Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia, în finala pentru titlul de «Capitală a Tineretului 2025»

«O experiență de neuitat»

Slobozia, în finala pentru titlul de «Capitală a Tineretului 2025»

Slobozia a luptat în finala unei competiții de proiecte pentru titlul de «Capitala Tineretului 2025». Gala a avut loc la Târgu Jiu, în perioada 18-19 noiembrie 2023. Câștigătorul titlului a fost orașul Vaslui, însă performanța celor patru tineri din Slobozia care au susținut proiectul în fața unui juriu de 25 de personalități publice rămâne una remarcabilă. «Visurile tinereții sunt molipsitoare... Vom face toate eforturile pentru a implementa acest program la nivelul municipiului în anii care urmează!» a declarat primarul Dragoș Soare după anunțarea rezultatelor.

Un concurs național dedicat tinereții... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2023, 19:10 (11442 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Rudele unui bărbat ucis accidental cer despăgubiri de peste 1 milion de euro

Vânătoare ilegală cu final tragic în Insula Gâsca/Giurgeni

Rudele unui bărbat ucis accidental cer despăgubiri de peste 1 milion de euro

Rudele unui bărbat ucis accidental în urma unei partide de vânătoare, organizată ilegal în Insula Gâsca din apropiere de Giurgeni, cer despăgubiri morale de peste 1 milion de euro celor care au produs tragedia. Acest dosar are cinci inculpați, unul dintre aceștia fiind pompier în cadrul ISU «Dobrogea».

Moartea pădurarului din Insula Gâsca În februarie 2021, un apel disperat la 112 anunța moartea subită a unui bărbat, în Insula Gâsca, din apropiere de localitatea Giurgeni. Victima era chiar pădurarul cantonului din insulă... Cu câteva ore înainte de tragedie, pădurarul alături de alți... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2023, 17:20 (17142 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Tentativă de omor» în ghetoul «UGIRA»

Slobozia: «Tentativă de omor» în ghetoul «UGIRA»

Polițiștii și procurorii au descins la sfârșitul săptămânii precedente în ghetoul «UGIRA» din Slobozia. Aceștia au ridicat un bărbat de aproximativ 30 de ani, acuzat de «tentativă de omor». În prezent, acesta este arestat pentru 30 de zile și se află în custodia autorităților.

Și-ar fi obligat mama să se prostitueze Din primele informații se pare că tânărul, arestat preveniv pentru «tentativă de omor», și-ar fi obligat mama să se prostitueze. Cei doi locuiesc în ghetoul «UGIRA» din Slobozia. În seara zilei de sâmbătă, 11 noiembrie a.c., serviciile sexuale oferite de femeie ar fi fost... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2023, 17:05 (4213 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Albești: Proiect PNRR pentru modernizarea școlii din Marsilieni

Albești: Proiect PNRR pentru modernizarea școlii din Marsilieni

Administrația locală din Albești a aprobat recent, printr-o hotărâre a Consiliului Local, indicatorii tehnico-economici ai proiectului de investiții ce vizează reabili­tarea Școlii Marsilieni, localitate care aparține administrativ de comuna Albești.

Se așteaptă finanțarea Școala Marsilieni se află în administrarea Școlii Gimnaziale «Constantin Ștefan» Albești și este destinată învăță­mântului primar. Este una dintre cele mai vechi unități de învățământ din județul Ialomița și are nevoie de reabilitare. Astfel, administrația locală a realizat un proiect de finanțare privind modernizarea... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2023, 14:05 (16584 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, «desființată» de noile măsuri fiscale

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, «desființată» de noile măsuri fiscale

Intens mediatizatele măsuri de reducere a cheltuielilor bugetare vizează și activitatea instituțiilor publice. Mai exact este vorba despre acele entități al căror număr de funcționari nu depăște 50. Acestea își vor pierde personalitatea juridică și vor fi comasate sau reorganizate. Într-o astfel de situație se află și Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, al cărei număr de angajați este de 49. Instituția ar putea fi comasată cu cea din județul vecin, Călărași. Oficialii CJAS Ialomița susțin faptul că la mo­mentul de față Casa Națională de Asigurări de Sănătate se pregătește să înainteze un me­moriu către Guvernul României prin care va solicita ca ambele Case Județene să-și păstreze... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2023, 09:55 (29619 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Teren de sport acoperit în comuna Ograda

