Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Statul are de recuperat 127 milioane de lei de la Chemgas Holding Corporation pentru neplata taxelor de mediu

Statul are de recuperat 127 milioane de lei de la Chemgas Holding Corporation pentru neplata taxelor de mediu

În urmă cu o săptămână, Slobozia a fost învăluită de un nor de culoare portocalie, emanat de instalațiile Combinatului Chimic. Comisarii Gărzii de Mediu s-au sesizat și au amendat Chemgas Holding Corporation SRL, unitatea care admi­nistrează colosul indus­trial, cu 15 mii de lei, pentru depășiri ale nivelului de oxizi de azot. În ultimii 9 ani, societatea a fost sancționată de 20 de ori pentru situații similare, dar sancțiunile aplicate nu au avut niciun efect. Din când în când, Combinatul Chimic împrăștie în aerul pe care cetățenii din Slobozia îl respiră substanțe periculoase. Fără să mai suprindă pe nimeni, mediul înconjurător pare a fi un aspect pe care oficialii Chemgas Holding Corporation... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2020, 10:55 (6003 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Aerul din Slobozia, intoxicat cu oxizi de azot

Amendă de 15 mii de lei pentru poluatorul Chemgas

Aerul din Slobozia, intoxicat cu oxizi de azot

Societatea Chemgas Holding Corporation SRL, care administrează activitatea Combinatul Chimic din Slobozia, a fost amendată în cursul zilei de miercuri, 17 iunie 2020, de către comisarii Gărzii de Mediu Ialomița. Aceștia s-au sesizat după ce în spațiul public au fost publicate imagini în care «coada de vulpe» apare deasupra Sloboziei.

Pericol de explozie Norul de poluare numit «coadă de vulpe» a putut fi observat deasupra Sloboziei încă din zorii zilei de miercuri, 17 iunie 2020. Din primele informații se pare că, pentru a evita riscul producerii unei explozii, angajații Combinatului... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2020, 14:45 (22560 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Incendiu la Combinatul Chimic Slobozia

Incident de muncă neraportat

Incendiu la Combinatul Chimic Slobozia

bonus: Sindicalistul Ciobanu sfidează

În urmă cu o săptămână, pe rețelele de socializare a apărut o filmare care surprindea, în aparență, un incendiu izbucnit la una dintre instalațiile din cadrul Combinatului Chimic Slobozia. Filmarea a devenit virală, însă incidentul nu a fost raportat. La o săptămână distanță, reprezentanții ISU susțin că nu au cunoștință despre acest incident. Unul dintre angajații Combinatului ne-a declarat sub protecția anonimatului că urmele incendiului au fost șterse în zilele imediat următoare.

Clar ca «bună ziua» Incidentul de la Combinatul Chimic Slobozia a avut loc la sfârșitul săptămânii precedente... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2020, 10:55 (22129 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a dispus falimentul Chemgas Holding Corporation

Fostul Combinat Chimic din Slobozia, din nou în derivă

Tribunalul Ialomița a dispus falimentul Chemgas Holding Corporation

bonus: Punct de vedere al Tribunalului Ialomița

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dispus declararea falimentului și dizolvarea Chemgas Holding Corporation, societate care administrează fostul Combinat de îngrășăminte chimice din Slobozia. Potrivit soluției pe scurt a instanței, această decizie a fost luată întrucât firma nu a respectat măsurile de redresare economică pe care și le-a asumat în planul de reorganizare. Estimativ, valoarea datoriilor pe care Chemgas Holding Corporation le are către creditori este de 334,2 milioane de lei. Statul, prin ANAF, are de recuperat 12 milioane de lei, la care se adaugă și plata penalităților. Sentința dată la Slobozia nu este definitivă și a fost atacată la Curtea de Apel București.

Colos industrial blocat în datorii... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2020, 12:50 (6261 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Întrerupere voluntară a activității la fostul Combinat Chimic

Poluare accidentală la Slobozia

Întrerupere voluntară a activității la fostul Combinat Chimic

Miercuri, 8 ianuarie a.c., la orele 13,30, fostul Combinat Chimic Slobozia și-a întrerupt activitatea pentru 5 zile. Decizia este rezultatul indirect al unei poluări accidentale înregistrate oficial pe 16 decembrie 2019. La momentul respectiv, oficialii instituției nu au putut justifica faptul că au poluat intenționat atmosfera...

