Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Primarul care «leagă» cununiile civile

Se întâmplă la Sălcioara

Primarul care «leagă» cununiile civile

Primarul din Sălcioara refuză să-i cunune pe cei care nu l-au votat. Acuzațiile aparțin «păgubiților» și sunt întărite prin jurământ de fostul lui consilier personal, Nicolae Anghel. Primarul se jură că nu fură și că la 15 august 2024, de Sfânta Maria, era în concediu. Numai că gura lumii numai pământul o astupă. Așa că oamenii vorbesc și de soră-sa, pe care a angajat-o ofițer la starea civilă... Și de amenințările cele noi, de după Alegerile din 9 iunie 2024...

 

La alde Goajă-n sat Sălcioara e o comună de la marginea Ialomiței, de la... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2024, 13:10 (3631 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Alegerile Locale și Europarlamentare au costat peste 14,5 milioane de lei

Doar în Ialomița

Alegerile Locale și Europarlamentare au costat peste 14,5 milioane de lei

La două luni distanță de la încheierea Alegerilor Locale și Europarlamentare, autoritățile locale din Ialomița au făcut publică valoarea cheltuielilor pentru organizarea procesului electoral. Estimativ, acestea se ridică la peste 14,5 milioane de lei. Totodată, să precizăm că în organizarea și desfășurarea Alegerilor Locale și Europar­lamentare au fost implicate aproximativ 3000 de persoane.

 

Bani publici pentru Alegerile Locale și Europarlamentare Calculele cu privire la valoarea cheltuielilor privind organizarea și desfășurarea Alegerilor Locale și Europarlamentare... [citește_tot_articolul]

14 August 2024, 10:15 (4803 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Administrațiile locale din Ialomița sunt controlate de PSD

Administrațiile locale din Ialomița sunt controlate de PSD

Oficial, PSD și-a adjudecat 54 de funcții de primar, PNL-8 poziții de primar, AUR-2 funcții de primar, USR a rămas cu o poziție, iar Marinică Cazacu, la Ion Roată, este singurul primar «independent» din județ. Practic însă, cvasimajoritatea administrațiilor locale sunt controlate de către PSD prin consiliile locale. Con­form informațiilor oficiale, din cei 737 de consilieri locali aleși la nivelul Ialomiței, PSD are 461, PNL-175, AUR-68, ADU-42, USR-13, LEU are un singur consilier, PUSL-7, SOS România-3, PI-5, iar VOLT are 4. Situația se repetă și în cazul Consi­liului Județean Ialomița, unde PSD domină cu o majoritate confortabilă de 17 consilieri aleși... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2024, 12:20 (9366 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ecouri ale Alegerilor Locale și Europarlamentare în Ialomița

La o săptămână de la vot

Ecouri ale Alegerilor Locale și Europarlamentare în Ialomița

Procesul de validare a rezultatelor Alegerilor Locale și Europarlamentare în Ialomița a întârziat o săptămână. În acest timp, în spațiul public au apărut informații privind «vicierea» procedurii de vot. Dovezile directe și indirecte indică atât vicii de procedură, cât și posibile fraude electorale punctuale, în curs de cercetare de către organele de anchetă penală. Disfuncțiile apărute în procesul de votare nu modifică însă rezultatele finale ale votului. Liderii partidelor politice din Ialomița implicate în competiție au recunoscut rezultatele Alegerilor, iar în noua configurație politică PSD a câ... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2024, 12:10 (11587 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

La vot, la 103 ani!

La vot, la 103 ani!

O cheamă Victoria Ioniță și e din Cosâmbești. A împlinit 103 ani pe 4 mai 2024. Și pe 9 iunie 2024 a cerut «urna mobilă». Așa a fost și la 99 de ani... Vecinii spun că o văd uneori măturând praful curții. Iar în primăvara asta a dat cu sapa prin grădină. Am întrebat-o de ce votează. «Pentru că trebuie!» ne-a răspuns. Și, într-o fulgerare de gând, am înțeles că fiecare dintre noi trebuie să își ducă crucea până la capăt.

