Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cameră de audieri pentru minori, amenajată la Tribunalul Ialomița

Cameră de audieri pentru minori, amenajată la Tribunalul Ialomița

În baza unui proiect cu finanțare externă, implementat de Consiliul Superior al Magistraturii, Tribunalul Ialomița devine prima instanță din județ care dispune de o cameră specială destinată audierii minorilor. Investiția permite astfel crearea unui spațiu adecvat astfel încât audierea minorilor, atât în materie civilă, cât și în materie penală, să se realizeze într-un mediu prietenos.

Sprijin pentru minorii audiați în instanță În ultima perioadă, sistemul judiciar românesc a făcut eforturi pentru a îmbunătăți modalitatea de audiere a minorilor în timpul proceselor civile sau penale... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2024, 09:55 (2141 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tonița Manea revine în funcția de subprefect al județului Ialomița

Tonița Manea revine în funcția de subprefect al județului Ialomița

Guvernul României a decis în cadrul ședinței de joi, 18 ianuarie 2024, numirea în funcția de subprefect al județului Ialomița. Aceasta a părăsit instituția în februarie 2023, după ce a demisionat din această funcție.

Tonița Manea, din nou subprefect al județului
În perioada 2016-2023, Tonița Manea a ocupat atât funcția de suprefect, cât și pe cea de prefect al județului Ialomița, fiind susținută de PNL. Aceasta a renunțat la funcția de subprefect, în urma unei demisii înaintată Ministerului Afacerilor Interne, în februarie 2023. În cadrul ședinței de joi, 18 ianuarie 2024, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2024, 19:50 (13054 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cifrele de afaceri ale celor mai profitabile firme integral românești din Ialomița

Cifrele de afaceri ale celor mai profitabile firme integral românești din Ialomița

Presa economică a analizat, la nivel național, firmele private integral românești cu cel mai bun randament economic. 5 dintre societățile menționate sunt din județul Ialomița. Potrivit estimărilor oficiale, acestea au înregistrat cifre de afaceri de peste 200 milioane de lei.

Cele mai puternice afaceri românești din județ Prima poziție a celor mai profita­bile societăți integral românești din județul Ialomița este deschisă de Agro Oil Service SRL. Trader și depozitar de cereale, firma este deținută de Marcel și Lucia Măcelaru. Potrivit datelor financiare publicate anul trecut și care... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2024, 14:05 (24354 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Medicii de familie din Ialomița, la un pas de închiderea cabinetelor

Medicii de familie din Ialomița, la un pas de închiderea cabinetelor

Asociația Medicilor de Familie Ialomița ia atitudine față de propunerea Casei Naționale de Asigurări de Sănătate de a reduce, în 2024, sumele acordate pentru asistența medicală primară. Calculele medicilor de familie din Ialomița arată că bugetul destinat acestei categorii de furnizori de servicii medicale se reduce cu 40%. Din această cauză, reprezentanții locali ai medicilor de familie atrag atenția cu privire la faptul că multe cabinete riscă să intre în faliment pentru că nu-și vor putea achita facturile la utilități și plăti taxele și impozitele.

Fără bani pentru medicii de familie... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2024, 09:50 (13789 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grefierii din Parchetele și Instanțele din Ialomița continuă greva

Grefierii din Parchetele și Instanțele din Ialomița continuă greva

Deși la nivel național reprezentanții Sindicatului Național al Grefei Judiciare «Dicasterial» au anunțat suspendarea protestului început înaintea Sărbătorilor de Iarnă, în Ialomița membrii acestei formațiuni sindicale au decis să continue protestul. Astfel, peste 100 de grefieri din cadrul Parchetelor și Instanțelor sunt în continuare în grevă.

Revendicările grefierilor ialomițeni Protestul grefierilor din Ialomița a debutat cu o săptămână înaintea Sărbătorilor de Iarnă, cu un protest în fața instituției al grefierilor din cadrul Judecătoriei Slobozia și Tribunalului Ialomița. La scurt... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2024, 15:20 (11581 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița agricolă este în pragul falimentului

Fermierii ialomițeni NU participă la protestul «spontan» de la București

Ialomița agricolă este în pragul falimentului

bonus: Un nou președinte la ACCPT Ialomița

În urmă cu o săptămână, fermierii români au declanșat un protest «spontan», solicitând intervenția Sta­tului pentru protejarea producătorilor agricol față de prețurile mici la cerealele produse, influențate de tranzitul cerealelor ucrainene sau față de costurile de înființare ale culturilor. Fermierii ialomițeni nu au fost încurajați să participe la acest protest. Potrivit unor informații, peste 70% din cei 400 de fermieri care cultivă mai mult de 100 hectare de teren agricol în Ialomița au dificultăți majore în reluarea ciclului agricol în acest an. «Noi am dat un prim semnal de alarmă în acest sens încă de la greva din aprilie 2023... Situația este, într-adevăr, dramatică!» declară Silviu Mihai... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2024, 16:10 (7440 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii rezidenți se întorc la posturi

