Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

În cantonament la Vatra Dornei

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

În cantonament la Vatra Dornei

În perioada 7-15 iulie 2019, jucătoarele HCM Slobozia se află în cantonament în stațiunea suceveană Vatra Dornei. În această perioadă, antrenorul Gheorghe Covaciu și preparatorul Marius Mirea vor pune accent pe acumulările de ordin fizic. Cei doi au la dispoziție un lot de 14 jucătoare: portarii Polocoșer, Savko și Aron, extremele Moldoveanu, Ilie, Toma, Sava și Nicolae, jucătoarele din linia de 9 metri Banciu, Vartic, Bălăceanu și Georgescu, precum și pivoții Naumenko și Ciolan. Mouna Jlezi a fost reținută de ceva probleme personale în țara natală. Ea urmează un program separat de pregătire și va face joncțiunea cu lotul la finele săptămânii. Tot atunci vor reveni în lot interii Andreea Ivan... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2019, 11:40 (6566 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

S-a acoperit extrema dreaptă

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

S-a acoperit extrema dreaptă

După ce în urmă cu două săptămâni s-a parafat transferul Gabrielei Moldoveanu, săptămâna trecută a pecetluit acoperirea postului de extremă dreaptă la HCM Slobozia. Din sezonul viitor, pentru echipa noastră va evolua Florența Ilie, jucătoare de 23 ani, care deține în palmaresul personal titlul european la junioare. La fel ca Moldoveanu, Florența Ilie este la prima experiență în Liga Națională. Până în prezent a evoluat în eșalonul secund pentru Știința București și Dinamo. Se înscrie perfect în politica de transferuri a HCM Slobozia, care constă în aducerea de jucătoare tinere cu potențial de progres în Liga Florilor. Sunt șanse mari ca HCM Slobozia să fie echipa cu cea mai scăzută medie de vârstă... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2019, 13:40 (3109 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Debutăm în Liga Florilor cu Slatina

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Debutăm în Liga Florilor cu Slatina

bonus: Programul HCM Slobozia în turul Ligii Florilor

Federația Română de Handbal a stabilit țintarul sezonului viitor al Ligii Florilor. Revenită în acest eșalon după un an de pauză, HCM Slobozia a avut mână bună în această privință. Echipa pregătită de Gheorghe Covaciu va juca în prima etapă pe 31 august 2019 acasă, cu CSM Slatina. Privind mișcările de trupe din această vară, putem spune că oltencele pregătite de Victorina Bora se numără printre contracandidatele Sloboziei în lupta pentru supraviețuirea în Ligă. În aceeași categorie se înscriu, cel puțin pentru moment, Rapid, «U» Cluj și HC Zalău. Celelalte echipe și-au conturat loturi care, teoretic, le dau dreptul să nu aibă emoții cu privire la retrogradare. Prin urmare, meciul cu Slatina trebuie... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2019, 19:35 (3169 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

A semnat și Gabriela Moldoveanu

Handbal, HCM Slobozia

A semnat și Gabriela Moldoveanu

Neptun Constanța i-a dat de furcă Sloboziei atât în Campionat, cât și în Cupa României. Jucătoarea care a ieșit în evidență în aceste meciuri prin pres­tațiile foarte bune a fost Gabriela Moldoveanu. Ex­trema dreaptă a Constanței a impresionat prin angajamentul demonstrat în ambele faze, dar mai ales prin golurile marcate din unghiuri aproape imposibile. Din această săptămână, Gabriela Moldoveanu este jucătoarea HCM Slobozia. În ciuda faptului că vorbim de o debutantă în Liga Națională, suntem convinși că handbalista de 24 de ani, originară din Brăila, va fi un real câștig pentru echipa noastră. În zilele următoare, echipa HCM Slobozia va finaliza alte câteva transferuri. Așadar, până acum, noutățile... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 16:10 (4451 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Ana Ciolan și Alexandra Banciu vin la HCM Slobozia

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Ana Ciolan și Alexandra Banciu vin la HCM Slobozia

