Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Primarul care «leagă» cununiile civile

Se întâmplă la Sălcioara

Primarul care «leagă» cununiile civile

Primarul din Sălcioara refuză să-i cunune pe cei care nu l-au votat. Acuzațiile aparțin «păgubiților» și sunt întărite prin jurământ de fostul lui consilier personal, Nicolae Anghel. Primarul se jură că nu fură și că la 15 august 2024, de Sfânta Maria, era în concediu. Numai că gura lumii numai pământul o astupă. Așa că oamenii vorbesc și de soră-sa, pe care a angajat-o ofițer la starea civilă... Și de amenințările cele noi, de după Alegerile din 9 iunie 2024...

 

La alde Goajă-n sat Sălcioara e o comună de la marginea Ialomiței, de la... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2024, 13:10 (3630 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Alegerile Locale și Europarlamentare au costat peste 14,5 milioane de lei

Doar în Ialomița

Alegerile Locale și Europarlamentare au costat peste 14,5 milioane de lei

La două luni distanță de la încheierea Alegerilor Locale și Europarlamentare, autoritățile locale din Ialomița au făcut publică valoarea cheltuielilor pentru organizarea procesului electoral. Estimativ, acestea se ridică la peste 14,5 milioane de lei. Totodată, să precizăm că în organizarea și desfășurarea Alegerilor Locale și Europar­lamentare au fost implicate aproximativ 3000 de persoane.

 

Bani publici pentru Alegerile Locale și Europarlamentare Calculele cu privire la valoarea cheltuielilor privind organizarea și desfășurarea Alegerilor Locale și Europarlamentare... [citește_tot_articolul]

14 August 2024, 10:15 (4801 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Administrațiile locale din Ialomița sunt controlate de PSD

Administrațiile locale din Ialomița sunt controlate de PSD

Oficial, PSD și-a adjudecat 54 de funcții de primar, PNL-8 poziții de primar, AUR-2 funcții de primar, USR a rămas cu o poziție, iar Marinică Cazacu, la Ion Roată, este singurul primar «independent» din județ. Practic însă, cvasimajoritatea administrațiilor locale sunt controlate de către PSD prin consiliile locale. Con­form informațiilor oficiale, din cei 737 de consilieri locali aleși la nivelul Ialomiței, PSD are 461, PNL-175, AUR-68, ADU-42, USR-13, LEU are un singur consilier, PUSL-7, SOS România-3, PI-5, iar VOLT are 4. Situația se repetă și în cazul Consi­liului Județean Ialomița, unde PSD domină cu o majoritate confortabilă de 17 consilieri aleși... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2024, 12:20 (9365 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ecouri ale Alegerilor Locale și Europarlamentare în Ialomița

La o săptămână de la vot

Ecouri ale Alegerilor Locale și Europarlamentare în Ialomița

Procesul de validare a rezultatelor Alegerilor Locale și Europarlamentare în Ialomița a întârziat o săptămână. În acest timp, în spațiul public au apărut informații privind «vicierea» procedurii de vot. Dovezile directe și indirecte indică atât vicii de procedură, cât și posibile fraude electorale punctuale, în curs de cercetare de către organele de anchetă penală. Disfuncțiile apărute în procesul de votare nu modifică însă rezultatele finale ale votului. Liderii partidelor politice din Ialomița implicate în competiție au recunoscut rezultatele Alegerilor, iar în noua configurație politică PSD a câ... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2024, 12:10 (11586 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

La vot, la 103 ani!

La vot, la 103 ani!

O cheamă Victoria Ioniță și e din Cosâmbești. A împlinit 103 ani pe 4 mai 2024. Și pe 9 iunie 2024 a cerut «urna mobilă». Așa a fost și la 99 de ani... Vecinii spun că o văd uneori măturând praful curții. Iar în primăvara asta a dat cu sapa prin grădină. Am întrebat-o de ce votează. «Pentru că trebuie!» ne-a răspuns. Și, într-o fulgerare de gând, am înțeles că fiecare dintre noi trebuie să își ducă crucea până la capăt.