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Medicii rezidenți se întorc la posturi

În timp ce noile acte normative privind reducerea cheltuielilor bugetare blochează angajările de personal de specialitate în spitale, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, din această lună, își vor începe activitatea 13 noi medici specialiști. Mai bine de jumătate dintre aceștia sunt medici rezidenți care au susținut exa­menul de specialitate și au revenit pe posturile pe care le-au ocupat, prin concurs, la începutul Rezidențiatului. Este o premieră pentru unitatea medicală, având în vedere faptul că mulți dintre medicii rezidenți, o dată deveniți specialiști, optau să-și desfășoare acti­vitatea fie în străinătate, fie în centrele universitare unde s-au pregătit.

Rezidenții revin în Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2024, 14:05 (14953 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Candidatul Gae fură startul campaniei electorale

«Mă-ta are cratimă!»

Candidatul Gae fură startul campaniei electorale

Înainte de Crăciun, Cartierul Slobozia Nouă a fost scena unui ex­periment politic alarmant. Președintele PUSL, Ionel Gae, (e)tern candidat la Primăria Slobozia, și-ar fi lansat de Crăciun campania electorală printr-o carte poștală. Până aici nimic neobișnuit, că nu e nici primul, nici singurul care fură startul. Numai că de pe cartea poștală de unde Gae zâmbește forțat, lângă un Piedone cu gura până la urechi, lipsește până și cratima...

Nu credeam să ne mai aducem aminte... Știm, nu vă amintiți cine e Gae... Adică vă amintiți vag numele, dar nu știți de unde să-l luați. Nu-i bai, că... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2024, 09:50 (3732 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 1,5 milioane de lei la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Investiții de 1,5 milioane de lei la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

La sfârșitul lunii decembrie 2023, consilierii locali din Fetești au aprobat lista de investiții rea­lizate în cadrul Spitalului Muni­cipal «Anghel Saligny», unitate medicală aflată în administrarea municipalității. Este vorba despre echipamente medicale în valoare de 1,5 mi­lioane de lei, achiziționate pentru a îmbunătăți infrastructura medicală.

Bani pentru spitalul din oraș Conform estimărilor oficiale, administrația locală din Fetești a cheltuit 1,5 milioane de lei pentru a îmbunătăți baza materială a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești, unitate medicală aflată în administrarea... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2024, 11:40 (17713 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara luptă pentru statutul de stațiune turistică de interes național

Amara luptă pentru statutul de stațiune turistică de interes național

Amara luptă să rămână pe harta stațiunilor turistice de interes național. În decursul anului 2023, administrația locală a făcut eforturi susținute pentru a promova acest obiectiv turistic. În luna decembrie 2023, primarul orașului Amara, Alin Sandu, a participat la a doua ediție a «Forumului Aleșilor Locali», eveniment desfășurat la sediul Parlamentului României. «Susțin, indiferent de ocazie, inte­resele orașului-stațiune Amara. In­diferent de ce se întâmplă la nivel politic, Amara rămâne o emblemă turistică națională, iar promovarea localității este unul dintre obiecti­vele administrației pe care o conduc în acest mandat!» a declarat ulterior evenimentului primarul orașului Amara, Alin Sandu... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2024, 12:20 (16866 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Miloșești investește în infrastructura locală

Primăria Miloșești investește în infrastructura locală

La sfârșitul lunii decembrie 2023, administrația locală din Miloșești a anunțat public intenția de a achiziționa un teren intravilan, amplasat pe raza localității, necesar construirii unor obiective de interes local. Licitația publică este deschisă până la jumătatea lunii ianuarie 2024.

