Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Nitramonia caută soluții pentru redeschiderea fostului Combinat Chimic din Slobozia

Nitramonia caută soluții pentru redeschiderea fostului Combinat Chimic din Slobozia

Activitatea fostului Combinat Chimic din Slobozia, deținut în prezent de compania Nitramonia Bacău, este în impas. Reprezentanții societății susțin că, din cauza prețului prea mare al gazelor naturale, principala materie primă utilizată pentru obținerea îngrășămintelor, nu pot să pună în funcțiune liniile de producție. În momentul de față se poartă negocieri cu un distribuitor de gaze naturale în vederea obținerii unui preț mai avantajos. În 2022, Nitramonia a propus un plan investițional pentru fostul Combinat Chimic din Slobozia în valoare de 5 milioane de euro, o parte dintre investiții fiind deja realizate...

Se caută soluții... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2023, 11:10 (5967 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Lucrări în grafic pentru «sistemul integrat de transport durabil» din Fetești

45,1 milioane de lei în 5 ani

Lucrări în grafic pentru «sistemul integrat de transport durabil» din Fetești

Inițiat în 2020 și finanțat din fonduri UE, proiectul «Sistem integrat de transport durabil în Municipiul Fetești» a ajuns la jumătatea drumului. Administrația locală susține că proiectul se desfășoară conform graficului și că Fetești va deveni în următorii ani «oraș verde».

Un proiect de milioane Administrația din Fetești a inițiat în anul 2020 un proiect de investiții finanțat prin Programul Operațional Regional 2014-2020, «Axa prioritară 3-Sprijinirea tranziției către o economie cu emisii scăzute de carbon». Obiectivul general al proiectului îl reprezintă crearea în municipiul Fetești... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2023, 15:10 (2727 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaluarea tehnică a investiției «Dytras», finalizată la sfârșitul lunii octombrie 2023

La Slobozia

Evaluarea tehnică a investiției «Dytras», finalizată la sfârșitul lunii octombrie 2023

bonus: Stația de Tratare, caz similar

Administrația locală a nominalizat o comisie internă care realizează evaluarea tehnică a investițiilor realizate în urmă cu 15 ani la Stația de Epurare a orașului Slobozia. Decizia a fost adoptată în urmă cu 3 săptămâni după ce primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a deschis unul dintre con­tainerele cu echipamente lăsate în urmă de către firma care a realizat investi­țiile. «Evaluarea va fi finalizată până la finalul lunii octombrie... Vrem să avem o evidență clară a lucrărilor efectuate și plătite de către municipalitate!» susține acum Dragoș Soare. Reamintim că valoarea investiției realizate în urmă cu 15 ani la Stația de Epurare a orașului Slobozia se ridică la 6,7 milioane de euro.

... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2023, 10:50 (5763 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Un singur candidat a promovat examenul pentru intrarea în Baroul Ialomița

Un singur candidat a promovat examenul pentru intrarea în Baroul Ialomița

În urmă cu o lună, la nivel național, Uniunea Națională a Barourilor din România a organizat examenul de primire în profesie destinat celor care vor să devină avocați. La nivelul jude­țului Ialomița s-au înscris la această testare trei candidați, însă doar unul singur a fost declarat «admis». Oficialii Baroului Ialomița susțin faptul că instituția are nevoie de avocați tineri, având în vedere faptul că aproape jumătate dintre cei care își desfășoară activitatea în prezent se află în pragul pensionării. Ieșirea din profesie ar putea afecta, pe viitor, plata pensiilor, având în vedere faptul că avocații, potrivit legii, au un sistem propriu de pensii, prin intermediul Casei de Asigurări a Avocaților... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2023, 13:20 (9883 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a finalizat cartografierea cimitirelor municipale

Locuri de veci pentru vii

Slobozia a finalizat cartografierea cimitirelor municipale

Procesul de cartografiere a cimitirelor municipale a fost finalizat. Conform datelor oficiale, la acest moment există 565 de locuri de veci disponibile în cimitirele din Bora și Slobozia Nouă. Pentru a disponibiliza noi locuri de veci, administrația locală a cheltuit peste 600000 de lei. «Asigurăm locuri de veci pentru cei care fac dovada unor probleme de sănătate grave și pentru cei care au vârste peste 70 de ani...» confirmă Dorina Milea, directorul Servicii Publice Slobozia SRL.

