Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Parcare ilegală la Spitalul Slobozia!

Gabi Ionașcu vs consilierii locali PSD

Parcare ilegală la Spitalul Slobozia!

De mai bine de o săptămînă, lîngă gardul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, se construiește o parcare nouă. Inițiativa pare bună, doar că, susțin consilierii locali ai Sloboziei, construcția nu a primit avize din partea Comisiei de Urbanism. Lucrarea este executată la cererea expresă a primarului Gabi Ionașcu, fără aprobarea Consiliului Local. Parcarea va avea 16 locuri și, conform specialiștilor, va produce haos în trafic!

Unde nu-i cap, vai de... parcare
La sfîrșitul săptămînii precedente, la orele prînzului, în stînga intrării principale a Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2012, 18:54 (13742 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

PD-L și UNPR au inventat «Alianța pentru Ialomița»! Gabi Ionașcu, candidatul UNPR la Primăria Sloboziei?

PD-L și UNPR au inventat «Alianța pentru Ialomița»! Gabi Ionașcu, candidatul UNPR la Primăria Sloboziei?

În cadrul unei conferințe de presă desfășurată marți, 27 martie a.c., președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică a anunțat înființarea «Alianței pentru Ialomița». Din Alianță fac parte, deocamdată, Uniunea Națională pentru Progresul României Ialomița și Partidul Democrat-Liberal Ialomița. Scopul declarat al acestei Alianțe, din care sînt invitate să facă parte și alte partide politice, este acela de a sabota realegerea președintelui PSD Ialomița, Silvian Ciupercă la șefia Consiliului Județean!

Ionașcu, alesul UNPR
Poate vă întrebați unde a dispărut primarul Gabi Ionașcu. Potrivit... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2012, 11:33 (12432 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA DA, Consiliul NU, Amonil POATE

Urban, cea mai dorită societate din județ

RAJA DA, Consiliul NU, Amonil POATE

Societatea care furnizează servicii de apă pentru Slobozia și localitățile limitrofe se dovedește a fi una dintre cele mai curtate firme din Ialomița. După RAJA, colosul regional care așteaptă de doi ani preluarea SC Urban, pe lista scurtă a celor interesați de preluarea societății se numără și SC Amonil. Gabi Ionașcu, principalul oponent de pînă acum al preluării serviciilor de apă, este dispus să cedeze un pachet consistent de acțiuni ale SC Urban către Amonil, în schimbul reducerii datoriei istorice de 10 milioane de lei. Consilierii locali (n. red.: AGA Urban) refuză însă această variantă și susțin că societatea se poate redresa pînă la jumătatea anului 2014... Peste acest conflict, devenit... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2012, 10:35 (12636 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Evreii vin la Slobozia aduși de primarul Ionașcu

Evreii vin la Slobozia aduși de primarul Ionașcu

Primarul Gabi Ionașcu vrea să demonstreze că nu lasă baltă orașul în fruntea căruia încă se află. Zilele acestea el s-a aflat într-o vizită de lucru tocmai în Israel pentru a încerca să atragă la Slobozia investitori din Țara Sfîntă...

Sfinte sînt intențiile sale...
Gabi Ionașcu și-a luat zborul spre Israel în noaptea de duminică, 19 martie a.c. Scopul vizitei sale în respectiva țară este acela de a atrage cît mai mulți investitori evrei, care să reîmprospăteze viața economică a orașului. El are sprijin solid în acest demers. Nu vă gîndiți că este vorba despre vreun membru de... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 18:40 (8883 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gabi Ionașcu dixit: «Radu Paros este solidar cu mine!»

Gabi Ionașcu dixit: «Radu Paros este solidar cu mine!»

Consilierul local PD-L Radu Paros și primarul PSD Gabi Ionașcu au îngropat securea războiului. Cel puțin asta este opinia actualului primar al Sloboziei care susține că Paros este de partea sa în războiul împotriva organizației municipale PSD. Rămas fără sprijinul politic al partidului în fruntea căruia a cîștigat de două ori fotoliul de primar al Sloboziei, Gabi Ionașcu a găsit sprijin în adversarii politicii pe care i-a avut pînă acum. Unul dintre aceștia este chiar consilierul Radu Paros, șeful incontestabil (dar fără funcție!) al PD-L Slobozia. Special pentru Independent, primarul încă în funcție al municipiului reședință de județ a declarat că «relația noastră a luat o traiectorie... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2012, 17:51 (13180 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarul a murit, trăiască primarul!