«Coada de vulpe» are o explicație
La data de 16 decembrie 2019, slobozenii au sesizat apariția deasupra Combinatului Chimic a celebrei «cozi de vulpe». Aceasta a determinat intervenția Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, care s-a deplasat la... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2020, 16:05 (8247 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amendă de 10 mii de lei pentru Chemgas Holding

Control al ITM Ialomița

Amendă de 10 mii de lei pentru Chemgas Holding

Firma care adminis­trează Combinatul Chimic din Slobozia, Chemgas Holding Corporation SRL, a fost amendată de inspectorii Inspectoratului Te­ritorial de Muncă Ialomița pentru neplata salariilor către angajați. În prezent, societatea se află în insolvență cu o datorie de peste 80 milioane de euro.

Salarii restante de peste 1 an
După valurile de concedieri de anul trecut, Chemgas Holding Corporation SRL, firma care admi­nistrează Combinatul Chimic din Slobozia, mai are puțin peste 100 de angajați. În urma unui control pe care inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2019, 10:50 (4927 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chemgas se pregătește să redeschidă Combinatul Chimic Slobozia

Chemgas se pregătește să redeschidă Combinatul Chimic Slobozia

Reprezentanții Chemgas, firma care deține Combinatul Chimic Slobozia, caută forță de muncă. Fără a anunța auto­ri­tățile competente, foștii salariați ai unității au fost notificați pentru a reveni la serviciu. Chemgas se află însă în procedură de insolvență, cu datorii de peste 8 milioane de euro... Mai mult, societatea este implicată în peste 100 acțiuni civile in­tentate de foștii angajați, în în­cercarea disperată a acestora de a-și primi salariile neachitate.

Masă de manevră pentru patroni
În ultimii 5 ani, firma care ad­ministrează Combinatul Chimic Slobozia, Chemgas, a concediat... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2019, 10:10 (11304 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

O nouă concediere colectivă la Combinatul Chimic

Se întâmplă la Slobozia

O nouă concediere colectivă la Combinatul Chimic

Aflat într-o permanentă stare de agonie, Combinatul Chimic administrat de Chemgas Holding a demarat o nouă procedură de concediere colectivă, a patra din ultimul an și jumătate... Lăsați pe drumuri și rechemați la lucru, aceiași 600 de angajați se pregătesc din nou să fie trimiși acasă. Mai grav este faptul că firma are de plătit salarii restante din ultimele luni... Față de toată această situație, reprezentanții sindicatului unității se simt neputincioși.

Fără salarii și trimiși acasă În mai puțin de o lună, Chemgas  Holding, firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2018, 14:25 (10960 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Una/Două pe săptămână

Una/Două pe săptămână

-(1) De o lună de zile, «coada de vulpe» de deasupra Combinatului Chimic din Slobozia a intrat în normalitate. Practic, ea este marcă a orașului. Autoritățile care au competențe în domeniu se jură la unison că analizele de mediu sunt cum nu au fost niciodată. Adică bune! Și-atunci? O fi adevărat că angajații au furat sita aia de platină? Sau filtrele alea în care conducerea Combinatului Chimic Chemgas susține că a investit 2 milioane de euro, ca să primească autorizația de mediu, or fi cumpărate de la chinezi?

-(2) Luni, 26 februarie 2018, la -10 grade Celsius, autobuzele Nick... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2018, 16:15 (6945 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia are datorii de 80 milioane de euro

Chemgas Holding a intrat în insolvență

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia are datorii de 80 milioane de euro

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia, Chemgas Holding, și-a declarat în urmă cu o săptămână insolvența. Cererea a fost înregistrată pe rolul Tribunalului Ialomița. Valoarea debitelor pe care societatea le-a acumulat se ridică la suma de 80 milioane de euro!

Cel mai mare datornic al județului
După mai multe încercări eșuate de redresare economică, societatea Chemgas Holding, cea care administrează Combinatul Chimic din Slobozia, și-a declarat în cele din urmă insolvența. Procesul a debutat în urmă cu o săptămână, fiind înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2017, 10:50 (14713 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

600 de angajați vor fi lăsați fără serviciu

Un nou val de concedieri colective la fostul Combinat Chimic din Slobozia

600 de angajați vor fi lăsați fără serviciu

Reprezentanții fostului Combinat Chimic din Slobozia, controlat de omul de afaceri Ioan Niculae, au anunțat autoritățile județene cu privire la declanșarea unui nou val de concedieri colective. Procedura se va desfășura în perioada 21 iulie-21 august 2017 și va afecta 600 de angajați ai unității. Este pentru a treia oară în ultimul an când compania care deține fostul Combinat Chimic din Slobozia apelează la această măsură.

