Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

2 senatori și 1 deputat-AUR, 2 deputați-PSD, 1 deputat PNL

3 mandate AUR pentru 3% din voturile ialomițenilor

2 senatori și 1 deputat-AUR, 2 deputați-PSD, 1 deputat PNL

Alianța pentru Unirea Românilor a obținut la Alegerile Parlamentare de duminică, 6 decembrie 2020, 2 mandate de senator și 1 mandat de deputat. Oficial, rezultatul a fost posibil grație unui procent de 11,9% din voturile ialomițenilor pentru Camera Deputaților și 12,8% din voturile pentru Senat. În realitate, raportat la numărul cetățenilor cu drept de vot din Ialomița, nivelul de reprezentativitate al AUR este de 2,95% pentru Camera Deputaților și 3,18% pentru Senat.

Algoritmul, bată-l vina! Rodica Boancă și Adrian Costea (pentru Senat) și Silviu-Titus Păunescu (pentru Camera Deputaților... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2020, 19:55 (29120 vizualizări - 48 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița a înregistrat cea mai mică prezență la vot din istoria Alegerilor de după 1989

Alegeri Parlamentare 2020, prezență la vot 26,21%

Ialomița a înregistrat cea mai mică prezență la vot din istoria Alegerilor de după 1989

bonus: 30 de ani de Parlament pentru Ialomița

La Alegerile din 6 decembrie 2020, Ialomița are cea mai scăzută prezență la vot din istoria alegerilor ultimilor 30 de ani. Deși a obținut 40,22% din voturile ialomițenilor prezenți la urne pentru Camera Deputaților și 39,71% din voturi pentru Senat, PSD Ialomița rămâne marele perdant al acestor alegeri. Cu un procent de 9,05% pentru Camera Deputaților și 10,4% din voturi pentru Senat, PRO România ajunge la lada de gunoi a politicii locale. USR PLUS, singura Alianță din cadrul acestor Alegeri Parlamentare, obține căznit un rezultat tras la xerox, dar inutil: 7,9% la Camera Deputaților și 7,9% la Senat. Iar Alianța pentru Unirea Românilor reprezintă marea surpriză a Alegerilor Parlamentare și în... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2020, 17:40 (8246 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Senat: PSD-39,71%, PNL-20,20%, AUR-12,80%; Camera Deputaților: PSD-40,22%, PNL-21%, AUR-11,90%

Rezultate Alegeri Parlamentare 2020

Senat: PSD-39,71%, PNL-20,20%, AUR-12,80%; Camera Deputaților: PSD-40,22%, PNL-21%, AUR-11,90%

Ialomița, în ciuda prezenței la vot deosebit de reduse de doar 26,21% (au votat aproape 60000 de persoane), rămâne roșie. Astfel, la Senat, Partidul Social Democrat a obținut 39,71%, Partidul Național Liberal-20,20%, în timp ce a treia «forță» politică a județului a devenit Partidul Alianța pentru Unirea Românilor, cu 12,80%. Pentru Camera Deputaților, voturile ialomițenilor s-au îndreptat către PSD-40,22%, în timp ce PNL a înregistrat un scor electoral de 21%. Din nou, a treia «forță» politică în Ialomița este Alianța pentru Unirea Românilor, cu un scor electoral de 11,90%.
(amănunte despre subiect puteți citi în ediția print a ziarului Independent... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2020, 07:20 (14220 vizualizări - 22 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița, cea mai redusă prezență la vot din istoria scrutinelor electorale-26,21%

Alegeri Parlamentare 2020

Ialomița, cea mai redusă prezență la vot din istoria scrutinelor electorale-26,21%

Potrivit statisticii Autorității Electorale Permanente și a Biroului Electoral Central, în județul Ialomița sunt așteptate să voteze 227634 persoane. Cel mai mare număr de persoane cu drept de vot există în mediul rural, potrivit statisticilor oficiale.

