Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Statul are de recuperat 127 milioane de lei de la Chemgas Holding Corporation pentru neplata taxelor de mediu

Statul are de recuperat 127 milioane de lei de la Chemgas Holding Corporation pentru neplata taxelor de mediu

În urmă cu o săptămână, Slobozia a fost învăluită de un nor de culoare portocalie, emanat de instalațiile Combinatului Chimic. Comisarii Gărzii de Mediu s-au sesizat și au amendat Chemgas Holding Corporation SRL, unitatea care admi­nistrează colosul indus­trial, cu 15 mii de lei, pentru depășiri ale nivelului de oxizi de azot. În ultimii 9 ani, societatea a fost sancționată de 20 de ori pentru situații similare, dar sancțiunile aplicate nu au avut niciun efect. Din când în când, Combinatul Chimic împrăștie în aerul pe care cetățenii din Slobozia îl respiră substanțe periculoase. Fără să mai suprindă pe nimeni, mediul înconjurător pare a fi un aspect pe care oficialii Chemgas Holding Corporation... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2020, 10:55 (6003 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Aerul din Slobozia, intoxicat cu oxizi de azot

Amendă de 15 mii de lei pentru poluatorul Chemgas

Aerul din Slobozia, intoxicat cu oxizi de azot

Societatea Chemgas Holding Corporation SRL, care administrează activitatea Combinatul Chimic din Slobozia, a fost amendată în cursul zilei de miercuri, 17 iunie 2020, de către comisarii Gărzii de Mediu Ialomița. Aceștia s-au sesizat după ce în spațiul public au fost publicate imagini în care «coada de vulpe» apare deasupra Sloboziei.

Pericol de explozie Norul de poluare numit «coadă de vulpe» a putut fi observat deasupra Sloboziei încă din zorii zilei de miercuri, 17 iunie 2020. Din primele informații se pare că, pentru a evita riscul producerii unei explozii, angajații Combinatului... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2020, 14:45 (22562 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Incendiu la Combinatul Chimic Slobozia

Incident de muncă neraportat

Incendiu la Combinatul Chimic Slobozia

bonus: Sindicalistul Ciobanu sfidează

În urmă cu o săptămână, pe rețelele de socializare a apărut o filmare care surprindea, în aparență, un incendiu izbucnit la una dintre instalațiile din cadrul Combinatului Chimic Slobozia. Filmarea a devenit virală, însă incidentul nu a fost raportat. La o săptămână distanță, reprezentanții ISU susțin că nu au cunoștință despre acest incident. Unul dintre angajații Combinatului ne-a declarat sub protecția anonimatului că urmele incendiului au fost șterse în zilele imediat următoare.

Clar ca «bună ziua» Incidentul de la Combinatul Chimic Slobozia a avut loc la sfârșitul săptămânii precedente... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2020, 10:55 (22134 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a dispus falimentul Chemgas Holding Corporation

Fostul Combinat Chimic din Slobozia, din nou în derivă

Tribunalul Ialomița a dispus falimentul Chemgas Holding Corporation

bonus: Punct de vedere al Tribunalului Ialomița

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dispus declararea falimentului și dizolvarea Chemgas Holding Corporation, societate care administrează fostul Combinat de îngrășăminte chimice din Slobozia. Potrivit soluției pe scurt a instanței, această decizie a fost luată întrucât firma nu a respectat măsurile de redresare economică pe care și le-a asumat în planul de reorganizare. Estimativ, valoarea datoriilor pe care Chemgas Holding Corporation le are către creditori este de 334,2 milioane de lei. Statul, prin ANAF, are de recuperat 12 milioane de lei, la care se adaugă și plata penalităților. Sentința dată la Slobozia nu este definitivă și a fost atacată la Curtea de Apel București.

Colos industrial blocat în datorii... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2020, 12:50 (6261 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Întrerupere voluntară a activității la fostul Combinat Chimic

Poluare accidentală la Slobozia

Întrerupere voluntară a activității la fostul Combinat Chimic

Miercuri, 8 ianuarie a.c., la orele 13,30, fostul Combinat Chimic Slobozia și-a întrerupt activitatea pentru 5 zile. Decizia este rezultatul indirect al unei poluări accidentale înregistrate oficial pe 16 decembrie 2019. La momentul respectiv, oficialii instituției nu au putut justifica faptul că au poluat intenționat atmosfera...

