Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Concurs de ratări la 7 metri

CSM Ploiești-CSM Unirea Slobozia, 25-20 (13-11)

Concurs de ratări la 7 metri

Păstrînd proporțiile, partida dintre CSM Ploiești și Unirea Slobozia a semănat, dintr-un punct de vedere, cu meciul de Liga Campionilor cu HCM Baia Mare și Larvik. Și la Ploiești, și la Baia Mare, echipa perdantă a ratat enorm de la 7 metri...

Nici cu sufletul în rai, nici cu slana în pod
Duminică, 1 martie 2015, slobozencele au intrat în Sala Olimpia din Ploiești cu gîndul de a spăla printr-o prestație convingătoare acel rușinos 18-26 din tur. Jucătoarele antrenate de Liviu Paraschiv au reușit o primă repriză bună, în care s-au bătut umăr la umăr cu prahovencele. Unirea conducea... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 19:10 (4694 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

LIPSĂ DE CURAJ

Handbal, Liga Națională, Unirea Slobozia-SCM Craiova 28-30 (10-16)

LIPSĂ DE CURAJ

Duminică, 22 februarie 2015, la Sala Sporturilor din Slobozia am văzut o echipă de handbal a Unirii care, mai cu seamă în prima repriză, a fost lipsită de nerv. Ce-i drept, meciul cu SCM Craiova contînd pentru etapa a 20-a, a fost unul fără miză specială pentru elevele lui Liviu Paraschiv. În schimb, oltencele au căutat la Slobozia victoria care să le consolideze poziția de playoff. A ieșit un meci în care oaspetele s-au distanțat rapid pe tabelă, iar cursa de urmărire declanșată de Unirea în repriza secundă a fost una tardivă.

Repriză oltenească
Norvegianca Anne Eidem a dezghețat... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2015, 16:05 (7568 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

DESCĂTUȘARE

Handbal, Liga Națională, U Alexandrion Cluj-CSM Unirea Slobozia 31-33 (16-17)

DESCĂTUȘARE

Aventura ardelenească a Unirii Slobozia s-a încheiat cu rezultate peste așteptări. Dacă la Tîrgu Mureș elevele lui Liviu Paraschiv au întîlnit un adversar care pare deja resemnat cu spectrul Ligii secunde, la Cluj lucrurile se anunțau cu mult mai dificile. Venirea lui Carmen Amariei la cîrma Universității revitalizase jocul «studentelor», iar victoria acestora cu Dunărea Brăila atrăsese în mod justificat elogiile presei de specialitate. Astfel că, sîmbătă, 14 februarie 2015, în cea mai frumoasă sală din România, misiunea slobozencelor se anunța una foarte, foarte complicată. Cu toate acestea, mecanismul de 7 piese galben-albastre a început să funcționeze tot mai bine, iar ardelencele s-au văzut... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 10:25 (7158 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Primul succes în deplasare

Handbal, Liga Națională, Mureșul Tîrgu-Mureș-Unirea Slobozia 26-37 (13-16)

Primul succes în deplasare

Unirea Slobozia s-a deplasat la Tîrgu-Mureș cu obiectivul clar de a smulge toate cele 3 puncte echipei aflate pe ultimul loc al clasamentului. După ce primele 4 etape însemnaseră pentru echipa antrenată de Liviu Paraschiv tot atîtea înfrîngeri, o victorie ar fi însemnat un important balon de oxigen. Conștientă de importanța partidei, Moroianu și compania au dominat jocul de la un capăt la altul. După o primă repriză în care la un moment dat au avut 8-3, dar în final diferența a fost de doar 3 goluri, 16-13, uniristele au limpezit clar apele în partea secundă. Iureșul s-a încheiat cu un categoric 37-26 pentru Unirea Slobozia, cel mai categoric succes în Liga Națională pentru echipa noastră și,... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 15:50 (5408 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Prestație frumoasă, înfrângere amară

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-HC Zalău 23-25 (9-12)

Prestație frumoasă, înfrîngere amară

Unirea Slobozia a arătat o dorință extraordinară de victorie în meciul cu HC Zalău disputat duminică, 1 februarie 2015, la Sala Sporturilor. Din păcate, acest aspect nu a fost suficient, chiar dacă echipa unui Liviu Paraschiv mai vulcanic ca oricînd a recuperat o diferență de 5 goluri și a avut 20-18 în minutul 45. Au fost două reprize diametral opuse, în care publicul slobozean a trecut prin toți fiorii pe care îi dă handbalul. Gheorghe Tadici a știut mai bine să-i «liniștească» pe arbitri, iar elevele sale au gestionat mai eficient finalul de joc, lucru pe care antrenorul sălăjean nu a putut să-l impună în ultimul mandat la Naționala României.

