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2024, 08:25 (4508 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNI a «blocat» finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

CNI a «blocat» finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Lucrările de construire a Sălii Polivalente din Slobozia s-au suspendat după ce Compania Națională de Investiții, instituție care și-a asumat implementarea proiectului, a «blocat» finan­țarea. Oficialii Primăriei Slobozia, beneficiarul pro­iectului, susțin că de vină este Ordonanța Guvernului României privind reducerea cheltuielilor bugetare, aprobată în toamna anului trecut. Estimativ, costurile pentru construcția Sălii Polivalente din municipiul reședință se ridicau la 70,75 milioane de lei.

 

Proiect tras pe «linie moartă» În... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2024, 07:55 (12051 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noul sediu UPU Slobozia rămâne închis pentru pacienți

Noul sediu UPU Slobozia rămâne închis pentru pacienți

bonus: Saga autorizațiilor ISU

Deși administrația județeană a promis că Unitatea de Primiri Urgențe a Spi­ta­lului Județean de Urgență Slobozia va putea primi pacienții încă de luna trecută, obiectivul este în continuare închis. O serie de proble­me birocratice, care nu au fost luate în seamă în timpul desfășurării lucrărilor de modernizare, împiedică acum deschiderea UPU Slobozia. «Cred că până la finalul lunii acesteia pacienții pot primi îngrijiri medicale la UPU...» susține Adrian Ionescu, secretarul Consiliului Județean Ialomița.

 

Se caută soluții... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2024, 10:55 (14617 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Listă de așteptare pentru investigații RMN la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Listă de așteptare pentru investigații RMN la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

bonus: Aproximativ 7 milioane de lei pentru mentenanța aparatelor medicale

De 8 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din județ care deține un aparat RMN. Totodată, cu același echipament medical, Spitalul Slobozia efectuează investigații și pentru pacienții din județele limitrofe. Din cauza numărului mare de solicitări, dar și a problemelor tehnice pe care aparatul le are în prezent, acest tip de investigații se realizează pe liste de așteptare. Conform oficialilor instituției, programările ajung până la sfârșitul lunii mai 2024. «Facem tot posibilul să-l punem în funcțiune cât mai repede...» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

50 mii de euro pentru reparații... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2024, 08:10 (11012 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: A început construcția creșei «nZEB»

Slobozia: A început construcția creșei «nZEB»

Compania Națională de Investiții a demarat lucrările la creșa «nZEB» din Slobozia. Construcția este amplasată în Cartierul Gării Noi din oraș și reprezintă prima clădire eficientă energetic nou construită din munici­piu. «Ne bucurăm de faptul că obiectivul se realizează în orașul nostru!» susține Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia.

 

Creșă prietenoasă cu mediul În toamna anului 2022, Slobozia s-a numărat printre primele 9 orașe din țară care a beneficiat de finanțare din partea Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2024, 12:20 (15265 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații Urban SA Slobozia cer în instanță acordarea tichetelor de vacanță

Angajații Urban SA Slobozia cer în instanță acordarea tichetelor de vacanță

131 de angajați ai Urban SA, membri ai Sindicatului «Gospodarul» al operatorului regio­nal de apă, au dat în judecată societatea cerând acordarea tichetelor de vacanță și majorarea salariilor în raport cu indicele inflației. În replică, oficialii Urban SA susțin faptul că acordarea acestor drepturi nu a fost posibilă din cauza sincopelor financiare pe care unitatea le întâmpină.

 

Proces la Tribunalul Ialomița Conform cererii de chemare în judecată, cei 131 de angajați ai Urban SA solicită acordarea tichetelor de vacanță... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2024, 07:55 (19486 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Sfântu Gheorghe are prima școală digitalizată din Ialomița

Comuna Sfântu Gheorghe are prima școală digitalizată din Ialomița

bonus: Digitalizarea școlilor prin Programul Național de Reducere a Abandonului Școlar

Administrația din Sfântu Gheorghe a digitalizat Școala Gimnazială, în cadrul Programului Național de Digitalizare Școlară susținut de către Ministerul Educației. Alina Irimia, directorul școlii, susține că «în prezent, toată activitatea didactică a școlii a înregistrat un progres real. Atractiv, prietenos, ușor! Așa e acum procesul de învățământ la noi în școală...».