«Coada de vulpe» are o explicație
La data de 16 decembrie 2019, slobozenii au sesizat apariția deasupra Combinatului Chimic a celebrei «cozi de vulpe». Aceasta a determinat intervenția Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, care s-a deplasat la... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2020, 16:05 (8247 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amendă de 10 mii de lei pentru Chemgas Holding

Control al ITM Ialomița

Amendă de 10 mii de lei pentru Chemgas Holding

Firma care adminis­trează Combinatul Chimic din Slobozia, Chemgas Holding Corporation SRL, a fost amendată de inspectorii Inspectoratului Te­ritorial de Muncă Ialomița pentru neplata salariilor către angajați. În prezent, societatea se află în insolvență cu o datorie de peste 80 milioane de euro.

Salarii restante de peste 1 an
După valurile de concedieri de anul trecut, Chemgas Holding Corporation SRL, firma care admi­nistrează Combinatul Chimic din Slobozia, mai are puțin peste 100 de angajați. În urma unui control pe care inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2019, 10:50 (4927 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chemgas se pregătește să redeschidă Combinatul Chimic Slobozia

Chemgas se pregătește să redeschidă Combinatul Chimic Slobozia

Reprezentanții Chemgas, firma care deține Combinatul Chimic Slobozia, caută forță de muncă. Fără a anunța auto­ri­tățile competente, foștii salariați ai unității au fost notificați pentru a reveni la serviciu. Chemgas se află însă în procedură de insolvență, cu datorii de peste 8 milioane de euro... Mai mult, societatea este implicată în peste 100 acțiuni civile in­tentate de foștii angajați, în în­cercarea disperată a acestora de a-și primi salariile neachitate.

Masă de manevră pentru patroni
În ultimii 5 ani, firma care ad­ministrează Combinatul Chimic Slobozia, Chemgas, a concediat... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2019, 10:10 (11304 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

O nouă concediere colectivă la Combinatul Chimic

Se întâmplă la Slobozia

O nouă concediere colectivă la Combinatul Chimic

Aflat într-o permanentă stare de agonie, Combinatul Chimic administrat de Chemgas Holding a demarat o nouă procedură de concediere colectivă, a patra din ultimul an și jumătate... Lăsați pe drumuri și rechemați la lucru, aceiași 600 de angajați se pregătesc din nou să fie trimiși acasă. Mai grav este faptul că firma are de plătit salarii restante din ultimele luni... Față de toată această situație, reprezentanții sindicatului unității se simt neputincioși.

Fără salarii și trimiși acasă În mai puțin de o lună, Chemgas  Holding, firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2018, 14:25 (10960 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Una/Două pe săptămână

Una/Două pe săptămână

-(1) De o lună de zile, «coada de vulpe» de deasupra Combinatului Chimic din Slobozia a intrat în normalitate. Practic, ea este marcă a orașului. Autoritățile care au competențe în domeniu se jură la unison că analizele de mediu sunt cum nu au fost niciodată. Adică bune! Și-atunci? O fi adevărat că angajații au furat sita aia de platină? Sau filtrele alea în care conducerea Combinatului Chimic Chemgas susține că a investit 2 milioane de euro, ca să primească autorizația de mediu, or fi cumpărate de la chinezi?

-(2) Luni, 26 februarie 2018, la -10 grade Celsius, autobuzele Nick... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2018, 16:15 (6945 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia are datorii de 80 milioane de euro

Chemgas Holding a intrat în insolvență

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia are datorii de 80 milioane de euro

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia, Chemgas Holding, și-a declarat în urmă cu o săptămână insolvența. Cererea a fost înregistrată pe rolul Tribunalului Ialomița. Valoarea debitelor pe care societatea le-a acumulat se ridică la suma de 80 milioane de euro!