Pe 4 iulie 2019 este programată reunirea echipei de handbal feminin a Sloboziei în ve­derea pregătirii sezonului 2019-2020, în care elevele lui Gheor­ghe Covaciu vor activa în Liga Națională. După vizita medicală, jucătoarele vor pleca în perioada 7-15 iulie într-un cantonament găzduit de stațiunea suceveană Vatra Dornei. Până atunci, conducerea caută să alcătuiască un lot cât mai competitiv, iar pentru aceasta au fost aduse în aceste zile două jucătoare care au evoluat sezonul trecut în primul eșalon. Pivotul Ana Ciolan vine la Slobozia după ce a evoluat un sezon la Corona Brașov. Jucătoarea de 26 ani a mai jucat în Ligă pentru Alba Sebeș și HC Zalău și poate face la fel de bine atât faza ofensivă... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 16:30 (6696 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ștefania Bălăceanu, prima noutate

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Ștefania Bălăceanu, prima noutate

Conducerea HCM Slobozia a trecut rapid peste performanța revenirii în Liga Națională și încearcă să-și creioneze lotul pentru un sezon care se anunță de pe acum extrem de dificil. Având în vedere bugetul scăzut alocat de autoritățile locale, diriguitorii echipei noastre au o misiune cel puțin complicată în alcătuirea lotului. Prima noutate a apărut în aceste zile și este vorba de Ștefania Bălăceanu, jucătoare în vârstă de 23 de ani, care poate evolua pe toate posturile în linia de 9 metri. Handbalista care a mai evoluat pentru Minaur Baia Mare, CSM Roman sau în Spania, la Tenerife, va ajuta echipa Sloboziei mai ales prin veleitățile ei defensive. «HCM Slobozia este o echipă cu spirit de luptă... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2019, 18:15 (3301 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

HCM Slobozia a promovat în Liga Națională!

Handbal

HCM Slobozia a promovat în Liga Națională!

HCM Slobozia a disputat sâmbătă, 18 mai 2019, la Ploiești, cel mai important meci din acest sezon, duelul pentru promovarea în Liga Națională. Adversară i-a fost CSM Târgul Mureș, echipă tânăra, dar omogenă și ambițioasă. Elevele lui Gheorghe Covaciu au început foarte bine jocul și s-au distanțat rapid la 3 goluri diferență, conducând cu 8-5. Au beneficiat din plin de paradele portarului Natasa Savko. O serie de ratări, în special de pe extremă, le-au readus însă pe ardelence în joc. Acestea au reușit să egaleze, dar la pauză Slobozia a intrat cu un avantaj de două goluri: 13-11. A doua repriză s-a jucat până spre minutul 50 sub semnul echilibrului. Mureșencele au trecut și ele la conducere, având... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2019, 20:15 (4236 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Punct și de la capăt

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-HC Zalău 22-34 (13-19)

Punct și de la capăt

«Este păcat că echipe cu galerii atât de frumoase precum Slobozia sau Rapid părăsesc Liga Națională...» spunea zilele trecute comentatorul TVR Dragoș Bocanaciu, cel care s-a aflat la microfonul multor transmisii realizate la Slobozia în ultimii 4 ani. N-a văzut și meciul cu Zalău, epilogul campionatului disputat joi, 17 mai 2018, într-o atmosferă de vacanță. Doar colericul Gheorghe Tadici a mai aprins spiritele prin ieșirile lui proverbiale la adresa arbitrelor și a propriilor jucătoare. Atitudinea antrenorului ardelean a părut oarecum exagerată deoarece Zalăul a dominat meciul de la un capăt la altul. Prestația HCM Slobozia a mustit de resemnare. Șocul retrogradării s-a resimțit din plin, per... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 15:40 (6548 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

(H)andbalul (C)ade-n (M)ediocritate

Handbal, Liga Națională, Universitatea Cluj-HCM Slobozia 22-20 (11-10)

(H)andbalul (C)ade-n (M)ediocritate

Lekic, Cvijic sau Radunovic sunt jucătoare de talie mondială care vor evolua din sezonul viitor în Liga Națională. Din păcate nu le vom vedea și la Slobozia pentru că sâmbătă, 12 mai 2018, la Cluj, HCM Slobozia a pierdut și și-a semnat condamnarea la munca de jos a ligii secunde. În vara trecută, în loc să se încerce formarea unui lot competitiv, s-a bătut pasul pe loc cu trecerea de la CSM Unirea Slobozia la HCM, proiect care s-a dovedit un fiasco. Prin noua identitate sportivă s-a dorit atragerea finanțării din partea Consiliului Județean, deși era arhicunoscută fobia președintelui Victor Moraru față de sportul de performanță. S-a mers un sezon întreg exclusiv pe combativitatea și tinerețea... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 15:25 (5009 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Doar o minune le mai salvează

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-CSM Slatina 15-18 (6-8)

