Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Parcare ilegală la Spitalul Slobozia!

Gabi Ionașcu vs consilierii locali PSD

Parcare ilegală la Spitalul Slobozia!

De mai bine de o săptămînă, lîngă gardul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, se construiește o parcare nouă. Inițiativa pare bună, doar că, susțin consilierii locali ai Sloboziei, construcția nu a primit avize din partea Comisiei de Urbanism. Lucrarea este executată la cererea expresă a primarului Gabi Ionașcu, fără aprobarea Consiliului Local. Parcarea va avea 16 locuri și, conform specialiștilor, va produce haos în trafic!

Unde nu-i cap, vai de... parcare
La sfîrșitul săptămînii precedente, la orele prînzului, în stînga intrării principale a Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2012, 18:54 (13741 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

PD-L și UNPR au inventat «Alianța pentru Ialomița»! Gabi Ionașcu, candidatul UNPR la Primăria Sloboziei?

PD-L și UNPR au inventat «Alianța pentru Ialomița»! Gabi Ionașcu, candidatul UNPR la Primăria Sloboziei?

În cadrul unei conferințe de presă desfășurată marți, 27 martie a.c., președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică a anunțat înființarea «Alianței pentru Ialomița». Din Alianță fac parte, deocamdată, Uniunea Națională pentru Progresul României Ialomița și Partidul Democrat-Liberal Ialomița. Scopul declarat al acestei Alianțe, din care sînt invitate să facă parte și alte partide politice, este acela de a sabota realegerea președintelui PSD Ialomița, Silvian Ciupercă la șefia Consiliului Județean!

Ionașcu, alesul UNPR
Poate vă întrebați unde a dispărut primarul Gabi Ionașcu. Potrivit... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2012, 11:33 (12432 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA DA, Consiliul NU, Amonil POATE

Urban, cea mai dorită societate din județ

RAJA DA, Consiliul NU, Amonil POATE

Societatea care furnizează servicii de apă pentru Slobozia și localitățile limitrofe se dovedește a fi una dintre cele mai curtate firme din Ialomița. După RAJA, colosul regional care așteaptă de doi ani preluarea SC Urban, pe lista scurtă a celor interesați de preluarea societății se numără și SC Amonil. Gabi Ionașcu, principalul oponent de pînă acum al preluării serviciilor de apă, este dispus să cedeze un pachet consistent de acțiuni ale SC Urban către Amonil, în schimbul reducerii datoriei istorice de 10 milioane de lei. Consilierii locali (n. red.: AGA Urban) refuză însă această variantă și susțin că societatea se poate redresa pînă la jumătatea anului 2014... Peste acest conflict, devenit... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2012, 10:35 (12636 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Evreii vin la Slobozia aduși de primarul Ionașcu

Evreii vin la Slobozia aduși de primarul Ionașcu

Primarul Gabi Ionașcu vrea să demonstreze că nu lasă baltă orașul în fruntea căruia încă se află. Zilele acestea el s-a aflat într-o vizită de lucru tocmai în Israel pentru a încerca să atragă la Slobozia investitori din Țara Sfîntă...

Sfinte sînt intențiile sale...
Gabi Ionașcu și-a luat zborul spre Israel în noaptea de duminică, 19 martie a.c. Scopul vizitei sale în respectiva țară este acela de a atrage cît mai mulți investitori evrei, care să reîmprospăteze viața economică a orașului. El are sprijin solid în acest demers. Nu vă gîndiți că este vorba despre vreun membru de... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 18:40 (8883 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gabi Ionașcu dixit: «Radu Paros este solidar cu mine!»

Gabi Ionașcu dixit: «Radu Paros este solidar cu mine!»

Consilierul local PD-L Radu Paros și primarul PSD Gabi Ionașcu au îngropat securea războiului. Cel puțin asta este opinia actualului primar al Sloboziei care susține că Paros este de partea sa în războiul împotriva organizației municipale PSD. Rămas fără sprijinul politic al partidului în fruntea căruia a cîștigat de două ori fotoliul de primar al Sloboziei, Gabi Ionașcu a găsit sprijin în adversarii politicii pe care i-a avut pînă acum. Unul dintre aceștia este chiar consilierul Radu Paros, șeful incontestabil (dar fără funcție!) al PD-L Slobozia. Special pentru Independent, primarul încă în funcție al municipiului reședință de județ a declarat că «relația noastră a luat o traiectorie... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2012, 17:51 (13172 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarul a murit, trăiască primarul!