Teren de sport acoperit în comuna Ograda

Administrația locală din Ograda investește 500 mii de lei într-un teren de sport acoperit. Investiția se derulează prin intermediul Grupului de Acțiune Locală și va fi finalizat până la sfârșitul anului 2023. Scopul investiției îl reprezintă susținerea activităților de educație-fizică și sport pentru tinerii și elevii din comunitate. Terenul de sport va putea fi utilizat atât în sezonul rece, cât și pe perioada verii. Administrația locală estimează că peste 300 tineri vor beneficia de această investiție în această iarnă. ... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2023, 16:40 (5797 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri locale pentru modernizarea străzilor din Sărățeni

Fonduri locale pentru modernizarea străzilor din Sărățeni

Administrația locală din Sărățeni va derula un proiect de modernizare a străzilor din localitate. Inițiativa se desfășoară cu sprijinul financiar al Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița.

12 luni, termen de implementare Potrivit informațiilor oficiale, prin acest proiect se urmărește completarea lucrărilor de modernizare a străzilor din Sărățeni, demers început în anul 2018. Fondurile alocate vor fi utilizate pentru asfaltare și refacerea trotuarelor a peste 3 kilometri de străzi din localitate. Cea mai mare parte din finanțare, 740 mii de lei, va fi asigurată de bugetul... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2023, 12:10 (12121 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

CNI caută constructor pentru noul sediu al Primăriei Fetești

CNI caută constructor pentru noul sediu al Primăriei Fetești

Compania Națională de Investiții a scos la licitație proiectul de investiții privind construcția unui sediu nou pentru Primăria Fetești. Această investiție este așteptată de administrația locală de 15 ani.

Procedură în lucru În martie 2023, Compania Națională de Investiții a înștiințat administrația locală din Fetești cu privire la faptul că poate finanța construcția sediului nou al Pri­măriei Fetești, proiect așteptat de peste 15 ani. Valoarea fondurilor disponibile pentru această iniți­ativă se ridică la 21,6 milioane de lei, termenul de execuție fiind de aproximativ 2 ani. În momentul... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2023, 12:50 (10759 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Mihail Kogălniceanu a împlinit 100 de ani de la atestarea numelui

Comuna Mihail Kogălniceanu a împlinit 100 de ani de la atestarea numelui

Sărbătoare în comuna Mihail Kogălniceanu. Localitatea a împlinit 100 de ani de la atestarea numelui, comuna purtând numele marelui om politic Mihail Kogălniceanu. De reținut că localitatea este prima din județ care a semnat un contract de finanțare prin Programul Guvernamental «Anghel Saligny».

O localitate în dezvoltare În urmă cu câteva zile, comuna Mihail Kolgăniceanu a împlinit 100 de ani de la atestarea numelui. Patronul spiritual al localității este marele om politic Mihail Kolgăl­niceanu. Acesta a fost prim-ministru al României dar și ministru al Afacerilor Ex­terne, sub domnia... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2023, 11:15 (15945 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adolescent din Urziceni, trimis în judecată pentru «trafic de droguri»

Adolescent din Urziceni, trimis în judecată pentru «trafic de droguri»

Un adolescent de 17 ani, domiciliat în Urziceni, a fost trimis în judecată de către procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia sub acuzația de «trafic de droguri». Acesta a fost surprins încercând să vândă cannabis într-un loc public din localitate.

Se așteaptă decizia instanței Din primele informații, faptele s-au petrecut în toamna anului 2022, în mini-vacanța de Sfântul Andrei. Adolescentul, care la momentul comiterii faptei avea doar 16 ani, ar fi fost surprins de o patrulă de jandarmi în timp ce rula o țigară care conținea cannabis cu scopul de a o vinde în zona parcului central... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2023, 14:05 (12596 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

ANIF scoate la licitație reparațiile infrastructurii de irigații din județul Ialomița

ANIF scoate la licitație reparațiile infrastructurii de irigații din județul Ialomița

Potrivit unui anunț publicat în Sistemul Electronic de Achiziții Publice (SEAP), Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare a scos la licitație mai multe lucrări de reparații ce vizează infrastructura națională de irigații. O parte dintre aceste proiecte incluse pe lista de reabilitare a ANIF vizează și județul Ialomița. Dacă planurile se vor concretiza, suprafața irigabilă a județului nostru va crește cu încă 23 mii de hectare.

