Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița, județul cu tot mai puțini locuitori

Ialomița, județul cu tot mai puțini locuitori

Direcția Județeană de Statistică Ialomița arată faptul că fenomenul scăderii populației se intensifică la nivelul jude­țului. În 2025, nu­mărul locuitorilor din județul Ialomița a fost cu aproape 2700 de persoane mai mic față de cel înregistrat în 2024. Cauza este gene­rată de sporul natural negativ.

 

Scădere a populației județului Ialomița Datele Direcției Județene de Statistică Ialomița arată că, în 2025, populația după domiciliu a județului Ialomița a fost de 272389 de persoane, din care 133617 de bărbați și 138772 de femei. Pe medii de rezidență... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2026, 10:20 (2638 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Dosar penal după ce un minor de 14 ani și-a agresat prietenul de 13 ani

S-a întâmplat la Slobozia

Dosar penal după ce un minor de 14 ani și-a agresat prietenul de 13 ani

Polițiștii din Slobozia au în­tocmit un dosar penal în care principalul suspect este un minor de 14 ani. Acesta este acuzat de faptul că ar fi dorit ca prietenul său de joacă, în vârstă de 13 ani, să-i dea telefonul său mobil. Pentru că băiatul a refuzat, între cei doi a izbucnit un scandal, soldat cu rănirea copilului de 13 ani. Victima a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru acordarea îngrijirilor medicale. Cazul a intrat și în atenția Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița.

 

Agresat din cauza telefonului mobil... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2026, 09:50 (1559 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Purtare abuzivă» și «agresiuni sexuale», în școlile din Ialomița

«Purtare abuzivă» și «agresiuni sexuale», în școlile din Ialomița

O statistică a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată faptul că «violența școlară», indiferent de forma în care se manifestă, este tot mai prezentă în unitățile de învățământ din Ialomița. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița refuză să recunoască public faptul că situația este complet scăpată de sub control, iar inspectorii de specialitate dau publicității, prin intermediul canalelor de comunicare oficiale, detalii nesemnificative despre anumite campanii preventive pe care le-au desfășurat.

 

«Violența școlară», o problemă tot mai actuală... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2026, 10:15 (4726 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Urziceni: Centru pentru adulți cu dizabilități, în conservare din cauza lipsei de personal

Urziceni: Centru pentru adulți cu dizabilități, în conservare din cauza lipsei de personal

Fostul centru rezidențial pentru copii, administrat de Direcția Generală de Asis­tență Socială și Protecția Copilului Ialomița, a fost transformat în centru dedicat îngrijirii persoanelor adulte cu handicap. Reabi­litată cu bani acordați de Consiliul Județean Ialomița, unitatea este în prezent în conservare din cauza lipsei de personal care să aibă grijă de persoanele cu diza­bilități. Mai mult, DGASPC Ialomița a dispus suspendarea internării de noi cazuri de beneficiari adulți cu handicap.

 

Memorandum trimis Guvernului, niciun răspuns Comisia... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2026, 12:15 (4478 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

În primăriile din Ialomița trebuie să rămână 1634 de posturi

Prin decizia Guvernului României

În primăriile din Ialomița trebuie să rămână 1634 de posturi

Reducerea posturilor din administrația locală stabilită de Guvernul României, prin reforma administrativă, nu înseamnă concedierea colectivă a funcționarilor publici. Calculele efectuate de Prefectura Ialomița arată că în primăriile din județ și Consiliul Județean Ialomița trebuie să rămână 1634 de posturi, dintr-un total estimat la peste 2800 de posturi. Astfel, în baza unui calcul matematic, administrațiile locale trebuie să elimine 1256 de posturi. Prin aplicarea metodelor de calcul prevăzute de actele normative, doar aproximativ 150 de angajați din administrația locală a județului Ialomița vor fi concediați. O situație specială se întâmplă î... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2026, 07:55 (3764 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poluarea olfactivă din Slobozia, o problemă greu de gestionat de către autorități

