Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

2 senatori și 1 deputat-AUR, 2 deputați-PSD, 1 deputat PNL

3 mandate AUR pentru 3% din voturile ialomițenilor

2 senatori și 1 deputat-AUR, 2 deputați-PSD, 1 deputat PNL

Alianța pentru Unirea Românilor a obținut la Alegerile Parlamentare de duminică, 6 decembrie 2020, 2 mandate de senator și 1 mandat de deputat. Oficial, rezultatul a fost posibil grație unui procent de 11,9% din voturile ialomițenilor pentru Camera Deputaților și 12,8% din voturile pentru Senat. În realitate, raportat la numărul cetățenilor cu drept de vot din Ialomița, nivelul de reprezentativitate al AUR este de 2,95% pentru Camera Deputaților și 3,18% pentru Senat.

Algoritmul, bată-l vina! Rodica Boancă și Adrian Costea (pentru Senat) și Silviu-Titus Păunescu (pentru Camera Deputaților... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2020, 19:55 (29133 vizualizări - 48 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița a înregistrat cea mai mică prezență la vot din istoria Alegerilor de după 1989

Alegeri Parlamentare 2020, prezență la vot 26,21%

Ialomița a înregistrat cea mai mică prezență la vot din istoria Alegerilor de după 1989

bonus: 30 de ani de Parlament pentru Ialomița

La Alegerile din 6 decembrie 2020, Ialomița are cea mai scăzută prezență la vot din istoria alegerilor ultimilor 30 de ani. Deși a obținut 40,22% din voturile ialomițenilor prezenți la urne pentru Camera Deputaților și 39,71% din voturi pentru Senat, PSD Ialomița rămâne marele perdant al acestor alegeri. Cu un procent de 9,05% pentru Camera Deputaților și 10,4% din voturi pentru Senat, PRO România ajunge la lada de gunoi a politicii locale. USR PLUS, singura Alianță din cadrul acestor Alegeri Parlamentare, obține căznit un rezultat tras la xerox, dar inutil: 7,9% la Camera Deputaților și 7,9% la Senat. Iar Alianța pentru Unirea Românilor reprezintă marea surpriză a Alegerilor Parlamentare și în... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2020, 17:40 (8247 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Senat: PSD-39,71%, PNL-20,20%, AUR-12,80%; Camera Deputaților: PSD-40,22%, PNL-21%, AUR-11,90%

Rezultate Alegeri Parlamentare 2020

Senat: PSD-39,71%, PNL-20,20%, AUR-12,80%; Camera Deputaților: PSD-40,22%, PNL-21%, AUR-11,90%

Ialomița, în ciuda prezenței la vot deosebit de reduse de doar 26,21% (au votat aproape 60000 de persoane), rămâne roșie. Astfel, la Senat, Partidul Social Democrat a obținut 39,71%, Partidul Național Liberal-20,20%, în timp ce a treia «forță» politică a județului a devenit Partidul Alianța pentru Unirea Românilor, cu 12,80%. Pentru Camera Deputaților, voturile ialomițenilor s-au îndreptat către PSD-40,22%, în timp ce PNL a înregistrat un scor electoral de 21%. Din nou, a treia «forță» politică în Ialomița este Alianța pentru Unirea Românilor, cu un scor electoral de 11,90%.
(amănunte despre subiect puteți citi în ediția print a ziarului Independent... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2020, 07:20 (14224 vizualizări - 22 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița, cea mai redusă prezență la vot din istoria scrutinelor electorale-26,21%

Alegeri Parlamentare 2020

Ialomița, cea mai redusă prezență la vot din istoria scrutinelor electorale-26,21%

Potrivit statisticii Autorității Electorale Permanente și a Biroului Electoral Central, în județul Ialomița sunt așteptate să voteze 227634 persoane. Cel mai mare număr de persoane cu drept de vot există în mediul rural, potrivit statisticilor oficiale.

