Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

O  anchetă penală instrumentată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni scoate la iveală maniera în care unii dintre primarii ialomițeni au reușit să-și obțină mandatele la Alegerile Locale desfășurate anul trecut, la finalul lunii septembrie. Dosarul penal al anchetatorilor face referire la modul în care Ionuț Grecea, edil aflat la primul său mandat, a reușit să devină primar al comunei Borănești. Procurorii susțin faptul că acesta, sprijinit de alte 5 persoane, a oferit câte 200 de lei alegătorilor săi, în schimbul voturilor. În prezent, edilul a fost pus sub control judiciar, pentru o perioadă de 60 de zile.

24 de ore în custodia Poliției... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2021, 09:55 (8371 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul și viceprimarul localității, suspecți într-un dosar de «fraudă electorală»

Descinderi în comuna Borănești

Primarul și viceprimarul localității, suspecți într-un dosar de «fraudă electorală»

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au descins joi, 18 februarie 2021, la 7 adrese din comuna Borănești. Perchezițiile au fost desfășurate în cadrul unei anchete penale ce vizează «infracțiuni la Legea Electorală», dar și fapte de «mărturie mincinoasă». Printre persoanele chemate la audieri se numără primarul și viceprimarul localității, considerați principalii suspecți ai cauzei.

Verificările sunt în curs Surse judiciare au precizat faptul că ancheta s-a constituit în urma unor sesizări ce reclamau faptul că alegătorilor din comuna Borănești le-au fost oferite sume... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2021, 20:05 (11501 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Candidați cu probleme de integritate la Alegerile Locale din Ialomița

ANI a decis

Candidați cu probleme de integritate la Alegerile Locale din Ialomița

În urmă cu o săptămână, Agenția Națională de Integritate a dat instanțelor de judecată lista candidaților la Alegerile Locale aflați în stare de incompatibilitate sau conflict de interese. Potrivit legii, instanțele au obligația de a invalida aceste mandate, în respectivele localități fiind necesară organizarea unor noi alegeri. Din cei 103 candidați aflați în stare de incompatibilitate la nivel național, 3 sunt din județul Ialomița. Aceștia se află în prezent în situația de a rămâne fără mandatele pe care le-au obținut.

Verificările sunt în curs Potrivit Codului Administrativ, validarea... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2020, 16:10 (9106 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Partidele politice sunt obligate să negocieze pentru a administra localitățile din Ialomița

Jumătate da, jumătate ba!

Partidele politice sunt obligate să negocieze pentru a administra localitățile din Ialomița

Oficial, PSD a câștigat 38 de localități, PNL-17, PRO România-3, USR PLUS-2, Partidul Ialomițenilor-2, Alianța pentru Unitatea Românilor-1, iar o primărie din Ialomița, Movilița, are un primar independent. Practic însă, controlul localităților la nivel de decizie politică și admi­nistrativă este asigurat prin intermediul Consiliilor Locale. Din acest punct de vedere, rezultatele votului oferă surprize mai mari decât în cazul primăriilor. Astfel, la nivelul județului Ialomița, PSD controlează 24 de administrații locale, PNL 10, iar PRO România, ALDE și PI câte o localitate. În restul Consiliilor Locale toți actorii eșichierului politic local sunt obligați să negocieze pentru a asigura contribuabililor... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2020, 15:40 (7760 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Primarii mandatului 2020-2024

Ialomița: Rezultate finale ale Alegerilor Locale 27 septembrie 2020

Primarii mandatului 2020-2024

bonus: Ialomița a schimbat 28 de primari

Adâncata Ionel Valentin Barbu (PNL)-824 (contracandidat Marin Gheorghe, PRO România-294)
Alexeni Ion Crețu (PNL)-526, primar nou (contracandidat Sandu Stan, PSD-379)
Albești Emil Jugănaru (PSD)-415 (contracandidat Anda Cristina Bordei, PRO România-218)
Andrășești Adrian Vasile (PNL)-409 (contracandidat Mihail Laurențiu Avrămiță, PSD-316)
Armășești Marius Carpen (PSD)... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 14:40 (18574 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Dragoș Soare a obținut 4907 voturi la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020

Ziua când Slobozia a schimbat istoria

Dragoș Soare a obținut 4907 voturi la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020

După o campanie de mai bine de două luni, electoratul slobozean a decis ca Dragoș Soare, candidatul PNL, să fie următorul primar al Sloboziei. Dragoș Soare a obținut 4907 voturi. Următorul clasat, candidatul PSD Alexandru Potor, a obținut 4800 de voturi. Pe locul 3 s-a situat candidatul PRO România, fostul primar al Sloboziei, Adrian Mocioniu, acesta obținând 3353 de voturi. Singura femeie din cursa electorală pentru Slobozia, candidatul Alianței pentru Unirea Românilor Rodica Boancă, a obținut 755 de voturi. Candidatul independent, preotul Petre Constantin, a obținut 298 de voturi.