Gabi Ionașcu, primarul Sloboziei: «Pe la spate au scos cuțitele și m-au „înjunghiat“!»

Primarul a murit, trăiască primarul!

Sub această parafrază reamintim succint situația de moment la Slobozia. Apreciem însă că ea este extrem de volatilă și că, mai devreme de 15 martie 2012, niciuna dintre variantele existente nu poate fi exclusă.

Alternativele lui Gabi Ionașcu
Umilit drastic de către colegii de partid (retragerea sprijinului politic pentru un viitor mandat s-a făcut la un scor zdrobitor de 69 la 1), Gabi Ionașcu refuză să moară politic. După ce s-a prezentat săptămîna trecută cu jalba-n proțap la Ponta (alături de primarii din Amara și Țăndărei), Gabi Ionașcu caută disperat plase de siguranță. Teoretic, cărțile lui nu sînt jucate, iar unul dintre ași îl reprezintă protocolul inițial... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2012, 16:55 (59929 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Voi renunța la candidatură doar dacă dispar fizic!»

Declarație Gabi Ionașcu

«Voi renunța la candidatură doar dacă dispar fizic!»

Umilit drastic de către colegii de partid (retragerea sprijinului politic pentru un viitor mandat s-a făcut la un scor zdrobitor de 69 la 1), Gabi Ionașcu refuză să moară politic. Într-o apariție publică pe sticla televizorului local, domnia sa a declarat ca va lupta pînă la capăt pentru candidatura sa. Din păcate pentru el, singura șansă care i-a mai rămas este aceea de a se lăsa folosit ca vehicul electoral pentru a face jocurile unor lideri locali de partid...

Linia subțire dintre mărire și decădere
Vineri, 24 februarie 2012, primarul Gabi Ionașcu a făcut primele declarații publice pe sticla televizoarelor locale. Într-o pledoarie pro domo demnă de o cauză... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 16:38 (36092 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

PSD renunță la candidatul-primar în funcție Gabi Ionașcu pentru Primăria Slobozia! Viceprimarul Alexandru Stoica, viitorul candidat!

Surpriză de proporții

PSD renunță la candidatul-primar în funcție Gabi Ionașcu pentru Primăria Slobozia! Viceprimarul Alexandru Stoica, viitorul candidat!

Surse din cadrul PSD Ialomița ne-au precizat că la ședința de azi, marți, 21 februarie 2012, Comitetul Local al PSD Slobozia va decide asupra candidaturii edilului în funcție Gabi Ionașcu la Primăria Slobozia. Așadar, pentru alegerile din iunie 2012 la Slobozia, social-democrații vor decide schimbarea candidatului-primar în funcție Ionașcu cu viceprimarul Alexandru Stoica, președinte al PSD Slobozia. De asemenea, o altă variantă este candidatura președintelui PNL Ialomița, Ioan Martin, la Primăria Slobozia, liberalul urmînd a fi susținut în alegeri și de organizația locală a PSD. Pe de altă parte, aceeași schimbare de candidaturi va fi produsă și pentru Primăria Țăndărei, unde primarul în funcție... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2012, 14:37 (86845 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Amonil vrea să preia Urban!

Lovitură de teatru pe piața serviciilor locale de apă

Slobozia: Amonil vrea să preia Urban!

Lovitură de teatru pe piața serviciilor locale de apă. După 5 ani în care a sugrumat SC Urban prin executări silite, blocarea conturilor și, mai nou, preluarea sediului, «Amonil își exprimă intenția de a participa la majorarea capitalului social». Solicitarea a fost făcută publică în cadrul Adunării Generale a Acționarilor SC Urban din 4 februarie 2012 și a fost respinsă vehement de către consilierii locali. Situația SC Urban rămîne una extrem de dificilă, în acest moment societatea aflîndu-se în situația ingrată de a nu avea sediu. Pe lîngă această problemă, SC Urban se confruntă cu debite în valoare de peste 16 milioane lei, dintre care 860 mii de lei sînt către bugetul de stat...

... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2012, 12:17 (18609 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

  Ipocrizia îngroapă Slobozia

Slobozia va cheltui cu 1,9 milioane de lei mai puțin în 2012 față de anul precedent

Ipocrizia îngroapă Slobozia

Slobozia a votat bugetul anului 2012, în cadrul unei ședințe de consiliu local extraordinare, în prima decadă a lunii februarie. Artizanul construcției bugetare de anul acesta, primarul Gabi Ionașcu, a tot făcut primele declarații publice legate de filosofia bugetară a administrației slobozene. Concluzia noastră este că anul acesta ipocrizia administrativă îngroapă definitiv Slobozia...

