Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Morții din Bărbulești, datorii de aproape 1 milion de lei la primărie

Morții din Bărbulești, datorii de aproape 1 milion de lei la primărie

Aproximativ 150 de persoane decedate, cu domiciliul în comuna Bărbulești, datorează Primăriei din localitate aproape 1 milion de lei. Sumele reprezintă valoarea amenzilor pe care defuncții le-au primit în timpul vieții, dar pe care nu le-au plătit. Curtea de Conturi a României a descoperit situația în urma unei misiuni de audit întreprinsă anul trecut și a expus public situația. Administrația locală a fost somată să șteargă din evidențele contabile atât suma datorată, cât și numele datornicilor, având în vedere faptul că au murit. Pe de altă parte, auditorii atrag atenția cu privire la faptul că Primăria Bărbulești nu a făcut niciodată demersuri... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2026, 16:20 (50617 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Salarii plătite necuvenit funcționarilor Primăriei Giurgeni și consilierilor locali

Salarii plătite necuvenit funcționarilor Primăriei Giurgeni și consilierilor locali

Curtea de Conturi a României sesizează o serie de abateri financiare în cadrul Primăriei Giurgeni. Auditorii atrag atenția cu privire la faptul că administrația locală a plătit necuvenit indemnizații salariale unor funcționari, dar și consilie­rilor locali, în cursul anului 2024. Instituția atrage atenția Primăriei Giurgeni asupra faptului că prejudiciul creat trebuie recuperat până la finalul lunii aprilie 2026.

 

Majorări salariale necuvenite În august 2025, Curtea de Conturi a României, prin Camera de Conturi Ialomița, a realizat o misiune... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2026, 09:50 (10245 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în atenția Curții de Conturi a României

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în atenția Curții de Conturi a României

Curtea de Conturi a României a verificat recent situația financiară a Ministerului Educației. Auditorii au solicitat însă do­cumente contabile și de la Inspectoratele Școlare Județene. Și în Ialomița au fost descoperite abateri financiare al căror cuantum depășește 1,8 milioane de lei, potrivit auditorilor.

 

Situația de fapt Ministerul Educației a transmis Curții de Conturi a României si­tuațiile financiare înregistrate în contabilitatea tuturor Inspectora­telor Școlare Județene din țară. În ceea ce privește județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2025, 12:10 (16946 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Încasarea taxelor și impozitelor locale, misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Curtea de Conturi a României sesizează

Încasarea taxelor și impozitelor locale, misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Un raport al Curții de Conturi a României, realizat pe baza misiunilor de audit efectuate în 2024, privind in­dicatorii financiari ai admi­nistrațiilor locale obținuți în 2023, arată faptul că procentul veniturilor proprii ale acestor entități sunt foarte scăzute. În Ialomița, susține Curtea de Conturi, cuantumul veniturilor proprii al primăriilor ialomițene nu depășește 33%. Restul banilor sunt alocați fie de la bugetul de stat, fie din alte surse de finanțare, precum fondurile ne­rambursabile.

 

Realitatea din conturile primăriilor ialomițene... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2025, 07:55 (5799 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi reclamă executarea silită ilegală a Primăriei Amara în scandalul Intergroup Engeneering

Curtea de Conturi reclamă executarea silită ilegală a Primăriei Amara în scandalul Intergroup Engeneering

Aflată în pragul falimentului din cauza datoriei pe care o are către Intergroup Engeneering SRL, Primăria Amara a fost executată silit în mod ilegal. Cel puțin aceasta este concluzia la care a ajuns Curtea de Conturi a României în urma unei misiuni de audit pe care a întreprins-o în cadrul administrației locale a orașului stațiune. Mai mult, auditorii susțin că executorii judecătorești angajați de societate au acționat ilegal.

 

Concluziile Curții de Conturi a României Curtea de Conturi a României a dat publicității un raport detaliat... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2025, 15:20 (14613 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Firme de apartament cu datorii imense la Stat, nederanjate de controlul Finanțelor

S-a întâmplat și la Slobozia

Firme de apartament cu datorii imense la Stat, nederanjate de controlul Finanțelor

bonus: Ce a omis Curtea de Conturi a României?

