Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Liviu Cazan, lansat în cursa pentru Primăria Urziceni

Liviu Cazan, lansat în cursa pentru Primăria Urziceni

Marți, 26 aprilie 2016, la orele 9,00, competiția electorală pentru conducerea administrativă a municipiului Urziceni a fost deschisă oficial de către Organizația PSD. Liviu Cazan, președintele PSD Urziceni, însoțit de membri consacrați ai partidului și actuali aleși în forul decizional local, respectiv Ion Dumitrescu, Ciprian Rădulescu, Sorin Ștefan, Gheorghe Cană și Ionel Anca, au depus la Biroul Electoral de Circumscripție nr. 3 Urziceni candidaturile pentru funcția de primar și pentru mandatele de consilieri. Listele de susținători pentru candidaturile propuse de PSD Urziceni au însumat 1200 de semnături la primar, respectiv 1400 în cazul consilierilor locali.
Ulterior încheierii formalităților... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2016, 12:10 (6298 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Electoratul rural decide președintele județului

«Alfa și Omega» alegerilor locale din Ialomița

Electoratul rural decide președintele județului

Gheorghe Tinel, copreședintele PNL Ialomița a depus marți, 26 aprilie 2016, lista de candidați a filialei pentru Consiliul Județean Ialomița. Dincolo de eveniment în sine, acest moment poate fi considerat începutul și sfîrșitul alegerilor locale în Ialomița. Independent vă oferă o posibilă explicație pentru această afirmație. Și, din păcate pentru unii, votul din 5 iunie 2016 o va valida oficial.

Tinel patentează metoda lui Gheorghe Savu
Marți, 26 aprilie 2016, la 10,30, Gheorghe Tinel a depus la Biroul Electoral Județean lista de candidați pentru alegerile din 5 iunie. Potrivit... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 18:15 (48837 vizualizări - 107 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Adrian Mocioniu și Victor Moraru, capetele de afiș ale social-democrației

Candidații PSD, primii de 26 de ani

Adrian Mocioniu și Victor Moraru, capetele de afiș ale social-democrației

Vineri, 22 aprilie, la orele 11,30 și luni, 25 aprilie, la orele 10,00, Adrian Mocioniu și Victor Moraru și-au depus dosarele de candidat. Încrezători în șansele lor, cei doi au declarat că sînt pregătiți pentru o campanie «civilizată și constructivă», care demonstrează dorința de reformă a filialei și capacitatea acestora de a răspunde provocărilor administrative cu care Ialomița se va confrunta în următorii 4 ani.

Totul pentru social-democrație, totul pentru victorie
După o precampanie lungă și atent orchestrată, principalii candidați lansați în cursa electorală de către PS... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 15:40 (11628 vizualizări - 17 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Inflație de candidați la Slobozia Inflație de candidați la Slobozia

Inflație de candidați la Slobozia

La fel ca la alegerile trecute, Slobozia se confruntă cu o invazie de candidați pentru fotoliul de primar în viitorul ciclu administrativ. Alături de capetele de afiș, Mocioniu și Martin, în cursa din 5 iunie 2016 au fost lansați mai mulți «iepuri» electorali al căror singur scop este acela de «a «rupe voturi», înclinînd astfel balanța într-o direcție sau alta. Vă propunem o scurtă trecere în revistă a acestora.

Stînga și Dreapta, «cot la cot»
Intrați demult în campanie, Ioan Martin (PNL) și Adrian Mocioniu (PSD) luptă «cot la cot» pentru a atrage atenția electoratului slobozean... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 12:40 (7617 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Cristina Pocora candidează la Sectorul 3

Cristina Pocora candidează la Sectorul 3

Deputatul ialomițean Cristina Ancuța Pocora a decis să candideze pentru Primăria Sectorului 3 București. Anunțul a fost făcut la sfîrșitul săptămînii precedente. Pe perioada mandatului ei de parlamentar ialomițean, deputatul Cristina Ancuța Pocora a avut 53 de inițiative legislative...

Gambitul damei Cristina Ancuța Pocora, deputat de Ialomița în colegiul 1 Fetești-Țăndărei a acceptat să candideze din partea PNL pentru funcția de primar al Sectorului 3 București. Decizia a fost confirmată oficial joi, 21 aprilie, printr-o scrisoare deschisă adresată ialomițenilor. «Conducerea centrală... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 11:10 (5684 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Dr Vasile Olaru candidează pentru PI

Dr Vasile Olaru candidează pentru PI

Joi, 21 aprilie, Partidul Ialomițenilor a anunțat oficial candidatura doctorului Vasile Olaru pentru funcția de primar al municipiului Slobozia. Vasile Olaru, fost director al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost, pînă nu demult, unul dintre activiștii politici reprezentativi din cadrul PSD Ialomița.

