Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Ograda reabilitează străzile integral

Obiectiv atins

Primăria Ograda reabilitează străzile integral

Demarat în mai 2023, proiectul de reabilitare a străzilor din comuna Ograda se va încheia în cel mai scurt timp. Este unul dintre cele mai im­portante proiecte de modernizare a infrastructurii rutiere inițiat de administrația locală și cuprinde toate străzile din localitate. Proiectul cuprinde peste 8 km de străzi, potrivit documentelor oficiale.

Străzi moderne la Ograda În mai 2023, administrația locală a comunei Ograda și Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației au încheiat un contract de finanțare pentru reabilitarea tuturor străzilor din localitate. Investiția... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2024, 11:40 (9807 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cameră de audieri pentru minori, amenajată la Tribunalul Ialomița

Cameră de audieri pentru minori, amenajată la Tribunalul Ialomița

În baza unui proiect cu finanțare externă, implementat de Consiliul Superior al Magistraturii, Tribunalul Ialomița devine prima instanță din județ care dispune de o cameră specială destinată audierii minorilor. Investiția permite astfel crearea unui spațiu adecvat astfel încât audierea minorilor, atât în materie civilă, cât și în materie penală, să se realizeze într-un mediu prietenos.

Sprijin pentru minorii audiați în instanță În ultima perioadă, sistemul judiciar românesc a făcut eforturi pentru a îmbunătăți modalitatea de audiere a minorilor în timpul proceselor civile sau penale... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2024, 09:55 (2143 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tonița Manea revine în funcția de subprefect al județului Ialomița

Tonița Manea revine în funcția de subprefect al județului Ialomița

Guvernul României a decis în cadrul ședinței de joi, 18 ianuarie 2024, numirea în funcția de subprefect al județului Ialomița. Aceasta a părăsit instituția în februarie 2023, după ce a demisionat din această funcție.

Tonița Manea, din nou subprefect al județului
În perioada 2016-2023, Tonița Manea a ocupat atât funcția de suprefect, cât și pe cea de prefect al județului Ialomița, fiind susținută de PNL. Aceasta a renunțat la funcția de subprefect, în urma unei demisii înaintată Ministerului Afacerilor Interne, în februarie 2023. În cadrul ședinței de joi, 18 ianuarie 2024, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2024, 19:50 (13059 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Cifrele de afaceri ale celor mai profitabile firme integral românești din Ialomița

Cifrele de afaceri ale celor mai profitabile firme integral românești din Ialomița

Presa economică a analizat, la nivel național, firmele private integral românești cu cel mai bun randament economic. 5 dintre societățile menționate sunt din județul Ialomița. Potrivit estimărilor oficiale, acestea au înregistrat cifre de afaceri de peste 200 milioane de lei.

Cele mai puternice afaceri românești din județ Prima poziție a celor mai profita­bile societăți integral românești din județul Ialomița este deschisă de Agro Oil Service SRL. Trader și depozitar de cereale, firma este deținută de Marcel și Lucia Măcelaru. Potrivit datelor financiare publicate anul trecut și care... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2024, 14:05 (24366 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii de familie din Ialomița, la un pas de închiderea cabinetelor

Medicii de familie din Ialomița, la un pas de închiderea cabinetelor

Asociația Medicilor de Familie Ialomița ia atitudine față de propunerea Casei Naționale de Asigurări de Sănătate de a reduce, în 2024, sumele acordate pentru asistența medicală primară. Calculele medicilor de familie din Ialomița arată că bugetul destinat acestei categorii de furnizori de servicii medicale se reduce cu 40%. Din această cauză, reprezentanții locali ai medicilor de familie atrag atenția cu privire la faptul că multe cabinete riscă să intre în faliment pentru că nu-și vor putea achita facturile la utilități și plăti taxele și impozitele.

Fără bani pentru medicii de familie... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2024, 09:50 (13800 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grefierii din Parchetele și Instanțele din Ialomița continuă greva

Grefierii din Parchetele și Instanțele din Ialomița continuă greva

Deși la nivel național reprezentanții Sindicatului Național al Grefei Judiciare «Dicasterial» au anunțat suspendarea protestului început înaintea Sărbătorilor de Iarnă, în Ialomița membrii acestei formațiuni sindicale au decis să continue protestul. Astfel, peste 100 de grefieri din cadrul Parchetelor și Instanțelor sunt în continuare în grevă.

