Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Liviu Cazan, lansat în cursa pentru Primăria Urziceni

Liviu Cazan, lansat în cursa pentru Primăria Urziceni

Marți, 26 aprilie 2016, la orele 9,00, competiția electorală pentru conducerea administrativă a municipiului Urziceni a fost deschisă oficial de către Organizația PSD. Liviu Cazan, președintele PSD Urziceni, însoțit de membri consacrați ai partidului și actuali aleși în forul decizional local, respectiv Ion Dumitrescu, Ciprian Rădulescu, Sorin Ștefan, Gheorghe Cană și Ionel Anca, au depus la Biroul Electoral de Circumscripție nr. 3 Urziceni candidaturile pentru funcția de primar și pentru mandatele de consilieri. Listele de susținători pentru candidaturile propuse de PSD Urziceni au însumat 1200 de semnături la primar, respectiv 1400 în cazul consilierilor locali.
Ulterior încheierii formalităților... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2016, 12:10 (6298 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Electoratul rural decide președintele județului

«Alfa și Omega» alegerilor locale din Ialomița

Electoratul rural decide președintele județului

Gheorghe Tinel, copreședintele PNL Ialomița a depus marți, 26 aprilie 2016, lista de candidați a filialei pentru Consiliul Județean Ialomița. Dincolo de eveniment în sine, acest moment poate fi considerat începutul și sfîrșitul alegerilor locale în Ialomița. Independent vă oferă o posibilă explicație pentru această afirmație. Și, din păcate pentru unii, votul din 5 iunie 2016 o va valida oficial.

Tinel patentează metoda lui Gheorghe Savu
Marți, 26 aprilie 2016, la 10,30, Gheorghe Tinel a depus la Biroul Electoral Județean lista de candidați pentru alegerile din 5 iunie. Potrivit... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 18:15 (48845 vizualizări - 107 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Adrian Mocioniu și Victor Moraru, capetele de afiș ale social-democrației

Candidații PSD, primii de 26 de ani

Adrian Mocioniu și Victor Moraru, capetele de afiș ale social-democrației

Vineri, 22 aprilie, la orele 11,30 și luni, 25 aprilie, la orele 10,00, Adrian Mocioniu și Victor Moraru și-au depus dosarele de candidat. Încrezători în șansele lor, cei doi au declarat că sînt pregătiți pentru o campanie «civilizată și constructivă», care demonstrează dorința de reformă a filialei și capacitatea acestora de a răspunde provocărilor administrative cu care Ialomița se va confrunta în următorii 4 ani.

Totul pentru social-democrație, totul pentru victorie
După o precampanie lungă și atent orchestrată, principalii candidați lansați în cursa electorală de către PS... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 15:40 (11628 vizualizări - 17 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Inflație de candidați la Slobozia Inflație de candidați la Slobozia

Inflație de candidați la Slobozia

La fel ca la alegerile trecute, Slobozia se confruntă cu o invazie de candidați pentru fotoliul de primar în viitorul ciclu administrativ. Alături de capetele de afiș, Mocioniu și Martin, în cursa din 5 iunie 2016 au fost lansați mai mulți «iepuri» electorali al căror singur scop este acela de «a «rupe voturi», înclinînd astfel balanța într-o direcție sau alta. Vă propunem o scurtă trecere în revistă a acestora.

Stînga și Dreapta, «cot la cot»
Intrați demult în campanie, Ioan Martin (PNL) și Adrian Mocioniu (PSD) luptă «cot la cot» pentru a atrage atenția electoratului slobozean... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 12:40 (7617 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Cristina Pocora candidează la Sectorul 3

Cristina Pocora candidează la Sectorul 3

Deputatul ialomițean Cristina Ancuța Pocora a decis să candideze pentru Primăria Sectorului 3 București. Anunțul a fost făcut la sfîrșitul săptămînii precedente. Pe perioada mandatului ei de parlamentar ialomițean, deputatul Cristina Ancuța Pocora a avut 53 de inițiative legislative...

