Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Întrecerea dovlecilor», la Școala Gimnazială «Apostol D. Culea» Sudiți

«Întrecerea dovlecilor», la Școala Gimnazială «Apostol D. Culea» Sudiți

Dovleacul, simbolului sărbătorii «Halloween», a devenit vedeta Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea» din Sudiți. La începutul săptămânii, în spiritul acestei sărbători, elevii au organizat o expoziție-concurs de dovleci sculptați. Pe lângă micile premii puse în joc, pentru copii au contat distracția dar și faptul că și-au pus la treabă imaginația. Câștigător a fost declarat dovleacul elevei Evelina Maria Ionescu, din clasa a V-a.

Activități extrașcolare, la școală În timp ce sărbătoarea «Halloween» creează numeroase discuții în spațiul public, elevii Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2022, 13:10 (5114 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție în protecția mediului, la Țăndărei

Investiție în protecția mediului, la Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei face demersuri pentru a-și îmbunătăți infrastructura privind colectarea deșeurilor, la nivelul localității. Astfel, primarul localității, Cristian Roman a inițiat un proiect ce are ca obiectiv amenajarea unui centru de colectare voluntară a deșeurilor. Fondurile destinate acestei investiții vor fi asigurate prin intermediul Planului Național de Redresare și Reziliență, solicitantul fiind Asociația de Dezvoltare Intercomunitară ECOO 2009.

Demersuri pentru un oraș mai curat Proiectul de hotărâre inițiat de primarul Cristian Roman a fost dezbătut în cadrul... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2022, 14:20 (3149 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia va avea 13 autobuze electrice

De anul viitor

Slobozia va avea 13 autobuze electrice

Din 2023, pe străzile din Slobozia ar trebui să circule 13 autobuze electrice. Automobilele prie­tenoase cu mediul sunt achiziționate prin două proiecte, inițiate de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, și unul al Primăriei Slobozia. Atât autobuzele oferite de MDLPA, cât cele pe care le achiziționează municipalitatea vor ajunge în oraș în cursul anului viitor. Valoarea totală a ambelor proiecte este de aproximativ 30 milioane de lei.

Autobuze electrice pe străzile orașului În anul de grație 2019, Ministerul Dez­voltării, Lucrărilor Publice și Administrației... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2022, 10:10 (10344 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O legendă vie la Salonul Anual de Carte

Maia Morgenstern la Slobozia

O legendă vie la Salonul Anual de Carte

Luna octombrie este, prin tradiție, luna Salonului Anual de Carte organizat de către Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu». Printre zecile de autori care au onorat Salonul anul acesta s-a numărat și Maia Morgenstern, celebritate incontestabilă a scenei teatrale naționale. Ea a prezentat la Slobozia cartea sa «Eu sunt Maia», un roman autobiografic care a atras deja atenția publicului.

O legendă vie Maia Morgenstern e populară, mo­destă și ușor teatrală. Nici n-ar putea fi altfel după 40 de ani de scenă... Numai că darul ei e altul. Are puterea de a-i înnobila pe cei din jur... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2022, 16:40 (11273 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șefa DAJ Ialomița caută musafiri pentru petrecerile ministrului Petre Daea

Șefa DAJ Ialomița caută musafiri pentru petrecerile ministrului Petre Daea

Directorul executiv al Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița, Elena Gabriela Ciobanu, a reușit să stârnească nemulțumiri în rândul fermierilor ialomițeni după ce le-a transmis o invitație la o manifestare organizată de Asociația Forța Fermierilor, cu sprijinul Ministerului Agriculturii. În realitate, a fost vorba despre un eveniment privat, susținut și promovat de Petre Daea. Documentul semnat de Elena Gabriela Ciobanu i-a revoltat pe fermierii ialomițeni care au reclamat atitudinea Ministe­rului Agriculturii și, implicit, a Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița, de a se transforma în agenție de organizare de evenimente...

Dacă-i ordin cu plăcere... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2022, 11:20 (7386 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ajutoare de urgență în valoare de 80 mii de lei

Ialomița: Ajutoare de urgență în valoare de 80 mii de lei

Ministerul Muncii, prin Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, a plătit de la începutul anului și până în prezent, ajutoare sociale de urgență în valoare de 80 mii de lei. În toate cazurile, potrivit oficialilor AJPIS Ialomița, de acești bani au beneficiat persoa­nele din familii nevoiașe care aveau nevoie de sprijin pentru acces la terapii și tratamente medicale.