Gabi Ionașcu, primarul Sloboziei: «Pe la spate au scos cuțitele și m-au „înjunghiat“!»

Primarul a murit, trăiască primarul!

Sub această parafrază reamintim succint situația de moment la Slobozia. Apreciem însă că ea este extrem de volatilă și că, mai devreme de 15 martie 2012, niciuna dintre variantele existente nu poate fi exclusă.

Alternativele lui Gabi Ionașcu
Umilit drastic de către colegii de partid (retragerea sprijinului politic pentru un viitor mandat s-a făcut la un scor zdrobitor de 69 la 1), Gabi Ionașcu refuză să moară politic. După ce s-a prezentat săptămîna trecută cu jalba-n proțap la Ponta (alături de primarii din Amara și Țăndărei), Gabi Ionașcu caută disperat plase de siguranță. Teoretic, cărțile lui nu sînt jucate, iar unul dintre ași îl reprezintă protocolul inițial... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2012, 16:55 (59929 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Voi renunța la candidatură doar dacă dispar fizic!»

Declarație Gabi Ionașcu

«Voi renunța la candidatură doar dacă dispar fizic!»

Umilit drastic de către colegii de partid (retragerea sprijinului politic pentru un viitor mandat s-a făcut la un scor zdrobitor de 69 la 1), Gabi Ionașcu refuză să moară politic. Într-o apariție publică pe sticla televizorului local, domnia sa a declarat ca va lupta pînă la capăt pentru candidatura sa. Din păcate pentru el, singura șansă care i-a mai rămas este aceea de a se lăsa folosit ca vehicul electoral pentru a face jocurile unor lideri locali de partid...

Linia subțire dintre mărire și decădere
Vineri, 24 februarie 2012, primarul Gabi Ionașcu a făcut primele declarații publice pe sticla televizoarelor locale. Într-o pledoarie pro domo demnă de o cauză... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 16:38 (36090 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

PSD renunță la candidatul-primar în funcție Gabi Ionașcu pentru Primăria Slobozia! Viceprimarul Alexandru Stoica, viitorul candidat!

Surpriză de proporții

PSD renunță la candidatul-primar în funcție Gabi Ionașcu pentru Primăria Slobozia! Viceprimarul Alexandru Stoica, viitorul candidat!

Surse din cadrul PSD Ialomița ne-au precizat că la ședința de azi, marți, 21 februarie 2012, Comitetul Local al PSD Slobozia va decide asupra candidaturii edilului în funcție Gabi Ionașcu la Primăria Slobozia. Așadar, pentru alegerile din iunie 2012 la Slobozia, social-democrații vor decide schimbarea candidatului-primar în funcție Ionașcu cu viceprimarul Alexandru Stoica, președinte al PSD Slobozia. De asemenea, o altă variantă este candidatura președintelui PNL Ialomița, Ioan Martin, la Primăria Slobozia, liberalul urmînd a fi susținut în alegeri și de organizația locală a PSD. Pe de altă parte, aceeași schimbare de candidaturi va fi produsă și pentru Primăria Țăndărei, unde primarul în funcție... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2012, 14:37 (86831 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Amonil vrea să preia Urban!

Lovitură de teatru pe piața serviciilor locale de apă

Slobozia: Amonil vrea să preia Urban!

Lovitură de teatru pe piața serviciilor locale de apă. După 5 ani în care a sugrumat SC Urban prin executări silite, blocarea conturilor și, mai nou, preluarea sediului, «Amonil își exprimă intenția de a participa la majorarea capitalului social». Solicitarea a fost făcută publică în cadrul Adunării Generale a Acționarilor SC Urban din 4 februarie 2012 și a fost respinsă vehement de către consilierii locali. Situația SC Urban rămîne una extrem de dificilă, în acest moment societatea aflîndu-se în situația ingrată de a nu avea sediu. Pe lîngă această problemă, SC Urban se confruntă cu debite în valoare de peste 16 milioane lei, dintre care 860 mii de lei sînt către bugetul de stat...

... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2012, 12:17 (18609 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

  Ipocrizia îngroapă Slobozia

Slobozia va cheltui cu 1,9 milioane de lei mai puțin în 2012 față de anul precedent

Ipocrizia îngroapă Slobozia

Slobozia a votat bugetul anului 2012, în cadrul unei ședințe de consiliu local extraordinare, în prima decadă a lunii februarie. Artizanul construcției bugetare de anul acesta, primarul Gabi Ionașcu, a tot făcut primele declarații publice legate de filosofia bugetară a administrației slobozene. Concluzia noastră este că anul acesta ipocrizia administrativă îngroapă definitiv Slobozia...