S-a rezolvat și nu prea Timp de mai bine de 10 ani, până în anul 2021, Slobozia s-a confruntat an de an... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2023, 16:20 (14390 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii beau apă din fântâni și circulă pe drumuri de pământ

După 30 de ani

Ialomițenii beau apă din fântâni și circulă pe drumuri de pământ

O analiză a Institutului Național de Statistică arată faptul că situația în ceea ce privește conectarea județului Ialomița, în ultimii 30 de ani, la uti­lități publice, nu s-a schimbat semnificativ. Mii de oameni au nevoie de apă curentă, gaze naturale, energie electrică și drumuri mai bune pe care să circule. Într-un singur aspect ne situăm ceva mai bine, iar asta vizează «zonele verzi». Între 1990 și 2022, Ialomița a reușit să-și îmbunătățească suprafața de «spații verzi», dar doar în cazul zonelor urbane. În mediul rural, deficitul de parcuri sau zone de recreere a rămas neschimbat.

Un județ blocat în timp... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2023, 15:05 (6652 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procesul cu foștii angajați, pierdut de fostul director al APM Ialomița

Procesul cu foștii angajați, pierdut de fostul director al APM Ialomița

Înainte de a «pleca» la Garda de Mediu Ialomița, Laurențiu Ghiauru a dat în judecată funcționarii Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, instituție pe care a condus-o vreme de aproape 8 ani, pe care i-a acuzat de «încălcarea dreptului la onoare, demnitate, reputație și imagine». Sătui de comportamentul abuziv al fostului director, oamenii și-au exprimat nemulțumirea într-un memoriu pe care l-au înaintat Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor, dar și Agenției Naționale pentru Protecția Mediului. Procesul a început anul trecut și s-a finalizat, în primă instanță, în urmă cu o săptămână, când Tribunalul Ialomița le-a dat dreptate funcționarilor APM.

Istoria unui scandal... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2023, 11:05 (6807 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

DGASPC Ialomița garantează viitorul tinerilor instituționalizați

DGASPC Ialomița garantează viitorul tinerilor instituționalizați

Ialomița susține în sistemul de protecție a copilului 98 de tineri cu vârste peste 16 ani. La sfârșitul lunii septembrie 2023, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a organizat o întâlnire publică în cadrul căreia a prezentat acestor tineri oportunitățile pe care le au în cazul în care se hotărăsc să părăsească sistemul. Nicoleta Adriana Bogatoniu și Ionuț Valentin Godea sunt doi dintre tinerii care au fost prezenți în sală. Pentru ei și pentru ceilalți 96 de tineri care vor părăsi sistemul în următorii ani, lumea este un loc «înfricoșător». Dar știu că Statul va avea grijă de ei până la 26 de ani. Cu o condiție: să învețe sau să muncească!

Prima întâlnire oficială cu viitorul... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2023, 17:50 (4892 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

150 locuri de casă disponibile în Cartierul «Gării Noi» Slobozia

150 locuri de casă disponibile în Cartierul «Gării Noi» Slobozia

La 14 ani distanță de la concesionarea primelor locuri de casă din Cartierul «Gării Noi», administrația face o nouă ofertă. Conform estimărilor oficiale, în zonă au fost disponibilizate aproximativ 150 loturi de teren în suprafață de 300 mp care pot fi concesionate. Extinderea Cartierului este posibilă grație investițiilor făcute în ultimii ani pentru asigurarea utilităților.