Urnele sunt deschise între orele 7,00 și 21,00 În județul Ialomița există 220 de secții de votare, procesul electoral începând la ora 7,00 și încheindu-se la orele 21,00. Potrivit datelor statistice oferite de Autoritatea Electorală Permanentă și Biroul Electoral Central, la Alegerile Parlamentare 2020 sunt așteptați să voteze 22763... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2020, 23:10 (8003 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Parlamentare 2020: Incidente electorale la Fetești și Ion Roată

La 8 ore de la deschidere urnelor, polițiștii au în lucru 2 incidente electorale. Primul dintre acestea a fost sesizat la Fetești, acolo unde polițiștii fac verificări în baza unei reclamații potrivit căreia... [citește toată știrea]

6 Decembrie 2020, 17:40 (3390 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița, sub media națională a prezenței la vot pentru Alegerile Parlamentare din 2016

Alegeri Parlamentare 2020

Ialomița, sub media națională a prezenței la vot pentru Alegerile Parlamentare din 2016

La nivel național, prezența la Alegerile Parlamentare din anul 2016 a fost de doar 39%, fiind printre cele mai scăzute înregistrate la momentul respectiv. Datele oficiale arată că, în decembrie 2016, Ialomița a înregistrat o prezență sub media națională, de doar 35,69%. Pe fondul pandemiei de COVID-19 se așteaptă ca prezența la urne duminică, 6 decembrie 2020, să fie mult mai scăzută. Pe de altă parte, la Alegerile Locale, desfășurate în 27 septembrie 2020, în plină criză sanitară, Ialomița s-a situat peste media pe țară, înregistrând o prezență la vot de 50,44%.

Ialomițenii își aleg viitori parlamentari... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2020, 17:50 (7773 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

IPJ Ialomița: Alegerile Parlamentare, sub supravegherea angajaților MAI

Structurile teritoriale din cadrul M.A.I. angrenate în organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Senat și Camera Deputaților de duminică, 6 decembrie 2020, au luat toate măsurile, potrivit competenței... [citește toată știrea]

5 Decembrie 2020, 15:40 (4057 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Candidatul Victor Moraru, acuzat de «atitudine discriminatorie față de contracandidații săi»

Plângeri la Biroul Electoral Județean Ialomița

Candidatul Victor Moraru, acuzat de «atitudine discriminatorie față de contracandidații săi»

Oficialii Organizației PSD Ialomița reclamă public modul în care candidatul PRO România la Alegerile Parlamentare, Victor Moraru, își promovează imaginea pe rețelele de socializare. Potrivit unei sesizări înaintată către Biroul Electoral Județean Ialomița, reprezentanții PSD reclamă atitudinea discriminatorie a lui Victor Moraru față de Ștefan Țintă, candidat PSD Ialomița pentru Senatul României. Solicitarea se află acum în dezbatere la Biroul Electoral Central, care urmează să adopte o decizie în acest sens.

Verificările sunt în curs Ceea ce i-a nemulțumit pe social-democrații ialomițeni... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2020, 10:30 (8725 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

„Stomacul politic“ dobândit după prima cura electorală în Ialomița

Mihaela Stan, candidatul USR PLUS Ialomița pentru Camera Deputaților

„Stomacul politic“ dobândit după prima cura electorală în Ialomița

Sunt nouă în politică, alături de mulți colegi din USR PLUS remarcând că am tendințe de ONG-istă răzleață și profă exigentă care n-a coborât încă de la catedra ei universitară din Londra. Accept observațiile tuturor și, în secret, mă bucur de această confirmare parțială că 6 luni de politică nu m-au schimbat prea mult. Profit, totuși, de acest ultim articol rezervat mie in paginile politice ale finalului de an electoral, ca să ofer o concluzie din perspectiva unui începător în ale politicii.

Prin august 2020, în primul articol în care apăream ca „figură politică“ pe scena Localelor din comuna mea, eram citată astfel: «Nu sunt investitor în pământuri și afaceri, dar sunt investitor în oameni și Educație, iar asta poate face o mare diferență pentru un sat sărac în resurse!»... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2020, 10:15 (5161 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Prețuiesc demnitatea ialomițenilor care își trudesc pământul!»

Mihaela Stan, candidatul USR PLUS Ialomița pentru Camera Deputaților

«Prețuiesc demnitatea ialomițenilor care își trudesc pământul!»

O imagine din 2002 cu bunica mea, în mijlocul unui mozaic de culturi ce împânzea fundalul pozei, rezonează cu misiunea mea pentru ialomi­țenii ce își trudesc cu demnitate glia. Am făcut această fotografie înainte să plec la studii în State, vrând să iau cu mine amintirea bunicii și a câmpurilor de-acasă. Când m-am întors nu am mai găsit-o în putere, iar câmpu­rile din Sudul României își pierduseră mozaicul.
Câmpurile noastre arată altfel acum, poate cu o producție mai bună la hectar datorită mecanizării și grupării parcelelor de către fermieri mai mari. Dar, cumva, dispariția mozaicului o resimt ca o pierdere. S-a pierdut relația țăranului român cu felia lui de pământ și astfel s-a pierdut... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2020, 16:05 (5711 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«PSD va impune eliminarea completă a impozitării tichetelor de masă!»

Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României

«PSD va impune eliminarea completă a impozitării tichetelor de masă!»

Inițiativă legislativă pentru sporirea eficientă a câștigurilor angajaților a candidatului PSD Ialomița pentru Senatul României, Ștefan Țintă. «Mi-am propus să revoluționez legislația în materie, respectiv să completez articolul 76 al Legii 227/2015 privind Codul Fiscal, astfel încât toți salariații să se poată bucura integral de valoarea tichetelor de masă. O astfel de nouă măsură cu caracter protecționist, pe care le-o pregătesc tuturor angajaților din România, vine să impulsioneze și consumul pentru că suma care rămâne la dispoziția beneficiarilor va fi folosită pentru achiziții fiscalizate și va genera un plus de impozite, în mod indirect, la bugetul statului. Tichetele de masă reprezintă... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2020, 13:55 (5118 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Strategia liberală pentru români: Distrugerea economiei, la pachet cu explozia îmbolnăvirilor și a deceselor!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Strategia liberală pentru români: Distrugerea economiei, la pachet cu explozia îmbolnăvirilor și a deceselor!»

Ruinarea economiei și proasta gestionare a pandemiei, care au dus la explozia numărului de îmbolnăviri și de decese, sunt cuvintele de ordine ce definesc cel mai fidel guvernarea PNL. «Guvernul Orban distruge economia, ține școlile închise, sacrificând o generație întreagă de elevi și adâncește haosul în domeniul sanitar!» îi atenționează pe români deputatul PSD Ștefan Mușoiu. Candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat își dezvăluie consternarea și supărarea față de maniera dezastruoasă a Cabinetului Orban de a accentua criza sanitară și economică, în loc să le limiteze efectele negative. «Orice zi în plus cu Guvernul Orban la conducerea țării adâncește dezastrul! Din cauza orgoliului absurd... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2020, 12:50 (12289 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Planul Național de Redresare și Reziliență al PNL este un balon de săpun!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților, avertizează

«Planul Național de Redresare și Reziliență al PNL este un balon de săpun!»

Sănătatea, Educația și Economia sunt principalele domenii pe care libe­ralii le vor subfinanța și în următorii 4 ani dacă vor accede la guvernare. Planul Național de Redresare și Reziliență al PNL cu care actualii guvernanți vor să-i păcălească pe români și să le ia voturile stipulează negru pe alb că pentru problemele vitale se vor aloca cât mai puțini bani. «România, în virtutea acestui plan PNL-ist, nu va rezolva nimic din ma­rile sale probleme, nu va progresa, oamenii nu o vor duce mai bine! Zecile de miliarde de euro vor fi irosite, la fel ca și împrumuturile masive luate de Guvernul Orban până acum!» afirmă candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat, Ștefan Mușoiu. În sprijinul observațiilor... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2020, 13:50 (9401 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Sunt un dascăl în slujba Ialomiței!»

Mihaela Stan, candidatul USR PLUS Ialomița pentru Camera Deputaților

«Sunt un dascăl în slujba Ialomiței!»

Lupt pentru elevii, părinții și profesorii din Ialomița! Puteam să mă opresc la victo­riile mele cu abandonul școlar, dar județul freamătă, chemându-mă la luptă pentru bătălii și mai mari.
Ialomița m-a ales în 2013, când copiii ei mi-au ieșit în cale. «Urăsc școala», scria pe pagina de Facebook a elevei de peste drum de gazda mea, în Valea Ciorii. Și asta m-a determinat să încep lupta mea pentru șco­lile din mediul rural. A urî școala este simptomul unei stări cronice în care se zbat elevul, părintele, dascălul și angajatorul român. Ca să combat cauzele fenome­nului, am 4 căi de atac ca de­putat:

1. Școala după școală... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2020, 11:20 (5301 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Tablete pentru elevii din Ialomița

Ștefan Țintă sprijină Asociația «Călător prin România»

Tablete pentru elevii din Ialomița

Un grup de tineri din România (Moncea Mădălina Ioana, Călina Iuliana Andreea și Tănașcu Constantin-Iulian) ajută elevii din mediile defavorizate să primească tablete școlare. Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României, a donat deja 5 dispozitive pentru acest proiect. «Scopul nostru este să ajutăm cât mai mulți copii... În Giurgiu am reușit să distribuim 100 de tablete. De aceea, orice ajutor este binevenit!» a declarat Mădălina Moncea.