Electoratul a decis. Restul e tăcere!... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 14:25 (5401 vizualizări - 8 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Alegerile pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița au fost câștigate de Marian Pavel, președintele PSD Ialomița. Locul 2 a fost adjudecat de către Luminița Barcari, candidatul PNL, iar pe locul 3 s-a clasat Victor Moraru, candidatul PRO România, fost președinte al Consiliului Județean din partea PSD în mandatul 2016-2020. Clasamentul reflectă, de asemenea, numărul de mandate din cadrul Consi­liului Județean. Astfel, PSD își adju­decă 14 fotolii de consilieri județeni, PNL rămâne cu 10, iar PRO România accede pentru prima dată în acest for legislativ local cu 6 consilieri județeni.

Marian Pavel umflă potul... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 14:05 (11721 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Mulțumesc Echipei PSD pentru implicarea de care a dat dovadă!»

NOUL PREȘEDINTE al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, primele declarații după Alegerile Locale

«Mulțumesc Echipei PSD pentru implicarea de care a dat dovadă!»

Marian Pavel, președintele PSD Ialomița, a făcut primele declarații publice după aflarea rezultatelor parțiale ale Alegerilor Locale din Ialomița. El a mulțumit ialomițenilor pentru susținerea acordată și a recunoscut, cavalerește, victoria liberalului Dragoș Soare la Slobozia. Să precizăm că, după numărarea paralelă a voturilor, Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, acesta obținând puțin peste 33% din voturile valabil exprimate.

Pierzi, câștigi, politician te numești Alegerile Locale din Ialomița au produs o serie de surprize neașteptate de liderii politici... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2020, 18:10 (16044 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

38 primari-PSD, 17 primari-PNL, 2 primari-ALDE, 3 primari-PRO România, 2 primari-Partidul Ialomițenilor, 2 primari-USR PLUS, 1 primar-AUR, 1 primar-independent

Ialomița, Alegeri Locale 2020, prezența la vot orele 21,00-50,44%

38 primari-PSD, 17 primari-PNL, 2 primari-ALDE, 3 primari-PRO România, 2 primari-Partidul Ialomițenilor, 2 primari-USR PLUS, 1 primar-AUR, 1 primar-independent

La orele 21,00, la închiderea urnelor, prezența la vot înregistrată în Ialomița era de 50,44%. Procentul situează Ialomița undeva la mijlocul clasamentului în ceea ce privește numărul alegătorilor care s-au prezentat la urne. Ponderea alegătorilor o reprezintă mediul rural, cu 63%, 72690 de alegători din mediul rural exercitându-și dreptul de vot. Restul de 37% (42652 votanți) reprezintă alegători din mediul urban. Să remarcăm că 39% dintre cei care au votat sunt în media de vârstă 45-64 de ani, femeile clasându-se în fața bărbaților în ceea ce privește procesul de votare. În ceea ce privește Slobozia, prezența la vot a fost scăzută, doar 16187 de persoane (37,65%) exercitându-și dreptul de vot... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2020, 00:00 (49670 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: Incidente electorale sesizate autorităților la Făcăeni și Țăndărei

Scandal cu urna mobilă la Făcăeni. Biroul Electoral Județean a aprobat solicitarea venită din partea unui candidat pentru funcția de primar în care acesta a reclamat faptul că procedura pe care președinții... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 20:15 (6192 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Prezența la vot, orele 17,00-37%