 

Un proiect funcțional În vreme ce Consiliul Județean Ialomița abia a anunțat luna trecută semnarea contractelor, la Sfântu Gheorghe proiectul privind... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2024, 12:35 (10060 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nereguli privind igiena descoperite în bucătăria Grădiniței «Voinicelul» Slobozia

Nereguli privind igiena descoperite în bucătăria Grădiniței «Voinicelul» Slobozia

Direcția de Sănătate Publică Ialomița și Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au încheiat ancheta epidemiologică efectuată la Grădinița «Voinicelul» din Slobozia. Verificările au scos la iveală mai multe nereguli în ceea ce privește nerespectarea condițiilor de igienă și de preparare a mâncării pentru copii. Astfel, au fost aplicate 3 sancțiuni în valoare de 14 mii de lei.

 

Rezultatele controalelor Prima sancțiune a fost acordată de Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița. Î... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2024, 08:05 (12579 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instanțele ialomițene, sufocate de contestațiile șoferilor amendați de Poliție

Instanțele ialomițene, sufocate de contestațiile șoferilor amendați de Poliție

Cu peste 3000 de dosare înregistrate anual, instanțele din Ialomița sunt sufocate de procese fără prea mult câștig de cauză din partea celor care le întemeiază. Este vorba despre cauzele care au ca obiect contestațiile proceselor-verbale de contravenție. Estimativ 10% dintre cauzele înregistrate pe rolul judecătoriilor și, mai departe, atacate la Tribunalul Ialomița, reprezintă dosare în care contravenienții contestă sancțiunile pe care le-au primit. Analiza instanțelor arată că cele mai multe astfel de procese vizează amenzile aplicate de polițiști pentru încălcarea Codului Rutier. Fără să mai surprindă pe nimeni, la finalul proceselor, dreptatea este a... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2024, 12:40 (13461 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Buget majorat pentru Blocul Operator al Spitalului Județean Slobozia

Buget majorat pentru Blocul Operator al Spitalului Județean Slobozia

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit luni, 18 martie 2024, în cadrul unei ședințe extraordinare. Principalul proiect de hotărâre pe ordinea de zi a ședinței a fost cel privind aprobarea devizului general actua­lizat al obiectivului de investiții «Construirea Blocului Operator din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia».

 

Ultima, dar nu cea de pe urmă Consilierii județeni s-au reunit luni, 18 martie a.c., în cadrul unei ședințe extraordinare în sistem on-line. Ordinea de zi a ședinței a cuprins 5 proiecte de hotărâri. Cel... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2024, 07:55 (6675 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte pentru branșarea populației la utilități, în comuna Ograda

Proiecte pentru branșarea populației la utilități, în comuna Ograda

Marea provocare pentru administrațiile locale din Ialomița o reprezintă branșarea populației la rețelele de utilități publice pe care le-au construit. În comuna Ograda, de exemplu, administrația locală a conceput două proiecte prin care încearcă să obțină fonduri europene și guvernamentale, astfel încât să asigure racordarea la rețele publice de apă și canalizare. Localitatea a finalizat recent un proiect de anvergură care a presupus amenajarea rețelei publice de apă și canalizare, care se întinde pe o distanță de peste 24 km. Valoarea totală a proiectelor de branșare se ridică la peste 5 milioane de lei.

 

«Prima branșare» la Ograda... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2024, 14:05 (12975 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri PNRR pentru renovarea dispensarului din Gheorghe Doja

Fonduri PNRR pentru renovarea dispensarului din Gheorghe Doja

Administrația locală din comuna Gheorghe Doja se află în procedura de evaluare a ofertelor de­puse de firmele de construcții care au participat la licitația publică pentru renovarea dispensarului din localitate. Finanțarea este asigurată de Uniunea Europeană, prin Programul Național de Redresare și Reziliență.

 

Procedură în curs Dispensarul din localitatea Gheorghe Doja a fost inclus pe lista obiectivelor de utilitate publică pentru care s-au făcut eforturi în vederea renovării. Astfel, proiectul privind eficientizarea energetică a clădirii în care... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2024, 10:40 (13288 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

1,5 milioane de lei pentru Educație Fizică la Bucu

Bani din bugetul local

1,5 milioane de lei pentru Educație Fizică la Bucu

Administrația locală din Bucu a demarat construcția unei săli de sport pentru școala din localitate. Investiția se derulează cu fonduri din bugetul local. «Suntem chibzuiți și nu chel­tuim banii publici aiurea. Problema e că nu mai găsim constructori interesați să lucreze!» explică Ion Drăgușin, primarul localității.

 

Încă o investiție Administrația locală din Bucu anunță continuarea investițiilor edilitare la nivel local. Ultima investiție sus­ținută de administrația lo­cală este o sală de sport pentru cei 162 de copii ai școlii din comună. Valoarea... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2024, 16:40 (3975 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Teren de sport cu gazon sintetic la Școala Primară Misleanu

Teren de sport cu gazon sintetic la Școala Primară Misleanu

Administrația locală din comuna Perieți a dat startul lucrărilor de amenajare a unui teren de sport cu gazon sintetic, în incinta Școlii Primare Misleanu. Instituția de învățământ se află în grija autorităților locale din Perieți.

