Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

O  anchetă penală instrumentată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni scoate la iveală maniera în care unii dintre primarii ialomițeni au reușit să-și obțină mandatele la Alegerile Locale desfășurate anul trecut, la finalul lunii septembrie. Dosarul penal al anchetatorilor face referire la modul în care Ionuț Grecea, edil aflat la primul său mandat, a reușit să devină primar al comunei Borănești. Procurorii susțin faptul că acesta, sprijinit de alte 5 persoane, a oferit câte 200 de lei alegătorilor săi, în schimbul voturilor. În prezent, edilul a fost pus sub control judiciar, pentru o perioadă de 60 de zile.

24 de ore în custodia Poliției... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2021, 09:55 (8374 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Primarul și viceprimarul localității, suspecți într-un dosar de «fraudă electorală»

Descinderi în comuna Borănești

Primarul și viceprimarul localității, suspecți într-un dosar de «fraudă electorală»

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au descins joi, 18 februarie 2021, la 7 adrese din comuna Borănești. Perchezițiile au fost desfășurate în cadrul unei anchete penale ce vizează «infracțiuni la Legea Electorală», dar și fapte de «mărturie mincinoasă». Printre persoanele chemate la audieri se numără primarul și viceprimarul localității, considerați principalii suspecți ai cauzei.

Verificările sunt în curs Surse judiciare au precizat faptul că ancheta s-a constituit în urma unor sesizări ce reclamau faptul că alegătorilor din comuna Borănești le-au fost oferite sume... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2021, 20:05 (11504 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidați cu probleme de integritate la Alegerile Locale din Ialomița

ANI a decis

Candidați cu probleme de integritate la Alegerile Locale din Ialomița

În urmă cu o săptămână, Agenția Națională de Integritate a dat instanțelor de judecată lista candidaților la Alegerile Locale aflați în stare de incompatibilitate sau conflict de interese. Potrivit legii, instanțele au obligația de a invalida aceste mandate, în respectivele localități fiind necesară organizarea unor noi alegeri. Din cei 103 candidați aflați în stare de incompatibilitate la nivel național, 3 sunt din județul Ialomița. Aceștia se află în prezent în situația de a rămâne fără mandatele pe care le-au obținut.

Verificările sunt în curs Potrivit Codului Administrativ, validarea... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2020, 16:10 (9110 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Partidele politice sunt obligate să negocieze pentru a administra localitățile din Ialomița

Jumătate da, jumătate ba!

Partidele politice sunt obligate să negocieze pentru a administra localitățile din Ialomița

Oficial, PSD a câștigat 38 de localități, PNL-17, PRO România-3, USR PLUS-2, Partidul Ialomițenilor-2, Alianța pentru Unitatea Românilor-1, iar o primărie din Ialomița, Movilița, are un primar independent. Practic însă, controlul localităților la nivel de decizie politică și admi­nistrativă este asigurat prin intermediul Consiliilor Locale. Din acest punct de vedere, rezultatele votului oferă surprize mai mari decât în cazul primăriilor. Astfel, la nivelul județului Ialomița, PSD controlează 24 de administrații locale, PNL 10, iar PRO România, ALDE și PI câte o localitate. În restul Consiliilor Locale toți actorii eșichierului politic local sunt obligați să negocieze pentru a asigura contribuabililor... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2020, 15:40 (7770 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Primarii mandatului 2020-2024

Ialomița: Rezultate finale ale Alegerilor Locale 27 septembrie 2020

Primarii mandatului 2020-2024

bonus: Ialomița a schimbat 28 de primari

Adâncata Ionel Valentin Barbu (PNL)-824 (contracandidat Marin Gheorghe, PRO România-294)
Alexeni Ion Crețu (PNL)-526, primar nou (contracandidat Sandu Stan, PSD-379)
Albești Emil Jugănaru (PSD)-415 (contracandidat Anda Cristina Bordei, PRO România-218)
Andrășești Adrian Vasile (PNL)-409 (contracandidat Mihail Laurențiu Avrămiță, PSD-316)
Armășești Marius Carpen (PSD)... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 14:40 (18584 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Dragoș Soare a obținut 4907 voturi la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020

Ziua când Slobozia a schimbat istoria

Dragoș Soare a obținut 4907 voturi la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020

După o campanie de mai bine de două luni, electoratul slobozean a decis ca Dragoș Soare, candidatul PNL, să fie următorul primar al Sloboziei. Dragoș Soare a obținut 4907 voturi. Următorul clasat, candidatul PSD Alexandru Potor, a obținut 4800 de voturi. Pe locul 3 s-a situat candidatul PRO România, fostul primar al Sloboziei, Adrian Mocioniu, acesta obținând 3353 de voturi. Singura femeie din cursa electorală pentru Slobozia, candidatul Alianței pentru Unirea Românilor Rodica Boancă, a obținut 755 de voturi. Candidatul independent, preotul Petre Constantin, a obținut 298 de voturi.