Obiective de interes local la Miloșești Potrivit anunțului publicat de administrația locală, scopul achiziționării respectivei suprafețe de teren este acela de a construi o sală de sport multifuncțională, o sală de festivități, un lăcaș de cult și o parcare destinată autovehiculelor de mare tonaj. «... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2024, 14:10 (14628 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Eroziune a malului pe Brațul Borcea în zona Bentu/Stelnica

Pericol de inundații

Eroziune a malului pe Brațul Borcea în zona Bentu/Stelnica

O nouă eroziune activă pe malul drept al Brațului Borcea, la Bentu, în zona localității Stelnica, se află de o săptămână sub monitorizarea autorităților. Malul a început să se surpe din cauza debitelor mari pe care le înregistrează Dunărea. Agenția Națională «Apele Române» a inițiat de 2 ani un studiu de fezabilitate privind reabilitarea integrală a întregii zone, dar Ministerul Mediului nu a identificat încă o sursă de finanțare pentru acest proiect.

Se caută soluții Datele Agenției Naționale «Apele Române» arată faptul că, la Bentu, în zona Stelnica, debitele pe care Brațul Borcea... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2024, 09:55 (15375 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 13,8 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Palatului Administrativ

Slobozia: 13,8 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Palatului Administrativ

Clădire emblematică pentru istoria Sloboziei, Palatul Admi­nistrativ, în care își desfășoară activitatea Instituția Prefectului Județul Ialomița și Consiliul Județean Ialomița, va intra într-un proces de reabilitare. Fondurile necesare lucrărilor vor fi oferite de Uniunea Europeană, prin Pro­gramul Național de Redresare și Reziliență, în baza unui proiect inițiat la Slobozia și depus la Ministerul Afacerilor Interne.

Se așteaptă desemnarea constructorului Proiectul privind reabilitarea energetică a Palatului Administrativ din Slobozia a fost depus pentru finanțare în 2022, în cadrul... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2024, 14:20 (13086 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare asfaltează Cartierul Bora din Slobozia

Prima minune electorală din ultimii 30 de ani

Administrația Soare asfaltează Cartierul Bora din Slobozia

La sfârșitul anului 2023, admi­nistrația Soare a asfaltat primele 4 străzi din Cartierul Bora din Slobozia. Investiția, prima de acest gen din ultimii 30 de ani, va fi continuată în decursul acestui an. «A durat 3 ani până am reușit să ne respectăm această promisiune... Dar este prima dată când administrația locală face ceva concret pentru locuitorii din acest cartier!» a declarat primarul Dragoș Soare. Investiția din Bora va fi dublată în vara acestui an de una similară în Cartierul Slobozia Nouă.

Minunea din Cartierul Bora Începând cu luna decembrie 2023, Cartierul Bora din ... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2024, 10:05 (10359 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vlădeni: Campanie de împădurire transformată în anchetă penală

Vlădeni: Campanie de împădurire transformată în anchetă penală

Procurorii și polițiștii din Slobozia au solicitat instanței de judecată arestare preventivă pentru 30 de zile a unui tânăr, de 19 ani, sub acuzația de «tentativă de omor». Acesta a participat la o campanie de împădurire coordonată de Ocolul Silvic Slobozia, pe un fond forestier aflat pe raza localității Vlădeni, pe care unitatea îl are în administrare. Deși faptele sunt consemnate atât în rapoartele IPJ Ialomița, cât și în cele ale Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, atât reprezentanții Direcției Silvice Ialomița, cât și cei ai Ocolului Silvic Slobozia au negat incidentul.

Parchetul Ialomița continuă verificările... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2024, 09:55 (11337 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bordușani: Judecați pentru «trafic de persoane»

Bordușani: Judecați pentru «trafic de persoane»

Doi soți din comuna Bordușani au fost trimiși în judecată sub acuzația de «trafic de persoane». Aceștia au exploatat sexual o tânără din Republica Moldova.  Vândută la colț de stradă  Provenind dintr-o familie săracă din Republica Moldova, tânăra a ajuns în Ialomița în urma unor discuții pe care le-a purtat pe rețelele de socializare cu un bărbat din Bordușani. Acesta i-a promis că dorește să-și întemeieze o familie și că o va ajuta să scape de sărăcie. Ajunsă în România, fata avea să descopere faptul că bărbatul de care s-a îndrăgostit pe internet era, în realitate, căsătorit. Împreună cu soția sa, acesta a obligat-o pe tânăra moldo­veancă să-și vândă trupul la colț de stradă, în special... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2024, 12:20 (6378 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a distrus peste 14000 de doze de vaccin anti-COVID-19 care au expirat

Ialomița a distrus peste 14000 de doze de vaccin anti-COVID-19 care au expirat

În plin scandal al vaccinurilor împotriva COVID-19, Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține că peste 14000 de doze de ser, neutilizate, au expirat în depozitele instituției, ale Centrelor de Vaccinare și ale medicilor de familie. Produsele farmaceutice au fost distruse în baza unui protocol încheiat cu firmele specializate. Activitatea de vaccinare a generat și două anchete penale, aflate încă în stadiu incipient din punct de vedere al cercetă­rilor, la Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Doze de vaccin anti-COVID-19 expirate Potrivit informațiilor oficiale furnizate de... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2024, 09:55 (4982 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Începe renovarea energetică a Grădinițelor Platonești și Lăcusteni

Începe renovarea energetică a Grădinițelor Platonești și Lăcusteni

Administrația locală din Platonești caută constructori pentru reabilitarea energetică a Grădinițelor Platonești și Lăcusteni. Cele două unități de învățământ beneficiază de aproape 2 mi­lioane de lei pentru renovare.

