Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Liviu Cazan, lansat în cursa pentru Primăria Urziceni

Liviu Cazan, lansat în cursa pentru Primăria Urziceni

Marți, 26 aprilie 2016, la orele 9,00, competiția electorală pentru conducerea administrativă a municipiului Urziceni a fost deschisă oficial de către Organizația PSD. Liviu Cazan, președintele PSD Urziceni, însoțit de membri consacrați ai partidului și actuali aleși în forul decizional local, respectiv Ion Dumitrescu, Ciprian Rădulescu, Sorin Ștefan, Gheorghe Cană și Ionel Anca, au depus la Biroul Electoral de Circumscripție nr. 3 Urziceni candidaturile pentru funcția de primar și pentru mandatele de consilieri. Listele de susținători pentru candidaturile propuse de PSD Urziceni au însumat 1200 de semnături la primar, respectiv 1400 în cazul consilierilor locali.
Ulterior încheierii formalităților... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2016, 12:10 (6299 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Electoratul rural decide președintele județului

«Alfa și Omega» alegerilor locale din Ialomița

Electoratul rural decide președintele județului

Gheorghe Tinel, copreședintele PNL Ialomița a depus marți, 26 aprilie 2016, lista de candidați a filialei pentru Consiliul Județean Ialomița. Dincolo de eveniment în sine, acest moment poate fi considerat începutul și sfîrșitul alegerilor locale în Ialomița. Independent vă oferă o posibilă explicație pentru această afirmație. Și, din păcate pentru unii, votul din 5 iunie 2016 o va valida oficial.

Tinel patentează metoda lui Gheorghe Savu
Marți, 26 aprilie 2016, la 10,30, Gheorghe Tinel a depus la Biroul Electoral Județean lista de candidați pentru alegerile din 5 iunie. Potrivit... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 18:15 (48870 vizualizări - 107 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Adrian Mocioniu și Victor Moraru, capetele de afiș ale social-democrației

Candidații PSD, primii de 26 de ani

Adrian Mocioniu și Victor Moraru, capetele de afiș ale social-democrației

Vineri, 22 aprilie, la orele 11,30 și luni, 25 aprilie, la orele 10,00, Adrian Mocioniu și Victor Moraru și-au depus dosarele de candidat. Încrezători în șansele lor, cei doi au declarat că sînt pregătiți pentru o campanie «civilizată și constructivă», care demonstrează dorința de reformă a filialei și capacitatea acestora de a răspunde provocărilor administrative cu care Ialomița se va confrunta în următorii 4 ani.

Totul pentru social-democrație, totul pentru victorie
După o precampanie lungă și atent orchestrată, principalii candidați lansați în cursa electorală de către PS... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 15:40 (11628 vizualizări - 17 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Inflație de candidați la Slobozia Inflație de candidați la Slobozia

Inflație de candidați la Slobozia

La fel ca la alegerile trecute, Slobozia se confruntă cu o invazie de candidați pentru fotoliul de primar în viitorul ciclu administrativ. Alături de capetele de afiș, Mocioniu și Martin, în cursa din 5 iunie 2016 au fost lansați mai mulți «iepuri» electorali al căror singur scop este acela de «a «rupe voturi», înclinînd astfel balanța într-o direcție sau alta. Vă propunem o scurtă trecere în revistă a acestora.

Stînga și Dreapta, «cot la cot»
Intrați demult în campanie, Ioan Martin (PNL) și Adrian Mocioniu (PSD) luptă «cot la cot» pentru a atrage atenția electoratului slobozean... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 12:40 (7617 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Cristina Pocora candidează la Sectorul 3

Cristina Pocora candidează la Sectorul 3

Deputatul ialomițean Cristina Ancuța Pocora a decis să candideze pentru Primăria Sectorului 3 București. Anunțul a fost făcut la sfîrșitul săptămînii precedente. Pe perioada mandatului ei de parlamentar ialomițean, deputatul Cristina Ancuța Pocora a avut 53 de inițiative legislative...

