Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Asfaltarea localității, prioritate a comunei Sărățeni

Proiecte în valoare de 8 milioane de euro, în așteptare

Asfaltarea localității, prioritate a comunei Sărățeni

Administrația din Sărățeni finalizează în această primăvară investițiile în asfal­tarea celor 25 de kilometri de drumuri comunale existente. Pentru anii următori, primarul Eugen Tocileanu anunță proiecte de investiții a căror valoare cumulată depășește 8 mi­lioane de euro.

 

Asfalt la Sărățeni Comuna Sărățeni continuă lucrările de asfaltare a localității. Conform declarațiilor edilului local, în această vară comuna va avea alți 7 kilometri de asfalt. «Atunci când te afli atâtea mandate în Opoziție, investițiile în as­faltarea... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2024, 16:50 (1743 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proiect finanțat de AFIR în comuna Mihail Kogălniceanu

Proiect finanțat de AFIR în comuna Mihail Kogălniceanu

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale oferă Primăriei Mihail Kogălniceanu aproximativ 500 mii de lei pentru implementarea unui proiect ce vizează dotarea cu echipamente a Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență (SVSU) al lo­calității. Rolul SVSU în comunitate este foarte im­portant, persoanele care fac parte din această structură fiind obligate să intervină în cazul unor situații de urgență până la sosirea echipajelor specializate.

 

Proiect în implementare Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale are o linie de finanțare specială... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2024, 08:25 (4508 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNI a «blocat» finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

CNI a «blocat» finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Lucrările de construire a Sălii Polivalente din Slobozia s-au suspendat după ce Compania Națională de Investiții, instituție care și-a asumat implementarea proiectului, a «blocat» finan­țarea. Oficialii Primăriei Slobozia, beneficiarul pro­iectului, susțin că de vină este Ordonanța Guvernului României privind reducerea cheltuielilor bugetare, aprobată în toamna anului trecut. Estimativ, costurile pentru construcția Sălii Polivalente din municipiul reședință se ridicau la 70,75 milioane de lei.

 

Proiect tras pe «linie moartă» În... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2024, 07:55 (12050 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Noul sediu UPU Slobozia rămâne închis pentru pacienți

Noul sediu UPU Slobozia rămâne închis pentru pacienți

bonus: Saga autorizațiilor ISU

Deși administrația județeană a promis că Unitatea de Primiri Urgențe a Spi­ta­lului Județean de Urgență Slobozia va putea primi pacienții încă de luna trecută, obiectivul este în continuare închis. O serie de proble­me birocratice, care nu au fost luate în seamă în timpul desfășurării lucrărilor de modernizare, împiedică acum deschiderea UPU Slobozia. «Cred că până la finalul lunii acesteia pacienții pot primi îngrijiri medicale la UPU...» susține Adrian Ionescu, secretarul Consiliului Județean Ialomița.

 

Se caută soluții... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2024, 10:55 (14616 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Listă de așteptare pentru investigații RMN la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Listă de așteptare pentru investigații RMN la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

bonus: Aproximativ 7 milioane de lei pentru mentenanța aparatelor medicale

De 8 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din județ care deține un aparat RMN. Totodată, cu același echipament medical, Spitalul Slobozia efectuează investigații și pentru pacienții din județele limitrofe. Din cauza numărului mare de solicitări, dar și a problemelor tehnice pe care aparatul le are în prezent, acest tip de investigații se realizează pe liste de așteptare. Conform oficialilor instituției, programările ajung până la sfârșitul lunii mai 2024. «Facem tot posibilul să-l punem în funcțiune cât mai repede...» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

50 mii de euro pentru reparații... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2024, 08:10 (11007 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A început construcția creșei «nZEB»

Slobozia: A început construcția creșei «nZEB»

Compania Națională de Investiții a demarat lucrările la creșa «nZEB» din Slobozia. Construcția este amplasată în Cartierul Gării Noi din oraș și reprezintă prima clădire eficientă energetic nou construită din munici­piu. «Ne bucurăm de faptul că obiectivul se realizează în orașul nostru!» susține Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia.