Curtea de Conturi a României a făcut publică o listă de peste 40 mii de firme din România, înregistrate la aceleași adrese, cu datorii imense la bugetul Statului. Județul Ialomița nu este însă străin de astfel de situații. La Slobozia, de exemplu, există aproximativ 100 de societăți comerciale ce figurează la două adrese din oraș. În ceea ce privește datoriile, toate aceste firme trebuie să plătească Statului taxe și impozite de aproximativ 21 milioane de lei. Curtea de Conturi a României arată că Fiscul ialomițean nu a făcut niciun demers pentru a recupera sumele. Mai mult, auditorii susțin faptul că funcționarii Administrației Județene a Finanțelor Publice... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2025, 07:55 (9602 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi a României reclamă lipsa adăposturilor de protecție civilă

În Ialomița

Curtea de Conturi a României reclamă lipsa adăposturilor de protecție civilă

La nivel național, adăposturile civile sunt limitate ca număr, iar cele care există sunt insalubre și nu pot fi utilizate. Este concluzia la care a ajuns Curtea de Conturi a României după o misiune în care a verificat starea adăposturilor de protecție civilă din toată țara. Ialomița se încadrează la rându-i în acest tablou de «Așa, NU!».

 

O situație fără soluție Constatările Curții de Conturi a României pe baza verificării în teren a adăposturilor de protecție civilă arată că cele mai multe dintre acestea au rămas la nivelul... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2025, 07:50 (6178 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Debite neîncasate de peste 5,7 milioane de lei descoperite de Curtea de Conturi a României la Primăria Căzănești

Debite neîncasate de peste 5,7 milioane de lei descoperite de Curtea de Conturi a României la Primăria Căzănești

Cu dramul de transparență care i-a mai rămas în ceea ce privește comunicarea informațiilor pu­blice, Curtea de Conturi a României pune încă o dată pe tapet situația sancțiunilor contravenționale pe care administrațiile locale refuză categoric să le încaseze. Legea le permite să se îndrepte împotriva debitorilor, dar primăriile nu fac demersuri în acest sens. Electoral, aleșii locali trec toate aceste probleme cu vederea, deși sumele pe care ar trebui să le colecteze le-ar fi utile pentru dezvoltarea comunităților reprezentate. Iar județul Ialomița nu este străin de astfel de situații. Un raport oficial al Curții de Conturi a României arată... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2025, 07:55 (7293 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi a României reclamă ineficiența Programului Național privind studiul calității solului

În Ialomița

Curtea de Conturi a României reclamă ineficiența Programului Național privind studiul calității solului

Un Raport oficial al Curții de Conturi a României arată faptul că analizele de calitate a solului, decontate de Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale de la Bugetul de Stat, s-au făcut într-un număr foarte mic prin comparație cu cel declarat de specialiștii care și-au asumat acest tip de expertize. Ialomița se numără printre județele care, deși au cheltuit banii publici pentru astfel de testări, gradul de realizare a fost unul extrem de redus. Județul nostru a beneficiat de peste 4 milioane de lei pentru efectuarea analizelor de sol, însă doar puțin peste 10% din cele peste 300 mii de hectare au fost, în realitate, verificate.

Analiza solului doar pe hârtie... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2023, 15:10 (6685 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița protejează mediul înconjurător doar pe hârtie

Ialomița protejează mediul înconjurător doar pe hârtie

Ialomița se numără prin­tre județele cel mai puțin interesate să dezvolte politici în ceea ce privește protecția mediului înconjurător. O arată Curtea de Conturi a Românie într-un Raport oficial referitor la evaluarea riscului de declanșare a unei proceduri de infrigement împotriva țării noastre. În timp ce alte județe din țară fac eforturi pentru a rezolva problema gestionării deșeurilor, Ialomița este al treilea din țară care nu are o strategie coerentă în acest sens.

Autoritățile ialomițene, indiferente la problemele de mediu Conform Directivelor Europene privind deșeurile, statele... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2023, 15:20 (11482 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi a stabilit cheltuielile înregistrate în Starea de Urgență

În Ialomița

Curtea de Conturi a stabilit cheltuielile înregistrate în Starea de Urgență

Curtea de Conturi a României a dat publicității un raport complet privind modul în care s-au cheltuit fondurile publice în perioada Stării de Urgență. Potrivit documentului oficial, în Ialomița s-au cheltuit 4,2 milioane de lei pentru combaterea pandemiei de COVID-19. Singura neregulă descoperită de auditori a vizat plata a aproximativ 100 mii de lei a unor sporuri salariale pentru personalul TESA din cadrul Direcției de Sănătate Publică.