Fonduri pentru tratamente medicale Potrivit statisticii realizată de Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, de la începutul anului și până în prezent, de ajutoarele de urgență... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2022, 15:10 (5089 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Administrațiile locale derulează proiecte edilitare în valoare de 1,9 miliarde de lei

Ialomița: Administrațiile locale derulează proiecte edilitare în valoare de 1,9 miliarde de lei

O analiză privind gradul de absorbție al banilor utilizați pentru derularea proiectelor edilitare arată faptul că în județul Ialomița valoarea totală a fondurilor accesate de primării este de 1,9 mi­liarde de lei. Fondurile au ca sursă fie bugetul Uniunii Europene, fie pe cel al Guvernului României sau cel constituit la nivel local, din taxele și impozitele plătite de comunitățile pe care le reprezintă. Termenul de finalizare al acestor investiții este sfârșitul anului viitor. Primarii ialomițeni susțin că drumul de la inițierea proiectelor și până la finalizarea acestora se încurcă, de cele mai multe ori, în hățișurile birocrației.

Ialomița investițională, la raport... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2022, 11:05 (5673 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Verificarea service-urilor auto neautorizate, la un pas de eșec

Ialomița: Verificarea service-urilor auto neautorizate, la un pas de eșec

Un control tematic demarat la nivel național de către Garda de Mediu pentru identificarea service-urilor auto neautorizate riscă să se transforme într-un eșec. Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au amendat deja două service-uri autorizate, aplicând amenzi de 9500 de lei. La acest moment nu există informații publice privind închiderea service-urilor auto neautorizate. Controlul este în plină desfășurare.

O idee bună, aplicată prost La începutul lunii octombrie, Garda de Mediu Ialomița a demarat, ca parte a unui control tematic derulat la nivel național, o acțiune de verificare a acti... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2022, 15:10 (9581 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 8 milioane de lei pentru reamenajarea zonei «Casa Armatei»

Slobozia: 8 milioane de lei pentru reamenajarea zonei «Casa Armatei»

Tratată cu indiferență în ceea ce privește reamenajarea de peste 20 de ani, zona «Casei Armatei» din Slobozia a intrat oficial în reabili­tare. Administrația locală a început primele lucrări în cadrul acestui proiect de investiții a cărui valoare este de 8 milioane de lei. Fondurile sunt alocate de către Uniunea Europeană, obiectivul având drept scop «creșterea Mobilității Urbane».

Bani europeni pentru «Mobilitate Urbană» Proiectele cu finanțare europeană pe care administrația Soare le-a moștenit de la fosta administrație Mocioniu vizează creșterea gradului de siguranță pe străzile... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2022, 10:55 (6262 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspectele din dosarul «CAR Învățământ Slobozia» sunt libere

După un prejudiciu de 49 milioane de lei

Suspectele din dosarul «CAR Învățământ Slobozia» sunt libere

Cel mai vechi CAR din județul Ialomița, CAR Învățământ Slobozia, este implicat într-un imens scandal pu­blic după ce trei angajate ale instituției au creat o schemă de înșelă­ciune piramidală, de tip «Caritas». Este vorba despre directorul econo­mic Margareta Dicieanu, contabila Mădălina Nicoleta Akdeniz și casiera Marinela Tinca. Acestea ar fi creat în contabilitate un circuit fictiv de încasări și plăți lăsându-i pe deponenți să creadă că vor beneficia, pentru sumele depuse, de dobânzi mult mai mari decât cele oferite de instituțiile bancare. Estimativ, prejudiciul se ridică la 49 milioane de lei. Cele trei femei au fost reținute pentru 24 de ore, dar apoi au fost lăsate în libertate, fără ca... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2022, 13:20 (25908 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Depozitul ilegal de pepeni de la Slobozia Nouă, demolat pe banii contribuabililor

Depozitul ilegal de pepeni de la Slobozia Nouă, demolat pe banii contribuabililor

În urmă cu un an, ziarul nostru aducea în atenția opiniei publice situația paradoxală a unui depozit de pepeni de la Slobozia Nouă ridicat ilegal. Între timp, firma Dinu Invest SRL a dat faliment, iar Cristi Dinu, deținătorul afacerii, a fost înștiințat de către administrația locală că are obligația legală de a demola construcția. Pentru a bloca acest demers, afa­ceristul local a acționat în instanță Primăria Slobozia. La ședința Judecătoriei Slobozia din 29 septembrie 2022 «cauza a fost amânată pentru a se lua cunoștință de înscrisurile depuse la dosar».

