Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Subprefectul Babagianu a găsit vinovații pentru blocarea drumurilor județene

Subprefectul Babagianu a găsit vinovații pentru blocarea drumurilor județene

Intrat într-un con de umbră în ultimele luni, subprefectul Baba­gianu revine din nou în spațiul public, pe sticla televizoarelor, la oră de maximă audiență. Domnia sa este surprins de către un reporter Rea­litatea TV, în exercițiul funcțiunii (ha, ha, ha!), în timp ce anchetează vinovații pentru blocajele de pe una dintre șoselele care leagă Buzău de Ialomița. Demonstrația subprefectului Babagianu în fața camerelor de luat vederi este penibilă. «Colegii dumneavoastră șoferi care s-au răsturnat, este corect ce-au făcut? Dacă ei nu se răsturnau mai stăteați dumneavoastră aici? S-au răsturnat pentru că nu au respectat viteza legală și condițiile meteo. Au mers regulamentar?» prezintă subprefectul... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2023, 10:10 (18319 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a început pregătirile pentru sezonul rece 2022-2023

Consiliul Județean Ialomița a început pregătirile pentru sezonul rece 2022-2023

Pregătirile pentru sezonul rece 2022-2023 au intrat în linie dreaptă și la nivelul județului Ialomița. Consiliul Județean Ialomița va asigura deszăpezirea drumurilor județene în baza Acordurilor-Cadru încheiate în 2019 cu societățile aflate în administrarea instituției. Este vorba despre Drumuri și Poduri SA și Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Anul trecut, administrația județeană a plătit pentru întreținerea acestor drumuri 768 mii de lei.

Ialomița, pregătită pentru deszăpezire În anul 2019, Consiliul Județean Ialomița a încheiat 3 Acorduri-Cadru, în vederea efectuării lucrărilor... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2022, 09:55 (15265 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița deszăpezește drumurile județene în regie proprie

Și în iarna 2021-2022

Consiliul Județean Ialomița deszăpezește drumurile județene în regie proprie

Consiliul Județean Ialomița a făcut toate pregătirile necesare pentru a putea asigura des­zăpezirea drumurilor ju­dețene în sezonul rece 2021-2022. Serviciile sunt asigurate de către firmele aflate în ad­ministra­rea instituției, Drumuri și Poduri SA și Infrastruc­tură Drumuri și Poduri SA. Lu­crările se vor efectua în baza Acordurilor-Cadru încheiate în 2019, care rămân valabile până în 2023. Conform acestor documente oficiale, valoa­rea lucrărilor de deszăpezire este de 11,9 milioane de lei.

Deszăpezire prin Acorduri-Cadru În anul de grație 2019, Consiliul Județean Ialomița a încheiat... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2021, 13:40 (7038 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Planurile de deszăpezire ale administrației ialomițene

Planurile de deszăpezire ale administrației ialomițene

Iarna aceasta, auto­ritățile județene nu pot deszăpezi Ialomița. Anunțul a fost făcut luni, 26 noiembrie 2018, în cadrul unei conferințe de presă de către președintele Victor Moraru. «Ne confruntăm cu o situație delicată...» a recunoscut acesta. Pentru înlăturarea eventualelor efecte ale viscolului, administrația județeană dispune de «planurile B, C, și D».

Licitație ratată, negocieri eșuate...
Procedura aferentă licitației pentru achiziționarea serviciilor de deszăpezire în iarna anului 2018-2019 a debutat în luna iulie a acestui an. Noul caiet de sarcini realizat la indicațiile... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2018, 19:20 (9316 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a ratat pregătirile pentru iarna 2018-2019

Consiliul Județean Ialomița a ratat pregătirile pentru iarna 2018-2019

Autoritățile din Ialomița au început cu stângul pregătirile pentru sezonul rece 2018-2019. Marea problemă o reprezintă modul în care se va desfă­șura deszăpezirea pe drumurile județene. Consiliul Județean Ialomița încă nu a finalizat procedurile în ceea ce privește încheierea contractelor cu firmele care vor asigura întreținerea celor 500 de kilometri de drumuri județene pe timp de iarnă. Oficialii nu au recunoscut că vor rata termenul final la care trebuiau în­cheiate pregătirile, în schimb au dat dat asi­gurări că zăpada nu va produce probleme pe șoselele pe care le admi­nistrează.