 

Start pentru mișcare! Activitățile sportive din cadrul Școlii Primare Misleanu se vor realiza, în cel mai scurt timp, într-un spațiu corespunzător. Primăria Perieți, care are în administrare unitatea de învățământ, a alocat fonduri pentru amenajarea unui teren de sport cu gazon sintetic, în... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2024, 12:10 (2530 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Școlile ialomițene se pregătesc de «cursuri remediale»

Școlile ialomițene se pregătesc de «cursuri remediale»

Pentru a crește procentele de promovare a Evaluării Naționale, examen programat a se desfășura în perioada 25-28 iunie 2024, șco­lile din Ialomița se pregătesc de «cursuri remediale». Este vorba despre ore suplimentare pentru disciplinele Limba Română și Matematică. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a trimis la începutul acestei săptămâni mai multe notificări către unitățile de învățământ pentru a identifica modul în care «cursurile remediale» ar urma să se desfășoare în fiecare școală.

 

Ore suplimentare pentru elevi... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2024, 12:40 (5943 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Bani europeni pentru modernizarea bibliotecilor ialomițene

Bani europeni pentru modernizarea bibliotecilor ialomițene

Blocate în timp și fără resurse materiale suficiente, bibliotecile din Ialomița vor intra în perioada următoare într-un amplu proces de mo­dernizare. Cu ajutorul fondurilor europene, 29 din cele 55 de biblio­teci orășenești și comunale vor beneficia de lucrări de reabilitare și dotare cu echipamente IT. Ultimele dispozitive digitale de care instituțiile au beneficiat au fost acordate în perioada 2007-2009, în cadrul proiectului «Biblionet», conceput de Fundația «Bill&Melinda Gates». În majoritatea bibliotecilor, calculatoarele achiziționate atunci sunt astăzi nefuncționale.

 

Proiect PNRR al Consiliului Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2024, 07:50 (8316 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Atribuții doar pe hârtie pentru Consiliile de Etică din spitale

În Ialomița

Atribuții doar pe hârtie pentru Consiliile de Etică din spitale

Potrivit legii, Consiliile de Etică ale spitalelor ar trebui să fie un garant al drepturilor pacienților și cadrelor medicale în timpul activității pe care acestea o desfășoară. În realitate, cel puțin în Ialomița, activitatea acestor Consilii se desfășoară doar «pe hârtie». Deși în spațiul public au fost reclamate nenumărate situații care ar trebui să intre în atenția reprezentanților acestor entități și să ia măsuri, potrivit rapoartelor privitoare la activitatea desfășurată anul trecut, situația este cu totul alta. În timp ce unele spitale nu au identificat incidente care să atragă atenția Consiliilor de Etică, altele, deși obligate de... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2024, 12:40 (5461 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Copuzu: Pui de barză rănit, salvat de polițiști

Un bărbat din localitatea Copuzu a sesizat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița cu privire la faptul că a găsit un pui de barză rănit pe un drum public. Polițiștii din cadrul Biroului pentru ...[citește_toată_știrea]

11 August 2021, 16:40
(1979 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Perioada de depunere a cererilor de ajutor de stat în sectorul bovin s-a încheiat

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că marți, 10 august 2021, s-a încheiat perioada de depunere a cererilor de solicitare a ajutorului de stat pentru susținerea activității ...[citește_toată_știrea]

11 August 2021, 16:30
(7293 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 11 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10831, fiind înregistrate 3 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

11 August 2021, 16:10
(1864 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 10 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10828, fiind înregistrate 4 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

10 August 2021, 16:35
(2132 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat înecat în Lacul Iezer

Slobozia: Bărbat înecat în Lacul Iezer

Marți, 10 august a.c., două echipaje din cadrul Gărzii de intervenție Slobozia au intervenit cu o ambulanță SMURD și o barcă pentru recuperarea unui cadavru care plutea pe apă. Acesta a fost scos la mal ...[citește_toată_știrea]

10 August 2021, 13:20
(2338 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Giurgeni

Accident la Giurgeni

Marți dimineața, 10 august a.c., în jurul orei 7,00, două echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit cu o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna Giurgeni. În eveniment ...[citește_toată_știrea]

10 August 2021, 12:30
(2258 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Apartament în flăcări la Slobozia

Luni, 9 august a.c., în jurul orelor 16,00, pompierii din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit într-un apartament situat la ultimul nivel al unui bloc cu 4 etaje din municipiul ...[citește_toată_știrea]

