Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

O  anchetă penală instrumentată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni scoate la iveală maniera în care unii dintre primarii ialomițeni au reușit să-și obțină mandatele la Alegerile Locale desfășurate anul trecut, la finalul lunii septembrie. Dosarul penal al anchetatorilor face referire la modul în care Ionuț Grecea, edil aflat la primul său mandat, a reușit să devină primar al comunei Borănești. Procurorii susțin faptul că acesta, sprijinit de alte 5 persoane, a oferit câte 200 de lei alegătorilor săi, în schimbul voturilor. În prezent, edilul a fost pus sub control judiciar, pentru o perioadă de 60 de zile.

24 de ore în custodia Poliției... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2021, 09:55 (8372 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Primarul și viceprimarul localității, suspecți într-un dosar de «fraudă electorală»

Descinderi în comuna Borănești

Primarul și viceprimarul localității, suspecți într-un dosar de «fraudă electorală»

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au descins joi, 18 februarie 2021, la 7 adrese din comuna Borănești. Perchezițiile au fost desfășurate în cadrul unei anchete penale ce vizează «infracțiuni la Legea Electorală», dar și fapte de «mărturie mincinoasă». Printre persoanele chemate la audieri se numără primarul și viceprimarul localității, considerați principalii suspecți ai cauzei.

Verificările sunt în curs Surse judiciare au precizat faptul că ancheta s-a constituit în urma unor sesizări ce reclamau faptul că alegătorilor din comuna Borănești le-au fost oferite sume... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2021, 20:05 (11502 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidați cu probleme de integritate la Alegerile Locale din Ialomița

ANI a decis

Candidați cu probleme de integritate la Alegerile Locale din Ialomița

În urmă cu o săptămână, Agenția Națională de Integritate a dat instanțelor de judecată lista candidaților la Alegerile Locale aflați în stare de incompatibilitate sau conflict de interese. Potrivit legii, instanțele au obligația de a invalida aceste mandate, în respectivele localități fiind necesară organizarea unor noi alegeri. Din cei 103 candidați aflați în stare de incompatibilitate la nivel național, 3 sunt din județul Ialomița. Aceștia se află în prezent în situația de a rămâne fără mandatele pe care le-au obținut.

Verificările sunt în curs Potrivit Codului Administrativ, validarea... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2020, 16:10 (9107 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Partidele politice sunt obligate să negocieze pentru a administra localitățile din Ialomița

Jumătate da, jumătate ba!

Partidele politice sunt obligate să negocieze pentru a administra localitățile din Ialomița

Oficial, PSD a câștigat 38 de localități, PNL-17, PRO România-3, USR PLUS-2, Partidul Ialomițenilor-2, Alianța pentru Unitatea Românilor-1, iar o primărie din Ialomița, Movilița, are un primar independent. Practic însă, controlul localităților la nivel de decizie politică și admi­nistrativă este asigurat prin intermediul Consiliilor Locale. Din acest punct de vedere, rezultatele votului oferă surprize mai mari decât în cazul primăriilor. Astfel, la nivelul județului Ialomița, PSD controlează 24 de administrații locale, PNL 10, iar PRO România, ALDE și PI câte o localitate. În restul Consiliilor Locale toți actorii eșichierului politic local sunt obligați să negocieze pentru a asigura contribuabililor... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2020, 15:40 (7764 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Primarii mandatului 2020-2024

Ialomița: Rezultate finale ale Alegerilor Locale 27 septembrie 2020

Primarii mandatului 2020-2024

bonus: Ialomița a schimbat 28 de primari

Adâncata Ionel Valentin Barbu (PNL)-824 (contracandidat Marin Gheorghe, PRO România-294)
Alexeni Ion Crețu (PNL)-526, primar nou (contracandidat Sandu Stan, PSD-379)
Albești Emil Jugănaru (PSD)-415 (contracandidat Anda Cristina Bordei, PRO România-218)
Andrășești Adrian Vasile (PNL)-409 (contracandidat Mihail Laurențiu Avrămiță, PSD-316)
Armășești Marius Carpen (PSD)... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 14:40 (18581 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Dragoș Soare a obținut 4907 voturi la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020

Ziua când Slobozia a schimbat istoria

Dragoș Soare a obținut 4907 voturi la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020

După o campanie de mai bine de două luni, electoratul slobozean a decis ca Dragoș Soare, candidatul PNL, să fie următorul primar al Sloboziei. Dragoș Soare a obținut 4907 voturi. Următorul clasat, candidatul PSD Alexandru Potor, a obținut 4800 de voturi. Pe locul 3 s-a situat candidatul PRO România, fostul primar al Sloboziei, Adrian Mocioniu, acesta obținând 3353 de voturi. Singura femeie din cursa electorală pentru Slobozia, candidatul Alianței pentru Unirea Românilor Rodica Boancă, a obținut 755 de voturi. Candidatul independent, preotul Petre Constantin, a obținut 298 de voturi.