În disprețul legii... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2022, 16:20 (14837 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană se bazează pe profesorii pensionari

Școala ialomițeană se bazează pe profesorii pensionari

Pentru că interesul tinerilor absolvenți de a deveni profesori este tot mai scăzut, cele mai multe școli din Ialomița apelează la profesorii pensionari. În total, la începutul anului școlar, au fost trimiși din nou la catedră aproximativ 200 de dascăli pensionari. «Credem în experiența dumnealor și în experiența profesio­nală pe care au acumulat-o!» susțin oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Retrași din activitate, reveniți la catedră Politicile haotice adoptate de Ministerul Educației, precum și salariile tot mai mici îi determină pe tinerii absolvenți de studii superioare... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2022, 14:55 (11417 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copil salvat de la moarte de un polițist local din Slobozia

Copil salvat de la moarte de un polițist local din Slobozia

O  fetiță de 2 ani, lăsată nesupra­vegheată de părinți, a fost salvată de la moarte de un polițist local din oraș. Micuța a căzut în fântâna arteziană din Parcul «Ialomița» și a fost scoasă din apă de către agentul principal Florin Augustin Toma, aflat la plimbare în același parc alături de copii. «Am acționat imediat... Părinții ar trebui să fie mai responsabili cu cei mici!» susține polițistul local.

Incident cu final fericit Incidentul s-a petrecut în urmă cu o săptămână, în ziua de joi, 13 octombrie 2022. Polițistul local Florin Augustin Toma se afla în Parcul «Ialomița», alături... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2022, 11:05 (9074 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DGASPC Ialomița caută asistenți maternali

DGASPC Ialomița caută asistenți maternali

Din dorința de a oferi copiilor instituționalizați căldura unei familii, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița implementează un proiect cu finanțare europeană prin intermediul căruia recrutează asistenți maternali.

Sprijin pentru copiii instituționalizați Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița derulează, în partene­riat cu Autoritatea Națională pentru Protecția Drepturilor Copilului și Adopție, Proiectul «Team-UP: Progres în calitatea îngrijirii alternative a copiilor». Scopul proiectului este acela de a identifica persoane... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2022, 13:20 (5741 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Copil de 13 ani, obligat de tată să vândă droguri

Slobozia: Copil de 13 ani, obligat de tată să vândă droguri

Un bărbat de 31 de ani a fost arestat la Slobozia într-o anchetă de mare amploare a Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism. Procurorii DIICOT îl cercetează pentru «trafic de droguri». Surse apropiate anchete susțin faptul că acesta ar fi vândut, la Slobozia, susbstanțele interzise prin intermediul fiului său, în vârstă de doar 13 ani.

Tatăl, arestat preventiv pentru 30 de zile
Procurorii DIICOT au efectuat o amplă acțiune pe linia prevenirii traficului de droguri. Anchetatorii din Ialomița au reușit să rețină un bărbat de 31 de ani, pe... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2022, 15:15 (16377 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reparații la Sala de Spectacole a Casei Municipale de Cultură Slobozia

Reparații la Sala de Spectacole a Casei Municipale de Cultură Slobozia

Sala de Spectacole a Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru», aflată în administrarea Primăriei Slobozia, a intrat în reabi­litare. Timp de două luni, vor fi schimbate scaunele și mocheta și se vor căuta soluții tehnice astfel încât, atunci când este nevoie de spațiu suplimentar, scena să-și poată mări dimensiunea. Valoarea lucrărilor este de aproximativ 100 mii de euro.

Confort în timpul vizionării spectacolelor Ideea înlocurii scaunelor și mochetei din in­cinta Sălii de Spectacole a Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru» din Slobozia a apărut în urma unor chestionare pe... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2022, 15:10 (11525 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a deschis blocul ANL pentru medici

Primăria Slobozia a deschis blocul ANL pentru medici

După 3 ani de așteptare, blocul ANL destinat medicilor care profesează la Slobozia s-a deschis oficial. Administrația locală a încheiat deja contracte de închiriere cu 8 cadre medicale care au înaintat solicitări pentru a beneficia de o locuință în incinta acestui imobil. În bloc mai sunt disponibile 4 apartamente.

Sprijin pentru cadrele medicale Proiectul privind construirea unui bloc ANL destinat medicilor, la Slobozia, a început în anul 2017 și ar fi trebuit să se încheie în 2019. Agenția Națională pentru Locuințe are un program dedicat pentru ridicarea de imobile destinate închirierii... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2022, 10:55 (5890 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii au reținut trei persoane în dosarul «CAR Învățământ Slobozia»

Polițiștii au reținut trei persoane în dosarul «CAR Învățământ Slobozia»

UPDATE: Prejudiciu record de 49 milioane de lei!