Alegeri Locale 2020

Ialomița: Prezența la vot, orele 17,00-37%

La orele 17,00, prezența la vot înregistrată în Ialomița era de puțin peste 37%. Procentul situează Ialomița undeva la mijlocul clasamentului în ceea ce privește numărul alegătorilor care s-au prezentat la urne. Ponderea alegătorilor o reprezintă mediul rural, cu aproape de 65%, restul de 35% fiind alegători din mediul urban. Să remarcăm că aproape de 40% dintre cei care au votat sunt în media de vârstă 45-64 de ani, femeile clasându-se în fața bărbaților în ceea ce privește procesul de votare. În altă ordine de idei, la orele 17,00, municipiul reședință de județ Slobozia înregistra o prezență la vot de puțin peste 27%, Fetești, Urziceni și Țăndărei de puțin peste 26%, orașul Fierbinți-Târg făcând... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 20:05 (4332 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: 11 sesizări privind incidente electorale în Ialomița

De la începerea procesului de votare, duminică 27 septembrie 2020, au fost înregistrate 11 sesizări privind incidente electorale:
-influențare alegători în localitatea Traian (neconfirmată)... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 16:50 (4091 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Prezența la vot, orele 13,30-25%

Alegeri Locale 2020

Ialomița: Prezența la vot, orele 13,30-25%

La orele 13,30, prezența la vot în Ialomița înregistrată era de peste 25%. Procentul situează Ialomița pe o poziție fruntașă în ceea ce privește numărul alegătorilor care deja s-au prezentat la urne. De remarcat că există și localități din județ unde prezența, la aceeași oră, a depășit 30%, respectiv Drăgoești, Sudiți, Buești, Sărățeni și Făcăeni. Municipiul reședință de județ se înscrie sub media județeană în ceea ce privește prezența la vot, cu aproape 20%. Să completăm că, la nivelul județului Ialomița, mai bine de 1500 de persoane au votat pe liste suplimentare, 118 persoane beneficiind de urna mobilă. Localitatea Drăgoești înregistrează cel mai mare număr de votanți pe liste suplimentare... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 16:30 (3971 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: Reclamații privind transportul alegătorilor la Slobozia, Rădulești și Scânteia

Alte 3 incidente electorale au fost sesizate Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Potrivit polițiștilor, reclamațiile respective fac referire la transportul alegătorilor către Secțiile de ... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 16:20 (4619 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: La Amara se transportă persoane spre secțiile de votare

Ziua Alegerilor Locale nu este lipsită de incidente electorale în localitatea vecină Sloboziei. Astfel, duminică, 27 septembrie 2020, la Amara, au existat numeroase sesizări privind transportul persoanelor... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 14:20 (3783 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Am votat pentru un nou început la Slobozia!»

Dragoș Soare, candidatul PNL la funcția de primar al Sloboziei

«Am votat pentru un nou început la Slobozia!»

Candidatul PNL la funcția de primar al municipiului reședință de județ Slobozia, Dragoș Soare, a votat la Secția Grup Școlar «Alexandru Ioan Cuza» puțin după orele 10,30. Candidatul liberal a venit împreună cu soția sa la vot, purtând măști de protecție. La ieșirea din Secția de Votare, candidatul PNL la Primăria Sloboziei, Dragoș Soare, a declarat: «Am votat pentru un nou început la Slobozia! Azi este o zi de sărbătoare și aș vrea să ne bucurăm împreună pentru această zi... De mâine însă trecem la muncă! Pentru că în următorii 4 ani trebuie să ne transformăm visurile în realitate!».... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 13:45 (3780 vizualizări - 1 comentariu)

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: Incidente electorale în Ialomița

Conform Biroului Electoral Județean, instituția a fost sesizată cu privire la faptul că într-una dintre secțiile de votare din județ membrii Secției nu poartă măștile de protecție și nu folosesc dezinfectanți... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 13:20 (3471 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Incidente electorale la Borănești

Alegeri Locale 2020

Incidente electorale la Borănești

Potrivit unor imagini transmise ziarului nostru, la Borănești, la una dintre secțiile de votare, au fost aduse mai mult de 30 persoane pentru a vota. Fotografiile indică o prezență deosebit de numeroasă în fața secției de votare, persoanele stând la coadă pentru a vota. Să adăugăm că au fost înștiințate autoritățile în ceea ce privește această situație prin apeluri repetate la 112.... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 13:15 (3585 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Prezența la vot, orele 10,00-10,70%

Alegeri Locale 2020

Ialomița: Prezența la vot, orele 10,00-10,70%

La orele 10,00, prezența la vot în Ialomița înregistrată era de peste 10%. Procentul situează Ialomița pe o poziție fruntașă în ceea ce privește numărul alegătorilor care deja s-au prezentat la urne. De remarcat că există și localități din județ unde prezența, la aceeași oră, a depășit 20%, respectiv Sudiți, Sărățeni și Făcăeni. Municipiul reședință de județ se înscrie sub media județeană în ceea ce privește prezența la vot.... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 13:05 (2073 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

228540 de ialomițeni sunt așteptați să voteze!

