Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Morții din Bărbulești, datorii de aproape 1 milion de lei la primărie

Morții din Bărbulești, datorii de aproape 1 milion de lei la primărie

Aproximativ 150 de persoane decedate, cu domiciliul în comuna Bărbulești, datorează Primăriei din localitate aproape 1 milion de lei. Sumele reprezintă valoarea amenzilor pe care defuncții le-au primit în timpul vieții, dar pe care nu le-au plătit. Curtea de Conturi a României a descoperit situația în urma unei misiuni de audit întreprinsă anul trecut și a expus public situația. Administrația locală a fost somată să șteargă din evidențele contabile atât suma datorată, cât și numele datornicilor, având în vedere faptul că au murit. Pe de altă parte, auditorii atrag atenția cu privire la faptul că Primăria Bărbulești nu a făcut niciodată demersuri... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2026, 16:20 (50658 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Salarii plătite necuvenit funcționarilor Primăriei Giurgeni și consilierilor locali

Salarii plătite necuvenit funcționarilor Primăriei Giurgeni și consilierilor locali

Curtea de Conturi a României sesizează o serie de abateri financiare în cadrul Primăriei Giurgeni. Auditorii atrag atenția cu privire la faptul că administrația locală a plătit necuvenit indemnizații salariale unor funcționari, dar și consilie­rilor locali, în cursul anului 2024. Instituția atrage atenția Primăriei Giurgeni asupra faptului că prejudiciul creat trebuie recuperat până la finalul lunii aprilie 2026.

 

Majorări salariale necuvenite În august 2025, Curtea de Conturi a României, prin Camera de Conturi Ialomița, a realizat o misiune... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2026, 09:50 (10336 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în atenția Curții de Conturi a României

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în atenția Curții de Conturi a României

Curtea de Conturi a României a verificat recent situația financiară a Ministerului Educației. Auditorii au solicitat însă do­cumente contabile și de la Inspectoratele Școlare Județene. Și în Ialomița au fost descoperite abateri financiare al căror cuantum depășește 1,8 milioane de lei, potrivit auditorilor.

 

Situația de fapt Ministerul Educației a transmis Curții de Conturi a României si­tuațiile financiare înregistrate în contabilitatea tuturor Inspectora­telor Școlare Județene din țară. În ceea ce privește județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2025, 12:10 (16988 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Încasarea taxelor și impozitelor locale, misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Curtea de Conturi a României sesizează

Încasarea taxelor și impozitelor locale, misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Un raport al Curții de Conturi a României, realizat pe baza misiunilor de audit efectuate în 2024, privind in­dicatorii financiari ai admi­nistrațiilor locale obținuți în 2023, arată faptul că procentul veniturilor proprii ale acestor entități sunt foarte scăzute. În Ialomița, susține Curtea de Conturi, cuantumul veniturilor proprii al primăriilor ialomițene nu depășește 33%. Restul banilor sunt alocați fie de la bugetul de stat, fie din alte surse de finanțare, precum fondurile ne­rambursabile.

 

Realitatea din conturile primăriilor ialomițene... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2025, 07:55 (5831 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi reclamă executarea silită ilegală a Primăriei Amara în scandalul Intergroup Engeneering

Curtea de Conturi reclamă executarea silită ilegală a Primăriei Amara în scandalul Intergroup Engeneering

Aflată în pragul falimentului din cauza datoriei pe care o are către Intergroup Engeneering SRL, Primăria Amara a fost executată silit în mod ilegal. Cel puțin aceasta este concluzia la care a ajuns Curtea de Conturi a României în urma unei misiuni de audit pe care a întreprins-o în cadrul administrației locale a orașului stațiune. Mai mult, auditorii susțin că executorii judecătorești angajați de societate au acționat ilegal.

 

Concluziile Curții de Conturi a României Curtea de Conturi a României a dat publicității un raport detaliat... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2025, 15:20 (14672 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Firme de apartament cu datorii imense la Stat, nederanjate de controlul Finanțelor

S-a întâmplat și la Slobozia

Firme de apartament cu datorii imense la Stat, nederanjate de controlul Finanțelor

bonus: Ce a omis Curtea de Conturi a României?