Cel mai mare datornic al județului
După mai multe încercări eșuate de redresare economică, societatea Chemgas Holding, cea care administrează Combinatul Chimic din Slobozia, și-a declarat în cele din urmă insolvența. Procesul a debutat în urmă cu o săptămână, fiind înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2017, 10:50 (14714 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

600 de angajați vor fi lăsați fără serviciu

Un nou val de concedieri colective la fostul Combinat Chimic din Slobozia

600 de angajați vor fi lăsați fără serviciu

Reprezentanții fostului Combinat Chimic din Slobozia, controlat de omul de afaceri Ioan Niculae, au anunțat autoritățile județene cu privire la declanșarea unui nou val de concedieri colective. Procedura se va desfășura în perioada 21 iulie-21 august 2017 și va afecta 600 de angajați ai unității. Este pentru a treia oară în ultimul an când compania care deține fostul Combinat Chimic din Slobozia apelează la această măsură.

Situație delicată Reprezentanții fostului Combinat Chimic din Slobozia au demarat prima procedură de concedieri colective în luna februarie 2016. La data respectivă... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2017, 12:25 (6125 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Salariații Chemgas așteaptă de 2 ani plata salariilor restante

Aceleași probleme la fostul Combinat Chimic din Slobozia

Salariații Chemgas așteaptă de 2 ani plata salariilor restante

În ultimii 2 ani, peste 400 de angajați ai Chemgas au fost obligați să renunțe la slujbe în urma concedierilor colective. Deși societatea Chemgas a dat asigurări că aceste concedieri se fac în condițiile legii, peste jumătate dintre acești angajați au plecat fără a beneficia de drepturile salariale restante sau de plățile compensatorii legale.

Concediere da, salarii nu
Povestea concedierilor colective de la Chemgas a zguduit orașul. În două etape succesive, peste 400 de angajați și familiile acestora au rămas fără nicio sursă de venit. La momentul respectiv, autoritățile județene... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 11:25 (6453 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciuni de evaziune fiscală la Amonil Slobozia

Suspiciuni de evaziune fiscală la Amonil Slobozia

Trasă pe «linie moartă» și cu bunurile vîndute la bucată de Fiscul ialomițean, SC Amonil SA Slobozia a intrat în atenția organelor de cercetare penală. La sesizarea reprezentanților Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, societatea este acuzată de evaziune fiscală. Toate acestea întrucît reprezentanții firmei au refuzat să contribuie la bugetul consolidat al statului cu suma de 700 mii de lei, reprezentînd contravaloarea stopajului la sursă...

Dosar penal la Amonil Din defuncta SC Amonil SA Slobozia a mai rămas o instalație care se chinuie, de 3 ani, cu eforturi zadarnice... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 13:30 (10865 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sindicatul liber AMONIL pichetează «stânga»

Grevă electorală

Sindicatul liber AMONIL pichetează «stînga»

Cu voie de la Ioan Niculae, salariații AMONIL s-au decis să picheteze sediile instituțiilor publice locale, precum și pe cel al partidului unic PSD. Acțiunea se va desfășura pe tot parcursul acestei săptămîni, timp de o oră și jumătate în fiecare zi.

Revendicări de sezon Conform unui comunicat de presă remis redacției, Sindicatul Liber AMONIL a decis să protesteze pe tot parcursul acestei săptămîni în fața sediilor instituțiilor publice din județ. Acțiunea a fost declanșată luni, în fața sediului SC Chemgas și va continua în zilele următoare în fața sediului județean al PSD «partid... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2014, 07:10 (53340 vizualizări - 97 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Familia fostului Combinat Chimic», monedă de schimb pentru gazul subvenționat

După 15 ani

«Familia fostului Combinat Chimic», monedă de schimb pentru gazul subvenționat

Cu aproape 800 de angajați, Chemgas (fostul Combinat Chimic) este cel mai mare angajator ialomițean... Din păcate, acestui atribut i s-ar putea adăuga lejer acela de «cel mai mare șantajist de pe piața locală a muncii». De peste 10 ani, patronatul fostului Combinat Chimic din Slobozia își transformă sutele de salariați într-o monedă de schimb pentru obținerea de gaz subvenționat de la statul român. În spatele porților închise însă, angajații actualei Chemgas, «marea familie a fostului Combinat Chimic», cum îi place liderului Romulus Gherghina să o denumească, sînt divizați și dispuși la orice fel de compromis pentru a-și păstra locurile de muncă.

Cronica unei concedieri anunțate în urmă cu 15 ani... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2013, 16:43 (23514 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Chemgas, cel mai mare datornic al județului

Unde se duc banii, cînd se duc?