Electoratul a decis. Restul e tăcere!... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 14:25 (5401 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Alegerile pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița au fost câștigate de Marian Pavel, președintele PSD Ialomița. Locul 2 a fost adjudecat de către Luminița Barcari, candidatul PNL, iar pe locul 3 s-a clasat Victor Moraru, candidatul PRO România, fost președinte al Consiliului Județean din partea PSD în mandatul 2016-2020. Clasamentul reflectă, de asemenea, numărul de mandate din cadrul Consi­liului Județean. Astfel, PSD își adju­decă 14 fotolii de consilieri județeni, PNL rămâne cu 10, iar PRO România accede pentru prima dată în acest for legislativ local cu 6 consilieri județeni.

Marian Pavel umflă potul... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 14:05 (11725 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Mulțumesc Echipei PSD pentru implicarea de care a dat dovadă!»

NOUL PREȘEDINTE al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, primele declarații după Alegerile Locale

«Mulțumesc Echipei PSD pentru implicarea de care a dat dovadă!»

Marian Pavel, președintele PSD Ialomița, a făcut primele declarații publice după aflarea rezultatelor parțiale ale Alegerilor Locale din Ialomița. El a mulțumit ialomițenilor pentru susținerea acordată și a recunoscut, cavalerește, victoria liberalului Dragoș Soare la Slobozia. Să precizăm că, după numărarea paralelă a voturilor, Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, acesta obținând puțin peste 33% din voturile valabil exprimate.

Pierzi, câștigi, politician te numești Alegerile Locale din Ialomița au produs o serie de surprize neașteptate de liderii politici... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2020, 18:10 (16049 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

38 primari-PSD, 17 primari-PNL, 2 primari-ALDE, 3 primari-PRO România, 2 primari-Partidul Ialomițenilor, 2 primari-USR PLUS, 1 primar-AUR, 1 primar-independent

Ialomița, Alegeri Locale 2020, prezența la vot orele 21,00-50,44%

38 primari-PSD, 17 primari-PNL, 2 primari-ALDE, 3 primari-PRO România, 2 primari-Partidul Ialomițenilor, 2 primari-USR PLUS, 1 primar-AUR, 1 primar-independent

La orele 21,00, la închiderea urnelor, prezența la vot înregistrată în Ialomița era de 50,44%. Procentul situează Ialomița undeva la mijlocul clasamentului în ceea ce privește numărul alegătorilor care s-au prezentat la urne. Ponderea alegătorilor o reprezintă mediul rural, cu 63%, 72690 de alegători din mediul rural exercitându-și dreptul de vot. Restul de 37% (42652 votanți) reprezintă alegători din mediul urban. Să remarcăm că 39% dintre cei care au votat sunt în media de vârstă 45-64 de ani, femeile clasându-se în fața bărbaților în ceea ce privește procesul de votare. În ceea ce privește Slobozia, prezența la vot a fost scăzută, doar 16187 de persoane (37,65%) exercitându-și dreptul de vot... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2020, 00:00 (49685 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: Incidente electorale sesizate autorităților la Făcăeni și Țăndărei

Scandal cu urna mobilă la Făcăeni. Biroul Electoral Județean a aprobat solicitarea venită din partea unui candidat pentru funcția de primar în care acesta a reclamat faptul că procedura pe care președinții... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 20:15 (6193 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Prezența la vot, orele 17,00-37%