Un demers ratat... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2018, 14:10 (5385 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Drumurile din Ialomița au fost deszăpezite cu întârziere

Drumurile din Ialomița au fost deszăpezite cu întârziere

La sfârșitul săptămânii precedente, reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița au făcut bilanțul viscolului care a lovit județul. Potrivit declarațiilor oficiale ale președintelui Victor Moraru, prezent la întâlnirea oficială, autoritățile au intervenit cu întârziere din cauza utilajelor de deszăpezire deținute de operatori.

Ialomița, în calea viscolului Ialomița s-a aflat timp de 3 zile sub amenințarea Codului Portocaliu de viscol și ninsori. Prezenți la datorie, cele mai eficiente intervenții le-au avut reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2018, 17:40 (9554 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița, pregătirile pentru iarnă costă 8,4 milioane de lei

În Ialomița, pregătirile pentru iarnă costă 8,4 milioane de lei

bonus: Încă o iarnă cu DADP. Slobozia deszăpezește în regie proprie!

Ca în fiecare an, autoritățile din Ialomița depun eforturi considerabile pentru ca iarna să nu le mai ia prin surprindere. Din punct de vedere financiar,  în sezonul rece 2017-2018, la nivelul județului sunt disponibile 8,4 milioane de lei pentru a ține piept iernii. Suma ar putea însă să crească dacă viscolul va fi puternic și va impune costuri suplimentare. Cu toate acestea, reprezentanții autorităților locale și județene sunt optimiști și spun că nu vor fi probleme. «Am discutat cu primarii localităților, am avut întâlniri oficiale în care am dezbătut pe larg această problemă. Toți sunt pregătiți!» oferă asigurări Gigi Petre, prefectul județului Ialomița. Între timp, Compania Națională... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2017, 17:50 (4930 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Oamenii prinși sub nămeți, salvați de militarii Bazei Aeriene 86 Fetești

Nu doar drumarii s-au luptat cu viscolul din ultimele două săptămâni, ci și militarii Bazei Aeriene 86 Fetești. Aceștia au desfășurat mai multe acțiuni de deszăpezire, în zona de Est a județului Ialomița... [citește toată știrea]

24 Ianuarie 2017, 10:20 (5498 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a centralizat «factura de deszăpezire»

Ialomița a centralizat «factura de deszăpezire»

Deși pare inutil, în condițiile în care șoselele din Ialomița sînt curate, autoritățile locale și județene sînt pregătite pentru eventualitatea unei ierni aspre. Potrivit unui raport al Instituției Prefectului Ialomița, toate localitățile județului au contracte de deszăpezire, iar autoritățile locale sînt pregătite să intervină cu maximum de eficiență.

Partea leului
Ca în fiecare an, Instituția Prefectului Ialomița a centralizat contractele de deszăpezire de la nivelul județului. Cele mai mari valori ale acestor contracte sînt înregistrate în cazul drumurilor naționale. Astfel... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2016, 10:20 (6297 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pregătită în lupta cu iarna

Cel puțin la nivel declarativ

Ialomița, pregătită în lupta cu iarna

Prefectura Ialomița a remis publicității o informare cu privire la demersurile făcute de autorități cu privire la pregătirile pentru sezonul rece 2016-2017. Potrivit datelor care se regăsesc în documentul oficial, iarna poate să vină oricînd pentru că instituțiile publice din județ sînt în stare să-i țină piept. Rămîne însă să descoperim ce se va întîmpla cînd vor cădea primii fulgi de zăpadă.

Pregătiri temeinice
După calculele făcute de Prefectura Ialomița, iarna poate să vină oricînd, pentru că autoritățile sînt pregătite să-i facă față. Avem suficiente cantități de nisip, aproximativ... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2016, 14:25 (3722 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița deszăpezește cu bani mărunți

Iarna asta e ca vara

Ialomița deszăpezește cu bani mărunți

Cine are sau închiriază un buldoexcavator se poate lansa iarna aceasta în afaceri. Potrivit unui raport făcut public de către Instituția Prefectului Ialomița, mai bine de jumătate dintre administrațiile locale din județ au încheiat contracte de deszăpezire cu firme private. Valoarea per oră a serviciilor prestate variază între 100 și 250 de lei, în funcție de situație și interese. Noroc că iarna a fost îngăduitoare pînă acum cu noi toți!