Să dăm cezarilor ce e al lor...
În pofida așteptărilor, vom începe prin a preciza că Slobozia are o nevoie cronică de fonduri pentru dezvoltare. Din păcate, bugetul Sloboziei a scăzut an de an, ajungînd de la 111,4 milioane de lei în 2009, la 80,8 milioane de lei anul acesta... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2012, 10:51 (21627 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: Cine țipă de foame? Averi de demonstranți...

Ialomița: Cine țipă de foame? Averi de demonstranți...

De 10 zile încoace, Slobozia este marcată de manifestații «spontane», rod al efortului conjugat al USL Ialomița și politicilor guvernamentale deplorabile din ultimii ani. Vîrful de sarcină al acestor manifestări s-a consumat miercuri, 18 ianuarie 2012, cînd pentru prima dată de la debutul lor, protestele au fost asumate de către USL Ialomița. Dacă ar fi să dăm crezare cititorilor on-line ai ziarului Independent, care contestă legitimitatea acestor manifestări (și, în opinia noastră, aceștia sînt majoritari!), ceea ce se întîmplă în fața Prefecturii Ialomița nu este decît o încercare grosolană de manipulare a opiniei publice locale în speranța obținerii unor «foloase electorale» la viitoarele alegeri... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2012, 08:45 (12771 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Hora Unirii cu Pat și Patachon

Aceeași horă, două semnificații

Hora Unirii cu Pat și Patachon

În urmă cu o săptămînă, în fața Prefecturii Ialomița, Gabi Ionașcu se prindea în hora protestatarilor care cereau demiterea Guvernului. La nici o săptămînă distanță, același Gabi Ionașcu se prindea în horă alături de reprezentantul Guvernului în teritoriu, prefectul Mădălin Teculescu. C-așa-i politica!

Cine e Pat, cine e Patachon?
Pat e prefectul Mădălin Teculescu. Patachon e primarul Gabi Ionașcu. Și asemenea iluștrilor lor predecesori din filmele mute de odinioară, cei doi dau viață comediei umane sub ochii uimiți ai orașului. Ionașcu a stîrnit uimire și rumoare miercurea trecută, cînd a avut tăria de a defila pe străzile unui oraș în care furnizează de doi ani apă... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2012, 08:27 (16419 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Topul primilor 10 politicieni ialomițeni

După 20 de ani de politică locală

Topul primilor 10 politicieni ialomițeni

În urmă cu aproape o lună, ziaristul Enciu Bobîrniche a lansat primul volum al cărții sale, «De la Ceaușescu la Băsescu, 20 de ani viață politică ialomițeană». Cu prilejul lansării, acesta s-a declarat dezamăgit de faptul că, în viața politică locală, nu mai există «politicieni adevărați». Această declarație a declanșat în rîndurile cititorilor noștri un proces de introspecție colectivă. Și iată, după o lună de sondaje riguros încrucișate, studii de piață și zeci de baze statistice consultate, sîntem în măsură să vă oferim un top al primilor 10 politicieni ialomițeni din toate timpurile. Vorbim de timpurile astea pe care le trăim, căci în istorie tare ne e teamă că nu va accede niciunul, indiferent... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2011, 08:44 (22732 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A început numărătoarea inversă pentru URBAN

Ședință AGA de florile mărului

Slobozia: A început numărătoarea inversă pentru URBAN

Săptămîna trecută, consilierii locali slobozeni au participat la Adunarea Generală a Acționarilor Urban SA, operatorul local de apă. O ședință activă, plină de constatări falimentare, întrebări fără răspuns și văduvită de soluții tehnice sau de management care să-i permită Urban o redresare din punct de vedere economic. Toate acestea în timp ce directorul general Valentin Cilibeanu a dat bir cu fugiții pe un vas de croazieră, iar înlocuitorul Călin Albu este incapabil să prezintă o situație clară de îmbunătățire a situației economice a societății. Ei, dar asta nu e tot! Primarul Ionașcu, pînă nu demult susținătorul societății, s-a pronunțat muuuult mai limpede decît apa din rețeaua publică cu... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2011, 09:59 (23215 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia gestionează ilegal banii contribuabililor

Curtea de Conturi a făcut public raportul de control la administrația slobozeană

Primăria Slobozia gestionează ilegal banii contribuabililor

Un raport sumar al Camerei de Conturi Ialomița a scos la iveală ceva probleme financiare în cadrul Primăriei păstorite de Gabi Ionașcu. Ilegalitățile au fost făcute publice în ultima ședință a Consiliului Local chiar de către edilul slobozean. Auditul financiar realizat la Primăria Slobozia s-a derulat pentru anul 2010 și a reținut, printre altele, cum s-au scurs bani de la bugetul local pe facturi umflate după bunul-plac al clienților mai mult sau mai puțin politici sau prin achitarea integrală a unor taxe de școlarizare total pe lîngă lege.