Să dăm cezarilor ce e al lor...
În pofida așteptărilor, vom începe prin a preciza că Slobozia are o nevoie cronică de fonduri pentru dezvoltare. Din păcate, bugetul Sloboziei a scăzut an de an, ajungînd de la 111,4 milioane de lei în 2009, la 80,8 milioane de lei anul acesta... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2012, 10:51 (21627 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: Cine țipă de foame? Averi de demonstranți...

Ialomița: Cine țipă de foame? Averi de demonstranți...

De 10 zile încoace, Slobozia este marcată de manifestații «spontane», rod al efortului conjugat al USL Ialomița și politicilor guvernamentale deplorabile din ultimii ani. Vîrful de sarcină al acestor manifestări s-a consumat miercuri, 18 ianuarie 2012, cînd pentru prima dată de la debutul lor, protestele au fost asumate de către USL Ialomița. Dacă ar fi să dăm crezare cititorilor on-line ai ziarului Independent, care contestă legitimitatea acestor manifestări (și, în opinia noastră, aceștia sînt majoritari!), ceea ce se întîmplă în fața Prefecturii Ialomița nu este decît o încercare grosolană de manipulare a opiniei publice locale în speranța obținerii unor «foloase electorale» la viitoarele alegeri... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2012, 08:45 (12771 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Hora Unirii cu Pat și Patachon

Aceeași horă, două semnificații

Hora Unirii cu Pat și Patachon

În urmă cu o săptămînă, în fața Prefecturii Ialomița, Gabi Ionașcu se prindea în hora protestatarilor care cereau demiterea Guvernului. La nici o săptămînă distanță, același Gabi Ionașcu se prindea în horă alături de reprezentantul Guvernului în teritoriu, prefectul Mădălin Teculescu. C-așa-i politica!

Cine e Pat, cine e Patachon?
Pat e prefectul Mădălin Teculescu. Patachon e primarul Gabi Ionașcu. Și asemenea iluștrilor lor predecesori din filmele mute de odinioară, cei doi dau viață comediei umane sub ochii uimiți ai orașului. Ionașcu a stîrnit uimire și rumoare miercurea trecută, cînd a avut tăria de a defila pe străzile unui oraș în care furnizează de doi ani apă... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2012, 08:27 (16419 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Topul primilor 10 politicieni ialomițeni

După 20 de ani de politică locală

Topul primilor 10 politicieni ialomițeni

În urmă cu aproape o lună, ziaristul Enciu Bobîrniche a lansat primul volum al cărții sale, «De la Ceaușescu la Băsescu, 20 de ani viață politică ialomițeană». Cu prilejul lansării, acesta s-a declarat dezamăgit de faptul că, în viața politică locală, nu mai există «politicieni adevărați». Această declarație a declanșat în rîndurile cititorilor noștri un proces de introspecție colectivă. Și iată, după o lună de sondaje riguros încrucișate, studii de piață și zeci de baze statistice consultate, sîntem în măsură să vă oferim un top al primilor 10 politicieni ialomițeni din toate timpurile. Vorbim de timpurile astea pe care le trăim, căci în istorie tare ne e teamă că nu va accede niciunul, indiferent... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2011, 08:44 (22732 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A început numărătoarea inversă pentru URBAN

Ședință AGA de florile mărului

Slobozia: A început numărătoarea inversă pentru URBAN

Săptămîna trecută, consilierii locali slobozeni au participat la Adunarea Generală a Acționarilor Urban SA, operatorul local de apă. O ședință activă, plină de constatări falimentare, întrebări fără răspuns și văduvită de soluții tehnice sau de management care să-i permită Urban o redresare din punct de vedere economic. Toate acestea în timp ce directorul general Valentin Cilibeanu a dat bir cu fugiții pe un vas de croazieră, iar înlocuitorul Călin Albu este incapabil să prezintă o situație clară de îmbunătățire a situației economice a societății. Ei, dar asta nu e tot! Primarul Ionașcu, pînă nu demult susținătorul societății, s-a pronunțat muuuult mai limpede decît apa din rețeaua publică cu... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2011, 09:59 (23215 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia gestionează ilegal banii contribuabililor

Curtea de Conturi a făcut public raportul de control la administrația slobozeană

Primăria Slobozia gestionează ilegal banii contribuabililor

Un raport sumar al Camerei de Conturi Ialomița a scos la iveală ceva probleme financiare în cadrul Primăriei păstorite de Gabi Ionașcu. Ilegalitățile au fost făcute publice în ultima ședință a Consiliului Local chiar de către edilul slobozean. Auditul financiar realizat la Primăria Slobozia s-a derulat pentru anul 2010 și a reținut, printre altele, cum s-au scurs bani de la bugetul local pe facturi umflate după bunul-plac al clienților mai mult sau mai puțin politici sau prin achitarea integrală a unor taxe de școlarizare total pe lîngă lege.