Gambitul damei Cristina Ancuța Pocora, deputat de Ialomița în colegiul 1 Fetești-Țăndărei a acceptat să candideze din partea PNL pentru funcția de primar al Sectorului 3 București. Decizia a fost confirmată oficial joi, 21 aprilie, printr-o scrisoare deschisă adresată ialomițenilor. «Conducerea centrală... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 11:10 (5684 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Dr Vasile Olaru candidează pentru PI

Dr Vasile Olaru candidează pentru PI

Joi, 21 aprilie, Partidul Ialomițenilor a anunțat oficial candidatura doctorului Vasile Olaru pentru funcția de primar al municipiului Slobozia. Vasile Olaru, fost director al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost, pînă nu demult, unul dintre activiștii politici reprezentativi din cadrul PSD Ialomița.

Reconversie «profesională» Repudiat de aproape 2 ani de colegii de partid, doctorul Vasile Olaru a trecut cu arme și bagaje la nou-înființatul Partid al Ialomițenilor. Joi, 21 aprilie, în cadrul unei conferințe de presă, conducerea filialei a anunțat oficial că susține candidatura... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 10:25 (6717 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

La alegerile din 5 iunie 2016 sunt așteptați la vot 232659 de alegători ialomițeni

La alegerile din 5 iunie 2016 sînt așteptați la vot 232659 de alegători ialomițeni

Numărul total de cetățeni cu drept de vot din România înscriși în Registrul electoral la data de 5 aprilie 2016 este de 18267658, cu 7451 mai puțini față de ultima informare publică realizată de Autoritatea Electorală Permanentă (AEP) pe această temă, în data de 2 martie 2016, cînd erau înregistrați 18275109 alegători. Conform datelor statistice făcute publice de Autoritatea Electorală Permanentă, la nivelul județului Ialomița există 232659 de alegători cu drept de vot.

Bătălia pentru voturi Alegerile locale din 5 iunie 2016 aliniază la start o ofertă electorală mai variată decît alegerile... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2016, 18:10 (7704 vizualizări - 8 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița are 67 de birouri electorale funcționale

Biroul Electoral Județean lucrează!

Ialomița are 67 de birouri electorale funcționale

Biroul Electoral Județean Ialomița funcționează, începînd cu această săptămînă, la întreaga capacitate. La sfîrșitul săptămînii precedente, BEJ a fost completat cu reprezentanții partidelor politice, ai alianțelor politice precum și cu cei ai reprezentanților minorităților politice care au grup parlamentar propriu. «În acest moment funcționăm la întreaga capacitate, conform legii...» ne-a declarat purtătorul de cuvînt al BEJ, Daniel Orlando Țigău.

BEJ e funcțional Biroul Electoral Județean Ialomița este complet și funcționează la întreaga capacitate. Vineri, 15 aprilie 2016, în cadrul... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2016, 14:10 (5172 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarii ialomițeni se leapădă de lideri

Primarii ialomițeni se leapădă de lideri

Vă mai aduceți aminte moda de la alegerile trecute? Ciupercă pe bannerele stradale alături de primarul în funcție. Tăriceanu pozîndu-se cu primarul Catrinoiu de Fetești... Ponta cu toată lumea... Ei bine, pe lîngă faptul că nu mai e legal, primarii și candidații de anul acesta se leapădă oficial și neoficial de liderii locali și județeni, îmbrățișînd public ideea că «politica se face individual». Independent a decis săptămîna asta să ridice puțin preșul de la ușa partidelor, să vedem ce mizerii ascund liderii de electoratul fidel...

Liderul Moraru sau «locomotiva egoistă»
Arma... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 16:05 (7575 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Nu sunt un demagog! Pot spune doar ceea ce cred!»

Vlad Costea, candidat independent pentru Slobozia

«Nu sînt un demagog! Pot spune doar ceea ce cred!»

Vlad Costea are cu un an mai mult decît vîrsta legală pentru a candida. Ideea i-a venit însă în urmă cu un an, cînd nu avea acest drept. Acum dă curs deciziei luate atunci. Este politolog de profesie «atunci cînd nu are profesorii în preajmă», a strîns 200 de semnături și crede că poate oferi slobozenilor un program electoral care să justifice votul acestora în favoarea sa, pe 5 iunie 2016...