Din 2009 până în 2024 În anul 2009, administrația Ionașcu concesiona primele locuri de casă în Cartierul Gării Noi. În următorii 14 ani, cei peste 200 de tineri care au beneficiat de această «facilitate» oferită... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2023, 10:55 (6383 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Investiții în «potabilizarea apei» la Miloșești și Albești

Primul pas către aplicarea Master Planului

Investiții în «potabilizarea apei» la Miloșești și Albești

Localitățilie Miloșeșți și Albești vor fi primele beneficiare ale investițiilor în «extinderea și reabilitarea sistemelor de apă și apă uzată în județul Ialomița». Grație unei asocieri dintre Consiliul Județean Ialomița și cele două localități, Miloșești va avea o stație de clorinare a apei, iar Albești va schimba conductele de apă din comună, vechi de peste 30 de ani. Investițiile sunt considerate prioritate și ar putea fi finalizate în mai puțin de o jumătate de an.

Master Planul poate fi aplicat Consiliul Județean Ialomița face primele demersuri pentru aplicarea Master Planului pentru... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2023, 15:05 (2246 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile caută soluții pentru derularea programelor «Cornul și Laptele» și «Masa Caldă»

Autoritățile caută soluții pentru derularea programelor «Cornul și Laptele» și «Masa Caldă»

La aproximativ o lună distanță de la debutul noului an școlar, elevii din Ialomița nu beneficiază de cele două programe ale Guvernului României, «Cornul și Laptele» și «Masa Caldă». Primul se derulează prin intermediul Consiliului Județean Ialomița, iar cel de-al doilea direct prin primăriile care au în administrare școlile incluse în proiect. Nicio instituție nu are încă vești cu privire la momentul în care aceste proiecte se vor derula. «Este mult de muncă și procedura este stufoasă...» susține Adrian Ionescu, secretarul general al Consiliului Județean Ialomița.

Program prins în hățișul legislativ... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2023, 11:05 (1695 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Productivitate scăzută pentru culturile de porumb și floarea-soarelui

Secetă pedologică în Ialomița

Productivitate scăzută pentru culturile de porumb și floarea-soarelui

Producții mult sub așteptări în ceea ce privește culturile de porumb și floarea-soarelui înființate în primăvara anului 2023 în județul Ialomița. Liderii celor mai impor­tante organizații care susțin interesele agricultorilor ialomițeni, Forumul Agricultorilor și Proce­satorilor Profe­sioniști din România și Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița, susțin faptul că «porumbul și floarea-soarelui au fost puternic afectate din cauza sece­tei pedologice extreme, fenomen instalat în județul nostru de aproape 3 ani». Mai mult, pe lângă productivitatea scăzută, prețurile cerealelor s-a redus la jumătate față de cele de anul trecut.

Culturi compromise... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2023, 22:05 (3482 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani publici pentru întreținerea cataloagelor electronice utilizate în școlile ialomițene

Ministerul Educației a promis, dar s-a răzgândit

Bani publici pentru întreținerea cataloagelor electronice utilizate în școlile ialomițene

24 de unități de învățământ din județul Ialomița au fost înscrise, cu 3 ani în urmă, în proiectul-pilot al Ministerului Educației privind utilizarea catalogului electronic. Deși aplicația informatică ar fi trebuit gestionată centralizat și fără costuri, școlile s-au văzut nevoite să caute singure firme care să le asigure platformele informatice și care să le învețe să utilizeze aplicațiile. Totul, evident, pe cheltuiala proprie. Banii școlilor vin însă din bugetele locale ale primă­riilor în administrarea cărora se află, iar factura pentru întreținerea cataloagelor electronice se achită anual.

Catalog electronic din banii primăriilor... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2023, 17:20 (1892 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jocuri de lumini și muzică oferite de noile fântâni arteziene ale Sloboziei

Jocuri de lumini și muzică oferite de noile fântâni arteziene ale Sloboziei

Proiectele de modernizare ale zonelor «Casa Armatei» și «Ansamblul Peco» vizează, pe lângă modifică­rile aduse arhitecturii urbane, și reabilitarea integrală a celor 5 fântâni arteziene care au funcționat în aceste zone. Fiecare dintre acestea va oferi cetățenilor jocuri de lumini și jocuri de apă. Toto­dată, una dintre fântâni va fi dotată cu instalație de sono­rizare, pentru a oferi spectacole muzicale.