Repriză cu iz ardelenesc... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2015, 13:40 (6543 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Mi-a plăcut mult proiectul de la Slobozia!»

Handbal, CSM Unirea Slobozia, Maria Gavrilă-mezina Unirii

«Mi-a plăcut mult proiectul de la Slobozia!»

În meciul din Cupă cu CSM București a marcat 4 goluri făcînd o a doua repriză excelentă. Nici la Brăila n-a jucat rău și promite în continuare evoluții tot mai bune, spre bucuria publicului slobozean. La cei 19 ani ai săi, Maria Alexandra Gavrilă este nu numai ultima sosită, dar și mezina lotului pregătit de Liviu Paraschiv. «Am început să joc handbal la Școala Generală 181 din București, în urmă cu 8 ani. Tatăl meu era director acolo și, după ce am vizionat cîteva meciuri de handbal, i-am spus că vreau să fac și eu acest sport!» povestește Maria. Prin această dorință a reușit să reaprindă pasiunea pentru sportul cu mingea mică în sufletul tatălui său, profesorul Dănuț Gavrilă, antrenor timp de... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2015, 20:10 (7246 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, Dunărea Brăila-CSM Unirea Slobozia 35-26 (18-13)

În viață pentru doar un sfert de oră

Deplasarea de la Brăila petrecută sîmbătă, 24 ianuarie 2015, putea însemna relansarea în lupta pentru play-off sau pur și simplu călirea pentru jocurile foarte importante care urmează în viitoarele 3 săptămîni. Din păcate a ieșit o nouă înfrîngere la scor considerabil, Unirea contînd doar un sfert de oră în duelul cu echipa lui Farcău și Perianu. În minutul 16, handbalistele lui Liviu Paraschiv conduceau Dunărea Brăila cu 7-6. Patru dintre goluri au fost marcate de Dăscălete, și tot Raluca a avut în mînă golul de 8-6, dar a ratat de la 7 metri. Pe contraatac se face 7-7, iar pînă în minutul 22, 14-7 pentru gazde. Meciul se rupe și o nouă înfrîngere se profilează. Tot ce se mai putea încerca era... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2015, 18:40 (2610 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Aproape de o mare surpriză

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-CSM București 24–29 (11-11)

Aproape de o mare surpriză

A fost spectacol în Sala Sporturilor din Slobozia, cu nume grele ale handbalului feminin mondial în luptă dreaptă cu handbalistele Unirii. S-a întîmplat vineri, 16 ianuarie 2015, într-o partidă contînd pentru etapa a 15-a a campionatului. Protagoniste au fost CSM Unirea Slobozia, locul 11 la acel moment, și CSM București, locul 2. Oaspetele au venit cu artileria grea. În poartă au stat Tolnai și Pessoa, pe dreapta au alternat Martin și Vărzaru, pe stînga Curea și Dasilva, la 9 metri Rodrigues și Vizitiu, iar pe semicerc s-a bătut pivotul Vetkova. Și chiar s-a bătut pentru că au avut în față o echipă a Sloboziei cu o atitudine de zile mari care și-a respectat adversarul dar nu s-a speriat de el... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2015, 18:20 (6236 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere fără bătăi de cap

Handbal, Liga Națională, HCM Rîmnicu Vîlcea-Unirea Slobozia 27-19 (14-9)

Înfrîngere fără bătăi de cap

Returul Ligii Naționale de handbal feminin a luat startul la finele săptămînii precedente. Ziua de 10 ianuarie 2015 nu a fost deloc una fastă pentru handbalistele Unirii Slobozia. Elevele lui Liviu Paraschiv s-au deplasat la Rîmnicu Vîlcea, pînă de curînd centrul de greutate al handbalului românesc. Actuala echipă vîlceană este departe de pretențiile Oltchimului, partida cu Unirea însemnînd o confruntare importantă în economia play-out-ului. Mizînd pe succesul din tur, slobozencele sperau să vină cu puncte și din deplasare. Din păcate, meciul de la Vîlcea a fost unul dintre cele mai slabe ale acestui sezon. Echipa noastră a marcat prima, dar a fost singurul moment în care Unirea a condus. Trupa... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2015, 16:05 (5812 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională

CSM Unirea Slobozia, în turneu la Brașov

În zilele de 28 și 29 decembrie 2014, la Brașov s-a desfășurat un turneu de pregătire care a adunat la start 4 echipe componente  ale Ligii Naționale de handbal feminin, respectiv Corona Brașov, HC Zalău, HCM Roman și CSM Unirea Slobozia. Echipa pregătită de Liviu Paraschiv a jucat, pe 28 decembrie 2014, două partide, prima contra Brașovului, iar cea de-a doua contra Zalăului. În dimineața zilei de 29 decembrie 2014 a fost programat amicalul cu HCM Roman. După această acțiune, handbalistele slobozene au primit liber, pînă pe 2 ianuarie 2015. De menționat că, pe 22 și 23 decembrie, CSM Unirea Slobozia a susținut alte 3 jocuri de verificare, în cadrul unui turneu găzduit de orașul Roman. În... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2014, 12:15 (3163 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională

Maria Gavrilă a semnat cu Unirea Slobozia

Maria Alexandra Gavrilă de la Școala 181 București este primul transfer al iernii pentru CSM Unirea Slobozia. De la aceeași echipă au venit la Slobozia în acest sezon Adina Grigoraș și Raluca Dăscălete. Maria Gavrilă a împlinit în luna iunie 19 ani și a fost, pînă de curînd, componentă de bază a naționalelor de junioare și apoi tineret. Evoluează pe postul de coordonator și nu se află la prima experiență în Liga Națională. În sezonul trecut a bifat 3 meciuri și 10 goluri pentru SCM Craiova. În altă ordine de idei, CSM Unirea Slobozia se va despărți în această pauză competițională de trei jucătoare. Este vorba despre portarul Andreea Tîlvăru, extrema stîngă Mirabela Cricleviț și coordonatorul ... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2014, 17:15 (6424 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, Unirea Slobozia-HCM Baia Mare 21-33 (12-14)

38 minute în trena campioanei

HCM Baia Mare, Campioana României la handbal feminin, a fost primită cu multă căldură în Sala Sporturilor de către publicul slobozean. Cele două echipe au intrat pe teren însoțite de micuțele handbaliste de la CSS Slobozia în stilul brevetat de cupele europene. Startul în materie de goluri l-a dat Baia Mare, prin reușita Elenei Gjogjevska, Alina Moroianu egalînd imediat pentru echipa noastră. Speranțele unei imposibile reușite au fost date de golul din minutul 7 al Ramonei Urse, care a făcut 4-3 pentru Unirea, prima și singura dată cînd echipa noastră a condus pe tabelă. Apoi, oaspetele au pus piciorul pe accelerație, au întors la 9-4 apoi, 10-5. Ne-am revenit prin 2 goluri consecutive, semnate... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2014, 11:50 (7028 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, Corona Brașov-CSM Unirea Slobozia 33–23 (13–11)

Au rezistat doar o repriză

Jucătoarele pregătite de Liviu Paraschiv au început la Brașov în ziua de sîmbătă, 1 noiembrie 2014, seria de 3 partide extrem de grele, din care speră să iasă onorabil, fără ca punctele aproape imposibil de obținut să constituie un obiectiv. Adversara, Corona, din localitatea de sub Tîmpa, este actuala vicecampioană a României și, totodată, o echipă care dă cele mai multe jucătoare Naționalei. Concret, din lotul Coronei folosit la meciul cu Unirea Slobozia de antrenorul Bogdan Burcea, 10 jucătoare sînt senatoare de drept sau măcar cochetează cu Naționala condusă de Gheorghe Tadici. Meciul a început cu tunurile îndreptate spre poarta Georgianei Martin: 3-0 pentru Corona, apoi 5-1 și 11-5 în minutul... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 15:50 (5439 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Triumful nou venitelor

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-Universitatea Neptun Constanța 22-17 (6-8)