Controale la primării și spitale Auditorii Curții de Conturi a României au elaborat un program special de verificare în ceea ce privește modul în... [citește_tot_articolul]

26 August 2020, 12:50 (7608 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bazele sportive din Ialomița, verificate de auditorii Curții de Conturi a României

Bazele sportive din Ialomița, verificate de auditorii Curții de Conturi a României

Curtea de Conturi a României a dat publicității un raport privind modul în care sunt administrate bazele sportive pe care Ministerul Tineretului și Sportului le deține în întreaga țară. Ialomița se numără printre județele unde au fost descoperite deficiențe. Soluția recomandată de auditori a vizat determinarea instituțiilor aflate în subordinea MTS să se concentreze pe atragerea fondurilor europene, astfel încât bazele sportive să fie renovate și puse în valoare.

Condiții improprii în bazele sportive Conform raportului oficial, auditorii Curții de Conturi a României au vrut să descopere... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2020, 11:15 (8494 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ocaua lui Ionașcu Vodă, «senatorul lui Dumnezeu»

Cine ridică sabia...

Ocaua lui Ionașcu Vodă, «senatorul lui Dumnezeu»

Un Raport al Curții de Conturi Ialomița confirmă faptul că ex-primarul Gabi Ionașcu se face vinovat de plata ilegală a unei facturi de 37500 de lei. Pentru recuperarea sumei, municipalitatea slobozeană l-a acționat în judecată pe Gabi Ionașcu, devenit între timp senator... Litigiul se află pe rolul Curții de Apel București, în stadiul de recurs. Termenul scadent stabilit de municipalitatea slobozeană pentru recuperarea acestui prejudiciu este 15 decembrie 2017.

O poveste veche de 9 ani
Prin anul 2008, pe vremea când nu nici nu visa că va fi trădat și va trăda propriul partid,... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2017, 16:35 (7240 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Prejudicii de 17 milioane de lei în Ialomița

Camera de Conturi confirmă oficial

Prejudicii de 17 milioane de lei în Ialomița

Curtea de Conturi a României a dat recent publicității Raportul de activitate privind controalele efectuate în cursul anului trecut. În urma acțiunilor desfășurate de auditorii din teritoriu, la nivelul administrației ialomițene au fost constatate prejudicii financiare de 17 milioane de lei! Ca și anii trecuți, neregulile constatate au vizat abateri privind modalitatea de încasare a impozitelor sau utilizarea fondurilor locale pentru lucrări nejustificate. Potrivit documentului oficial, în 5 cazuri acțiunile de verificare au fost contestate în instanță. Procesele sînt încă în desfășurare, urmînd ca judecătorii să stabilească dacă auditorii ialomițeni au avut dreptate în ceea ce privește ilegalitățile... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 19:55 (11374 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi a României reclamă

«Găuri negre» în bugetele locale de 9,5 milioane de lei!

Curtea de Conturi a României e remis recent publicității raportul activităților de control întreprinse în cursul anului 2013 în cadrul administrațiilor publice locale din Ialomița. Documentul demonstrează, încă o dată!, proasta gestionare a fondurilor publice de către oficialii primăriilor din județ. Inspectorii Curții de Conturi au descoperit o sumedenie de nereguli financiar-contabile și fiscale. Toate aceste abateri reprezintă «găuri negre» în bugetele administrațiilor locale de 9,5 milioane de lei...

Bugetele locale, «văduvite» de 9,5 milioane de lei
Raportul general al Camerei... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 14:40 (7354 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bulibășeală financiară la Primăria Slobozia

8,8 milioane lei, prejudicii aduse bugetului de stat (VII)

Bulibășeală financiară la Primăria Slobozia

Controlul realizat de Camera de Conturi la Primăria Slobozia nu mai este de actualitate. Asta fiindcă administrația a decis să respecte prevederile legale în domeniu și a introdus pe ordinea de zi a unei ședințe de Consiliu Local o sinteză a documentului ce avea să creeze o serie de polemici, atît în rîndul consilierilor, cît și în media locală. Doar că, ce nu au oferit publicității reprezentanții Primăriei, vă spunem noi acum, în baza acelorași documente ale Camerei de Conturi.
Așadar, în anul 2009, Primăria Slobozia a plătit ilegal antrenorii echipei de fotbal FC Unirea Slobozia. De unde această constatare a controlorilor Camerei, nu am putea să vă spunem. Reținem însă că această ilegalitate... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2011, 10:46 (14211 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a pierdut în instanță litigiul cu Camera de Conturi Ialomița