Reabilitarea Terasei Ialomița-Călmățui, la licitație Lucrările de reparații ale infrastructurii de irigații din județul Ialomița vizează Terasa Ialomița-Călmățui... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2023, 09:50 (19072 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene aleg forma de învățământ simultan

Din lipsă de elevi

Școlile ialomițene aleg forma de învățământ simultan

Învățământul simultan, formă de studiu în care elevii din două clase distincte studiază în același timp, este tot mai întâlnit în școlile ialomițene. Unitățile de învățământ apelează la această soluție de compromis din cauza numărului tot mai mic de elevi. În caz contrar, acestea ar fi în situația de a-și pierde personalitatea juridică și de a fi comasate cu alte unități cu efective mai mari de elevi.

Artificiul care salvează școlile Dincolo de fenomenul abandonului școlar, unitățile de învățământ din Ialomița sunt puternic afectate și de natalitatea tot mai scăzută. Astfel, școlile... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2023, 14:10 (9976 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția Județeană pentru Evidența Persoanelor va simplifica procesul de eliberare a actelor de stare civilă

Proiect-pilot în județul Ialomița

Direcția Județeană pentru Evidența Persoanelor va simplifica procesul de eliberare a actelor de stare civilă

Direcția Județeană de Evidență a Persoanelor Ialomița ar putea fi inclusă într-un proiect-pilot ce presupune informatizarea și digitalizarea procesului de depunere și procesare a ce­rerilor privind eliberarea actelor de stare civilă. Astfel, cetățenii care vor avea nevoie de documente de stare civilă nu vor mai fi nevoiți să stea la cozi sau să aștepte mai mult timp pentru a obține aceste acte oficiale. «Ne pregătim pentru această etapă foarte importantă pentru instituția noastră!» susțin oficialii Direcției Județene pentru Evidența Persoanelor Ialomița.

Bani europeni pentru digitalizarea Stării Civile... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2023, 09:55 (16439 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia votează împotriva propriilor interese

Război politic în orașul «adormiților»

Consiliul Local Slobozia votează împotriva propriilor interese

În urmă cu câteva săptămâni, Consiliul Local Slobozia a aprobat o hotărâre care permite unei firme de servicii funerare din oraș înhumarea morților. Decizia contravine prevederilor Legii 102, care precizează că acest tip de servicii este asigurat exclusiv de către administrația cimitirelor. Proiectul de hotărâre nu a primit avizul de legalitate din partea Instituției Prefectului Ialomița. La ședința din 7 noiembrie 2023, consilierii PSD și PRO România s-au abținut de la vot, refuzând să aprobe modificările aduse de administrația locală proiectului de hotărâre inițial. Decizia aduce prejudicii materiale și de imagine firmei Servicii Publice SRL, aflată în subordinea Consiliului Local.

... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2023, 12:25 (3694 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorii care profesează în Ialomița vor să lucreze la București

Marea migrație a magistraților

Judecătorii care profesează în Ialomița vor să lucreze la București

Consiliul Superior al Magistraturii a făcut publică lista judecătorilor care au înaintat instituției cereri de transfer către alte instanțe. În Ialomița există peste 15 astfel de solicitări, cele mai multe din partea judecătorilor din cadrul Judecătoriei Urziceni. În cazul în care toate aceste solicitări vor fi aprobate, instanța riscă să rămână doar cu un singur magistrat. Pe de altă parte, judecătorul Alin Ene, membru al Consiliului Superior al Magistraturii, a atras atenția pe rețelele de socializare cu privire la faptul că instanțele din județul nostru au acoperită doar 40% din schema de posturi dedicate magistraților. Oficialii judecăto­riilor din Ialomița au refuzat să comenteze public situația... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2023, 17:20 (14268 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări întârziate la Școala Gimnazială Valea Ciorii

Lucrări întârziate la Școala Gimnazială Valea Ciorii

Nici anul viitor elevii din Valea Ciorii nu vor învăța în școala modernă pe care le-au promis-o autoritățile locale cu 5 ani în urmă. Început în 2018, proiectul ar fi trebuit finalizat anul trecut, însă șan­tierul este încă deschis. Administrația locală susține că gradul ridicat de complexitate al lu­crărilor a generat această întârziere și că vor solicita o prelungire a termenului de execuție Ministerului Dez­voltării, Lucrărilor Publice și Administrației. Reabilitarea Școlii Valea Ciorii este finanțată prin PNDL 1 și costă aproape 1 milion de euro. În lipsa unui spațiu adecvat pentru studiu, elevii învață în containere de PVC, neautorizate sanitar. Oficialii Primăriei Valea Ciorii par să nu... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2023, 14:05 (7040 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Energia din surse regenerabile aduce investitori în județul Ialomița

Energia din surse regenerabile aduce investitori în județul Ialomița

Chiar dacă din punct de vedere investițional Ialomița se dovedește a nu fi atractivă, energia regenerabilă rămâne însă un domeniu de activitate în care principalii jucători pe piața de profil doresc să dezvolte afaceri. Așa se face că, potrivit datelor Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, noi parcuri fotovoltaice și eoliene se vor dezvolta în județul nostru în perioada următoare. Astfel, 5 noi parcuri fotovoltaice și unul eolian vor fi construite, în perioada următoare, pe raza județului nostru. Principalele investiții în acest domeniu se vor realiza, în mod surprinzător, la Bărbulești...

