Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Statul are de recuperat 127 milioane de lei de la Chemgas Holding Corporation pentru neplata taxelor de mediu

Statul are de recuperat 127 milioane de lei de la Chemgas Holding Corporation pentru neplata taxelor de mediu

În urmă cu o săptămână, Slobozia a fost învăluită de un nor de culoare portocalie, emanat de instalațiile Combinatului Chimic. Comisarii Gărzii de Mediu s-au sesizat și au amendat Chemgas Holding Corporation SRL, unitatea care admi­nistrează colosul indus­trial, cu 15 mii de lei, pentru depășiri ale nivelului de oxizi de azot. În ultimii 9 ani, societatea a fost sancționată de 20 de ori pentru situații similare, dar sancțiunile aplicate nu au avut niciun efect. Din când în când, Combinatul Chimic împrăștie în aerul pe care cetățenii din Slobozia îl respiră substanțe periculoase. Fără să mai suprindă pe nimeni, mediul înconjurător pare a fi un aspect pe care oficialii Chemgas Holding Corporation... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2020, 10:55 (6003 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Aerul din Slobozia, intoxicat cu oxizi de azot

Amendă de 15 mii de lei pentru poluatorul Chemgas

Aerul din Slobozia, intoxicat cu oxizi de azot

Societatea Chemgas Holding Corporation SRL, care administrează activitatea Combinatul Chimic din Slobozia, a fost amendată în cursul zilei de miercuri, 17 iunie 2020, de către comisarii Gărzii de Mediu Ialomița. Aceștia s-au sesizat după ce în spațiul public au fost publicate imagini în care «coada de vulpe» apare deasupra Sloboziei.

Pericol de explozie Norul de poluare numit «coadă de vulpe» a putut fi observat deasupra Sloboziei încă din zorii zilei de miercuri, 17 iunie 2020. Din primele informații se pare că, pentru a evita riscul producerii unei explozii, angajații Combinatului... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2020, 14:45 (22565 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Incendiu la Combinatul Chimic Slobozia

Incident de muncă neraportat

Incendiu la Combinatul Chimic Slobozia

bonus: Sindicalistul Ciobanu sfidează

În urmă cu o săptămână, pe rețelele de socializare a apărut o filmare care surprindea, în aparență, un incendiu izbucnit la una dintre instalațiile din cadrul Combinatului Chimic Slobozia. Filmarea a devenit virală, însă incidentul nu a fost raportat. La o săptămână distanță, reprezentanții ISU susțin că nu au cunoștință despre acest incident. Unul dintre angajații Combinatului ne-a declarat sub protecția anonimatului că urmele incendiului au fost șterse în zilele imediat următoare.

Clar ca «bună ziua» Incidentul de la Combinatul Chimic Slobozia a avut loc la sfârșitul săptămânii precedente... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2020, 10:55 (22149 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a dispus falimentul Chemgas Holding Corporation

Fostul Combinat Chimic din Slobozia, din nou în derivă

Tribunalul Ialomița a dispus falimentul Chemgas Holding Corporation

bonus: Punct de vedere al Tribunalului Ialomița

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dispus declararea falimentului și dizolvarea Chemgas Holding Corporation, societate care administrează fostul Combinat de îngrășăminte chimice din Slobozia. Potrivit soluției pe scurt a instanței, această decizie a fost luată întrucât firma nu a respectat măsurile de redresare economică pe care și le-a asumat în planul de reorganizare. Estimativ, valoarea datoriilor pe care Chemgas Holding Corporation le are către creditori este de 334,2 milioane de lei. Statul, prin ANAF, are de recuperat 12 milioane de lei, la care se adaugă și plata penalităților. Sentința dată la Slobozia nu este definitivă și a fost atacată la Curtea de Apel București.

