Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Liviu Cazan, lansat în cursa pentru Primăria Urziceni

Liviu Cazan, lansat în cursa pentru Primăria Urziceni

Marți, 26 aprilie 2016, la orele 9,00, competiția electorală pentru conducerea administrativă a municipiului Urziceni a fost deschisă oficial de către Organizația PSD. Liviu Cazan, președintele PSD Urziceni, însoțit de membri consacrați ai partidului și actuali aleși în forul decizional local, respectiv Ion Dumitrescu, Ciprian Rădulescu, Sorin Ștefan, Gheorghe Cană și Ionel Anca, au depus la Biroul Electoral de Circumscripție nr. 3 Urziceni candidaturile pentru funcția de primar și pentru mandatele de consilieri. Listele de susținători pentru candidaturile propuse de PSD Urziceni au însumat 1200 de semnături la primar, respectiv 1400 în cazul consilierilor locali.
Ulterior încheierii formalităților... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2016, 12:10 (6299 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Electoratul rural decide președintele județului

«Alfa și Omega» alegerilor locale din Ialomița

Electoratul rural decide președintele județului

Gheorghe Tinel, copreședintele PNL Ialomița a depus marți, 26 aprilie 2016, lista de candidați a filialei pentru Consiliul Județean Ialomița. Dincolo de eveniment în sine, acest moment poate fi considerat începutul și sfîrșitul alegerilor locale în Ialomița. Independent vă oferă o posibilă explicație pentru această afirmație. Și, din păcate pentru unii, votul din 5 iunie 2016 o va valida oficial.

Tinel patentează metoda lui Gheorghe Savu
Marți, 26 aprilie 2016, la 10,30, Gheorghe Tinel a depus la Biroul Electoral Județean lista de candidați pentru alegerile din 5 iunie. Potrivit... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 18:15 (48877 vizualizări - 107 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Adrian Mocioniu și Victor Moraru, capetele de afiș ale social-democrației

Candidații PSD, primii de 26 de ani

Adrian Mocioniu și Victor Moraru, capetele de afiș ale social-democrației

Vineri, 22 aprilie, la orele 11,30 și luni, 25 aprilie, la orele 10,00, Adrian Mocioniu și Victor Moraru și-au depus dosarele de candidat. Încrezători în șansele lor, cei doi au declarat că sînt pregătiți pentru o campanie «civilizată și constructivă», care demonstrează dorința de reformă a filialei și capacitatea acestora de a răspunde provocărilor administrative cu care Ialomița se va confrunta în următorii 4 ani.

Totul pentru social-democrație, totul pentru victorie
După o precampanie lungă și atent orchestrată, principalii candidați lansați în cursa electorală de către PS... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 15:40 (11628 vizualizări - 17 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Inflație de candidați la Slobozia Inflație de candidați la Slobozia

Inflație de candidați la Slobozia

La fel ca la alegerile trecute, Slobozia se confruntă cu o invazie de candidați pentru fotoliul de primar în viitorul ciclu administrativ. Alături de capetele de afiș, Mocioniu și Martin, în cursa din 5 iunie 2016 au fost lansați mai mulți «iepuri» electorali al căror singur scop este acela de «a «rupe voturi», înclinînd astfel balanța într-o direcție sau alta. Vă propunem o scurtă trecere în revistă a acestora.

Stînga și Dreapta, «cot la cot»
Intrați demult în campanie, Ioan Martin (PNL) și Adrian Mocioniu (PSD) luptă «cot la cot» pentru a atrage atenția electoratului slobozean... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 12:40 (7617 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Cristina Pocora candidează la Sectorul 3

Cristina Pocora candidează la Sectorul 3

Deputatul ialomițean Cristina Ancuța Pocora a decis să candideze pentru Primăria Sectorului 3 București. Anunțul a fost făcut la sfîrșitul săptămînii precedente. Pe perioada mandatului ei de parlamentar ialomițean, deputatul Cristina Ancuța Pocora a avut 53 de inițiative legislative...

Gambitul damei Cristina Ancuța Pocora, deputat de Ialomița în colegiul 1 Fetești-Țăndărei a acceptat să candideze din partea PNL pentru funcția de primar al Sectorului 3 București. Decizia a fost confirmată oficial joi, 21 aprilie, printr-o scrisoare deschisă adresată ialomițenilor. «Conducerea centrală... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 11:10 (5688 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Dr Vasile Olaru candidează pentru PI

Dr Vasile Olaru candidează pentru PI

Joi, 21 aprilie, Partidul Ialomițenilor a anunțat oficial candidatura doctorului Vasile Olaru pentru funcția de primar al municipiului Slobozia. Vasile Olaru, fost director al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost, pînă nu demult, unul dintre activiștii politici reprezentativi din cadrul PSD Ialomița.