Un primar ideal Vlad Costea este masterand în Politică Comparată (program cu predare în Limba Engleză) la Facultatea de Științe Politice a Universității București. Are 24 de ani și a revenit în... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2016, 18:40 (14107 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

ALDE Ialomița «reșapează» candidați pentru primării

ALDE Ialomița «reșapează» candidați pentru primării

În vreme ce PSD și PNL își trag pe rînd preșul de sub picioare, ALDE Ialomița face figurație politică cum poate. După ce la începutul lunii februarie a anunțat că este singurul partid de Opoziție al țării, acum se află în plină campanie de «reșapat» primari. Primii pe listă au fost Valerică Herea (Bărcănești) și Petru Aelenei (Borănești), iar la sfîrșitul săptămînii trecute a anunțat cu mîndrie achiziționarea unui candidat «reșapat», dar «de import», respectiv pe Ionel Gae, avocat de Hîrșova trecut prin PSD și PUNR. Asta ca să nu-l mai pomenim pe colonelul Nicolae Parepa, ex-comandant al Jandarmeriei ialomițene, anunțat drept «prima variantă de candidat pentru Urziceni»...

Alde ALDE... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 10:35 (10521 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița vrea 50% din voturile electoratului

A început campania electorală

PSD Ialomița vrea 50% din voturile electoratului

Sîmbătă, 12 martie 2016, la Amara, în sala Viena a hotelului Ialomița, Organizația locală a PSD și-a lansat oficial candidații pentru alegerile locale din 5 iunie. Vedeta întîlnirii a fost candidatul pentru fotoliul de primar al orașului Slobozia, Adrian Mocioniu. Președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, a declarat că la acest moment filiala este pregătită pentru a susține echipa de primari propusă și a apreciat că aceștia sînt motivați pentru a obține un scor electoral foarte bun în Ialomița. Lista propusă de PSD nominalizează 60 de candidați, singurele localități în care situația se află în acest moment «în evaluare» fiind localitățile Bucu, Bărbulești, Făcăeni, Sărățeni, Țăndărei și Movilița... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2016, 15:25 (42539 vizualizări - 80 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Gheorghe Stroe, primarul Ciochinei

«Administrația se poate face și altfel!»

Ciochina are 3200 de locuitori, 4 sate și 26 de kilometri de drumuri comunale. «Prea mult pentru o localitate rurală...» ar spune cei mai mulți dintre edilii locali. Primarul Gheorghe Stroe nu este de acord. La mai puțin de 4 luni de ziua alegerilor, acesta crede că și-a făcut datoria față de comunitate și că a reușit ceea ce administrația anterioară nici măcar nu a visat. Aflat la primul mandat, edilul local a ales să facă o altfel de administrație, fără ajutoare sociale, fără cheltuieli inutile și, mai ales, bazată pe respectarea legii. «Am ridicat oamenii din genunchi și i-am învățat să stea pe picioarele lor...» spune el.

O altfel de administrație... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 14:20 (8013 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ioan Martin vrea controlul Consiliului Local Slobozia

Ioan Martin vrea controlul Consiliului Local Slobozia

Candidatul PNL la funcția de primar al municipiului Slobozia în 2016 dorește să cîștige 12 mandate în cadrul viitorului Consiliu Local. Joi, 3 martie 2016, acesta a nominalizat trei candidați noi în echipa de consilieri cu care se va prezenta la alegerile locale. Ioan Martin susține că, în cazul în care va fi votat alături de echipa pe care o propune, va rezolva principalele probleme ale orașului în numai 2 ani!