Colos industrial blocat în datorii... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2020, 12:50 (6262 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Întrerupere voluntară a activității la fostul Combinat Chimic

Poluare accidentală la Slobozia

Întrerupere voluntară a activității la fostul Combinat Chimic

Miercuri, 8 ianuarie a.c., la orele 13,30, fostul Combinat Chimic Slobozia și-a întrerupt activitatea pentru 5 zile. Decizia este rezultatul indirect al unei poluări accidentale înregistrate oficial pe 16 decembrie 2019. La momentul respectiv, oficialii instituției nu au putut justifica faptul că au poluat intenționat atmosfera...

«Coada de vulpe» are o explicație
La data de 16 decembrie 2019, slobozenii au sesizat apariția deasupra Combinatului Chimic a celebrei «cozi de vulpe». Aceasta a determinat intervenția Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, care s-a deplasat la... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2020, 16:05 (8247 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amendă de 10 mii de lei pentru Chemgas Holding

Control al ITM Ialomița

Amendă de 10 mii de lei pentru Chemgas Holding

Firma care adminis­trează Combinatul Chimic din Slobozia, Chemgas Holding Corporation SRL, a fost amendată de inspectorii Inspectoratului Te­ritorial de Muncă Ialomița pentru neplata salariilor către angajați. În prezent, societatea se află în insolvență cu o datorie de peste 80 milioane de euro.

Salarii restante de peste 1 an
După valurile de concedieri de anul trecut, Chemgas Holding Corporation SRL, firma care admi­nistrează Combinatul Chimic din Slobozia, mai are puțin peste 100 de angajați. În urma unui control pe care inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2019, 10:50 (4927 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chemgas se pregătește să redeschidă Combinatul Chimic Slobozia

Chemgas se pregătește să redeschidă Combinatul Chimic Slobozia

Reprezentanții Chemgas, firma care deține Combinatul Chimic Slobozia, caută forță de muncă. Fără a anunța auto­ri­tățile competente, foștii salariați ai unității au fost notificați pentru a reveni la serviciu. Chemgas se află însă în procedură de insolvență, cu datorii de peste 8 milioane de euro... Mai mult, societatea este implicată în peste 100 acțiuni civile in­tentate de foștii angajați, în în­cercarea disperată a acestora de a-și primi salariile neachitate.

Masă de manevră pentru patroni
În ultimii 5 ani, firma care ad­ministrează Combinatul Chimic Slobozia, Chemgas, a concediat... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2019, 10:10 (11304 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

O nouă concediere colectivă la Combinatul Chimic

Se întâmplă la Slobozia

O nouă concediere colectivă la Combinatul Chimic

Aflat într-o permanentă stare de agonie, Combinatul Chimic administrat de Chemgas Holding a demarat o nouă procedură de concediere colectivă, a patra din ultimul an și jumătate... Lăsați pe drumuri și rechemați la lucru, aceiași 600 de angajați se pregătesc din nou să fie trimiși acasă. Mai grav este faptul că firma are de plătit salarii restante din ultimele luni... Față de toată această situație, reprezentanții sindicatului unității se simt neputincioși.

Fără salarii și trimiși acasă În mai puțin de o lună, Chemgas  Holding, firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2018, 14:25 (10961 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Una/Două pe săptămână

Una/Două pe săptămână

-(1) De o lună de zile, «coada de vulpe» de deasupra Combinatului Chimic din Slobozia a intrat în normalitate. Practic, ea este marcă a orașului. Autoritățile care au competențe în domeniu se jură la unison că analizele de mediu sunt cum nu au fost niciodată. Adică bune! Și-atunci? O fi adevărat că angajații au furat sita aia de platină? Sau filtrele alea în care conducerea Combinatului Chimic Chemgas susține că a investit 2 milioane de euro, ca să primească autorizația de mediu, or fi cumpărate de la chinezi?

-(2) Luni, 26 februarie 2018, la -10 grade Celsius, autobuzele Nick... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2018, 16:15 (6945 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia are datorii de 80 milioane de euro

Chemgas Holding a intrat în insolvență

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia are datorii de 80 milioane de euro

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia, Chemgas Holding, și-a declarat în urmă cu o săptămână insolvența. Cererea a fost înregistrată pe rolul Tribunalului Ialomița. Valoarea debitelor pe care societatea le-a acumulat se ridică la suma de 80 milioane de euro!