Amenzi și dosare penale, mirosul pestilențial persistă

Poluarea olfactivă din Slobozia, o problemă greu de gestionat de către autorități

De aproape o lună, problema poluării olfactive din Slobozia a reintrat în atenția autorităților județene din Ialomița. Verificările au scos la iveală deficiențe atât în modul în care funcționează stația de epurare a orașului, administrată de Urban SA, cât și existența unor cantități importante de deșeuri periculoase și nepericuloase, aduse la Slobozia de firma Clean Cyclo SRL. Considerate responsa­bile de întreaga situație «pestilențială», cele două societăți au fost sancționate de Garda de Mediu Ialomița și sunt vizate acum de o anchetă penală a IPJ Ialomița. Acțiunile autorităților nu au rezolvat însă problema de fond a poluării olfactive... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2026, 10:20 (3184 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul eolian de 253,1 MW din Ialomița, în plină construcție

Parcul eolian de 253,1 MW din Ialomița, în plină construcție

Parcul eolian din Ialomița, aflat în plină construcție, va deveni una dintre cele mai mari dezvoltări private de energie regenerabilă aflate din România, fiind parte integrantă a platformei mai ample «Wind Rose» (506 MW), una dintre inițiativele private semnificative de energie regenerabilă din țară. Dezvoltat de firma Greenvolt Group, prin intermediul Greenvolt Power, un dezvoltator global de proiecte la scară largă de energie eoliană, solară și de stocare a energiei în baterii, parcul eolian din Ialomița se bazează pe pachet de finanțare în valoare de 348 milioane de euro. Finanțarea a fost structurată alături de un grup bancar format din UniCredit Bank... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2026, 16:25 (3488 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Orașele ialomițene cu cea mai ridicată infracționalitate

Orașele ialomițene cu cea mai ridicată infracționalitate

Coeficienții de criminalitate reprezintă un indicator care îi ajută pe polițiști să evidențieze o hartă a locurilor în care se produc cele mai multe infracțiuni. În Ialomița, cele mai nesigure orașe, în 2025, au fost declarate Slobozia, Urziceni, Țăndărei și Fetești. Oamenii legii lucrează acum la un plan de a diminua pericolele înregistrate în aceste comunități.

 

Orașe cu cele mai multe infracțiuni Datele Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că, în 2025, în Ialomița au fost comise peste 7000 de infracțiuni, ce... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2026, 14:40 (6532 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pacienții cu afecțiuni oncologice, transport GRATUIT pentru deplasări

Pacienții cu afecțiuni oncologice, transport GRATUIT pentru deplasări

Avându-se în vedere necesitatea deplasărilor frecvente pentru tratamente (chimioterapie, radioterapie), transportul pacien­ților oncologici în România be­neficiază de anumite facilități și programe. Astfel, potrivit pa­chetului de servicii medicale de bază, pacienții oncologici care sunt netransportabili cu mijloace de transport convenționale pot beneficia de transport cu ambulanța (transport sanitar neasistat) de la și către domiciliu, pentru tratamente. Se impune însă o recomandare medicală, decontările urmând a se realiza prin Casa Națională de Asigurări de Sănătate și Casele Județene. În acest sens, există firme private de ambulanță... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2026, 11:05 (6077 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reorganizarea unităților de Parchete de pe lângă judecătorii, în vizorul Ministerului Justiției

Reorganizarea unităților de Parchete de pe lângă judecătorii, în vizorul Ministerului Justiției

Printr-un proiect de la finele lunii februarie 2026, Ministerul Justiției propune desființarea a cel puțin 130 unități de Parchete de pe lângă judecătorii. Parchetele de pe lângă judecătorii rămase vor avea sediile principale în municipiile reședință de județ, fostele unități transformându-se în sedii secundare. Reorganizarea Parchetelor propusă de actualul ministru al Justiției, social-democratul Radu Marinescu, aduce drept exemplu cazul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, încadrat la categoria «problemă generalizată la unitățile de Parchet cu schemă redusă», neocuparea funcțiilor de conducere prin concurs sau examen deși î... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2026, 07:55 (2232 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încă 10 microbuze electrice pentru elevii școlilor rurale