 

Votul nu are limită de vârstă Șade în ușa casei așteptând... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2024, 10:10 (2050 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița și-a ales viitorul politic: PSD și-a adjudecat 54 din cele 66 de localități ale județului!

Ialomița și-a ales viitorul politic: PSD și-a adjudecat 54 din cele 66 de localități ale județului!

Alegerile Locale din Ialomița s-au terminat. PSD și-a adjudecat 54 din cele 66 de localități ale județului, cu 16 mai multe decât la Alegerile Locale din 2020. PNL a rămas cu 8 localități, AUR a câștigat două localități, USR a rămas cu una, respectiv Gârbovi, iar Marinică Cazacu, primarul de la Ion Roată, și-a adjudecat voturile concetățenilor săi din poziția de «independent», deși este unul dintre cei trei lideri ai Alianței Dreapta Unită din Ialomița. Poate vor reveni asupra acestui aspect... De asemenea, grație votului masiv pro PSD/PNL pentru Parlamentul European la nivel național (55%), deputatul PSD Ștefan Mușoiu a devenit europarlamentar. Acesta e bilanțul... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2024, 09:40 (13506 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Surprize la Alegerile din 9 iunie 2024 în Ialomița!

Surprize la Alegerile din 9 iunie 2024 în Ialomița!

La nivelul județului Ialomița, din cei 220775 de înscriși pe liste permanente, s-au prezentat la urne 112630 de alegători, 3957 fiind pe liste suplimentare, iar 2449 au fost votanți cu urna mobilă. Așadar, numărul total de votanți la Alegerile din 9 iunie 2024 a fost de 118827, reprezentând un procent de vot de 53,82%. La Slobozia s-a înregistrat o prezență la vot de 45,95%, reprezentând 18459 de alegători din totalul de 41158.
Vom prezenta, potrivit numărătorii paralele de la sediile partidelor, informații despre câștigătorii Alegerilor din 9 iunie 2024:
 

La Ciulnița,... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2024, 23:50 (95995 vizualizări - 61 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Alegeri 9 iunie 2024. Ialomița votează!

Alegeri 9 iunie 2024. Ialomița votează!

UPDATE 33 de incidente electorale în Ialomița!

220961 de ialomițeni sunt așteptați să se prezinte la urne pentru Alegerile din 9 iunie 2024. După cum se știe, vor fi aleși primarii și listele pentru consiliile locale, președintele Consiliului Județean și listele de consilieri județeni, precum și candidații pentru Parlamentul European.

 

UPDATE La ora 11,00, prezența la vot în Ialomița era de peste 17%, cu aproape 3 procente peste media națională de 14%. Să remarcăm o prezență la vot mai accentuată în mediul rural în Ialomița, în municipiul reședință de județ prezența la vot abia depășind 14%.

... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2024, 11:05 (18348 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Echipa PSD Ialomița, alături de Cristian Roman, candidatul Organizației la funcția de primar al orașului Țăndărei 

Echipa PSD Ialomița, alături de Cristian Roman, candidatul Organizației la funcția de primar al orașului Țăndărei 

Tot mai aproape de momentul 9 iunie 2024, dată la care se vor desfășura Alegerile Locale și Europarlamentare, echipa PSD Ialomița, condusă de președintele Marian Pavel, de altfel candidatul formațiunii pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, a ajuns în orașul Țăndărei. Aici social-democrații au organizat un marș electoral pentru a-l susține pe Cristian Roman în cursa de câștigare a funcției de primar al orașului.

 

Un viitor mai bun pentru orașul Țăndărei Cristian Roman, candidatul desemnat de PSD Ialomița pentru funcția de primar al orașului... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2024, 15:20 (11096 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Voluntariatul este expresia evoluției unei comunități!»

Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia

«Voluntariatul este expresia evoluției unei comunități!»