Electoratul a decis. Restul e tăcere!... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 14:25 (5402 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Alegerile pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița au fost câștigate de Marian Pavel, președintele PSD Ialomița. Locul 2 a fost adjudecat de către Luminița Barcari, candidatul PNL, iar pe locul 3 s-a clasat Victor Moraru, candidatul PRO România, fost președinte al Consiliului Județean din partea PSD în mandatul 2016-2020. Clasamentul reflectă, de asemenea, numărul de mandate din cadrul Consi­liului Județean. Astfel, PSD își adju­decă 14 fotolii de consilieri județeni, PNL rămâne cu 10, iar PRO România accede pentru prima dată în acest for legislativ local cu 6 consilieri județeni.

Marian Pavel umflă potul... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 14:05 (11732 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Mulțumesc Echipei PSD pentru implicarea de care a dat dovadă!»

NOUL PREȘEDINTE al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, primele declarații după Alegerile Locale

«Mulțumesc Echipei PSD pentru implicarea de care a dat dovadă!»

Marian Pavel, președintele PSD Ialomița, a făcut primele declarații publice după aflarea rezultatelor parțiale ale Alegerilor Locale din Ialomița. El a mulțumit ialomițenilor pentru susținerea acordată și a recunoscut, cavalerește, victoria liberalului Dragoș Soare la Slobozia. Să precizăm că, după numărarea paralelă a voturilor, Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, acesta obținând puțin peste 33% din voturile valabil exprimate.

Pierzi, câștigi, politician te numești Alegerile Locale din Ialomița au produs o serie de surprize neașteptate de liderii politici... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2020, 18:10 (16054 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

38 primari-PSD, 17 primari-PNL, 2 primari-ALDE, 3 primari-PRO România, 2 primari-Partidul Ialomițenilor, 2 primari-USR PLUS, 1 primar-AUR, 1 primar-independent

Ialomița, Alegeri Locale 2020, prezența la vot orele 21,00-50,44%

38 primari-PSD, 17 primari-PNL, 2 primari-ALDE, 3 primari-PRO România, 2 primari-Partidul Ialomițenilor, 2 primari-USR PLUS, 1 primar-AUR, 1 primar-independent

La orele 21,00, la închiderea urnelor, prezența la vot înregistrată în Ialomița era de 50,44%. Procentul situează Ialomița undeva la mijlocul clasamentului în ceea ce privește numărul alegătorilor care s-au prezentat la urne. Ponderea alegătorilor o reprezintă mediul rural, cu 63%, 72690 de alegători din mediul rural exercitându-și dreptul de vot. Restul de 37% (42652 votanți) reprezintă alegători din mediul urban. Să remarcăm că 39% dintre cei care au votat sunt în media de vârstă 45-64 de ani, femeile clasându-se în fața bărbaților în ceea ce privește procesul de votare. În ceea ce privește Slobozia, prezența la vot a fost scăzută, doar 16187 de persoane (37,65%) exercitându-și dreptul de vot... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2020, 00:00 (49702 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: Incidente electorale sesizate autorităților la Făcăeni și Țăndărei

Scandal cu urna mobilă la Făcăeni. Biroul Electoral Județean a aprobat solicitarea venită din partea unui candidat pentru funcția de primar în care acesta a reclamat faptul că procedura pe care președinții... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 20:15 (6194 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Prezența la vot, orele 17,00-37%