Cel mai mare datornic al județului
După mai multe încercări eșuate de redresare economică, societatea Chemgas Holding, cea care administrează Combinatul Chimic din Slobozia, și-a declarat în cele din urmă insolvența. Procesul a debutat în urmă cu o săptămână, fiind înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2017, 10:50 (14717 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

600 de angajați vor fi lăsați fără serviciu

Un nou val de concedieri colective la fostul Combinat Chimic din Slobozia

600 de angajați vor fi lăsați fără serviciu

Reprezentanții fostului Combinat Chimic din Slobozia, controlat de omul de afaceri Ioan Niculae, au anunțat autoritățile județene cu privire la declanșarea unui nou val de concedieri colective. Procedura se va desfășura în perioada 21 iulie-21 august 2017 și va afecta 600 de angajați ai unității. Este pentru a treia oară în ultimul an când compania care deține fostul Combinat Chimic din Slobozia apelează la această măsură.

Situație delicată Reprezentanții fostului Combinat Chimic din Slobozia au demarat prima procedură de concedieri colective în luna februarie 2016. La data respectivă... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2017, 12:25 (6125 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Salariații Chemgas așteaptă de 2 ani plata salariilor restante

Aceleași probleme la fostul Combinat Chimic din Slobozia

Salariații Chemgas așteaptă de 2 ani plata salariilor restante

În ultimii 2 ani, peste 400 de angajați ai Chemgas au fost obligați să renunțe la slujbe în urma concedierilor colective. Deși societatea Chemgas a dat asigurări că aceste concedieri se fac în condițiile legii, peste jumătate dintre acești angajați au plecat fără a beneficia de drepturile salariale restante sau de plățile compensatorii legale.

Concediere da, salarii nu
Povestea concedierilor colective de la Chemgas a zguduit orașul. În două etape succesive, peste 400 de angajați și familiile acestora au rămas fără nicio sursă de venit. La momentul respectiv, autoritățile județene... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 11:25 (6453 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciuni de evaziune fiscală la Amonil Slobozia

Suspiciuni de evaziune fiscală la Amonil Slobozia

Trasă pe «linie moartă» și cu bunurile vîndute la bucată de Fiscul ialomițean, SC Amonil SA Slobozia a intrat în atenția organelor de cercetare penală. La sesizarea reprezentanților Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, societatea este acuzată de evaziune fiscală. Toate acestea întrucît reprezentanții firmei au refuzat să contribuie la bugetul consolidat al statului cu suma de 700 mii de lei, reprezentînd contravaloarea stopajului la sursă...

Dosar penal la Amonil Din defuncta SC Amonil SA Slobozia a mai rămas o instalație care se chinuie, de 3 ani, cu eforturi zadarnice... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 13:30 (10865 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sindicatul liber AMONIL pichetează «stânga»

Grevă electorală

Sindicatul liber AMONIL pichetează «stînga»

Cu voie de la Ioan Niculae, salariații AMONIL s-au decis să picheteze sediile instituțiilor publice locale, precum și pe cel al partidului unic PSD. Acțiunea se va desfășura pe tot parcursul acestei săptămîni, timp de o oră și jumătate în fiecare zi.