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare a participat la întâlnirea organizată de Direcția de Educație, Cultură și Tineret Slobozia. În cadrul întâlnirii, primarul Sloboziei i-a felicitat pe tinerii prezenți pentru implicarea în Festivalul «FreeLand» Slobozia. Ajuns la cea de a treia ediție, Festivalul a atras anul acesta peste 250 de voluntari. «M-am întâlnit astăzi cu tinerii minunați care s-au înscris ca voluntari pentru organizarea celei de a treia ediții a „FreeLand Festival“. Energia lor este incredibilă și este motorul acestui Festival, care anul acesta se va desfășura între 12-14 iulie. Munca pentru Festival începe din decembrie, când rezervăm artiștii și începem organizarea, pentru că doar prin această muncă colosală putem să organizăm acest eveniment de top pentru toată regiunea noastră. Voluntarii au un rol crucial, de la concept la alegerea artiștilor, pentru că așa reușim să implicăm sute de tineri în activități în care învață responsabilitatea și disciplina, munca în echipă și ducerea sarcinilor la îndeplinire. Totul, în timp ce se distrează și se pot mândri cu rezultatul muncii lor. Voluntariatul este expresia evoluției unei comunități! Le mulțumesc tinerilor și părinților lor pentru ca ne demonstrează acest lucru și în Slobozia!»... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2024, 15:05 (9296 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Victoria echipei liberale este inevitabilă în Fetești!»

Candidatul PNL la președinția Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz

«Victoria echipei liberale este inevitabilă în Fetești!»

Candidatul PNL la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz, a susținut, în cadrul unei acțiuni electorale, candidatura actualului deputatul PNL la funcția de primar al Feteștiului, Luminița Barcari. Ulterior întâlnirilor avute cu locuitorii orașului, Dragoș Costin Telehuz a declarat cu convingere că feteștenii apreciază programul de dezvoltarea susținut de Luminița Barcari pentru mandatul 2024-2028 și îl vor susține prin vot. «Victoria echipei liberale este inevitabilă în Fetești! În timpul unei acțiuni desfășurate în municipiu, am vorbit cu cetățenii despre așteptările pe care le au de la Primărie. Luminița... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2024, 14:50 (1686 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Oamenii trebuie votați în funcție de fapte!»

Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia

«Oamenii trebuie votați în funcție de fapte!»

Aflat în ultima săptămână de campanie, Dragoș Soare, primar în funcție și candidat al PNL Ialomița pentru un nou mandat al municipiului Slobozia, a declarat public că «la Alegerile din 9 iunie2024 candidații ar trebui să fie votați în funcție de fapte!». „Sunt împăcat cu mine. Și privesc cetățenii orașului cu fruntea sus! Cred că oamenii trebuie votați în funcție de fapte. Noi avem fapte, ei au doar vorbe. Promisiuni electorale care fac rău oamenilor! Creează un orizont de așteptare pe care nimeni nu-l poate atinge. Nu poți promite orice de dragul unei victorii electorale... Pentru mine votul înseamnă responsabilitate! Un drept și... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2024, 14:35 (9257 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Primarul Feteștiului, Laurențiu Șonchereche este cel mai performant primar din județ!»

Marian Pavel, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița

«Primarul Feteștiului, Laurențiu Șonchereche este cel mai performant primar din județ!»

Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița, continuă campania electorală în localitățile ialomițene. Una dintre ultimele sale întâlniri electorale s-a desfășurat la Fetești. Pe străzile localității, Marian Pavel, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, primarul PSD în funcție, Laurențiu Șonchereche, candidatul PSD la Alegerile Europarlamentare, Ștefan Mușoiu, și echipa de campanie a Organizației, s-au întâlnit cu cetățenii orașului și au discutat despre realizările concrete ale administrației locale din acest mandat. Reamintim că Laurențiu Șonchereche a reușit în decursul acestui mandat... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2024, 14:05 (13046 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Da, Se poate! Și nicio mașinărie de partid nu mai poate opri schimbarea reală în Slobozia!»

Candidatul PNL la funcția de primar al Sloboziei, Dragoș Soare

«Da, Se poate! Și nicio mașinărie de partid nu mai poate opri schimbarea reală în Slobozia!»

