Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Luceafărul politicii ialomițene a ajuns stea administrativă

Victor Moraru, de la Camera Deputaților la Secretariatul General al Guvernului

Luceafărul politicii ialomițene a ajuns stea administrativă

Știți vorba aia care spune «fă-mă mamă cu noroc și aruncă-mă și-n foc»? Așa și cu ex-președintele Consiliului Jude­țean Ialomița, Victor Moraru. Domnia sa a reușit, în doar 5 zile!, să ajungă dintr-un banal funcționăraș public în cadrul Serviciilor Camerei Deputaților, un ditamai directorul general al Secretariatului General al Guvernului României. Nu-i vorbă, că și merita... Doar domnia sa și-a tocit coatele 20 de ani prin administrație, nu ca noi, plebea. Unde mai pui că are în spate un CV cât o teză de doctorat!

Transfer fulgerător în numai 5 zile! Până prin 2022, viața și cariera... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2023, 10:55 (13393 vizualizări - 9 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fratele Larisei a fost declarat «incompatibil» pe perioada viceprimariatului la Amara

Fratele Larisei a fost declarat «incompatibil» pe perioada viceprimariatului la Amara

Am fost impresionați până la lacrimi de ultimul comunicat al Agenției Naționale de Integritate, cel de marți, 17 mai 2022. Motivul pentru care ne-am declarat emoționați este simplu, căci am citit co­municatul și fix la a treia poziție din lista prin care draga de ANI a constatat «starea de incompatibilitate, conflictul de interese de natură administrativă sau a sesizat organele de urmărire penală» am regăsit numele Mihai Daniel Ionuț. După cum ne așteptam, nu vă spune nimic personajul. Este și firesc în condițiile în care a devenit viceprimar al orașului Amara din cauză de Mihai Larisa Elena, pe post de soră. Am înțeles, nici ea nu vă mai spune... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2022, 10:55 (18841 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are buget pentru 2020

Ialomița are buget pentru 2020

Consiliul Județean Ialomița a organizat miercuri, 22 ianuarie a.c., o acțiune de consultare a edililor locali din Ialomița cu privire la proiecția bugetară pentru anul 2020. Potrivit datelor oficiale, administrațiile locale și Consiliul Județean Ialomița vor avea la dispoziție 433,36 milioane de lei. Spre deosebire de anul trecut, Consiliul Județean Ialomița are un buget mai mic cu 60 de milioane de lei. În schimb, administrațiile locale vor primi anul acesta aproximativ 200 milioane de lei în plus.

Un buget care nu mulțumește pe nimeni
Deși similar ca valoare cu cel de anul trecut... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2020, 19:10 (10848 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Moraru-omul și opera (IV)

Moraru-omul și opera (IV)

Așa cum vă promiteam acum două săptămâni, rememorăm astăzi traseul administrativ al președintelui Moraru din perspectiva administratorului public Larisa Mihai, o femeie care, prin sacrificiul ei pu­blic, a adus liniște sufletească președintelui și prosperitate potențială fiecăruia dintre ialomițeni. Îndrăznim chiar să apreciem că fără aportul admi­nistrativ, viața publică și privată a județului ar fi fost mai săracă, iar președintele Victor Moraru nu s-ar fi putut concentra deplin asupra problemelor europene ale județului. Prin urmare, să nu mai pierdem timpul și să dăm Cezarei ce e al ei...

Unul este președintele, una este Larisa... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2019, 16:40 (6414 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Daniel-Ionuț Mihai, viceprimar la Amara

Fratele administratorului public al județului Larisa Mihai, «propulsat» de președintele Victor Moraru

Daniel-Ionuț Mihai, viceprimar la Amara

De mai bine de-o lună, Daniel-Ionuț Mihai, fratele administratorului public al județului, Larisa Mihai, este viceprimar la Amara. El ar fi ocupat acest post ca urmare a presiunilor exercitate de către președintele Consiliului Județean, Victor Moraru, fost primar în orașul-stațiune. Propunerea primarului Ion Măiță pentru funcția de viceprimar a fost Nicolae Voicu, însă aceasta nu a fost susținut de către consilierii PSD din cadrul Consiliului Local Amara. Pentru a-l «unge» viceprimar pe Daniel-Ionuț Mihai, Victor Moraru a supervizat personal ședința de Consiliu Local din 30 iulie 2019.