Revendicări de sezon Conform unui comunicat de presă remis redacției, Sindicatul Liber AMONIL a decis să protesteze pe tot parcursul acestei săptămîni în fața sediilor instituțiilor publice din județ. Acțiunea a fost declanșată luni, în fața sediului SC Chemgas și va continua în zilele următoare în fața sediului județean al PSD «partid... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2014, 07:10 (53340 vizualizări - 97 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Familia fostului Combinat Chimic», monedă de schimb pentru gazul subvenționat

După 15 ani

«Familia fostului Combinat Chimic», monedă de schimb pentru gazul subvenționat

Cu aproape 800 de angajați, Chemgas (fostul Combinat Chimic) este cel mai mare angajator ialomițean... Din păcate, acestui atribut i s-ar putea adăuga lejer acela de «cel mai mare șantajist de pe piața locală a muncii». De peste 10 ani, patronatul fostului Combinat Chimic din Slobozia își transformă sutele de salariați într-o monedă de schimb pentru obținerea de gaz subvenționat de la statul român. În spatele porților închise însă, angajații actualei Chemgas, «marea familie a fostului Combinat Chimic», cum îi place liderului Romulus Gherghina să o denumească, sînt divizați și dispuși la orice fel de compromis pentru a-și păstra locurile de muncă.

Cronica unei concedieri anunțate în urmă cu 15 ani... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2013, 16:43 (23515 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Chemgas, cel mai mare datornic al județului

Unde se duc banii, cînd se duc?

Chemgas, cel mai mare datornic al județului

La jumătatea săptămînii precedente, salariații Chemgas (fostul Amonil) au fost pe punctul de a declanșa un conflict de muncă, în încercarea de a obliga patronatul la plata salariilor restante. Protestul spontan din fața Combinatului a fost înăbușit în promisiuni. Însă problema rămîne... Chemgas are probleme serioase de management, salariații sînt nemulțumiți, producția este sub previziunile anuale... Iar pentru ca tabloul acestei «găuri negre» a industriei ialomițene să fie complet, vă informăm că societatea este și cel mai mare datornic al județului...

Un protest înăbușit în... promisiuni... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2013, 19:02 (13231 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Amonil vs Slobozia, un război juridic vechi de 8 ani

De aproape 7 ani, municipalitatea și SC Amonil își dispută ceea ce, cîndva, denumeam generic «averea întregului popor». Concret, este vorba despre conducta de aducțiune a apei și instalațiile aferente procesului de obținere a agentului termic. Procesul a fost demarat în 2006 și are ca termen scadent data de 19 iunie 2013, la Înalta Curte de Casație și Justiție. În cazul în care municipalitatea locală va avea cîștig de cauză, datoriile istorice ale Sloboziei către Amonil ar putea dispărea! Surse juridice apropiate procesului susțin că verdictul din vară are toate șansele să fie pronunțat în favoarea municipalității slobozene...

Procesul anului în Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 18:06 (7161 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Accident de muncă la Combinatul Chimic din Slobozia

Accident de muncă la Combinatul Chimic din Slobozia

Doi angajați ai Combinatului Chimic Chemgas din Slobozia au ajuns în stare gravă la spital în seara zilei de marți, 31 iulie a.c., după ce au suferit un accident de muncă. Cei doi s-au opărit pe mîni cu o substanță toxică, denumită topitură de uree. Inspectori ai Inspectoratului Teritorial de Muncă dar și polițiști încearcă acum să descopere cum s-a produs nenorocirea. Cel mai probabil, este vorba despre o eroare umană...
Cei doi bărbați răniți sînt Ștefan Boboc, de 41 ani, din localitatea Grivița și colegul său de tură, Marian Anghel, în vîrstă de 46 ani, din Albești. Erau lăcătuși în secția Uree 2 a Combinatului Chimic Chemgas din Slobozia și fuseseră angajați aici în urmă cu un an și... [citește_tot_articolul]

1 August 2012, 17:09 (12816 vizualizări - 4 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Din 8 aprilie 2011, se închide Combinatul Chimic Slobozia

Grupul InterAgro, controlat de omul de afaceri Ioan Niculae, a anuntat marți, 29 martie a.c., că «de la 1 aprilie 2011, va opri de la funcționare și combinatul chimic din Turnu Măgurele (aparținînd societății... [citește toată știrea]

31 Martie 2011, 17:15 (11327 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Scenariu cu explozie la Combinatul Chimic