Investiție în Educație a Consiliului Județean Ialomița

Încă 10 microbuze electrice pentru elevii școlilor rurale

«Elevii din județul Ialomița beneficiază de un transport școlar mai modern și ecologic, o dată cu introducerea a încă 10 microbuze electrice în școlile rurale. Proiectul, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență, „Componenta C15-Educație, Reforma 6, Investiția 10“, face parte dintr-un program amplu care vizează atât creșterea accesului la Educație, cât și reducerea impactului asupra mediului» se arată într-un comunicat al Consiliului Județean Ialomița. Astfel, instituția județeană implementează o nouă etapă a proiectului «Microbuze electrice pentru elevi», prin repartizarea a 10 microbuze electrice către unitățile... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2026, 15:35 (1928 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Tânăr reținut pentru «lipsire de libertate» și «tentativă de viol asupra unui minor»

Ialomița: Tânăr reținut pentru «lipsire de libertate» și «tentativă de viol asupra unui minor»

Un tânăr de 23 de ani a fost reținut de polițiști după ce a sechestrat și a încercat să violeze o tânără de 17 ani din Grivița. Din fericire, agresorul a fost prins în scurt timp de către polițiști. Acesta a fost prezentat instanței cu propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile.

 

Sechestrată și obligată să întrețină raporturi sexuale cu agresorul Alerta a fost dată de o tânără de 17 ani, din comuna Grivița, care a utilizat discret funcția SOS a telefonului mobil pentru a apela numărul unic de urgență 112. Aceasta ar fi fost blocată ... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2026, 10:50 (5610 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Copii neglijați de mamă, preluați de Protecția Copilului

Slobozia: Copii neglijați de mamă, preluați de Protecția Copilului

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialo­mița a deschis o anchetă într-un caz de neglijență a minorilor. Printr-un apel la 112, instituția a fost sesizată de un copil, în vârstă de 12 ani, cu privire la faptul că a fost lăsat singur în casă de mama sa, alături de alături de alți doi frați mai mici. Asistenții sociali ai DGASPC Ialomița s-au deplasat către locuința în care minorii se aflau și au dispus internarea lor temporară într-un centru pe care instituția îl administrează.

 

Verificările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2026, 14:55 (2573 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrările la Sala Polivalentă din Slobozia, reluate din aprilie 2026

Lucrările la Sala Polivalentă din Slobozia, reluate din aprilie 2026

Proiectul Sălii Polivalente din Slobozia, de­pus undeva prin vara anului 2018 pe mandatul ex-edilului Adrian Mocioniu, cu o va­loare ini­țială de 66,50 milioane de lei, figu­rează în pre­zent pe lista lucrărilor în execuție la Compania Națională de Investiții cu o valoare de 82,04 milioane de lei. Între timp, în ianuarie 2023, oficialii Sloboziei semnează contractul de finanțare pentru proiectarea și execuția Sălii de Sport Polivalentă din municipiul reședință de județ, sub mandatul ex-primarului Dragoș Soare parafându-se și ordinul de începere al lucrărilor, de această dată cu o valoare actua­lizată de 70,75 milioane de lei. Aceasta... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2026, 08:20 (2222 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Femeie bătută cu bestialitate în incinta unui motel din Slobozia