Triumful nou venitelor

Partida dintre Unirea Slobozia și Neptun Constanța, disputată duminică, 26 octombrie, a fost compusă din două reprize diferite: una în care jucătoarele oaspete au controlat meciul și au profitat de numeroasele greșeli din jocul Sloboziei și o a doua în care echipa noastră a zburdat practic pe teren. Cele 3 puncte puse în joc au atîrnat greu deasupra confruntării, ambele echipe căutînd victoria care să mai îndulcească un pic lupta pentru supraviețuire. Unirea a lovit prima prin Alina Moroianu, interul slobozean fiind apoi principalul furnizor de ratări. N-a fost cel mai reușit joc pentru Alina, dar vor veni cu siguranță și zile mai bune. A ieșit, în schimb, la rampă extrema stîngă Camelia Carabulea... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2014, 13:10 (6862 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Cetatea Deva-Unirea Slobozia 31-29 (16–10)

Înfrîngere în cuibul «viperelor»

Deplasarea de la Deva putea fi considerată ușoară doar de ultra optimiști. Echipa hunedoreană este una solidă și foarte greu de bătut pe teren propriu. Dar, cu toate acestea, elevele lui Liviu Paraschiv au fost destul de aproape de smulgerea unui punct. Ialomițencele au început bine jocul, iar în minutul 22 scorul era 10-10. Au urmat 8 minute de totală confuzie în jocul Unirii, timp în care echipa noastră nu a punctat deloc, încasînd în schimb 6 goluri. A fost 16-10 pentru Deva la pauză, iar a doua repriză a însemnat o activă cursă de urmărire în care devencele, supranumite «viperele», erau foarte aproape de a avea deranj în propriul cuib. Unirea a recuperat pas cu pas, apropiindu-se la un gol... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 10:15 (7033 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Pe plus după botezul Ligii

Handbal, CSM Unirea Slobozia-HCM Rîmnicu Vîlcea 23–22 (15–12)

Pe plus după botezul Ligii

Unirea Slobozia a trecut cu bine peste contactul cu Liga Națională. În fapt, cu excepția pivotului Raluca Băcăoanu, toate celelalte handbaliste din primul 7 avuseseră prilejul de-a lungul carierei să probeze emoțiile din primul eșalon. Ne-au ajutat, ce-i drept, și sorții, care ne-au scos în cale pentru prima etapă o altă echipă care caută supraviețuirea, HCM Rîmnicu Vîlcea. Totuși, Clara Vădineanu, Carmina Bădiță, Roxana Cherăscu sau Mihaela Smedescu sînt nume care greu te pot lăsa indiferent. Dumitru Muși, antrenorul vîlcencelor, este, de asemenea, un nume care impune respect. Dar și noi avem pe bancă un nume greu: Liviu Paraschiv. O avem în poartă pe excelenta Georgiana Martin, iar la centru... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 15:45 (6369 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia a urcat la munte

Handbal, Liga Națională

Unirea Slobozia a urcat la munte

Aproximativ o lună de zile ne desparte de startul Ligii Naționale de handbal feminin. Unirea Slobozia continuă pregătirea centralizată, trupa lui Liviu Paraschiv mutîndu-și cartierul general de la mare la munte. Prin urmare, Moroianu și compania se află pînă pe 2 august la Predeal, iar în zilele următoare vor face din nou cunoștință cu mingea și vor testa rigorile confruntărilor cu formațiile din primul eșalon. Pe 30 iulie 2014, slobozencele au programată o partidă amicală împotriva Coronei Brașov. Echipa de sub Tîmpa a cărei vedetă incontestabilă este Aurelia Brădeanu va porni viitorul sezon fiind cotată cu șansa a treia la titlu, așa că utilitatea acestui test este primordială. La fel de utile... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 12:30 (6397 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Mergem în Ligă!

Handbal, HM Buzău-Unirea Slobozia, 20-25 (11-14)

Mergem în Ligă!