Alegeri Locale 2020

228540 de ialomițeni sunt așteptați să voteze!

Potrivit statisticilor Autorității Electorale Permanente și Biroului Electoral Central, în județul Ialomița sunt așteptate să voteze 228540 de persoane. Cei mai mulți votanți există în municipiul Slobozia.

Secțiile de vot se deschid la ora 07,00 În județul Ialomița există 220 de secții de votare, procesul electoral începând la ora 07,00 și încheindu-se la orele 21,00. Datele statistice ale Autorității Electorale Permanente și Biroului Electoral Central arată că la nivelul județului nostru sunt așteptate să se prezinte la urne 228540 de persoane. Cei... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 11:10 (4437 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
313 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Stop violenței!

Polițiștii ialomițeni au lansat un mesaj preventiv și informativ prin care încearcă să reducă fenomenul violenței. Oamenii legii precizează faptul că violența, indiferent de formă, este nejustificată. ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:35
(4817 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică la Slobozia, Munteni Buzău și Traian

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în perioada 24- ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:25
(7106 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița  a desfășurat, în trimestrul I 2017, în domeniul relațiilor de muncă, 322 de acțiuni de control  în urma cărora  au fost dispuse 472 de măsuri pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 17:20
(3910 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Fetești-Oraș!

Pentru realizarea lucrărilor de cuplare a rețelei noi de alimentare cu apă, reabilitată prin programul POS Mediu I, la sistemul de alimentare cu apă al municipiului Fetești, SC RAJA SA este nevoită ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 14:10
(5691 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm casier
Condițiile angajării sunt
-cunoștințe operare PC: Excell Word
-experiență în domeniu, minim 3 ani
Persoanele interesate pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
Pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

20 Aprilie 2017, 21:05


RAJA Constanța: Lucrări de întreținere rețele în Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de spălare a rețelei de apă din Cartierul Fetești-Gară, din municipiul Fetești, SC RAJA SA este nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute pe timpul nopții, în perioada 24-28 aprilie 2017 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 20:20
(5074 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri locale parțiale la Amara, Fierbinți Târg și Țăndărei-11 iunie 2017

Guvernul a stabilit în data de 11 iunie 2017 organizarea scrutinului local parțial pentru alegerea primarului în 49 de localități în care această funcție a rămas vacantă ca urmare a demisiilor unor titulari ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:55
(7757 vizualizări - 2 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Reprezentanții Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 21 aprilie 2017, la Slobozia furnizarea gazelor naturale se va închide pe bulevardele Chimiei, Unirii și Matei Basarab, precum și pe strada ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:15
(5404 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Procurorii și polițiștii din Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele a nouă persoane din zona Fetești, sub acuzația de «braconaj». Actele de urmărire penală arată faptul că, în perioada 20 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 16:35
(11423 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Bibliotecarului», sărbătorită la Slobozia

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează luni, 24 aprilie 2017, evenimentul intitulat «Ziua Bibliotecarului din România». În cadrul manifestării care se va desfășura la Slobozia, cei prezenți ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 15:45
(5118 vizualizări - 1 comentariu)


SC Agromas Grup SRL

furnizor de produse
și servicii agricole

angajează
GESTIONAR DEPOZIT
Principalele responsabilități
-gestiunea stocurilor de marfă
-gestionarea documentelor
de intrare-ieșire
-verificarea calitativă și cantitativă
a mărfurilor
-recepția și livrarea mărfurilor
-participarea la inventare
Cerințe
-studii medii
-experiență în domeniu minim 1 an
-cunoștințe operare calculator
(word, excel)
-cunoștințe operare documente gestiunea materialelor
-constituie avantaj:
experiență în poziția de gestionar
Beneficii
-pachet salarial atractiv
CV-urile se pot depune la
sediul societății din Cosâmbești,
Șoseaua Slobozia-Țăndărei,
nr. 154, jud. Ialomița
sau la adresa de e-mail [email protected]

19 Aprilie 2017, 19:50


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2017, 19:10
(5582 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În luna martie 2017 s-au încasat 44,85 milioane de lei la buget