Urnele sunt deschise între orele 7,00 și 21,00 În județul Ialomița există 220 de secții de votare, procesul electoral începând la ora 7,00 și încheindu-se la orele 21,00. Potrivit datelor statistice oferite de Autoritatea Electorală Permanentă și Biroul Electoral Central, la Alegerile Parlamentare 2020 sunt așteptați să voteze 22763... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2020, 23:10 (8000 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Parlamentare 2020: Incidente electorale la Fetești și Ion Roată

La 8 ore de la deschidere urnelor, polițiștii au în lucru 2 incidente electorale. Primul dintre acestea a fost sesizat la Fetești, acolo unde polițiștii fac verificări în baza unei reclamații potrivit căreia... [citește toată știrea]

6 Decembrie 2020, 17:40 (3377 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița, sub media națională a prezenței la vot pentru Alegerile Parlamentare din 2016

Alegeri Parlamentare 2020

Ialomița, sub media națională a prezenței la vot pentru Alegerile Parlamentare din 2016

La nivel național, prezența la Alegerile Parlamentare din anul 2016 a fost de doar 39%, fiind printre cele mai scăzute înregistrate la momentul respectiv. Datele oficiale arată că, în decembrie 2016, Ialomița a înregistrat o prezență sub media națională, de doar 35,69%. Pe fondul pandemiei de COVID-19 se așteaptă ca prezența la urne duminică, 6 decembrie 2020, să fie mult mai scăzută. Pe de altă parte, la Alegerile Locale, desfășurate în 27 septembrie 2020, în plină criză sanitară, Ialomița s-a situat peste media pe țară, înregistrând o prezență la vot de 50,44%.

Ialomițenii își aleg viitori parlamentari... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2020, 17:50 (7771 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

IPJ Ialomița: Alegerile Parlamentare, sub supravegherea angajaților MAI

Structurile teritoriale din cadrul M.A.I. angrenate în organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Senat și Camera Deputaților de duminică, 6 decembrie 2020, au luat toate măsurile, potrivit competenței... [citește toată știrea]

5 Decembrie 2020, 15:40 (4044 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Candidatul Victor Moraru, acuzat de «atitudine discriminatorie față de contracandidații săi»

Plângeri la Biroul Electoral Județean Ialomița

Candidatul Victor Moraru, acuzat de «atitudine discriminatorie față de contracandidații săi»

Oficialii Organizației PSD Ialomița reclamă public modul în care candidatul PRO România la Alegerile Parlamentare, Victor Moraru, își promovează imaginea pe rețelele de socializare. Potrivit unei sesizări înaintată către Biroul Electoral Județean Ialomița, reprezentanții PSD reclamă atitudinea discriminatorie a lui Victor Moraru față de Ștefan Țintă, candidat PSD Ialomița pentru Senatul României. Solicitarea se află acum în dezbatere la Biroul Electoral Central, care urmează să adopte o decizie în acest sens.

Verificările sunt în curs Ceea ce i-a nemulțumit pe social-democrații ialomițeni... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2020, 10:30 (8722 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

„Stomacul politic“ dobândit după prima cura electorală în Ialomița

Mihaela Stan, candidatul USR PLUS Ialomița pentru Camera Deputaților

„Stomacul politic“ dobândit după prima cura electorală în Ialomița

Sunt nouă în politică, alături de mulți colegi din USR PLUS remarcând că am tendințe de ONG-istă răzleață și profă exigentă care n-a coborât încă de la catedra ei universitară din Londra. Accept observațiile tuturor și, în secret, mă bucur de această confirmare parțială că 6 luni de politică nu m-au schimbat prea mult. Profit, totuși, de acest ultim articol rezervat mie in paginile politice ale finalului de an electoral, ca să ofer o concluzie din perspectiva unui începător în ale politicii.

Prin august 2020, în primul articol în care apăream ca „figură politică“ pe scena Localelor din comuna mea, eram citată astfel: «Nu sunt investitor în pământuri și afaceri, dar sunt investitor în oameni și Educație, iar asta poate face o mare diferență pentru un sat sărac în resurse!»... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2020, 10:15 (5157 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Prețuiesc demnitatea ialomițenilor care își trudesc pământul!»

Mihaela Stan, candidatul USR PLUS Ialomița pentru Camera Deputaților

«Prețuiesc demnitatea ialomițenilor care își trudesc pământul!»

O imagine din 2002 cu bunica mea, în mijlocul unui mozaic de culturi ce împânzea fundalul pozei, rezonează cu misiunea mea pentru ialomi­țenii ce își trudesc cu demnitate glia. Am făcut această fotografie înainte să plec la studii în State, vrând să iau cu mine amintirea bunicii și a câmpurilor de-acasă. Când m-am întors nu am mai găsit-o în putere, iar câmpu­rile din Sudul României își pierduseră mozaicul.
Câmpurile noastre arată altfel acum, poate cu o producție mai bună la hectar datorită mecanizării și grupării parcelelor de către fermieri mai mari. Dar, cumva, dispariția mozaicului o resimt ca o pierdere. S-a pierdut relația țăranului român cu felia lui de pământ și astfel s-a pierdut... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2020, 16:05 (5711 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«PSD va impune eliminarea completă a impozitării tichetelor de masă!»

Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României

«PSD va impune eliminarea completă a impozitării tichetelor de masă!»

Inițiativă legislativă pentru sporirea eficientă a câștigurilor angajaților a candidatului PSD Ialomița pentru Senatul României, Ștefan Țintă. «Mi-am propus să revoluționez legislația în materie, respectiv să completez articolul 76 al Legii 227/2015 privind Codul Fiscal, astfel încât toți salariații să se poată bucura integral de valoarea tichetelor de masă. O astfel de nouă măsură cu caracter protecționist, pe care le-o pregătesc tuturor angajaților din România, vine să impulsioneze și consumul pentru că suma care rămâne la dispoziția beneficiarilor va fi folosită pentru achiziții fiscalizate și va genera un plus de impozite, în mod indirect, la bugetul statului. Tichetele de masă reprezintă... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2020, 13:55 (5115 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Strategia liberală pentru români: Distrugerea economiei, la pachet cu explozia îmbolnăvirilor și a deceselor!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Strategia liberală pentru români: Distrugerea economiei, la pachet cu explozia îmbolnăvirilor și a deceselor!»

Ruinarea economiei și proasta gestionare a pandemiei, care au dus la explozia numărului de îmbolnăviri și de decese, sunt cuvintele de ordine ce definesc cel mai fidel guvernarea PNL. «Guvernul Orban distruge economia, ține școlile închise, sacrificând o generație întreagă de elevi și adâncește haosul în domeniul sanitar!» îi atenționează pe români deputatul PSD Ștefan Mușoiu. Candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat își dezvăluie consternarea și supărarea față de maniera dezastruoasă a Cabinetului Orban de a accentua criza sanitară și economică, în loc să le limiteze efectele negative. «Orice zi în plus cu Guvernul Orban la conducerea țării adâncește dezastrul! Din cauza orgoliului absurd... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2020, 12:50 (12282 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Planul Național de Redresare și Reziliență al PNL este un balon de săpun!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților, avertizează

«Planul Național de Redresare și Reziliență al PNL este un balon de săpun!»

Sănătatea, Educația și Economia sunt principalele domenii pe care libe­ralii le vor subfinanța și în următorii 4 ani dacă vor accede la guvernare. Planul Național de Redresare și Reziliență al PNL cu care actualii guvernanți vor să-i păcălească pe români și să le ia voturile stipulează negru pe alb că pentru problemele vitale se vor aloca cât mai puțini bani. «România, în virtutea acestui plan PNL-ist, nu va rezolva nimic din ma­rile sale probleme, nu va progresa, oamenii nu o vor duce mai bine! Zecile de miliarde de euro vor fi irosite, la fel ca și împrumuturile masive luate de Guvernul Orban până acum!» afirmă candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat, Ștefan Mușoiu. În sprijinul observațiilor... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2020, 13:50 (9398 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Sunt un dascăl în slujba Ialomiței!»

Mihaela Stan, candidatul USR PLUS Ialomița pentru Camera Deputaților

«Sunt un dascăl în slujba Ialomiței!»

Lupt pentru elevii, părinții și profesorii din Ialomița! Puteam să mă opresc la victo­riile mele cu abandonul școlar, dar județul freamătă, chemându-mă la luptă pentru bătălii și mai mari.
Ialomița m-a ales în 2013, când copiii ei mi-au ieșit în cale. «Urăsc școala», scria pe pagina de Facebook a elevei de peste drum de gazda mea, în Valea Ciorii. Și asta m-a determinat să încep lupta mea pentru șco­lile din mediul rural. A urî școala este simptomul unei stări cronice în care se zbat elevul, părintele, dascălul și angajatorul român. Ca să combat cauzele fenome­nului, am 4 căi de atac ca de­putat:

1. Școala după școală... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2020, 11:20 (5300 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Tablete pentru elevii din Ialomița

Ștefan Țintă sprijină Asociația «Călător prin România»

Tablete pentru elevii din Ialomița

Un grup de tineri din România (Moncea Mădălina Ioana, Călina Iuliana Andreea și Tănașcu Constantin-Iulian) ajută elevii din mediile defavorizate să primească tablete școlare. Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României, a donat deja 5 dispozitive pentru acest proiect. «Scopul nostru este să ajutăm cât mai mulți copii... În Giurgiu am reușit să distribuim 100 de tablete. De aceea, orice ajutor este binevenit!» a declarat Mădălina Moncea.