Viceprimarul Băcanu s-a școlit ilegal pe banii Primăriei
Deși aparent inofensiv, raportul de control al Camerei de Conturi Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2011, 06:41 (18115 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa mizerabilă și scandalul etern Ionașcu-RAJA

Nici n-a cîntat bine cocoșul Constanței de trei ori că primarul s-a și lepădat de Urban

Apa mizerabilă și scandalul etern Ionașcu-RAJA

Joi, 27 octombrie, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, Gabi Ionașcu și-a declinat orice responsabilitate legată de gestionarea activității SC Urban. Declarația primarului Sloboziei vine după ce consilierul local Radu Paros i-a cerut acestuia să confirme intenția autorităților locale de a ceda serviciile locale de apă către operatorul constănțean, RAJA. La acest moment SC Urban are o situație financiară precară, se confruntă cu o solicitare de executare silită din partea SC Amonil, iar RAJA Constanța și-a reiterat recent intenția de a furniza apă potabilă slobozenilor «dacă aceasta va fi voința locuitorilor și a Consiliului Local».

Ionașcu se declară nevinovat... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2011, 08:31 (21965 vizualizări - 9 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

De unde plătește Gabi Ionașcu amenda Prefecturii Ialomița?

50000 lei pe persoană fizică care a fost

De unde plătește Gabi Ionașcu amenda Prefecturii Ialomița?

Primarele Gabi Ionașcu, il capo del tuti capi în administrația ialomițeană, a fost amendat de Instituția Prefectului cu suma modică de 50 mii lei pe persoană fizică care este. Amenda vine ca urmare a faptului că dom’ primar (nea Gabi pentru intimi) a fluierat împotriva vîntului pe legea 18 din 1991, refuzînd un control tematic al instituției menționate mai sus. Independent, asemeni oamenilor de la Kruk care vor să ajute, a apelat la un specialist pentru a identifica o soluție de plată a acestei amenzi înainte ca ea să devină definitivă și executorie.

Legea sînt eu, Gabi Ionașcu
În urmă cu aproape o lună, conform unui control tematic anunțat încă de anul trecut, o delegație... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2011, 08:47 (22847 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ionașcu a câștigat în instanță «confidențialitatea contractelor de asistență juridică»

Teculescu a pierdut

Ionașcu a cîștigat în instanță «confidențialitatea contractelor de asistență juridică»

În urmă cu cîteva luni, prefectul Mădălin Teculescu a solicitat Primăriei Slobozia contractele de asistență juridică pe care instituția le deținea. Refuzul primarului Ionașcu a declanșat un întreg conflict instituțional, catalogat drept război politic declarat edilului Ionașcu. Un scandal administrativ aproape penibil, tranșat de judecătorii Tribunalului Ialomița.
După ce prefectul Teculescu a înaintat acțiunea de judecată pe rolul Tribunalului Ialomița acum mai bine de cîteva luni, judecătorii au analizat decizia primarului Ionașcu de a invoca o clauză de confidențialitate în contractele de asistență juridică. Iar, la începutul lunii octombrie 2011, magistrații s-au pronunțat și, cel puțin... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2011, 11:07 (15289 vizualizări - 5 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionașcu, Hopa Mitică politic

Ionașcu, Hopa Mitică politic

Vă mai amintiți jucărioara aceea din plastic pe care o vindeau cîndva conaționalii noștri prin bîlciurile de-altădată? Ei bine, locul ei pe scena politicii locale a fost luat anul acesta de către primarul Gabi Ionașcu. Cu sau fără voia lui, acesta a devenit un Hopa-Mitică al tuturor partidelor, omul fără de care nu se poate imagina viitorul politic al Sloboziei...

Ciupercă îl sprijină pe Ionașcu
Imediat după ieșirea la rampă a PNL, președintele tuturor pesediștilor din Ialomița a declarat public că filiala condusă de domnia sa îl susține pe Gabi Ionașcu pentru un nou mandat de primar în Slobozia. Silvian Ciupercă, căci despre el este vorba, a recunoscut însă că această... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2011, 08:04 (18086 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Urban solicită majorarea prețului la apa nepotabilă!

