Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia, în finala pentru titlul de «Capitală a Tineretului 2025»

«O experiență de neuitat»

Slobozia, în finala pentru titlul de «Capitală a Tineretului 2025»

Slobozia a luptat în finala unei competiții de proiecte pentru titlul de «Capitala Tineretului 2025». Gala a avut loc la Târgu Jiu, în perioada 18-19 noiembrie 2023. Câștigătorul titlului a fost orașul Vaslui, însă performanța celor patru tineri din Slobozia care au susținut proiectul în fața unui juriu de 25 de personalități publice rămâne una remarcabilă. «Visurile tinereții sunt molipsitoare... Vom face toate eforturile pentru a implementa acest program la nivelul municipiului în anii care urmează!» a declarat primarul Dragoș Soare după anunțarea rezultatelor.

Un concurs național dedicat tinereții... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2023, 19:10 (11443 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Rudele unui bărbat ucis accidental cer despăgubiri de peste 1 milion de euro

Vânătoare ilegală cu final tragic în Insula Gâsca/Giurgeni

Rudele unui bărbat ucis accidental cer despăgubiri de peste 1 milion de euro

Rudele unui bărbat ucis accidental în urma unei partide de vânătoare, organizată ilegal în Insula Gâsca din apropiere de Giurgeni, cer despăgubiri morale de peste 1 milion de euro celor care au produs tragedia. Acest dosar are cinci inculpați, unul dintre aceștia fiind pompier în cadrul ISU «Dobrogea».

Moartea pădurarului din Insula Gâsca În februarie 2021, un apel disperat la 112 anunța moartea subită a unui bărbat, în Insula Gâsca, din apropiere de localitatea Giurgeni. Victima era chiar pădurarul cantonului din insulă... Cu câteva ore înainte de tragedie, pădurarul alături de alți... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2023, 17:20 (17143 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Tentativă de omor» în ghetoul «UGIRA»

Slobozia: «Tentativă de omor» în ghetoul «UGIRA»

Polițiștii și procurorii au descins la sfârșitul săptămânii precedente în ghetoul «UGIRA» din Slobozia. Aceștia au ridicat un bărbat de aproximativ 30 de ani, acuzat de «tentativă de omor». În prezent, acesta este arestat pentru 30 de zile și se află în custodia autorităților.

Și-ar fi obligat mama să se prostitueze Din primele informații se pare că tânărul, arestat preveniv pentru «tentativă de omor», și-ar fi obligat mama să se prostitueze. Cei doi locuiesc în ghetoul «UGIRA» din Slobozia. În seara zilei de sâmbătă, 11 noiembrie a.c., serviciile sexuale oferite de femeie ar fi fost... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2023, 17:05 (4213 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Albești: Proiect PNRR pentru modernizarea școlii din Marsilieni

Albești: Proiect PNRR pentru modernizarea școlii din Marsilieni

Administrația locală din Albești a aprobat recent, printr-o hotărâre a Consiliului Local, indicatorii tehnico-economici ai proiectului de investiții ce vizează reabili­tarea Școlii Marsilieni, localitate care aparține administrativ de comuna Albești.

Se așteaptă finanțarea Școala Marsilieni se află în administrarea Școlii Gimnaziale «Constantin Ștefan» Albești și este destinată învăță­mântului primar. Este una dintre cele mai vechi unități de învățământ din județul Ialomița și are nevoie de reabilitare. Astfel, administrația locală a realizat un proiect de finanțare privind modernizarea... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2023, 14:05 (16585 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, «desființată» de noile măsuri fiscale

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, «desființată» de noile măsuri fiscale

Intens mediatizatele măsuri de reducere a cheltuielilor bugetare vizează și activitatea instituțiilor publice. Mai exact este vorba despre acele entități al căror număr de funcționari nu depăște 50. Acestea își vor pierde personalitatea juridică și vor fi comasate sau reorganizate. Într-o astfel de situație se află și Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, al cărei număr de angajați este de 49. Instituția ar putea fi comasată cu cea din județul vecin, Călărași. Oficialii CJAS Ialomița susțin faptul că la mo­mentul de față Casa Națională de Asigurări de Sănătate se pregătește să înainteze un me­moriu către Guvernul României prin care va solicita ca ambele Case Județene să-și păstreze... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2023, 09:55 (29619 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Teren de sport acoperit în comuna Ograda