Primăria Slobozia a pierdut în instanță litigiul cu Camera de Conturi Ialomița

În urmă cu o lună, Independent a dezvăluit o bună parte a rezultatelor controalelor Camerei de Conturi Ialomița efectuate în cadrul administrațiilor locale. Acțiunile de verificare au fost realizate în anul 2009 asupra activităților financiare din anul 2008. Tot la acel moment precizam cum rapoartele de control, ce au tulburat liniștea unităților administrative, au fost contestate la instanțele de judecată. Una dintre primăriile ce a înaintat la Tribunalul Ialomița o acțiune în acest sens a fost a Primăria Slobozia.
Pe scurt, în urma controlului anual desfășurat de Camera de Conturi la Primăria Slobozia, control efectuat în anul 2009 pentru execuția bugetară din anul 2008, inspectorii fiscali... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2010, 16:28 (28422 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Atenție, se închid gazele!

Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării gazelor naturale pe străzile Petrolistului și Buzăului din Urziceni, pe data de 10 octombrie 2017, între orele 08,00-12,00. Totul din cauza lucrărilor de ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2017, 19:47
(3946 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru siguranța cetățenilor

Polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile demarate cu ocazia campaniei «Săptămâna prevenirii criminalității». Oamenii legii au fost prezenți în piețe, gări și alte zone publice cu scopul de a-i informa ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2017, 19:47
(3855 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Mașină furată din Elveția, descoperită la Slobozia

Polițiștii din Ialomița au reușit să identifice un autoturism care figura în bazele de date ca fiind sustras din Elveția. Mașina a fost descoperită în curtea unei femei de 37 de ani din Slobozia. Automobilul ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2017, 19:46
(4442 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furt de aparatură electrică

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au identificat principalii bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt», doi tineri de 19 și 24 de ani. Cei în cauză au fost reținuți pe ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2017, 19:25
(5379 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: «Calendarul Obligațiilor Fiscale aferente lunii octombrie 2017»

«Calendarul Obligațiilor Fiscale aferente lunii octombrie 2017» este un instrument de informare a contribuabililor cu privire la termenele limită de declarare a obligațiilor fiscale pentru luna octombrie ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2017, 19:10
(6538 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Razie la Slobozia

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, luni, 2 octombrie 2017, polițiștii slobozeni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare pe ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2017, 19:05
(4321 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni a sărbătorit «Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice»

Ziua de 1 octombrie a fiecărui an este dedicată «Zilei Internaționale a Persoanelor Vârstnice», dar și unei mari sărbători, «Acoperământul Maicii Domnului». Luni, 2 octombrie 2017, Protopopiatul Urziceni ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2017, 18:40
(4000 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul de SMS 113 este la dispoziția persoanelor cu dizabilități

Începând cu anul 2015, a fost lansat Serviciul de SMS 113 prin care persoanele cu dizabilități de auz și/sau de vorbire au acces la Sistemul Național Unic pentru Apeluri de Urgență. Persoanele cu dizabilități ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2017, 18:35
(4593 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: A început «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

«Săptămâna prevenirii criminalității» a început luni, 2 octombrie 2017, cu «lecții» susținute de polițiști în mijlocul elevilor. Aproximativ 2000 de elevi de la unități de învățământ de pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2017, 18:20
(4207 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Sus: Pieton ucis după ce a fost acroșat de o mașină

Un accident s-a produs sâmbătă, 30 septembrie a.c., pe DJ101, în localitatea Fierbinți de Sus, și s-a soldat cu decesul unei persoane. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ajunși la locul accidentului ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2017, 19:25
(4536 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Accident provocat de un șofer beat la volan

Vineri, 29 septembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în localitatea Ograda s-a produs un accident rutier. Astfel, polițiștii ajunși la fața locului au stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2017, 19:10
(7001 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 48000 de lei

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 29 septembrie-1 octombrie 2017, acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2017, 18:55
(4047 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la case din Vlădeni, Mircea cel Bătrân și Munteni Buzău

Incendii la case din Vlădeni, Mircea cel Bătrân și Munteni Buzău

Duminică, 1 octombrie 2017, în jurul orei 14,30, o femeie din comuna Vlădeni a provocat un incendiu după ce a schimbat butelia ce alimenta mașina de gătit. Ea nu a strâns mecanismul de alimentare al aragazului ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2017, 18:20
(5563 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest al profesorilor în Piața Unirii