Edilul în funcție Dragoș Soare, candidat PNL pentru un nou mandat de primar al Slobozia, continuă acțiunile electorale în cartierele Sloboziei. Alături de echipa sa de consilieri locali, Dragoș Soare a discutat cu cetățenii municipiului și a promovat activitatea administrației pe care o conduce în ultimii trei ani și jumătate. Ulterior întâlnirilor, primarul Dragoș Soare a prezentat public concluziile la care a ajuns: «În această ultimă săptămână de campanie, întâlnirile cu dumneavoastră îmi dau energie să le duc pe toate... Știu de ce voi continua să lupt pentru Slobozia! Vreau să mă asigur că toate proiectele începute vor avea finalul pe care ni-l dorim. Oamenii cu care stau de vorbă de aproape patru ani știu că am muncit, împreună cu echipa mea, să arătăm că se poate ca Slobozia să fie un oraș în care oamenii să își dorească să rămână, în care copiii noștri sunt în siguranță, în care școlile noastre sunt bune și în care există o calitate a vieții ridicată. Da, Se poate! Am arătat că vreau și că știu cum se face asta și că nicio mașinărie de partid nu mai poate opri schimbarea reală în Slobozia!»... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2024, 15:35 (13533 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Tratament egal pentru toate cartierele Sloboziei!»

Candidatul PSD la funcția de primar al Sloboziei, Alexandru Potor

«Tratament egal pentru toate cartierele Sloboziei!»

Campania electorală a candidatului PSD la funcția de primar al orașului Slobozia, Alexandru Potor, a ajuns în Cartierul Slobozia Nouă. Alexandru Potor a promis locuitorilor Cartierului o administrație care să asigure «tratament egal» pentru toate zonele orașului. Ulterior întâlnirii, Alexandru Potor a prezentat public acest punct al programului său electoral: «Toate cartierele Sloboziei au nevoie de tratament egal. Cetățenii plătesc taxe și impozite egale, indiferent dacă locuiesc în centru, la MB-uri, în zona Pieței, în Cartierul „500“ sau în Slobozia Nouă. Zilele trecute am fost în Slobozia Nouă și am discutat cu... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2024, 15:05 (4801 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Da, Se poate! O viziune liberală pentru Ialomița!»

Candidatul PNL la președinția Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz

«Da, Se poate! O viziune liberală pentru Ialomița!»

Candidatul PNL la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz, a participat marți, 3 iunie 2024, la o acțiune electorală la Bucu. La Bucu, împreună cu candidatul liberal pentru funcția de primar al comunei, Costică Șerban, au discutat cu cetățenii comunei despre așteptările acestora pentru următorii ani și de spre opțiunile de vot. «În cadrul unei acțiuni desfășurate în comuna Bucu, am discutat cu cetățenii despre așteptările pe care le au de la conducerea primăriei. Costică Șerban, candidatul nostru pentru Primărie, are experiență, determinare și este recunoscut în comunitate. Suntem siguri că reprezintă cea mai serioasă opțiune pentru revitalizarea comunei. Locuitorii comunei s-au săturat de stagnare. După 9 iunie, vom implementa viziunea liberală și în Bucu!»... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2024, 14:20 (8178 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Primarul Dragoș Soare, în campanie prin cartierele Sloboziei

Da, Se poate!

Primarul Dragoș Soare, în campanie prin cartierele Sloboziei

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, candidat PNL Ialomița pentru un nou mandat, a participat la sfârșitul acestei săptămâni la o serie de acțiuni electorale în cartierele Sloboziei. Edilul în funcție și-a manifestat public încrederea in capacitatea alegătorilor de a decide care sunt cele mai bune soluții politice pentru viitorul orașului.

 

«Da, Se poate!» și de la om la om Primarul în funcție al Sloboziei, Dragoș Soare a participat la sfârșitul săptămânii precedente la o serie de acțiuni electorale în cartierele orașului... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 17:45 (10173 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Campania electorală a candidatului PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel

Campania electorală a candidatului PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel

Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița, continuă campania electorală în localitățile ialomițene. În ultimele zile, președintele în exercițiu al Consilului Județean Ialomița, Marian Pavel a participat la o serie de întâlniri cu alegătorii în Orașul Fierbinți-Târg și comunele Ciocârlia, Mărculești, Cosâmbești, Sălcioara, Alexeni, Gura Ialomiței și Scânteia. În toate localitățile menționate, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița a prezentat alegătorilor oferta electorală a PSD și a susținut candidații social-democrați și primarii PSD în funcție. «... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 15:40 (12400 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Candidatul PNL la președinția Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz, confirmă: «„Da, Se poate!“ și la Mihail Kogălniceanu!»