Proiecte importante pentru Slobozia Parte integrantă a inițiativei Primăriei Slobozia de a reduce emisiile de carbon la nivelul ora­șului prin creșterea mobilității urbane durabile... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2023, 15:10 (2776 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șpagă «în rate» pentru o programare la examenul pentru obținerea permisului auto

Mercurialul mitei

Șpagă «în rate» pentru o programare la examenul pentru obținerea permisului auto

Nu mai este niciun secret faptul că mulți dintre candidații înscriși la examenul pentru permisul auto obțin documentul prin șpăgi. O anchetă a Serviciului Județean Anticorupție, începută anul trecut și trimisă în judecată în urmă cu o săptămână, scoate în evidență faptul că cei care doresc să devină șoferi ar plăti bani grei pentru asta. Potrivit probatoriului administrat în cauză, un candidat a fost dispus să plătească 1600 de euro, «în două rate», pentru a fi programat mult mai repede la proba practică a examenului auto. Nu a mai apucat să dea banii, pentru că ofițerii Anticorupție au intrat pe fir.

Dosarul, pe masa judecătorilor... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2023, 10:50 (7909 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicina stomatologică lipsește din Ialomița rurală

Medicina stomatologică lipsește din Ialomița rurală

Un raport oficial al Casei Județene de Asigurări de Sănătate evidențiază deficitul de servicii medicale stomatologice pe care Ialomița îl întâmpină, mai ales în mediul rural. Mai mult, instituția arată faptul că valoarea lunară a su­melor decontate către medicii stomatologi nu depășește 6000 de lei. Tocmai de aceea, foarte puțini specialiști stomatologi au încheiate contracte cu instituția.

Mediul rural are nevoie de stomatologie Deși la nivelul județului Ialomița există aproximativ 100 de cabinete stomatologice, cele mai multe se află în mediul urban, mediul rural confruntându-se cu... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2023, 13:25 (2337 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Viața are «centură de siguranță»

Slobozia: Viața are «centură de siguranță»

Liceul Tehnologic «A.I. Cuza» a fost săptămâna trecută gazda unui eveniment aflat deja la a treia ediție în Ialomița. Timp de o zi, pe 29 septembrie 2023, elevii tuturor liceelor din Slobozia au participat voluntar la campania «Stop accidentelor! Viața are prioritate!» susținută de Fundația «Malama Cristiana-Cosmina». În cadrul campaniei, peste 200 de elevi au avut șansa de a participa la un curs de conducere auto preventivă, organizat de Academia «Titi Aur». Informațiile teoretice au fost dublate de experiența practică, posibilă grație unui simulator auto adus special pentru acest eveniment.

Tinerii vor să învețe... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2023, 18:20 (2102 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

2 milioane de lei pentru Dispensarul Sudiți

2 milioane de lei pentru Dispensarul Sudiți

Administrația din Sudiți a inaugurat săptămâna trecută un dispensar modern. Valoarea investiției este de 2 milioane de lei. În cadrul dispensarului a fost deschisă o farmacie și trei cabinete medicale specia­lizate, respectiv Cardiologie, Stomatologie și Medicină de familie. «Încercăm să facem lucruri care să le fie de folos oamenilor... Dacă ei sunt mul­țumiți, înseamnă că nu le-am făcut degeaba!» susține Vasile Șincan, primarul comunei Sudiți.

Un dispensar ca o roată Joi, 28 septembrie 2023, admi­nistrația locală din Sudiți a inaugurat unul dintre cele mai moderne dispensare din județ... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2023, 12:40 (2359 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Morminte profanate în Cimitirul Eroilor din Slobozia

Morminte profanate în Cimitirul Eroilor din Slobozia

Este anchetă penală la Slobozia după ce mai multe morminte din Cimitirul Eroilor al orașului au fost profanate în noaptea de joi spre vineri, 5/6 octombrie 2023. Cazul a fost semnalat autorităților de către angajații Direcției de Administrare a Domeniului Public a Primăriei Slobozia, care, vineri, 6 octombrie a.c., au intrat în Cimitirul Eroilor pentru a face curățenie printre aleile locurilor de veci.