O inițiativă lăudabilă Membri ai unei asociații de promo­vare turistică «Călător prin România», tinerii au pus aparatul foto și rucsacul... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2020, 19:05 (4637 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«PNL a guvernat doar pe datorie!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«PNL a guvernat doar pe datorie!»

Apocalipsa sanitară instituită de Cabinetul Orban este dublată și de cea financiară. «Nimic nu s-a îndeplinit din angajamentele și promisiunile economice ale Guvernului PNL! România culege doar „roadele“ incompetenței și aroganței absurde ale tandemului Iohannis-Orban...» analizează președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu, criza fără precedent în care ne-a aruncat Dreapta Unită. Candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat își argumentează observațiile invocând punctul de vedere al Consiliului Fiscal despre a treia rectificare bugetară. Potrivit previziunilor Consiliului, căderea economică în 2020 va fi mai mare decât cea prognozată oficial, respectiv de 5-6%, și nu de 4,2%! 10... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2020, 15:10 (4397 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Teste PRO gratuite pentru voturi

#Laurențiu Abaza se pensionează

Teste PRO gratuite pentru voturi

bonus: Mocioniu, al treilea din stânga

Așa cum știți, probabil, Luciferul Neacșu de la PRO România a testat gratuit 100 de slobozeni din Slobozia, în plină perioadă de carantină. Rezultatele acțiunii (după unii 6%, după alții 4%...) i-au oferit Luciferului Național ocazia de a susține public că PRO România are soluția ieșirii din pandemie. Declarăm public acest demers politic învelit în blană de oaie drept cea mai bine camuflată «mită electorală» din câte am văzut noi vreodată. Și am văzut câteva la viața noastră, unele chiar din mâna domnului Neacșu...

Una este dr Adina, nevasta lui Cataramă Joi, 19 noiembrie ... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 18:05 (7383 vizualizări - 9 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Guvernul Orban garantează ajutoarele pentru organizațiile de producători din sectorul fructe legume!»

Robert Chioveanu, candidatul PNL Ialomița pentru Senatul României

«Guvernul Orban garantează ajutoarele pentru organizațiile de producători din sectorul fructe legume!»

Declarat un susținător convins al agriculturii românești și fermierilor, Robert Chioveanu, candidatul PNL pentru Senatul României, a explicat modul în care Guvernul sprijină acest domeniu: «Guvernul Orban garantează  ajutoarele pentru organizațiile de producători din sectorul fructe-legume! Și asigură cadrul legislativ pentru majorarea acestor ajutoare de la 50% la 70%...».

Soluții reale și imediate Robert Chioveanu, candidatul PNL Ialomița pentru Senatul României la alegerile din 6 decembrie 2020, este unul dintre susținătorii declarați ai agriculturii românești și domeniilor... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 17:15 (5636 vizualizări - 1 comentariu)

JURNAL DE CAMPANIE

«Pactul pe Sănătate, propus de PSD, salvează vieți! Trebuie sa testăm gratuit populația pentru a stopa pandemia!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Pactul pe Sănătate, propus de PSD, salvează vieți! Trebuie sa testăm gratuit populația pentru a stopa pandemia!»

Războiul politic nu le salvează viețile românilor! Pactul pe Sănătate, propus de PSD se dovedește mai necesar ca oricând. «Asistăm cu foarte multă mirare și îngrijorare la refuzul constant al guvernanților PNL de a accepta Pactul pe Sănătate, pe care l-am propus, și care este vital pentru protejarea și salvarea vieților românilor. Este incredibil cum liberalii, cei de la PMP și USR care susțin Cabinetul Orban refuză să priceapă că virusul nu are culoare politică. Deși au diverși lideri și miniștri infectați cu COVID-19, nici PNL și nici Președintele țării nu vor să lase interesele partizane și electorale de-o parte pentru ca cele mai bune soluții ale specialiștilor să fie unanim susținute și aplicate... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 16:10 (4899 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Educația este una dintre cele mai importante „arme“ pentru un viitor mai bun!»

Luminița Barcari, candidatul PNL Ialomița pentru Camera Deputaților

«Educația este una dintre cele mai importante „arme“ pentru un viitor mai bun!»