Doar o minune le mai salvează

A trecut și mult așteptatul meci cu CSM Slatina, iar echipa Sloboziei continuă să alunece spre modestia eșalonului secund. Mai sunt două meciuri și încă se mai fac calcule, dar pentru a mai spera trebuie umblat serios la moralul echipei. În plus, la lunga listă de accidentări s-a mai adăugat și Dăscălete, cea mai în formă jucătoare din atacul echipei noastre. Prin urmare, iubitorii sportului de performanță au, din toamnă, varianta de a se deplasa 40 de kilometri, până la Călărași pentru a vedea fotbal și handbal de primă ligă. Asta, dacă nu se va produce o minune prin care HCM Slobozia să se salveze...

Au pornit cu stângul... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 11:25 (3786 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

De acum nu mai e de joacă

Handbal, Liga Națională, HCM Râmnicu Vâlcea-HCM Slobozia 25-19 (15-9)

De acum nu mai e de joacă

Meciul de la Râmnicu Vâlcea, desfășurat sâmbătă, 28 aprilie 2018, în Sala «Traian», a fost ultima confruntare cu unul din greii campionatului. Ar mai fi Zalăul lui Tadici, pe care HCM Slobozia îl va întâlni în ultima etapă, dar până atunci este foarte posibil ca trupa lui Covaciu sa-și știe soarta. Tocmai de aceea, următoarele două partide, cu Slatina Victorinei Borca și cu Clujul, sunt capitale pentru rămânerea în elită a echipei noastre.

Rezistență firavă Partida cu omonima din Râmnicu Vâlcea a însemnat doar 25 de minute de speranță pentru HCM Slobozia. Începutul a fost foarte bun... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 12:10 (5046 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Un punct în plus, un loc în minus

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-CSM Bistrița 27-27 (16-16)

Un punct în plus, un loc în minus

De când este în Liga Națională, HCM Slobozia are obiceiul să trăiască periculos, lucru care se va întâmpla și în acest final de sezon. Meciul cu CSM Bistrița a fost spectaculos atât pe teren cât și în tribune, unde s-au confruntat sportiv două galerii frumoase, oaspetele fiind însoțite de 10-12 suporteri foarte zgomotoși. Pe timpul celor 60 de minute, cele două echipe s-au duelat la baionetă, meciul fiind deschis oricărui rezultat. În final, n-a ieșit rău pentru Slobozia, dar surprizele uluitoare care bântuie acest sezon au lovit din nou, iar trupa lui Gheorghe Covaciu a ajuns pe loc retrogradabil. Mai sunt 5 jocuri, iar deznodământul e greu de anticipat.

Umăr la umăr... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2018, 16:40 (4437 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-Măgura Cisnădie 21-27 (13-15)

Doar o repriză de speranțe

Partida dintre HCM Slobozia și Măgura Cisnădie a stat sub semnul echilibrului doar în primele 30 de minute. Atacul echipei lui Gheorghe Covaciu a funcționat bine, Enescu, Dăscălete și chiar Chernova, utilizată pe ineditul post de inter dreapta, astâmpărându-și pofta gol.

Încă o înfrângere 
Echipa noastră a fost la conducerea scorului în câteva rânduri, dar, spre finalul primei părți, sibiencele și-au etalat plusul de experiență și au intrat la cabine având avantaj de două goluri. În repriza secundă atacul slobozean n-a mai funcționat corespunzător, făcându-se greșeli atât... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2018, 15:47 (4948 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

«Cu 9 puncte putem termina pe 10!»

HCM Slobozia revine la meciurile din campionat, după ce acțiunile echipelor naționale s-au încheiat. Miercuri, 28 martie 2018, orele 17,30, la Sala «Andreea Nica» vine Măgura Cisnădie, una dintre revelațiile stagiunii actuale. În pauza competițională, elevele lui Gheorghe Covaciu au disputat în deplasare un meci amical cu CSM Buzău, pierdut cu 25-26. A fost doar o partidă de pregătire, rezultatul acesteia nepunând în pericol atmosfera de la echipă sau planurile acesteia. HCM Slobozia se află pe locul 12 cu 16 puncte, la un punct în spatele locului 10, ocupat de CSM Slatina. Din actualul sezon mai sunt de jucat 7 meciuri și, în mod firesc, conducerea administrativă și cea tehnică și-au făcut calcule... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2018, 10:40 (4232 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Alina Ilie, încă o lună de pauză