Unde se duc banii publici, cînd se duc Ca urmare a eliminării de pe piață a Drumuri și Poduri SA, locul lăsat liber a fost ocupat rapid și metodic... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2016, 19:10 (5826 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Iarnă supravegheată prin GPS

Iarna s-a instalat oficial și în județul Ialomița. De mai bine de 24 de ore, utilajele de deszăpezire acționează pe toate arterele de circulație. De anul acesta, autoritățile monitorizează lucrările de deszăpezire cu ajutorul unei aplicații GPS. Softul permite o verificare atentă a vitezei de deplasare a utilajelor și a punctelor în care acestea se află. Pînă la această oră, în Ialomița nu au fost semnalate evenimente semnificative.   

Ialomița deszăpezită cu 20 de utilaje
Față de anii trecuți în care iarna lua prin surprindere autoritățile, de această dată oficialii... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2016, 13:10 (7064 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afaceristul Cornel Dragomir s-a abonat la contractele pentru deszăpezire

Și iarna aceasta

Afaceristul Cornel Dragomir s-a abonat la contractele pentru deszăpezire

Un raport dat publicității de Prefectura Ialomița prezintă în detaliu valoarea contractelor de deszăpezire încheiate în Ialomița. Potrivit documentului oficial, un sfert dintre banii alocați județului pentru astfel de lucrări se vor duce în conturile societății Oyl Company Holding AG, patronată de Cornel Dragomir. A devenit deja o tradiție ca firma să fie abonată la contractele Companiei Naționale de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România. Anul acesta, CNADNR a decis să-i atribuie firmei ialomițene lucrări în două județe și o majorare a contractelor de 3,2 milioane de lei. De asemenea, tot pentru deszăpezire, Oyl Holding Company AG va primi de la Consiliul Județean Ialomița alte 1,7 milioane... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2015, 16:20 (14393 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean va deszăpezi Ialomița cu 2 milioane de lei

3 ani cu OYL COMPANY

Consiliul Județean va deszăpezi Ialomița cu 2 milioane de lei

După 9 luni de așteptare și două licitații ratate, Consiliul Județean Ialomița a reușit să atribuie serviciul de deszăpezire al județului în această iarnă. Cîștigătorul celei de-a treia licitații, finalizată la începutul săptămînii precedente, este Oyl Company Holding AG, iar prețul de adjudecare a serviciilor este de 2 milioane de lei anual, în perioada 2015-2017.

Greu la deal cu bani puțini
În iunie 2015, după două licitații la care nu s-a prezentat nimeni, Consiliul Județean Ialomița a reluat procedurile de atribuire a contractului «servicii de deszăpezire a drumurilor județene... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2015, 19:20 (5504 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, deszăpezită la cel mai mic preț din țară

Primul record pozitiv al anului

Ialomița, deszăpezită la cel mai mic preț din țară

În timp ce pentru deszăpezirea unui kilometru de autostradă statul a plătit 18 mii de euro, iar pentru un kilometru de drum național între 7 și 8 mii de euro, pentru deszăpezirea unui drum județean autoritățile ialomițene au plătit 120 de euro! Ștefan Ghibanu, directorul SC Drumuri și Poduri SA susține faptul că prețul reprezintă un «compromis» în detrimentul calității și că județul are nevoie de bani pentru reabilitarea infrastructurii rutiere...

Un exemplu pentru toată țara Anul trecut, pentru prima dată în istoria instituției, Consiliul Județean Ialomița organiza o licitație pentru... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2015, 12:20 (7801 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile ialomițene se pregătesc de iarnă pe cont propriu

Bani puțini pentru deszăpezire

Autoritățile ialomițene se pregătesc de iarnă pe cont propriu

La începutul săptămînii precedente, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru 31 de județe. Printre acestea se numără și Ialomița. Autoritățile susțin că sînt pregătite pentru a deszăpezi drumurile județene și locale. În realitate, fondurile sînt insuficiente...

Județul nu are bani pentru deszăpezire
Potrivit declarațiilor oficiale, la acest moment iarna 2014 nu va lua prin surprindere autoritățile. La nivel județean, în premieră, Consiliul Județean Ialomița a scos la licitație contractul de deszăpezire pentru cei 507 kilometri de drumuri județene... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2014, 16:40 (3967 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean scoate iarna «la licitație»

Premieră pentru Ialomița

Consiliul Județean scoate iarna «la licitație»

Istoria deszăpezirii drumurilor județene în Ialomița este presărată de scandaluri publice. Din anul 2009 și pînă în prezent, autoritățile au început să aloce sume enorme pentru operațiunile de deszăpezire. Anul acesta însă, în premieră județeană, instituția a decis să scoată contractele de deszăpezire la licitație. Valoarea contractului pentru luna decembrie se ridică la 100 mii de euro, urmînd ca în anul 2015 să se aloce sume suplimentare pentru deszăpezirea drumurilor județene «dacă mai e cazul».

