Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

«Joaca» redistribuirii a lăsat Ialomița fără un senator

Alegeri Parlamentare, 1 decembrie 2024

«Joaca» redistribuirii a lăsat Ialomița fără un senator

La Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024, Ialomița a votat la rându-i în trendul național. Și a reușit «performanța» să piardă un parlamentar. Căci «joaca» redistribuirii, la fel ca în 2020, a presupus accederea în Parlamentul României a unor candidați care ne vor face să-i regretăm pe precedenții. Căci, dacă nu știați, în Ialomița mandatului 2024-2028 deputați sunt Ștefan Țintă (PSD), Silviu Florin Oancea (AUR), Florin Caragață (SOS România) și Sorin George Oltenașu (SOS România). În timp ce, pentru Senat, «unicul» Ales este Grigore Adrian Peiu (SOS România). Să analizăm în cele ce urmează... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2024, 10:10 (12093 vizualizări - 23 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița Alegerilor Parlamentare și anomaliile procesului electoral

Ialomița Alegerilor Parlamentare și anomaliile procesului electoral

Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024 au produs la nivelul Ialomiței o anomalie. Redistribuirea voturilor și negocierilor ulterioare au condus la o situație excepțională. La acest moment, după ce în fază inițială o funcție de senator urma a fi «trasă la sorți», voturile redistribuite ajunse în Ialomița pentru Partidul Oamenilor Tineri neputându-se aloca din simplul motiv că formațiunea politică POT nu a avut depuse liste de candidați în Ialomița, funcția de senator în cauză ar putea rămâne... nedistribuită! O anomalie a procesului electoral care nu a fost prevăzută legislativ, Ialomița fiind «văduvită» astfel de o funcție parlamentară... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2024, 10:20 (6535 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD (re)câștigă Ialomița Alegerilor Parlamentare

Ialomița, Alegeri Parlamentare, 1 decembrie 2024/Prezența la vot, mult sub media națională

PSD (re)câștigă Ialomița Alegerilor Parlamentare

UPDATE Dosare penale în ziua Alegerilor

Și ialomițenii votează duminică, 1 decembrie 2024, pentru Alegerile Parlamentare. Astfel, vor fi aleși cei 136 de senatori și 331 de deputați din Parlamentul României, Ialomița având repartizați 6 parlamentari, respectiv 2 senatori și 4 deputați. Pentru Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024 sunt așteptați la urne 220338 de ialomițeni înscriși pe listele permanente, la nivelul județului fiind înființate 220 de secții de votare. La nivelul municipiului reședință de județ, Slobozia sunt așteptați să voteze 40721 de alegători. Ca număr de votanți înscriși pe listele permanente urmează municipiul Fetești, cu 26486 de alegători, municipiul Urziceni, cu 13084 de... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2024, 08:05 (8767 vizualizări - 7 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Rezultatele muncii echipei PSD se văd și la Bruxelles prin integrarea în Schengen și la București prin ridicarea vizelor pentru SUA!»

Europarlamentarul PSD Ștefan Mușoiu

«Rezultatele muncii echipei PSD se văd și la Bruxelles prin integrarea în Schengen și la București prin ridicarea vizelor pentru SUA!»

Eurodeputatul PSD mizează pe respingerea extremismului la urne

Europarlamentarul PSD Ștefan Mușoiu se bazează pe puterea românilor de discernere la Alegerile Parlamentare de duminică, 1 decembrie 2024, între rezultatele concrete ale echipei PSD de politicieni, angajate în beneficiul populației, și demagogia propagandistică a extremiștilor. Președintele executiv al PSD Ialomița susține că săptămâna aceasta aderarea completă a României la spațiul Schengen a fost reconfirmată pentru 1 ianuarie 2025. Această decizie, pentru care Cabinetul Ciolacu a făcut numeroase demersuri, completate cu cele ale echipei de europarlamentari PSD, condusă de Victor Negrescu, a fost agreată atât în plenul de miercuri, 27 noiembrie a... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2024, 14:10 (19475 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Ialomița are nevoie de dezvoltare economică, acum!»

Președintele PNL Ialomița și candidat liberal pentru Camera Deputaților, Dragoș Soare

«Ialomița are nevoie de dezvoltare economică, acum!»