 

Creșă prietenoasă cu mediul În toamna anului 2022, Slobozia s-a numărat printre primele 9 orașe din țară care a beneficiat de finanțare din partea Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2024, 12:20 (15263 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații Urban SA Slobozia cer în instanță acordarea tichetelor de vacanță

Angajații Urban SA Slobozia cer în instanță acordarea tichetelor de vacanță

131 de angajați ai Urban SA, membri ai Sindicatului «Gospodarul» al operatorului regio­nal de apă, au dat în judecată societatea cerând acordarea tichetelor de vacanță și majorarea salariilor în raport cu indicele inflației. În replică, oficialii Urban SA susțin faptul că acordarea acestor drepturi nu a fost posibilă din cauza sincopelor financiare pe care unitatea le întâmpină.

 

Proces la Tribunalul Ialomița Conform cererii de chemare în judecată, cei 131 de angajați ai Urban SA solicită acordarea tichetelor de vacanță... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2024, 07:55 (19485 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Comuna Sfântu Gheorghe are prima școală digitalizată din Ialomița

Comuna Sfântu Gheorghe are prima școală digitalizată din Ialomița

bonus: Digitalizarea școlilor prin Programul Național de Reducere a Abandonului Școlar

Administrația din Sfântu Gheorghe a digitalizat Școala Gimnazială, în cadrul Programului Național de Digitalizare Școlară susținut de către Ministerul Educației. Alina Irimia, directorul școlii, susține că «în prezent, toată activitatea didactică a școlii a înregistrat un progres real. Atractiv, prietenos, ușor! Așa e acum procesul de învățământ la noi în școală...».

 

Un proiect funcțional În vreme ce Consiliul Județean Ialomița abia a anunțat luna trecută semnarea contractelor, la Sfântu Gheorghe proiectul privind... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2024, 12:35 (10058 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nereguli privind igiena descoperite în bucătăria Grădiniței «Voinicelul» Slobozia

Nereguli privind igiena descoperite în bucătăria Grădiniței «Voinicelul» Slobozia

Direcția de Sănătate Publică Ialomița și Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au încheiat ancheta epidemiologică efectuată la Grădinița «Voinicelul» din Slobozia. Verificările au scos la iveală mai multe nereguli în ceea ce privește nerespectarea condițiilor de igienă și de preparare a mâncării pentru copii. Astfel, au fost aplicate 3 sancțiuni în valoare de 14 mii de lei.

 

Rezultatele controalelor Prima sancțiune a fost acordată de Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița. Î... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2024, 08:05 (12577 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instanțele ialomițene, sufocate de contestațiile șoferilor amendați de Poliție

Instanțele ialomițene, sufocate de contestațiile șoferilor amendați de Poliție

Cu peste 3000 de dosare înregistrate anual, instanțele din Ialomița sunt sufocate de procese fără prea mult câștig de cauză din partea celor care le întemeiază. Este vorba despre cauzele care au ca obiect contestațiile proceselor-verbale de contravenție. Estimativ 10% dintre cauzele înregistrate pe rolul judecătoriilor și, mai departe, atacate la Tribunalul Ialomița, reprezintă dosare în care contravenienții contestă sancțiunile pe care le-au primit. Analiza instanțelor arată că cele mai multe astfel de procese vizează amenzile aplicate de polițiști pentru încălcarea Codului Rutier. Fără să mai surprindă pe nimeni, la finalul proceselor, dreptatea este a... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2024, 12:40 (13460 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Buget majorat pentru Blocul Operator al Spitalului Județean Slobozia

Buget majorat pentru Blocul Operator al Spitalului Județean Slobozia

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit luni, 18 martie 2024, în cadrul unei ședințe extraordinare. Principalul proiect de hotărâre pe ordinea de zi a ședinței a fost cel privind aprobarea devizului general actua­lizat al obiectivului de investiții «Construirea Blocului Operator din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia».

 

Ultima, dar nu cea de pe urmă Consilierii județeni s-au reunit luni, 18 martie a.c., în cadrul unei ședințe extraordinare în sistem on-line. Ordinea de zi a ședinței a cuprins 5 proiecte de hotărâri. Cel... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2024, 07:55 (6673 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte pentru branșarea populației la utilități, în comuna Ograda

Proiecte pentru branșarea populației la utilități, în comuna Ograda

Marea provocare pentru administrațiile locale din Ialomița o reprezintă branșarea populației la rețelele de utilități publice pe care le-au construit. În comuna Ograda, de exemplu, administrația locală a conceput două proiecte prin care încearcă să obțină fonduri europene și guvernamentale, astfel încât să asigure racordarea la rețele publice de apă și canalizare. Localitatea a finalizat recent un proiect de anvergură care a presupus amenajarea rețelei publice de apă și canalizare, care se întinde pe o distanță de peste 24 km. Valoarea totală a proiectelor de branșare se ridică la peste 5 milioane de lei.