Licitație în premieră la Consiliul Județean Ialomița
În urmă cu 4 ani s-au cheltuit... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 16:40 (7349 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Codul Roșu a fost salvarea noastră!»

Prefectul Gigi Petre

«Codul Roșu a fost salvarea noastră!»

În Ialomița miroase a primăvară. Ghioceii au înflorit a doua oară, mămicile au ieșit cu cărucioarele în parcuri, fermierii vorbesc despre semănăturile de primavară... Doar peticele de zăpadă de pe străzi mai amintesc că e iarnă. În acest context, a vorbi despre cifrele viscolului de acum două săptămîni pare de prisos. Noi contrazicem însă această afirmație. Întîi de toate, pentru că nici pînă la acest moment nu există o notă de plată finală...

Laudă-te, Prefectură!
Cît a ținut viscolul, prefectul Gigi Petre a fost lăudat. L-au lăudat colegii, l-au lăudat dușmanii...Pînă și Rovana Plumb a simțit nevoia să o facă. Aici, la Slobozia... Totuși, județul a fost blocat 3 zile! Pas de mai înțelege ceva...... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 11:20 (6898 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Circulația revine la normal, jandarmii deszăpezesc sinistrații...

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că vineri, 31 ianuarie 2014, orele 14,30, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
DJ313-între localitățile Axintele și Horia;
DJ203F-între localitățile Iazu și Dumitrești;
DJ212-între localitățile Fetești și Movila.

La această oră, în județ, nu mai există nicio localitate izolată. Autoritățile publice locale fac o evaluare a necesităților din fiecare localitate care a fost izolată, iar în caz de necesitate vor fi disponibilizate forțe de la MApN, IJJ și ISUJ. La această oră s-a ajuns la toate urgențele medicale. Toate localitățile din județ sînt alimentate cu energie electrică. La această... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 14:35 (7013 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile sunt pregătite pentru deszăpezire

Cel puțin la nivel declarativ

Autoritățile sînt pregătite pentru deszăpezire

Pentru prima dată în ultimii 23 de ani, autoritățile județene sînt pregătite pentru deszăpezire. Potrivit declarațiilor oficiale, Ialomița are peste 50 de utilaje pregătite să curețe zăpada. Prefectul județului Ialomița, Gigi Petre, avertizează că nu va ezita să închidă drumurile, dacă această măsură se va impune...

Prevenția e mama deszăpezirii
Deși riscul unui viscol de proporții în Ialomița este scăzut, autoritățile județene susțin că sînt pregătite pentru iarnă. Conform informațiilor oficiale, la acest moment, peste 50 de utilaje de deszăpezire se află în stand-by, iar oficialii... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2013, 16:01 (6003 vizualizări - 8 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Manasia: Mașină cuprinsă de flăcări

Pompierii au intervenit pentru stingerea flăcărilor care au cuprins un automobil parcat pe raza localității Manasia. Cel mai probabil focul a izbucnit din cauza unui scurtcircuit, produs la instalația electrică ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2014, 15:20
(7186 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Țăndărei: Incendiu produs de un copil

Grajdul unui cetățean din Țăndărei a fost cuprins de flăcări după ce nepoata acestuia, o fetiță de 5 ani, a intrat în respectiva anexă și s-a jucat cu o brichetă. Focul a fost stins cu operativitate de ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2014, 13:30
(6500 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor din Țăndărei, dispărut fără urmă

Un tînăr de 23 de ani, din Țăndărei, este căutat de autoritățile judiciare germane și românești, după ce pe numele său a fost emis un mandat european de arestare. Deși s-au efectuat percheziții la locuința ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2014, 14:45
(8884 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Beat la volan, s-a izbit cu camionul de un copac și s-a răsturnat pe marginea drumului

Poliția Fetești a fost sesizată miercuri, 10 septembrie a.c., cu privire la faptul că pe raza comunei Vlădeni s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. În urma verificărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2014, 11:36
(8764 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni accident


166 de ani de la Bătălia din Dealul Spirii

Ca în fiecare an, la 13 septembrie, pompierii din toată țara își sărbătoresc existența comemorînd faptele eroice ale înaintașilor, începînd cu momentul «13 septembrie 1848», cînd Compania de Pompieri București ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2014, 09:05
(7720 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Lăcusteni și Axintele