Curtea de Conturi a României a făcut publică o listă de peste 40 mii de firme din România, înregistrate la aceleași adrese, cu datorii imense la bugetul Statului. Județul Ialomița nu este însă străin de astfel de situații. La Slobozia, de exemplu, există aproximativ 100 de societăți comerciale ce figurează la două adrese din oraș. În ceea ce privește datoriile, toate aceste firme trebuie să plătească Statului taxe și impozite de aproximativ 21 milioane de lei. Curtea de Conturi a României arată că Fiscul ialomițean nu a făcut niciun demers pentru a recupera sumele. Mai mult, auditorii susțin faptul că funcționarii Administrației Județene a Finanțelor Publice... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2025, 07:55 (9620 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi a României reclamă lipsa adăposturilor de protecție civilă

În Ialomița

Curtea de Conturi a României reclamă lipsa adăposturilor de protecție civilă

La nivel național, adăposturile civile sunt limitate ca număr, iar cele care există sunt insalubre și nu pot fi utilizate. Este concluzia la care a ajuns Curtea de Conturi a României după o misiune în care a verificat starea adăposturilor de protecție civilă din toată țara. Ialomița se încadrează la rându-i în acest tablou de «Așa, NU!».

 

O situație fără soluție Constatările Curții de Conturi a României pe baza verificării în teren a adăposturilor de protecție civilă arată că cele mai multe dintre acestea au rămas la nivelul... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2025, 07:50 (6192 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Debite neîncasate de peste 5,7 milioane de lei descoperite de Curtea de Conturi a României la Primăria Căzănești

Debite neîncasate de peste 5,7 milioane de lei descoperite de Curtea de Conturi a României la Primăria Căzănești

Cu dramul de transparență care i-a mai rămas în ceea ce privește comunicarea informațiilor pu­blice, Curtea de Conturi a României pune încă o dată pe tapet situația sancțiunilor contravenționale pe care administrațiile locale refuză categoric să le încaseze. Legea le permite să se îndrepte împotriva debitorilor, dar primăriile nu fac demersuri în acest sens. Electoral, aleșii locali trec toate aceste probleme cu vederea, deși sumele pe care ar trebui să le colecteze le-ar fi utile pentru dezvoltarea comunităților reprezentate. Iar județul Ialomița nu este străin de astfel de situații. Un raport oficial al Curții de Conturi a României arată... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2025, 07:55 (7347 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi a României reclamă ineficiența Programului Național privind studiul calității solului

În Ialomița

Curtea de Conturi a României reclamă ineficiența Programului Național privind studiul calității solului

Un Raport oficial al Curții de Conturi a României arată faptul că analizele de calitate a solului, decontate de Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale de la Bugetul de Stat, s-au făcut într-un număr foarte mic prin comparație cu cel declarat de specialiștii care și-au asumat acest tip de expertize. Ialomița se numără printre județele care, deși au cheltuit banii publici pentru astfel de testări, gradul de realizare a fost unul extrem de redus. Județul nostru a beneficiat de peste 4 milioane de lei pentru efectuarea analizelor de sol, însă doar puțin peste 10% din cele peste 300 mii de hectare au fost, în realitate, verificate.

Analiza solului doar pe hârtie... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2023, 15:10 (6697 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița protejează mediul înconjurător doar pe hârtie

Ialomița protejează mediul înconjurător doar pe hârtie

Ialomița se numără prin­tre județele cel mai puțin interesate să dezvolte politici în ceea ce privește protecția mediului înconjurător. O arată Curtea de Conturi a Românie într-un Raport oficial referitor la evaluarea riscului de declanșare a unei proceduri de infrigement împotriva țării noastre. În timp ce alte județe din țară fac eforturi pentru a rezolva problema gestionării deșeurilor, Ialomița este al treilea din țară care nu are o strategie coerentă în acest sens.

Autoritățile ialomițene, indiferente la problemele de mediu Conform Directivelor Europene privind deșeurile, statele... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2023, 15:20 (11494 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi a stabilit cheltuielile înregistrate în Starea de Urgență

În Ialomița

Curtea de Conturi a stabilit cheltuielile înregistrate în Starea de Urgență

Curtea de Conturi a României a dat publicității un raport complet privind modul în care s-au cheltuit fondurile publice în perioada Stării de Urgență. Potrivit documentului oficial, în Ialomița s-au cheltuit 4,2 milioane de lei pentru combaterea pandemiei de COVID-19. Singura neregulă descoperită de auditori a vizat plata a aproximativ 100 mii de lei a unor sporuri salariale pentru personalul TESA din cadrul Direcției de Sănătate Publică.

