Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: A început construcția creșei «nZEB»

Slobozia: A început construcția creșei «nZEB»

Compania Națională de Investiții a demarat lucrările la creșa «nZEB» din Slobozia. Construcția este amplasată în Cartierul Gării Noi din oraș și reprezintă prima clădire eficientă energetic nou construită din munici­piu. «Ne bucurăm de faptul că obiectivul se realizează în orașul nostru!» susține Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia.

 

Creșă prietenoasă cu mediul În toamna anului 2022, Slobozia s-a numărat printre primele 9 orașe din țară care a beneficiat de finanțare din partea Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2024, 12:20 (15253 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Angajații Urban SA Slobozia cer în instanță acordarea tichetelor de vacanță

Angajații Urban SA Slobozia cer în instanță acordarea tichetelor de vacanță

131 de angajați ai Urban SA, membri ai Sindicatului «Gospodarul» al operatorului regio­nal de apă, au dat în judecată societatea cerând acordarea tichetelor de vacanță și majorarea salariilor în raport cu indicele inflației. În replică, oficialii Urban SA susțin faptul că acordarea acestor drepturi nu a fost posibilă din cauza sincopelor financiare pe care unitatea le întâmpină.

 

Proces la Tribunalul Ialomița Conform cererii de chemare în judecată, cei 131 de angajați ai Urban SA solicită acordarea tichetelor de vacanță... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2024, 07:55 (19476 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Sfântu Gheorghe are prima școală digitalizată din Ialomița

Comuna Sfântu Gheorghe are prima școală digitalizată din Ialomița

bonus: Digitalizarea școlilor prin Programul Național de Reducere a Abandonului Școlar

Administrația din Sfântu Gheorghe a digitalizat Școala Gimnazială, în cadrul Programului Național de Digitalizare Școlară susținut de către Ministerul Educației. Alina Irimia, directorul școlii, susține că «în prezent, toată activitatea didactică a școlii a înregistrat un progres real. Atractiv, prietenos, ușor! Așa e acum procesul de învățământ la noi în școală...».

 

Un proiect funcțional În vreme ce Consiliul Județean Ialomița abia a anunțat luna trecută semnarea contractelor, la Sfântu Gheorghe proiectul privind... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2024, 12:35 (10018 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Nereguli privind igiena descoperite în bucătăria Grădiniței «Voinicelul» Slobozia

Nereguli privind igiena descoperite în bucătăria Grădiniței «Voinicelul» Slobozia

Direcția de Sănătate Publică Ialomița și Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au încheiat ancheta epidemiologică efectuată la Grădinița «Voinicelul» din Slobozia. Verificările au scos la iveală mai multe nereguli în ceea ce privește nerespectarea condițiilor de igienă și de preparare a mâncării pentru copii. Astfel, au fost aplicate 3 sancțiuni în valoare de 14 mii de lei.

 

Rezultatele controalelor Prima sancțiune a fost acordată de Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița. Î... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2024, 08:05 (12563 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instanțele ialomițene, sufocate de contestațiile șoferilor amendați de Poliție

Instanțele ialomițene, sufocate de contestațiile șoferilor amendați de Poliție

Cu peste 3000 de dosare înregistrate anual, instanțele din Ialomița sunt sufocate de procese fără prea mult câștig de cauză din partea celor care le întemeiază. Este vorba despre cauzele care au ca obiect contestațiile proceselor-verbale de contravenție. Estimativ 10% dintre cauzele înregistrate pe rolul judecătoriilor și, mai departe, atacate la Tribunalul Ialomița, reprezintă dosare în care contravenienții contestă sancțiunile pe care le-au primit. Analiza instanțelor arată că cele mai multe astfel de procese vizează amenzile aplicate de polițiști pentru încălcarea Codului Rutier. Fără să mai surprindă pe nimeni, la finalul proceselor, dreptatea este a... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2024, 12:40 (13448 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Buget majorat pentru Blocul Operator al Spitalului Județean Slobozia

Buget majorat pentru Blocul Operator al Spitalului Județean Slobozia

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit luni, 18 martie 2024, în cadrul unei ședințe extraordinare. Principalul proiect de hotărâre pe ordinea de zi a ședinței a fost cel privind aprobarea devizului general actua­lizat al obiectivului de investiții «Construirea Blocului Operator din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia».