10 August 2021, 12:20
(2989 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii de vegetație uscată la Fetești și Movilița

Luni, 9 august a.c., în jurul orelor 13,00, pompierii din cadrul Stației Fetești au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată produs pe raza municipiului Fetești. ...[citește_toată_știrea]

10 August 2021, 12:15
(2490 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 9 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10824, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

9 August 2021, 17:20
(2870 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 8 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10823, fiind înregistrate 2 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

8 August 2021, 16:40
(1672 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 7 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10821, fiind înregistrate 2 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

7 August 2021, 16:55
(2301 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 9-13 august 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 18:10
(5543 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 6 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10819, fiind înregistrate 2 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 16:15
(1789 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de solicitare a ajutorului de stat pentru susținerea activității crescătorilor din sectorul bovin

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor că, până la data de 10 august 2021 inclusiv, pot depune cereri de solicitare a ajutorului de stat pentru susținerea activității ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 15:10
(7274 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Ca urmare a avertizărilor meteorologice de Cod Portocaliu pentru județele Constanța, Călărași, Ialomița și Prahova, emise de Administrația Națională de Meteorologie, manifestate prin averse ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 14:50
(3307 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de instabilitate atmosferică

Ialomița: Cod Portocaliu de instabilitate atmosferică

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu de instabilitate atmosferică pentru 9 județe din țară, printre care și Ialomița. Avertizarea este valabilă până ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 14:15
(2615 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier produs pe DN1D, în comuna Bărbulești

Accident rutier produs pe DN1D, în comuna Bărbulești

Pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină vineri, 6 august a.c., cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 12:10
(2817 vizualizări - 2 comentarii)


Jumătate din Ialomița, sub Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și averse torențiale

Jumătate din Ialomița, sub Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și averse torențiale

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, jumătate din județul Ialomița va fi sub incidența unui Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină de medii și mari dimensiuni și averse torențiale. ...[citește_toată_știrea]

5 August 2021, 19:10
(5129 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Mandat de executare a pedepsei, pus în aplicare de polițiști

Polițiștii din Ion Roată au desfășurat o acțiune privind identificarea persoanelor care se sustrag de la executarea pedepselor privative de libertate. Cu această ocazie a fost identificat un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

5 August 2021, 17:45
(5965 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorhe Doja: La volan, fără permis de conducere

Un tânăr de 27 de ani, domiciliat în Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost prins la volan fără permis de conducere. În ziua miercuri, 4 august a.c., acesta a fost oprit pentru un control de ...[citește_toată_știrea]

5 August 2021, 17:40
(1916 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Acordare plăți în avans-Campania 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, începând cu data de 18 octombrie 2021, va demara Campania de plată în avans pentru fermierii care au depus Cereri unice de plată ...[citește_toată_știrea]

5 August 2021, 16:35
(2460 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 5 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10817, fiind înregistrate 4 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

5 August 2021, 16:20
(2428 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 4 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10813, fiind înregistrate 3 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

4 August 2021, 17:35
(2190 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: La furat de lemne

În cursul zilei de marți, 3 august a.c., polițiști din cadrul Secției Rurale Coșereni au depistat, în flagrant, pe raza localității Bărcănești, doi bărbați, în vârstă de 44 și 54 de ani, din Bărcănești ...[citește_toată_știrea]

4 August 2021, 17:25
(3091 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,41%, rata șomajului în iunie 2021

La sfârșitul lunii iunie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4133 șomeri (din care 1835 femei), rata șomajului fiind de 4,41%, cu 0,07 puncte ...[citește_toată_știrea]

4 August 2021, 14:35
(1489 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Bărbat posibil înecat în râul Ialomița

Intervenție a pompierilor din Urziceni, pe maul râului Ialomița, în zona localității Manasia, în ziua de marți, 3 august 2021. Aceștia intervin în cazul unui bărbat posibil înecat în apele Ialomiței. Se ...[citește_toată_știrea]

3 August 2021, 19:40
(3713 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Doi morți în urma unui accident rutier

Coșereni: Doi morți în urma unui accident rutier

Grav accident rutier petrecut în după-amiaza zilei de marți, 3 august a.c., în zona localității Coșereni. Doi oameni au murit pe loc după ce o mașină s-a lovit puternic de un autocamion. De asemenea, una ...[citește_toată_știrea]

3 August 2021, 19:30
(2398 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 3 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10810, fiind înregistrate 7 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

3 August 2021, 16:35
(3164 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 6 agust 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 August 2021, 18:10
(1787 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în Ialomița

Luni, 2 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10803, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

2 August 2021, 17:05
(2716 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...