Revendicările grefierilor ialomițeni Protestul grefierilor din Ialomița a debutat cu o săptămână înaintea Sărbătorilor de Iarnă, cu un protest în fața instituției al grefierilor din cadrul Judecătoriei Slobozia și Tribunalului Ialomița. La scurt... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2024, 15:20 (11597 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița agricolă este în pragul falimentului

Fermierii ialomițeni NU participă la protestul «spontan» de la București

Ialomița agricolă este în pragul falimentului

bonus: Un nou președinte la ACCPT Ialomița

În urmă cu o săptămână, fermierii români au declanșat un protest «spontan», solicitând intervenția Sta­tului pentru protejarea producătorilor agricol față de prețurile mici la cerealele produse, influențate de tranzitul cerealelor ucrainene sau față de costurile de înființare ale culturilor. Fermierii ialomițeni nu au fost încurajați să participe la acest protest. Potrivit unor informații, peste 70% din cei 400 de fermieri care cultivă mai mult de 100 hectare de teren agricol în Ialomița au dificultăți majore în reluarea ciclului agricol în acest an. «Noi am dat un prim semnal de alarmă în acest sens încă de la greva din aprilie 2023... Situația este, într-adevăr, dramatică!» declară Silviu Mihai... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2024, 16:10 (7441 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Medicii rezidenți se întorc la posturi

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Medicii rezidenți se întorc la posturi

În timp ce noile acte normative privind reducerea cheltuielilor bugetare blochează angajările de personal de specialitate în spitale, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, din această lună, își vor începe activitatea 13 noi medici specialiști. Mai bine de jumătate dintre aceștia sunt medici rezidenți care au susținut exa­menul de specialitate și au revenit pe posturile pe care le-au ocupat, prin concurs, la începutul Rezidențiatului. Este o premieră pentru unitatea medicală, având în vedere faptul că mulți dintre medicii rezidenți, o dată deveniți specialiști, optau să-și desfășoare acti­vitatea fie în străinătate, fie în centrele universitare unde s-au pregătit.

Rezidenții revin în Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2024, 14:05 (14957 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidatul Gae fură startul campaniei electorale

«Mă-ta are cratimă!»

Candidatul Gae fură startul campaniei electorale

Înainte de Crăciun, Cartierul Slobozia Nouă a fost scena unui ex­periment politic alarmant. Președintele PUSL, Ionel Gae, (e)tern candidat la Primăria Slobozia, și-ar fi lansat de Crăciun campania electorală printr-o carte poștală. Până aici nimic neobișnuit, că nu e nici primul, nici singurul care fură startul. Numai că de pe cartea poștală de unde Gae zâmbește forțat, lângă un Piedone cu gura până la urechi, lipsește până și cratima...

Nu credeam să ne mai aducem aminte... Știm, nu vă amintiți cine e Gae... Adică vă amintiți vag numele, dar nu știți de unde să-l luați. Nu-i bai, că... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2024, 09:50 (3734 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 1,5 milioane de lei la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Investiții de 1,5 milioane de lei la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

La sfârșitul lunii decembrie 2023, consilierii locali din Fetești au aprobat lista de investiții rea­lizate în cadrul Spitalului Muni­cipal «Anghel Saligny», unitate medicală aflată în administrarea municipalității. Este vorba despre echipamente medicale în valoare de 1,5 mi­lioane de lei, achiziționate pentru a îmbunătăți infrastructura medicală.

Bani pentru spitalul din oraș Conform estimărilor oficiale, administrația locală din Fetești a cheltuit 1,5 milioane de lei pentru a îmbunătăți baza materială a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești, unitate medicală aflată în administrarea... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2024, 11:40 (17720 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara luptă pentru statutul de stațiune turistică de interes național