Handbal, HCM Slobozia

Alina Ilie, încă o lună de pauză

Pe lângă faptul că a pierdut cele 3 puncte în urma unei înfrângeri la limită, HCM Slobozia s-a ales după meciul cu Corona Brașov cu o nouă problemă medicală serioasă în cadrul lotului. În timpul meciului cu ardelencele, interul dreapta Alina Ilie a căzut pe genunchiul operat recent, reaccidentându-se. «Diagnosticul este fisură patelară (n. red.: rotuliană) și, din păcate, nu ne vom mai putea baza pe Alina pentru aproximativ o lună de zile!» a precizat Nicolae Goidea, președintele HCM Slobozia. Astfel, Ilie va rata meciurile cu Măgura Cisnădie, SCM Craiova și CSM Bistrița, urmând a reveni, cel mai probabil, în meciul din deplasare cu HCM Râmnicu Vâlcea. Ea ratează, din păcate,... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2018, 16:50 (6603 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Speranțe înecate în lacrimi

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-Corona Brașov 27-28 (13-14)

Speranțe înecate în lacrimi

Corona Brașov nu trece prin cea mai bună perioadă, dar când în echipă sunt Chiper, Buceschi, Tiron sau Tătar, sunt suficiente motive să-i recunoști superioritatea. Cu toate acestea, HCM Slobozia nu s-a temut, a crezut în șansa proprie, iar lacrimile de la final ale lui Burlachenko și compania ilustrează perfect modul în care elevele lui Covaciu au luptat...

Umăr la umăr Încă din start, Buceschi și Tiron și-au arătat forța aruncărilor. HCM a contracarat rapid prin Ilie și Pătuleanu la 9 metri, Mitrache și Toma din extremă sau imperturbabila Enescu, la 7 metri. S-a mers cap la cap până... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 15:55 (4174 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Victoria care ne ține în viață

Handbal, Liga Națională, Rapid București-HCM Slobozia 24-26 (12-10)

Victoria care ne ține în viață

Cu miracolele izbutite de Slatina și cu jocul celorlalte rezultate, Slobozia ajunsese să trăiască periculos. Echipa pregătită de Gheorghe Covaciu rămăsese la doar un punct peste locurile direct retrogradabile, iar în aceste condiții un succes cu Rapidul era necesar. A ieșit un joc la baionetă, frumos prin încrâncenarea celor două echipe care a suplinit erorile tehnice. Slobozia a realizat un meci nebun și o victorie de poveste.

Alina, ce revenire! Începutul a fost echilibrat, iar atmosfera din sala de sport a echipei Rapid de-a dreptul electrizantă. Au contribuit la aceasta atât frumoasa... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2018, 15:40 (2859 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Meci decis în ultimele minute

Handbal, CSM Roman-HCM Slobozia 23-18 (10-9)

Meci decis în ultimele minute

Așa cum s-a întâmplat și la Brăila, ratările au făcut diferența în meciul de sâmbătă, 24 februarie a.c., jucat de HCM Slobozia în deplasare la Roman. Actuala echipă a lui Dumitru Muși a beneficiat și de o prestație bună a portăriței Viktoria Timosenkova, secondată de Petrescu și Polocoșer, care au apărat 3 aruncări de la 7 metri. De asemenea, ultimele minute au aparținut exclusiv gazdelor.

Muși n-o știa pe Mouna Realist vorbind, înainte de jocul de la Roman nu aveam așteptări prea mari. Pe măsură ce meciul înainta au început să apară ceva speranțe. Cea care le-a aprins a fost tunisianca... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 17:50 (3831 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Din nou aproape de surpriză

Handbal, Liga Națională, Dunărea Brăila-HCM Slobozia 23-21 (12-10)

Din nou aproape de surpriză

Meciul tur cu Dunărea Brăila jucat în toamnă a fost pierdut lamentabil de echipa noastră, deși avea avantajul terenului propriu. Meciul retur disputat sâmbătă, 10 februarie 2018, a avut la rându-i un deznodământ nefericit, însă desfășurarea acțiunii a fost cu totul alta. Se pare că Gheorghe Covaciu a găsit, în sfârșit, cheia de la depozitul de încredere al elevelor sale, iar acestea au înțeles că, cu o singură excepție, niciun meci din «liga florilor» nu este dinainte pierdut.

Neobosita Enescu Golghetera Brăilei Alina Vătu a marcat primul gol al jocului, iar, apoi, după o ratare a ... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2018, 17:40 (4263 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

În sfârșit, locul 10!