 

Ultima, dar nu cea de pe urmă Consilierii județeni s-au reunit luni, 18 martie a.c., în cadrul unei ședințe extraordinare în sistem on-line. Ordinea de zi a ședinței a cuprins 5 proiecte de hotărâri. Cel... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2024, 07:55 (6668 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte pentru branșarea populației la utilități, în comuna Ograda

Proiecte pentru branșarea populației la utilități, în comuna Ograda

Marea provocare pentru administrațiile locale din Ialomița o reprezintă branșarea populației la rețelele de utilități publice pe care le-au construit. În comuna Ograda, de exemplu, administrația locală a conceput două proiecte prin care încearcă să obțină fonduri europene și guvernamentale, astfel încât să asigure racordarea la rețele publice de apă și canalizare. Localitatea a finalizat recent un proiect de anvergură care a presupus amenajarea rețelei publice de apă și canalizare, care se întinde pe o distanță de peste 24 km. Valoarea totală a proiectelor de branșare se ridică la peste 5 milioane de lei.

 

«Prima branșare» la Ograda... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2024, 14:05 (12971 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri PNRR pentru renovarea dispensarului din Gheorghe Doja

Fonduri PNRR pentru renovarea dispensarului din Gheorghe Doja

Administrația locală din comuna Gheorghe Doja se află în procedura de evaluare a ofertelor de­puse de firmele de construcții care au participat la licitația publică pentru renovarea dispensarului din localitate. Finanțarea este asigurată de Uniunea Europeană, prin Programul Național de Redresare și Reziliență.

 

Procedură în curs Dispensarul din localitatea Gheorghe Doja a fost inclus pe lista obiectivelor de utilitate publică pentru care s-au făcut eforturi în vederea renovării. Astfel, proiectul privind eficientizarea energetică a clădirii în care... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2024, 10:40 (13265 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

1,5 milioane de lei pentru Educație Fizică la Bucu

Bani din bugetul local

1,5 milioane de lei pentru Educație Fizică la Bucu

Administrația locală din Bucu a demarat construcția unei săli de sport pentru școala din localitate. Investiția se derulează cu fonduri din bugetul local. «Suntem chibzuiți și nu chel­tuim banii publici aiurea. Problema e că nu mai găsim constructori interesați să lucreze!» explică Ion Drăgușin, primarul localității.

 

Încă o investiție Administrația locală din Bucu anunță continuarea investițiilor edilitare la nivel local. Ultima investiție sus­ținută de administrația lo­cală este o sală de sport pentru cei 162 de copii ai școlii din comună. Valoarea... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2024, 16:40 (3972 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Teren de sport cu gazon sintetic la Școala Primară Misleanu

Teren de sport cu gazon sintetic la Școala Primară Misleanu

Administrația locală din comuna Perieți a dat startul lucrărilor de amenajare a unui teren de sport cu gazon sintetic, în incinta Școlii Primare Misleanu. Instituția de învățământ se află în grija autorităților locale din Perieți.

 

Start pentru mișcare! Activitățile sportive din cadrul Școlii Primare Misleanu se vor realiza, în cel mai scurt timp, într-un spațiu corespunzător. Primăria Perieți, care are în administrare unitatea de învățământ, a alocat fonduri pentru amenajarea unui teren de sport cu gazon sintetic, în... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2024, 12:10 (2529 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene se pregătesc de «cursuri remediale»

Școlile ialomițene se pregătesc de «cursuri remediale»

Pentru a crește procentele de promovare a Evaluării Naționale, examen programat a se desfășura în perioada 25-28 iunie 2024, șco­lile din Ialomița se pregătesc de «cursuri remediale». Este vorba despre ore suplimentare pentru disciplinele Limba Română și Matematică. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a trimis la începutul acestei săptămâni mai multe notificări către unitățile de învățământ pentru a identifica modul în care «cursurile remediale» ar urma să se desfășoare în fiecare școală.