Reconversie «profesională» Repudiat de aproape 2 ani de colegii de partid, doctorul Vasile Olaru a trecut cu arme și bagaje la nou-înființatul Partid al Ialomițenilor. Joi, 21 aprilie, în cadrul unei conferințe de presă, conducerea filialei a anunțat oficial că susține candidatura... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 10:25 (6717 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

La alegerile din 5 iunie 2016 sunt așteptați la vot 232659 de alegători ialomițeni

La alegerile din 5 iunie 2016 sînt așteptați la vot 232659 de alegători ialomițeni

Numărul total de cetățeni cu drept de vot din România înscriși în Registrul electoral la data de 5 aprilie 2016 este de 18267658, cu 7451 mai puțini față de ultima informare publică realizată de Autoritatea Electorală Permanentă (AEP) pe această temă, în data de 2 martie 2016, cînd erau înregistrați 18275109 alegători. Conform datelor statistice făcute publice de Autoritatea Electorală Permanentă, la nivelul județului Ialomița există 232659 de alegători cu drept de vot.

Bătălia pentru voturi Alegerile locale din 5 iunie 2016 aliniază la start o ofertă electorală mai variată decît alegerile... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2016, 18:10 (7704 vizualizări - 8 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița are 67 de birouri electorale funcționale

Biroul Electoral Județean lucrează!

Ialomița are 67 de birouri electorale funcționale

Biroul Electoral Județean Ialomița funcționează, începînd cu această săptămînă, la întreaga capacitate. La sfîrșitul săptămînii precedente, BEJ a fost completat cu reprezentanții partidelor politice, ai alianțelor politice precum și cu cei ai reprezentanților minorităților politice care au grup parlamentar propriu. «În acest moment funcționăm la întreaga capacitate, conform legii...» ne-a declarat purtătorul de cuvînt al BEJ, Daniel Orlando Țigău.

BEJ e funcțional Biroul Electoral Județean Ialomița este complet și funcționează la întreaga capacitate. Vineri, 15 aprilie 2016, în cadrul... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2016, 14:10 (5171 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarii ialomițeni se leapădă de lideri

Primarii ialomițeni se leapădă de lideri

Vă mai aduceți aminte moda de la alegerile trecute? Ciupercă pe bannerele stradale alături de primarul în funcție. Tăriceanu pozîndu-se cu primarul Catrinoiu de Fetești... Ponta cu toată lumea... Ei bine, pe lîngă faptul că nu mai e legal, primarii și candidații de anul acesta se leapădă oficial și neoficial de liderii locali și județeni, îmbrățișînd public ideea că «politica se face individual». Independent a decis săptămîna asta să ridice puțin preșul de la ușa partidelor, să vedem ce mizerii ascund liderii de electoratul fidel...

Liderul Moraru sau «locomotiva egoistă»
Arma... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 16:05 (7574 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Nu sunt un demagog! Pot spune doar ceea ce cred!»

Vlad Costea, candidat independent pentru Slobozia

«Nu sînt un demagog! Pot spune doar ceea ce cred!»

Vlad Costea are cu un an mai mult decît vîrsta legală pentru a candida. Ideea i-a venit însă în urmă cu un an, cînd nu avea acest drept. Acum dă curs deciziei luate atunci. Este politolog de profesie «atunci cînd nu are profesorii în preajmă», a strîns 200 de semnături și crede că poate oferi slobozenilor un program electoral care să justifice votul acestora în favoarea sa, pe 5 iunie 2016...

Un primar ideal Vlad Costea este masterand în Politică Comparată (program cu predare în Limba Engleză) la Facultatea de Științe Politice a Universității București. Are 24 de ani și a revenit în... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2016, 18:40 (14106 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

ALDE Ialomița «reșapează» candidați pentru primării

ALDE Ialomița «reșapează» candidați pentru primării

În vreme ce PSD și PNL își trag pe rînd preșul de sub picioare, ALDE Ialomița face figurație politică cum poate. După ce la începutul lunii februarie a anunțat că este singurul partid de Opoziție al țării, acum se află în plină campanie de «reșapat» primari. Primii pe listă au fost Valerică Herea (Bărcănești) și Petru Aelenei (Borănești), iar la sfîrșitul săptămînii trecute a anunțat cu mîndrie achiziționarea unui candidat «reșapat», dar «de import», respectiv pe Ionel Gae, avocat de Hîrșova trecut prin PSD și PUNR. Asta ca să nu-l mai pomenim pe colonelul Nicolae Parepa, ex-comandant al Jandarmeriei ialomițene, anunțat drept «prima variantă de candidat pentru Urziceni»...