Candidatul PNL la președinția Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz, confirmă: «„Da, Se poate!“ și la Mihail Kogălniceanu!»

Candidatul PNL la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz, a participat luni, 2 iunie 2024, la o acțiune electorală la Mihail Kogălniceanu. Au fost întâlniri cu alegătorii și simpatizanții liberali din localitate, alături de candidatul PNL la funcția de primar al comunei, Stelian Crăciun. «Comuna Mihail Kogălniceanu merită mai mult! În timpul unei acțiuni desfășurate în comună, cetățenii ne-au transmis că s-au săturat de ineficiența actualului edil. Au așteptări legitime de la administrația locală. Își doresc ca banii publici să fie cheltuiți în mod eficient. De asemenea, vor un primar care pune preț pe dialog și se comportă civilizat. Din nefericire, dorințele lor au fost ignorate de actuala conducere a primăriei. Avem convingerea că Stelian Crăciun, candidatul nostru pentru primărie, poate să identifice și să atragă fondurile necesare modernizării comunei. Facem echipă pentru Mihail Kogălniceanu! Facem echipă pentru Ialomița!»... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 14:10 (7154 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

10 realizări administrative în Slobozia mandatului lui Dragoș Soare (VI)

Da, Se poate!

10 realizări administrative în Slobozia mandatului lui Dragoș Soare (VI)

1. Centrul de Educație Non-formală-Pornit ca un proiect pentru școala de vară, am descoperit că nevoia copiilor de a desfășura activități extrașcolare era mult mai mare. Am transformat o clădire administrativă și acum peste 200 de copii și tineri sunt înscriși la diferitele cursuri ce se desfășoară la Centru.
2. Modernizarea Stadionului «1 Mai»-O mândrie deosebită pentru tot orașul o reprezintă performanța echipei de fotbal de a promova în Liga 1. Pregătim stadionul pentru ca echipa noastră să poată juca acasă... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2024, 18:05 (8130 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Biciclist băut, rănit după ce a fost acroșat de o mașină

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 15,00, polițiștii slobozeni au intervenit la un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, a reieșit faptul că un bărbat, de 52 de ani ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:10
(2406 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 4 martie 1977-zi dramatică în conștiința românilor

În data de 4 martie 1977, în România s-a produs un cutremur puternic care a avut efecte devastatoare asupra țării. Cu o magnitudine de 7,4 grade pe scara Richter și o durată de circa 56 de secunde, seismul ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:40
(2868 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 91 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 3 martie 2020, 91 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:35
(3415 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 9 permise reținute, amenzi de peste 62 mii de lei

Acțiunile preventive ale polițiștilor ialomițeni pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, desfășurate în ultimele 24 de ore, au condus la aplicarea a peste 160 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:50
(2935 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «furt calificat»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:45
(2335 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Doi bărbați, cercetați penal pentru «braconaj»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Ciocârlia au depistat, pe un fond cinegetic de pe raza comunei Ciocârlia, un autoturism condus de un tânăr, de 22 de ani, din județul Ilfov ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:40
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Sâmbătă, 29 februarie 2020, la Slobozia s-a desfășurat primul eveniment sportiv de arte marțiale mixte. La concurs au participat 5 cluburi cu peste 10 secții, adunând la start peste 150 sportivi din județele ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 01:10
(4383 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bărcănești și Alexeni

În cursul zilei de sâmbătă, 29 februarie a.c., în jurul orelor 21,30, pompierii ialomițeni au intervenit pentru localizarea și stingerea unui incendiu la o casă din comuna Bărcănești. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:35
(2611 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente, patru răniți

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii slobozeni au intervenit la un accident de circulație produs pe raza municipiul Slobozia, soldat cu rănirea a două persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:30
(2447 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori, beți și fără permise la volan