Greu de crezut că ceva sau cineva o mai poate opri pe Unirea Slobozia din drumul spre Liga Națională. Cel mai dificil «dop» de pe tronsonul de drum Divizia A-Liga Națională a fost spart sîmbătă, 25 ianuarie a.c., cînd fetele pregătite de Liviu Paraschiv le-au învins pe handbalistele de la HM Buzău chiar la ele acasă. În acest moment Unirea este lider incontestabil și imbatabil, cu 34 de puncte. O urmează Buzăul, cu 30 de puncte și Școala 181, cu 29 de puncte. Sîntem șefi de coloană și stăpîni ai volanului. Ar mai fi două ambuteiaje minore acasă, cu Școala 181 și Știința, dar le vom depăși cu siguranță. Una peste alta, în Slobozia viscolește a promovare. Să declarăm stare de alertă?!
Prin zăpadă, spre victorie... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 10:50 (10005 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Gura Ialomiței: Fără permis la volan

Luni, 13 septembrie, polițiștii din Gura Ialomiței au încercat să oprească un autoturism înmatriculat în județul Ialomița. Întrucît șoferul nu a oprit la semnalul agentului de poliție, continuîndu-și deplasarea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:30
(16277 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînăr mort într-un accident rutier

Luni, 13 septembrie, în apropierea localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Victima, un tînăr de 23 de ani, din municipiul Focșani, județul Vrancea, conducea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:28
(16877 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Țigări de contrabandă, confiscate

În cursul zilei de luni, 13 septembrie polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au oprit pentru control, pe raza comunei Sărățeni, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:26
(16386 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Tîrg: A intrat cu mașina în pom și a fost proiectat pe gardul unei case

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 11/12 septembrie, Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că pe raza localității s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:03
(21501 vizualizări - 1 comentariu)


«Șoferi» fără permis sau băuți la volan

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 11 septembrie, un echipaj de poliție din Urziceni, aflat în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, a depistat în trafic pe raza localității Maia ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:01
(18639 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Comerțul ilicit, în atenția polițiștilor

Sîmbătă, 11 septembrie, polițiștii din Urziceni au executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii activităților de comerț ilicit în zona Pieței și a Oborului din municipiu. În cadrul acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:00
(17102 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Se fură capace de canalizare

În noaptea de duminică spre luni, respectiv 12 spre 13 septembrie, o echipă de siguranță publică mixtă polițist-jandarm-polițist comunitar a depistat, pe strada Independenței din Fetești, un tînăr de 2 ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 15:58
(18478 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Stelnica

«Biblionet» la Stelnica

Primăria și Consiliul Local Stelnica, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Biblioteca Comunală «Ion Ghelu Destelnica» vor inaugura oficial noul serviciu gratuit de bibliotecă «Biblionet-lumea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 12:04
(19744 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean raportează evaziunea pentru luna august 2010

Potrivit unei informări a Direcției Genrale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii august inspectorii instituției au efectuat 180 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:35
(11105 vizualizări - 0 comentarii)


Prinsă în flagrant în timp ce dădea șpagă

Vineri, 10 septembrie, ofițerii Direcției Generale Anticorupție Ialomița, în colaborare cu polițiști din cadrul IPJ Ialomița, au prins în flagrant o persoană din Ciulnița în timp ce încerca să mituiască ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:34
(21386 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ciulnița șpagă


Accidente: Începător la volan, a intrat într-o căruță. S-a izbit de un tractor și a murit pe loc. Biciclistă băută, acroșată de o mașină

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost ușor rănite în urma a trei accidente produse pe arterele județului.
Primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției prin 112, vineri, 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(18467 vizualizări - 1 comentariu)


Depistat fără permis la volanul unui autoturism neînmatriculat și cu număr fals

Polițiștii Serviciului Rutier aflați în activitatea de supraveghere și control al traficului rutier pe DN2A, pe raza localității Misleanu, au oprit pentru control un autoturism cu număr de înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(16467 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, afară de pe șosele!

Efective ale Biroului Rutier Fetești, în colaborare cu reprezentanții RAR filiala Ialomița au acționat pe raza municipiului Fetești avînd drept scop scoaterea în afara părții carosabile a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(13294 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești rable


Țăndărei: Tînăr arestat

Polițiștii din Țăndărei au identificat și reținut un tînăr de 21 de ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis la data de 3 septembrie a.c. un mandat de executare a pedepsei de 1 an ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(17473 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Polițiștii feteșteni au acționat pe raza municipiului, activitățile întreprinse urmărind prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență în zona barurilor, discotecilor și a altor locuri pretabile ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:41
(16339 vizualizări - 0 comentarii)


Comandantul Poliției Slobozia, Cristian Ivan, prezent la «Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ» de la Sibiu