Alde ALDE... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 10:35 (10520 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița vrea 50% din voturile electoratului

A început campania electorală

PSD Ialomița vrea 50% din voturile electoratului

Sîmbătă, 12 martie 2016, la Amara, în sala Viena a hotelului Ialomița, Organizația locală a PSD și-a lansat oficial candidații pentru alegerile locale din 5 iunie. Vedeta întîlnirii a fost candidatul pentru fotoliul de primar al orașului Slobozia, Adrian Mocioniu. Președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, a declarat că la acest moment filiala este pregătită pentru a susține echipa de primari propusă și a apreciat că aceștia sînt motivați pentru a obține un scor electoral foarte bun în Ialomița. Lista propusă de PSD nominalizează 60 de candidați, singurele localități în care situația se află în acest moment «în evaluare» fiind localitățile Bucu, Bărbulești, Făcăeni, Sărățeni, Țăndărei și Movilița... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2016, 15:25 (42530 vizualizări - 80 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Gheorghe Stroe, primarul Ciochinei

«Administrația se poate face și altfel!»

Ciochina are 3200 de locuitori, 4 sate și 26 de kilometri de drumuri comunale. «Prea mult pentru o localitate rurală...» ar spune cei mai mulți dintre edilii locali. Primarul Gheorghe Stroe nu este de acord. La mai puțin de 4 luni de ziua alegerilor, acesta crede că și-a făcut datoria față de comunitate și că a reușit ceea ce administrația anterioară nici măcar nu a visat. Aflat la primul mandat, edilul local a ales să facă o altfel de administrație, fără ajutoare sociale, fără cheltuieli inutile și, mai ales, bazată pe respectarea legii. «Am ridicat oamenii din genunchi și i-am învățat să stea pe picioarele lor...» spune el.

O altfel de administrație... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 14:20 (8013 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ioan Martin vrea controlul Consiliului Local Slobozia

Ioan Martin vrea controlul Consiliului Local Slobozia

Candidatul PNL la funcția de primar al municipiului Slobozia în 2016 dorește să cîștige 12 mandate în cadrul viitorului Consiliu Local. Joi, 3 martie 2016, acesta a nominalizat trei candidați noi în echipa de consilieri cu care se va prezenta la alegerile locale. Ioan Martin susține că, în cazul în care va fi votat alături de echipa pe care o propune, va rezolva principalele probleme ale orașului în numai 2 ani!

12 apostoli PNL pentru Consiliul Local Slobozia
Joi, 3 martie 2016, la sediul PNL Ialomița, candidatul Ioan Martin, a susținut o conferință de presă în care a propus trei... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 09:15 (8896 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Politica de Bărăgan și primarii de vânzare

Politica de Bărăgan și primarii de vînzare

La nici 3 luni pînă la debutul campaniei locale, politica ialomițeană a dat în fiert. Tonul la cîntec l-au dat anul trecut cîțiva primari și o ciurdă de consilieri locali. Anul acesta însă, jupînii filialelor locale au ieșit la vînătoare de mistreți. Mistreți administrativi, evident, că altceva nici nu se poate vîna prin primăriile ialomițene. Deputatul Gheorghe Tinel conduce detașat în clasament, el fiind doctor în «recreare turistică» și vînător pasionat. Dar nici PSD nu se lasă și, eficient, cumpără primarii la legătură, ca pe pătrunjel...

Politică de Bărăgan
La începutul de... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2016, 16:55 (10487 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Condamnați la mediocritate

Bătălia pentru Consiliul Local Slobozia

Zarurile pentru Slobozia au fost aruncate! Că va fi «Stoica și asociații» ori «Martin&Comp» pentru slobozeni va fi totuna. Dar nu totuna ar fi dacă în viitorul consiliu local, ca în toate consiliile locale din județ, ar fi aleși oameni verticali, integri, profesioniști, iar nu yesmenii de pînă acum. Din păcate, și la acest capitol, Slobozia e condamnată.