12 apostoli PNL pentru Consiliul Local Slobozia
Joi, 3 martie 2016, la sediul PNL Ialomița, candidatul Ioan Martin, a susținut o conferință de presă în care a propus trei... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 09:15 (8897 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Politica de Bărăgan și primarii de vânzare

Politica de Bărăgan și primarii de vînzare

La nici 3 luni pînă la debutul campaniei locale, politica ialomițeană a dat în fiert. Tonul la cîntec l-au dat anul trecut cîțiva primari și o ciurdă de consilieri locali. Anul acesta însă, jupînii filialelor locale au ieșit la vînătoare de mistreți. Mistreți administrativi, evident, că altceva nici nu se poate vîna prin primăriile ialomițene. Deputatul Gheorghe Tinel conduce detașat în clasament, el fiind doctor în «recreare turistică» și vînător pasionat. Dar nici PSD nu se lasă și, eficient, cumpără primarii la legătură, ca pe pătrunjel...

Politică de Bărăgan
La începutul de... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2016, 16:55 (10487 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Condamnați la mediocritate

Bătălia pentru Consiliul Local Slobozia

Zarurile pentru Slobozia au fost aruncate! Că va fi «Stoica și asociații» ori «Martin&Comp» pentru slobozeni va fi totuna. Dar nu totuna ar fi dacă în viitorul consiliu local, ca în toate consiliile locale din județ, ar fi aleși oameni verticali, integri, profesioniști, iar nu yesmenii de pînă acum. Din păcate, și la acest capitol, Slobozia e condamnată.

Considerațiuni pe o temă dată
În ultimii 12 ani, calitatea profesională și morală consilierilor locali slobozeni a scăzut dramatic. O dată cu «zacuscăresele» propulsate de Maria Petre (da, e adevărat, consilierii-femeie aduse... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2016, 17:20 (6327 vizualizări - 10 comentarii)

POLITICĂ

Un voluntar politic pentru locul mortului

Pavel, nu uita, Slobozia nu-i a ta!

Un voluntar politic pentru locul mortului

Indiferent de partid, alegerea unui viitor candidat pentru Slobozia a devenit o problemă greu de gestionat. Cu un oraș falimentar din cauza gropii din centru și un Stoica cercetat penal pentru că a semnat ca primarul crezînd că Slobozia e moștenirea PSD, nimeni nu se mai înghesuie să-și revendice tichia de mărgăritar a județului. Și totuși... Cineva trebuie să stea pe locul mortului!

A candida sau a nu candida?!
Aceasta-i întrebarea pe care o auzim mai în fiecare zi cînd vine vorba despre alegerile din 2016 la Slobozia. Iar dacă răspunsul e evident (în fond, cîinele nu pleacă... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 10:05 (8214 vizualizări - 13 comentarii)

POLITICĂ

Stânga «dirijează» alegerile la Slobozia

Stînga «dirijează» alegerile la Slobozia

Liderii PSD se laudă public că n-au pierdut niciodată alegerile la Slobozia. Independent are un scenariu interesant, care validează această performanță tristă pentru județ.

Laudă-mă, gură! La sfîrșitul lunii septembrie, începutul lunii octombrie, PSD a mimat democrația internă. Adică și-a revalidat președinții, candidați unici prin filialele municipale și județene. Cu fiecare dintre aceste prilejuri, liderii de prima mînă sau șeptarii cu pretenții au declarat public că nu au pierdut niciodată alegerile la Slobozia. Trist, dar adevărat... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 14:10 (7965 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Ionașcu, arbitrul alegerilor locale din 2016

Cuiul lui Pepelea la Slobozia

Ionașcu, arbitrul alegerilor locale din 2016

La insistențele opiniei publice interesate, Independent propune în această săptămînă unul dintre cele mai futuriste scenarii politice din cîte s-au scris pentru Slobozia. Și pentru că realitatea întrece deseori imaginația, nu este exclus ca, într-o bună zi, alegătorii să descopere că am avut, din nou, dreptate! Nu-i așa că e senzațional?! Vorba unui clasic în viață: «Țineți aproape, că alegerile ne bat la ușă!».