«Pentru ca tinerii noștri să nu mai plece în alte județe sau în alte țări, Ialomița are nevoie de dezvoltare economică, acum!» declară președintele PNL Ialomița și candidat liberal pentru Camera Deputaților, Dragoș Soare. «Ca deputat, voi pune în mișcare construcția de parcuri industriale la Fetești, Urziceni și Țăndărei și voi susține dezvoltarea Parcului Industrial din Slobozia. Avem exemple clare de succes în județele Maramureș, Bihor, Arad și multe altele, unde administrațiile liberale au demonstrat că prin construcția de parcuri industriale moderne, se pot atrage investiții și crea mii de locuri de muncă!» completează Dragoș Soare. De asemenea... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2024, 11:50 (3559 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Educația trebuie să formeze „meseriași“!»

Candidații PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare susțin la unison

«Educația trebuie să formeze „meseriași“!»

Piața muncii din județul Ialomița este puternic afectată de lipsa «meseriașilor». Tocmai de aceea este nevoie de o relansare a învățământului profesional și tehnic. Pentru Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița care deschide lista formațiunii politice pentru Camera Deputaților, susținerea acestei ramuri a Educației va deveni o prioritate dacă, prin votul lor, ialomițenii îl vor trimite în Parlamentul României.

 

Sprijin pentru Educație Un rol prioritar în dezvoltarea economiei locale și naționale îl reprezintă «meseriașii» formați în școlile românești. Atât la nivelul județului Ialomița, câ... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2024, 08:40 (595 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Tur de forță al candidaților PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare

Tur de forță al candidaților PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare

Un adevărat tur de forță în județ au executat candidații PSD Ialomița în ultimele zile. Astfel, alături de Alexandra Matei și Alina Ciobanu, candidate social-democrate la Camera Deputaților, deputatul în funcție Raluca Dumitrescu și ocupantă a poziției secunde pe lista PSD Ialomița la Camera Deputaților s-au întâlnit cu cetățenii din Valea Ciorii, Fetești, Bărcănești și Coșereni. «Femeile în politică reprezintă o forță esențială pentru schimbare și progres. Femeile aduc perspective unice și soluții inovatoare, iar diversitatea în politică nu este doar un ideal, ci o necesitate! Este timpul să ne unim forțele pentru a încuraja mai multe femei... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 11:15 (3296 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Oameni cu experiență pe lista PNL Ialomița

Oameni cu experiență pe lista PNL Ialomița

«Când vine vorba de viitorul comunității noastre, ne dorim lideri care nu doar vorbesc despre schimbare, ci știu ce înseamnă să lucrezi pentru a o realiza! Partidul Național Liberal vă propune o echipă de oameni dedicați, competenți și cu experiență reală, capabili să aducă schimbările de care comunitățile noastre au nevoie...» declară președintele Partidului Național Liberal Ialomița și candidat PNL pentru Camera Deputaților, Dragoș Soare. «Fiecare persoană de pe listele noastre, candidați PNL Ialomița la Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024, au demonstrat prin muncă și rezultate că pot face diferența!» completează Dragoș Soare. «Exemplific... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 09:20 (1051 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Educația trebuie să devină o prioritate!»

Candidatul PSD la Camera Deputaților și președinte al social-democraților slobozeni, Ștefan Țintă

«Educația trebuie să devină o prioritate!»

Candidatul aflat pe prima poziție în lista PSD Ialomița pentru Camera Deputaților, tânărul om de afaceri Ștefan Țintă consideră că «Educația trebuie să devină o prioritate!». «În oricare formulă guvernamentală de conducere a acestei țări, măsurile legislative privind Învățământul trebuie să devină o prioritate! Chiar dacă provin din mediul privat și, firesc, ar fi normal să îmbunătățesc legislativ măsurile antreprenoriale, consider că stimularea activității Educației prin noi legi va fi primul punct pe agenda mea parlamentară!» a ținut să declare Ștefan Țintă. În ceea ce privește echipa de candidați social-democrați pe care ... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2024, 11:05 (6735 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Peste 50% dintre cetățenii cu drept de vot, așteptați la urne

Alegeri Parlamentare 2024 în Ialomița

Peste 50% dintre cetățenii cu drept de vot, așteptați la urne

Chiar dacă pare incredibil, pentru Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024 și cele două tururi ale Alegerilor Prezidențiale, din 24 noiembrie 2024, respectiv 8 decembrie 2024, în Ialomița sunt așteptați la urne peste 50% dintre alegătorii cu drept de vot. Cel puțin așa reiese din ultimul sondaj consultat de ziarul nostru, dintre cele puțin peste 220000 de persoane cu drept de a vota fiind așteptați la urne aproximativ 110000 de alegători.