Gambitul damei Cristina Ancuța Pocora, deputat de Ialomița în colegiul 1 Fetești-Țăndărei a acceptat să candideze din partea PNL pentru funcția de primar al Sectorului 3 București. Decizia a fost confirmată oficial joi, 21 aprilie, printr-o scrisoare deschisă adresată ialomițenilor. «Conducerea centrală... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 11:10 (5687 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Dr Vasile Olaru candidează pentru PI

Dr Vasile Olaru candidează pentru PI

Joi, 21 aprilie, Partidul Ialomițenilor a anunțat oficial candidatura doctorului Vasile Olaru pentru funcția de primar al municipiului Slobozia. Vasile Olaru, fost director al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost, pînă nu demult, unul dintre activiștii politici reprezentativi din cadrul PSD Ialomița.

Reconversie «profesională» Repudiat de aproape 2 ani de colegii de partid, doctorul Vasile Olaru a trecut cu arme și bagaje la nou-înființatul Partid al Ialomițenilor. Joi, 21 aprilie, în cadrul unei conferințe de presă, conducerea filialei a anunțat oficial că susține candidatura... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 10:25 (6718 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

La alegerile din 5 iunie 2016 sunt așteptați la vot 232659 de alegători ialomițeni

La alegerile din 5 iunie 2016 sînt așteptați la vot 232659 de alegători ialomițeni

Numărul total de cetățeni cu drept de vot din România înscriși în Registrul electoral la data de 5 aprilie 2016 este de 18267658, cu 7451 mai puțini față de ultima informare publică realizată de Autoritatea Electorală Permanentă (AEP) pe această temă, în data de 2 martie 2016, cînd erau înregistrați 18275109 alegători. Conform datelor statistice făcute publice de Autoritatea Electorală Permanentă, la nivelul județului Ialomița există 232659 de alegători cu drept de vot.

Bătălia pentru voturi Alegerile locale din 5 iunie 2016 aliniază la start o ofertă electorală mai variată decît alegerile... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2016, 18:10 (7705 vizualizări - 8 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița are 67 de birouri electorale funcționale

Biroul Electoral Județean lucrează!

Ialomița are 67 de birouri electorale funcționale

Biroul Electoral Județean Ialomița funcționează, începînd cu această săptămînă, la întreaga capacitate. La sfîrșitul săptămînii precedente, BEJ a fost completat cu reprezentanții partidelor politice, ai alianțelor politice precum și cu cei ai reprezentanților minorităților politice care au grup parlamentar propriu. «În acest moment funcționăm la întreaga capacitate, conform legii...» ne-a declarat purtătorul de cuvînt al BEJ, Daniel Orlando Țigău.

BEJ e funcțional Biroul Electoral Județean Ialomița este complet și funcționează la întreaga capacitate. Vineri, 15 aprilie 2016, în cadrul... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2016, 14:10 (5172 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarii ialomițeni se leapădă de lideri

Primarii ialomițeni se leapădă de lideri

Vă mai aduceți aminte moda de la alegerile trecute? Ciupercă pe bannerele stradale alături de primarul în funcție. Tăriceanu pozîndu-se cu primarul Catrinoiu de Fetești... Ponta cu toată lumea... Ei bine, pe lîngă faptul că nu mai e legal, primarii și candidații de anul acesta se leapădă oficial și neoficial de liderii locali și județeni, îmbrățișînd public ideea că «politica se face individual». Independent a decis săptămîna asta să ridice puțin preșul de la ușa partidelor, să vedem ce mizerii ascund liderii de electoratul fidel...

Liderul Moraru sau «locomotiva egoistă»
Arma... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 16:05 (7578 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Nu sunt un demagog! Pot spune doar ceea ce cred!»

Vlad Costea, candidat independent pentru Slobozia

«Nu sînt un demagog! Pot spune doar ceea ce cred!»