Alegeri Locale 2020

Ialomița: Prezența la vot, orele 17,00-37%

La orele 17,00, prezența la vot înregistrată în Ialomița era de puțin peste 37%. Procentul situează Ialomița undeva la mijlocul clasamentului în ceea ce privește numărul alegătorilor care s-au prezentat la urne. Ponderea alegătorilor o reprezintă mediul rural, cu aproape de 65%, restul de 35% fiind alegători din mediul urban. Să remarcăm că aproape de 40% dintre cei care au votat sunt în media de vârstă 45-64 de ani, femeile clasându-se în fața bărbaților în ceea ce privește procesul de votare. În altă ordine de idei, la orele 17,00, municipiul reședință de județ Slobozia înregistra o prezență la vot de puțin peste 27%, Fetești, Urziceni și Țăndărei de puțin peste 26%, orașul Fierbinți-Târg făcând... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 20:05 (4332 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: 11 sesizări privind incidente electorale în Ialomița

De la începerea procesului de votare, duminică 27 septembrie 2020, au fost înregistrate 11 sesizări privind incidente electorale:
-influențare alegători în localitatea Traian (neconfirmată)... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 16:50 (4092 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Prezența la vot, orele 13,30-25%

Alegeri Locale 2020

Ialomița: Prezența la vot, orele 13,30-25%

La orele 13,30, prezența la vot în Ialomița înregistrată era de peste 25%. Procentul situează Ialomița pe o poziție fruntașă în ceea ce privește numărul alegătorilor care deja s-au prezentat la urne. De remarcat că există și localități din județ unde prezența, la aceeași oră, a depășit 30%, respectiv Drăgoești, Sudiți, Buești, Sărățeni și Făcăeni. Municipiul reședință de județ se înscrie sub media județeană în ceea ce privește prezența la vot, cu aproape 20%. Să completăm că, la nivelul județului Ialomița, mai bine de 1500 de persoane au votat pe liste suplimentare, 118 persoane beneficiind de urna mobilă. Localitatea Drăgoești înregistrează cel mai mare număr de votanți pe liste suplimentare... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 16:30 (3972 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: Reclamații privind transportul alegătorilor la Slobozia, Rădulești și Scânteia

Alte 3 incidente electorale au fost sesizate Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Potrivit polițiștilor, reclamațiile respective fac referire la transportul alegătorilor către Secțiile de ... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 16:20 (4619 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: La Amara se transportă persoane spre secțiile de votare

Ziua Alegerilor Locale nu este lipsită de incidente electorale în localitatea vecină Sloboziei. Astfel, duminică, 27 septembrie 2020, la Amara, au existat numeroase sesizări privind transportul persoanelor... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 14:20 (3786 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Am votat pentru un nou început la Slobozia!»

Dragoș Soare, candidatul PNL la funcția de primar al Sloboziei

«Am votat pentru un nou început la Slobozia!»

Candidatul PNL la funcția de primar al municipiului reședință de județ Slobozia, Dragoș Soare, a votat la Secția Grup Școlar «Alexandru Ioan Cuza» puțin după orele 10,30. Candidatul liberal a venit împreună cu soția sa la vot, purtând măști de protecție. La ieșirea din Secția de Votare, candidatul PNL la Primăria Sloboziei, Dragoș Soare, a declarat: «Am votat pentru un nou început la Slobozia! Azi este o zi de sărbătoare și aș vrea să ne bucurăm împreună pentru această zi... De mâine însă trecem la muncă! Pentru că în următorii 4 ani trebuie să ne transformăm visurile în realitate!».... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 13:45 (3780 vizualizări - 1 comentariu)

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: Incidente electorale în Ialomița

Conform Biroului Electoral Județean, instituția a fost sesizată cu privire la faptul că într-una dintre secțiile de votare din județ membrii Secției nu poartă măștile de protecție și nu folosesc dezinfectanți... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 13:20 (3472 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Incidente electorale la Borănești

Alegeri Locale 2020

Incidente electorale la Borănești

Potrivit unor imagini transmise ziarului nostru, la Borănești, la una dintre secțiile de votare, au fost aduse mai mult de 30 persoane pentru a vota. Fotografiile indică o prezență deosebit de numeroasă în fața secției de votare, persoanele stând la coadă pentru a vota. Să adăugăm că au fost înștiințate autoritățile în ceea ce privește această situație prin apeluri repetate la 112.... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 13:15 (3586 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Prezența la vot, orele 10,00-10,70%

Alegeri Locale 2020

Ialomița: Prezența la vot, orele 10,00-10,70%

La orele 10,00, prezența la vot în Ialomița înregistrată era de peste 10%. Procentul situează Ialomița pe o poziție fruntașă în ceea ce privește numărul alegătorilor care deja s-au prezentat la urne. De remarcat că există și localități din județ unde prezența, la aceeași oră, a depășit 20%, respectiv Sudiți, Sărățeni și Făcăeni. Municipiul reședință de județ se înscrie sub media județeană în ceea ce privește prezența la vot.... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 13:05 (2073 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

228540 de ialomițeni sunt așteptați să voteze!