Politică și administrație în familie... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2019, 14:10 (5445 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salarii de aproape 1 milion de lei anual pentru managerii administrației Moraru

Răsfățații administrației județene

Salarii de aproape 1 milion de lei anual pentru managerii administrației Moraru

Directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean Ialomița sunt angajați pe baza unor «contracte de management». Însumată, valoarea acestor contracte se apropie de 1 milion de lei anual! Conform datelor oficiale, în fruntea listei de ma­nageri ai Consiliului Județean figurează Mariana Iancu, directorul Spitalului Județean Slobozia și Larisa Elena Mihai, administratorul public al județului Ialomița.

Niște brute de salarii bugetare Potrivit datelor oficiale, România este singura țară din lume unde salariile din sectorul public depășesc salariile din sectorul privat, respectiv... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2018, 10:10 (14986 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

-extensie de bârfă-

-extensie de bârfă-

Pentru cei care nu ne cred că domnul Președinte chiar a fost la Ierusalim pentru a se reculege, suntem în măsură să publicăm o fotografie de grup (preluată de pe basilica.ro) în care acesta apare într-o ipostază inedită. După cum puteți observa dacă veți folosi o lupă, domnia sa apare în stânga, ultimul din rând, cu ochelarii de Ierusalim la ochi. Surpriză însă, în dreapta fotografiei apare și Larisa Mihai, administratorul public al județului Ialomița. Fiindcă am stabilit deja că Președintele nu s-a aflat acolo într-o călătorie «de plăcere», precizăm pentru posteritate că Larisa Mihai l-a însoțit în interes de serviciu. Pentru că, obsedat cum îl știm, de muncă, suntem... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2018, 15:15 (7660 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Salarii de lux pentru «oamenii de carton» ai președintelui Victor Moraru

Salarii de lux pentru «oamenii de carton» ai președintelui Victor Moraru

Directorii instituțiilor aflate în subordinea sau administrarea Consiliului Județean Ialomița se numără printre categoriile de bugetari cu salarii de invidiat. O serie de documente făcute publice de administrația județeană evidențiază faptul că, de la caz la caz, veniturile șefilor numiți în fruntea acestor instituții publice au fost mărite și de 5 ori în ultimul an! Cel mai elocvent exemplu este cazul Marianei Iancu, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia care a obținut șefia celui mai mare spital din Ialomița în baza unui proiect de management plagiat. Acesteia i-a fost mărit salariul de 5 ori în 12 luni! De asemenea, Larisa Mihai, administratorul public al Consiliului Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2018, 10:50 (14918 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Administratorul public Larisa Elena Mihai are atribuții «procentuale»

Culmea Administrației

Administratorul public Larisa Elena Mihai are atribuții «procentuale»

Consiliul Județean Ialomița are un nou administrator public. Numele ei este Larisa Elena Mihai și este de 10 ani «pupila administrativă» a președintelui Victor Moraru. Începând cu această lună ea va fi retribuită cu un salariu brut de 11 mii de lei. Am fost curioși să aflăm ce face administratorul public Larisa Mihai în schimbul acestui salariu, al patrulea ca mărime din instituție...

Contract de management post-factum
Pentru ialomițenii care au lipsit din județ în ultimii 10 ani, precizăm că Larisa Elena Mihai este primul administrator public din județ, ea ocupând această funcție... [citește_tot_articolul]

16 August 2017, 13:05 (20069 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salariile din Consiliul Județean sunt «secrete instituționale»

Sfidare prezidențială

Salariile din Consiliul Județean sunt «secrete instituționale»

bonus: Legea salarizării unitare nemulțumește funcționarii publici din Ialomița

Președintele Moraru susține de peste un an de zile că activitatea instituției pe care o conduce este transparentă, iar funcționarii instituției lucrează «în interesul ialomițenilor». În realitate, informațiile privind activitatea instituției se reduc la postările sale pe Facebook, iar datele de interes public sunt controlate strict.

Instituția oferă răspunsuri jenante
De aproape un an, ziarul nostru obține informații de interes public de la Consiliul Județean Ialomița exclusiv prin solicitări scrise realizate în baza Legii 544, privind liberul acces la informațiile de... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2017, 18:20 (8507 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Moraru a participat la ședința Plenară a Comitetului Regiunilor Europene

O fotografie cât 1000 de cuvinte

Moraru a participat la ședința Plenară a Comitetului Regiunilor Europene

Săptămâna trecută, Președintele Victor Moraru a oferit dovada irefutabilă că este un ales european. El a publicat pe pagina sa de Facebook câteva fotografii din plenul Parlamentului European, unde a fost invitat în calitate de membru al Comitetului Regiunilor Europene. Am ales-o pentru dumneavoastră pe cea mai reprezentativă...