Energia verde în Ialomița... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2023, 09:55 (17473 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Amintiri dulci de la Amara»

Fragmente de memorie colectivă

«Amintiri dulci de la Amara»

Amara ultimilor 150 de ani a fost pretextul unei ex­poziții găzduite de către Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia. Expoziția a fost organi­zată de către Asociația «Vira» și reprezintă o încercare de a atrage atenția publicului național asupra importanței Lacului Amara în conștiința colectivă.

Un proiect de cercetare lăudabil Vineri, 3 noiembrie 2023, Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia a fost gazda unei expoziții intitulate «Amintiri dulci de la Amara-Turismul balnear în Stațiunea Amara, fragmente de memorie colectivă». Inițiativa, în fapt un proiect de cercetare... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2023, 10:10 (3460 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Vandalism urban sancționat de Poliția Locală Slobozia

Vandalism urban sancționat de Poliția Locală Slobozia

Mai mulți tineri din Cartierul Gării Noi au vandalizat prin incendiere locul de joacă amenajat de Primăria Slobozia în vara acestui an. Autorii minori ai faptei au fost identificați, iar părinții acestora vor fi obligați să plătească daunele.

Violență urbană gratuită La sfârșitul acestei veri, administrația locală din Slobozia a finalizat primul loc de joacă din Cartierul Gării Noi. În urmă cu două săptămâni, acesta a fost vanda­lizat prin incendiere. Valeriu Roșca, directorul DADP descrie situația: «Pur și simplu au dat foc... Au ars coșurile de gunoi și tartanul! Au făcut asta două... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2023, 13:55 (14938 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Utilizarea «Ghișeul.ro», misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Utilizarea «Ghișeul.ro», misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Termenul de «digitalizare» nu este comun celor mai multe pri­mării din județul Ialomița. O arată analiza Avocatului Poporului în ceea ce privește înrolarea primă­riilor din județ în aplicația «Ghișeul.ro». Deși funcționează de mai bine de 5 ani, doar un sfert dintre primăriile din județ au făcut demersuri pentru a le oferi accesul contribuabililor către această platformă informatică. Restul, au dat vina pe lipsa de personal sau pe calculatoarele vechi pe care le folosesc.

Digitalizarea lasă de dorit Platforma «Ghișeul.ro» a fost creată cu scopul de a permite contribuabililor... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2023, 10:05 (11714 vizualizări - 5 comentarii)

28 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

În ziua de miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din Slobozia au fost sesizați de rudele unui bărbat de 69 de ani, din localitate, cu privire la dispariția acestuia. Pe numele său Simion Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:50
(1655 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat ample acțiuni de supraveghere a traficului rutier. Cu această ocazie, doi șoferi, în vârstă de 23 de ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:35
(1640 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 82 mii de lei aplicate în 24 de ore

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost la datorie pe străzile din județ, pentru a asigura un climat de ordine și liniște. Acțiunile preventive ale polițiștilor s-au concretizat prin aplicarea ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:20
(2229 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

Două școli din municipiul Fetești au fost incluse în programul de acțiuni preventive ale polițiștilor. Miercuri, 9 iunie a.c, oamenii legii au mers în unitățile de învățământ și au discutat cu elevii despre ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:05
(1748 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 10 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10773, cu 2 cazuri mai mult decât miercuri, 9 iunie ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 17:10
(1554 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 9 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10771, cu 3 cazuri mai mult decât marți, 8 iunie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 17:05
(2141 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprins la volanul unei mașini fără plăcuțe și conducând fără permis

Marți, 8 iunie a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Țăndărei  au oprit, pentru control, o autoutilitară care circula fără a avea montate plăcuțele cu numărul de înmatriculare. La volanul acesteia ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 16:40
(5313 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 200 de persoane în carantină/izolare, verificate