Reconversie «profesională» Repudiat de aproape 2 ani de colegii de partid, doctorul Vasile Olaru a trecut cu arme și bagaje la nou-înființatul Partid al Ialomițenilor. Joi, 21 aprilie, în cadrul unei conferințe de presă, conducerea filialei a anunțat oficial că susține candidatura... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 10:25 (6718 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

La alegerile din 5 iunie 2016 sunt așteptați la vot 232659 de alegători ialomițeni

La alegerile din 5 iunie 2016 sînt așteptați la vot 232659 de alegători ialomițeni

Numărul total de cetățeni cu drept de vot din România înscriși în Registrul electoral la data de 5 aprilie 2016 este de 18267658, cu 7451 mai puțini față de ultima informare publică realizată de Autoritatea Electorală Permanentă (AEP) pe această temă, în data de 2 martie 2016, cînd erau înregistrați 18275109 alegători. Conform datelor statistice făcute publice de Autoritatea Electorală Permanentă, la nivelul județului Ialomița există 232659 de alegători cu drept de vot.

Bătălia pentru voturi Alegerile locale din 5 iunie 2016 aliniază la start o ofertă electorală mai variată decît alegerile... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2016, 18:10 (7705 vizualizări - 8 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița are 67 de birouri electorale funcționale

Biroul Electoral Județean lucrează!

Ialomița are 67 de birouri electorale funcționale

Biroul Electoral Județean Ialomița funcționează, începînd cu această săptămînă, la întreaga capacitate. La sfîrșitul săptămînii precedente, BEJ a fost completat cu reprezentanții partidelor politice, ai alianțelor politice precum și cu cei ai reprezentanților minorităților politice care au grup parlamentar propriu. «În acest moment funcționăm la întreaga capacitate, conform legii...» ne-a declarat purtătorul de cuvînt al BEJ, Daniel Orlando Țigău.

BEJ e funcțional Biroul Electoral Județean Ialomița este complet și funcționează la întreaga capacitate. Vineri, 15 aprilie 2016, în cadrul... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2016, 14:10 (5172 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarii ialomițeni se leapădă de lideri

Primarii ialomițeni se leapădă de lideri

Vă mai aduceți aminte moda de la alegerile trecute? Ciupercă pe bannerele stradale alături de primarul în funcție. Tăriceanu pozîndu-se cu primarul Catrinoiu de Fetești... Ponta cu toată lumea... Ei bine, pe lîngă faptul că nu mai e legal, primarii și candidații de anul acesta se leapădă oficial și neoficial de liderii locali și județeni, îmbrățișînd public ideea că «politica se face individual». Independent a decis săptămîna asta să ridice puțin preșul de la ușa partidelor, să vedem ce mizerii ascund liderii de electoratul fidel...

Liderul Moraru sau «locomotiva egoistă»
Arma... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 16:05 (7578 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Nu sunt un demagog! Pot spune doar ceea ce cred!»

Vlad Costea, candidat independent pentru Slobozia

«Nu sînt un demagog! Pot spune doar ceea ce cred!»

Vlad Costea are cu un an mai mult decît vîrsta legală pentru a candida. Ideea i-a venit însă în urmă cu un an, cînd nu avea acest drept. Acum dă curs deciziei luate atunci. Este politolog de profesie «atunci cînd nu are profesorii în preajmă», a strîns 200 de semnături și crede că poate oferi slobozenilor un program electoral care să justifice votul acestora în favoarea sa, pe 5 iunie 2016...

Un primar ideal Vlad Costea este masterand în Politică Comparată (program cu predare în Limba Engleză) la Facultatea de Științe Politice a Universității București. Are 24 de ani și a revenit în... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2016, 18:40 (14111 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

ALDE Ialomița «reșapează» candidați pentru primării

ALDE Ialomița «reșapează» candidați pentru primării

În vreme ce PSD și PNL își trag pe rînd preșul de sub picioare, ALDE Ialomița face figurație politică cum poate. După ce la începutul lunii februarie a anunțat că este singurul partid de Opoziție al țării, acum se află în plină campanie de «reșapat» primari. Primii pe listă au fost Valerică Herea (Bărcănești) și Petru Aelenei (Borănești), iar la sfîrșitul săptămînii trecute a anunțat cu mîndrie achiziționarea unui candidat «reșapat», dar «de import», respectiv pe Ionel Gae, avocat de Hîrșova trecut prin PSD și PUNR. Asta ca să nu-l mai pomenim pe colonelul Nicolae Parepa, ex-comandant al Jandarmeriei ialomițene, anunțat drept «prima variantă de candidat pentru Urziceni»...