Reprezentare pe bani europeni
Săptămâna trecută, Președintele Moraru s-a autodetașat la Bruxelles, unde a participat la Ședința Plenară a Comitetului Regiunilor Europene. Pentru cei la fel de ignoranți ca noi (și potrivit unei fișe de informare... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2017, 10:45 (7675 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

Un an «Împreună pentru Ialomița»

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

bonus: O realizare incontestabilă-Larisa este «county manager»!

În urmă cu un an, după numirea sa în funcție, Președintele Victor Moraru a jurat că va urmări obsesiv «mai binele» locuitorilor și că va scăpa administrația județeană de «greaua moștenire» a guvernării Ciupercă. După un an, discursul lui privind «mai binele» public s-a nuanțat, iar realizările administrative sunt la ani distanță. Cel puțin 3, dacă ar fi să dăm crezare noilor sale declarații... În acest context, am decis că se impune să creionăm un bilanț al primului an de guvernare a administrației Moraru.
Iluzii prezidențiale... În urmă cu un an, Președintele Victor Moraru anunța public că... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 21:20 (8776 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița? Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița?

Larisa are concurență

Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița?

Viorel Ștefu, ex-comandant al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ex-secretar de stat în cadrul Ministerului Afacerilor Interne ar putea fi noul administrator public al Consiliului Județean. Cel puțin așa susțin surse administrative...

O idee fixă prinde contur Funcția de administrator public al Consiliului Județean devine o certitudine. Pe ordinea de zi a următoarei ședințe a Consiliului Județean Ialomița figurează și proiectul de hotărâre privind organizarea unui concurs de angajare a unui administrator public. Potrivit criteriilor care urmează să fie aprobate în plen... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2017, 18:40 (9843 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

Visul Președintelui Moraru

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

City-managerul orașului Amara, Larisa Mihai, a fost angajată la Consiliul Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor președintelui Victor Moraru, dânsa va fi consilierul lui personal. Larisa Mihai nu este singurul angajat al Primăriei Amara care acceptă transferul pentru a fi alături de Președinte. Acesta a recunoscut că a transferat de la Amara întreg Departamentul de Integrare Europeană, format în perioada în care a deținut fotoliul de primar...

Sacrificiul Larisei
Larisa Mihai, city-managerul orașului Amara, a renunțat la cariera strălucită care o aștepta (ea este vicepreședinte... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2017, 10:40 (10774 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Larisa Mihai e vicepreședinte. Și Președintele e fericit!

Idilă politico-administrativă cel puțin pe Facebook

Larisa Mihai e vicepreședinte. Și Președintele e fericit!

La sfârșitul anului precedent, Larisa Mihai, administratorul public al orașului Amara, a fost desemnată vicepreședinte al Asociației Administratorilor Publici din România. Președintele Victor Moraru a felicitat-o public pe pagina sa de Facebook, de unde conduce transparent județul pentru «mai binele locuitorilor județului Ialomița». Surse apropiate Consiliului Județean susțin că numirea acesteia în funcția de mai sus deschide drumul nominalizării ei drept «county-manager» în cadrul instituției județene...

Vrednică este Larisa
În perioada 17-18 decembrie 2016, s-a desfășurat a... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 18:40 (8454 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul de la Amara, regele festivalurilor naționale

Un week-end incendiar

Festivalul de la Amara, regele festivalurilor naționale

La sfîrșitul acestei săptămîni, Amara este gazda celei de a 49-a ediții a Festivalului-concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești «Trofeul Tinereții», cel mai longeviv festival de muzică ușoară din țară. Potrivit organizatorilor, este ultima dată cînd Festivalul se va desfășura în actuala formulă competițională. Ialomița este reprezentată la acest festival de Ștefan Robert Iosifescu, considerat una dintre «vocile frumoase» ale acestei ediții. Anul acesta organizatorii au decis ca invitatul care va susține concertul de final să fie Ștefan Bănică Jr.