Slobozia: Protest al profesorilor în Piața Unirii

100 de profesori din Ialomița au protestat luni, 2 octombrie 2017, în Piața Unirii din Slobozia, nemulțumiți de condițiile de salarizare din sistemul de Educație. Dascălii au amenințat că vor îngheța anul ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2017, 18:12
(10497 vizualizări - 22 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșire din Ciocârlia

Accident rutier pe DN2, la ieșire din Ciocârlia

Accidentul s-a produs la ieșire din comuna Ciocârlia, vineri, 29 septembrie 2017, în jurul orelor 16,00. În urma impactului violent al autotrenului pe care îl conducea cu un stâlp de înaltă tensiune din ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2017, 21:05
(6454 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «tentativă la omor»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Iancu Marin, pentru săvârșirea infracțiunii de «tentativă ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2017, 18:10
(3796 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Contribuabilii vor primi clarificări referitoare la plata defalcată a TVA

Luni, 2 octombrie 2017, începând cu orele 11,00, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița va organiza o nouă întâlnire dedicată contribuabililor pentru a oferi clarificări și îndrumări referitoare ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2017, 17:10
(5942 vizualizări - 0 comentarii)


Corul Academic «Divina Armonie» va concerta la Hramul Catedralei Episcopale din Slobozia

Duminică, 1 octombrie 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, va sărbători hramul de toamnă al Catedralei Episcopale «Acoperământul Maicii ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2017, 15:20
(5059 vizualizări - 0 comentarii)


Protest la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Protest la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Joi, 28 septembrie 2017, între orele 11,00-12,00, s-a desfășurat la sediul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, «Mitingul de sensibilizare a Guvernului României cu problemele principale ale serviciilor ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2017, 21:50
(4738 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Urziceni

Fumul dens care a inundat casa a alertat-o pe locatară, ce dormea în momentul izbucnirii incendiului alături de un minor. Din fericire, cele două persoane s-au evacuat la timp din locuință, sesizând prin ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2017, 18:05
(4446 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Ialomița: Dosare penale pentru șoferi beți la volan

Doi bărbați de 31, respectiv 54 de ani, din Slobozia și Urziceni, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior au consumat băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2017, 16:20
(3230 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Lemne confiscate de polițiști

Marți, 26 septembrie 2017, polițiștii de Ordine Publică din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea delictelor silvice. Astfel, oamenii legii au depistat, pe ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2017, 15:55
(4561 vizualizări - 0 comentarii)


«Școala în siguranță» la Fetești

În cadrul Campaniei «Școala în siguranță», polițiștii au continuat activitățile preventive în unitățile de învățământ, de informare și modelare a comportamentului copiilor în spiritul prevenirii criminalității ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2017, 14:45
(5423 vizualizări - 0 comentarii)


Deputații PSD au votat împotriva majorării alocației pentru copii

Inițiat în mandatul trecut de către senatorii PNL, proiectul de lege ce prevedea majorarea alocației de stat la 200 lei/copil/lună a fost respins în Camera Deputaților. Printre cei care au votat pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2017, 13:35
(6527 vizualizări - 3 comentarii)


Principesa Maria vizitează Călărași și Ialomița

Principesa Maria vizitează Călărași și Ialomița

Miercuri, 27 septembrie 2017, Principesa Maria a României se va întâlni cu reprezentanții autorităților centrale, județene și locale din municipiul Călărași. Alteța sa vizitează Episcopia Sloboziei și ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2017, 20:15
(4694 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru producătorii de lapte și subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează cu privire la faptul că a finalizat autorizarea la plată a cererilor pentru acordarea ajutorului excepțional destinat producătorilor de lapte ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2017, 18:45
(6441 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Cod Galben» de instabilitate atmosferică

Județul Ialomița se află, până joi, 21 septembrie 2017, la orele 21,00, sub efectul unei avertizări meteorologice «Cod Galben», caracterizată de instabilitate atmosferică accentuată, intensificări ale vântului ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2017, 17:55
(3596 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Polițiști din cadrul Serviciului Județean Transporturi Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență, pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, luni, 18 septembrie ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 20:40
(6058 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Stat în Construcții va intensifica acțiunile de verificare în spitale, școli și grădinițe

Pentru a preveni apariția unor situații precum cele de zilele trecute, ca urmare a fenomenelor meteorologice, Inspectoratul de Stat în Construcții a decis intensificarea, la nivel național, a acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 18:45
(6100 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Delincvența juvenilă și victimizarea minorilor

Elevii de la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» și Liceul de Arte «Ionel Perlea», din Slobozia, au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor. Luni, 18 septembrie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 17:15
(4488 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...