Teren de sport acoperit în comuna Ograda

Administrația locală din Ograda investește 500 mii de lei într-un teren de sport acoperit. Investiția se derulează prin intermediul Grupului de Acțiune Locală și va fi finalizat până la sfârșitul anului 2023. Scopul investiției îl reprezintă susținerea activităților de educație-fizică și sport pentru tinerii și elevii din comunitate. Terenul de sport va putea fi utilizat atât în sezonul rece, cât și pe perioada verii. Administrația locală estimează că peste 300 tineri vor beneficia de această investiție în această iarnă. ... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2023, 16:40 (5797 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri locale pentru modernizarea străzilor din Sărățeni

Fonduri locale pentru modernizarea străzilor din Sărățeni

Administrația locală din Sărățeni va derula un proiect de modernizare a străzilor din localitate. Inițiativa se desfășoară cu sprijinul financiar al Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița.

12 luni, termen de implementare Potrivit informațiilor oficiale, prin acest proiect se urmărește completarea lucrărilor de modernizare a străzilor din Sărățeni, demers început în anul 2018. Fondurile alocate vor fi utilizate pentru asfaltare și refacerea trotuarelor a peste 3 kilometri de străzi din localitate. Cea mai mare parte din finanțare, 740 mii de lei, va fi asigurată de bugetul... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2023, 12:10 (12121 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

CNI caută constructor pentru noul sediu al Primăriei Fetești

CNI caută constructor pentru noul sediu al Primăriei Fetești

Compania Națională de Investiții a scos la licitație proiectul de investiții privind construcția unui sediu nou pentru Primăria Fetești. Această investiție este așteptată de administrația locală de 15 ani.

Procedură în lucru În martie 2023, Compania Națională de Investiții a înștiințat administrația locală din Fetești cu privire la faptul că poate finanța construcția sediului nou al Pri­măriei Fetești, proiect așteptat de peste 15 ani. Valoarea fondurilor disponibile pentru această iniți­ativă se ridică la 21,6 milioane de lei, termenul de execuție fiind de aproximativ 2 ani. În momentul... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2023, 12:50 (10759 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Mihail Kogălniceanu a împlinit 100 de ani de la atestarea numelui

Comuna Mihail Kogălniceanu a împlinit 100 de ani de la atestarea numelui

Sărbătoare în comuna Mihail Kogălniceanu. Localitatea a împlinit 100 de ani de la atestarea numelui, comuna purtând numele marelui om politic Mihail Kogălniceanu. De reținut că localitatea este prima din județ care a semnat un contract de finanțare prin Programul Guvernamental «Anghel Saligny».

O localitate în dezvoltare În urmă cu câteva zile, comuna Mihail Kolgăniceanu a împlinit 100 de ani de la atestarea numelui. Patronul spiritual al localității este marele om politic Mihail Kolgăl­niceanu. Acesta a fost prim-ministru al României dar și ministru al Afacerilor Ex­terne, sub domnia... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2023, 11:15 (15945 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adolescent din Urziceni, trimis în judecată pentru «trafic de droguri»

Adolescent din Urziceni, trimis în judecată pentru «trafic de droguri»

Un adolescent de 17 ani, domiciliat în Urziceni, a fost trimis în judecată de către procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia sub acuzația de «trafic de droguri». Acesta a fost surprins încercând să vândă cannabis într-un loc public din localitate.

Se așteaptă decizia instanței Din primele informații, faptele s-au petrecut în toamna anului 2022, în mini-vacanța de Sfântul Andrei. Adolescentul, care la momentul comiterii faptei avea doar 16 ani, ar fi fost surprins de o patrulă de jandarmi în timp ce rula o țigară care conținea cannabis cu scopul de a o vinde în zona parcului central... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2023, 14:05 (12597 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

ANIF scoate la licitație reparațiile infrastructurii de irigații din județul Ialomița

ANIF scoate la licitație reparațiile infrastructurii de irigații din județul Ialomița

Potrivit unui anunț publicat în Sistemul Electronic de Achiziții Publice (SEAP), Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare a scos la licitație mai multe lucrări de reparații ce vizează infrastructura națională de irigații. O parte dintre aceste proiecte incluse pe lista de reabilitare a ANIF vizează și județul Ialomița. Dacă planurile se vor concretiza, suprafața irigabilă a județului nostru va crește cu încă 23 mii de hectare.