Alegeri Locale 2020

Ialomița: Prezența la vot, orele 17,00-37%

La orele 17,00, prezența la vot înregistrată în Ialomița era de puțin peste 37%. Procentul situează Ialomița undeva la mijlocul clasamentului în ceea ce privește numărul alegătorilor care s-au prezentat la urne. Ponderea alegătorilor o reprezintă mediul rural, cu aproape de 65%, restul de 35% fiind alegători din mediul urban. Să remarcăm că aproape de 40% dintre cei care au votat sunt în media de vârstă 45-64 de ani, femeile clasându-se în fața bărbaților în ceea ce privește procesul de votare. În altă ordine de idei, la orele 17,00, municipiul reședință de județ Slobozia înregistra o prezență la vot de puțin peste 27%, Fetești, Urziceni și Țăndărei de puțin peste 26%, orașul Fierbinți-Târg făcând... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 20:05 (4332 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: 11 sesizări privind incidente electorale în Ialomița

De la începerea procesului de votare, duminică 27 septembrie 2020, au fost înregistrate 11 sesizări privind incidente electorale:
-influențare alegători în localitatea Traian (neconfirmată)... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 16:50 (4102 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Prezența la vot, orele 13,30-25%

Alegeri Locale 2020

Ialomița: Prezența la vot, orele 13,30-25%

La orele 13,30, prezența la vot în Ialomița înregistrată era de peste 25%. Procentul situează Ialomița pe o poziție fruntașă în ceea ce privește numărul alegătorilor care deja s-au prezentat la urne. De remarcat că există și localități din județ unde prezența, la aceeași oră, a depășit 30%, respectiv Drăgoești, Sudiți, Buești, Sărățeni și Făcăeni. Municipiul reședință de județ se înscrie sub media județeană în ceea ce privește prezența la vot, cu aproape 20%. Să completăm că, la nivelul județului Ialomița, mai bine de 1500 de persoane au votat pe liste suplimentare, 118 persoane beneficiind de urna mobilă. Localitatea Drăgoești înregistrează cel mai mare număr de votanți pe liste suplimentare... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 16:30 (3973 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: Reclamații privind transportul alegătorilor la Slobozia, Rădulești și Scânteia

Alte 3 incidente electorale au fost sesizate Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Potrivit polițiștilor, reclamațiile respective fac referire la transportul alegătorilor către Secțiile de ... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 16:20 (4620 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: La Amara se transportă persoane spre secțiile de votare

Ziua Alegerilor Locale nu este lipsită de incidente electorale în localitatea vecină Sloboziei. Astfel, duminică, 27 septembrie 2020, la Amara, au existat numeroase sesizări privind transportul persoanelor... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 14:20 (3795 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Am votat pentru un nou început la Slobozia!»

Dragoș Soare, candidatul PNL la funcția de primar al Sloboziei

«Am votat pentru un nou început la Slobozia!»

Candidatul PNL la funcția de primar al municipiului reședință de județ Slobozia, Dragoș Soare, a votat la Secția Grup Școlar «Alexandru Ioan Cuza» puțin după orele 10,30. Candidatul liberal a venit împreună cu soția sa la vot, purtând măști de protecție. La ieșirea din Secția de Votare, candidatul PNL la Primăria Sloboziei, Dragoș Soare, a declarat: «Am votat pentru un nou început la Slobozia! Azi este o zi de sărbătoare și aș vrea să ne bucurăm împreună pentru această zi... De mâine însă trecem la muncă! Pentru că în următorii 4 ani trebuie să ne transformăm visurile în realitate!».... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 13:45 (3780 vizualizări - 1 comentariu)

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: Incidente electorale în Ialomița

Conform Biroului Electoral Județean, instituția a fost sesizată cu privire la faptul că într-una dintre secțiile de votare din județ membrii Secției nu poartă măștile de protecție și nu folosesc dezinfectanți... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 13:20 (3472 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Incidente electorale la Borănești

Alegeri Locale 2020

Incidente electorale la Borănești

Potrivit unor imagini transmise ziarului nostru, la Borănești, la una dintre secțiile de votare, au fost aduse mai mult de 30 persoane pentru a vota. Fotografiile indică o prezență deosebit de numeroasă în fața secției de votare, persoanele stând la coadă pentru a vota. Să adăugăm că au fost înștiințate autoritățile în ceea ce privește această situație prin apeluri repetate la 112.... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 13:15 (3586 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Prezența la vot, orele 10,00-10,70%

Alegeri Locale 2020

Ialomița: Prezența la vot, orele 10,00-10,70%

La orele 10,00, prezența la vot în Ialomița înregistrată era de peste 10%. Procentul situează Ialomița pe o poziție fruntașă în ceea ce privește numărul alegătorilor care deja s-au prezentat la urne. De remarcat că există și localități din județ unde prezența, la aceeași oră, a depășit 20%, respectiv Sudiți, Sărățeni și Făcăeni. Municipiul reședință de județ se înscrie sub media județeană în ceea ce privește prezența la vot.... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 13:05 (2075 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

228540 de ialomițeni sunt așteptați să voteze!