Femeie bătută cu bestialitate în incinta unui motel din Slobozia

O femeie de 40 de ani a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce a fost bătută cu bestialitate în incinta unui motel din oraș. Incidentul s-ar fi produs în dimineața zilei de joi, 19 martie 2026. Agresorul, un tânăr de 24 de ani, a fost identificat de polițiști. Polițiștii au fost sesizați de către reprezentanții unității de cazare: «La fața locului s-au deplasat polițiștii, iar în urma verificărilor efectuate, s-a stabilit că, pe fondul unui conflict spontan, femeia a fost agresată fizic, fiind lovită în zona feței cu un obiect contondent». Dosarul penal deschis în cauză a fost preluat de Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia, însă ar putea fi declinat către Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița. Aproape desfigurată, victima a avut nevoie de consultații și intervenții medicale chirurgicale.... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2026, 16:15 (9821 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unitate de Accidente Vasculare Cerebrale acute, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Unitate de Accidente Vasculare Cerebrale acute, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă «undă verde» de la Minis­terul Sănătății pentru înfiin­țarea unei Unități de Acci­dente Vasculare Cerebrale acute, ce va funcționa în cadrul Secției Neurologie a unității medicale. Scopul acestei Unități vizează mo­nitorizarea pacienților care au bene­ficiat de tromboliză, o procedură medicală aplicată persoanelor care au suferit un accident vascular.

 

Sprijin pentru pacienții cu AVC De mai bine de 2 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia dispune de toate faci­litățile necesare pentru... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2026, 12:20 (3654 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Bloc vandalizat de persoane posibil consumatoare de droguri

Se întâmplă la Slobozia

Bloc vandalizat de persoane posibil consumatoare de droguri

Problema consumului de droguri revine în atenția opiniei publice după ce locatarii blocului U2 din Slobozia au sesizat pe adresa redacției noastre modul în care persoane necunoscute, posibil consumatoare ale substanțelor interzise, au vandalizat imobilul. Oamenii reclamă si­tu­ația și vor ca autoritățile să adopte măsuri. Între timp, DIICOT-Serviciul Teritorial Ialomița a cerut instanței de judecată ares­tarea a doi cetățeni din Sri Lanka, acuzați de «trafic de droguri».

 

Locatarii cer autorităților să intervină Incidentul de la blocul... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2026, 07:55 (3958 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Taxa pe gunoi», redusă la nivelul orașelor Fierbinți-Târg și Căzănești

Prin hotărâre a Consiliului Județean Ialomița

«Taxa pe gunoi», redusă la nivelul orașelor Fierbinți-Târg și Căzănești

În sistem online, Consiliul Județean Ialomița s-a convocat într-o ședință extraordinară marți, 17 martie 2026. Pe ordinea de zi a plenului Consiliului a existat un singur proiect de hotărâre, cel prin care, de fapt, s-a redus «taxa pe gunoi» la nivelul a două orașe, respectiv Fierbinți-Târg și Căzănești.

 

Ședință cu o singură hotărâre Consilierii județeni au avut de adoptat un singur proiect de hotărâre la ședința extraordinară de marți, 17 martie 2026. Cel referitor la «acordarea unui mandat special reprezentantului legal al UAT Județul Ialomița»... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2026, 12:20 (2735 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia, obligată să revoce retragerea terenurilor pentru tineri

Primăria Slobozia, obligată să revoce retragerea terenurilor pentru tineri

Administrația locală din Slobozia a fost obligată să revoce o parte dintre hotă­rârile Consiliului Local prin care s-a dispus retragerea dreptului de folo­sință gratuită asupra terenurilor acordate în baza Legii 15/2003. Decizia a fost adoptată după ce o parte dintre tinerii rămași fără respectivele tere­nuri au demonstrat că Primăria Slobo­zia, în mod eronat, le-a anulat dreptul de a beneficia de aceste terenuri.

 

Scandal pe terenurile acordate tinerilor Încă din vara anului trecut, administrația locală din Slobozia a decis să facă demersuri... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2026, 09:10 (4645 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA Slobozia, a demisionat!

Presiunea «poluării olfactive»

Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA Slobozia, a demisionat!