În cadrul activităților desfășurate de forțele de ordine, au fost efectuate verificări la 181 persoane aflate în carantină și 22 aflate în izolare la o adresă declarată. De asemenea, în cadrul acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 16:35
(4469 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri colectate la bugetul de stat de 83,84 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a colectat, în luna mai 2021, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 83,84 milioane de lei. Astfel, bugetul de stat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 13:25
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Accident la Fetești

Miercuri, 9 iunie a.c., în jurul orei 8,45, salvatorii de la Stația de Pompieri Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 12:40
(3550 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


anunț angajare

anunț angajare


Compania
EXPUR SA


căutăm doi
noi colegi


pentru Departamentul Contabilitate
din cadrul companiei noastre
din Slobozia
operator introducere și validare date
perioadă determinată-6 luni
Sarcini Generale:
-Înregistrare documente
de gestiune materie primă
-Înregistrare facturi
materie primă semințe
-Înregistrare plăți în lei pentru furnizori
-Recepție documente transmise
de celelalte departamente
-Arhivare documente
Cerințe:
-cel puțin studii medii
-experiență pe un post similar
(cunoștințe de contabilitate constituie
un avantaj)-minim 6 luni
-bune cunoștințe de operare calculator
-abilitatea de a lucra în condiții de stres
-abilități de organizare, planificare
și comunicare
Dacă răspundeți cerințelor de mai sus
și doriți să acceptați provocările
acestui postvă rugăm să trimiteți
o scrisoare de intenție
și un curriculum vitae
până la data de 10.06.2021
pe adresa de e-mail [email protected]

9 Iunie 2021, 11:20


Slobozia: Accident cu o victimă

Slobozia: Accident cu o victimă

Un accident rutier s-a produs pe raza municipiului Slobozia luni seara, 7 iunie a.c., în jurul orelor 21,10, salvatorii de la Garda de Intervenție Slobozia intervenind cu o autospecială de stingere cu apă ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 11:05
(4923 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Minor de 14 ani, depistat la volanul unei mașini

În timpul unei misiuni de patrulare pe străzile din Țăndărei, efectuată în seara zilei de 7 iunie a.c., polițiștii din oraș au identificat la volanul unei mașini un minor de 14 ani. Verificările ulterioare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:30
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului la finalul lunii aprilie

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează cu privire la faptul că, la finalul lunii aprilie 2021, rata șomajului la nivelul județului a fost de 4,60%. Astfel, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:15
(1648 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Transportul de persoane, în atenția polițiștilor

În ziua de luni, 7 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune privind respectarea legalității transportului public de persoane. Astfel, atât în mediul rural cât și urban, au fost constituite ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:00
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Suspect de «furt calificat», reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore, în ziua de luni, 7 iunie a.c., un tânăr de 19 ani, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de comiterea mai multor furturi în formă calificată. Din datele ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:45
(1644 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița caută «Salvator din pasiune»

Începând cu data de 14 iunie a.c., Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:30
(1596 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 8 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10768, cu 4 cazuri mai mult decât luni, 7 iunie a ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:15
(1880 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 7 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10764, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:25
(1965 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 22 iunie-termenul de depunere a Formularului 097 «Notificarea privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 22 iunie 2021, este termenul-limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:20
(4653 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna iunie 2021

Ministerul Finanțelor emite, începând cu 7 iunie 2021, 3 noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 2,95%, 3,35% și 3,65%. Titlurile de ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:40
(1782 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare

În zilele de sâmbătă și duminică, 5-6 iunie a.c., 57 de societăți comerciale au fost verificate cu privire la respectarea măsurilor organizatorice specifice, a programului de lucru și în privința respectării ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:25
(2546 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În cursul zilei de sâmbătă, 5 iunie ac.c., un bărbat în vârstă de 60 de ani, din comuna Gura Ialomiței, a fost depistat în flagrant în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:20
(2629 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Duminică, 6 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10764, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2021, 17:05
(2423 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 5 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10763, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2021, 17:40
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 7-11 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 18:20
(5552 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 4 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10762, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 16:25
(2028 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, arestat pentru infracțiuni comise în Germania

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un tânăr care era urmărit internațional pentru «infracțiuni contra proprietății», fapte comise în Germania. Astfel, joi, 3 iunie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 14:05
(3690 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prevenirea violenței domestice

Polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de proximitate din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat activități pentru promovarea ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:55
(2005 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Joi, 3 iunie a.c., pe raza localității Sărățeni, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au depistat, în trafic, un tânăr de 25 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:40
(2940 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...