 

Ore suplimentare pentru elevi... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2024, 12:40 (5937 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru modernizarea bibliotecilor ialomițene

Bani europeni pentru modernizarea bibliotecilor ialomițene

Blocate în timp și fără resurse materiale suficiente, bibliotecile din Ialomița vor intra în perioada următoare într-un amplu proces de mo­dernizare. Cu ajutorul fondurilor europene, 29 din cele 55 de biblio­teci orășenești și comunale vor beneficia de lucrări de reabilitare și dotare cu echipamente IT. Ultimele dispozitive digitale de care instituțiile au beneficiat au fost acordate în perioada 2007-2009, în cadrul proiectului «Biblionet», conceput de Fundația «Bill&Melinda Gates». În majoritatea bibliotecilor, calculatoarele achiziționate atunci sunt astăzi nefuncționale.

 

Proiect PNRR al Consiliului Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2024, 07:50 (8309 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Atribuții doar pe hârtie pentru Consiliile de Etică din spitale

În Ialomița

Atribuții doar pe hârtie pentru Consiliile de Etică din spitale

Potrivit legii, Consiliile de Etică ale spitalelor ar trebui să fie un garant al drepturilor pacienților și cadrelor medicale în timpul activității pe care acestea o desfășoară. În realitate, cel puțin în Ialomița, activitatea acestor Consilii se desfășoară doar «pe hârtie». Deși în spațiul public au fost reclamate nenumărate situații care ar trebui să intre în atenția reprezentanților acestor entități și să ia măsuri, potrivit rapoartelor privitoare la activitatea desfășurată anul trecut, situația este cu totul alta. În timp ce unele spitale nu au identificat incidente care să atragă atenția Consiliilor de Etică, altele, deși obligate de... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2024, 12:40 (5455 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Blocurile Sloboziei necesită fonduri pentru reabilitare

Blocurile Sloboziei necesită fonduri pentru reabilitare

Administratorul unui bloc cu 10 etaje din Slobozia a chemat pompierii pentru a înlătura bucățile de zidărie care puneau în pericol siguranța trecătorilor. «Dacă mai insistau, scoteau din țâțâni și balcoanele!» a povestit, după intervenție, Simona Gheorghiu, administrator al blocului. Acum administratorul solicită Primăriei Slobozia o soluție tehnică pentru renovarea blocurilor din oraș care se confruntă cu situații similare.

 

Un administrator cu inițiativă Devenită realitate la Amara și Fetești, «reabilitarea energetică» a blocurilor... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2024, 08:10 (11482 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajat DGASPC Ialomița prins în flagrant de «luare de mită». Acesta cerea șpagă pentru primirea indemnizațiilor!

Angajat DGASPC Ialomița prins în flagrant de «luare de mită». Acesta cerea șpagă pentru primirea indemnizațiilor!

Ofițerii de poliție judiciară ai Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au organizat marți, 26 martie 2024, o acțiune de prindere în flagrant a unui funcționar public în timp ce primea o sumă de bani cu titlu de mită. Este vorba despre un angajat al DGASPC Ialomița care a primit suma de 600 de lei de la o persoană, în schimbul neîndeplinirii atribuțiilor de serviciu. În fapt, martorul denunțător avea în îngrijire un minor aflat în plasament ce a părăsit anterior domiciliul acestuia, iar pentru a primi în continuare... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2024, 09:20 (18215 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul comunei Grindu, Marian Trâmbițașu: «Doamna secretar m-a strâns de gât!»

Secretara l-a luat la bătaie pe edil

Primarul comunei Grindu, Marian Trîmbițașu: «Doamna secretar m-a strâns de gât!»