În plin scandal al «poluării olfactive», directorul general al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu a demisionat din funcție. Alături de acesta, și directorul de Dezvoltare, Dan Manea a demisonat... Informația a fost confirmată de Marian Pavel, președintele Consiliului Jude­țean Ialomița, instituție care reprezintă acționarul majoritar al operatorului regional de apă și canalizare Urban SA Slobozia. Între timp, în spațiul public au apărut noi informații referitoare la activitatea stației de epurare exploa­tată de Urban SA Slobozia, obiectivul fiind consi­derat «principala sursă de poluare olfactivă» la nivelul munici­... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 17:05 (16758 vizualizări - 22 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
309 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

«Ziua Drapelului», sărbătorită la Slobozia

Autoritățile din Slobozia vor serba și anul acesta «Ziua Drapelului». Evenimentul se va desfășura vineri, 26 iunie 2015, în Piața Unirii din oraș. Momentul va fi marcat printr-o slujbă religioasă, dar și ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 20:15
(2619 vizualizări - 0 comentarii)


Tabără de vară în stațiunea Amara

Eveniment inedit la Amara. Reprezentanții Clubului Montan Excelsior Slobozia îi invită pe toți pasionații de aventură să petreacă un week-end de neuitat pe plajele din stațiune. Astfel, între 31 iulie- ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 19:10
(7161 vizualizări - 3 comentarii)


Jandarm ialomițean, campion la tenis de câmp

Jandarm ialomițean, campion la tenis de cîmp

Finala campionatului de tenis de cîmp organizată în cadrul Ministerului Afacerilor Interne în municipiul Cluj-Napoca, în perioada 15-20 iunie 2015, a fost cîștigată la categoria «sub 35 de ani» de plutonierul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 18:40
(4461 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița, primul loc pe țară la depunerea cererilor unice de plată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Ialomița informează că la termenul-limită de depunere a cererii unice de plată 2015 fără penalități, respectiv 15 iunie 2015, județul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 18:05
(3789 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Examenul de Capacitate, în siguranță

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 22-26 iunie 2015, ordinea și siguranța publică la 9 centre de examinare și 2 pentru evaluare, dar și măsuri de ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 17:25
(3488 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 iunie, data limită pentru plata obligațiilor fiscale

Administrația Județeana a Finantelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că data de 25 iunie este termenul limită pentru declararea și efectuarea plăților obligațiilor fiscale aferente perioadei ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 16:05
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: 11 ha de orz, mistuite de flăcări

Scînteile produse de un utilaj agricol au dus la izbucnirea unui incendiu la un lan de orz de pe raza localității Bărbulești. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza zilei de sîmbătă, 20 iunie 2015, iar ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 15:20
(3348 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului patru bărbați, cu vîrstele cuprinse între 35 și 51 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 14:40
(2515 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 accidente, 7 persoane rănite

La sfîrșitul săptămînii precedente, în perioada 19-21 iunie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs 6 accidente rutiere, soldate cu rănirea a șapte persoane. Vineri, 19 iunie, Poliția a fost sesizată cu ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 13:35
(2979 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța participanților la trafic, prioritate a polițiștilor ialomițeni

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 12:15
(3946 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița au fost angrenați, în perioada 12-14 iunie 2015, ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 11:05
(3080 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 39 de facturi fictive și peste 2,24 milioane de lei evaziune

Potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «procurorii au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul DUMITRU ANDREI,  sub ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2015, 14:05
(9117 vizualizări - 2 comentarii)


Inventarierea terenurilor în județul Ialomița

În data de 17 iunie a.c., Instituția Prefectului a organizat o nouă reuniune de lucru a specialiștilor însărcinați cu inventarierea terenurilor disponibile pe teritoriul județului Ialomița, în vederea finalizării ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2015, 18:30
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la sediul Finanțelor. Persoane bănuite de evaziune fiscală și fapte de corupție!