O inițiativă lăudabilă Membri ai unei asociații de promo­vare turistică «Călător prin România», tinerii au pus aparatul foto și rucsacul... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2020, 19:05 (4636 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«PNL a guvernat doar pe datorie!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«PNL a guvernat doar pe datorie!»

Apocalipsa sanitară instituită de Cabinetul Orban este dublată și de cea financiară. «Nimic nu s-a îndeplinit din angajamentele și promisiunile economice ale Guvernului PNL! România culege doar „roadele“ incompetenței și aroganței absurde ale tandemului Iohannis-Orban...» analizează președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu, criza fără precedent în care ne-a aruncat Dreapta Unită. Candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat își argumentează observațiile invocând punctul de vedere al Consiliului Fiscal despre a treia rectificare bugetară. Potrivit previziunilor Consiliului, căderea economică în 2020 va fi mai mare decât cea prognozată oficial, respectiv de 5-6%, și nu de 4,2%! 10... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2020, 15:10 (4397 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Teste PRO gratuite pentru voturi

#Laurențiu Abaza se pensionează

Teste PRO gratuite pentru voturi

bonus: Mocioniu, al treilea din stânga

Așa cum știți, probabil, Luciferul Neacșu de la PRO România a testat gratuit 100 de slobozeni din Slobozia, în plină perioadă de carantină. Rezultatele acțiunii (după unii 6%, după alții 4%...) i-au oferit Luciferului Național ocazia de a susține public că PRO România are soluția ieșirii din pandemie. Declarăm public acest demers politic învelit în blană de oaie drept cea mai bine camuflată «mită electorală» din câte am văzut noi vreodată. Și am văzut câteva la viața noastră, unele chiar din mâna domnului Neacșu...

Una este dr Adina, nevasta lui Cataramă Joi, 19 noiembrie ... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 18:05 (7378 vizualizări - 9 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Guvernul Orban garantează ajutoarele pentru organizațiile de producători din sectorul fructe legume!»

Robert Chioveanu, candidatul PNL Ialomița pentru Senatul României

«Guvernul Orban garantează ajutoarele pentru organizațiile de producători din sectorul fructe legume!»

Declarat un susținător convins al agriculturii românești și fermierilor, Robert Chioveanu, candidatul PNL pentru Senatul României, a explicat modul în care Guvernul sprijină acest domeniu: «Guvernul Orban garantează  ajutoarele pentru organizațiile de producători din sectorul fructe-legume! Și asigură cadrul legislativ pentru majorarea acestor ajutoare de la 50% la 70%...».

Soluții reale și imediate Robert Chioveanu, candidatul PNL Ialomița pentru Senatul României la alegerile din 6 decembrie 2020, este unul dintre susținătorii declarați ai agriculturii românești și domeniilor... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 17:15 (5632 vizualizări - 1 comentariu)

JURNAL DE CAMPANIE

«Pactul pe Sănătate, propus de PSD, salvează vieți! Trebuie sa testăm gratuit populația pentru a stopa pandemia!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Pactul pe Sănătate, propus de PSD, salvează vieți! Trebuie sa testăm gratuit populația pentru a stopa pandemia!»

Războiul politic nu le salvează viețile românilor! Pactul pe Sănătate, propus de PSD se dovedește mai necesar ca oricând. «Asistăm cu foarte multă mirare și îngrijorare la refuzul constant al guvernanților PNL de a accepta Pactul pe Sănătate, pe care l-am propus, și care este vital pentru protejarea și salvarea vieților românilor. Este incredibil cum liberalii, cei de la PMP și USR care susțin Cabinetul Orban refuză să priceapă că virusul nu are culoare politică. Deși au diverși lideri și miniștri infectați cu COVID-19, nici PNL și nici Președintele țării nu vor să lase interesele partizane și electorale de-o parte pentru ca cele mai bune soluții ale specialiștilor să fie unanim susținute și aplicate... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 16:10 (4898 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Educația este una dintre cele mai importante „arme“ pentru un viitor mai bun!»