Joi, 30 martie 2011, la sediul Chemgas Holding s-a produs o explozie la o instalație tehnologică, urmată de un incendiu de proporții ce degaja fum dens și gaze toxice. Ca urmare a incidentului, planșeul... [citește toată știrea]

30 Martie 2011, 17:07 (10383 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 29 Iun 2026
229 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Amenzi de peste 290000 de lei, 16 permise reținute, 24 certificate de înmatriculare retrase

La sfârșitul de săptămână precedent, 18/19 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru descurajarea săvârșirii unor fapte antisociale și ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2025, 16:15
(5508 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Precizări cu privire la eco-schemele din sectorul zootehnic Campania 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că până la data de 31.01.2025 inclusiv, solicitanții eco-schemelor din sectorul zootehnic, care prin cererea de plată depusă ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2025, 10:50
(14417 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de 27 de ani, dispărut pe raza orașului Amara

Tânăr de 27 de ani, dispărut pe raza orașului Amara

Poliția Orașului Amara a fost sesizată joi, 16 ianuarie 2025, cu privire la dispariția tânărului Alexandru Daniel Ilie, în vârstă de 27 de ani. Cunoscut cu afecțiuni ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2025, 14:10
(4012 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara dispărut


Amara: Beat și fără permis la volan, s-a ales cu un dosar penal

Un bărbat de 50 de ani, domiciliat în comuna Ciulnița, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat la volanul unui autovehicul în stare de ebrietate. Mai mult, acesta nu deținea permis ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2025, 13:50
(5408 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: La volan în stare de ebrietate

Joi, 16 ianuarie 2025, pe raza localității Sălcioara, polițiștii ialomițeni au identificat un tânăr de 38 de ani, domiciliat pe raza comunei, în timp ce conducea un autoturism având ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2025, 13:20
(3501 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: Tânăr rănit într-un accident rutier

Polițiștii din Slobozia au fost solicitați să intervină joi, 16 ianuarie 2025, în cazul unui accident rutier produs pe raza localității Mărculești. Din primele verificări efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2025, 12:40
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 20 ianuarie 2025, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 20 ianuarie 2025, este termenul-limită de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2025, 10:20
(5671 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Comerț ilegal cu fier vechi

Joi, 16 ianuarie 2025, polițiștii ialomițeni au verificat punctele de lucru a două societăți comerciale din Fetești, descoperind faptul că reprezentanții acestora depozitau deșeuri feroase în alte ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2025, 16:10
(510 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Amenzi aplicate șoferilor certați cu legea

Fetești: Amenzi aplicate șoferilor certați cu legea

Joi, 16 ianuarie 2025, polițiștii ialomițeni au organizat o razie la Fetești. Vizate au fost zonele în care se înregistrează aglomerări de persoane, pentru prevenirea și combaterea criminalității ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2025, 16:00
(9540 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Galeriile «Arcadia» ale Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia vor găzdui expoziția de artă plastică a pictorului Marius Frățilă. Evenimentul se va desfășura sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2025, 11:50
(1665 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale»

Protopopiatul Slobozia: «15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale»

Miercuri, 15 ianuarie 2025, sub egida «Zilei Culturii Naționale» și declarării anului 2025 drept «Anul Eminescu», deoarece se aniversează 175 de ani de la nașterea marelui poet ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2025, 13:40
(1390 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tânăr reținut de polițiști după ce a tras un foc de armă

Polițiștii din cadrul Serviciului Arme și Explozivi și Substanțe Periculoase, în urma documentării activității infracționale și administrării probatoriului, au reținut pentru 24 de ore un tâ ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2025, 15:45
(1688 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de sculptură

Slobozia: Expoziție de sculptură

La Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, joi, 16 ianuarie 2025, de la orele 14,00, va fi vernisată expoziția de sculptură «Armonii pe lemn», a artistului Gheorghe Istrate ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2025, 15:05
(968 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Crunți/Ialomița și Străulești Gară/Călărași