Chemgas, cel mai mare datornic al județului

La jumătatea săptămînii precedente, salariații Chemgas (fostul Amonil) au fost pe punctul de a declanșa un conflict de muncă, în încercarea de a obliga patronatul la plata salariilor restante. Protestul spontan din fața Combinatului a fost înăbușit în promisiuni. Însă problema rămîne... Chemgas are probleme serioase de management, salariații sînt nemulțumiți, producția este sub previziunile anuale... Iar pentru ca tabloul acestei «găuri negre» a industriei ialomițene să fie complet, vă informăm că societatea este și cel mai mare datornic al județului...

Un protest înăbușit în... promisiuni... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2013, 19:02 (13231 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Amonil vs Slobozia, un război juridic vechi de 8 ani

De aproape 7 ani, municipalitatea și SC Amonil își dispută ceea ce, cîndva, denumeam generic «averea întregului popor». Concret, este vorba despre conducta de aducțiune a apei și instalațiile aferente procesului de obținere a agentului termic. Procesul a fost demarat în 2006 și are ca termen scadent data de 19 iunie 2013, la Înalta Curte de Casație și Justiție. În cazul în care municipalitatea locală va avea cîștig de cauză, datoriile istorice ale Sloboziei către Amonil ar putea dispărea! Surse juridice apropiate procesului susțin că verdictul din vară are toate șansele să fie pronunțat în favoarea municipalității slobozene...

Procesul anului în Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 18:06 (7161 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Accident de muncă la Combinatul Chimic din Slobozia

Accident de muncă la Combinatul Chimic din Slobozia

Doi angajați ai Combinatului Chimic Chemgas din Slobozia au ajuns în stare gravă la spital în seara zilei de marți, 31 iulie a.c., după ce au suferit un accident de muncă. Cei doi s-au opărit pe mîni cu o substanță toxică, denumită topitură de uree. Inspectori ai Inspectoratului Teritorial de Muncă dar și polițiști încearcă acum să descopere cum s-a produs nenorocirea. Cel mai probabil, este vorba despre o eroare umană...
Cei doi bărbați răniți sînt Ștefan Boboc, de 41 ani, din localitatea Grivița și colegul său de tură, Marian Anghel, în vîrstă de 46 ani, din Albești. Erau lăcătuși în secția Uree 2 a Combinatului Chimic Chemgas din Slobozia și fuseseră angajați aici în urmă cu un an și... [citește_tot_articolul]

1 August 2012, 17:09 (12816 vizualizări - 4 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Din 8 aprilie 2011, se închide Combinatul Chimic Slobozia

Grupul InterAgro, controlat de omul de afaceri Ioan Niculae, a anuntat marți, 29 martie a.c., că «de la 1 aprilie 2011, va opri de la funcționare și combinatul chimic din Turnu Măgurele (aparținînd societății... [citește toată știrea]

31 Martie 2011, 17:15 (11326 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Scenariu cu explozie la Combinatul Chimic

Joi, 30 martie 2011, la sediul Chemgas Holding s-a produs o explozie la o instalație tehnologică, urmată de un incendiu de proporții ce degaja fum dens și gaze toxice. Ca urmare a incidentului, planșeul... [citește toată știrea]

30 Martie 2011, 17:07 (10383 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Apă cu presiuni scăzute la Fierbinți-Târg

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Garofiței, din localitatea Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită să reducă presiunea ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 14:05
(6612 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament avariat de pe strada Zambilei din orașul Țăndărei, RAJA SA Constanța a fost  nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 31 august ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 13:45
(2367 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

O bombă de aviație, care cântărea 50 kg, a fost descoperită duminică, 30 august a.c., pe malul râului Ialomița, în zona localității Cosâmbești. Elementul de muniție a fost descoperit de un localnic, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2020, 19:30
(5406 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 945 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 945, cu un caz mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 August 2020, 16:05
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Infractor identificat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea autorului unor fapte de «lipsire de libertate» și «lovire», pe raza localității Ion Roată. Este vorba despre un bărbat, de 53 de ani, din București, pe numele ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:55
(2085 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice, pe raza localității Mărculești. În urma testării cu aparatul Drager a rezultat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:50
(4746 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 944 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 944, cu 10 mai multe față de ziua de joi, 27 august ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 16:05
(3612 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Adolescent de 17 ani, depistat la volan