Amara luptă pentru statutul de stațiune turistică de interes național

Amara luptă să rămână pe harta stațiunilor turistice de interes național. În decursul anului 2023, administrația locală a făcut eforturi susținute pentru a promova acest obiectiv turistic. În luna decembrie 2023, primarul orașului Amara, Alin Sandu, a participat la a doua ediție a «Forumului Aleșilor Locali», eveniment desfășurat la sediul Parlamentului României. «Susțin, indiferent de ocazie, inte­resele orașului-stațiune Amara. In­diferent de ce se întâmplă la nivel politic, Amara rămâne o emblemă turistică națională, iar promovarea localității este unul dintre obiecti­vele administrației pe care o conduc în acest mandat!» a declarat ulterior evenimentului primarul orașului Amara, Alin Sandu... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2024, 12:20 (16872 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Miloșești investește în infrastructura locală

Primăria Miloșești investește în infrastructura locală

La sfârșitul lunii decembrie 2023, administrația locală din Miloșești a anunțat public intenția de a achiziționa un teren intravilan, amplasat pe raza localității, necesar construirii unor obiective de interes local. Licitația publică este deschisă până la jumătatea lunii ianuarie 2024.

Obiective de interes local la Miloșești Potrivit anunțului publicat de administrația locală, scopul achiziționării respectivei suprafețe de teren este acela de a construi o sală de sport multifuncțională, o sală de festivități, un lăcaș de cult și o parcare destinată autovehiculelor de mare tonaj. «... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2024, 14:10 (14636 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Eroziune a malului pe Brațul Borcea în zona Bentu/Stelnica

Pericol de inundații

Eroziune a malului pe Brațul Borcea în zona Bentu/Stelnica

O nouă eroziune activă pe malul drept al Brațului Borcea, la Bentu, în zona localității Stelnica, se află de o săptămână sub monitorizarea autorităților. Malul a început să se surpe din cauza debitelor mari pe care le înregistrează Dunărea. Agenția Națională «Apele Române» a inițiat de 2 ani un studiu de fezabilitate privind reabilitarea integrală a întregii zone, dar Ministerul Mediului nu a identificat încă o sursă de finanțare pentru acest proiect.

Se caută soluții Datele Agenției Naționale «Apele Române» arată faptul că, la Bentu, în zona Stelnica, debitele pe care Brațul Borcea... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2024, 09:55 (15382 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 13,8 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Palatului Administrativ

Slobozia: 13,8 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Palatului Administrativ

Clădire emblematică pentru istoria Sloboziei, Palatul Admi­nistrativ, în care își desfășoară activitatea Instituția Prefectului Județul Ialomița și Consiliul Județean Ialomița, va intra într-un proces de reabilitare. Fondurile necesare lucrărilor vor fi oferite de Uniunea Europeană, prin Pro­gramul Național de Redresare și Reziliență, în baza unui proiect inițiat la Slobozia și depus la Ministerul Afacerilor Interne.

Se așteaptă desemnarea constructorului Proiectul privind reabilitarea energetică a Palatului Administrativ din Slobozia a fost depus pentru finanțare în 2022, în cadrul... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2024, 14:20 (13101 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare asfaltează Cartierul Bora din Slobozia

Prima minune electorală din ultimii 30 de ani

Administrația Soare asfaltează Cartierul Bora din Slobozia

La sfârșitul anului 2023, admi­nistrația Soare a asfaltat primele 4 străzi din Cartierul Bora din Slobozia. Investiția, prima de acest gen din ultimii 30 de ani, va fi continuată în decursul acestui an. «A durat 3 ani până am reușit să ne respectăm această promisiune... Dar este prima dată când administrația locală face ceva concret pentru locuitorii din acest cartier!» a declarat primarul Dragoș Soare. Investiția din Bora va fi dublată în vara acestui an de una similară în Cartierul Slobozia Nouă.

Minunea din Cartierul Bora Începând cu luna decembrie 2023, Cartierul Bora din ... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2024, 10:05 (10360 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vlădeni: Campanie de împădurire transformată în anchetă penală

Vlădeni: Campanie de împădurire transformată în anchetă penală

Procurorii și polițiștii din Slobozia au solicitat instanței de judecată arestare preventivă pentru 30 de zile a unui tânăr, de 19 ani, sub acuzația de «tentativă de omor». Acesta a participat la o campanie de împădurire coordonată de Ocolul Silvic Slobozia, pe un fond forestier aflat pe raza localității Vlădeni, pe care unitatea îl are în administrare. Deși faptele sunt consemnate atât în rapoartele IPJ Ialomița, cât și în cele ale Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, atât reprezentanții Direcției Silvice Ialomița, cât și cei ai Ocolului Silvic Slobozia au negat incidentul.