Verificările sunt în curs
Din primele informații, 9 morminte și o placă funerară au fost vandalizate de către persoane necunoscute care au pătruns în Cimitirul Eroilor. Cel mai... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2023, 16:30 (5589 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sediul Poliției Municipale Slobozia se mută într-o centrală termică

Sediul Poliției Municipale Slobozia se mută într-o centrală termică

Joi, 21 septembrie 2023, în cadrul unei ședințe locale extraordinare, Consiliul Local Slobozia a decis acordarea dreptului de folosință cu titlu gratuit Poliției Municipiului Slobozia asupra imobilului «Sediu Administrativ» împreună cu terenul aferent, situat în municipiul Slobozia, pe strada Crinilor. Decizia a fost adoptată în regim de urgență pentru a permite relocarea Poliției Municipale până la sfârșitul lunii decembrie 2023.

Dacă-i ordin, cu plăcere Administrația locală a acordat Poliției Minicipale Slobozia dreptul de folosință cu titlu gratuit asupra centralei termice de pe... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2023, 15:20 (3564 vizualizări - 5 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Străzile din Urziceni, împînzite de polițiști

Oamenii legii din Urziceni au desfășurat luni, 5 martie a.c., o acțiune de amploare pe străzile municipului pentru a preveni faptele antisociale și violența stradală. În urma acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:21
(11491 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: A dat cu spatele și a izbit un alt vehicul. Mașina proiectată pe contrasens a lovit un bărbat și un copilaș de 2 ani!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 13,00, în localitatea Broșteni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Potrivit cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 14:19
(12197 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat țigările din magazin

Poliția Țăndărei a fost sesizată vineri, 2 martie a.c., cu privire la faptul că patru persoane necunoscute au pătruns în incinta unei firme și, profitînd de neatenția gestionarei, au sustras 40 pachete ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:39
(13659 vizualizări - 2 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 61000 lei. 6 șoferi au rămas fără permise!

În acest sfîrșit de săptămînă, 2-4 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:36
(8704 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut de polițiști pentru furt de electronice

Efective ale Poliției Țăndărei au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 22 ani, din satul Oituz-Constanța, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, care a fost introdus ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:34
(11588 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Pistol deținut fără drept, ridicat în vederea confiscării de polițiști

Un bărbat de 35 ani, din Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu aer comprimat, calibru 4,5 mm și o cutie cu 258 diaboluri calibru 4,5 mm a fost depistat vineri, 2 martie a.c., de către efectivele ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:26
(10015 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A accidentat-o pe trecerea de pietoni!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 15,30, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:25
(10435 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a expirat permisul pentru arme. Poliția a decis ridicarea acestora!

Vineri, 2 martie a.c., efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat de 68 ani, din Fetești, care deținea fără drept o armă de vînătoare cu alice, calibru 16/2 și ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:23
(11634 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Grivița: Acțiune preventivă pe raza comunelor arondate

În cursul nopții de 3/4 martie a.c., în intervalul orar 23,00-4,00, efectivele Secției Poliție Rurală Grivița în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat pe linia ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:21
(13309 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu ulei combestibil de furat în portbagaj

Duminică, 4 martie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de 35 ani. În urma controlului efectuat în interiorul portbagajului ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:08
(9064 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permisele suspendate, la volan

Sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 1,30, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au identificat pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr,de 27 ani, din orașul Amara. Întrucît șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:07
(12124 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La furat de fier vechi

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 3/4 martie a.c., în jurul orei 23.30, un autoturism ce se deplasa pe strada Reginei, din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:06
(14215 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la tăiat de copaci

Sîmbătă, 3 martie a.c., polițiști din cadrul Secției Rurală Ion Roată au fost sesizați de către un bărbat de 48 ani, din comuna Valea Măcrișului, despre faptul că mai multe persoane taie un plop de pe aliniamentul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:04
(13215 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Incendiu la un centru de colectare lapte