Alegeri Locale 2020

228540 de ialomițeni sunt așteptați să voteze!

Potrivit statisticilor Autorității Electorale Permanente și Biroului Electoral Central, în județul Ialomița sunt așteptate să voteze 228540 de persoane. Cei mai mulți votanți există în municipiul Slobozia.

Secțiile de vot se deschid la ora 07,00 În județul Ialomița există 220 de secții de votare, procesul electoral începând la ora 07,00 și încheindu-se la orele 21,00. Datele statistice ale Autorității Electorale Permanente și Biroului Electoral Central arată că la nivelul județului nostru sunt așteptate să se prezinte la urne 228540 de persoane. Cei... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 11:10 (4438 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
303 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ajutoare de peste 500 mii de lei, acordate de Epsicopia Sloboziei și Călărașilor

Reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au realizat un bilanț al ajutoarelor pe care le-au acordat persoanelor aflate în dificultate din cadrul Episcopiei în ultimul trimestru al anului 2019 ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 19:05
(6275 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii slobozeni au depistat persoana bănuită de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată» săvârșită în data de 3 noiembrie 2019, asupra unei femei din municipiul Slobozia. Bărbatul în cauză a ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 16:35
(2571 vizualizări - 0 comentarii)


Două fete din Amara, dispărute

Două fete din Amara, dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două minore, de 14 și 15 ani, care au plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe cea mai apropiată ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 12:40
(8296 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara dispărută


Tânăr din Slobozia, arestat

Miercuri, 8 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 12:35
(3788 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


Primăria Slobozia: Obligativitatea de înscriere în Registrul Agricol

Primăria Municipiului Slobozia aduce la cunoștința persoanelor fizice și juridice obligația acestora de a declara următoarele date pentru înscrierea în Registrul Agricol. Astfel, între 5 ianuarie și ultima ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2020, 13:20
(5268 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bătrână de 77 de ani, acroșată de o mașină

Luni, 6 ianuarie a.c., polițiștii rutieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs pe DJ201, în localitatea Cosâmbești, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate a ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 16:50
(3842 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Constănțean reținut pentru «înșelăciune» și «fals în înscrisuri sub semnătură privată»

Un bărbat de 34 de ani a fost reținut luni, 6 ianuarie 2020, de polițiștii ialomițeni, pentru comiterea mai multor infracțiuni de înșelăciune în formă continuată și de fals în înscriuri sub semnătură privată ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:55
(5527 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Făcăeni, depistat băut la volan

Luni, 6 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au depistat un tânăr de 22 de ani, din Făcăeni, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu în timp ce se afla sub influența alcoolului. ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:45
(2098 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 permise reținute, amenzi de peste 79 mii de lei

Luni, 6 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 24 de evenimente, dintre care 23 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. De asemenea, au fost sesizate 8 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:40
(2895 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,38%

La sfârșitul lunii noiembrie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4094 șomeri (din care 1867 femei), rata șomajului fiind de 4,38%, cu 0,97 pp ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 12:20
(3176 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Un accident rutier s-a produs în dimineața zilei de marți, 7 ianuarie 2020, în zona podului rutier peste râul Ialomița din Slobozia. Se pare că un autoturism care a încercat să vireze la stânga către Cartierul ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 11:11
(4229 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Morun de 120 kg, eliberat de polițiști

Fetești: Morun de 120 kg, eliberat de polițiști

Un tânăr de 31 de ani, din Fetești, s-a ales cu un dosar penal după ce a capturat ilegal un morun de 120 kg. Tânărul a fost identificat în trafic de polițiști. Împreună cu specialiștii Institutului Național ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:20
(2709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești morun


Bărbat din Amara, dispărut

Un bărbat de 50 de ani, din Amara, este căutat de polițiști. Bărbatul, pe numele său Marin Toder, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Acesta are 1,50 m înălțime, constituție astenică, față ovală ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:15
(2602 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Ciulnița, arestat pentru «conducere a unui vehicul fără permis de conducere»