Parchetul Ialomița continuă verificările... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2024, 09:55 (11343 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Bordușani: Judecați pentru «trafic de persoane»

Bordușani: Judecați pentru «trafic de persoane»

Doi soți din comuna Bordușani au fost trimiși în judecată sub acuzația de «trafic de persoane». Aceștia au exploatat sexual o tânără din Republica Moldova.  Vândută la colț de stradă  Provenind dintr-o familie săracă din Republica Moldova, tânăra a ajuns în Ialomița în urma unor discuții pe care le-a purtat pe rețelele de socializare cu un bărbat din Bordușani. Acesta i-a promis că dorește să-și întemeieze o familie și că o va ajuta să scape de sărăcie. Ajunsă în România, fata avea să descopere faptul că bărbatul de care s-a îndrăgostit pe internet era, în realitate, căsătorit. Împreună cu soția sa, acesta a obligat-o pe tânăra moldo­veancă să-și vândă trupul la colț de stradă, în special... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2024, 12:20 (6383 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a distrus peste 14000 de doze de vaccin anti-COVID-19 care au expirat

Ialomița a distrus peste 14000 de doze de vaccin anti-COVID-19 care au expirat

În plin scandal al vaccinurilor împotriva COVID-19, Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține că peste 14000 de doze de ser, neutilizate, au expirat în depozitele instituției, ale Centrelor de Vaccinare și ale medicilor de familie. Produsele farmaceutice au fost distruse în baza unui protocol încheiat cu firmele specializate. Activitatea de vaccinare a generat și două anchete penale, aflate încă în stadiu incipient din punct de vedere al cercetă­rilor, la Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Doze de vaccin anti-COVID-19 expirate Potrivit informațiilor oficiale furnizate de... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2024, 09:55 (4984 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Începe renovarea energetică a Grădinițelor Platonești și Lăcusteni

Începe renovarea energetică a Grădinițelor Platonești și Lăcusteni

Administrația locală din Platonești caută constructori pentru reabilitarea energetică a Grădinițelor Platonești și Lăcusteni. Cele două unități de învățământ beneficiază de aproape 2 mi­lioane de lei pentru renovare.

Se caută constructori Fondurile pentru renovarea Grădinițelor Platonești și Lăcusteni sunt alocate de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Admi­nistrației și au o valoare de peste 2 milioane de lei. Administrația publică din Platonești, în grija căreia se află cele două unități de învățământ, a lansat public anunțul privind identificarea unui constructor care să... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2024, 12:05 (1900 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Centru pentru oamenii nevoiași, construit în comuna Bucu

Centru pentru oamenii nevoiași, construit în comuna Bucu

Administrația locală din Bucu face eforturi pentru a susține comunitățile vulnerabile din localitate. Astfel, cu ajutorul fondurilor europene, prin intermediul Pro­gramului Național de Redresare și Reziliență, Primăria Bucu va transforma o clădire dezafectată într-un Centru Social. «Sunt situații neprevăzute și dorim să venim în sprijinul oamenilor din comunitatea noastră!» susține Ion Drăgușin, primarul localității Bucu.

Bani europeni pentru oamenii nevoiași Imobilul care va fi transformat în Centru Social se află în patrimoniul administrației locale din Bucu și nu avea nicio funcționaliate... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2024, 11:40 (11325 vizualizări - 6 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: Controale în trafic

Vineri și sîmbătă, 22/23 iulie 2016, urmare a protocolului încheiat între ANSVSA și IGPR, cu privire la organizarea controalelor oficiale și respectarea condițiilor sanitare veterinare referitoare la producerea ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2016, 11:25
(4861 vizualizări - 0 comentarii)


Liceenii au șansa să opteze pentru cariera militară

Absolvenții claselor a IX-a si a X-a care vor să urmeze o formă de învățămînt militar au șansa sa se transfere la Colegiul Național Militar «Tudor Vladimirescu» Craiova . Chiar daca este vacanță, oferta ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2016, 14:05
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


cîine găsit

Găsit cîine duminică, 24 iulie 2016,
zona Central, rasa Ciobănesc Turcesc,
asemănător Malamu Alaska.
Rog contactați telefon 0730568820.