Viceprimarul Băcanu s-a școlit ilegal pe banii Primăriei
Deși aparent inofensiv, raportul de control al Camerei de Conturi Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2011, 06:41 (18115 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa mizerabilă și scandalul etern Ionașcu-RAJA

Nici n-a cîntat bine cocoșul Constanței de trei ori că primarul s-a și lepădat de Urban

Apa mizerabilă și scandalul etern Ionașcu-RAJA

Joi, 27 octombrie, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, Gabi Ionașcu și-a declinat orice responsabilitate legată de gestionarea activității SC Urban. Declarația primarului Sloboziei vine după ce consilierul local Radu Paros i-a cerut acestuia să confirme intenția autorităților locale de a ceda serviciile locale de apă către operatorul constănțean, RAJA. La acest moment SC Urban are o situație financiară precară, se confruntă cu o solicitare de executare silită din partea SC Amonil, iar RAJA Constanța și-a reiterat recent intenția de a furniza apă potabilă slobozenilor «dacă aceasta va fi voința locuitorilor și a Consiliului Local».

Ionașcu se declară nevinovat... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2011, 08:31 (21965 vizualizări - 9 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

De unde plătește Gabi Ionașcu amenda Prefecturii Ialomița?

50000 lei pe persoană fizică care a fost

De unde plătește Gabi Ionașcu amenda Prefecturii Ialomița?

Primarele Gabi Ionașcu, il capo del tuti capi în administrația ialomițeană, a fost amendat de Instituția Prefectului cu suma modică de 50 mii lei pe persoană fizică care este. Amenda vine ca urmare a faptului că dom’ primar (nea Gabi pentru intimi) a fluierat împotriva vîntului pe legea 18 din 1991, refuzînd un control tematic al instituției menționate mai sus. Independent, asemeni oamenilor de la Kruk care vor să ajute, a apelat la un specialist pentru a identifica o soluție de plată a acestei amenzi înainte ca ea să devină definitivă și executorie.

Legea sînt eu, Gabi Ionașcu
În urmă cu aproape o lună, conform unui control tematic anunțat încă de anul trecut, o delegație... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2011, 08:47 (22847 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ionașcu a câștigat în instanță «confidențialitatea contractelor de asistență juridică»

Teculescu a pierdut

Ionașcu a cîștigat în instanță «confidențialitatea contractelor de asistență juridică»

În urmă cu cîteva luni, prefectul Mădălin Teculescu a solicitat Primăriei Slobozia contractele de asistență juridică pe care instituția le deținea. Refuzul primarului Ionașcu a declanșat un întreg conflict instituțional, catalogat drept război politic declarat edilului Ionașcu. Un scandal administrativ aproape penibil, tranșat de judecătorii Tribunalului Ialomița.
După ce prefectul Teculescu a înaintat acțiunea de judecată pe rolul Tribunalului Ialomița acum mai bine de cîteva luni, judecătorii au analizat decizia primarului Ionașcu de a invoca o clauză de confidențialitate în contractele de asistență juridică. Iar, la începutul lunii octombrie 2011, magistrații s-au pronunțat și, cel puțin... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2011, 11:07 (15292 vizualizări - 5 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionașcu, Hopa Mitică politic

Ionașcu, Hopa Mitică politic

Vă mai amintiți jucărioara aceea din plastic pe care o vindeau cîndva conaționalii noștri prin bîlciurile de-altădată? Ei bine, locul ei pe scena politicii locale a fost luat anul acesta de către primarul Gabi Ionașcu. Cu sau fără voia lui, acesta a devenit un Hopa-Mitică al tuturor partidelor, omul fără de care nu se poate imagina viitorul politic al Sloboziei...