Alde ALDE... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 10:35 (10522 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița vrea 50% din voturile electoratului

A început campania electorală

PSD Ialomița vrea 50% din voturile electoratului

Sîmbătă, 12 martie 2016, la Amara, în sala Viena a hotelului Ialomița, Organizația locală a PSD și-a lansat oficial candidații pentru alegerile locale din 5 iunie. Vedeta întîlnirii a fost candidatul pentru fotoliul de primar al orașului Slobozia, Adrian Mocioniu. Președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, a declarat că la acest moment filiala este pregătită pentru a susține echipa de primari propusă și a apreciat că aceștia sînt motivați pentru a obține un scor electoral foarte bun în Ialomița. Lista propusă de PSD nominalizează 60 de candidați, singurele localități în care situația se află în acest moment «în evaluare» fiind localitățile Bucu, Bărbulești, Făcăeni, Sărățeni, Țăndărei și Movilița... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2016, 15:25 (42552 vizualizări - 80 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Gheorghe Stroe, primarul Ciochinei

«Administrația se poate face și altfel!»

Ciochina are 3200 de locuitori, 4 sate și 26 de kilometri de drumuri comunale. «Prea mult pentru o localitate rurală...» ar spune cei mai mulți dintre edilii locali. Primarul Gheorghe Stroe nu este de acord. La mai puțin de 4 luni de ziua alegerilor, acesta crede că și-a făcut datoria față de comunitate și că a reușit ceea ce administrația anterioară nici măcar nu a visat. Aflat la primul mandat, edilul local a ales să facă o altfel de administrație, fără ajutoare sociale, fără cheltuieli inutile și, mai ales, bazată pe respectarea legii. «Am ridicat oamenii din genunchi și i-am învățat să stea pe picioarele lor...» spune el.

O altfel de administrație... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 14:20 (8014 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ioan Martin vrea controlul Consiliului Local Slobozia

Ioan Martin vrea controlul Consiliului Local Slobozia

Candidatul PNL la funcția de primar al municipiului Slobozia în 2016 dorește să cîștige 12 mandate în cadrul viitorului Consiliu Local. Joi, 3 martie 2016, acesta a nominalizat trei candidați noi în echipa de consilieri cu care se va prezenta la alegerile locale. Ioan Martin susține că, în cazul în care va fi votat alături de echipa pe care o propune, va rezolva principalele probleme ale orașului în numai 2 ani!

12 apostoli PNL pentru Consiliul Local Slobozia
Joi, 3 martie 2016, la sediul PNL Ialomița, candidatul Ioan Martin, a susținut o conferință de presă în care a propus trei... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 09:15 (8899 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Politica de Bărăgan și primarii de vânzare

Politica de Bărăgan și primarii de vînzare

La nici 3 luni pînă la debutul campaniei locale, politica ialomițeană a dat în fiert. Tonul la cîntec l-au dat anul trecut cîțiva primari și o ciurdă de consilieri locali. Anul acesta însă, jupînii filialelor locale au ieșit la vînătoare de mistreți. Mistreți administrativi, evident, că altceva nici nu se poate vîna prin primăriile ialomițene. Deputatul Gheorghe Tinel conduce detașat în clasament, el fiind doctor în «recreare turistică» și vînător pasionat. Dar nici PSD nu se lasă și, eficient, cumpără primarii la legătură, ca pe pătrunjel...

Politică de Bărăgan
La începutul de... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2016, 16:55 (10487 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Condamnați la mediocritate

Bătălia pentru Consiliul Local Slobozia

Zarurile pentru Slobozia au fost aruncate! Că va fi «Stoica și asociații» ori «Martin&Comp» pentru slobozeni va fi totuna. Dar nu totuna ar fi dacă în viitorul consiliu local, ca în toate consiliile locale din județ, ar fi aleși oameni verticali, integri, profesioniști, iar nu yesmenii de pînă acum. Din păcate, și la acest capitol, Slobozia e condamnată.

Considerațiuni pe o temă dată
În ultimii 12 ani, calitatea profesională și morală consilierilor locali slobozeni a scăzut dramatic. O dată cu «zacuscăresele» propulsate de Maria Petre (da, e adevărat, consilierii-femeie aduse... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2016, 17:20 (6327 vizualizări - 10 comentarii)

POLITICĂ

Un voluntar politic pentru locul mortului

Pavel, nu uita, Slobozia nu-i a ta!