Vlad Costea are cu un an mai mult decît vîrsta legală pentru a candida. Ideea i-a venit însă în urmă cu un an, cînd nu avea acest drept. Acum dă curs deciziei luate atunci. Este politolog de profesie «atunci cînd nu are profesorii în preajmă», a strîns 200 de semnături și crede că poate oferi slobozenilor un program electoral care să justifice votul acestora în favoarea sa, pe 5 iunie 2016...

Un primar ideal Vlad Costea este masterand în Politică Comparată (program cu predare în Limba Engleză) la Facultatea de Științe Politice a Universității București. Are 24 de ani și a revenit în... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2016, 18:40 (14111 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

ALDE Ialomița «reșapează» candidați pentru primării

ALDE Ialomița «reșapează» candidați pentru primării

În vreme ce PSD și PNL își trag pe rînd preșul de sub picioare, ALDE Ialomița face figurație politică cum poate. După ce la începutul lunii februarie a anunțat că este singurul partid de Opoziție al țării, acum se află în plină campanie de «reșapat» primari. Primii pe listă au fost Valerică Herea (Bărcănești) și Petru Aelenei (Borănești), iar la sfîrșitul săptămînii trecute a anunțat cu mîndrie achiziționarea unui candidat «reșapat», dar «de import», respectiv pe Ionel Gae, avocat de Hîrșova trecut prin PSD și PUNR. Asta ca să nu-l mai pomenim pe colonelul Nicolae Parepa, ex-comandant al Jandarmeriei ialomițene, anunțat drept «prima variantă de candidat pentru Urziceni»...

Alde ALDE... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 10:35 (10522 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița vrea 50% din voturile electoratului

A început campania electorală

PSD Ialomița vrea 50% din voturile electoratului

Sîmbătă, 12 martie 2016, la Amara, în sala Viena a hotelului Ialomița, Organizația locală a PSD și-a lansat oficial candidații pentru alegerile locale din 5 iunie. Vedeta întîlnirii a fost candidatul pentru fotoliul de primar al orașului Slobozia, Adrian Mocioniu. Președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, a declarat că la acest moment filiala este pregătită pentru a susține echipa de primari propusă și a apreciat că aceștia sînt motivați pentru a obține un scor electoral foarte bun în Ialomița. Lista propusă de PSD nominalizează 60 de candidați, singurele localități în care situația se află în acest moment «în evaluare» fiind localitățile Bucu, Bărbulești, Făcăeni, Sărățeni, Țăndărei și Movilița... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2016, 15:25 (42548 vizualizări - 80 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Gheorghe Stroe, primarul Ciochinei

«Administrația se poate face și altfel!»

Ciochina are 3200 de locuitori, 4 sate și 26 de kilometri de drumuri comunale. «Prea mult pentru o localitate rurală...» ar spune cei mai mulți dintre edilii locali. Primarul Gheorghe Stroe nu este de acord. La mai puțin de 4 luni de ziua alegerilor, acesta crede că și-a făcut datoria față de comunitate și că a reușit ceea ce administrația anterioară nici măcar nu a visat. Aflat la primul mandat, edilul local a ales să facă o altfel de administrație, fără ajutoare sociale, fără cheltuieli inutile și, mai ales, bazată pe respectarea legii. «Am ridicat oamenii din genunchi și i-am învățat să stea pe picioarele lor...» spune el.

O altfel de administrație... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 14:20 (8013 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ioan Martin vrea controlul Consiliului Local Slobozia

Ioan Martin vrea controlul Consiliului Local Slobozia

Candidatul PNL la funcția de primar al municipiului Slobozia în 2016 dorește să cîștige 12 mandate în cadrul viitorului Consiliu Local. Joi, 3 martie 2016, acesta a nominalizat trei candidați noi în echipa de consilieri cu care se va prezenta la alegerile locale. Ioan Martin susține că, în cazul în care va fi votat alături de echipa pe care o propune, va rezolva principalele probleme ale orașului în numai 2 ani!