Reabilitarea Terasei Ialomița-Călmățui, la licitație Lucrările de reparații ale infrastructurii de irigații din județul Ialomița vizează Terasa Ialomița-Călmățui... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2023, 09:50 (19072 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene aleg forma de învățământ simultan

Din lipsă de elevi

Școlile ialomițene aleg forma de învățământ simultan

Învățământul simultan, formă de studiu în care elevii din două clase distincte studiază în același timp, este tot mai întâlnit în școlile ialomițene. Unitățile de învățământ apelează la această soluție de compromis din cauza numărului tot mai mic de elevi. În caz contrar, acestea ar fi în situația de a-și pierde personalitatea juridică și de a fi comasate cu alte unități cu efective mai mari de elevi.

Artificiul care salvează școlile Dincolo de fenomenul abandonului școlar, unitățile de învățământ din Ialomița sunt puternic afectate și de natalitatea tot mai scăzută. Astfel, școlile... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2023, 14:10 (9976 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția Județeană pentru Evidența Persoanelor va simplifica procesul de eliberare a actelor de stare civilă

Proiect-pilot în județul Ialomița

Direcția Județeană pentru Evidența Persoanelor va simplifica procesul de eliberare a actelor de stare civilă

Direcția Județeană de Evidență a Persoanelor Ialomița ar putea fi inclusă într-un proiect-pilot ce presupune informatizarea și digitalizarea procesului de depunere și procesare a ce­rerilor privind eliberarea actelor de stare civilă. Astfel, cetățenii care vor avea nevoie de documente de stare civilă nu vor mai fi nevoiți să stea la cozi sau să aștepte mai mult timp pentru a obține aceste acte oficiale. «Ne pregătim pentru această etapă foarte importantă pentru instituția noastră!» susțin oficialii Direcției Județene pentru Evidența Persoanelor Ialomița.

Bani europeni pentru digitalizarea Stării Civile... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2023, 09:55 (16439 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia votează împotriva propriilor interese

Război politic în orașul «adormiților»

Consiliul Local Slobozia votează împotriva propriilor interese

În urmă cu câteva săptămâni, Consiliul Local Slobozia a aprobat o hotărâre care permite unei firme de servicii funerare din oraș înhumarea morților. Decizia contravine prevederilor Legii 102, care precizează că acest tip de servicii este asigurat exclusiv de către administrația cimitirelor. Proiectul de hotărâre nu a primit avizul de legalitate din partea Instituției Prefectului Ialomița. La ședința din 7 noiembrie 2023, consilierii PSD și PRO România s-au abținut de la vot, refuzând să aprobe modificările aduse de administrația locală proiectului de hotărâre inițial. Decizia aduce prejudicii materiale și de imagine firmei Servicii Publice SRL, aflată în subordinea Consiliului Local.

... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2023, 12:25 (3694 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorii care profesează în Ialomița vor să lucreze la București

Marea migrație a magistraților

Judecătorii care profesează în Ialomița vor să lucreze la București

Consiliul Superior al Magistraturii a făcut publică lista judecătorilor care au înaintat instituției cereri de transfer către alte instanțe. În Ialomița există peste 15 astfel de solicitări, cele mai multe din partea judecătorilor din cadrul Judecătoriei Urziceni. În cazul în care toate aceste solicitări vor fi aprobate, instanța riscă să rămână doar cu un singur magistrat. Pe de altă parte, judecătorul Alin Ene, membru al Consiliului Superior al Magistraturii, a atras atenția pe rețelele de socializare cu privire la faptul că instanțele din județul nostru au acoperită doar 40% din schema de posturi dedicate magistraților. Oficialii judecăto­riilor din Ialomița au refuzat să comenteze public situația... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2023, 17:20 (14268 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări întârziate la Școala Gimnazială Valea Ciorii

Lucrări întârziate la Școala Gimnazială Valea Ciorii

Nici anul viitor elevii din Valea Ciorii nu vor învăța în școala modernă pe care le-au promis-o autoritățile locale cu 5 ani în urmă. Început în 2018, proiectul ar fi trebuit finalizat anul trecut, însă șan­tierul este încă deschis. Administrația locală susține că gradul ridicat de complexitate al lu­crărilor a generat această întârziere și că vor solicita o prelungire a termenului de execuție Ministerului Dez­voltării, Lucrărilor Publice și Administrației. Reabilitarea Școlii Valea Ciorii este finanțată prin PNDL 1 și costă aproape 1 milion de euro. În lipsa unui spațiu adecvat pentru studiu, elevii învață în containere de PVC, neautorizate sanitar. Oficialii Primăriei Valea Ciorii par să nu... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2023, 14:05 (7040 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Energia din surse regenerabile aduce investitori în județul Ialomița