Luminița Barcari, candidatul PNL Ialomița pentru Camera Deputaților

«Educația este una dintre cele mai importante „arme“ pentru un viitor mai bun!»

Pentru că ne dorim cu toții să avem un sistem educațional european cu traiectorii clare care să conducă spre o dezvoltare a învățământului românesc, în calitate de deputat în Parlamentul României mi-am propus mai multe proiecte pe care le voi susține împreună cu colegii mei liberali, alături de un Guvern capabil să înțeleagă că Educația este una dintre cele mai importante «arme» spre un viitor mai bun.
Primul proiect se referă la modernizarea infrastructurii școlare, prin alocări bugetare corespunzătoare, dar și prin fonduri europene, cunoscut fiind faptul că fără un mediu școlar prietenos, dar care să aibă o infrastructură de calitate, noile generații nu se pot dezvolta.
O situație... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 14:55 (6646 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
324 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Beți la volan

Polițiștii au depistat luni, 7 august a.c., doi bărbați de 27 și 48 ani, din comuna Scânteia, respectiv Movilița, care conduceau autoturisme deși se aflau sub infuența băuturilor alcoolice. Ambii au fost ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:05
(4168 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile cehe, identificat de polițiștii ialomițeni

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile cehe a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:30
(5634 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni  caută o minoră, de 12 ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea minorei sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:20
(7156 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Festivalul Național de Folclor «Doina Bărăganului», ediția a III-a

În organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, a Consiliului Local Amara, a Consiliului Local Slobozia, a Direcției ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:05
(5288 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier în zona Popasului «Perla»

Accident rutier în orașul Amara, în zona Popasului «Perla». O femeie și un bărbat, ambii în vârstă de aproximativ 60 de ani, au fost răniți după ce două automobile s-au ciocnit. Din primele informații se ...[citește_toată_știrea]

7 August 2017, 19:13
(6750 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


ITM Ialomița: Amenzi de 100 mii de lei pentru «muncă la negru»

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna iulie 2017 o serie de controale tematice pentru a preveni și combate fenomenul «muncii la negru». În urma verificărilor au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 20:10
(6685 vizualizări - 1 comentariu)


Se închide gazul la Fetești

Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării de gaze naturale în municipiul Fetești, pe străzile Anghel Saligny, Călărași și Ecaterina Teodoriu, vineri, 4 august 2017, în intervalul orar 8,00-12,00. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:35
(4247 vizualizări - 0 comentarii)


«Trofeul Tinereții Amara 2017», sub supravegherea jandarmilor

Efective de jandarmi vor supraveghea, în perioada 3-6 august 2017, buna desfășurare a Festivalului «Trofeul Tinereții Amara 2017». Misiunile oamenilor legii au ca scop prevenirea de fapte antisociale. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:05
(5862 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC CARGILL CEREALE SRL
angajează
LABORANT
pentru Silozul Bucu, județul Ialomița
2 posturi-unul permanent și
unul pe perioadă determinată (5 luni)
Cerințe minime: studii medii,
cunoștințe operare calculator;
studiile de specialitate sau
experiența în domeniu
constituie un avantaj
Responsabilități: determină calitatea
produselor la Recepție,
în timpul Depozitării, la Livrare,
întocmește documentele specifice
acestor operațiuni manual
și pe calculator și operează
în sistemul de gestiune toți indicii
calitativi necesari, întocmește rapoarte
Cei interesați sunt rugați
să trimită CV-ul pe adresa de mail:
[email protected]
sau pe fax la nr. 021/23.32.499,
cu mențiunea
«pentru laborant Bucu, județul Ialomița»
CV-urile pot fi depuse
și la poarta Silozului Bucu,

situat în strada Gh. Lazăr,
cu mențiunea de mai sus,
în atenția dlui Șerban Jan-șef locație.
Termenul limită de depunere al CV-urilor
este 10 August 2017

1 August 2017, 20:10


Polițiști noi la IPJ Ialomița

Polițiști noi la IPJ Ialomița

4 ofițeri și 12 agenți de poliție din promoția 2017 reîmprospătează colectivul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Luni, 31 iulie a.c., 4 ofițeri și 12 agenți de poliție s-au prezentat la ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 19:15
(5648 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza marți, 8 august 2017, o bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator. Este vorba de o firmă ce își desfășoară activitatea ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 15:20
(8328 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la samsarii auto!