26 Iulie 2016, 12:15


Tragedie la Bordușani. Doi frați, înghițiți de apele Borcei

Tragedie la Bordușani duminică, 24 iulie 2016. Doi frați, de 11 și 15 ani, și-au găsit sfîrșitul înghițiți de apele Borcei. Băieții plecaseră de acasă fără să spună părinților că merg la scăldat. În această ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2016, 12:45
(6783 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GNF BAKERY
PRODUCTS SRL

angajeză șoferi
-distribuitori produse
panificație-patiserie
în județul Ialomița,
permis categ. B,
salariu atractiv.
Relații la telefon 0733/940.564

21 Iulie 2016, 18:45


Regulamentul de selecție a proiectelor europene finanțate prin PNDR 2020 a fost modificat

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) anunță modificări ale Regulament de organizare și funcționare (ROF) a procesului de selecție și a procesului de verificare a contestațiilor pentru proiectele ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2016, 14:45
(6289 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori depistați de polițiști

Marți, 19 iulie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița au depistat un bărbat, de 51 de ani, din comuna Albești, pe numele căruia Tribunalul Constanța a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2016, 13:15
(3986 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie de 83 de ani, căzută de la etajul 2

Slobozia: Femeie de 83 de ani, căzută de la etajul 2

O femeie în vârstă de 83 de ani din Slobozia a căzut de la etajul 2 al unui bloc de locuințe, după ce s-a aplecat în exterior, cu intenția de a aduna rufele întinse pe un suport, în fața ferestrei. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2016, 20:05
(4991 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Pe 28 iulie 2016 se împlinesc 110 ani de cînd, sub deviza «Totdeauna și tuturor, gata pentru ajutor», a luat ființă Ambulanța Română. Prin Legea 22/2015 Parlamentul României a decretat ziua de 28 iulie ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2016, 18:40
(5167 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția proaspeților absolvenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința absolvenților promoției 2016 faptul că, în situația în care nu pot ocupa un loc de muncă după absolvire, pot beneficia de indemnizație ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2016, 17:25
(3772 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Cel mai puternic pompier»

ISU Ialomița: «Cel mai puternic pompier»

În perioada 13-15 iulie 2016, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița și Asociația Sportivă a Pompierilor -Sucursala Ialomița au organizat și desfășurat, la Slobozia ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2016, 16:55
(6717 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR oferă finanțare prin PNDR 2020 pentru proiecte destinate procesării produselor agricole

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) primește pînă la 31 octombrie 2016, orele 16,00, cereri pentru finanțarea proiectelor de investiții din domeniul procesării produselor agricole prin ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2016, 15:55
(4671 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Amara

Vineri, 15 iulie a.c., pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 50 de ani, conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2016, 14:35
(5742 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 97000 de lei, 21 permise reținute

La acest sfîrșit de săptămînă, 15-17 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2016, 13:35
(5851 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive

Polițiștii au desfășurat, pe parcursul acestui sfîrșit de săptămînă, activități suplimentare pentru siguranța cetățenilor, prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și liniștii publice ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2016, 12:20
(4708 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 11 incendii în 48 de ore

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, la locuința unui cetățean din localitatea Smirna. Evenimentul a fost anunțat la 112 în data ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2016, 11:15
(3870 vizualizări - 0 comentarii)


În Ialomița, rata de promovare la Bacalaureat 2016 a crescut la 68,03%

Sîmbătă, 16 iulie a.c., s-au făcut publice rezultatele finale la Bacalaureat 2016, după rezolvarea contestanțiilor. La nivelul județului, potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, rata de promovare ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2016, 16:38
(5058 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: «Caravana filmului românesc»

Între 18 și 24 iulie 2016, Grădina de Vară din stațiunea Amara este locul unde va poposi «Caravana filmelor românești». Începînd cu orele 21,30, în toate aceste zile, 6 filme cunoscute realizate de regizori ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2016, 20:25
(5613 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune împotriva braconajului piscicol