Un festival de anduranță... [citește_tot_articolul]

4 August 2016, 18:10 (9748 vizualizări - 12 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

City-managerul Larisa, viitorul primar de Amara

Pupila lui Victor Moraru se pregătește de alegeri

City-managerul Larisa, viitorul primar de Amara

Decizia previzibilă a lui Victor Moraru de a accepta funcția de președinte al Consiliului Județean readuce în actualitate problema moștenirii administrative pe care o lasă la Amara. Potrivit unor surse infinit mai bine informate decît noi, Victor Moraru a prezentat deja protipendadei pesediste a județului moștenitorul desemnat al orașului-stațiune. Numele ei, căci despre o dînsă este vorba, este Larisa Elena Mihai și este city-manager al orașului Amara.

Alegeri parțiale la Amara
Cititorilor noștri ce se vor simți un picuț mai mult tulburați sau deranjați de cele ce vor parcurge... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 21:25 (20206 vizualizări - 22 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Atenție, se închid gazele!

Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării gazelor naturale pe străzile Petrolistului și Buzăului din Urziceni, pe data de 10 octombrie 2017, între orele 08,00-12,00. Totul din cauza lucrărilor de ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2017, 19:47
(3946 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru siguranța cetățenilor

Polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile demarate cu ocazia campaniei «Săptămâna prevenirii criminalității». Oamenii legii au fost prezenți în piețe, gări și alte zone publice cu scopul de a-i informa ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2017, 19:47
(3855 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Mașină furată din Elveția, descoperită la Slobozia

Polițiștii din Ialomița au reușit să identifice un autoturism care figura în bazele de date ca fiind sustras din Elveția. Mașina a fost descoperită în curtea unei femei de 37 de ani din Slobozia. Automobilul ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2017, 19:46
(4442 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furt de aparatură electrică

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au identificat principalii bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt», doi tineri de 19 și 24 de ani. Cei în cauză au fost reținuți pe ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2017, 19:25
(5379 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: «Calendarul Obligațiilor Fiscale aferente lunii octombrie 2017»

«Calendarul Obligațiilor Fiscale aferente lunii octombrie 2017» este un instrument de informare a contribuabililor cu privire la termenele limită de declarare a obligațiilor fiscale pentru luna octombrie ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2017, 19:10
(6538 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Razie la Slobozia

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, luni, 2 octombrie 2017, polițiștii slobozeni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare pe ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2017, 19:05
(4321 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni a sărbătorit «Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice»

Ziua de 1 octombrie a fiecărui an este dedicată «Zilei Internaționale a Persoanelor Vârstnice», dar și unei mari sărbători, «Acoperământul Maicii Domnului». Luni, 2 octombrie 2017, Protopopiatul Urziceni ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2017, 18:40
(4000 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul de SMS 113 este la dispoziția persoanelor cu dizabilități

Începând cu anul 2015, a fost lansat Serviciul de SMS 113 prin care persoanele cu dizabilități de auz și/sau de vorbire au acces la Sistemul Național Unic pentru Apeluri de Urgență. Persoanele cu dizabilități ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2017, 18:35
(4593 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: A început «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

«Săptămâna prevenirii criminalității» a început luni, 2 octombrie 2017, cu «lecții» susținute de polițiști în mijlocul elevilor. Aproximativ 2000 de elevi de la unități de învățământ de pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2017, 18:20
(4207 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Sus: Pieton ucis după ce a fost acroșat de o mașină

Un accident s-a produs sâmbătă, 30 septembrie a.c., pe DJ101, în localitatea Fierbinți de Sus, și s-a soldat cu decesul unei persoane. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ajunși la locul accidentului ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2017, 19:25
(4536 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Accident provocat de un șofer beat la volan

Vineri, 29 septembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în localitatea Ograda s-a produs un accident rutier. Astfel, polițiștii ajunși la fața locului au stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2017, 19:10
(7001 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 48000 de lei

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 29 septembrie-1 octombrie 2017, acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2017, 18:55
(4047 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la case din Vlădeni, Mircea cel Bătrân și Munteni Buzău

Incendii la case din Vlădeni, Mircea cel Bătrân și Munteni Buzău

Duminică, 1 octombrie 2017, în jurul orei 14,30, o femeie din comuna Vlădeni a provocat un incendiu după ce a schimbat butelia ce alimenta mașina de gătit. Ea nu a strâns mecanismul de alimentare al aragazului ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2017, 18:20
(5563 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest al profesorilor în Piața Unirii

Slobozia: Protest al profesorilor în Piața Unirii

100 de profesori din Ialomița au protestat luni, 2 octombrie 2017, în Piața Unirii din Slobozia, nemulțumiți de condițiile de salarizare din sistemul de Educație. Dascălii au amenințat că vor îngheța anul ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2017, 18:12
(10497 vizualizări - 22 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșire din Ciocârlia