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a dus la izbucnirea unui incendiu la o bucătărie a unui cetățean din localitatea Lăcusteni. Evenimentul a fost anunțat prin 112, iar la fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2014, 08:20
(7979 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Consultant Vînzări Credite
-Societate de Finanțare Tip IFN
Descrierea poziției:
• Identificarea și contactarea
potențialilor clienți
• Promovarea produselor de creditare
(credite pentru întreprinderi mici și foarte mici; credite pentru societăți nou înființate, precum și a celor aflate în dificultate; credite de nevoi personale pentru persoane fizice)
• Colectarea documentelor necesare
întocmirii dosarului de credit
și verificarea acestora
• Asistarea clientului în completarea
cererii de credit
• Transmiterea dosarului către instituția
financiară, monitorizarea dosarului
pînă la finalizarea acestuia
și semnarea contractului de credit
• Dezvoltarea și menținerea
unei excelente relații cu clienții
• Realizarea și menținerea
unui portofoliu de credite de calitate
• Monitorizarea și încasarea
ratelor de credit
• Solicitarea permanentă de referințe
Cerințe:
• Excelente abilități de vînzare
• Disponibilitate pentru un program flexibil
• Foarte bune abilități de comunicare,
atît cu clienții cît și în interiorul organizației
• Capacitate sporită de asimilare
a informațiilor și cunoștințelor
• Studii superioare și experiență
în vînzări (constituie un avantaj)
• Cunostințe de operare
a calculatorului (MS-Office)
• Permis de conducere categoria B
Trimiteti CV la adresa de e-mail [email protected]

10 Septembrie 2014, 16:15


Fetiță de 4 luni din Gheorghe Lazăr, moartă sub privirile medicilor

Caz șocant în noaptea de luni spre marți, 8/9 septembrie 2014, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. O fetiță de doar 4 luni, din Gheorghe Lazăr, a murit, deși se afla sub supraveghere medicală. Conducerea ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2014, 18:20
(7330 vizualizări - 4 comentarii)


DSP Ialomița: Campanii de vaccinare pentru elevi

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița au dat publicității calendarul imunizărilor pentru elevi în anul școlar 2014-2015. Vaccinările vor fi efectuate de medicii școlari sau medicii de familie ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2014, 12:50
(6618 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Boala limbii albastre la vaci, în două exploatații din Axintele

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță proprietarii/deținătorii de bovine, ovine si caprine că în județul Ialomița, la data de 5 septembrie 2014, au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2014, 10:45
(9728 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți la volan

Un bărbat, de 40 de ani, din Gheorghe Lazăr, a fost depistat de către polițiștii rutieri pe raza localității de domiciliu în timp ce conducea o autoutilitară, deși anterior consumase băuturi alcoolice. ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2014, 08:50
(4323 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Slobozia

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 6 septembrie a.c., în jurul orelor 17,00, cu privire la faptul că pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident rutier. Astfel, în timp ce un tînăr, de 20 de ani ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2014, 08:30
(6651 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 19 permise reținute, amenzi de peste 100000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 5-7 septembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2014, 07:25
(7073 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Coșereni, Drăgoești și Ion Roată

3 incendii au fost înregistrate în acest sfîrșit de săptămînă pe teritoriul județului nostru. Primul eveniment s-a produs sîmbătă, în jurul orei 9,00, cînd în urma unui scurtcircuit la instalația electrică ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2014, 12:30
(6114 vizualizări - 0 comentarii)


Depunere on-line a documentelor privind regimul străinilor și al cetățenilor comunitari la Inspectoratul General pentru Imigrări

Inspectoratul General pentru Imigrări a pus la dispoziția cetățenilor din Uniunea Europeană, Spațiul Economic European, Confederația Elvețiană, țări terțe și persoanelor ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2014, 09:30
(11443 vizualizări - 1 comentariu)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: Proiectul «Aripi spre Educație», o realizare în beneficiul copiilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița, în parteneriat cu Asociația «Educația dă viață» și Fundația «Floarea Ialomițeană», în calitate de promotori și în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2014, 08:15
(5417 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Trafic îngreunat pe DN2A. Un camion s-a răsturnat pe șosea!