Ciupercă îl sprijină pe Ionașcu
Imediat după ieșirea la rampă a PNL, președintele tuturor pesediștilor din Ialomița a declarat public că filiala condusă de domnia sa îl susține pe Gabi Ionașcu pentru un nou mandat de primar în Slobozia. Silvian Ciupercă, căci despre el este vorba, a recunoscut însă că această... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2011, 08:04 (18087 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Urban solicită majorarea prețului la apa nepotabilă!

Stația de epurare crește cheltuielile

Urban solicită majorarea prețului la apa nepotabilă!

Oficial: apa de la robinetele slobozenilor este menajeră și poate fi folosită doar în scop menajer (Urban recunoaște într-un comunicat oficial lipit pe toate ușile blocurilor că apa poate fi folosită doar pentru uz gospodăresc).
Neoficial: o soluție de potabilizare a apei lipsește cu desăvîrșire, autoritățile sperînd într-o minune la finalizarea lucrării de înlocuire a conductei (doar că minunile sînt Dumnezeiești și durează 3 zile!).
Oficial: prețul apei va crește cu 0,61 lei! (căci Urban este în pragul falimentului, iar Ionașcu în campanie electorală)
Neoficial: majorarea se datorează costurilor ridicate... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2011, 09:34 (14872 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
245 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București va organiza, în perioada ianuarie-februarie 2015, o selecție pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2014, 16:35
(5406 vizualizări - 0 comentarii)


Gest umanitar al polițiștilor din Țăndărei

Trei familii modeste din Țăndărei vor avea parte de Sărbători mai frumoase datorită polițiștilor din oraș. Oamenii legii au inițiat o campanie umanitară și le-au dăruit oamenilor sărmani un strop de bucurie ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2014, 16:20
(4798 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere, un mort și trei răniți!

Luni, 22 decembrie 2014, pe raza județului s-au produs 3 evenimente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea altor trei persoane.
Astfel, primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2014, 16:10
(4942 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursă locuri de muncă în agricultură în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunștința celor interesați că, la această dată, prin rețeaua EURES sînt disponibile 800 locuri de muncă în Spania, respectiv  lucrători ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2014, 15:45
(9586 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul Trezoreriei

Trezoreria statului face cunoscut agenților economici, instituțiilor publice precum și populației că impozitele, taxele, contribuțiile și alte venituri care se încasează în numerar, datorate bugetului general ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2014, 13:20
(6923 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Comerțul ilegal cu produse viniviticole, în vizor

Luni, 22 decembrie 2014, sub directa coordonare a Direcției de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, polițiștii acționează, la nivel național, pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2014, 12:15
(4965 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 800 de cărți noi pentru Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu»

În cadrul programului de granturi de carte BOOKS 4 YOUTH 2 și a campaniei «LĂSAȚI-MĂ SĂ ÎNVĂȚ!» din luna septembrie 2014, deschis pentru biblioteci, instituții de învățămînt, ONG-uri, și alte instituții ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 18:05
(6566 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Prețurile medii la produsele agricole

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărîrea Consiliului Județean Ialomița nr. 97/2014 privind stabilirea prețurilor medii ale ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 17:30
(7706 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare de Bluetongue, stinse

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează toți crescătorii/deținătorii de animale că, începînd din data de 02.12.2014, în România a debutat perioada liberă de vectori ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 16:50
(6899 vizualizări - 0 comentarii)


Programul de Sărbători la Oficiul Național al Registrului Comerțului

Vă informăm că programul de lucru al Oficiului Național al Registrului Comerțului și al oficiilor registrului comerțului de pe lîngă tribunale se va modifica în perioada Sărbătorilor de Iarnă ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 15:40
(8928 vizualizări - 0 comentarii)


Activități la Penitenciarul Slobozia în perioada Sărbătorilor de Iarnă

Sărbătorile de iarnă reprezintă o perioadă marcată de o puternică încărcătură emoțională pentru deținuții Penitenciarului Slobozia. Cu această ocazie, la nivelul instituției au fost desfășurate mai multe ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 15:20
(5533 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Persoană rănită în urma unui accident rutier

O femeie în vîrstă de 47 ani a fost rănită după ce autoturismul pe care îl conducea a intrat în coliziune cu un copac. Evenimentul s-a produs miercuri, 17 decembrie 2014, în jurul orei 14,40, pe DN2C, în ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 15:05
(8181 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Coșereni: Pește fără documente de proveniență