 

Votul nu are limită de vârstă Șade în ușa casei așteptând... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2024, 10:10 (2050 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița și-a ales viitorul politic: PSD și-a adjudecat 54 din cele 66 de localități ale județului!

Ialomița și-a ales viitorul politic: PSD și-a adjudecat 54 din cele 66 de localități ale județului!

Alegerile Locale din Ialomița s-au terminat. PSD și-a adjudecat 54 din cele 66 de localități ale județului, cu 16 mai multe decât la Alegerile Locale din 2020. PNL a rămas cu 8 localități, AUR a câștigat două localități, USR a rămas cu una, respectiv Gârbovi, iar Marinică Cazacu, primarul de la Ion Roată, și-a adjudecat voturile concetățenilor săi din poziția de «independent», deși este unul dintre cei trei lideri ai Alianței Dreapta Unită din Ialomița. Poate vor reveni asupra acestui aspect... De asemenea, grație votului masiv pro PSD/PNL pentru Parlamentul European la nivel național (55%), deputatul PSD Ștefan Mușoiu a devenit europarlamentar. Acesta e bilanțul... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2024, 09:40 (13498 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Surprize la Alegerile din 9 iunie 2024 în Ialomița!

Surprize la Alegerile din 9 iunie 2024 în Ialomița!

La nivelul județului Ialomița, din cei 220775 de înscriși pe liste permanente, s-au prezentat la urne 112630 de alegători, 3957 fiind pe liste suplimentare, iar 2449 au fost votanți cu urna mobilă. Așadar, numărul total de votanți la Alegerile din 9 iunie 2024 a fost de 118827, reprezentând un procent de vot de 53,82%. La Slobozia s-a înregistrat o prezență la vot de 45,95%, reprezentând 18459 de alegători din totalul de 41158.
Vom prezenta, potrivit numărătorii paralele de la sediile partidelor, informații despre câștigătorii Alegerilor din 9 iunie 2024:
 

La Ciulnița,... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2024, 23:50 (95970 vizualizări - 61 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Alegeri 9 iunie 2024. Ialomița votează!

Alegeri 9 iunie 2024. Ialomița votează!

UPDATE 33 de incidente electorale în Ialomița!

220961 de ialomițeni sunt așteptați să se prezinte la urne pentru Alegerile din 9 iunie 2024. După cum se știe, vor fi aleși primarii și listele pentru consiliile locale, președintele Consiliului Județean și listele de consilieri județeni, precum și candidații pentru Parlamentul European.

 

UPDATE La ora 11,00, prezența la vot în Ialomița era de peste 17%, cu aproape 3 procente peste media națională de 14%. Să remarcăm o prezență la vot mai accentuată în mediul rural în Ialomița, în municipiul reședință de județ prezența la vot abia depășind 14%.

... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2024, 11:05 (18347 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Echipa PSD Ialomița, alături de Cristian Roman, candidatul Organizației la funcția de primar al orașului Țăndărei 

Echipa PSD Ialomița, alături de Cristian Roman, candidatul Organizației la funcția de primar al orașului Țăndărei 

Tot mai aproape de momentul 9 iunie 2024, dată la care se vor desfășura Alegerile Locale și Europarlamentare, echipa PSD Ialomița, condusă de președintele Marian Pavel, de altfel candidatul formațiunii pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, a ajuns în orașul Țăndărei. Aici social-democrații au organizat un marș electoral pentru a-l susține pe Cristian Roman în cursa de câștigare a funcției de primar al orașului.

 

Un viitor mai bun pentru orașul Țăndărei Cristian Roman, candidatul desemnat de PSD Ialomița pentru funcția de primar al orașului... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2024, 15:20 (11093 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Voluntariatul este expresia evoluției unei comunități!»

Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia

«Voluntariatul este expresia evoluției unei comunități!»

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare a participat la întâlnirea organizată de Direcția de Educație, Cultură și Tineret Slobozia. În cadrul întâlnirii, primarul Sloboziei i-a felicitat pe tinerii prezenți pentru implicarea în Festivalul «FreeLand» Slobozia. Ajuns la cea de a treia ediție, Festivalul a atras anul acesta peste 250 de voluntari. «M-am întâlnit astăzi cu tinerii minunați care s-au înscris ca voluntari pentru organizarea celei de a treia ediții a „FreeLand Festival“. Energia lor este incredibilă și este motorul acestui Festival, care anul acesta se va desfășura între 12-14 iulie. Munca pentru Festival începe din decembrie, când rezervăm artiștii și începem organizarea, pentru că doar prin această muncă colosală putem să organizăm acest eveniment de top pentru toată regiunea noastră. Voluntarii au un rol crucial, de la concept la alegerea artiștilor, pentru că așa reușim să implicăm sute de tineri în activități în care învață responsabilitatea și disciplina, munca în echipă și ducerea sarcinilor la îndeplinire. Totul, în timp ce se distrează și se pot mândri cu rezultatul muncii lor. Voluntariatul este expresia evoluției unei comunități! Le mulțumesc tinerilor și părinților lor pentru ca ne demonstrează acest lucru și în Slobozia!»... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2024, 15:05 (9292 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Victoria echipei liberale este inevitabilă în Fetești!»

Candidatul PNL la președinția Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz

«Victoria echipei liberale este inevitabilă în Fetești!»

Candidatul PNL la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz, a susținut, în cadrul unei acțiuni electorale, candidatura actualului deputatul PNL la funcția de primar al Feteștiului, Luminița Barcari. Ulterior întâlnirilor avute cu locuitorii orașului, Dragoș Costin Telehuz a declarat cu convingere că feteștenii apreciază programul de dezvoltarea susținut de Luminița Barcari pentru mandatul 2024-2028 și îl vor susține prin vot. «Victoria echipei liberale este inevitabilă în Fetești! În timpul unei acțiuni desfășurate în municipiu, am vorbit cu cetățenii despre așteptările pe care le au de la Primărie. Luminița... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2024, 14:50 (1686 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Oamenii trebuie votați în funcție de fapte!»

Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia

«Oamenii trebuie votați în funcție de fapte!»

Aflat în ultima săptămână de campanie, Dragoș Soare, primar în funcție și candidat al PNL Ialomița pentru un nou mandat al municipiului Slobozia, a declarat public că «la Alegerile din 9 iunie2024 candidații ar trebui să fie votați în funcție de fapte!». „Sunt împăcat cu mine. Și privesc cetățenii orașului cu fruntea sus! Cred că oamenii trebuie votați în funcție de fapte. Noi avem fapte, ei au doar vorbe. Promisiuni electorale care fac rău oamenilor! Creează un orizont de așteptare pe care nimeni nu-l poate atinge. Nu poți promite orice de dragul unei victorii electorale... Pentru mine votul înseamnă responsabilitate! Un drept și... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2024, 14:35 (9255 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Primarul Feteștiului, Laurențiu Șonchereche este cel mai performant primar din județ!»

Marian Pavel, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița

«Primarul Feteștiului, Laurențiu Șonchereche este cel mai performant primar din județ!»

Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița, continuă campania electorală în localitățile ialomițene. Una dintre ultimele sale întâlniri electorale s-a desfășurat la Fetești. Pe străzile localității, Marian Pavel, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, primarul PSD în funcție, Laurențiu Șonchereche, candidatul PSD la Alegerile Europarlamentare, Ștefan Mușoiu, și echipa de campanie a Organizației, s-au întâlnit cu cetățenii orașului și au discutat despre realizările concrete ale administrației locale din acest mandat. Reamintim că Laurențiu Șonchereche a reușit în decursul acestui mandat... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2024, 14:05 (13043 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Da, Se poate! Și nicio mașinărie de partid nu mai poate opri schimbarea reală în Slobozia!»