Pentru că ne dorim cu toții să avem un sistem educațional european cu traiectorii clare care să conducă spre o dezvoltare a învățământului românesc, în calitate de deputat în Parlamentul României mi-am propus mai multe proiecte pe care le voi susține împreună cu colegii mei liberali, alături de un Guvern capabil să înțeleagă că Educația este una dintre cele mai importante «arme» spre un viitor mai bun.
Primul proiect se referă la modernizarea infrastructurii școlare, prin alocări bugetare corespunzătoare, dar și prin fonduri europene, cunoscut fiind faptul că fără un mediu școlar prietenos, dar care să aibă o infrastructură de calitate, noile generații nu se pot dezvolta.
O situație... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 14:55 (6653 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amenzi pentru șoferii indisciplinați

Luni, 22 februarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele ialomițene pentru un trafic rutier mai sigur, precum și pentru prevenirea și combaterea neregulilor ce pot conduce la producerea ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:57
(18991 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:50
(14104 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:11
(14563 vizualizări - 0 comentarii)


Tîrgul Primăverii, la Slobozia

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, Consiliul Județean Ialomița, Primăria Municipiului Slobozia și SC Orange România SA organizează, în perioada 25-28 februarie a.c., «Tîrgul Primăverii ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 08:42
(15936 vizualizări - 0 comentarii)


Amenința că se sinucide prin electrocutare

Pompierii ialomițeni au intervenit în week-end-ul trecut la 5 situații de urgență, trei dintre acestea pentru acordarea primului ajutor medical, un caz pentru salvarea unui animal și un altul pentru transportul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 08:40
(13939 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Urziceni-CFR Cluj 0-1

Stadionul Tineretului a fost luni seara, 22 februarie a.c., gazda unui duel încrîncenat între două dintre cele mai compacte echipe ale campionatului. Deși, cel puțin în prima repriză, s-a jucat într-un ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 19:35
(13897 vizualizări - 0 comentarii)


A spart geamurile Casei de Cultură

A spart geamurile Casei de Cultură

În dimineața zilei de duminică, 21 februarie a.c., în jurul orelor 05.30, un echipaj mobil din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, care se afla pe timpul unei misiuni specifice, a observat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:52
(17532 vizualizări - 0 comentarii)


S-au șicanat în trafic și l-a amenințat cu pistolul

Sîmbătă, 20 februarie a.c., un tînăr de 23 de ani, din județul Harghita, a sesizat Poliția despre faptul că, în jurul orei 10.00, în timp ce se afla la volanul autoturismului, pe DN2, pe sensul de mers ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:23
(12317 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr mort în accident lîngă Coșereni

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 20/21 februarie a.c., în jurul orei 01.15, pe DN2, în apropierea localității Coșereni, a avut loc un accident rutier în care a fost implicat un singur autoturism, soldat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:17
(10111 vizualizări - 0 comentarii)


Au furat pantaloni de pe sîrmele de rufe

Sîmbătă, 20 februarie a.c., doi tineri domiciliați în Căzănești, respectiv în Slobozia, au fost depistați în Urziceni de către o patrulă de siguranță publică, la scurt timp după ce au furat două perechi ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:12
(12338 vizualizări - 0 comentarii)


Primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD

Potrivit ultimelor informații din cadrul Congresului Național al PSD, primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD. De asemenea, Moraru și-a afirmat susținerea pentru candidatul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2010, 17:20
(15999 vizualizări - 2 comentarii)


Prevenirea acidentelor rutiere, în atenția polițiștilor

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de prevenire și combatere a cauzelor ce pot provoca accidente rutiere pe arterele din județ. Principalul scop al acțiunii a fost acela de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2010, 08:12
(8667 vizualizări - 0 comentarii)


Armă neletală, deținută ilegal

Un colectiv de polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase ce a acționat joi, 18 februarie a.c., pentru depistarea deținătorilor ilegali de arme și prevenirea producerii evenimentelor ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 19:21
(15698 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor din Țăndărei pentru prevenirea infracționalității stradale

Joi, 18 februarie a.c., efective ale Poliției Orașului Țăndărei și jandarmi au organizat și executat în comun o acțiune pentru prevenirea infracționalității stradale. În cadrul acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 18:13
(16887 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni trimiși în judecată

În cursul zilei de 18 februarie a.c., polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor Urziceni au finalizat cercetările în două dosare penale în care reprezentanții unor agenți economici sînt cercetați pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 16:13
(12328 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Țăndărei