12 apostoli PNL pentru Consiliul Local Slobozia
Joi, 3 martie 2016, la sediul PNL Ialomița, candidatul Ioan Martin, a susținut o conferință de presă în care a propus trei... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 09:15 (8899 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Politica de Bărăgan și primarii de vânzare

Politica de Bărăgan și primarii de vînzare

La nici 3 luni pînă la debutul campaniei locale, politica ialomițeană a dat în fiert. Tonul la cîntec l-au dat anul trecut cîțiva primari și o ciurdă de consilieri locali. Anul acesta însă, jupînii filialelor locale au ieșit la vînătoare de mistreți. Mistreți administrativi, evident, că altceva nici nu se poate vîna prin primăriile ialomițene. Deputatul Gheorghe Tinel conduce detașat în clasament, el fiind doctor în «recreare turistică» și vînător pasionat. Dar nici PSD nu se lasă și, eficient, cumpără primarii la legătură, ca pe pătrunjel...

Politică de Bărăgan
La începutul de... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2016, 16:55 (10487 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Condamnați la mediocritate

Bătălia pentru Consiliul Local Slobozia

Zarurile pentru Slobozia au fost aruncate! Că va fi «Stoica și asociații» ori «Martin&Comp» pentru slobozeni va fi totuna. Dar nu totuna ar fi dacă în viitorul consiliu local, ca în toate consiliile locale din județ, ar fi aleși oameni verticali, integri, profesioniști, iar nu yesmenii de pînă acum. Din păcate, și la acest capitol, Slobozia e condamnată.

Considerațiuni pe o temă dată
În ultimii 12 ani, calitatea profesională și morală consilierilor locali slobozeni a scăzut dramatic. O dată cu «zacuscăresele» propulsate de Maria Petre (da, e adevărat, consilierii-femeie aduse... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2016, 17:20 (6327 vizualizări - 10 comentarii)

POLITICĂ

Un voluntar politic pentru locul mortului

Pavel, nu uita, Slobozia nu-i a ta!

Un voluntar politic pentru locul mortului

Indiferent de partid, alegerea unui viitor candidat pentru Slobozia a devenit o problemă greu de gestionat. Cu un oraș falimentar din cauza gropii din centru și un Stoica cercetat penal pentru că a semnat ca primarul crezînd că Slobozia e moștenirea PSD, nimeni nu se mai înghesuie să-și revendice tichia de mărgăritar a județului. Și totuși... Cineva trebuie să stea pe locul mortului!

A candida sau a nu candida?!
Aceasta-i întrebarea pe care o auzim mai în fiecare zi cînd vine vorba despre alegerile din 2016 la Slobozia. Iar dacă răspunsul e evident (în fond, cîinele nu pleacă... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 10:05 (8214 vizualizări - 13 comentarii)

POLITICĂ

Stânga «dirijează» alegerile la Slobozia

Stînga «dirijează» alegerile la Slobozia

Liderii PSD se laudă public că n-au pierdut niciodată alegerile la Slobozia. Independent are un scenariu interesant, care validează această performanță tristă pentru județ.

Laudă-mă, gură! La sfîrșitul lunii septembrie, începutul lunii octombrie, PSD a mimat democrația internă. Adică și-a revalidat președinții, candidați unici prin filialele municipale și județene. Cu fiecare dintre aceste prilejuri, liderii de prima mînă sau șeptarii cu pretenții au declarat public că nu au pierdut niciodată alegerile la Slobozia. Trist, dar adevărat... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 14:10 (7966 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Ionașcu, arbitrul alegerilor locale din 2016

Cuiul lui Pepelea la Slobozia

Ionașcu, arbitrul alegerilor locale din 2016

La insistențele opiniei publice interesate, Independent propune în această săptămînă unul dintre cele mai futuriste scenarii politice din cîte s-au scris pentru Slobozia. Și pentru că realitatea întrece deseori imaginația, nu este exclus ca, într-o bună zi, alegătorii să descopere că am avut, din nou, dreptate! Nu-i așa că e senzațional?! Vorba unui clasic în viață: «Țineți aproape, că alegerile ne bat la ușă!».