Se caută constructori Fondurile pentru renovarea Grădinițelor Platonești și Lăcusteni sunt alocate de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Admi­nistrației și au o valoare de peste 2 milioane de lei. Administrația publică din Platonești, în grija căreia se află cele două unități de învățământ, a lansat public anunțul privind identificarea unui constructor care să... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2024, 12:05 (1899 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Centru pentru oamenii nevoiași, construit în comuna Bucu

Centru pentru oamenii nevoiași, construit în comuna Bucu

Administrația locală din Bucu face eforturi pentru a susține comunitățile vulnerabile din localitate. Astfel, cu ajutorul fondurilor europene, prin intermediul Pro­gramului Național de Redresare și Reziliență, Primăria Bucu va transforma o clădire dezafectată într-un Centru Social. «Sunt situații neprevăzute și dorim să venim în sprijinul oamenilor din comunitatea noastră!» susține Ion Drăgușin, primarul localității Bucu.

Bani europeni pentru oamenii nevoiași Imobilul care va fi transformat în Centru Social se află în patrimoniul administrației locale din Bucu și nu avea nicio funcționaliate... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2024, 11:40 (11321 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Cimitirul Bora a fost vandalizat!

Slobozia: Cimitirul Bora a fost vandalizat!

UPDATE Trei minori din Cartierul Bora, suspecți

În noaptea de joi spre vineri, 4/5 ianuarie 2024, Cimitirul Uman din Cartierul Bora al Sloboziei a fost vandalizat. Situația a fost constatată la prima oră a dimineții de vineri, 5 ianuarie a.c., de unul dintre angajații Servicii Publice Slobozia SRL, administrator al cimitirului. Incinta cimitirului nu este păzită pe timpul nopții și nu beneficiază de supraveghere video. Cercetările sunt in curs.

Vandalii din cimitir Potrivit primelor informații publice, unul dintre angajații Cimitirului Uman de la Bora a descoperit în dimineața zilei de vineri, 5 ianuarie 2024, câteva locuri... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2024, 13:50 (51833 vizualizări - 24 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accidente la Munteni Buzău și Urziceni

Luni, 24 octombrie a.c., pe DN2A, lîngă localitatea Munteni Buzău, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 61 de ani, din Urziceni, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:20
(6239 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

În parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit nr. 2 din municipiu, Protopopiatul Slobozia a desfășurat luni, 24 octombrie 2016, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:55
(6814 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Intervenție a jandarmilor pentru calmarea unui elev-bătăuș

Vineri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, patrula de intervenție din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a fost sesizată de conducerea unui liceu din localitate despre faptul că în incinta școlii ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:40
(6751 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat, Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:40
(5499 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: A intrat cu mașina în stîlp

Joi, 20 octombrie a.c., în comuna Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din comuna Manasia, conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:25
(4971 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița

Joi, 20 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:10
(4722 vizualizări - 1 comentariu)


Două posturi de ofițer, scoase la concurs la ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs/examen în vederea ocupării unor posturi vacante de execuție, recrutare din sursă externă ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 18:20
(11377 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Bugetul pentru «Casa Verde Clasic», epuizat

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 20 octombrie 2016, un număr de 181 dosare. Astfel, plafonul de 1089963 lei, pus la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 15:35
(5198 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Luna octombrie, luna siguranței on-line

Peste 80 de elevi de la Colegiul Național «Grigore Moisil» și Liceul Tehnologic «Sfînta Ecaterina», din Urziceni, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul on-line. Astfel, la data de 1 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 14:10
(3899 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Săveni produs de un șofer băut la volan

Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DJ201, în localitatea Săveni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 12:20
(5652 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


AJOFM Ialomița: Rezultate la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Joi, 20 octombrie 2016, la nivel național s-a organizat, sub îndrumarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți. Acest eveniment s-a desfășurat și ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 10:45
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții ale Poliției în Ialomița. «Evaziune fiscală» în servicii de publicitate!