 

«Prima branșare» la Ograda... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2024, 14:05 (12973 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri PNRR pentru renovarea dispensarului din Gheorghe Doja

Fonduri PNRR pentru renovarea dispensarului din Gheorghe Doja

Administrația locală din comuna Gheorghe Doja se află în procedura de evaluare a ofertelor de­puse de firmele de construcții care au participat la licitația publică pentru renovarea dispensarului din localitate. Finanțarea este asigurată de Uniunea Europeană, prin Programul Național de Redresare și Reziliență.

 

Procedură în curs Dispensarul din localitatea Gheorghe Doja a fost inclus pe lista obiectivelor de utilitate publică pentru care s-au făcut eforturi în vederea renovării. Astfel, proiectul privind eficientizarea energetică a clădirii în care... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2024, 10:40 (13287 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

1,5 milioane de lei pentru Educație Fizică la Bucu

Bani din bugetul local

1,5 milioane de lei pentru Educație Fizică la Bucu

Administrația locală din Bucu a demarat construcția unei săli de sport pentru școala din localitate. Investiția se derulează cu fonduri din bugetul local. «Suntem chibzuiți și nu chel­tuim banii publici aiurea. Problema e că nu mai găsim constructori interesați să lucreze!» explică Ion Drăgușin, primarul localității.

 

Încă o investiție Administrația locală din Bucu anunță continuarea investițiilor edilitare la nivel local. Ultima investiție sus­ținută de administrația lo­cală este o sală de sport pentru cei 162 de copii ai școlii din comună. Valoarea... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2024, 16:40 (3975 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Teren de sport cu gazon sintetic la Școala Primară Misleanu

Teren de sport cu gazon sintetic la Școala Primară Misleanu

Administrația locală din comuna Perieți a dat startul lucrărilor de amenajare a unui teren de sport cu gazon sintetic, în incinta Școlii Primare Misleanu. Instituția de învățământ se află în grija autorităților locale din Perieți.

 

Start pentru mișcare! Activitățile sportive din cadrul Școlii Primare Misleanu se vor realiza, în cel mai scurt timp, într-un spațiu corespunzător. Primăria Perieți, care are în administrare unitatea de învățământ, a alocat fonduri pentru amenajarea unui teren de sport cu gazon sintetic, în... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2024, 12:10 (2530 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene se pregătesc de «cursuri remediale»

Școlile ialomițene se pregătesc de «cursuri remediale»

Pentru a crește procentele de promovare a Evaluării Naționale, examen programat a se desfășura în perioada 25-28 iunie 2024, șco­lile din Ialomița se pregătesc de «cursuri remediale». Este vorba despre ore suplimentare pentru disciplinele Limba Română și Matematică. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a trimis la începutul acestei săptămâni mai multe notificări către unitățile de învățământ pentru a identifica modul în care «cursurile remediale» ar urma să se desfășoare în fiecare școală.

 

Ore suplimentare pentru elevi... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2024, 12:40 (5943 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Bani europeni pentru modernizarea bibliotecilor ialomițene

Bani europeni pentru modernizarea bibliotecilor ialomițene

Blocate în timp și fără resurse materiale suficiente, bibliotecile din Ialomița vor intra în perioada următoare într-un amplu proces de mo­dernizare. Cu ajutorul fondurilor europene, 29 din cele 55 de biblio­teci orășenești și comunale vor beneficia de lucrări de reabilitare și dotare cu echipamente IT. Ultimele dispozitive digitale de care instituțiile au beneficiat au fost acordate în perioada 2007-2009, în cadrul proiectului «Biblionet», conceput de Fundația «Bill&Melinda Gates». În majoritatea bibliotecilor, calculatoarele achiziționate atunci sunt astăzi nefuncționale.