După 2 ani de cercetări, polițiștii și procurorii din Slobozia au făcut primele demersuri în dosarul penal ce vizează instituția financiară nebancară CAR Învățământ Slobozia IFN. În urma perchezițiilor desfășurate miercuri, 19 octombrie a.c., la Slobozia și București, trei persoane au fost reținute, pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță. Cel mai probabil, în funcție de decizia procurorului de caz, acestea ar putea fi prezentate instanței de judecată cu propunere de arestare preventivă.

Cercetările continuă
Plimbat vreme de 2 ani între organele... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2022, 11:30 (20799 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Marian Neacșu&Comp controlează 43,94 milioane de euro din PNRR

Acuzații fără precedent la nivelul Secretariatului General al Guvernului

Marian Neacșu&Comp controlează 43,94 milioane de euro din PNRR

În urmă cu o săptămână, presa centrală prelua o notă a unuia dintre directorii generali din cadrul Secretariatului General al Guvernului, Ștefan Jicol. Conform declarațiilor acestuia, Marian Neacșu și consilierul său Victor Moraru, devenit director al Direcției Generală Guvernare Deschisă, Relații Publice și Cooperare, din cadrul SGG, sunt acuzați că au încălcat deliberat legea pentru a gestiona fonduri euro­pene în valoare de 43,94 mili­oane de euro, fapt care creează «un risc major și iminent pri­vind comiterea unor fapte de corupție, cu lipsa transparenței actelor administrative și cheltuirea discreționară, în interesul unui grup periculos, a fonduri­lor bănești alocate de Comisia Europeană»... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2022, 13:10 (13392 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Andrășești: Și-a omorât prietenul de pahar

Andrășești: Și-a omorât prietenul de pahar

Un bărbat de 45 de ani, din Andră­șești, a fost arestat preventiv, la sfârșitul săptămânii precedente, după ce l-a înjunghiat mortal pe prietenul său de pahar. Cei doi se aflau la o cârciumă de pe raza localității, moment în care s-au luat la ceartă. Oamenii spun că bărbatul arestat avea un comportament antisocial de fiecare dată când se îmbăta. «Cercetările continuă pentru a se stabili întreaga împrejurare în care s-au petrecut faptele!» transmit procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Arestat preventiv pentru 30 de zile Datele din ancheta deschisă de procurorii Parchetului... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2022, 19:10 (5488 vizualizări - 3 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
309 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Detalii despre cota de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că, pînă la data de 14 mai ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 15:25
(4872 vizualizări - 0 comentarii)


50 de elevi din Slobozia, în vizită de studiu la instituțiile publice din oraș

Proiectul «Inițiativă pentru comunitate mea!» continuă în Ialomița cu vizitele de studiu la instituțiile publice din oraș. Astfel, marți și miercuri, 6-7 mai 2015, 50 de elevi participanți la programul ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 17:35
(5769 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri disponibile în instituțiile de învățămînt ale Administrației Naționale a Penitenciarelor

Începînd de marți, 5 mai 2015, Administrația Națională a Penitenciarelor a făcut publică lista locurilor disponibile din cadrul unităților de învățămînt ale instituției. Peroanele care doresc să obțină ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 16:15
(8996 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins la volan fără să dețină permis

În cursul nopții de luni spre marți, 4/5 mai 2015, polițiștii au oprit pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr, de 21 de ani, domiciliat în localitate. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 15:10
(4771 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Furt din locuință

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează un tînăr, în vîrstă de 31 de ani, din comuna Gîrbovi, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cel în cauză este bănuit că în perioada ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 14:05
(5020 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Un tînăr, în vîrstă de 22 de ani, din comuna Făcăeni, a fost depistat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 2/3 mai a.c., în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 12:45
(3378 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 8 mai 2015, orele 16,00, la Căminul Cultural Săveni, faza finală a celei de-a XXIII-a ediții a Festivalului ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 15:45
(6675 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Manasia

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la locuința unui cetățean din localitatea Manasia. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 13:10
(3902 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: Interlopul Vivi Dinescu, trimis în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările în dosarul penal deschis pe numele interlopului Victor «Vivi» Dinescu. Acesta a fost trimis în judecată în urmă cu o săptămînă ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 11:35
(8023 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Copil de 1 an și 3 luni, intoxicat cu sodă caustică