Joi, 20 octombrie a.c., polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lîngă Tribunalul București, pun în aplicare 34 de mandate de percheziție ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2016, 12:10
(7368 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia. Șoferul a fugit de la locul faptei!

Un tînăr de 23 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier, în zona Muzeului Național al Agriculturii. Fără să dețină permis de conducere, după ce a băut cîteva ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 18:53
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat mortal la Ciochina

Marți, 18 octombrie 2016, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 16:20
(4101 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 36500 de lei, 10 de permise reținute

În perioada 17-19 octombrie 2016, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:55
(5609 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 50 și 60 de ani, au fost depistați în perioada 17-19 octombrie 2016 de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:40
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestați pentru «furt calificat»

În cursul zilei de marți, 18 octombrie 2016, polițiști de Investigații Criminale au acționat pe raza județului Ialomița pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:20
(5351 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Tîrg: Bătrînă de 82 de ani, victimă a unui furt

În urmă cu 2 zile, fiica unei femei de 82 de ani, din localitatea Fierbinți-Tîrg a sesizat Poliția cu privire la faptul că mama sa a fost victima infracțiunii de furt. Victima le-a relatat anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 18:40
(5548 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Accident rutier, provocat de un șofer băut

Accident rutier la Gîrbovi, la sfîrșitul săptămînii trecute, produs de un bărbat de 49 de ani, cu domiciliul în aceeași localitate. Șoferul a scăpat cu viață, însă s-a ales cu un dosar penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 13:20
(4868 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


DSVSA Ialomița: Macrou contaminat, retras de la comercializare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, în perioada 10-12 octombrie 2016, ca urmare a unei notificări primite de la DSVSA Bucuresti, a dispus ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 12:25
(4872 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Atestarea si certificarea întreprinderilor sociale/întreprinderilor sociale de inserție

În cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a înființat Compartimentul de Economie Socială, ce are ca obiectiv consolidarea coeziunii economice si sociale, ocuparea forței de ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 18:20
(5886 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor din Fetești, arestat

Un bărbat care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate a fost depistat de polițiști. Astfel, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 17:10
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției Rutiere în zona Urziceni

În cursul zilei de marți, 11 octombrie a.c., polițiștii rutieri au acționat pe raza municipiului Urziceni pentru prevenirea și combaterea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere, precum și ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 15:35
(5269 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Buget suplimentat pentru «Casa Verde Clasic»

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 12 octombrie 2016, un număr de 113 dosare, în valoare de 679937lei. Avînd în vedere dispoziția ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 14:05
(4601 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «tentativă de omor», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 12:45
(4726 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii septembrie 2016, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6791 șomeri, din care 1074 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 11:20
(5050 vizualizări - 0 comentarii)


Firmă specializată în prelucrarea lemnului, sancționată de Garda de Mediu Ialomița

Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au sancționat o societate specializată în prelucrarea lemnului, cu sediul social în județul Suceava, care funcționa ilegal în incinta fostului CAP din Grivița. Reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2016, 16:20
(11687 vizualizări - 0 comentarii)


SC TRANSMIM SRL

angajează
FUNCȚIONAR ECONOMIC
2 posturi
în următoarele condiții
-studii medii
-vechime minim 3 ani
Relații la telefon
0243/213.390, 0372/721.701

7 Octombrie 2016, 10:40


angajăm

sudori/lăcătuși/muncitori necalificați
pentru șantier București.
Se asigură contract, cazare,
transport și salariu de 10 lei
la ora pontată.

Relații la telefon
0728/872.559
0733/927.239

7 Octombrie 2016, 10:30


anunț angajare

Societate activă din 2007 în Franța căutăm
ajutor/ucenic la asamblare lifturi
Locul de muncă este în Franța
și presupune muncă fizică,
trezire dimineața devreme.
Căutăm o persoană între 18 și 30 de ani,
permisul de conducere ar fi un plus.
Cerințe: harnic, dinamic, serios și motivat.
Salariul este de 900 euro net,
program de lucru de luni pînă vineri,
de la 08,00 la 17,00.
Dacă lucrați de luni pînă sîmbătă,
salariul net este 1050 euro și
orele suplimentare se plătesc
separat. Salariul de bază crește
în funcție de dedicația angajatului.
Trimiteți CV cu poză la adresa
[email protected]
sau SMS (NU SUNAȚI!)
la numărul 0033662802304
și vă vom contacta ulterior.

7 Octombrie 2016, 10:10


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...