 

Proiect PNRR al Consiliului Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2024, 07:50 (8315 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Atribuții doar pe hârtie pentru Consiliile de Etică din spitale

În Ialomița

Atribuții doar pe hârtie pentru Consiliile de Etică din spitale

Potrivit legii, Consiliile de Etică ale spitalelor ar trebui să fie un garant al drepturilor pacienților și cadrelor medicale în timpul activității pe care acestea o desfășoară. În realitate, cel puțin în Ialomița, activitatea acestor Consilii se desfășoară doar «pe hârtie». Deși în spațiul public au fost reclamate nenumărate situații care ar trebui să intre în atenția reprezentanților acestor entități și să ia măsuri, potrivit rapoartelor privitoare la activitatea desfășurată anul trecut, situația este cu totul alta. În timp ce unele spitale nu au identificat incidente care să atragă atenția Consiliilor de Etică, altele, deși obligate de... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2024, 12:40 (5461 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Blocurile Sloboziei necesită fonduri pentru reabilitare

Blocurile Sloboziei necesită fonduri pentru reabilitare

Administratorul unui bloc cu 10 etaje din Slobozia a chemat pompierii pentru a înlătura bucățile de zidărie care puneau în pericol siguranța trecătorilor. «Dacă mai insistau, scoteau din țâțâni și balcoanele!» a povestit, după intervenție, Simona Gheorghiu, administrator al blocului. Acum administratorul solicită Primăriei Slobozia o soluție tehnică pentru renovarea blocurilor din oraș care se confruntă cu situații similare.

 

Un administrator cu inițiativă Devenită realitate la Amara și Fetești, «reabilitarea energetică» a blocurilor... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2024, 08:10 (11492 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Angajat DGASPC Ialomița prins în flagrant de «luare de mită». Acesta cerea șpagă pentru primirea indemnizațiilor!

Angajat DGASPC Ialomița prins în flagrant de «luare de mită». Acesta cerea șpagă pentru primirea indemnizațiilor!

Ofițerii de poliție judiciară ai Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au organizat marți, 26 martie 2024, o acțiune de prindere în flagrant a unui funcționar public în timp ce primea o sumă de bani cu titlu de mită. Este vorba despre un angajat al DGASPC Ialomița care a primit suma de 600 de lei de la o persoană, în schimbul neîndeplinirii atribuțiilor de serviciu. În fapt, martorul denunțător avea în îngrijire un minor aflat în plasament ce a părăsit anterior domiciliul acestuia, iar pentru a primi în continuare... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2024, 09:20 (18222 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
225 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Cotorca: Doi răniți, în urma unui accident rutier

Cotorca: Doi răniți, în urma unui accident rutier

Pompierii și polițiștii ialomițeni au intervenit miercuri, 3 martie a.c., pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier petrecut în zona localității Cotorca. Din evenimentul rutier au ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 09:30
(3370 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


APIA: A demarat Campania de primire a Cererilor Unice de Plată 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând cu data de luni, 1 martie 2021, a demarat Campania de primire a Cererilor Unice de Plată 2021.Fermierii interesați vor putea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:35
(3145 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Marți, 2 martie 2021, în prezența oficialităților locale și județene, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel a semnat contractele de execuție de lucrări la DJ201, tronsonul Coșereni-Axintele ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:30
(3162 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 5 martie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:25
(2026 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 20000 de lei

78 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate, în ultimele 24 de ore, de forțele de ordine angrenate în acțiunile pentru verificarea respectării măsurilor de prevenire și limitare a  infectării ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 16:55
(3083 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bunuri de peste 55000 de lei, confiscate

Polițiștii ialomițeni au intervenit luni, 1 martie, la 38 de evenimente, 31 dintre acestea fiind semnalate pe numărul unic de urgență 112. Totodată, au fost constatate 16 infracțiuni, din care 2 contra ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 16:50
(2168 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 localități din județ în Scenariul Roșu, din cauza creșterii ratei de incidență

Rata de incidență a cazurilor de COVID-19 crește de la o zi la alta la nivelul județului Ialomița. Marți, 2 martie a.c., la nivelul județului valoarea acesteia este 1,02/1000 de locuitori.  Într-o ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 15:50
(4525 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 2 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8277, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 15:25
(2770 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bebelușă în stare gravă, transferată la București

O fetiță născută la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, cu grave malformații cardiace, a fost transferată la Spitalul «Marie Curie» din București.