Un voluntar politic pentru locul mortului

Indiferent de partid, alegerea unui viitor candidat pentru Slobozia a devenit o problemă greu de gestionat. Cu un oraș falimentar din cauza gropii din centru și un Stoica cercetat penal pentru că a semnat ca primarul crezînd că Slobozia e moștenirea PSD, nimeni nu se mai înghesuie să-și revendice tichia de mărgăritar a județului. Și totuși... Cineva trebuie să stea pe locul mortului!

A candida sau a nu candida?!
Aceasta-i întrebarea pe care o auzim mai în fiecare zi cînd vine vorba despre alegerile din 2016 la Slobozia. Iar dacă răspunsul e evident (în fond, cîinele nu pleacă... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 10:05 (8214 vizualizări - 13 comentarii)

POLITICĂ

Stânga «dirijează» alegerile la Slobozia

Stînga «dirijează» alegerile la Slobozia

Liderii PSD se laudă public că n-au pierdut niciodată alegerile la Slobozia. Independent are un scenariu interesant, care validează această performanță tristă pentru județ.

Laudă-mă, gură! La sfîrșitul lunii septembrie, începutul lunii octombrie, PSD a mimat democrația internă. Adică și-a revalidat președinții, candidați unici prin filialele municipale și județene. Cu fiecare dintre aceste prilejuri, liderii de prima mînă sau șeptarii cu pretenții au declarat public că nu au pierdut niciodată alegerile la Slobozia. Trist, dar adevărat... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 14:10 (7966 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Ionașcu, arbitrul alegerilor locale din 2016

Cuiul lui Pepelea la Slobozia

Ionașcu, arbitrul alegerilor locale din 2016

La insistențele opiniei publice interesate, Independent propune în această săptămînă unul dintre cele mai futuriste scenarii politice din cîte s-au scris pentru Slobozia. Și pentru că realitatea întrece deseori imaginația, nu este exclus ca, într-o bună zi, alegătorii să descopere că am avut, din nou, dreptate! Nu-i așa că e senzațional?! Vorba unui clasic în viață: «Țineți aproape, că alegerile ne bat la ușă!».

Ionașcu! Pe lista PNL?
În urmă cu 3 luni, președintele PNL Ialomița, Ioan Martin, anunța organizarea unor sondaje... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 13:50 (6190 vizualizări - 12 comentarii)

POLITICĂ

Războiul politic pentru Slobozia a început

Fumigenele electorale ale PNL Ialomița

Războiul politic pentru Slobozia a început

Slobozia reprezintă una dintre mizele principale ale alegerilor locale din 2016. Deși ruinată financiar, capitala județului Ialomița reprezintă un trofeu pe care fiecare partid politic local și-l dorește în panoplia sa. Din păcate, niciunul dintre aceste partide, nici măcar PSD, nu are un vînător, pardon, un candidat suficient de carismatic pentru a obține acest trofeu. Pentru a compensa acest handicap, PNL lansează pe piață candidaților locali, sub paravanul unei competiții interne, cîteva nume. Dintre cei nominalizați, susține conducerea partidului, cel care va fi cel mai bine plasat în sondaje va fi confirmat oficial în funcție la 1 august 2015.

Un context politic penal... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 19:35 (8624 vizualizări - 7 comentarii)

Luni 29 Iun 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Campania «Viața are Prioritate!»

Miercuri, 4 martie a.c., în cadrul Campaniei de prevenire a accidentelor de circulație «Viața are Prioritate!» precum și a programelor de prevenire a criminalității, polițiștii din cadrul Compartimentul ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:25
(3096 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune a polițiștilor

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:20
(2238 vizualizări - 0 comentarii)


Păltinișu: Pieton și motociclist, decedați în urma unui groaznic accident

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 21,30, pe DN2, în interiorul localității Păltinișu, s-a produs un groaznic accident rutier soldat cu decesul a două persoane. În urma verificărilor efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 15:50
(4412 vizualizări - 3 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,52%

La sfârșitul lunii ianuarie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4225  șomeri (din care 1807 femei), rata șomajului fiind de 4,52%, cu 1 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 14:40
(2180 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Băut și fără permis, la volanul unui autoturism furat

În noaptea de marți spre miercuri, 3/4 martie a.c., în jurul orei 3,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat pe raza localității Lilieci un autoturism declarat furat, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:40
(2212 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Grivița