Considerațiuni pe o temă dată
În ultimii 12 ani, calitatea profesională și morală consilierilor locali slobozeni a scăzut dramatic. O dată cu «zacuscăresele» propulsate de Maria Petre (da, e adevărat, consilierii-femeie aduse... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2016, 17:20 (6327 vizualizări - 10 comentarii)

POLITICĂ

Un voluntar politic pentru locul mortului

Pavel, nu uita, Slobozia nu-i a ta!

Un voluntar politic pentru locul mortului

Indiferent de partid, alegerea unui viitor candidat pentru Slobozia a devenit o problemă greu de gestionat. Cu un oraș falimentar din cauza gropii din centru și un Stoica cercetat penal pentru că a semnat ca primarul crezînd că Slobozia e moștenirea PSD, nimeni nu se mai înghesuie să-și revendice tichia de mărgăritar a județului. Și totuși... Cineva trebuie să stea pe locul mortului!

A candida sau a nu candida?!
Aceasta-i întrebarea pe care o auzim mai în fiecare zi cînd vine vorba despre alegerile din 2016 la Slobozia. Iar dacă răspunsul e evident (în fond, cîinele nu pleacă... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 10:05 (8214 vizualizări - 13 comentarii)

POLITICĂ

Stânga «dirijează» alegerile la Slobozia

Stînga «dirijează» alegerile la Slobozia

Liderii PSD se laudă public că n-au pierdut niciodată alegerile la Slobozia. Independent are un scenariu interesant, care validează această performanță tristă pentru județ.

Laudă-mă, gură! La sfîrșitul lunii septembrie, începutul lunii octombrie, PSD a mimat democrația internă. Adică și-a revalidat președinții, candidați unici prin filialele municipale și județene. Cu fiecare dintre aceste prilejuri, liderii de prima mînă sau șeptarii cu pretenții au declarat public că nu au pierdut niciodată alegerile la Slobozia. Trist, dar adevărat... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 14:10 (7965 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Ionașcu, arbitrul alegerilor locale din 2016

Cuiul lui Pepelea la Slobozia

Ionașcu, arbitrul alegerilor locale din 2016

La insistențele opiniei publice interesate, Independent propune în această săptămînă unul dintre cele mai futuriste scenarii politice din cîte s-au scris pentru Slobozia. Și pentru că realitatea întrece deseori imaginația, nu este exclus ca, într-o bună zi, alegătorii să descopere că am avut, din nou, dreptate! Nu-i așa că e senzațional?! Vorba unui clasic în viață: «Țineți aproape, că alegerile ne bat la ușă!».

Ionașcu! Pe lista PNL?
În urmă cu 3 luni, președintele PNL Ialomița, Ioan Martin, anunța organizarea unor sondaje... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 13:50 (6190 vizualizări - 12 comentarii)

POLITICĂ

Războiul politic pentru Slobozia a început

Fumigenele electorale ale PNL Ialomița

Războiul politic pentru Slobozia a început

Slobozia reprezintă una dintre mizele principale ale alegerilor locale din 2016. Deși ruinată financiar, capitala județului Ialomița reprezintă un trofeu pe care fiecare partid politic local și-l dorește în panoplia sa. Din păcate, niciunul dintre aceste partide, nici măcar PSD, nu are un vînător, pardon, un candidat suficient de carismatic pentru a obține acest trofeu. Pentru a compensa acest handicap, PNL lansează pe piață candidaților locali, sub paravanul unei competiții interne, cîteva nume. Dintre cei nominalizați, susține conducerea partidului, cel care va fi cel mai bine plasat în sondaje va fi confirmat oficial în funcție la 1 august 2015.

Un context politic penal... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 19:35 (8623 vizualizări - 7 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Apă cu presiuni scăzute la Fierbinți-Târg

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Garofiței, din localitatea Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită să reducă presiunea ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 14:05
(6608 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament avariat de pe strada Zambilei din orașul Țăndărei, RAJA SA Constanța a fost  nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 31 august ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 13:45
(2366 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

O bombă de aviație, care cântărea 50 kg, a fost descoperită duminică, 30 august a.c., pe malul râului Ialomița, în zona localității Cosâmbești. Elementul de muniție a fost descoperit de un localnic, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2020, 19:30
(5394 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 945 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 945, cu un caz mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 August 2020, 16:05
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Infractor identificat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea autorului unor fapte de «lipsire de libertate» și «lovire», pe raza localității Ion Roată. Este vorba despre un bărbat, de 53 de ani, din București, pe numele ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:55
(2085 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice, pe raza localității Mărculești. În urma testării cu aparatul Drager a rezultat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:50
(4745 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 944 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 944, cu 10 mai multe față de ziua de joi, 27 august ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 16:05
(3612 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Adolescent de 17 ani, depistat la volan