Grav incident petrecut în sediul Primăriei Grindu. Edilul Marian Trîmbițașu reclamă faptul că ar fi fost agresat fizic de secretarul comunei, Tudora Ene. Motivul scandalului este reprezentat de decizia administrației locale de a-i acorda calificativul «nesatisfăcător» în urma evaluării activității profesionale desfășurată anul trecut. Acest calificativ atrage după sine și încetarea contractului de muncă. Tudora Ene, secretarul comunei Grindu, încă mai vine la serviciu, fiind în preaviz.

 

Plângere penală la Poliție Evaluarea... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2024, 07:50 (10278 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Lista de așteptare pentru locuințele ANL din Slobozia crește

Lista de așteptare pentru locuințele ANL din Slobozia crește

Administrația locală se confruntă cu o creștere a numărului de solicitări pentru locuințele ANL. În ultimii 10 ani, chiriașii ANL au cumpărat 223 din cele 314 unități locative ANL construite la Slobozia. În această primăvară vor fi recepționate 52 de apartamente ANL pe strada George Enescu, în imediata vecinătate a Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza».

 

Pomul lăudat al ANL Locuințele ANL rămân cea mai bună opțiune pentru tinerii interesați să achiziționeze o locuință în Slobozia. Din păcate, unitățile locative construite prin intermediul... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2024, 12:35 (15286 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fenomenul mamelor minore, tot mai prezent în Ialomița

Fenomenul mamelor minore, tot mai prezent în Ialomița

Un raport al Ministerului Familiei, Tineretului și Egalității de Șanse arată faptul că fenomenul mamelor minore este tot mai prezent la nivelul județului Ialomița. Datele instituției sunt corelate cu cele ale Spitalului Județean de Urgență Slobozia, instituție care deține singura Maternitate din județ. Potrivit informațiilor oferite de cele două instituții, la nivelul județului nostru, în 2022 și 2023, aproximativ 300 de tinere cu vârste cuprinse între 14 și 16 ani au devenit mame.

 

Se caută soluții Cel mai recent Raport al Ministerului Familiei, Tineretului... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2024, 08:05 (8768 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

1300 de locuri de parcare noi în Slobozia

1300 de locuri de parcare noi în Slobozia

În perioada 2020-2024, adminis­trația Soare a dat în folosință apoximativ 1300 de locuri de parcare. Efortul administrativ a fost posibil ca urmare a reconfigurării spațiilor de parcare existente și amenajării unor locuri de parcare noi. Cele 1300 de locuri de parcare nu rezolvă însă criza locurilor de parcare la Slobozia. În pofida promisiunilor, cele două parcări de 400 de locuri anunțate la începutul mandatului, pe străzile Răzoare și Vânători, nu au fost construite până acum. «Lucrăm la acest obiectiv... Avem stabilite locațiile. Până la sfârșitul anului în curs sperăm să le finalizăm!» susține primarul Sloboziei... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2024, 07:55 (29495 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Complex Sportiv Multifuncțional în comuna Săveni

Complex Sportiv Multifuncțional în comuna Săveni

Pe lângă preocuparea pentru asigurarea utilităților publice, administrația locală din Săveni este interesată să implice comunitatea și în activități sportive. Astfel, după aproape 2 ani și jumătate, instituția a primit fondurile necesare din partea Companiei Naționale de Investiții pentru realizarea unui Complex Sportiv Multifuncțional, dar și a unor piste de biciclete, cu o lungime de aproximativ 10 kilometri.