Situație delicată Reprezentanții fostului Combinat Chimic din Slobozia au demarat prima procedură de concedieri colective în luna februarie 2016. La data respectivă... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2017, 12:25 (6125 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Salariații Chemgas așteaptă de 2 ani plata salariilor restante

Aceleași probleme la fostul Combinat Chimic din Slobozia

Salariații Chemgas așteaptă de 2 ani plata salariilor restante

În ultimii 2 ani, peste 400 de angajați ai Chemgas au fost obligați să renunțe la slujbe în urma concedierilor colective. Deși societatea Chemgas a dat asigurări că aceste concedieri se fac în condițiile legii, peste jumătate dintre acești angajați au plecat fără a beneficia de drepturile salariale restante sau de plățile compensatorii legale.

Concediere da, salarii nu
Povestea concedierilor colective de la Chemgas a zguduit orașul. În două etape succesive, peste 400 de angajați și familiile acestora au rămas fără nicio sursă de venit. La momentul respectiv, autoritățile județene... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 11:25 (6453 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciuni de evaziune fiscală la Amonil Slobozia

Suspiciuni de evaziune fiscală la Amonil Slobozia

Trasă pe «linie moartă» și cu bunurile vîndute la bucată de Fiscul ialomițean, SC Amonil SA Slobozia a intrat în atenția organelor de cercetare penală. La sesizarea reprezentanților Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, societatea este acuzată de evaziune fiscală. Toate acestea întrucît reprezentanții firmei au refuzat să contribuie la bugetul consolidat al statului cu suma de 700 mii de lei, reprezentînd contravaloarea stopajului la sursă...

Dosar penal la Amonil Din defuncta SC Amonil SA Slobozia a mai rămas o instalație care se chinuie, de 3 ani, cu eforturi zadarnice... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 13:30 (10865 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sindicatul liber AMONIL pichetează «stânga»

Grevă electorală

Sindicatul liber AMONIL pichetează «stînga»

Cu voie de la Ioan Niculae, salariații AMONIL s-au decis să picheteze sediile instituțiilor publice locale, precum și pe cel al partidului unic PSD. Acțiunea se va desfășura pe tot parcursul acestei săptămîni, timp de o oră și jumătate în fiecare zi.

Revendicări de sezon Conform unui comunicat de presă remis redacției, Sindicatul Liber AMONIL a decis să protesteze pe tot parcursul acestei săptămîni în fața sediilor instituțiilor publice din județ. Acțiunea a fost declanșată luni, în fața sediului SC Chemgas și va continua în zilele următoare în fața sediului județean al PSD «partid... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2014, 07:10 (53340 vizualizări - 97 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Familia fostului Combinat Chimic», monedă de schimb pentru gazul subvenționat

După 15 ani

«Familia fostului Combinat Chimic», monedă de schimb pentru gazul subvenționat

Cu aproape 800 de angajați, Chemgas (fostul Combinat Chimic) este cel mai mare angajator ialomițean... Din păcate, acestui atribut i s-ar putea adăuga lejer acela de «cel mai mare șantajist de pe piața locală a muncii». De peste 10 ani, patronatul fostului Combinat Chimic din Slobozia își transformă sutele de salariați într-o monedă de schimb pentru obținerea de gaz subvenționat de la statul român. În spatele porților închise însă, angajații actualei Chemgas, «marea familie a fostului Combinat Chimic», cum îi place liderului Romulus Gherghina să o denumească, sînt divizați și dispuși la orice fel de compromis pentru a-și păstra locurile de muncă.

Cronica unei concedieri anunțate în urmă cu 15 ani... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2013, 16:43 (23514 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Chemgas, cel mai mare datornic al județului

Unde se duc banii, cînd se duc?

Chemgas, cel mai mare datornic al județului

La jumătatea săptămînii precedente, salariații Chemgas (fostul Amonil) au fost pe punctul de a declanșa un conflict de muncă, în încercarea de a obliga patronatul la plata salariilor restante. Protestul spontan din fața Combinatului a fost înăbușit în promisiuni. Însă problema rămîne... Chemgas are probleme serioase de management, salariații sînt nemulțumiți, producția este sub previziunile anuale... Iar pentru ca tabloul acestei «găuri negre» a industriei ialomițene să fie complet, vă informăm că societatea este și cel mai mare datornic al județului...