Percheziții la Crunți/Ialomița și Străulești Gară/Călărași

Luni, 13 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Arme și Explozibili și Substanțe Periculoase, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, au ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2025, 14:10
(3378 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește Cereri de plată pentru rambursarea ajutorului de stat pentru cantitățile de motorină aferente trimestrului IV al anului 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că până la data de 31 ianuarie 2025 inclusiv, se depun Cererile de plată pentru rambursarea ajutorului ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2025, 11:25
(1923 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,96 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor și a verificărilor efectuate în luna decembrie 2024

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna decembrie 2024, controale la contribuabili persoane fizice și juridice ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2025, 11:20
(7084 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,92%, rata șomajului la sfârșitul lunii noiembrie 2024

La sfârșitul lunii noiembrie 2024, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4633 șomeri (din care 2157 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2025, 11:20
(2817 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița atenționează asupra variolei ovină și caprină

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează crescătorii de ovine și caprine de pe raza județului, precum și toți operatorii interesați, cu privire la contextul ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2025, 11:05
(1100 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Polițiștii din Fetești, sâmbătă, 11 ianuarie a.c., în jurul orei 1,00, au oprit în trafic un șofer în vârstă de 30 de ani, din Fetești, în vederea verificării documentelor ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2025, 16:05
(516 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomițeni infractori cu mandate europene de arestare, identificați și reținuți

În perioada 10-12 ianuarie 2025, în urma activităților investigativ-operative și a verificărilor efectuate, polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare 4 mandate europene ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2025, 15:05
(611 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 2753 persoane, angajate în perioada ianuarie-noiembrie 2024

În perioada 1 ianuarie-30 noiembrie 2024, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 2753 persoane ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2025, 12:55
(2342 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiuni preventive pentru siguranța tinerilor

Joi, 9 ianuarie 2025, polițiștii din Urziceni au desfășurat activități preventiv-educative, fiind transmise recomandări pentru prevenirea traficului si consumului de substanțe interzise, a absenteismului ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2025, 11:40
(3476 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Comisia Europeană a rambursat oficial României suma de 1,12 miliarde de euro

În conformitate cu declarația de cheltuieli FEGA, transmisă de Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură către Comisia Europeană, marți, 7 ianuarie 2025, au fost transferate în conturile ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2025, 10:40
(7210 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice că începând luni, 13 ianuarie 2025, și până vineri, 7 februarie 2025, românii pot ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2025, 10:30
(2443 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 13 ianuarie 2025, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor persoane impozabile înregistrate în scopuri de TVA, conform art. 316 din Codul Fiscal, care, în urma ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2025, 10:10
(6915 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tentativă de suicid a unui tânăr de 18 ani

În seara zilei de joi, 9 ianuarie 2025, un tânăr de 18 ani, din Fetești, a fost transportat în stare gravă la Spitalul Clinic Județean Constanța, după ce s-ar fi aruncat în fața ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2025, 19:00
(2011 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Proxenet reținut de polițiști

Un bărbat de 42 de ani, domiciliat în Slobozia, care se sustrăgea executării unei pedepse de 3 ani și 2 luni de închisoare a fost reținut și încarcerat de polițiști miercuri, 8 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2025, 15:20
(1215 vizualizări - 0 comentarii)


Forțe proaspete pentru Jandarmeria Ialomița

Forțe proaspete pentru Jandarmeria Ialomița

Colectivul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița s-a mărit cu 14 subofițeri jandarmi. Noii colegi sunt absolvenți ai Școlilor Militare de Subofițeri de Jandarmi Fălticeni și Drăgășani, promoția ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2025, 10:40
(2209 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sesiune de depunere a cererilor pentru ajutorul financiar privind «Bunăstarea animalelor»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează potențialii beneficiari că, în perioada 9 ianuarie-10 februarie 2025, pot depune cererile de plată pentru Intervenția «DR-06 ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2025, 10:00
(12753 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 10 ianuarie 2025, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2025, 12:50
(4187 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...