Controale la primării și spitale Auditorii Curții de Conturi a României au elaborat un program special de verificare în ceea ce privește modul în... [citește_tot_articolul]

26 August 2020, 12:50 (7616 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bazele sportive din Ialomița, verificate de auditorii Curții de Conturi a României

Bazele sportive din Ialomița, verificate de auditorii Curții de Conturi a României

Curtea de Conturi a României a dat publicității un raport privind modul în care sunt administrate bazele sportive pe care Ministerul Tineretului și Sportului le deține în întreaga țară. Ialomița se numără printre județele unde au fost descoperite deficiențe. Soluția recomandată de auditori a vizat determinarea instituțiilor aflate în subordinea MTS să se concentreze pe atragerea fondurilor europene, astfel încât bazele sportive să fie renovate și puse în valoare.

Condiții improprii în bazele sportive Conform raportului oficial, auditorii Curții de Conturi a României au vrut să descopere... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2020, 11:15 (8506 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ocaua lui Ionașcu Vodă, «senatorul lui Dumnezeu»

Cine ridică sabia...

Ocaua lui Ionașcu Vodă, «senatorul lui Dumnezeu»

Un Raport al Curții de Conturi Ialomița confirmă faptul că ex-primarul Gabi Ionașcu se face vinovat de plata ilegală a unei facturi de 37500 de lei. Pentru recuperarea sumei, municipalitatea slobozeană l-a acționat în judecată pe Gabi Ionașcu, devenit între timp senator... Litigiul se află pe rolul Curții de Apel București, în stadiul de recurs. Termenul scadent stabilit de municipalitatea slobozeană pentru recuperarea acestui prejudiciu este 15 decembrie 2017.

O poveste veche de 9 ani
Prin anul 2008, pe vremea când nu nici nu visa că va fi trădat și va trăda propriul partid,... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2017, 16:35 (7240 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Prejudicii de 17 milioane de lei în Ialomița

Camera de Conturi confirmă oficial

Prejudicii de 17 milioane de lei în Ialomița

Curtea de Conturi a României a dat recent publicității Raportul de activitate privind controalele efectuate în cursul anului trecut. În urma acțiunilor desfășurate de auditorii din teritoriu, la nivelul administrației ialomițene au fost constatate prejudicii financiare de 17 milioane de lei! Ca și anii trecuți, neregulile constatate au vizat abateri privind modalitatea de încasare a impozitelor sau utilizarea fondurilor locale pentru lucrări nejustificate. Potrivit documentului oficial, în 5 cazuri acțiunile de verificare au fost contestate în instanță. Procesele sînt încă în desfășurare, urmînd ca judecătorii să stabilească dacă auditorii ialomițeni au avut dreptate în ceea ce privește ilegalitățile... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 19:55 (11378 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi a României reclamă

«Găuri negre» în bugetele locale de 9,5 milioane de lei!

Curtea de Conturi a României e remis recent publicității raportul activităților de control întreprinse în cursul anului 2013 în cadrul administrațiilor publice locale din Ialomița. Documentul demonstrează, încă o dată!, proasta gestionare a fondurilor publice de către oficialii primăriilor din județ. Inspectorii Curții de Conturi au descoperit o sumedenie de nereguli financiar-contabile și fiscale. Toate aceste abateri reprezintă «găuri negre» în bugetele administrațiilor locale de 9,5 milioane de lei...

Bugetele locale, «văduvite» de 9,5 milioane de lei
Raportul general al Camerei... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 14:40 (7358 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bulibășeală financiară la Primăria Slobozia

8,8 milioane lei, prejudicii aduse bugetului de stat (VII)

Bulibășeală financiară la Primăria Slobozia

Controlul realizat de Camera de Conturi la Primăria Slobozia nu mai este de actualitate. Asta fiindcă administrația a decis să respecte prevederile legale în domeniu și a introdus pe ordinea de zi a unei ședințe de Consiliu Local o sinteză a documentului ce avea să creeze o serie de polemici, atît în rîndul consilierilor, cît și în media locală. Doar că, ce nu au oferit publicității reprezentanții Primăriei, vă spunem noi acum, în baza acelorași documente ale Camerei de Conturi.
Așadar, în anul 2009, Primăria Slobozia a plătit ilegal antrenorii echipei de fotbal FC Unirea Slobozia. De unde această constatare a controlorilor Camerei, nu am putea să vă spunem. Reținem însă că această ilegalitate... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2011, 10:46 (14213 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a pierdut în instanță litigiul cu Camera de Conturi Ialomița