Ionașcu! Pe lista PNL?
În urmă cu 3 luni, președintele PNL Ialomița, Ioan Martin, anunța organizarea unor sondaje... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 13:50 (6190 vizualizări - 12 comentarii)

POLITICĂ

Războiul politic pentru Slobozia a început

Fumigenele electorale ale PNL Ialomița

Războiul politic pentru Slobozia a început

Slobozia reprezintă una dintre mizele principale ale alegerilor locale din 2016. Deși ruinată financiar, capitala județului Ialomița reprezintă un trofeu pe care fiecare partid politic local și-l dorește în panoplia sa. Din păcate, niciunul dintre aceste partide, nici măcar PSD, nu are un vînător, pardon, un candidat suficient de carismatic pentru a obține acest trofeu. Pentru a compensa acest handicap, PNL lansează pe piață candidaților locali, sub paravanul unei competiții interne, cîteva nume. Dintre cei nominalizați, susține conducerea partidului, cel care va fi cel mai bine plasat în sondaje va fi confirmat oficial în funcție la 1 august 2015.

Un context politic penal... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 19:35 (8624 vizualizări - 7 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ajutoare de peste 500 mii de lei, acordate de Epsicopia Sloboziei și Călărașilor

Reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au realizat un bilanț al ajutoarelor pe care le-au acordat persoanelor aflate în dificultate din cadrul Episcopiei în ultimul trimestru al anului 2019 ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 19:05
(6280 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii slobozeni au depistat persoana bănuită de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată» săvârșită în data de 3 noiembrie 2019, asupra unei femei din municipiul Slobozia. Bărbatul în cauză a ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 16:35
(2571 vizualizări - 0 comentarii)


Două fete din Amara, dispărute

Două fete din Amara, dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două minore, de 14 și 15 ani, care au plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe cea mai apropiată ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 12:40
(8301 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara dispărută


Tânăr din Slobozia, arestat

Miercuri, 8 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 12:35
(3788 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


Primăria Slobozia: Obligativitatea de înscriere în Registrul Agricol

Primăria Municipiului Slobozia aduce la cunoștința persoanelor fizice și juridice obligația acestora de a declara următoarele date pentru înscrierea în Registrul Agricol. Astfel, între 5 ianuarie și ultima ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2020, 13:20
(5268 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bătrână de 77 de ani, acroșată de o mașină

Luni, 6 ianuarie a.c., polițiștii rutieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs pe DJ201, în localitatea Cosâmbești, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate a ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 16:50
(3843 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Constănțean reținut pentru «înșelăciune» și «fals în înscrisuri sub semnătură privată»

Un bărbat de 34 de ani a fost reținut luni, 6 ianuarie 2020, de polițiștii ialomițeni, pentru comiterea mai multor infracțiuni de înșelăciune în formă continuată și de fals în înscriuri sub semnătură privată ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:55
(5533 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Făcăeni, depistat băut la volan

Luni, 6 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au depistat un tânăr de 22 de ani, din Făcăeni, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu în timp ce se afla sub influența alcoolului. ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:45
(2099 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 permise reținute, amenzi de peste 79 mii de lei

Luni, 6 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 24 de evenimente, dintre care 23 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. De asemenea, au fost sesizate 8 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:40
(2896 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,38%

La sfârșitul lunii noiembrie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4094 șomeri (din care 1867 femei), rata șomajului fiind de 4,38%, cu 0,97 pp ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 12:20
(3176 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Un accident rutier s-a produs în dimineața zilei de marți, 7 ianuarie 2020, în zona podului rutier peste râul Ialomița din Slobozia. Se pare că un autoturism care a încercat să vireze la stânga către Cartierul ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 11:11
(4229 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Morun de 120 kg, eliberat de polițiști

Fetești: Morun de 120 kg, eliberat de polițiști

Un tânăr de 31 de ani, din Fetești, s-a ales cu un dosar penal după ce a capturat ilegal un morun de 120 kg. Tânărul a fost identificat în trafic de polițiști. Împreună cu specialiștii Institutului Național ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:20
(2709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești morun


Bărbat din Amara, dispărut

Un bărbat de 50 de ani, din Amara, este căutat de polițiști. Bărbatul, pe numele său Marin Toder, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Acesta are 1,50 m înălțime, constituție astenică, față ovală ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:15
(2602 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Ciulnița, arestat pentru «conducere a unui vehicul fără permis de conducere»