Accident rutier pe DN2, la ieșire din Ciocârlia

Accidentul s-a produs la ieșire din comuna Ciocârlia, vineri, 29 septembrie 2017, în jurul orelor 16,00. În urma impactului violent al autotrenului pe care îl conducea cu un stâlp de înaltă tensiune din ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2017, 21:05
(6454 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «tentativă la omor»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Iancu Marin, pentru săvârșirea infracțiunii de «tentativă ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2017, 18:10
(3796 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Contribuabilii vor primi clarificări referitoare la plata defalcată a TVA

Luni, 2 octombrie 2017, începând cu orele 11,00, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița va organiza o nouă întâlnire dedicată contribuabililor pentru a oferi clarificări și îndrumări referitoare ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2017, 17:10
(5942 vizualizări - 0 comentarii)


Corul Academic «Divina Armonie» va concerta la Hramul Catedralei Episcopale din Slobozia

Duminică, 1 octombrie 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, va sărbători hramul de toamnă al Catedralei Episcopale «Acoperământul Maicii ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2017, 15:20
(5059 vizualizări - 0 comentarii)


Protest la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Protest la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Joi, 28 septembrie 2017, între orele 11,00-12,00, s-a desfășurat la sediul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, «Mitingul de sensibilizare a Guvernului României cu problemele principale ale serviciilor ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2017, 21:50
(4738 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Urziceni

Fumul dens care a inundat casa a alertat-o pe locatară, ce dormea în momentul izbucnirii incendiului alături de un minor. Din fericire, cele două persoane s-au evacuat la timp din locuință, sesizând prin ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2017, 18:05
(4446 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Ialomița: Dosare penale pentru șoferi beți la volan

Doi bărbați de 31, respectiv 54 de ani, din Slobozia și Urziceni, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior au consumat băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2017, 16:20
(3230 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Lemne confiscate de polițiști

Marți, 26 septembrie 2017, polițiștii de Ordine Publică din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea delictelor silvice. Astfel, oamenii legii au depistat, pe ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2017, 15:55
(4561 vizualizări - 0 comentarii)


«Școala în siguranță» la Fetești

În cadrul Campaniei «Școala în siguranță», polițiștii au continuat activitățile preventive în unitățile de învățământ, de informare și modelare a comportamentului copiilor în spiritul prevenirii criminalității ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2017, 14:45
(5423 vizualizări - 0 comentarii)


Deputații PSD au votat împotriva majorării alocației pentru copii

Inițiat în mandatul trecut de către senatorii PNL, proiectul de lege ce prevedea majorarea alocației de stat la 200 lei/copil/lună a fost respins în Camera Deputaților. Printre cei care au votat pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2017, 13:35
(6526 vizualizări - 3 comentarii)


Principesa Maria vizitează Călărași și Ialomița

Principesa Maria vizitează Călărași și Ialomița

Miercuri, 27 septembrie 2017, Principesa Maria a României se va întâlni cu reprezentanții autorităților centrale, județene și locale din municipiul Călărași. Alteța sa vizitează Episcopia Sloboziei și ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2017, 20:15
(4694 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru producătorii de lapte și subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează cu privire la faptul că a finalizat autorizarea la plată a cererilor pentru acordarea ajutorului excepțional destinat producătorilor de lapte ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2017, 18:45
(6441 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Cod Galben» de instabilitate atmosferică

Județul Ialomița se află, până joi, 21 septembrie 2017, la orele 21,00, sub efectul unei avertizări meteorologice «Cod Galben», caracterizată de instabilitate atmosferică accentuată, intensificări ale vântului ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2017, 17:55
(3595 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Polițiști din cadrul Serviciului Județean Transporturi Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență, pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, luni, 18 septembrie ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 20:40
(6058 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Stat în Construcții va intensifica acțiunile de verificare în spitale, școli și grădinițe

Pentru a preveni apariția unor situații precum cele de zilele trecute, ca urmare a fenomenelor meteorologice, Inspectoratul de Stat în Construcții a decis intensificarea, la nivel național, a acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 18:45
(6100 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Delincvența juvenilă și victimizarea minorilor

Elevii de la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» și Liceul de Arte «Ionel Perlea», din Slobozia, au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor. Luni, 18 septembrie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 17:15
(4488 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...