Candidatul PNL la funcția de primar al Sloboziei, Dragoș Soare

«Da, Se poate! Și nicio mașinărie de partid nu mai poate opri schimbarea reală în Slobozia!»

Edilul în funcție Dragoș Soare, candidat PNL pentru un nou mandat de primar al Slobozia, continuă acțiunile electorale în cartierele Sloboziei. Alături de echipa sa de consilieri locali, Dragoș Soare a discutat cu cetățenii municipiului și a promovat activitatea administrației pe care o conduce în ultimii trei ani și jumătate. Ulterior întâlnirilor, primarul Dragoș Soare a prezentat public concluziile la care a ajuns: «În această ultimă săptămână de campanie, întâlnirile cu dumneavoastră îmi dau energie să le duc pe toate... Știu de ce voi continua să lupt pentru Slobozia! Vreau să mă asigur că toate proiectele începute vor avea finalul pe care ni-l dorim. Oamenii cu care stau de vorbă de aproape patru ani știu că am muncit, împreună cu echipa mea, să arătăm că se poate ca Slobozia să fie un oraș în care oamenii să își dorească să rămână, în care copiii noștri sunt în siguranță, în care școlile noastre sunt bune și în care există o calitate a vieții ridicată. Da, Se poate! Am arătat că vreau și că știu cum se face asta și că nicio mașinărie de partid nu mai poate opri schimbarea reală în Slobozia!»... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2024, 15:35 (13522 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Tratament egal pentru toate cartierele Sloboziei!»

Candidatul PSD la funcția de primar al Sloboziei, Alexandru Potor

«Tratament egal pentru toate cartierele Sloboziei!»

Campania electorală a candidatului PSD la funcția de primar al orașului Slobozia, Alexandru Potor, a ajuns în Cartierul Slobozia Nouă. Alexandru Potor a promis locuitorilor Cartierului o administrație care să asigure «tratament egal» pentru toate zonele orașului. Ulterior întâlnirii, Alexandru Potor a prezentat public acest punct al programului său electoral: «Toate cartierele Sloboziei au nevoie de tratament egal. Cetățenii plătesc taxe și impozite egale, indiferent dacă locuiesc în centru, la MB-uri, în zona Pieței, în Cartierul „500“ sau în Slobozia Nouă. Zilele trecute am fost în Slobozia Nouă și am discutat cu... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2024, 15:05 (4800 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Da, Se poate! O viziune liberală pentru Ialomița!»

Candidatul PNL la președinția Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz

«Da, Se poate! O viziune liberală pentru Ialomița!»

Candidatul PNL la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz, a participat marți, 3 iunie 2024, la o acțiune electorală la Bucu. La Bucu, împreună cu candidatul liberal pentru funcția de primar al comunei, Costică Șerban, au discutat cu cetățenii comunei despre așteptările acestora pentru următorii ani și de spre opțiunile de vot. «În cadrul unei acțiuni desfășurate în comuna Bucu, am discutat cu cetățenii despre așteptările pe care le au de la conducerea primăriei. Costică Șerban, candidatul nostru pentru Primărie, are experiență, determinare și este recunoscut în comunitate. Suntem siguri că reprezintă cea mai serioasă opțiune pentru revitalizarea comunei. Locuitorii comunei s-au săturat de stagnare. După 9 iunie, vom implementa viziunea liberală și în Bucu!»... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2024, 14:20 (8176 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Primarul Dragoș Soare, în campanie prin cartierele Sloboziei

Da, Se poate!