Ionașcu! Pe lista PNL?
În urmă cu 3 luni, președintele PNL Ialomița, Ioan Martin, anunța organizarea unor sondaje... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 13:50 (6190 vizualizări - 12 comentarii)

POLITICĂ

Războiul politic pentru Slobozia a început

Fumigenele electorale ale PNL Ialomița

Războiul politic pentru Slobozia a început

Slobozia reprezintă una dintre mizele principale ale alegerilor locale din 2016. Deși ruinată financiar, capitala județului Ialomița reprezintă un trofeu pe care fiecare partid politic local și-l dorește în panoplia sa. Din păcate, niciunul dintre aceste partide, nici măcar PSD, nu are un vînător, pardon, un candidat suficient de carismatic pentru a obține acest trofeu. Pentru a compensa acest handicap, PNL lansează pe piață candidaților locali, sub paravanul unei competiții interne, cîteva nume. Dintre cei nominalizați, susține conducerea partidului, cel care va fi cel mai bine plasat în sondaje va fi confirmat oficial în funcție la 1 august 2015.

Un context politic penal... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 19:35 (8624 vizualizări - 7 comentarii)

28 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Oranizate, împreună cu procurorii DIICOT Ialomița, au solicitat instanței arestarea preventivă a unui tânăr, de 36 de ani, din Cernavodă, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:25
(3049 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: A dispărut fără urmă

Grindu: A dispărut fără urmă

Polițiștii ialomițeni caută un bărbat, de 58 de ani, din localitatea Grindu, care a dispărut de la domiciliu. Marți, 9 iunie 2020, acesta a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit. Rudele au ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:10
(3261 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Munca la negru», sancționată cu 170 mii de lei

Inspectorii ITM Ialomița a desfășurat, în perioada 18-25 mai 2020, un control privind «munca la negru», pe raza întregului județ. Dintre cei 38 de agenți economici verificați, 4 dintre aceștia nu aveau ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:40
(2253 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani din Fetești a ajuns la spital după ce a fost călcat de o mașină. Joi, 11 iunie 2020, minorul a traversat strada prin loc nepermis, fiind lovit de automobilul condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:15
(3018 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bărbat din Ilfov, arestat pentru infracțiuni la regimul rutier

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unui bărbat, de 49 de ani, din județul Ilfov, pe numele căruia Judecătoria Buftea a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:50
(3601 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Cercetați penal pentru infracțiuni pisciole

Polițiștii din Giurgeni au descoperit pe malul Dunării un vagon în care se aflau mai multe elemente folosite la pescuit, precum și o cantitate de 20 kg de pește, speciile plătică, novac, scrumbie, caras ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:40
(2684 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli descoperite de inspectorii ITM Ialomița

În ultimele săptămâni, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat o acțiune privind modul în care se asigură protecția muncii în cadrul firmelor care desfășoară activitate în ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:20
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 399 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri,12 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 399 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:05
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezomanii, depistați de radarul cu unde laser

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune pe linia combaterii nerespectării regimului legal de viteză pe DN2, în vederea reducerii riscului rutier. Au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 15:10
(1864 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grindu, arestat pentru «conducere fără permis»

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:45
(2576 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie din Ograda a înșelat vânzătoarea unui magazin din Slobozia

Polițiștii ialomițeni au identificat o femeie, din Ograda, bănuită de o faptă de «înșelăciune» la un magazin alimentar de pe raza municipiului Slobozia. Ar fi înșelat o vânzătoare căreia i-a luat și banii ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:40
(7249 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat de un autoturism