Primăria Slobozia a pierdut în instanță litigiul cu Camera de Conturi Ialomița

În urmă cu o lună, Independent a dezvăluit o bună parte a rezultatelor controalelor Camerei de Conturi Ialomița efectuate în cadrul administrațiilor locale. Acțiunile de verificare au fost realizate în anul 2009 asupra activităților financiare din anul 2008. Tot la acel moment precizam cum rapoartele de control, ce au tulburat liniștea unităților administrative, au fost contestate la instanțele de judecată. Una dintre primăriile ce a înaintat la Tribunalul Ialomița o acțiune în acest sens a fost a Primăria Slobozia.
Pe scurt, în urma controlului anual desfășurat de Camera de Conturi la Primăria Slobozia, control efectuat în anul 2009 pentru execuția bugetară din anul 2008, inspectorii fiscali... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2010, 16:28 (28436 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
246 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: Scutire de la plata penalităților și a majorărilor de întîrziere

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, în conformitate cu prevederile legale, organele fiscale competente vor transmite pînă vineri, 15 octombrie, scrisori către ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:32
(13370 vizualizări - 1 comentariu)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 54000 lei

În perioada 7-9 octombrie, polițiștii rutieri ialomițeni au acționat pe șoselele județene pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:31
(10800 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Sfîrșit de săptămînă cu arderi necontrolate și urgențe medicale

Șapte arderi necontrolate și opt intervenții medicale, acesta este rezumatul activității pompierilor ialomițeni în ultimele 48 de ore. Potrivit unei comunicări, arderile de vegetație uscată au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:30
(15300 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestați pentru lipsire de libertate și tîlhărie

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 20 și 40 ani, toți din Fetești, au fost arestați preventiv pentru lipsire de libertate și tîlhărie. Pe scurt, sîmbătă, 8 octombrie, cei trei bărbați au acostat pe ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:25
(11575 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: O comandat un telefon și a primit o piatră

Un tînăr de 21 ani din Slobozia a sesizat polițiștii din localitate cu privire la faptul că a fost victima unei înșelătorii. Tînărul a povestit polițiștilor că, în urmă cu aproximativ două săptămîni, a ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:20
(8503 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Comerț ilegal cu legume

Vineri, 7 octombrie, polițiștii ialomițeni au acționat pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale de comerț cu legume-fructe în comuna Movilița. În cadrul activităților, polițiștii au legitimat 2 ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:10
(11156 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: Cu permisul reținut și băut, la volan

Sîmbătă, 8 octombrie, la Adîncata, polițiștii au prins un bărbat de 30 ani în timp ce conducea o mașină deși se afla sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost oprit de polițiști și verificat în ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 14:53
(11404 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Copil de 3 ani, accidentat mortal

Noaptea trecută, joi spre vineri, 6/7 octombrie, un copil de doar 3 ani, din Bărbulești, a fost victima unui accident rutier. Copilul a încercat să traverseze strada în fugă prin loc nepermis și fără să ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2011, 17:03
(9558 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție șoferi! Amenzi pentru lipsa cauciucurilor de iarnă!

Începînd cu data de 1 noiembrie, șoferii sînt obligați să-și monteze pe autoturisme anvelope de iarnă. Prevederea este stipulată în noua legislație rutieră, iar nerespectarea regulilor va aduce șoferilor ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2011, 17:02
(11007 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Acțiune preventivă pentru combaterea furturilor de lemne

Peste 100 de persoane au fost legitimate joi, 6 octombrie, în cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii feteșteni. Scopul activităților l-a constituit prevenirea și combaterea furturilor de material ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2011, 17:01
(9776 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Actul administrativ fiscal se comunică prin poștă

Începînd cu data de 17 octombrie, actul administrativ fiscal se comunică cu prioritate prin poștă, printr-o scrisoare recomandată cu confirmare de primire. Potrivit Direcției Generale a Finanțelor Publice ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2011, 16:40
(7950 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: 1000 de cartușe depistate într-un autoturism, confiscate

«Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat miercuri, 5 octombrie, pe fondul de vînătoare Bucu, pentru prevenirea și combaterea braconajului cinegetic, ocazie ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2011, 16:19
(10294 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fără permis, la volan

Polițiștii slobozeni au identificat miercuri, 5 octombrie, pe bulevardul Matei Basarab, un autoturism condus de un bărbat de 31 ani. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constat că bărbatul nu avea ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2011, 16:18
(8277 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Infractor prins de polițiști

Miercuri, 5 octombrie, polițiștii slobozeni au prins un tînăr de 22 ani din localitate pe numele căruia exista un mandat de arestare. Individul a fost condamnat de Judecătoria Slobozia la 1 an și 8 luni ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2011, 16:17
(9646 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice», sărbătorită de Protopopiatul Urziceni

«Ziua Internațională a Persoanelor Vîrstnice», sărbătorită de Protopopiatul Urziceni