 

Populație în scădere, același număr de parlamentari Din câte se cunoaște, județului Ialomița îi sunt repartizate... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2024, 09:25 (10422 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Parcuri Industriale Agricole pentru Procesare în Ialomița

Inițiativa senatorului PNL Vlad Mircea Pufu

Parcuri Industriale Agricole pentru Procesare în Ialomița

«Aproximativ 90% din economia județului Ialomița se bazează pe agricultură. Cu toate acestea, la nivelul județului nu există un sector dedicat procesării produselor agricole... Tocmai de aceea o mare parte din producție este exportată!» precizează senatorul PNL Vlad Mircea Pufu. Candidat pentru un nou mandat de senator pe listele PNL Ialomița, parlamentarul Vlad Mircea Pufu susține înființarea de Parcuri Industriale Agricole pentru Procesare.

 

Sprijin pentru procesarea materiei prime «Materia primă rezultată din munca fermierilor ialomițeni este prea puțin... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2024, 08:25 (1755 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Agricultura, prioritate pentru candidații PNL Ialomița la Alegerile Parlamentare

Agricultura, prioritate pentru candidații PNL Ialomița la Alegerile Parlamentare

Agricultura este o prioritate pentru candidații PNL Ialomița la Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024. În cadrul unei conferințe de presă, Dragoș Soare și Vlad Pufu, principalii candidați ai Organizației PNL Ialomița la acest scrutin, au vorbit despre importanța susținerii fermierilor în viitorul Parlament al României.

 

Sprijin pentru fermieri Atât Dragoș Soare, președinte al PNL Ialomița și candidat pentru Camera Deputaților al Partidului Național Liberal, cât și Vlad Pufu, candidatul care deschide lista PNL Ialomița pentru Senatul Româ... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 13:10 (7596 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Candidații PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare s-au întâlnit cu alegătorii din Urziceni

Candidații PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare s-au întâlnit cu alegătorii din Urziceni

Campanie electorală în municipiul Urziceni a candidaților PSD Ialomița pentru Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024. Alături de aceștia la întâlnirea cu alegătorii s-a aflat și Marian Pavel, președintele Organizației PSD Ialomița și al Consiliului Județean Ialomița. «Este esențial să ne ascultăm comunitatea!» a declarat acesta în timpul vizitei. 

 

Alături de cetățenii din Urziceni Candidații propuși de PSD Ialomița pentru Camera Deputaților și Sentat au desfășurat o întâlnire publică la care au participat cetățenii... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 10:20 (4408 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

21 de candidați pe loc la Camera Deputaților, 26 de candidați pe loc la Senat

Ialomița Alegerilor Parlamentare

21 de candidați pe loc la Camera Deputaților, 26 de candidați pe loc la Senat

Expert Forum a analizat datele legate de candidații la Alegerile Parlamentare și a publicat un raport despre «competiția electorală», pentru Alegerile Parla­mentare din 2024, la nivel național, depunându-se mai multe candidaturi comparativ cu alegerile anterioare, 8302 în total. Prin comparație, în 2020 s-au înscris 7136 de competitori, în timp ce în 2016 s-au înregistrat «doar» 6477 candidați. Raportat la Ialomița, în cele 220 de secții de votare sunt așteptați fix 220650 de alegători. Mai mult, Expert Forum a calculat «competiția electorală» raportâ... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2024, 07:55 (4752 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

19 partide/1 «independent», 56 candidați pentru Senat, 88 candidați pentru Camera Deputaților

Alegerile Parlamentare 2024 în Ialomița

19 partide/1 «independent», 56 candidați pentru Senat, 88 candidați pentru Camera Deputaților

În Ialomița, 19 partide/alianțe și-au depus dosarele de candidați pentru Parlament. Ar fi pentru prima dată în istoria Alegerilor Parlamentare când numărul partidelor/alianțelor înscrise este atât de mare. Peste aceste candidaturi să notăm și înscrierea unui «independent» în cursa pentru Camera Deputaților. Este vorba despre Marinică Cazacu, fost prefect în perioada 2005-2007 și actual primar «independent» al loca­lității Ion Roată.