Întîmplare nefericită în localitatea ialomițeană Traian. Un copil de 1 an și 3 luni a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce a băut sodă caustică. El a fost stabilizat de ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2015, 22:50
(7330 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

SC POLARIS M HOLDING SRL
punct de lucru Slobozia-Ialomița
aduce la cunoștința cetățenilor
care au ca zi de ridicare
a deșeurilor menajere
ziua de vineri, faptul că
ridicarea acestora se va efectua
sîmbătă, 02.05.2015,
întrucît ziua de 01.05.2015
este declarată zi
nelucrătoare

29 Aprilie 2015, 13:15


Ialomița: Arestat pentru evaziune fiscală din produse farmaceutice-citostatice

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul GRIGORIU ALEXANDRU, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 20:20
(8690 vizualizări - 0 comentarii)


ECOlimpiada elevilor

Elevii de clasa a III-a din Slobozia și Urziceni participă cu peste 20 de lucrări pline de imaginație în etapa națională a programului educațional ECOlimpiada Elevilor și întră în competiție cu peste 3 ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 16:40
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Condiții de eligibilitate plăți directe pentru 2015

Conform prevederilor Ordonanței de Urgenta a Guvernului nr. 3 din 18 martie 2015 pentru aprobarea schemelor de plăți care se aplică în agricultură în perioada 2015-2020 și pentru modificarea art. 2 din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 15:10
(4276 vizualizări - 0 comentarii)


Elemente de muniție, descoperite la Ciocîrlia

În urma unui apel telefonic primit sîmbătă, 25 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, echipajul pirotehnic din cadrul ISU Ialomița a fost solicitat să intervină în cazul unui proiectil descoperit de un cetățean ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 13:25
(4035 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bilanț la Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 24 aprilie 2015, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 12:35
(5634 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții ale Poliției Române în 8 județe. Ialomița, călcată de anchetatori!

În dimineața zilei de marți, 28 aprilie 2015, polițiștii din București efectuează 75 de percheziții, în municipiul București și 8 județe, printre care și Ialomița, la persoane bănuite de ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 11:50
(7517 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Reținuți pentru tentativă la omor

Potrivit unui comunicat de presă, «procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații ARDELEANU CONSTANTIN DANIEL ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 16:10
(8167 vizualizări - 0 comentarii)


29 aprilie-«Ziua Veteranilor de Război», marcată la Slobozia

Miercuri, 29 aprilie 2015, în organizarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia precum și a Primăriei municipiului Slobozia, va fi marcată «Ziua ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 14:40
(4938 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Săptămîna bibliotecilor»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează vineri, 24 aprilie 2015, cu începere de la ora 11,00, o manifestare dedicată Zilei Bibliotecarului și Zilei Mondiale a Cărții și a Dreptului ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 13:20
(3223 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr accidentat pe trecerea de pietoni

Luni, 20 aprilie 2015, în jurul orei 10,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe bulevardul Unirii, în zona Colegiului Național Mihai Viteazul din Slobozia, s-a produs un accident de circulație ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 12:10
(3673 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Proiectile descoperite de copii la groapa de gunoi

7 proiectile, de diferite calibre, au fost descoperite de mai mulți copii care se jucau în apropierea unei gropi de gunoi, pe raza municipiului Fetești. În scurt timp, aceștia și-au anunțat părinții, care ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 17:20
(5057 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: A luat foc acoperișul Căminului Cultural

În seara zilei de sîmbătă, 18 aprilie 2015, o parte din acoperișul Căminului Cultural al localității Ion Roată a fost cuprinsă de flăcări. În momentul izbucnirii incendiului, în interior se aflau mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 14:45
(5856 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4409 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7474 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6476 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 15:50
(4506 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav între Movilița și Dridu. 5 victime, mașinile au luat foc!

Luni, 13 aprilie 2015, în jurul orei 11,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier pe DJ101, între localitățile Movilița și Dridu. Un echipaj SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:25
(7086 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a provocat un accident rutier

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 11 aprilie 2015, cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, unul dintre șoferii implicați părăsind ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:20
(7070 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Accident din cauza exploziei unui cauciuc!

Un accident de circulație s-a produs sîmbătă, 11 aprilie a.c., pe DJ213. Astfel, în timp ce un bărbat, de 63 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism din direcția Brăila către Constanța, a pierdut ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:15
(4313 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...