Marți, 4 octombrie, Protopopiatul Urziceni, în colaborare cu Primăria Urziceni, au organizat la clubul pensionarilor din comunitate un eveniment dedicat «Zilei Internaționale a Persoanelor Vîrstnice». ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2011, 13:05
(11616 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Un camion a luat foc

Un autocamion ce se deplasa pe autostrada București-Constanța a luat foc miercuri, 5 octombrie. Pompierii militari de la Garda Fetești au intervenit de urgență pentru stingerea flăcărilor, iar după aproximativ ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2011, 13:03
(12713 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Bătrân accidentat mortal

Jilavele: Bătrîn accidentat mortal

Un bătrîn de 87 ani a sfîrșit tragic marți, 4 octombrie, într-un accident rutier. Bărbatul se deplasa pe o bicicletă în comuna Jilavele și a virat brusc și fără să se asigure către stînga, fiind lovit mortal ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2011, 12:58
(13200 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


APIA: Depunerea cererilor de plată pentru ajutorul de stat privind ameliorarea raselor de animale

Potrivit unei comunicări APIA, pînă la data de 14 octombrie 2011 inclusiv, se depun cererile de plată pentru ajutorul de stat privind ameliorarea raselor de animale, aferente lunii septembrie 2011. Conform ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2011, 12:57
(14138 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Infractor arestat

Marți, 4 octombrie, polițiștii din Gheorghe Lazăr au prins un bărbat, de 37 ani, din localitate, pe numele căruia era emis un mandat de arestare. Bărbatul era consemnat de Judecătoria Fetești la 2 ani și ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2011, 12:56
(10498 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune în traficul rutier

Polițiștii feteșteni au executat o acțiune pentru prevenirea și combaterea accidentelor de circulație și pentru conștientizarea participanților la trafic cu privire la pericolele la care se expun prin nerespectarea ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2011, 12:55
(12419 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste plafonul de 35000 euro, plătitori de TVA

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita atenționează contribuabilii persoane juridice, care au depășit plafonul legal de scutire de TVA, precum și persoanele fizice autorizate aflate în aceeași ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2011, 12:50
(9860 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Subvenții pentru agricultura ecologică

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii că, pînă la data de 17 octombrie 2011 inclusiv, se pot depune cererile de solicitare a ajutorului specific acordat pentru îmbunătățirea ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2011, 08:58
(14546 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție! Inspectorii de muncă fac verificări în domeniul transporturilor!

În perioada 3-28 octombrie 2011, se va desfășura etapa a II-a a Campaniei Naționale inițiate de Inspecția Muncii în domeniul Transporturilor. Scopul principal al Campaniei îl constituie «Verificarea respectării ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2011, 08:53
(9349 vizualizări - 0 comentarii)


Guvern: Subvenții pentru agricultură. Subvenția pe suprafață-172 euro pe hectar!

Executivul a aprobat o hotărîre de guvern care reglementează acordarea de ajutoare de stat producătorilor agricoli pentru perioada 2011-2012, în valoare totală de aproximativ 200 milioane de euro, circa ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2011, 08:25
(8779 vizualizări - 2 comentarii)


ISU Ialomița: Joaca copiilor cu chibriturile produce incendii!

Șira de paie a unui localnic din Amara a luat foc luni, 3 octombrie, după ce un copil de doar 5 ani, lăsat nesupravegheat, s-a jucat cu chibriturile în apropiere paielor. Timp de mai bine de jumătate de ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2011, 08:03
(14331 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se depun cererile pentru subvențiile la păsări și porcine

În perioada 1-15 octombrie 2011, se depun cererile inițiale anuale pentru ajutorul de stat privind realizarea angajamentelor asumate voluntar în favoarea bunăstării păsărilor, respectiv bunăstării și protecției ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2011, 08:01
(17302 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 17:55
(7194 vizualizări - 0 comentarii)


Patru ialomițeni, arestați

Luni, 3 octombrie, polițiștii ialomițeni au prins 4 persoane, cu vîrste cuprinse între 17 și 40 de ani, pe numele cărora existau mandate de executare a pedepsei privative de libertate. Astfel, în urma activităților ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 17:47
(11160 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoț de pantofi

Polițiștii feteșteni au fost sesizați, luni, 3 octombrie, cu privire la faptul că un bărbat a încercat să fure dintr-un magazin o pereche de pantofi sport, în valoare de 80 lei. În urma verificărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 17:46
(12604 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt pantof


Mercedes furat din Italia, găsit la Urziceni

Mercedes furat din Italia, găsit la Urziceni

O mașină furată din Italia a fost găsită de polițiștii din Urziceni. S-a întîmplat duminică, 2 octombrie, cînd polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:19
(15611 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...