 

Investiție în curs Ideea construirii unui Complex Sportiv Multi­funcțional a apărut în anul 2021, când administrația lo­cală a depus... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2024, 14:55 (10372 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Borănești: Evaziune de 860 mii lei

Un bărbat de 35 ani, administrator al unei societăți comerciale din Borănești, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru «evaziune fiscală». Ancheta polițiștilor a demonstrat faptul că administratorul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2011, 18:02
(7988 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța inaugurează Centrul Țăndărei

RAJA Constanța inaugurează vineri, 24 iunie, Centrul Țăndărei al companiei. Reamintim că societatea din Constanța, RAJA SA a preluat sistemul de alimentare cu apă din Țăndărei în cursul anului precedent ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 15:02
(9679 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Cele mai importante modificări la contractul individual de muncă

Potrivit noilor prevederi legale, a fost modificat și completat modelul-cadru al contractului individual de muncă. Potrivit reprezentanților ITM Ialomița, sînt 15 modificări operate de noua legislație, ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:39
(16931 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Cal scos dintr-o fîntînă de pompieri

Marți seara, 21 iunie, în jurul orei 21.00, pompierii de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat satul Condeești. Aici au intervenit pentru salvarea unui cal căzut într-o fîntână dezafectată din curtea unui ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:14
(9732 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix35, primul model din istoria auto desemnat drept «Cel mai 4x4 SUV al deceniului»

Hyundai ix35, primul model din istoria auto desemnat drept «Cel mai 4x4 SUV al deceniului»

Bucuresti, 17 iunie 2011-Hyundai ix35, unul dintre cele mai apreciate modele ale mărcii și succesorul renumitului Hyundai Tucson, a fost declarat «Cel mai 4x4 SUV al deceniului» în cadrul celei ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:08
(16861 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Din nou înșelăciune prin SMS! Atenție la escroci!

Polițiștii trag încă odată un semnal de alarmă cetățenilor să nu cadă în plasa persoanelor care sună la întîmplare pe telefoane mobile și se recomandă ca fiind reprezentanți ai unor firme de telefonie mobilă ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:57
(9212 vizualizări - 1 comentariu)


Turneul «Fibec» la tenis de câmp U14: Sorin Iordache, locul 3 la simplu, câștigător al trofeului la dublu

Turneul «Fibec» la tenis de cîmp U14: Sorin Iordache, locul 3 la simplu, cîștigător al trofeului la dublu

Începînd cu 18 iunie, la Cîmpina, s-a desfășurat Turneul Fibec» din cadrul Circuitului Național U14 la tenis de cîmp, la care a participat și sportivul legitimat la Tenis Con Slobozia, Sorin Iordache. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:41
(11532 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: A rămas fără permis după ce a întors pe bulevard

Luni, 20 iunie a.c., Biroul Rutier Slobozia a desfășurat o acțiune pe linia verificării autovehiculelor înmatriculate în alte state și prevenirea accidentelor de circulație. Astfel, pe bulevardul Matei ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:37
(7580 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune pentru depistarea urmăriților

Efective mărite de polițiști din cadrul formațiunilor de investigații criminale și Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au acționat pe linia depistării minorilor și a persoanelor urmărite ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:35
(6747 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 20:19
(4762 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: De la 1 iulie 2011, Formularul 112 este obligatoriu de depus

Începînd cu 1 iulie 2011, contribuabilii persoane fizice și juridice au obligația de a completa și depune Formularul 112, «Declarația privind obligațiile de plată a contribuțiilor sociale, impozitul pe ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 20:17
(7513 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un plic cu bani pierdut, înapoiat unei bătrîne

Administratorul unei firme din Slobozia a sesizat jandarmii din Slobozia despre faptul că o femeie în vîrstă a uitat, pe pervazul magazinului, un plic cu bani. Jandarmii s-au deplasat la locul indicat și ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 19:37
(8524 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au jefuit o casă de amanet după ce au bătut zdravăn un angajat

În fapt, în timp ce angajatul, un bărbat de 55 ani, din municipiu, se afla în incinta casei de amanet a fost solicitat de către o persoană necunoscută să-i amaneteze o pereche de cercei. În timp ce bărbatul ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:15
(8089 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița, locul 9 pe țară la încasări

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în primele 5 luni ale anului 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat aproape 212 milioane lei.
În luna mai 2011 s-au încasat ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:10
(10826 vizualizări - 0 comentarii)


Echipe mixte jandarmi-polițiști vor patrula în stațiunea Amara

Echipe mixte jandarmi-polițiști vor patrula zilnic în stațiunea Amara, pentru a asigura ordinea și siguranța publică a turiștilor și a preveni eventualele incidente. Activitățile desfășurate vor viza și ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:08
(8249 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara patrulă


Slobozia: A lovit cu mașina o fetiță de 5 ani!