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în care un autoturism a acroșat un biciclist. La locul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:20
(2359 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Razie de amploare și percheziții

Urziceni: Razie de amploare și percheziții

26 de percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de miercuri pe raza municipiului Urziceni și a comunelor învecinate, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 19:10
(2543 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșirea din Urziceni

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2, la ieșirea din municipiul Urziceni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:30
(3662 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Polițiștii din Călărași efectuează 17 percheziții domiciliare, în 7 județe, la locuințele unor persoane bănuite de contrabandă cu țigări la bordul navelor care tranzitează fluviul Dunărea. Astfel ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:15
(3740 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Sediul unui depozit de lacuri și vopseluri, amplasat în Slobozia, a fost cuprins de flăcări. Incendiul a izbucnit luni, 8 iunie 2020, într-un spațiu în care erau depozitate butoaie goale din tablă și plastic ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:10
(4090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Traian: Cercetat penal pentru că și-a lovit mama

Un bărbat de 38 de ani din localitatea Traian s-a ales cu un dosar penal pentru că și-a lovit mama. Incidentul s-a petrecut duminică, 7 iunie 2020. Femeia a sunat la 112, iar polițiștii au emis pe numele ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:05
(2377 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Suspecți de «furt calificat», în vizorul polițiștilor

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 32 de ani, au intrat în atenția polițiștilor din Grivița după ce au fost prinși în flagrant transportând trei baloți de paie, pe care i-au sustras dintr-o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:55
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Panou electric cuprins de flăcări

Panoul electric al unei locuințe din comuna Movilița a luat foc în după amiaza zilei luni, 8 iunie 2020. Pompierii militari au localizat imediat incendiul, reușind să îl lichideze după mai bine de o oră ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:50
(2992 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mini-vacanță de Rusalii cu dosare penale

Mini-vacanța de Rusalii s-a terminat la Poliție pentru cinci conducători auto. Aceștia au fost identificați în trafic de polițiști conducând în stare de ebrietate. Cea mai mare alcoolemie în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:45
(2707 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vegetație uscată în flăcări

Pompierii ialomițeni au intervenit pe raza localităților Traian, Țăndărei și Fetești pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată. Flăcările au cuprins o suprafață de 4 hectare de teren. Cauza tuturor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:40
(2528 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jucării și haine vândute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților în domeniul comercializării produselor contrafăcute pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:25
(2043 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț privind admiterea în instituțiile de învățământ ale Ministerului Apărării Naționale care pregătesc personal pentru nevoile Ministerului Afacerilor Interne-sesiunea 2020

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru participarea la concursurile de admitere ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:20
(4333 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 9 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 410 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:05
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 396 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 8 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 396 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2020, 16:15
(3419 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Două tinere de 17 ani, din localitatea Coșereni, au ajuns în noaptea de sâmbătă spre duminică, 6/7 iunie 2020, la unități medicale din Slobozia și București, fiind victime ale unui accident rutier. Fetele ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2020, 12:00
(3086 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Razie în Cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni, alături de Gruparea Mobilă de Jandarmi Constanța, au efectuat vineri, 5 iunie 2020, o razie de amploare în Cartierul Vlașca din municipiul Fetești. Acțiunea a vizat prevenirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:10
(2768 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,04%-șomajul în aprilie 2020

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în luna aprilie 2020, rata șomajului înregistrată în județul Ialomița a fost de 4,04%. Astfel, în evidențele instituției, la data respectivă ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:05
(3434 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 391 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 5 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 391 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 16:05
(2735 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Focuri de armă trase de polițiști pentru a opri un șofer băut

Miercuri, 3 iunie 2020, un tânăr de 25 de ani, din Făcăeni, care ar fi trebuit să fie izolat la domiciliu, a fost depistat la volanul unei mașini în stare de ebrietate și fără a avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:40
(4903 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...