 

Câtă frunză și iarbă După cum am menționat, la nivelul Ialomiței... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2024, 07:50 (7235 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

USR Ialomița își lansează candidații pentru Alegerile Parlamentare, dar și soluțiile pentru un județ în care să-ți găsești rostul și traiul decent

COMUNICAT DE PRESĂ

USR Ialomița își lansează candidații pentru Alegerile Parlamentare, dar și soluțiile pentru un județ în care să-ți găsești rostul și traiul decent

Ialomița, 16 octombrie 2024-Uniunea Salvați România (USR) Ialomița a depus astăzi, la Biroul Electoral Ialomița, dosarele candidaților pentru Alegerile Parlamentare din acest an. Sunt oameni tineri și determinați, antreprenori și ialomițeni întorși din diaspora, parte din echipa Elenei Lasconi pentru Ialomița. O echipă ambițioasă ce-și asumă o luptă corectă în Parlament pentru interesele economice și de dezvoltare ale județului Ialomița-un județ bogat, dar sărăcit și depopulat de cea mai importantă resursă activă, tinerii. O echipă axată pe soluții prioritare pentru ialomițeni, care merită un trai decent și normalitatea de a-și găsi rostul, aici, acasă, î... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2024, 14:40 (7002 vizualizări - 5 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița Alegerilor Parlamentare și Prezidențiale

Ialomița Alegerilor Parlamentare și Prezidențiale

Febra Alegerilor Parlamentare din 1 decembrie 2024, dublate de cele două tururi ale Alegerilor Prezidențiale (24 noiembrie 2024/8 decembrie 2024) a cuprins și Ialomița. Bannerele electo­rale au invadat spațiul public în mediul rural încă de acum câteva săptămâni, în timp ce internetul duduie de mesaje. Firesc, ne vom raporta la Ialomița în cele ce urmează, cu o analiză sumară a viitorului «proces electoral».

 

Constituirea Biroului Electoral Județean, fără scandal După cum vă amintiți, constituirea Biroului Electoral de Circumscripție... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2024, 10:20 (15610 vizualizări - 3 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Actualul senator liberal de Buzău, Vlad Mircea Pufu, primul pe lista pentru Senat a PNL Ialomița

La loc comanda!

Actualul senator liberal de Buzău, Vlad Mircea Pufu, primul pe lista pentru Senat a PNL Ialomița

bonus: Organizația PNL Ialomița și-a depus listele de candidați pentru Alegerile Parlamentare

«Voi candida la alegerile din 1 de­cembrie 2024 pentru Senatul României în județul Ialomița. Biroul Politic Național a validat candidaturile propuse de Organizația PNL Ialomița și am onoarea și bucuria să deschid lista pentru Senat!» scrie marți, 15 octom­brie a.c., senatorul PNL de Buzău, Vlad Pufu, pe propria pagină de Facebook.

 

Cine este Vlad Mircea Pufu și ce caută pe listele din Ialomița? În vârstă de 53 de ani, Vlad Mircea Pufu a fost ales senator în anul 2020 pe listele PNL Buzău. Potrivit presei locale, a... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 16:10 (12307 vizualizări - 5 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Candidaturile PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare, «validate» de Biroul Electoral Județean

Candidaturile PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare, «validate» de Biroul Electoral Județean

Partidul Social Democrat Ialomița a fost prima formațiune politică care și-a depus listele de candidați la sediul Biroului Electoral de Circumscripție Județeană. Evenimentul s-a petrecut vineri, 11 octombrie 2024, candidații Organizației PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024 fiind însoțiți de președintele Marian Pavel.

 

Toți candidații PSD Ialomița Vineri, 11 octombrie 2024, cei șase candidați social-democrați pentru Camera Deputaților și cei patru candidați PSD pentru Senatul României au fost «validați» de Biroul Electoral de Circumscripție... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2024, 17:40 (6208 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița vizează obținerea a cel puțin trei mandate de parlamentari!

PSD Ialomița vizează obținerea a cel puțin trei mandate de parlamentari!

Prin vocea președintelui Organizației PSD Ialomița, Marian Pavel, social-democrații locali afirmă că își doresc «obținerea a cel puțin trei mandate de parlamentari!». «Mai exact, cel puțin doi deputați și un mandat de senator!» după cum afirmă președintele Organi­zației PSD Ialomița, Marian Pavel.