Polițiștii ialomițeni, alături de inspectori ai Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița și jandarmi au efectuat joi, 14 iulie a.c., o serie de acțiuni care au avut ca scop prevenirea braconajului piscicol ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2016, 15:50
(2630 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Bere Băuturi București SA
angajează contabil analist financiar
pentru punct de lucru Țăndărei
Condițiile angajării sînt:
-experiență în domeniu, minim 5 ani
-cunoașterea centrilor de cost
și a gestiunii
-prezență agreabilă, spirit de echipă
Persoanele interesate pot depune
CV la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
pentru detalii suplimentare apelați
telefon 0751/078.718

14 Iulie 2016, 11:15


anunț angajare

SC KALIZEA BOROMIR SA
cu sediul în municipiul Slobozia,
Șos. Amara, nr. 4,
corpul C24-corp administrativ,
et. 2, județul Ialomița
angajează începînd
cu data de 01.09.2016

următoarele categorii de personal:
-morari
-ambalatori
-inginer industrie alimentară
(specialitate morărit)
-laborant
-manipulatori
-funcționar economic
(studii superioare economice)
-mecanici
-electricieni

Persoanele interesate pot depune
CV la sediul societății din Slobozia
Persoană de contact
Ștefan Iulia, telefon 0730/619.906

14 Iulie 2016, 11:05


Primăria Slobozia asfaltează străzi

Primăria Municipiului Slobozia, prin Direcția de Administrare a Domeniului Public-Secția Reparații și Întreținere Străzi va efectua în perioada 11-15.07.2016 operațiuni de turnare mixtură asfaltică, întreținere ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2016, 18:15
(4306 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Certificatul de cazier judiciar se obține mai simplu

Poliția Română operaționalizează prevederile OUG nr. 41/2016, privind stabilirea unor măsuri de simplificare la nivelul administrației publice centrale și pentru modificarea și completarea unor acte normative ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2016, 16:20
(8434 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Cel mai puternic pompier»

În conformitate cu calendarul sportiv anual, Asociația Sportivă a Pompierilor-Sucursala Ialomița și Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează, în perioada ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2016, 15:45
(5323 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR sprijină cooperarea între actorii din lanțul de aprovizionare prin intermediul submăsurilor din PNDR 2020

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale primește pînă în 31 iulie 2016, orele 16,00, cereri pentru finanțarea proiectelor de investiții pentru cooperarea orizontală și verticală între actorii din ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2016, 14:35
(3872 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița monitorizează pesta porcină

Avînd în vedere implementarea Programului de monitorizare și control pentru pesta porcină clasică, pe anul 2016, DSVSA Ialomița informează crescătorii de porcine de pe raza județului Ialomița că a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2016, 13:20
(7115 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Ministerul Afacerilor Interne diversifică modalitățile de plată a taxelor pentru eliberarea pașapoartelor și a permiselor de conducere

Ministerul Afacerilor Interne diversifică modalitățile de plată a taxelor pentru eliberarea pașapoartelor și a permiselor de conducere, acestea putînd fi achitate prin Internet Banking, virament bancar ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2016, 22:45
(6044 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul Cristina Pocora, responsabil politic pentru Ialomița

În cadrul Biroului Politic Permanent Național al PNL desfășurat luni, 4 iulie 2016, deputatul Cristina Pocora fost numită prim-vicepreședinte coordonator al organizației PNL Ialomița. «Este o responsabilitate ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2016, 17:40
(4595 vizualizări - 0 comentarii)


Trupul bărbatului înecat în râul Ialomița, adus la mal de pompieri

Trupul bărbatului înecat în rîul Ialomița, adus la mal de pompieri

Trupul neînsuflețit al bărbatului care a plecat în seara zilei de duminică, 3 iulie 2016, să se scalde în apele rîului Ialomița, a fost văzut marți, 5 iulie 2016, de un trecător, plutind în zona Ciochina ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2016, 16:55
(5317 vizualizări - 0 comentarii)


Primăria Slobozia: Lucrări ale Direcției de Administrare a Domeniului Public

Primăria Slobozia, prin Direcția de Administrare a Domeniului Public-Secția Reparații și Întreținere Străzi va efectua miercuri, 6 iulie 2016, operațiuni de turnare mixtură asfaltică, întreținere străzi ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2016, 12:55
(7846 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...