Primarul Dragoș Soare, în campanie prin cartierele Sloboziei

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, candidat PNL Ialomița pentru un nou mandat, a participat la sfârșitul acestei săptămâni la o serie de acțiuni electorale în cartierele Sloboziei. Edilul în funcție și-a manifestat public încrederea in capacitatea alegătorilor de a decide care sunt cele mai bune soluții politice pentru viitorul orașului.

 

«Da, Se poate!» și de la om la om Primarul în funcție al Sloboziei, Dragoș Soare a participat la sfârșitul săptămânii precedente la o serie de acțiuni electorale în cartierele orașului... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 17:45 (10170 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Campania electorală a candidatului PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel

Campania electorală a candidatului PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel

Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița, continuă campania electorală în localitățile ialomițene. În ultimele zile, președintele în exercițiu al Consilului Județean Ialomița, Marian Pavel a participat la o serie de întâlniri cu alegătorii în Orașul Fierbinți-Târg și comunele Ciocârlia, Mărculești, Cosâmbești, Sălcioara, Alexeni, Gura Ialomiței și Scânteia. În toate localitățile menționate, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița a prezentat alegătorilor oferta electorală a PSD și a susținut candidații social-democrați și primarii PSD în funcție. «... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 15:40 (12400 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Candidatul PNL la președinția Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz, confirmă: «„Da, Se poate!“ și la Mihail Kogălniceanu!»

Candidatul PNL la președinția Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz, confirmă: «„Da, Se poate!“ și la Mihail Kogălniceanu!»

Candidatul PNL la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz, a participat luni, 2 iunie 2024, la o acțiune electorală la Mihail Kogălniceanu. Au fost întâlniri cu alegătorii și simpatizanții liberali din localitate, alături de candidatul PNL la funcția de primar al comunei, Stelian Crăciun. «Comuna Mihail Kogălniceanu merită mai mult! În timpul unei acțiuni desfășurate în comună, cetățenii ne-au transmis că s-au săturat de ineficiența actualului edil. Au așteptări legitime de la administrația locală. Își doresc ca banii publici să fie cheltuiți în mod eficient. De asemenea, vor un primar care pune preț pe dialog și se comportă civilizat. Din nefericire, dorințele lor au fost ignorate de actuala conducere a primăriei. Avem convingerea că Stelian Crăciun, candidatul nostru pentru primărie, poate să identifice și să atragă fondurile necesare modernizării comunei. Facem echipă pentru Mihail Kogălniceanu! Facem echipă pentru Ialomița!»... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 14:10 (7151 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

10 realizări administrative în Slobozia mandatului lui Dragoș Soare (VI)

Da, Se poate!

10 realizări administrative în Slobozia mandatului lui Dragoș Soare (VI)

1. Centrul de Educație Non-formală-Pornit ca un proiect pentru școala de vară, am descoperit că nevoia copiilor de a desfășura activități extrașcolare era mult mai mare. Am transformat o clădire administrativă și acum peste 200 de copii și tineri sunt înscriși la diferitele cursuri ce se desfășoară la Centru.
2. Modernizarea Stadionului «1 Mai»-O mândrie deosebită pentru tot orașul o reprezintă performanța echipei de fotbal de a promova în Liga 1. Pregătim stadionul pentru ca echipa noastră să poată juca acasă... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2024, 18:05 (8128 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
216 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 1858 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 23 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1858, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 16:05
(2865 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de forțele de ordine

În cursul zilei de joi, 23 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 15:20
(1694 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Verificarea documentară a contribuabililor

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că potrivit prevederilor art. 148 din Codul de procedură fiscală, pentru stabilirea corectă a situației fiscale ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 14:50
(2805 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Nordului din orașul Căzănești

Ca urmare a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nordului din orașul Căzănești, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 23 octombrie 2020, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 12:30
(2073 vizualizări - 0 comentarii)


Cei mai noi pompieri ialomițeni au depus Jurământul Militar

Candidații selectați din sursă externă în luna septembrie a.c., angajati pe perioadă determinată, au depus astăzi Jurământul Militar, în cadrul unui ceremonial restrâns, impus de contextul epidemiologic ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 21:05
(2530 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoană trimisă în judecată pentru săvârșirea infracțiunii de «trafic de influență»

Procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița a dispus, la data de 16 octombrie a.c., trimiterea în judecată a unei persoane, fără calitate specială, față de care s-a luat măsura ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 20:40
(2946 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru șofat fără permis

Miercuri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Dridu, au oprit pentru control, un autoturism condus ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 17:05
(3395 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1808 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 22 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1808, cu 21 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 16:05
(2227 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân de 82 de ani din Bărcănești, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 82 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din comuna Bărcănești într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 18:45
(1926 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bordușani, arestat pentru producerea unui accident

Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală  Stelnica au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 18:20
(2389 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de protecție emis de polițiști pe numele unui bărbat care și-a bătut concubina

Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați prin apel 112 de o femeie, de 56 de ani, din Ograda, cu privire la faptul că a fost lovită de concubinul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 17:55
(6420 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1787 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 21 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1787, cu 46 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 16:05
(1907 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Dosar penal pentru conducere sub influența alcoolului

Luni, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit pentru control, pe Calea București din Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 51 ani. Întrucât șoferul emana ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 17:35
(2513 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a desfășurat acțiunea Truck&Bus, pentru verificarea activităților de transport public de persoane și de mărfuri. Activitățile de control s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 17:25
(3814 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1741 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 20 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1741, cu 45 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 16:05
(2216 vizualizări - 0 comentarii)


Se constituie noul Consiliu Județean Ialomița

Prin Ordinul prefectului județului Ialomița nr. 500/19.10.2020, se va constitui noul Consiliu Județean Ialomița. Evenimentul de constituire se va produce marți, 20 octombrie 2020, la Sala «Europa» a Consiliului ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 20:40
(2650 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 17 octombrie a.c., în jurul orei 23,30, polițiștii din Amara, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:20
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Movilița, arestat pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»

Vineri, 16 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:15
(2661 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1696 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 19 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1696, cu 13 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:10
(1781 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. A fost întreruptă o nuntă la Fetești!

Polițiștii din Ialomița, sub autoritatea Instituției Prefectului, împreună cu jandarmi și polițiști locali, desfășoară zilnic activități pentru informarea cetățenilor și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:05
(2741 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!

Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!

Forțele de intervenție ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au fost solicitate să intervină la un număr de 7 evenimente rutiere care s-au produs în localitățile ialomițene încă din seara ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 15:30
(3186 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnirile între contribuabili și inspectorii fiscali se pot face prin programări on-line

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că se pot programa on-line pentru întâlnirea cu un inspector fiscal din cadrul instituției. Pe site-ul www.anaf.ro ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 13:50
(2949 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1683 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 18 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1683, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2020, 16:05
(2186 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1636 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 16 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1636, cu 49 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 16:05
(2206 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 36 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a fost depistat în flagrant noaptea joi spre vineri, 15/16 octombrie a.c., de polițiștii ialomițeni, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:10
(2383 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea și limitarea infectării cu noul coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului, echipe mixte formate din polițiști din cadrul IPJ Ialomița, jandarmi și polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării modului ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:05
(3518 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Miercuri, 14 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier,  în timp ce desfășurau activități de supraveghere a traficului rutier pe DN2 (E85), în afara  localității ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:30
(2716 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane, depistate că nu respectă măsura izolării la domiciliu

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au depistat 5 persoane care nu respectă măsura izolării la domiciliu și peste 50 de persoane care nu purtau mască de protecție în spațiile unde aceasta este obligatorie ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:25
(3685 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1587 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 15 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1587, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 16:05
(1856 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în orașul Căzănești

Joi, 15 octombrie 2020, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Prunului din orașul Căzănești/Ialomița. Pentru remedierea acesteia, echipele de intervenție RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 15:40
(2253 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...