Potrivit unui comunicat de presă, «Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat, în luna martie 2017, la bugetul general consolidat suma de 44,85 milioane lei». «Menționăm că, din bugetul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 16:25
(5177 vizualizări - 0 comentarii)


Hramul Mânăstirii Slobozia

În perioada 19-23 aprilie 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Izvorul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:55
(4794 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni în ziua de Paște

Pentru siguranța cetățenilor, în Duminica de Paște, Poliția Română a continuat acțiunile pentru prevenirea evenimentelor nedorite și pentru fluidizarea traficului și diminuarea riscului rutier. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:20
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Bătrână de 78 de ani, carbonizată într-un incendiu

Casa femeii a fost cuprinsă de flăcări joi, 13 aprilie 2017, în jurul orelor 15,00, când s-a primit sesizarea la dispeceratul 112. La locul intervenției au acționat pompierii voluntari ai localității și ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 20:05
(4665 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: 40 mc lemne, confiscați

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea delictelor silvice. Astfel, în urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 18:25
(4717 vizualizări - 4 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare de peste 3,256 milioane de lei

În luna martie 2017, inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 3,256 milioane de lei, în urma a 56 de ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 14:40
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017

În perioada 18-21.04.2017, în intervalul orar 10,00-15,00, se va desfășura exercițiul național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017. Scenariul exercițiului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 13:05
(6183 vizualizări - 1 comentariu)


Gheorghe Doja: Marfă fără documente de proveniență

Marți, 11 aprilie 2017, polițiștii au oprit pentru control în trafic, pe raza comunei Gheorghe Doja, o autoutilitară condusă de un tânăr, de 26 de ani, din județul Călărași.În urma controlului efectuat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 12:25
(3943 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Nu au neutralizat deșeurile periculoase

Administratorii a 3 societăți comerciale de pe raza județului Ialomița sunt cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de neluarea măsurilor de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 11:05
(3301 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 2,144 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează, în luna aprilie 2017, TVA conform selecției naționale, în valoare totală de peste 2,144 milioane de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2017, 21:10
(4518 vizualizări - 0 comentarii)


LUNCA SRL Slobozia

comercializează
semințe porumb,
semințe floarea-soarelui

Producători: Pionner, Monsanto, KWS,
Saaten Union, Maisadour Semences,
Procera, Syngenta, Fundulea

Vinde: Fungicide și insecticide pentru
tratat semințe și culturi înființate

IMPORTANT! Posibilitate plată în rate.
Discount, în funcție de cantități
și termen de plată.

Contact: telefon 0722/771.693,
0728/960.471, telefon/fax: 0243/236.423
e-mail [email protected]
Depozit Căzănești, str. Gării
(vis a vis Depozit Cargill)

11 Aprilie 2017, 20:20


Daruri de Paști oferite de credincioșii Catedralei din Urziceni

Daruri de Paști oferite de credincioșii Catedralei din Urziceni

Ca de fiecare dată, în preajma marilor sărbători creștine, comunitatea parohială se mobilizează și, coordonați de preoții slujitori, cercetează credincioșii aflați în dificultate, aducând un strop de bucurie ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2017, 19:05
(7377 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Țăndărei donează sânge

Pompierii din Țăndărei donează sânge

Acțiunea, desfășurată din proprie inițiativă, a avut loc în dimineața zilei de luni, 10 aprilie 2017, la sediul Gărzii de Intervenție, cu sprijinul caravanei mobile a Centrului Județean de Transfuzii, care ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2017, 19:15
(6011 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii martie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6940 șomeri, din care 1219 șomeri indemnizați, respectiv 5721 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2017, 17:05
(2616 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor de Florii

La sfârșitul de săptămână precedent, polițiștii ialomițeni au fost la datorie, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică și prevenirea producerii oricăror evenimente negative. Au fost ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2017, 16:40
(3409 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest sens, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2017, 20:05
(5953 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Fetiță de 12 ani, acroșată de o mașină

Joi, 6 aprilie 2017, pe raza comunei Alexeni s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate, polițiștii au stabilit că în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2017, 19:10
(4075 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


AJOFM Ialomița: Rezultate «Bursa Generală a Locurilor de Muncă»

Vineri, 7 aprilie 2017, la nivel național, s-a desfașurat «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», acțiune organizată de Agenția  Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2017, 17:40
(4323 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...