Circulație îngreunată pe șoseaua care leagă Slobozia de București. În această dimineață, la ora 4,00, un camion s-a răsturnat pe carosabil. Șoferul vehiculului, un bărbat, de 50 de ani, a ajuns la Spitalul ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2014, 09:20
(7403 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Sălcioara: Bătrînă de 82 de ani, înșelată prin metoda «Accidentul»

Poliția a fost sesizată de către o femeie, în vîrstă de 82 de ani, din comuna Sălcioara, cu privire la faptul că a fost înșelată cu suma de 3000 de lei. Din verificările efectuate, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2014, 16:55
(8923 vizualizări - 0 comentarii)


SC Trota România SRL Cluj

va organiza în luna septembrie 2014,
în diferite zone din România,
interviuri în vederea selecționării de
TINERI ȘOFERI PROFESIONIȘTI
cu categoriile C+E,
cu cel puțin 2 ani de experiență
demonstrabilă pe camion articulat
(cap tractor cu semiremorcă),
cunoscut ca și TIR.
Se lucrează numai în echipaj, pentru
efectuarea de transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană.
După fiecare 2 luni pe Comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul
cu avionul, dus și întors.
Se asigură un fix între salariul de bază
și diurne, care depinde de categoria
profesională și de vechimea în firmă.
Solicitanții ce vor fi selectați după interviu
vor susține o probă practică pentru
a se valora capacitatea profesională
cu un camion încărcat
și cutie de viteze manuală
.
Informații despre locul
și ora interviului,
la telefon 0740/295.418,
numai după trimiterea unui CV
și copii după documentele de mai jos,
la [email protected]

• Buletin
• Pașaport
• Permis de conducere
• Cartela tahograf
• Atestat de marfă
• Caziere judiciar și auto
• Caracterizare de la ultimul loc de muncă
A se abține toți cei ce nu întrunesc
condițiile mai sus arătate

2 Septembrie 2014, 15:20


Slobozia: Fetiță de 11 ani, lovită pe trecerea de pietoni

Un bărbat, de 59 de ani, din Slobozia, a sesizat Poliția cu privire la faptul că, în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism pe raza localității de domiciliu, a acroșat o minoră de 11 ani, care se ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2014, 14:40
(6186 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Crunți: Un bătrîn și-a pierdut viața într-un incendiu

În seara zilei de luni, 1 septembrie a.c, în jurul orei 20,45, locuința unui cetățean din localitatea Crunți a fost cuprinsă de flăcări. Cel mai probabil, incendiul a izbucnit în urma unor scăpări de gaze ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2014, 11:35
(7338 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Crunți incendiu


anunț angajare

Societate comercială
angajează urgent
Coordonator lucrări de sudură
și lăcătușerie

structuri metalice
(preferabil cu formație proprie)

pentru proiecte de durată,
dispus să facă naveta
la București sau în alte puncte ale țării
Se asigură transport
Se oferă contract pe
perioadă nedeterminată,
asigurări de sănătate și salariu atractiv
Detalii la numerele 0728/872.559 și 0728/003.672

2 Septembrie 2014, 10:30


Coșereni: Autoutilitară acroșată

Luni, 1 septembrie 2014, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Coșereni s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 31 de ani ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2014, 08:35
(4985 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Făcăeni, Lăcusteni și Sudiți

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 30 august a.c., în jurul orei 2,15, cu privire la faptul că pe raza comunei Făcăeni s-a produs un accident rutier. Astfel, în timp ce un tînăr, de 28 de ani, din orașul ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2014, 15:25
(9276 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 124 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 1 septembrie 2014, sînt disponibile 124 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2014, 11:20
(5798 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Femeie salvată de pompieri dintr-o fîntînă

O femeie în vîrstă de 63 de ani, din orașul Amara, s-a aruncat în această dimineață într-o fîntînă aflată pe cîmp, la aproximativ 1 km distanță de oraș. Strigătul după ajutor al acesteia a fost auzit de ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2014, 10:15
(5773 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un tînăr de 23 de ani, din orașul Fierbinți Tîrg, a fost depistat de către polițiștii rutieri pe raza localității de domiciliu în timp ce conducea un scuter, deși anterior consumase băuturi alcoolice. ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2014, 09:40
(4031 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Blocada», în derulare

Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați, în perioada 29-31 august a.c., în executarea unei serii de acțiuni în sistem integrat și ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2014, 09:05
(6795 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița controlează exploatațiile de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita informează că, în această perioadă, se desfășoară controlul/supracontrolul la fața locului, în exploatațiile de bovine, ovine ...[citește_toată_știrea]

27 August 2014, 15:25
(6986 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat capra vecinului

Polițiștii feteșteni cercetează un tînăr, în vîrstă de 29 de ani, din Fetești, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de «furt calificat». Cel în cauză este bănuit că a sustras din curtea unui consătean caprine ...[citește_toată_știrea]

27 August 2014, 14:20
(5516 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...