Un tânăr de 25 de ani, din Ciulnița, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate, a fost identificat de polițiști și încarcerat la Penitenciarul Slobozia. Acesta avea de executat 4 ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:10
(6013 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cod Galben de vânt, emis de meteorologi

Ialomița: Cod Galben de vânt, emis de meteorologi

Administrația Națională de Meteorologie a emis pentru județul Ialomița o avertizare meteo Cod Galben de vânt puternic, valabilă până în cursul serii de luni, 6 ianuarie 2020, la orele 22,00. Potrivit specialiștilor ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 13:26
(2482 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tânără implicată într-un accident rutier

Coșereni: Tânără implicată într-un accident rutier

O tânără de 23 de ani a avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce mașina în care se afla s-a lovit de un alt autoturism, condus de un bărbat de 63 de ani. Accidentul rutier s-a petrecut pe DN2A, în zona ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2019, 21:19
(3241 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, «ajutoarele» lui Moș Crăciun

Polițiștii ialomițeni, «ajutoarele» lui Moș Crăciun

În apropierea Crăciunului, polițiștii ialomițeni au oferit cadouri copiilor din centrele de plasament și ajutoare mai multor familii cu o situație materială precară de pe raza județului. A devenit deja ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2019, 18:10
(2571 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Două accidente, un pieton rănit și unul decedat

La sfârșitul săptămânii, în Ialomița s-au înregistrat două accidente rutiere în care au fost implicați pietoni. Unul dintre aceștia și-a pierdut viața și o persoană a fost rănită și transportată la spital ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2019, 18:05
(3256 vizualizări - 1 comentariu)


Coșereni: Microbuz implicat într-un accident rutier

Coșereni: Microbuz implicat într-un accident rutier

Pasagerii unui microbuz care circula în zona localității Coșereni au trecut prin clipe de coșmar după ce autovehiculul s-a izbit puternic de un automobil, în seara zilei de vineri, 20 decembrie 2019. Șapte ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 21:55
(3480 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou

RAJA SA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, dispeceratul, echipele de intervenție, dar și reprezentanții societății care asigură buna desfășurare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 17:40
(4597 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru conducere fără permis și sub influența băuturilor alcoolice

Joi, 19 decembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat în trafic un bărbat, de 48 de ani, în timp ce conducea un autoturism fără a deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 16:35
(5799 vizualizări - 0 comentarii)


Mandat de arestare, executat de polițiștii ialomițeni

Joi, 19 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza județului pentru depistarea peroanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 16:20
(3779 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Brânză confiscată

În perioada 9-16 decembrie 2019, inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat activități de control la 8 operatori economici ce desfașoară activități de procesare lapte și produse lactate, depozitare alimente ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:40
(3311 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Miercuri, 18 decembrie a.c, în jurul orei 5,00, o patrulă de poliție din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiunilor de serviciu, a depistat în flagrant un ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:30
(2459 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Fetești

Miercuri, 18 decembrie a.c., în jurul orelor 18,20, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat prin numărul de urgență 112, despre izbucnirea unui incendiu la deșeurile din lemn depozitate în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:10
(2392 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Accident rutier pe DN2, în localitatea Coșereni

Miercuri, 18 decembrie a.c., în jurul orelor 14,45, pe  DN2, în localitatea Coșereni, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate un  autoturism, un tir și o autoutilitară. Imediat ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:05
(3678 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară permanent acțiuni informativ-preventive dedicate siguranței elevilor. Miercuri, 18 decembrie a.c., elevii clasei I ai Școlii Gimnaziale «Sf. Andrei ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 18:25
(3851 vizualizări - 0 comentarii)


Artificii și petarde, confiscate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, au depistat pe raza comunei Coșereni, un tânăr de 20 de ani, care transporta ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 18:20
(3447 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea apei în Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament, de pe strada Căminului, din localitatea Fetești-Gară, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile joi, 18 decembrie 2019, în ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 17:30
(3225 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tânăr de 19 ani, reținut de polițiști

Un tânăr de 19 ani, domiciliat în Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de către polițiști. Acesta este principalul suspect într-un dosar privid fapte de «furt calificat». De asemenea, acesta se afla ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 10:25
(2695 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...