Poliția Slobozia a fost sesizată despre producerea unui accident de circulație soldat cu rănirea a unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă de 43 ani, din Slobozia, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:56
(5480 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de o autoutilitară ce venea din sens opus

Vineri, 17 iunie a.c., în jurul orei 16.50, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DJ213 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce un bărbat, de 4 ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:56
(12302 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 64 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM Ialomița, la nivelul județului sînt vacante 64 locuri de muncă. Astfel, 9 dintre acestea sînt pentru absolvenți de studii superioare, 5 pentru cei cu studii medii, 37 pentru muncitori calificați ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:54
(9459 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Tînăr de 25 ani, surprins fără permis în trafic

Agenții Postului de Poliție Alexeni, în timp ce se aflau în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autoturism care circula pe DN2A din direcția Urziceni către Slobozia. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:53
(6270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de aproape 70000 lei aplicate de Poliția Rutieră

În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, precum și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:52
(6284 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Poliția a amendat societatea care schimbă țevile pentru că nu a reparat carosabilul!

Joi, 16 iunie, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune pentru verificarea modului de organizare și sistematizare a traficului rutier pe raza municipiului. Potrivit polițiștilor, «cu ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 18:04
(6737 vizualizări - 1 comentariu)


Bărcănești: Biciclist beat lovit de un scuter

Polițiștii din Urziceni au fost alertați, joi, 16 iunie, cu privire la faptul că în comuna Bărcănești s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 55 ani, din Bărcănești, se deplasa ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:56
(5690 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Hoți arestați de polițiști

Doi tineri ialomițeni au fost reținuți de polițiști pentru «furt calificat». Cei doi sînt acuzați că au intrat într-o locuință din Reviga de unde au furat electrocasnice în valoarea de 3000 lei. Ancheta ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:54
(9026 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Fetești: Infractor încarcerat

Polițiștii feteșteni, în colaborare cu cei ai Compartimentului Urmăriri au desfășurat o acțiune în Fetești pentru punerea în aplicare a mandatelor de executare a pedepselor privative de libertate. Cu această ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:53
(5807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Urziceni: Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

Peste 50 de persoane au fost legitimate în cadrul unei acțiuni de amploare organizate de polițiști, joi, 16 iunie, la Urziceni. Acțiunea polițiștilor a vizat prevenirea și combaterea furturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:52
(6941 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Unei bătrîne i-a furat banii din buzunar la piață

O femeie, de 71 ani, din comuna Armășești a alarmat polițiștii din Urziceni cu privire la faptul că în timp ce își făcea cumpărăturile la piață, persoane necunoscute i-au furat din buzunarul pantalonilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:16
(7599 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Giurgeni: A acroșat-o în timp ce femeia încerca să traverseze strada

Miercuri, 15 iunie, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DN2A, în localitatea Giurgeni, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Ajunși la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:07
(6525 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Căzănești: Descinderi domiciliare la locuințele unor hoți

«În urma activităților desfășurate de polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia și Urziceni, Poliției Orașului Căzănești, Serviciului de Investigații Criminale, cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:54
(10217 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: La volan cu permisul anulat

Polițiștii din Manasia au oprit, miercuri, 15 iunie, în trafic, o mașină condusă de un localnic de 32 ani, pentru un control de rutină. În urma verificărilor, polițiștii au constatat că bărbatul avea permisul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:50
(8465 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-au dat foc la casă

Locuința unui feteștean a fost incendiată în seara zilei de miercuri, 15 iunie, de către o persoană rămasă neidentificată. La momentul sosirii pompierilor la fața locului, flăcările se manifestau în două ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:46
(8188 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești incendiu


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...