Stația de epurare crește cheltuielile

Urban solicită majorarea prețului la apa nepotabilă!

Oficial: apa de la robinetele slobozenilor este menajeră și poate fi folosită doar în scop menajer (Urban recunoaște într-un comunicat oficial lipit pe toate ușile blocurilor că apa poate fi folosită doar pentru uz gospodăresc).
Neoficial: o soluție de potabilizare a apei lipsește cu desăvîrșire, autoritățile sperînd într-o minune la finalizarea lucrării de înlocuire a conductei (doar că minunile sînt Dumnezeiești și durează 3 zile!).
Oficial: prețul apei va crește cu 0,61 lei! (căci Urban este în pragul falimentului, iar Ionașcu în campanie electorală)
Neoficial: majorarea se datorează costurilor ridicate... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2011, 09:34 (14872 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Accident rutier la Slobozia

Accident rutier la Slobozia

Sâmbătă, 20 iunie, a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs la Slobozia, strada Răzoare, în care au fost implicate două autoturisme. În sprijinul ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 12:30
(1873 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Incendiu de vegetație uscată

Sâmbătă, 20 iunie, a.c., în jurul orelor 12,55, ISU Ialomița a intervenit pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată izbucnit pe raza municipiului Fetești. Incendiul a fost stins operativ de pompierii ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 12:25
(1513 vizualizări - 0 comentarii)


1921 de absolvenți ai clasei a XII-a/a XIII-a din liceele din vor susține Examenul Național de Bacalaureat 2020

Examenul Național de Bacalaureat, sesiunea iunie-iulie 2020, începe luni, 22 iunie 2020, cu proba scrisă la Limba și literatura română; miercuri, 24 iunie, va avea loc proba obligatorie a profilului ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 11:10
(4829 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 409 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Duminică, 21 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 409, cu un caz mai mult față de ziua precedentă ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2020, 16:05
(2443 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Autoturism cuprins de flăcări

Slobozia Nouă: Autoturism cuprins de flăcări

Pompierii din Slobozia au intervenit miercuri, 17 iunie 2020, pentru stingerea unui incendiu care a cuprins un automobil. Mașina era parcată pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Cel mai probabil, flăcările ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2020, 19:45
(2650 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Căzănești

Razie de amploare a polițiștilor la Căzănești

Efective de polițiști, din cadrul tuturor structurilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, au efectuat o razie de amploare în orașul Căzănești. Acțiunea s-a desfășurat miercuri, 17 iunie ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2020, 19:40
(2845 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 406 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 18 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 406 cazuri de COVID-19, mai multe cu 4 față de ziua precedentă. ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2020, 16:05
(2144 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Doi chinezi suspectați de «contrabandă cu țigări», reținuți

IPJ Ialomița: Doi chinezi suspectați de «contrabandă cu țigări», reținuți

Două persoane au fost reținute si aproximativ 19600 de țigarete au fost indisponibilizate de polițiști în urma a 3 percheziții domiciliare în Ialomița și Ilfov, într-un dosar de «contrabandă». Marți, 1 ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2020, 17:20
(2680 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Permis «irlandez» contrafăcut

Marți, 16 iunie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii rutieri din Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 23 de ani, din orașul Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2020, 17:10
(1747 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 402 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 17 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 402 cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2020, 16:10
(2420 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a prelungit Comandamentul pentru Situații de Urgență

Având în vedere atenționările meteorologice de instabilitate atmosferică temporar accentuată, cu frecvente descărcări electrice, averse torențiale, grindină și vijelii, cantitățile de apă putând depăși 20-25 l/mp și pe arii restrânse 40-50 l/mp, Comandamentul pentru Situații de Urgență al RAJA Constanța rămâne activ până joi, 18 iunie 2020, orele 20,00. ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2020, 14:50
(2165 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Camion derapat

Urziceni: Camion derapat

Miercuri, 17 iunie 2020, în jurul orei 8,50, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs pe raza municipiului Urziceni, pe DN2, în care a fost implicat un camion care s-a răsturnat în afara părții ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2020, 13:45
(1754 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Smirna: Bărbat căzut în fântână

Marți, 16 iunie, a.c., în jurul orelor 20,15, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui bărbat căzut într-o fântână adâncă de aproximativ 15 m, în satul Smirna. Acesta a încercat să ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2020, 13:40
(1695 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Impact între o autoutilitară și un autoturism