Alegeri Locale 2020

228540 de ialomițeni sunt așteptați să voteze!

Potrivit statisticilor Autorității Electorale Permanente și Biroului Electoral Central, în județul Ialomița sunt așteptate să voteze 228540 de persoane. Cei mai mulți votanți există în municipiul Slobozia.

Secțiile de vot se deschid la ora 07,00 În județul Ialomița există 220 de secții de votare, procesul electoral începând la ora 07,00 și încheindu-se la orele 21,00. Datele statistice ale Autorității Electorale Permanente și Biroului Electoral Central arată că la nivelul județului nostru sunt așteptate să se prezinte la urne 228540 de persoane. Cei... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 11:10 (4437 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 26 februarie-2 martie 2018, în localitățile Munteni Buzău, Săveni, Slobozia ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2018, 20:20
(6777 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui tânăr, de 22 de ani, din comuna Axintele, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Acesta a fost condamnat la 3 ani de închisoare ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2018, 20:05
(4973 vizualizări - 0 comentarii)


Metoda «Loverboy»: Proxenet din Bucu, reținut

Un proxenet care acționa prin metoda «loverboy» a fost reținut joi, 22 februarie 2018, de polițiștii din Slobozia. Tânărul, domiciliat în localitatea Bucu, ar fi convins trei tinere, niciuna mai mare de ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2018, 18:55
(7449 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Și-a înjunghiat concubina cu un cuțit

Căzănești: Și-a înjunghiat concubina cu un cuțit

Conflict casnic într-o familie din localitatea ialomițeană Căzănești. O femeie de 50 de ani a ajuns la Spitalul Județean de Urgență din Slobozia după ce a fost înjunghiată în spate, cu un cuțit de bucătărie ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2018, 12:30
(7574 vizualizări - 0 comentarii)


Ioan Becali s-a predat la sediul IPJ Ialomița și va fi încarcerat la Penitenciarul Slobozia

Potrivit Mediafax, Ioan Becali, condamnat la 3 ani de închisoare cu executare în dosarul Transferurilor, s-a predat marți seara, 20 februarie 2018, la sediul IPJ Ialomița. El urmează ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2018, 10:10
(7996 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Adolescent de 16 ani, reținut după ce a spart un magazin

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Ion Roată cercetează un tânăr, de 16 ani, pentru «furt calificat», cel în cauză fiind reținut pentru 24 de ore. Bănuitul a fost reținut pe bază de ordonanță de reținere ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 19:10
(7163 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

depozit materiale de construcții
din București, Șos. Alexandriei
angajează
muncitori, vânzătoare magazin,
șofer cu categoria B, C, E
eventual și posesor atestat
de macaragiu, doar curse locale

Oferim cazare
Relații la telefon 0722/678.956

20 Februarie 2018, 18:20


Fetești: Se oprește gazul!

Din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor, Distrigaz Sud Rețele anunță întreruperea temporară a furnizării gazelor naturale, în data de miercuri, 21 februarie 2018, între orele 8,00-14,00, pe străzile ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 18:05
(4385 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Campanie de informare pentru depunerea Cererii Unice de Plată

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură anunță public faptul că începând cu 1 martie 2018 fermierii pot depune Cererile Unice de Plată pentru acordarea subvențiilor pe suprafață ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 17:50
(12964 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 28 mii de lei, 5 permise de conducere reținute

Polițiștii au intervenit, în ultimele 24 de ore, la 8 evenimente, toate sesizate prin 112. Au aplicat peste 80 de sancțiuni contravenționale, iar în urma acțiunilor și intervențiilor, au constatat aproape ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 17:45
(7013 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Precizări privind aplicarea Legii Prevenirii de către polițiști

O dată cu intrarea în vigoare a Legii Prevenirii nr. 270/2017, atunci când polițiștii constată o faptă care intră sub incidența de reglementare a acesteia nu vor aplica amendă, ci vor acorda un termen de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 11:10
(5417 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Arestat pentru șofat sub influența alcoolului