Handbal, HCM Slobozia-Danubius Galați 22-21 (13-14)

În sfârșit, locul 10!

Meciul cu Danubius Galați a fost unul pe măsura mizei mari pe care o reprezentau cele 3 puncte. Mai ales pentru Slobozia, care nu reușise să fure cine știe ce din averea granzilor, victoria din jocul de sâmbătă era capitală. S-a jucat la baionetă, pe alocuri dur, publicul slobozean a trecut prin toate stările posibile, dar într-un final euforia a pus stăpânire pe Sala «Andreea Nica». Mai puțin pe colțul rezervat echipei gălățene...

S-a accidentat Ivan Înaintea partidei s-a cântat noul imn al echipei. Trecem cu grație peste momentul respectiv, pentru că nu suntem pe deplin edificați... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2018, 15:05 (4548 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Angajatorii din construcții, controlați de ITM

În perioada 15-16 iulie, reprezentanții Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița au organizat o acțiune de control în cadrul Campaniei privind promovarea și controlul măsurilor de îmbunătățire a mediului ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:45
(19548 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Copil la volan

Culmea șofatului a fost atinsă la Sudiți. Un copil de 14 ani a fost prins conducînd o mașină în interiorul comunei. Sfios, minorul depistat a spus polițiștilor că nu deține permis de conducere, dezvăluindu ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:20
(20036 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți copil șofer


Țăndărei: A adormit la volan

La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă, 24 iulie, în apropierea localității Țăndărei s-a produs un accident de circulație. Cauza principală a producerii incidentului rutier a fost stabilită ca fiind ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:20
(12090 vizualizări - 0 comentarii)


Discotecile, la control

Polițiștii din Țăndărei au organizat în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 24 spre 25 iulie, o acțiune al cărei scop principal a fost prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:18
(20697 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectul de reabilitare și modernizare a sistemului de alimetare cu apă a Feteștiului, în linie dreaptă

Primarul municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu a participat joi, 22 iulie a.c., la deschiderea ofertelor depuse în vederea atribuirii contractului de achiziție servicii «Asistență Tehnică pentru Reabilitarea ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:35
(22306 vizualizări - 0 comentarii)


A ars în propria-i casă

Un feteștean, de 73 de ani, a ars de viu în propria-i casă. Focul a izbucnit în toiul nopții de duminică spre luni, 25 spre 26 iulie a.c. Incendiul, anunțat în jurul orei 3.25 prin 112, a mistuit rapid ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:05
(13748 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Accident

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 24 iulie a.c., pe DN2A, în apropiera orașului Țăndărei. În urma impactului, două persoane au rămas prinse într-un autoturism, una dintre ele fiind scoasă de echipajul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:04
(13459 vizualizări - 0 comentarii)


I-a luat foc bordul mașinii

În timp ce se deplasa pe Autostrada A2, din direcția București către Constanța, în dreptul km 143, bordul unui autoturism Volkswagen Sharan al unui cetățean din județul Ilfov a fost cuprins de flăcări. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:04
(21886 vizualizări - 0 comentarii)


«Strategia de dezvoltare locală a municipiului Fetești»

Primăria Municipiului Fetești și compania de consultanță Addvances au organizat luni, 26 iulie a.c., la Galeriile de Artă «Lumina», dezbaterea «Strategia de dezvoltare locală a municipiului Fetești». Documentul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 12:32
(17175 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț prins în flagrant

În miez de noapte, Poliția Slobozia a fost sesizată de un tînăr, de 22 de ani, din localitate, prin 112. Slobozeanul le-a relatat polițiștilor cum o persoană a pătruns în interiorul sediului unei firme ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:59
(19166 vizualizări - 0 comentarii)


Fată de 14 ani dată dispărută, depistată de polițiști

O fată de 14 ani, din Slobozia, pe numele său Chirea Valentina Iuliana, a fost dată dispărută din 17 iulie a.c. În urma cercetărilor polițiștilor, fata a fost depistată pe raza satului Marsilieni, comuna ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:58
(17710 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Baruri și săli de jocuri, la control

Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat acțiuni ce au vizat prevenirea și combaterea infracționalității stradale, a faptelor cu violență precum și menținerea unui climat de ordine și siguranță ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:57
(19443 vizualizări - 2 comentarii)