Un protest înăbușit în... promisiuni... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2013, 19:02 (13231 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Amonil vs Slobozia, un război juridic vechi de 8 ani

De aproape 7 ani, municipalitatea și SC Amonil își dispută ceea ce, cîndva, denumeam generic «averea întregului popor». Concret, este vorba despre conducta de aducțiune a apei și instalațiile aferente procesului de obținere a agentului termic. Procesul a fost demarat în 2006 și are ca termen scadent data de 19 iunie 2013, la Înalta Curte de Casație și Justiție. În cazul în care municipalitatea locală va avea cîștig de cauză, datoriile istorice ale Sloboziei către Amonil ar putea dispărea! Surse juridice apropiate procesului susțin că verdictul din vară are toate șansele să fie pronunțat în favoarea municipalității slobozene...

Procesul anului în Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 18:06 (7160 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Accident de muncă la Combinatul Chimic din Slobozia

Accident de muncă la Combinatul Chimic din Slobozia

Doi angajați ai Combinatului Chimic Chemgas din Slobozia au ajuns în stare gravă la spital în seara zilei de marți, 31 iulie a.c., după ce au suferit un accident de muncă. Cei doi s-au opărit pe mîni cu o substanță toxică, denumită topitură de uree. Inspectori ai Inspectoratului Teritorial de Muncă dar și polițiști încearcă acum să descopere cum s-a produs nenorocirea. Cel mai probabil, este vorba despre o eroare umană...
Cei doi bărbați răniți sînt Ștefan Boboc, de 41 ani, din localitatea Grivița și colegul său de tură, Marian Anghel, în vîrstă de 46 ani, din Albești. Erau lăcătuși în secția Uree 2 a Combinatului Chimic Chemgas din Slobozia și fuseseră angajați aici în urmă cu un an și... [citește_tot_articolul]

1 August 2012, 17:09 (12816 vizualizări - 4 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Din 8 aprilie 2011, se închide Combinatul Chimic Slobozia

Grupul InterAgro, controlat de omul de afaceri Ioan Niculae, a anuntat marți, 29 martie a.c., că «de la 1 aprilie 2011, va opri de la funcționare și combinatul chimic din Turnu Măgurele (aparținînd societății... [citește toată știrea]

31 Martie 2011, 17:15 (11326 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Scenariu cu explozie la Combinatul Chimic

Joi, 30 martie 2011, la sediul Chemgas Holding s-a produs o explozie la o instalație tehnologică, urmată de un incendiu de proporții ce degaja fum dens și gaze toxice. Ca urmare a incidentului, planșeul... [citește toată știrea]

30 Martie 2011, 17:07 (10383 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ciocârlia: Șofer rănit într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de joi, 13 mai a.c., în cazul unui accident rutier petrecut pe raza localității Ciocârlia. Din informațiile oferite, se pare că un autoturism s-a ciocnit de ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 17:30
(2732 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 13 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10683, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 16:35
(3537 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Și-a găsit sfârșitul într-un bazin cu apă

Un bărbat de 55 de ani din localitatea Urziceni a murit în ziua de joi, 13 mai a.c., după ce a căzut într-un bazin cu apă, adânc ce 7 metri. Bazinul se afla în gospodăria bărbatului. La fața locului au ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 16:30
(2310 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Ialomița: Contrabanda cu tutun, în vizorul polițiștilor prahoveni

Miercuri, 12 mai 2021, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Prahova au efectuat 32 de percheziții, în 15 județe (Prahova, Ilfov, Dâmbovița, Argeș, Ialomița, ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 21:40
(3434 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerea evaziunii fiscale, obiectivul strategiei ANAF 2021-2024

Administrația Județeana a Finanțelor Publice Ialomița și-a fixat ca obiectiv strategic reducerea evaziunii fiscale și a economiei subterane, în vederea menținerii unui mediu economic echitabil pentru toți ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 18:40
(7256 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 12 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10680, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 16:20
(2123 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 170 kg de pește, confiscate de polițiști

Fetești: 170 kg de pește, confiscate de polițiști

În cadrul unei acțiuni desfășurată luni, 10 mai a.c., polițiștii au depistat un bărbat, de 34 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta ilegal 170 kg de pește. Bărbatul nu avea documente legale ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 18:05
(1991 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 14 mii lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Polițiștii ialomițeni au desfășurat luni, 10 mai a.c., ample acțiuni privind modul în care populația județului respectă măsurile de poretcție sanitară. Cu această ocazie au fost aplicate 75 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 17:45
(2048 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Valea Ciorii și Lăcusteni

ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Valea Ciorii și Lăcusteni

Pompierii ialomițeni au intervenit luni, 10 mai a.c, pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată produse pe raza localităților Valea Ciorii și Lăcusteni. La Lăcusteni, incendiul s-a produs pe terasamentul ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 17:40
(2313 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița le reamintește contribuabililor faptul că 25 mai 2021 este data limită pentru depunerea următoarelor declarații fiscale: Formularul 100, Formularul ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 17:35
(3655 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 11 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10671, cu 8 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 16:35
(3557 vizualizări - 0 comentarii)


24 de localități din Ialomița, incluse în zona epidemiologică de risc înalt din cauza gripei aviare

Din cauza apariției focarelor de gripă aviară înalt patogenă pe teritoriul Europei, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a inclus 24 de localități din județul nostru în ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2021, 17:20
(4791 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 10 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10663, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2021, 16:40
(3511 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Ograda, Iazu și Grivița

Accidente la Ograda, Iazu și Grivița

Vineri, 7 mai a.c., în jurul orelor 10,00, salvatorii de la Garda de Intervenție Țăndărei au fost solicitați să intervină la un accident rutier produs pe raza localității Ograda, fiind implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2021, 13:05
(3473 vizualizări - 0 comentarii)


Horia: Incendiu la o șiră de baloți

Horia: Incendiu la o șiră de baloți

Pompierii din două județe acționează pentru stingerea unui incendiu izbucnit încă de sâmbătă, 8 mai a.c., în jurul orelor 23,00, la o șiră de baloți din paie aprinsă în câmp, în satul Horia din comuna ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2021, 12:55
(3856 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 9 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10658, cu 8 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2021, 17:20
(3567 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 8 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10650, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2021, 16:35
(2660 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 10 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 7 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10635, cu 10 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2021, 16:35
(3798 vizualizări - 0 comentarii)


8 mai-Ziua Mondială a Crucii Roșii și a Semilunii Roșii

8 mai-Ziua Mondială a Crucii Roșii și a Semilunii Roșii

La data de 8 mai se sărbătorește Ziua Mondială a Crucii Roșii și a Semilunii Roșii. Această zi este dedicată personalului și voluntarilor Mișcării Internaționale a Crucii Roșii și Semilunii Roșii. Mișcarea ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2021, 15:20
(3174 vizualizări - 0 comentarii)


APIA autorizează plățile aferente schemelor de sprijin cuplat în sectorul vegetal-Campania 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce la cunoștința opiniei publice că începând de vineri, 7 mai 2021, a demarat autorizarea la plată a schemelor de sprijin cuplat în sectorul ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2021, 13:25
(6488 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modificările aduse Formularului 300 «Decont de taxă pe valoarea adăugată»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea nr. 227/2015 privind Codul Fiscal, cu modificările și completările ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2021, 12:10
(4989 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 6 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10625, cu  3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2021, 16:40
(2264 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 10 mai 2021, termen pentru depunere a declarațiilor fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2021, 13:20
(6050 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 12 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 5 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10622, cu 12 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2021, 16:40
(3004 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Depunerea Cererilor Unice de Plată, în linie dreaptă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor care nu au depus încă Cererea Unică de Plată în anul 2021 că au mai rămas doar câteva zile până la finalizarea Campaniei ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2021, 13:50
(3238 vizualizări - 0 comentarii)


Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița recomandă folosirea serviciilor electronice

AJFP Ialomița reamintește contribuabililor, având în vedere contextul actual al infecției cu noul Coronavirus, precum și a respectării distanțării sociale, că la nivelul Agenției Naționale de Administrare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2021, 13:25
(6558 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a lansat aplicația MyRAJA

RAJA Constanța a lansat aplicația de mobil MyRAJA pentru a facilita accesul abonaților săi la contul de client și la serviciile utilizate, în această perioadă în care recomandarea ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2021, 11:35
(5178 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Sfântu Gheorghe

Incendiu la o casă din Sfântu Gheorghe

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 9,00, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost alertați, prin 112, să intervină în localitatea Sfîntu Gheorghe, pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2021, 20:40
(2061 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, 21 de victime

Un accident rutier s-a produs la Borănești (DJ201) joi, 29 aprilie 2021, în jurul orelor 22,20, fiind implicate două autoturisme. Au fost cinci victime, două dintre acestea fiind încarcerate. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2021, 20:25
(2791 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la un apartament din Slobozia, tractor în flăcări la Gheorghe Doja

Înultimele zile, pompierii ialomițeni au intervenit pentru localizarea și stingerea a două incendii. Astfel, duminică, 2 mai a.c., în jurul orelor 19,30, la Slobozia, a izbucnit un incendiu care s-a manifestat ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2021, 20:10
(3307 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...