Miercuri, 26 august a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe raza comunei Borănești. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:20
(3008 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Prinși după ce au furat porumb

Doi bărbați au fost prinși în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce transportau cu o căruță peste 300 kg de porumb, sustras de pe un teren agricol din apropierea localității Gârbovi. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:15
(2585 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 934 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 934, cu 8 mai multe față de ziua de miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 16:10
(2486 vizualizări - 0 comentarii)


Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță sanitară pentru elevi și cadre didactice reprezintă o prioritate pentru toți factorii decizionali. «Viceprimarul Gabriel Mușat și directorul economic, Adrian Trifan, s-au așezat la masa dezbaterilor joi, 27 august 2020, cu directorii unităților de învățământ pentru a stabili necesarul de materiale, să identifice resursele financiare și procedurile de achiziție a produselor de igienă și protecție» ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 15:55
(4171 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în iulie 2020

La sfârșitul lunii iulie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4351 șomeri (din care 2049 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 14:05
(2364 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER
INTERNATIONAL SA-P.L. URZICENI

ANGAJEAZĂ PERSONAL
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre
cei mai mari angajatori din Urziceni
și angajăm următoarele
categorii de personal

-Electrician
-Stivuitorist
-Manipulant
-Muncitor necalificat

Oferim
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal
la poarta societății din
localitatea Urziceni, DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
-RESURSE UMANE

27 August 2020, 13:10


Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 13,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la ieșirea din Fetești spre Autostrada A2. Astfel, un camion încărcat cu baloți de lucernă s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:50
(4304 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la un magazin de piese auto din localitatea Movilița. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:45
(2430 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, reținut pentru furt de porumb

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat și reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Astfel, la data de 23 august ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:25
(4464 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat marți, 25 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:20
(2152 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Miercuri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 s-a menținut la 926 cazuri de COVID-19, nefiind înregistrate ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 16:05
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 278 de controale, amenzi de 421300 de lei

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, în perioada 15.06-24.08.2020 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 15:40
(1663 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 926 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât luni ...[citește_toată_știrea]

25 August 2020, 16:10
(2771 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Ograda care și-ar fi bătut tatăl

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 45 de ani, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, sâmbătă, 22 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:35
(6684 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 288000 de lei, 29 de permise reținute

În perioada 21-23 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:25
(2475 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa pe mai multe străzi din Grecii de Jos

Pentru executarea lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă din Grecii de Jos, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 26 august 2020, în intervalul orar 9,00-15,00 ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 17:55
(4266 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 920 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 24 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 920 cazuri de COVID-19, cu 11 mai multe decât vineri, 21 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 16:05
(3813 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbătescu: Incendiu la o șiră de baloți

În noaptea de duminică spre luni, 23/24 august 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de plante furajere în gospodăria ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:35
(3150 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Țăndărei, Fetești, între Movila și Fetești, Coșereni

Sâmbătă, 22 august 2020, și duminică, 23 august a.c., mai multe incendii de vegetație uscată s-au produs între Țăndărei și Bărăganu, pe marginea DN21, la Coșereni, precum și între localitățile Movila și ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:30
(2389 vizualizări - 0 comentarii)


Pericol de explozie aproape de centrul Sloboziei

Pericol de explozie în zona Parcului E14 din Slobozia. Muncitorii care lucrează la reamenajarea spațiului aflat la intersecția Străzii Episcopiei cu Bulevardul Unirii au scos din pământ, în timpul săpăturilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:50
(3599 vizualizări - 2 comentarii)


Tânără din Slobozia, surprinsă la volan cu un permis falsificat

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistată la volanul unei mașini având documente falsificate. Aceasta a fost trasă pe dreapta pentru un control de rutină și ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:40
(2327 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Reținuți pentru «tâlhărie»

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiști pe raza localității Movilița, în cursul zilei de joi, 20 august a.c., oamenii legii au reușit identificarea și reținerea pentru 24 de ore a doi bărbați de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:30
(3068 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț de animale și autor al unor furturi din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit joi, 20 august a.c., identificarea și reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 18 ani, din localitate, autor a mai multor furturi din locuințe și de animale, comise pe ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:25
(3415 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...