 

Mandate de parlamentari fără număr «Rezultatele obținute la Alegerile Locale din iunie 2024 ne dau curajul să sperăm la obținerea a cel puțin trei mandate de parlamentari. Mai exact, se pot obține cel puțin doi deputați și un mandat de senator... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2024, 12:40 (3803 vizualizări - 6 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Platonești: Înapoi la pușcărie

Un tînăr de 38 ani, domiciliat în comuna Platonești, care poseda mandat de executare a pedepsei emis de Judecătoria Fetești, a fost depistat de polițiști. Luni, 28 martie a.c., lucrătorii Formațiunii Ordine ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 17:20
(7883 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 aprilie 2011-Bursa generală a locurilor de muncă

În data de 15 aprilie 2011, Agentia Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează la nivel național «Bursa generală a locurilor de muncă». Evenimentul se va desfășura la nivelul fiecărui județ prin ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 16:30
(10836 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Incendii la Fetești și Ciocârlia

Ialomița: Incendii la Fetești și Ciocîrlia

Incendiu la o fermă de animale din Fetești. Ajutorul pompierilor a fost solicitat sîmbătă, 26 martie, în jurul orei 13.00, cînd flăcările cuprinseseră un saivan de animale și rezerva de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 16:09
(10557 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmeria Română, la 161 de ani de existență

Ialomița: Jandarmeria Română, la 161 de ani de existență

La 12 martie 1850, Divanul Obștesc votează «Legiuirea pentru reformarea Corpului Slujitorilor în Jandarmi». La 30 martie, domnitorul Grigore Alexandru Ghica aprobă printr-un Ofis încheierea lucrărilor, ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:55
(11669 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Doi minori au furat o jantă de camion

Polițiștii din Amara au fost sesizați de un slobozean despre faptul că, din curtea unui teren situat în orașul Amara, i-a fost sustrasă o jantă de camion, care cîntărea aproximativ 40 kg. În scurt timp ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:36
(7784 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Ialomița: Amenzi de aproape 60000 lei aplicate de Poliția Rutieră

În perioada 25-27 martie 2011, efectivele de poliție rutieră și-au intensificat activitățile specifice. La aceste acțiuni au participat 40 polițiști, fiind aplicate un număr de 329 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:36
(9608 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat bicicleta

Sîmbătă, 26 martie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată asupra furtului unei biclete. Furtul a fost sesizat de un tînăr de 23 ani, din localitate, bicicleta fiindu-i subtilizată chiar de pe strada București ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:35
(8716 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: A dat peste un om și a fugit de la locul accidentului

Sîmbătă, 26 martie a.c., Poliția Urziceni a fost sesizată prin 112 de către un cetățean din comuna Gîrbovi despre faptul că fratele său a fost accidentat de un autoturism al cărui conducător a părăsit locul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 14:49
(10772 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


La Bărbulești se fură casetofoane auto

Lucrătorii Postului de Poliție Bărbulești au fost sesizați prin 112 de un bărbat din comună despre faptul că, în noaptea de 25/26 martie a.c., în curtea locuinței au pătruns persoane necunoscute, care au ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 13:20
(10648 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești furt


Urziceni: Amenzi de peste 11500 lei în două zile

În perioada 25-27 martie a.c., polițiști din Urziceni și de la posturile comunelor arondate au organizat și executat acțiuni pe raza municipiului și a localităților limitrofe pe linia menținerii ordinii ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 13:17
(12532 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat geanta de pe umăr unei femei!

În noaptea de 27/28 martie a.c, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către o femeie, de 49 ani, din localitate, despre faptul că un tînăr i-a smuls geanta personală și a fugit printre blocuri. Din ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 12:50
(8942 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Masă rotundă la Școala Nr. 4 pe teme de mediu

Fetești: Masă rotundă la Școala Nr. 4 pe teme de mediu

Miercuri, 30 martie, Școala cu clasele I-VIII Nr. 4 Fetești, invită autoritățile la o masă rotundă. Tema evenimentului va fi importanța protejării mediului natural și sensibilizarea populației feteștene ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 12:44
(7159 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 56 locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a publicat o nouă listă a locurilor de muncă vacante. Potrivit datelor instituției, la nivelul județului Ialomița, luni, 28 martie, sînt libere ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:39
(11481 vizualizări - 1 comentariu)


Gura Ialomiței: Înșelăciune cu telefonul mobil

O femeie din Gura Ialomiței a reclamat polițiștilor din localitate o înșelăciune. Femeia, în vîrstă de 38 ani, a susținut că, după ce a dat curs unei solicitări telefonice, a fost «văduvită» de 500 lei ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:29
(9722 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Razii la Țăndărei, Fetești și Fierbinți-Tîrg

În scopul creșterii siguranței rutiere și descoperirea transporturilor ilegale de mărfuri și persoane dar și pentru combaterea furturilor de fier vechi, polițiștii ialomițeni au organizat și executat acțiuni ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:28
(10315 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se fură de la parazăpezi și îngrășăminte pînă la cabine de tractor!