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat, la acest sfârșit de săptămână, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 10:35
(7402 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Cu cuțitul în magazin

Un bărbat de 45 de ani, din comuna Ion Roată, este cercetat de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de «portul fără drept de obiecte periculoase», după ce a fost depistat în timp ce avea asupra ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 10:25
(5060 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată cuțit


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii au depistat doi bărbați de 30 și 49 de ani, din județul Călărași și localitatea Sfântu Gheporghe, în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși aveau acest drept suspendat. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 10:20
(6131 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru motorina subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începând de marți, 20 februarie 2018, va efectua plata ajutorului de stat pentru reducerea accizei la motorină utilizată în agricultură, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 10:05
(5913 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Copuzu și Poiana, accident la Jilavele

Un grajd în care erau adăpostite 12 animale a fost cuprins de flăcări în seara zilei de sâmbătă, 17 februarie 2018. Proprietarii gospodăriei din satul Copuzu, comuna Balaciu, au alertat pompierii în jurul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 09:40
(6305 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 50 mii de lei, 9 permise de conducere reținute

Miercuri și joi, 14 și 15 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. S-a intervenit la 23 de ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 19:05
(7313 vizualizări - 0 comentarii)


Gospodării inundate la Bărbulești

Gospodării inundate la Bărbulești

Pompierii Detașamentului Urziceni au intervenit în cursul zilei de joi, 15 februarie 2018, pentru scoaterea apei din curțile a 5 gospodării din comuna Bărbulești. Căderile semnificative de precipitații ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 18:40
(4276 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de carte regală la Slobozia

«Curtea Veche Publishing» și Librăria «Casa Cărților» din Slobozia invită iubitorii de carte din Slobozia, joi, 22 februarie 2018, începând cu orele 11,45, la o dublă lansare de carte regală: albumul « ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 18:30
(3895 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 18:15
(4998 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Prins în flagrant în timp ce încerca să fure dintr-o mașină

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au identificat un bărbat, în vârstă de 31 de ani, din localitatea Sinești, acesta fiind bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt», faptă ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 18:10
(7731 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Se oprește gazul!

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 18:05
(4792 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfârșitul lunii ianuarie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6829 șomeri, din care 1519 șomeri indemnizați, respectiv 5310 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2018, 15:10
(4787 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Vaccinare la cabaline

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță deținătorii de cabaline că, în perioada februarie-aprilie 2018, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică împuterniciți ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2018, 15:05
(4220 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata subvențiilor pentru bunăstarea animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că miercuri, 14.02.2018, a demarat plata cererilor care au fost autorizate pentru Măsura 215 «Plăți privind Bunăstarea animalelor», Pachet ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2018, 14:30
(6345 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Conducea o mașină fără permis

Tras pe dreapta de polițiști, un tânăr de 20 de ani din Bărbulești s-a ales cu un dosar penal după ce oamenii legii au constatat faptul că acesta nu deține permis de conducere. De asemenea, un bărbat de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2018, 18:50
(4889 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți la volan

Un ialomițean, în vârstă de 30 de ani, și un bărbat din Brăila, în vârstă de 40 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost surprinși la volan în stare de ebrietate. Aceștia aveau valori ale alcoolemiei ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2018, 18:35
(3566 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni au confiscat 230 kg de pește

Polițiștii ialomițeni au confiscat de la un bărbat, de 35 de ani, domiciliat în Constanța, cantitatea de 230 kilograme de pește. Bărbatul încerca să vândă pe raza județului nostru respectiva cantitate, ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2018, 18:10
(3634 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Amendat pentru că vindea ilegal lemne

Administratorul unei firme din Urziceni a fost amendat cu 5000 de lei de polițiștii din comuna Ion Roată. Acesta a fost identificat pe raza localității în timp ce transporta o remorcă încărcată cu lemne ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2018, 18:05
(3544 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Condeești, Bărbulești și Fetești

Trei incendii s-au produs în cursul zilei de joi, 8 februarie 2018, la locuințele unor cetățeni din comunele Bărcănești și Bărbulești, respectiv municipiul Fetești. Primul eveniment a alertat pompierii ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2018, 20:25
(5622 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...