Intervenție a elicopterului SMURD ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 11:50
(3276 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Fetești Oraș

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la vana de legătură de la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 125 mm, de pe strada Călărași din municipiul Fetești, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 11:40
(2576 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de vizare a carnetelor de rentă viageră

În contextul actual privind epidemia de Coronavirus pe teritoriul României, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 01.03-31.08.2021, pentru obținerea sumei ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 17:35
(6592 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 1 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8244, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 16:10
(2070 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Amenzi» multicolore pentru șoferițe

IPJ Ialomița: «Amenzi» multicolore pentru șoferițe

Luni, 1 Martie 2021, polițiștii rutieri au înlocuit punctele de penalizare cu lalele, punctele de amendă cu zambile iar avertismentele cu frezii, devenind dis de dimineață vestitorii primăverii. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 15:45
(2425 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 55500 de lei

Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa aleasă, precum și respectarea restricțiilor privind deplasarea pe timpul nopții și a cerințelor impuse comercianților, se mențin în atenția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 15:40
(3212 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Ialomițenii pot subscrie și în luna martie 2021 pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani, începând cu data de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 11:20
(1960 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția Județeană de Statistică Ialomița anunță Recensământul populației și locuințelor de probă

Recensământul de probă este un sondaj care se desfășoară anterior Recensământului, în scopul verificării practice și îmbunătățirii aspectelor organizatorice și tehnice. Este un exercițiu cu scopul de a ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 11:05
(8196 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Trafic blocat din cauza unui grav accident rutier

Urziceni: Trafic blocat din cauza unui grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut duminică, 28 februarie a.c., în jurul orelor 20,00, la ieșire din Urziceni către Buzău. Din primele informații, în accident au fost implicate două autoturisme. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 23:00
(4376 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


1/2 martie 2021: «Solidaritatea Sanitară» împresoară porțile Parlamentului

Luni, 1 martie 2021, și marți, 2 martie a.c., zilele în care în care va fi dezbătut în plen și aprobat Bugetul, Federația «Solidaritatea Sanitară» protestează la porțile Parlamentului, «asediind» parlamentarii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 17:25
(2200 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 28 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8230, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 15:55
(1863 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 25 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 27 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8216, cu 25 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2021, 15:35
(2308 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Bărbat rătăcit în pădure, salvat de pompieri

Pompierii din Slobozia au intervenit joi, 25 februarie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul unui bărbat de 49 de ani. Acesta a apelat numărul de urgență 112, precizând faptul că s-a rătăcit într ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:55
(2047 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Țăndărei

În cursul zilei de joi, 25 februarie a.c., polițiștii au acționat pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier de producere a ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:40
(2409 vizualizări - 2 comentarii)


ISU Ialomița: 28 februarie-Ziua Protecției Civile din România

La 28 februarie sărbătorim Ziua Protecției Civile din România, dată la care, în anul 1933, Regele Carol al II-lea, prin «Înalt Decret Regal nr. 468», a aprobat Regulamentul apărării contra atacurilor aeriene ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:25
(1665 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, verificată de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat modul în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară, la nivelul întregului județ. Astfel, în urma verificărilor au fost aplicate 173 de ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:20
(1155 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 26 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8191, cu 31 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 15:45
(2160 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Cercetat penal pentru pescuit în perioada de prohibiție

Stelnica: Cercetat penal pentru pescuit în perioada de prohibiție

Miercuri, 24 februarie a.c., în timpul unei acțiuni de combatere a braconajului piscicol, polițiștii din Stelnica au identificat pe malul stâng al Brațului Borcea un bărbat, de 52 de ani, care descărca ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:50
(2476 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 9000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de protecție sanitară. Pentru abaterile constatate au fost aplicate 173 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:45
(3423 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Muzeul Agriculturii

Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia vernisează luni, 1 martie 2020, expoziția «Ștergarul-Icoana Sufletului». Evenimentul se organizează în sala mare a instituției, de la orele 14,00. ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:40
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 25 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8160, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 15:20
(2259 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cartușe de vânătoare confiscate după ce un bărbat și-ar fi amenințat mama că «o va împușca»

Un bărbat în vârstă de 52 de ani, din Manasia, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru săvârșirea infracțiunilor de «amenințare» și «nerespectarea regimului armelor și munițiilor». Marți, 2 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2021, 16:15
(6389 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...