Marți, 16 iunie, a.c., în jurul orelor 18,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs în Slobozia, Șoseaua Brăilei, în care au fost implicate o autoutilitară și un autoturism. În sprijinul ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2020, 13:35
(1706 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accident rutier pe A2/km 136

Marți, 16 iunie, a.c., în jurul orelor 14,25, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs pe Autostrada A2, km 136, în care a fost implicat un autoturism care a intrat în coliziune cu un parapet ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2020, 13:30
(2316 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Viză anuală pentru autorizațiile de mediu

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița informează titularii de activități ce dețin Autorizație de Mediu sau Autorizație Integrată de Mediu, asupra apariției în Monitorul Oficial nr. 495/11.06.2020, Partea I a Ordinului MMAP nr. 1150/27.05.2020 privind aprobarea Procedurii pentru aplicarea vizei anuale a autorizației de mediu și autorizației integrate de mediu. ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2020, 17:40
(4182 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ordine de protecție provizorii emise de polițiști pentru «violență în familie»

Polițiștii ialomițeni două ordine de protecție provizorii, pe numele a doi bărbați de 33 și 34 de ani, care și-ar fi lovit concubinele. În primul caz, marți, 16 iunie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2020, 16:25
(3342 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Luni, 15 iunie a.c., în jurul orelor 20,00, polițiștii din Platonești, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiunilor de serviciu pe raza comunei Mihail Kogălniceanu, au oprit pentru control un moped ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2020, 16:20
(1896 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 401 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 16 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 401 cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2020, 16:10
(1891 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Dridu Snagov

Incendiu la Dridu Snagov

Luni, 15 iunie, a.c., în jurul orelor 18,45, pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o locuință din localitatea Dridu, satul Dridu Snagov. La fața locului s ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2020, 13:25
(2539 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Peste 100 de locuințe și gospodării, afectate de căderile semnificative de ploi

Slobozia: Peste 100 de locuințe și gospodării, afectate de căderile semnificative de ploi

În contextul prognozei meteorologice de ploi abundente și instabilitate atmosferică de Cod Portocaliu, pompierii militari au acționat încă de luni seara, 15 iunie a.c., și pe tot parcursul nopții de luni ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2020, 13:20
(2144 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat de un camion

Luni, 15 iunie a.c., în jurul orei 8,30, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs în municipiul Slobozia, la intersecția dintre străzile Brăilei și Viitor, în care un camion a acroșat un biciclist ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2020, 19:25
(2436 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


RAJA Constanța: Avarie pe strada Victoriei din orașul Țăndărei

În vederea executării lucrărilor de remediere a unui branșament avariat, de pe strada Victoriei, din orașul Țăndărei, județul Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2020, 19:20
(2287 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 42 de permise reținute, amenzi de peste 246000 de lei

Pe parcursul week-end-ului, polițiștii ialomițeni au intervenit la 298 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112, au constatat 47 de infracțiuni și au aplicat peste 600 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2020, 16:20
(2642 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 401 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 15 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 401 cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2020, 16:05
(1789 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 12 iunie a.c., în jurul orei 10,00, polițiștii feteșteni au depistat pe strada Mihail Sadoveanu din Fetești un bărbat, de 51 de ani, în timp ce conducea un autoturism aflându-se sub influența băuturilor ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2020, 15:40
(1388 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2C, între localitățile Grivița și Amara

Luni, în jurul orei 6,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2C, între localitățile Grivița și Amara, în care au fost implicate o autoutilitară, un autoturism și ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2020, 13:20
(4710 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2C accident


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Ca urmare a atenționărilor meteorologice de instabilitate atmosferică temporar accentuată, cu cantități de apă însemnate, grindină, intensificări puternice ale vântului și vijelii ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2020, 16:50
(5344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Curți inundate și stâlpi doborâți, din cauza furtunii

Ialomița: Curți inundate și stâlpi doborâți, din cauza furtunii

Codul Portocaliu de furtuni emis de meteorologi și pentru județul Ialomița a făcut prăpăd. Potrivit unei informări a Inspectoratului pentru Situații de Urgență, la nivelul județului, 31 de gospodării au ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2020, 14:00
(1981 vizualizări - 0 comentarii)


Angajatele fabricii de confecții din Urziceni, bolnave de COVID-19, au fost externate din spital

Oficialii Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești au anunțat faptul că angajatele fabricii de confecții din Urziceni, acolo unde a izbucnit un focar de COVID-19, au fost externate. Astfel, cele 2 ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2020, 13:50
(4849 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...