În dimineața zilei de miercuri, 17 iunie 2015, polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează 6 percheziții la sediul unei instituții publice, la punctul de lucru al unei ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2015, 10:35
(11211 vizualizări - 12 comentarii)


Bărcănești: Băiat de 13 ani, ucis de fulger

Marți, 16 iunie a.c., în jurul orei 9,10, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unui băiat, în vîrstă de 13 ani, care a fost lovit de un fulger, la aproximativ 3 km distanță de localitatea ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 17:20
(6018 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere, un mort și trei persoane rănite

Sîmbătă și duminică, 13/14 iunie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu decesul unei persoane și rănirea altor trei. Astfel, sîmbătă, 13 iunie a.c., Poliția a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 14:35
(5242 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 100000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 12-14 iunie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 13:50
(4583 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident mortal

Ialomița: Accident mortal

Un tînăr în vîrstă de 20 ani a decedat după ce autoturismul pe care îl conducea a părăsit partea carosabilă și s-a oprit într-un copac. Evenimentul s-a produs luni, 15 iunie 2015, în jurul orei 10,55, pe ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 12:35
(7260 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Săveni, înecat în rîul Ialomița

Duminică, 14 iunie a.c., în jurul orei 13,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru recuperarea trupului neînsuflețit al unui bărbat din apele rîului Ialomița, pe raza orașului Țăndărei. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 11:45
(6148 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Valea Măcrișului

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de persoane rămase neidentificate a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Valea Măcrișului ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 11:05
(4181 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: PERCHEZIȚII LA PERSOANE BĂNUITE DE ABUZ ÎN SERVICIU ȘI FALS

Luni, 15 iunie 2015, polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița efectuează 9 percheziții, în două județe, la persoane bănuite de abuz în serviciu și fals intelectual. Astfel ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2015, 10:25
(5783 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Proxeneți arestați pentru 20 de zile

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au dispus, la data de 10.06.2015, punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații DUMITRU IONUȚ DORU, zis «Papaie ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 20:10
(12067 vizualizări - 10 comentarii)


Sediu nou pentru Postul de Poliție Moldoveni

Sediu nou pentru Postul de Poliție Moldoveni

Începând de joi, 11 iunie 2015, cetățenii și polițiștii comunei Moldoveni-Ialomița beneficiază un nou sediu de Poliție, adecvat activității de primire a publicului și soluționarea problemelor cu care cetățeanul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 17:40
(6103 vizualizări - 1 comentariu)


Rezultatele concursurilor serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Rezultatele concursurilor serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

În urma desfășurării fazei județene a competiției serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență, pe primul loc s-au clasat echipajul Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Căzănești ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 16:55
(9341 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termene la depunerea cererilor pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează fermierii, precum și pe toți cei interesați, cu privire la conținutul recentei Ordonanțe de Urgentă a Guvernului nr ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 16:05
(9025 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două femei, acroșate de un autoturism pe trecerea de pietoni!

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orei 13,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 15:25
(4132 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA Ialomița: Ecocondiționalitatea pentru Măsura 215 «Bunăstarea animalelor»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează fermierii solicitanți ai plaților pentru Măsura 215 «Bunăstarea animalelor» că au obligația de a respecta normele ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 14:15
(7526 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii mai 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7149 șomeri, din care 1565 șomeri indemnizați, respectiv 5584 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 13:05
(4527 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor ialomițeni

4 persoane bănuite de comiterea mai multor infracțiuni au fost reținute de către polițiști în urma defășurării unor acțiuni de amploare pe raza județului Ialomița. Peste 50 de polițiști din cadrul Poliției ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2015, 21:40
(6439 vizualizări - 5 comentarii)


Urziceni: Arestat pentru deținerea de arme și muniții

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni au pus în mișcare acțiunea penală față de MIHAI NICOLAE, pentru săvîrșirea infracțiunii de nerespectare a regimului armelor ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2015, 19:25
(4238 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...