În dimineața zilei de sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 3,30, în urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, un centru de colectare lapte de pe raza localității Manasia a fost cuprins de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:09
(12233 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: A intrat în curtea unui localnic și a furat ce a găsit

Polițiștii cercetează un tînăr slobozean, de 33 ani, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. Acesta, în noaptea de 1/2 martie a.c. a pătruns în curtea locuinței unui bărbat în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:03
(9390 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Florari amendați de 1 Martie

Polițiștii de Investigarea Fraudelor au organizat joi, 1 martie, o acțiune pe linia prevenirii și combaterii evaziunii fiscale și a ilegalităților ce se comit în domeniul comercializării florilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(15407 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Mașină furată din Ungaria, găsită

Un tînăr de 20 ani a fost prins joi, 1 martie 2012, de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto în timp ce conducea un autoturism de lux care figura urmărit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(12861 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Patroană acuzată de evaziune fiscală

Evaziune fiscală la Ion Roată. Administratorul unei firme din Ion Roată s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii de investigarea fraudelor din Urziceni l-au acuzat de evaziune fiscală. Pe scurt, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:30
(11264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi ale Poliției

Peste 90 de persoane au fost legitimitate joi, 1 martie, în cadrul unor acțiuni desfășurate de polițiștii ialomițeni la Slobozia și Fetești. De asemenea, în cadrul activităților au fost verificate și 1 ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:29
(11820 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a angajaților de la Penitenciarul Slobozia în închisoarea de la Galați

Peste 32 de lucrători ai Penitenciarului Slobozia au luat parte joi, 1 martie a.c., la o acțiune de amploare desfășurată în spațiile de detenție ale închisorii din Galați. La aceeași acțiune au participat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 16:59
(11646 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Suprins la volanul unui autobuz neînmatriculat

Miercuri, 29 februarie, la Urziceni, un localnic de 63 ani a fost prins în timp ce se afla la volanul unui autobuz, autovehicul ce nu era înmatriculat. Pe numele conducătorului auto a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:04
(9100 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Prinși la furat lemne

Opt persoane, cu vîrste cuprinse între 23 și 59 ani, toți din Ion Roată, au fost prinși miercuri, 29 februarie, de polițiști, în timp ce furau material lemnos cu ajutorul unor căruțe. Hoții au fost prinși ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:03
(12437 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni furt lemne


Fetești: Infractor încarcerat

Un tînăr de 29 ani, din Fetești, a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru furt calificat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:02
(14431 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 48 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 29 februarie 2012, sînt disponibile doar 48 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:27
(12234 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni, solidari cu ofițerul rănit la Sighetu Marmației

În semn de solidaritate cu polițistul bistrițean Darius Perhaiță, omul legii rănit în urma exploziei care a avut loc în cursul săptămînii trecute la Sighetu Marmației, jandarmii ialomițeni au decis să îl ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:15
(12076 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți prinși după ce un localnic a alertat Poliția

Un bărbat de 52 ani, din Slobozia, a alertat polițiștii din localitate cu privire la faptul că a surprins trei persoane care furau mai multe plăci de beton de la o clădire dezafectată situată în cartierul ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:48
(9435 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


Coșereni: S-a răsturnat cu mașina și a lovit doi pietoni

Miercuri, 28 februarie a.c., la Coșereni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 21 ani, din Borănești, se deplasa la volanul unui ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:46
(9042 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Au furat din curtea vecinului

Doi tineri de 15, respectiv 21 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns, în noaptea de 25/26 februarie a.c., în gospodăria unui consătean și au furat ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:45
(11866 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Acțiune a Poliției la Fetești și localitățile limitrofe

Miercuri, 28 februarie, polițiștii feteșteni și cei ai Secției Poliție Rurală Stelnica au acționat, timp de cîteva ore, pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților ce se comit în domeniul transporturilor ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:44
(11063 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «175 ani de la nașterea lui Ion Creangă»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Grădinița cu program prelungit nr. 3 Slobozia organizează joi, 1 martie a.c., «aniversarea a 175 ani de la nașterea lui Ion Creangă». În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:41
(12192 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...