Energia din surse regenerabile aduce investitori în județul Ialomița

Chiar dacă din punct de vedere investițional Ialomița se dovedește a nu fi atractivă, energia regenerabilă rămâne însă un domeniu de activitate în care principalii jucători pe piața de profil doresc să dezvolte afaceri. Așa se face că, potrivit datelor Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, noi parcuri fotovoltaice și eoliene se vor dezvolta în județul nostru în perioada următoare. Astfel, 5 noi parcuri fotovoltaice și unul eolian vor fi construite, în perioada următoare, pe raza județului nostru. Principalele investiții în acest domeniu se vor realiza, în mod surprinzător, la Bărbulești...

Energia verde în Ialomița... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2023, 09:55 (17474 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Amintiri dulci de la Amara»

Fragmente de memorie colectivă

«Amintiri dulci de la Amara»

Amara ultimilor 150 de ani a fost pretextul unei ex­poziții găzduite de către Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia. Expoziția a fost organi­zată de către Asociația «Vira» și reprezintă o încercare de a atrage atenția publicului național asupra importanței Lacului Amara în conștiința colectivă.

Un proiect de cercetare lăudabil Vineri, 3 noiembrie 2023, Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia a fost gazda unei expoziții intitulate «Amintiri dulci de la Amara-Turismul balnear în Stațiunea Amara, fragmente de memorie colectivă». Inițiativa, în fapt un proiect de cercetare... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2023, 10:10 (3460 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Vandalism urban sancționat de Poliția Locală Slobozia

Vandalism urban sancționat de Poliția Locală Slobozia

Mai mulți tineri din Cartierul Gării Noi au vandalizat prin incendiere locul de joacă amenajat de Primăria Slobozia în vara acestui an. Autorii minori ai faptei au fost identificați, iar părinții acestora vor fi obligați să plătească daunele.

Violență urbană gratuită La sfârșitul acestei veri, administrația locală din Slobozia a finalizat primul loc de joacă din Cartierul Gării Noi. În urmă cu două săptămâni, acesta a fost vanda­lizat prin incendiere. Valeriu Roșca, directorul DADP descrie situația: «Pur și simplu au dat foc... Au ars coșurile de gunoi și tartanul! Au făcut asta două... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2023, 13:55 (14938 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Utilizarea «Ghișeul.ro», misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Utilizarea «Ghișeul.ro», misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Termenul de «digitalizare» nu este comun celor mai multe pri­mării din județul Ialomița. O arată analiza Avocatului Poporului în ceea ce privește înrolarea primă­riilor din județ în aplicația «Ghișeul.ro». Deși funcționează de mai bine de 5 ani, doar un sfert dintre primăriile din județ au făcut demersuri pentru a le oferi accesul contribuabililor către această platformă informatică. Restul, au dat vina pe lipsa de personal sau pe calculatoarele vechi pe care le folosesc.

Digitalizarea lasă de dorit Platforma «Ghișeul.ro» a fost creată cu scopul de a permite contribuabililor... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2023, 10:05 (11715 vizualizări - 5 comentarii)

28 Iun 2026
237 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Polițiștii au tras focuri de armă la Fetești: A fost reținut un bărbat care a furat un autoturism!

Acțiune rapidă și fermă a polițiștilor ialomițeni, care au folosit armamentul din dotare la Fetești, pentru imobilizarea unui autoturism furat, condus de un bărbat de 26 de ani. Șoferul a fost reținut pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2020, 12:40
(6384 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii au efectuat percheziții pe raza județelor Călărași și Ialomița, într-un dosar de trafic de droguri de mare risc

Polițiștii specializați în combaterea criminalității organizate din București și Călărași,  împreună cu procurorii DIICOT-BT Călărași, au efectuat 17 percheziții domiciliare pe raza județelor Călărași ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2020, 10:05
(3519 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «furt calificat» și «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:25
(1881 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan pe străzile Sloboziei

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au depistat în flagrant un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:20
(1966 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Șofer fără permis al unui moped neînmatriculat

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au oprit, pentru control, un moped care circula pe raza comunei Perieți, al cărui conducător nu utiliza casca de protecție. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:15
(2134 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 96 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 10 martie 2020, 96 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:35
(3741 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii folosiți la cerșit

Situație revoltătoare în județul Ialomița. În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii ialomițeni, luni, 9 martie 2020, oamenii legii au descoperit doi minori, de 1 și, respectiv, 5 ani, folosiți la ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:30
(2078 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se întrerupe apa la Dridu!