Incendiu la o casă din Grivița

În cursul zilei de marți, 3 martie a.c., în jurul orelor 17,15, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Grivița ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:20
(3256 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: Biciclist băut, rănit după ce a fost acroșat de o mașină

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 15,00, polițiștii slobozeni au intervenit la un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, a reieșit faptul că un bărbat, de 52 de ani ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:10
(2412 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 4 martie 1977-zi dramatică în conștiința românilor

În data de 4 martie 1977, în România s-a produs un cutremur puternic care a avut efecte devastatoare asupra țării. Cu o magnitudine de 7,4 grade pe scara Richter și o durată de circa 56 de secunde, seismul ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:40
(2870 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 91 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 3 martie 2020, 91 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:35
(3417 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 9 permise reținute, amenzi de peste 62 mii de lei

Acțiunile preventive ale polițiștilor ialomițeni pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, desfășurate în ultimele 24 de ore, au condus la aplicarea a peste 160 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:50
(2939 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «furt calificat»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:45
(2339 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Doi bărbați, cercetați penal pentru «braconaj»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Ciocârlia au depistat, pe un fond cinegetic de pe raza comunei Ciocârlia, un autoturism condus de un tânăr, de 22 de ani, din județul Ilfov ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:40
(2289 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Sâmbătă, 29 februarie 2020, la Slobozia s-a desfășurat primul eveniment sportiv de arte marțiale mixte. La concurs au participat 5 cluburi cu peste 10 secții, adunând la start peste 150 sportivi din județele ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 01:10
(4387 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bărcănești și Alexeni

În cursul zilei de sâmbătă, 29 februarie a.c., în jurul orelor 21,30, pompierii ialomițeni au intervenit pentru localizarea și stingerea unui incendiu la o casă din comuna Bărcănești. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:35
(2621 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente, patru răniți

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii slobozeni au intervenit la un accident de circulație produs pe raza municipiul Slobozia, soldat cu rănirea a două persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:30
(2452 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori, beți și fără permise la volan

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au intervenit  la un accident de circulație produs între un autoturism și un moped în localitatea Smirna, soldat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:25
(2867 vizualizări - 1 comentariu)


Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Ca în fiecare an de 1 Martie, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au oferit flori și mărțișoare doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Mai multe echipaje de poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:20
(1864 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 83 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, luni, 2 martie 2020, 83 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 17:25
(2643 vizualizări - 0 comentarii)


Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Duminică, 1 martie 2020, Gabriel Cateliu a fost prezentat oficial drept candidat al Alianței USR PLUS pentru funcția de primar al municipiului Urziceni la Alegerile Locale din iunie 2020. La evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 16:50
(6268 vizualizări - 0 comentarii)


Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman, lider național în retailul materialelor de construcții și al amenajărilor interioare, cu capital 100% românesc, inaugurează vineri, 6 martie 2020, magazinul din Slobozia, ajungând astfel la o rețea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 15:20
(4380 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia Dedeman


Ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, achiziționați de Agenția Națională Antidrog

Anul acesta, Agenția Națională Antidrog (ANA) a achiziționat 144 de perechi de ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, dar și starea de intoxicare cu acestea, ce vor deveni parte ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:35
(4505 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din municipiul Fetești!

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:20
(4938 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Spectacolul aniversar «Din inimă pentru Mama»

Duminică, 1 martie 2020, Protopopiatul Slobozia a organizat, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, ediția a IX-a a spectacolului aniversar «Din inimă pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 12:50
(2589 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 73 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 28 februarie 2020, 73 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 19:20
(5658 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Național al Agriculturii

Prima lună de primăvară debutează la Muzeul Național al Agriculturii cu o expoziție de pictură. Sub denumirea «Armonii de primăvară», artista Cecilia Nițu își va expune pe simezele din cadrul Muzeulului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:40
(2962 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor peste 223 de locuri de muncă. Persoanele interesate pot obține mai multe detalii la sediul instituției din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:25
(2984 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 2-6 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:20
(6823 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Surprins beat la volan, a refuzat recoltarea de sânge

Joi, 27 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Roată au depistat în trafic un bărbat, de 51 de ani, ce conducea un autoturism pe raza localității Broșteni, aflându-se sub influența ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:20
(3381 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Fetești și în localitățile învecinate

Joi, 27 februarie a.c., polițiști ialomițeni au efectuat o razie pe raza municipiului Fetești, dar și a comunelor arondate, pentru prevenirea și combaterea faptelor comise cu violență, a activităților comerciale ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:15
(3994 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 65 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, joi, 26 februarie 2020, 65 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 19:10
(3489 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...