Un tânăr de 25 de ani, din Ciulnița, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate, a fost identificat de polițiști și încarcerat la Penitenciarul Slobozia. Acesta avea de executat 4 ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:10
(6012 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cod Galben de vânt, emis de meteorologi

Ialomița: Cod Galben de vânt, emis de meteorologi

Administrația Națională de Meteorologie a emis pentru județul Ialomița o avertizare meteo Cod Galben de vânt puternic, valabilă până în cursul serii de luni, 6 ianuarie 2020, la orele 22,00. Potrivit specialiștilor ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 13:26
(2482 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tânără implicată într-un accident rutier

Coșereni: Tânără implicată într-un accident rutier

O tânără de 23 de ani a avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce mașina în care se afla s-a lovit de un alt autoturism, condus de un bărbat de 63 de ani. Accidentul rutier s-a petrecut pe DN2A, în zona ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2019, 21:19
(3238 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, «ajutoarele» lui Moș Crăciun

Polițiștii ialomițeni, «ajutoarele» lui Moș Crăciun

În apropierea Crăciunului, polițiștii ialomițeni au oferit cadouri copiilor din centrele de plasament și ajutoare mai multor familii cu o situație materială precară de pe raza județului. A devenit deja ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2019, 18:10
(2570 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Două accidente, un pieton rănit și unul decedat

La sfârșitul săptămânii, în Ialomița s-au înregistrat două accidente rutiere în care au fost implicați pietoni. Unul dintre aceștia și-a pierdut viața și o persoană a fost rănită și transportată la spital ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2019, 18:05
(3255 vizualizări - 1 comentariu)


Coșereni: Microbuz implicat într-un accident rutier

Coșereni: Microbuz implicat într-un accident rutier

Pasagerii unui microbuz care circula în zona localității Coșereni au trecut prin clipe de coșmar după ce autovehiculul s-a izbit puternic de un automobil, în seara zilei de vineri, 20 decembrie 2019. Șapte ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 21:55
(3479 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou

RAJA SA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, dispeceratul, echipele de intervenție, dar și reprezentanții societății care asigură buna desfășurare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 17:40
(4593 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru conducere fără permis și sub influența băuturilor alcoolice

Joi, 19 decembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat în trafic un bărbat, de 48 de ani, în timp ce conducea un autoturism fără a deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 16:35
(5798 vizualizări - 0 comentarii)


Mandat de arestare, executat de polițiștii ialomițeni

Joi, 19 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza județului pentru depistarea peroanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 16:20
(3777 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Brânză confiscată

În perioada 9-16 decembrie 2019, inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat activități de control la 8 operatori economici ce desfașoară activități de procesare lapte și produse lactate, depozitare alimente ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:40
(3311 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Miercuri, 18 decembrie a.c, în jurul orei 5,00, o patrulă de poliție din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiunilor de serviciu, a depistat în flagrant un ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:30
(2457 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Fetești

Miercuri, 18 decembrie a.c., în jurul orelor 18,20, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat prin numărul de urgență 112, despre izbucnirea unui incendiu la deșeurile din lemn depozitate în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:10
(2391 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Accident rutier pe DN2, în localitatea Coșereni

Miercuri, 18 decembrie a.c., în jurul orelor 14,45, pe  DN2, în localitatea Coșereni, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate un  autoturism, un tir și o autoutilitară. Imediat ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:05
(3676 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară permanent acțiuni informativ-preventive dedicate siguranței elevilor. Miercuri, 18 decembrie a.c., elevii clasei I ai Școlii Gimnaziale «Sf. Andrei ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 18:25
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


Artificii și petarde, confiscate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, au depistat pe raza comunei Coșereni, un tânăr de 20 de ani, care transporta ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 18:20
(3447 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea apei în Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament, de pe strada Căminului, din localitatea Fetești-Gară, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile joi, 18 decembrie 2019, în ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 17:30
(3224 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tânăr de 19 ani, reținut de polițiști

Un tânăr de 19 ani, domiciliat în Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de către polițiști. Acesta este principalul suspect într-un dosar privid fapte de «furt calificat». De asemenea, acesta se afla ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 10:25
(2695 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...