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale liniilor de electricitate, RAJA SA Constanța informează clienții din localitatea Dridu cu privire la faptul că miercuri, 11 martie 2020, între orele ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:25
(2448 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Conducea beat un scuter

Un tânăr, de 26 de ani, din Fierbinți Târg, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost identificat în trafic în stare de ebrietate și cu permisul de conducere anulat. El a fost oprit luni, 9 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:20
(2908 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Măsuri preventive împotriva Covid-19

Societatea RAJA SA Constanța a implementat o serie de măsuri specifice, pentru a limita răspânidrea infecției cu noul Coronavirus. Toate centrele societății au fost dotate cu materiale și soluții dezinfectate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:15
(2253 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Agenții Poliției Rurală Slobozia au oprit pentru control pe raza comunei Bucu un autoturism condus de un tânăr, de 20 de ani, din București. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:10
(2481 vizualizări - 0 comentarii)


Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Reprezentanții Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență au ajunțat faptul că în perioada 11-22 martie a.c., toate școlile din România, implicit Ialomița, vor fi închise ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 22:15
(2816 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție pentru un bărbat care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica

Polițiștii ialomițeni au emis duminică, 8 martie 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 47 de ani, din Slobozia, care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica. Astfel, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:55
(3877 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: I-a luat foc casa

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 21,20, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Gârbovi. La locul solicitării s-au deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:45
(2030 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ialomița: Arestat pentru «conducere fără permis»

Vineri, 6 martie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:40
(2292 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 8 martie a.c., polițiștii din Jilavele au oprit pentru control, pe raza comunei Armășești, un autoturism condus de un bărbat, de 51 de ani, din Urziceni. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:35
(2491 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente violente la Amara și Coșereni

Accidente violente la Amara și Coșereni

Duminică, 8 martie, a.c., în jurul orelor 10,15, s-a produs un accident rutier produs în orașul Amara, în care au fost implicate un autoturism și un autotren. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:30
(6071 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație

Ialomița: Incendii de vegetație

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 14,55, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu de vegetație uscată și gunoi, izbucnit pe raza localității Manasia. Pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:15
(1646 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 13,50, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la Fetești, cu implicarea a două autoturisme. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune s-au ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:10
(2807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 106 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 6 martie 2020, 106 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:20
(2960 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 9-13 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:15
(5634 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând de luni, 9 martie 2020, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». Până ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 15:20
(2972 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis pe străzile din Fetești

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Fetești au oprit pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un bărbat, de 27 de ani, din Dragalina. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:25
(5120 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Carambol cu 3 vehicule

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia au intervenit la un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit că în timp un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:20
(2542 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Razie cu percheziții la Slobozia

Razie cu percheziții la Slobozia

Joi, 5 martie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale și creșterea gradului de siguranță a cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:40
(2641 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare antipseudopestoasă la galinacee

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță crescătorii și deținătorii de păsări domestice că, în această perioadă, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:25
(3647 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concubina și-a bătut bărbatul, iar polițiștii au emis un ordin de protecție

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unei femei, de 49 de ani, care și-ar fi lovit concubinul în timp ce se aflau la domiciliu. Polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:20
(5536 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Doi șoferi băuți, implicați într-un accident

Doi șoferi din Sfântu Gheorghe, aflați sub influența băuturilor alcoolice, au fost implicați într-un accident de circulație pe raza comunei Malu. Mai mult, unul dintre aceștia avea permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:50
(1872 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Ialomița: Trei accidente, trei răniți

Miercuri dimineața, 4 martie a.c., în jurul orei 7,00, s-a produs un accident de circulație în localitatea Movilița soldat cu rănirea unui minor. Din primele verificări efectuate a reieșit faptul că, timp ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:40
(1688 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Prins beat la volan

Miercuri, 4 martie a.c., în jurul orelor 19,00, polițiștii din Platonești au depistat în trafic, în comuna Gura Ialomiței, un bărbat în vârstă de 45 de ani, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:35
(1968 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...