Joi, 19 februarie, la locuința unui cetățean din Țăndărei s-a produs un incendiu. După ce a supraalimentat soba cu lemne, fiul proprietarului, în vîrstă de 22 de ani, a aprins focul, lăsînd sistemul de ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 16:06
(17107 vizualizări - 0 comentarii)


Aproape de un rezultat mare Liverpool-Unirea 1-0

Unirea a rămas aceeași echipă combativă de pe vremea lui Petrescu. Ronny Levy a gîndit o așezare compactă la mijloc care a funcționat aproape perfect 80 de minute, iar cînd au apărut fisuri le-a rezolvat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 01:12
(23066 vizualizări - 0 comentarii)


Anton Barbu și-a dat demisia din funcția de director al Agenției de Plăți

Anton Barbu, în cursul zilei de joi, 18 februarie a.c., și-a depus demisia din funcția de director al Agenției Județene de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița. Anunțul a fost făcut în cadrul ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 16:19
(19085 vizualizări - 4 comentarii)


Concedierile colective și șomajul, în atenția Prefecturii

Joi, 18 februarie a.c., în sala de ședințe a Instituției Prefectului s-a desfășurat ședința Comisiei de Dialog Social a Județului Ialomița. Drept principale puncte pe ordinea de zi să amintim informarea ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 12:33
(14800 vizualizări - 0 comentarii)


Reduceri de tarife pentru operațiunile la Registrul Comerțului

În ședința de miercuri, 17 februarie a.c., Guvernul a aprobat o hotărîre privind taxele și tarifele pentru operațiunile efectuate de Oficiul Național al Registrului Comerțului și oficiile registrului comerțului ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:51
(12599 vizualizări - 0 comentarii)


Salvați din apele rîului Ialomița de pompieri

Patru persoane au rămas izolate de ape miercuri, 17 februarie a.c., pe raza localității Bucu, la un canton ce aparține Ocolului Silvic Slobozia. Este vorba de trei bărbați și o femeie, toți din comuna ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:40
(11100 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil activ într-o mașină cu nisip

Un proiectil de calibru 122 mm cu încărcătură activă a fost descoperit în această dimineață în materialul antiderapant dintr-o autoutilitară aparținînd unei societăți comerciale din Fetești. Elementul de ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:40
(14739 vizualizări - 0 comentarii)


Birou pentru eliberarea de caziere judiciare la Fetești

Joi, 18 februarie a.c., la ora 13,00, la sediul Poliției Municipiului Fetești va fi inaugurat un Birou pentru eliberarea certificatului de cazier judiciar. La inaugurare vor participa șeful Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 07:12
(17866 vizualizări - 1 comentariu)


Infractor după gratii

Un ialomițean în vîrstă de 40 de ani, din comuna Ciulnița, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile în cursul zilei de marți, 16 februarie, și se află în prezent în arestul Inspectoratului. Împotriva ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:53
(14285 vizualizări - 0 comentarii)


A bătut un copil de numai 4 luni pentru că plîngea foarte tare

Polițiștii efectuează cercetări cu privire la împrejurările în care un minor de numai 4 luni a suferit vătămări corporale. Astfel, în seara zilei de 14 februarie a.c., în jurul orei 19,30, polițiștii Orașului ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:50
(12478 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul Teculescu și persoanele vîrstnice

În sala de ședințe a Instituției Prefectului s-a desfășurat miercuri, 17 februarie 2010, ședința Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vîrstnice Ialomița. Discuțiile purtate ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:41
(16509 vizualizări - 0 comentarii)


31 se sancțiuni contravenționale aplicate de polițiștii slobozeni

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari au acționat marți, 16 februarie a.c., pe raza municipiului reședință de județ, pe linia prevenirii oricăror fapte de natură a tulbura ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:55
(14506 vizualizări - 0 comentarii)


Infracțiuni economice

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au început urmărirea penală în 5 dosare penale, în care 5 persoane sînt cercetate pentru săvîrșirea a 9 infracțiuni economice. Astfel, în urma ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:51
(13532 vizualizări - 0 comentarii)


Proaspăt eliberat din pușcărie, din nou infractor

Un conductor de bilete aflat în serviciu în trenul ce se afla în mișcare între Punctul oprire CF Brîncoveni și Halta de mișcare Slobozia Sud, a fost agresat fizic de către un călător, care nu poseda bilet ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:49
(15212 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 19:04
(14684 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...