Miercuri, 26 august a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe raza comunei Borănești. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:20
(3009 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Prinși după ce au furat porumb

Doi bărbați au fost prinși în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce transportau cu o căruță peste 300 kg de porumb, sustras de pe un teren agricol din apropierea localității Gârbovi. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:15
(2595 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 934 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 934, cu 8 mai multe față de ziua de miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 16:10
(2486 vizualizări - 0 comentarii)


Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță sanitară pentru elevi și cadre didactice reprezintă o prioritate pentru toți factorii decizionali. «Viceprimarul Gabriel Mușat și directorul economic, Adrian Trifan, s-au așezat la masa dezbaterilor joi, 27 august 2020, cu directorii unităților de învățământ pentru a stabili necesarul de materiale, să identifice resursele financiare și procedurile de achiziție a produselor de igienă și protecție» ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 15:55
(4172 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în iulie 2020

La sfârșitul lunii iulie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4351 șomeri (din care 2049 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 14:05
(2365 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER
INTERNATIONAL SA-P.L. URZICENI

ANGAJEAZĂ PERSONAL
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre
cei mai mari angajatori din Urziceni
și angajăm următoarele
categorii de personal

-Electrician
-Stivuitorist
-Manipulant
-Muncitor necalificat

Oferim
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal
la poarta societății din
localitatea Urziceni, DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
-RESURSE UMANE

27 August 2020, 13:10


Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 13,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la ieșirea din Fetești spre Autostrada A2. Astfel, un camion încărcat cu baloți de lucernă s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:50
(4308 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la un magazin de piese auto din localitatea Movilița. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:45
(2431 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, reținut pentru furt de porumb

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat și reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Astfel, la data de 23 august ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:25
(4466 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat marți, 25 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:20
(2153 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Miercuri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 s-a menținut la 926 cazuri de COVID-19, nefiind înregistrate ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 16:05
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 278 de controale, amenzi de 421300 de lei

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, în perioada 15.06-24.08.2020 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 15:40
(1665 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 926 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât luni ...[citește_toată_știrea]

25 August 2020, 16:10
(2772 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Ograda care și-ar fi bătut tatăl

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 45 de ani, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, sâmbătă, 22 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:35
(6687 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 288000 de lei, 29 de permise reținute

În perioada 21-23 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:25
(2477 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa pe mai multe străzi din Grecii de Jos

Pentru executarea lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă din Grecii de Jos, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 26 august 2020, în intervalul orar 9,00-15,00 ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 17:55
(4268 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 920 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 24 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 920 cazuri de COVID-19, cu 11 mai multe decât vineri, 21 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 16:05
(3813 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbătescu: Incendiu la o șiră de baloți

În noaptea de duminică spre luni, 23/24 august 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de plante furajere în gospodăria ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:35
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Țăndărei, Fetești, între Movila și Fetești, Coșereni

Sâmbătă, 22 august 2020, și duminică, 23 august a.c., mai multe incendii de vegetație uscată s-au produs între Țăndărei și Bărăganu, pe marginea DN21, la Coșereni, precum și între localitățile Movila și ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:30
(2390 vizualizări - 0 comentarii)


Pericol de explozie aproape de centrul Sloboziei

Pericol de explozie în zona Parcului E14 din Slobozia. Muncitorii care lucrează la reamenajarea spațiului aflat la intersecția Străzii Episcopiei cu Bulevardul Unirii au scos din pământ, în timpul săpăturilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:50
(3600 vizualizări - 2 comentarii)


Tânără din Slobozia, surprinsă la volan cu un permis falsificat

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistată la volanul unei mașini având documente falsificate. Aceasta a fost trasă pe dreapta pentru un control de rutină și ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:40
(2328 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Reținuți pentru «tâlhărie»

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiști pe raza localității Movilița, în cursul zilei de joi, 20 august a.c., oamenii legii au reușit identificarea și reținerea pentru 24 de ore a doi bărbați de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:30
(3069 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț de animale și autor al unor furturi din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit joi, 20 august a.c., identificarea și reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 18 ani, din localitate, autor a mai multor furturi din locuințe și de animale, comise pe ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:25
(3415 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...