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au intervenit  la un accident de circulație produs între un autoturism și un moped în localitatea Smirna, soldat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:25
(2863 vizualizări - 1 comentariu)


Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Ca în fiecare an de 1 Martie, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au oferit flori și mărțișoare doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Mai multe echipaje de poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:20
(1862 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 83 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, luni, 2 martie 2020, 83 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 17:25
(2640 vizualizări - 0 comentarii)


Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Duminică, 1 martie 2020, Gabriel Cateliu a fost prezentat oficial drept candidat al Alianței USR PLUS pentru funcția de primar al municipiului Urziceni la Alegerile Locale din iunie 2020. La evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 16:50
(6229 vizualizări - 0 comentarii)


Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman, lider național în retailul materialelor de construcții și al amenajărilor interioare, cu capital 100% românesc, inaugurează vineri, 6 martie 2020, magazinul din Slobozia, ajungând astfel la o rețea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 15:20
(4374 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia Dedeman


Ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, achiziționați de Agenția Națională Antidrog

Anul acesta, Agenția Națională Antidrog (ANA) a achiziționat 144 de perechi de ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, dar și starea de intoxicare cu acestea, ce vor deveni parte ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:35
(4492 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din municipiul Fetești!

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:20
(4924 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Spectacolul aniversar «Din inimă pentru Mama»

Duminică, 1 martie 2020, Protopopiatul Slobozia a organizat, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, ediția a IX-a a spectacolului aniversar «Din inimă pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 12:50
(2585 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 73 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 28 februarie 2020, 73 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 19:20
(5655 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Național al Agriculturii

Prima lună de primăvară debutează la Muzeul Național al Agriculturii cu o expoziție de pictură. Sub denumirea «Armonii de primăvară», artista Cecilia Nițu își va expune pe simezele din cadrul Muzeulului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:40
(2960 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor peste 223 de locuri de muncă. Persoanele interesate pot obține mai multe detalii la sediul instituției din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:25
(2972 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 2-6 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:20
(6823 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Surprins beat la volan, a refuzat recoltarea de sânge

Joi, 27 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Roată au depistat în trafic un bărbat, de 51 de ani, ce conducea un autoturism pe raza localității Broșteni, aflându-se sub influența ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:20
(3376 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Fetești și în localitățile învecinate

Joi, 27 februarie a.c., polițiști ialomițeni au efectuat o razie pe raza municipiului Fetești, dar și a comunelor arondate, pentru prevenirea și combaterea faptelor comise cu violență, a activităților comerciale ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:15
(3989 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 65 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, joi, 26 februarie 2020, 65 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 19:10
(3486 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Cu ocazia «Zilei Modiale a Scriitorului», marți, 3 martie 2020, de la orele 14,30, la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va lansa volumul de poezii «Scaunul cu trei picioare ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:35
(3772 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Lilieci: O persoană moartă pe loc, alte patru rănite!

Miercuri, 26 februarie 2020, în jurul orei 6,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs pe DN2, în localitatea Lilieci, soldat cu decesul unei persoane ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:20
(4249 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Lilieci accident


Fetești: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii feteșteni au desfășurat miercuri, 26 februarie a.c., activități de prevenire a evenimentelor rutiere, precum și a furturilor din locuințe, în cadrul campaniilor «Viața are prioritate!» și «Hoții ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:10
(2229 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 41 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, miercuri, 26 februarie 2020, 41 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane. Pe localități ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 19:30
(3705 vizualizări - 0 comentarii)


Razie cu percheziții la Bărbulești și Jilavele

10 percheziții domiciliare, articole pirotehnice ridicate de polițiști, 127 de sancțiuni contravenționale aplicate și o infracțiune constatată în flagrant, este bilanțul unei acțiuni de amploare desfășurată ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 18:10
(2974 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Viața are prioritate»

Polițiștii slobozeni au aplicat marți, 25 februarie a.c., peste 30 de sancțiuni contravenționale, în cadrul unei acțiuni operative desfășurate în cadrul campaniei de prevenire a evenimentelor rutiere « ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 16:20
(2106 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...