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul București, efectuează, marți dimineața, 1 august 2017, 14 percheziții în ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 11:05
(5845 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: A furat din magazin

Polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați vineri, 28 iulie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană ar fi sustras bunuri din magazin ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 20:10
(5213 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 28-30 iulie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:45
(4097 vizualizări - 0 comentarii)


Bilanț la ITM Ialomița. Peste 600 de controale, amenzi de peste 529 mii de lei!

Potrivit unui bilanț al ITM Ialomița pe primul semestru al anului 2017, în domeniul relațiilor de muncă au fost efectuate 668 de controale, 232 de angajatori fiind sancționați cu amenzi în cuantum de peste ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:35
(5352 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mandat de arestare pentru «tâlhărie»

Doi tineri de 14, respectiv 22 de ani, din Slobozia, bănuiți de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată», sunt cercetați de polițiști. Tânărul de 22 de ani a fost reținut pentru o perioadă de 24 ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:15
(4454 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exerciții de alarmare

Primăria Slobozia informează că, începând cu luna august 2017, în prima zi de miercuri a fiecărei luni, în intervalul orar 10,00-11,00, se vor organiza și desfășura exerciții de alarmare. Astfel, vor fi ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 18:40
(4500 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie pe șantierele cu lucrări de săpături

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în perioada 5-7 iulie 2017, o campanie de control la unitățile din șantierele unde se efctuează lucrări de săpături. Având în vedere evenimentele ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 15:20
(6130 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de 34 mii de lei pentru patronii spălătoriilor auto

Inspectorii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă  Ialomița au verificat recent modul în care se respectă legislația în muncă de către patronii spălătoriilor auto de pe raza județului. Cu ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 21:05
(6592 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: A scăzut infracționalitatea stradală

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut un bilanț al activității pe primul semestru al anului în curs. Potrivit statisticilor, infracționalitatea stradală sesizată la nivelul județului a ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:20
(4099 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Află de pe internet informații despre calitatea aerului

Agenția Județeană pentru Protecția Mediului Ialomița informează cetățenii cu privire la faptul că website-ul care oferea informații despre calitatea aerului a fost îmbunătățit. Astfel, cei interesați pot ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:05
(4434 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reținuți pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale pe numele a cinci ialomițeni, cu vârste cuprinse între 19 și 45 de ani, aceștia fiind suspecți în mai multe cauze privind comiterea de furturi. Pentru trei ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:40
(4709 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie ENEL: Fetești a rămas fără apă!

Vineri, 28 iulie 2017, în jurul orelor 15,20, în urma unei avarii la linia de alimentare cu tensiune a Uzinei de Apă Fetești, abonații din localitate au rămas fără apă potabilă. Au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:25
(5720 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat acroșat de un autoturism

Un bărbat de 34 de ani, din județul Constanța, a fost rănit în urma unui accident rutier produs pe raza comunei Stelnica luni, 24 iulie 2017. Acesta a fost acroșat de un autoturism condus de un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2017, 16:35
(5528 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Stelnica accident


Movilița: Cinci persoane rănite într-un accident rutier

Accident rutier între localitățile Movilița și Coșereni. Cinci persoane au fost rănite după ce 3 mașini s-au ciocnit. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD, însoțiți de un echipaj de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 17:21
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Duminică 22 iulie a.c., în jurul orei 1.30, jandarmii din cadrul unei patrule care asigura măsurile de ordine publică la manifestările culturale prilejuite de «Ziua Comunei Jilavele», au observat pe o alee ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 15:20
(6309 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele scandal


Tabără gratuită organizată de Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Catedrala din Urziceni a organizat o mini tabără la Mânăstirea Cozia din județul Vâlcea. Astfel, în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 12:15
(4637 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii iunie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6220 șomeri, din care 943 șomeri indemnizați, respectiv 5277 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 11:10
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

Duminică, 23 iulie 2017, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au ținut un moment de reculegere în fața instituției, pentru a cinsti memoria polițistului Sorin Vezeteu, ucis în ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2017, 15:30
(4936 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Oficialii MApN au intervenit pentru scoaterea din Dunăre a TAB-ului scufundat

Vineri, 21 iulie 2017, reprezentanții Ministerului Apărării Naționale au intervenit la Bordușani pentru a scoate din apele Dunării TAB-ul scufundat, în urma exercițiului militar NATO, desfășurat în zonă ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2017, 18:25
(11883 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...