S-a sinucis aruncându-se în râul Ialomița

S-a sinucis aruncîndu-se în rîul Ialomița

O femeie de 60-65 ani, a cărei identitate nu a fost încă stabilită, s-a sinucis aruncîndu-se în rîul Ialomița. Femeia a ales să se arunce în apele tulburi ale rîului în zona podului. Gestul necugetat al ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:48
(22898 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Ungaria, găsită la Amara

Mașină furată din Ungaria, găsită la Amara

Miercuri, 21 iulie, la primele ore ale dimineții polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2010, 09:10
(17076 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Furturile din locuințe, în atenția polițiștilor

Miercuri, 21 iulie, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea furturilor din locuințe și societăți comerciale și prevenirea și combaterea sustragerilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2010, 09:05
(16718 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Polițiștii rutieri au desfășurat în ultimele două zile acțiuni în trafic. În cursul acțiunii, polițiștii au aplicat 196 de sancțiuni contravenționale, pentru 76 de conducători auto care au depășit viteza ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2010, 09:03
(18050 vizualizări - 0 comentarii)


Colegiul Prefectural: Inspectorul general școlar Stavăr, la raport

Poate cel mai important punct de pe ordinea de zi a ședinței Colegiului Prefectural va fi «Prezentarea raportului privind desfășurarea și procentul de promovabilitate înregistrat în Ialomița la examenul ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:37
(18006 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Au încercat să-i fure geanta unui poștaș

Marți, 20 iulie a.c., în jurul orei 15.00, Poliția Urziceni a fost sesizată, prin 112, asupra unei tentative de tîlhărie. Astfel, în timp ce se afla pe Aleea Cîmpului, din localitate, un bărbat, de 58 de ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:22
(18817 vizualizări - 1 comentariu)


Infractori încarcerați pentru executarea pedepselor

Doi bărbați au fost reținuți marți, 20 iulie a.c., de polițiști, fiind «conduși» în Arestul Poliției. Ce doi, în vîrstă de 33, respectiv 20 de ani, se sustrăgeau executării unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:18
(11260 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției

În cursul zilei de marți, 20 iulie a.c., efective din cadrul Poliției Slobozia au organizat și executat acțiuni atît în mediul urban, cît și în cel rural. Astfel, s-a acționat în Piața Agroalimentară, ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:15
(20367 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Tînăr înecat în Ialomița

Un tînăr de 16 ani a dispărut marți seară, 20 iulie a.c., în jurul orei 19.30, în apele rîului Ialomița, la nu mai mult de o zi după ce trupul unui băiat de 13 ani a fost recuperat din Dunăre. Tînărul a ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 12:03
(14668 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 18:20
(9996 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 18:06
(10699 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 17:58
(20814 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-a trezit cu hoții în casă

În timp ce dormea în propria-i locuință, un bărbat din Fetești s-a trezit, la miezul nopții, cu hoții în casă. Speriat, bărbatul a început să țipe în momentul cînd un tînăr îi furase de pe noptieră telefonul ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:38
(21277 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Slobozia: La volan, fără permis

Luni, 19 iulie, polițiștii slobozeni au depistat în trafic o mașină la volanul căreia se afla un tînăr, de 28 ani, ce nu deținea permis de conducere. Pentru fapta sa, bărbatul s-a ales cu dosar penal, fiind ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:37
(19107 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 7 luni, rănită într-un accident rutier

La începutul săptămînii, luni 19 iulie, în apropierea municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație în urma căruia o persoană a fost rănită. Polițiștii feteșteni au stabilit că în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:37
(18210 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bordușani: Hoț minor prins de polițiști

În cursul dimineții de luni, 19 iulie, polițiștii din Bordușani, au fost sesizați de patronul unui magazin din localitate despre faptul că în noaptea ce tocmai trecuse, hoții îi furaseră trei țevi PVC. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:36
(17339 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoț


Fetești: Prădată de hoți la Maternitatea Spitalului

O femeie internată la Maternitatea Spitalului din Fetești a reclamat polițiștilor faptul că i-a fost furată o borsetă ce conținea o sumă de bani și documentele personale. Incidentul s-a petrecut week-end ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:56
(12883 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Se fură capace de canalizare

Un tînăr de 19 ani a fost prins de polițiști în timp ce încerca să fure trei capace de canalizare. Evenimentul s-a petrecut la Urziceni, duminică, 18 iulie, cînd un echipaj de siguranță publică l-a depistat ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:54
(18310 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...