Vineri, 10 septembrie a.c., s-a încheiat la Sibiu Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ din cadrul inspectoratelor de poliție județene. La întîlnire a participat, din partea Ministerului ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 14:22
(17666 vizualizări - 0 comentarii)


Rechizite gratuite de la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Copiii proveniți din familii nevoiașe vor primi rechizite cu titlu gratuit oferite de Centrul de consiliere și sprijin pentru familiile aflate în dificultate din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 09:02
(18727 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un polițist la fiecare școală

Peste 200 de polițiști ialomițeni vor participa în cele 120 de unități de învățămînt la deschiderea noului an școlar. «Zona unităților de învățămînt va fi supravegheată de patrulele de siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:48
(17720 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-au intoxicat în pivniță cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. O femeie a murit!

Trei persoane s-au intoxicat cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. Tragedia s-a petrecut la Fetești, în cartierul Fetești-Gară, vineri, 10 septembrie. Proprietarul, în vîrstă de 62 de ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:29
(11892 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești tragedie


13 septembrie-Ziua Pompierilor se desfășoară la liceul «Al. I. Cuza»

În fiecare an, la 13 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița sărbătorește Ziua Pompierilor din România. Pentru că anul acesta sărbătoarea coincide cu ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:15
(10512 vizualizări - 0 comentarii)


Ciupercă reclamă evaziunea fiscală: «În Port la Constanța ajung prin Ialomița, în fiecare noapte, sute de mii de tone de cereale!»

Joi, 9 septembrie, după-amiază, autoritățile locale și județene s-au întrunit în ședința lunară de lucru a Colegiului Prefectural. De această dată lucrările Colegiului s-au axat pe infracționalitatea înregistrată ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 06:14
(19508 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bucu, Ograda și Colelia

Trei incendii la gospodăriile populației s-au petrecut în cursul zilei de miercuri, 8 septembrie a.c., începînd cu ora 10.15, cînd la dispeceratul Inspectoratului s-a anunțat faptul că anexa unei gospodării ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:18
(19637 vizualizări - 1 comentariu)


Au furat fier de la o stație de irigații

Marți, 7 septembrie, în jurul orei 16.30, jandarmii grupei de intervenție Urziceni, aflîndu-se în patrulare pe un tronson al conductelor magistrale de transport produse petroliere din zona comunei Lilieci ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:03
(18226 vizualizări - 0 comentarii)


Instalarea noului preot la Armășești

Instalarea noului preot la Armășești

Duminică, 5 septembrie 2010, preacucernicul părinte Stancu Bogdan Ionuț, protoiereu de Urziceni, a participat în comuna Armășești la slujba de instalare a noului preot paroh, Munteanu Cristian Ionuț. La ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:55
(25138 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Bătrînă dispărută de la domiciliu, găsită în mai puțin de patru ore de la sesizare

Miercuri, 8 septembrie, la ora 16.00, agenții Postului de Poliție Maia au fost sesizați de către un localnic de 57 de ani, despre faptul că mama sa, în vîrstă de 87 de ani, diagnosticată cu amnezie temporară ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:51
(17977 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia dispărută


Furturile de pe cîmp, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de 8/9 septembrie a.c., efectivele Biroului de Ordine Publică Fetești, în colaborare cu lucrători ai Inspectoratului Județean al Poliției de Frontieră Ialomița și Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:49
(15212 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Țăndărei

În cursul zilei de ieri, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Țăndărei au organizat și executat o acțiune ocazie cu care a fost prins și reținut un bărbat de 37 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:47
(20631 vizualizări - 3 comentarii)


350 de carnete reținute ca urmare a consumului de alcool la volan

În primele opt luni ale anului 2010, în urma acțiunilor desfășurate de polițiști pentru combaterea conducerii autovehiculelor sub influența alcoolului, au fost reținute 350 de permise de conducere. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:45
(17449 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționare a Finanțelor

Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița reamintește contribuabililor, persoane fizice organizați ca întreprinderi individuale, întreprinderi familiale, persoane fizice autorizate, care ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:44
(17604 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei șoferi beți la volan depistați doar în 24 de ore!

În numai 24 de ore, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi băuți la vola. Astfel, miercuri, 8 septembrie a.c., în jurul orei 6.20, un echipaj de poliție rutieră aflat în serviciul de supraveghere ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:43
(15764 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...