Slobozia: Hoț arestat de polițiști. Acuzat de furt, un bărbat, de 32 ani, din Slobozia, a fost arestat preventiv de judecătorii slobozeni. Individul a fost reținut de polițiști ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2011, 11:08
(15235 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Slobozia Nouă a fost țina hoților la începutul săptămînii. Pe scurt, polițiștii slobozeni au fost alarmați, luni, 21 martie despre comiterea a cinci furturi din autovehicule. Cercetările ulterioare aveau ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:51
(10227 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Movilița: Au tăiat 18 salcîmi

Miercuri, 23 martie, polițiștii din Movilița au fost sesizați de o femeie din localitate despre faptul că trei cetățeni au tăiat mai mulți salcîmi de pe un teren proprietate personală a reclamantei. Verificările ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:49
(9812 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Buești: Infractor încarcerat

Polițiștii Posturilor de Poliție Albești și Buești au organizat o acțiune al cărei scop l-a constituit prinderea persoanelor urmărite. În cadrul activităților a fost prins Gheorghiță D., de 25 ani, din ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:49
(9039 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Buești arestare


DGFP Ialomița: Fiscul a prelungit programul de lucru cu publicul

Fiscul ialomițean a decis prelungirea programului de lucru cu publicul pentru a veni în sprijinul contribuabililor care au de depus declarațiile fiscale, obligație ce trebuie îndeplinită pînă la data de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:12
(10344 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Scandal monstru în parcarea unui bloc

Polițiștii slobozeni au reținut un bărbat de 35 ani din localitate, acesta fiind acuzat de «ultraj contra bunelor moravuri», «tulburarea liniștii și ordinii publice» și «utilizarea fără drept a unui obiect ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:10
(11739 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia scandal


Ialomița: Furturile de fier vechi, în atenția Poliției

27 de persoane legitimate și 21 de mașini controlate pentru verificarea furturilor de de fier vechi: acestea sînt rezultatele unei acțiuni polițienești organizată în comunele Mihail Kogălniceanu și Gura ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:05
(8544 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: A dispărut o fată de 16 ani!

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că minora Berlea Ana-Maria, de 16 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Ograda. În urma cercetărilor efectuate, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 18:01
(9575 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Furturile, din nou dau bătăi de cap polițiștilor

Țăndărei: Se fură motoare electrice, cabluri și bunuri din locuințe. În cursul zilei de marți, 22 martie a.c., un tînăr de 18 ani și doi minori, de 15, respectiv 14 ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 17:55
(6230 vizualizări - 3 comentarii)


Manasia: Doi tineri și un minor, reținuți pentru furtul unui cazan de țuică

Doi tineri de 23 și 18 ani, din Urziceni, respectiv Manasia, și un minor în vîrstă de 17 ani au fost reținuți pe bază de ordonanță pe timp de 24 ore, în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:21
(10283 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Căzănești: Peste 7 tone de fier vechi fără acte, confiscate

Marți, 22 martie, pe Șoseaua Gării din Căzănești, a fost oprit pentru control un autotir cu semiremorcă ce transporta fier vechi. Solicitîndu-se documentele de proveniență, proprietarul mărfii, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:21
(8611 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Evaziune fiscală de aproape 400000 lei

Polițiștii urziceneni l-au depistat pe administratorul unei firme din Borănești cu o evaziune de aproape 400000 lei. Acesta, în cursul anilor 2008-2010, nu a înregistrat în evidențele contabile ale societății ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:20
(9366 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan

Un slobozean de 44 ani a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism în afara orașului Țăndărei. După testarea cu aparatul etilotest Drager a rezultat faptul că șoferul avea o alcoolemie ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:19
(8727 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Sărbătoarea Echinocțiului de Primăvară»

Sîmbătă, 26 martie 2011, de la orele 10.00, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi gazda evenimentului «Sărbătoarea Echinocțiului de Primăvară». Evenimentul, aflat la ediția a IX-a, se ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 11:27
(8071 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Autoturism incendiat

Ialomița: Autoturism incendiat

Noaptea trecută, marți spre miercuri, 22/23 martie, în jurul orei 4.25, pompierii militari au fost anunțați prin SNUAU 112 despre izbucnirea unui incendiu la un autoturism, în apropierea km 38 al DN1D. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 11:05
(7534 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...