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au depistat, în trafic, trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 38 de ani, domiciliați în municipiul Slobozia și județul Ilfov, în timp ce transportau cu un autoturism ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 13:45
(7359 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi ialomițeni pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost aduși joi, 18 decembrie 2014, de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 13:20
(5133 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Articole pirotehnice, confiscate

Polițiștii ialomițeni au efectuat în această săptămînă controale în cadrul acțiunii naționale «Foc de Artificii», pe raza județului Ialomița, în urma acestora fiind ridicate în vederea continuării cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 12:10
(7136 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Prudență la cumpărături, de Sărbători

În această perioadă, premergătoare Sărbătorilor de Iarnă, cînd supermarket-urile, mall-urile, tîrgurile, piețele sînt aglomerate, în graba cumpărăturilor, Poliția ne recomandă să avem un comportament «preventiv ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 11:05
(4252 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie umanitară a polițiștilor ialomițeni

Campanie umanitară a polițiștilor ialomițeni

Peste 600 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița vor demara o campanie umanitară, cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă. Oamenii legii vor oferi un sprijin material copiilor ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2014, 20:35
(4589 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Băut la volan, a acroșat un alt vehicul

Poliția a fost sesizată vineri, 12 decembrie a.c., cu privire la faptul că pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Astfel, în timp ce un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2014, 17:25
(6061 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 164 de șoferi sancționați, 16 permise reținute

În acest sfârșit de săptămînă, 12-14 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2014, 17:20
(4842 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit în Franța, prins la Urziceni

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru infracțiuni contra persoanei și a patrimoniului, fapte comise în Franța. La data de 12 ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2014, 17:10
(6480 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenționare Cod Galben de ceață

Urmare a atenționării meteorologice de Cod Galben de ceață, în zona Moldovei, Dobrogei și în zonele de sud, Poliția Română recomandă tuturor participanților la trafic să respecte, cu strictețe, regulile ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2014, 17:00
(2888 vizualizări - 0 comentarii)


Tragedie pe șoseaua către Slobozia Nouă. Șoferul unei mașini a murit într-un accident rutier!

Un tragic accident rutier s-a petrecut sîmbătă, 13 decembrie 2014, în zona cartierului Slobozia Nouă, al municipiului Slobozia. Șoferul de 36 de ani al unei mașini a murit pe loc. Din primele informații ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2014, 17:14
(15745 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Controale la comercianții de carne

Polițiștii ialomițeni au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare  de 25000 de lei, în cadrul activităților desfășurate, la nivel național, pentru prevenirea evaziunii fiscale. Pe parcursul derulării ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2014, 15:50
(5067 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Tînăr de 17 ani, spulberat de un vehicul

Un tînăr de 17 ani a fost la un pas de moarte după ce a fost spulberat de un vehicul. Adolescentul traversase șoseaua prin loc nepermis. Cel care l-a acroșat pe adolescentul de 17 ani este un tînăr, de ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2014, 21:40
(4986 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au efectuat controale în cadrul acțiunii naționale «Foc de Artificii» pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate. Astfel, la punctele de lucru a 5 societăți comerciale de ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2014, 21:05
(6015 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Spărgător de mașini, reținut de polițiști

Un tînăr, de 21 de ani, a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore, fiind acuzat de numai puțin de 12 furturi din autoturisme. Prejudiciul creat proprietarilor respectivelor mașini se ridică la 5600 de ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 20:10
(6272 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere într-o singură zi!

Bilanț îngrijorător al polițiștilor Serviciului Rutier Ialomița. Oamenii legii au în cercetare 3 accidente de circulație produse pe raza județului în ultimele 24 de ore! În urma evenimentelor rutiere, patru ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 19:20
(5099 vizualizări - 1 comentariu)


«Taina Sfântului Maslu», pelerinaj la Urziceni

«Taina Sfîntului Maslu», pelerinaj la Urziceni

Din anul 2009, la inițiativa părintelui Bogdan Ionuț Stancu, Protopop de Urziceni, s-a îndătinat obiceiul ca cei șapte preoți ai orașului de reședință a Protopopiatului să săvîrșească împreună Taina Sfîntului ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 15:15
(4557 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 7798 de șomeri în luna noiembrie

La finele lunii noiembrie 2014, rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este de 7,37%, în creștere ușoară față de cea înregistrată la sfîrșitul lunii octombrie 2014, cînd s-a situat la ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 14:25
(4919 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 3 mașini distruse de un copac rupt de vînt

3 mașini au fost distruse din cauza unui copac doborît la pămînt de vîntul puternic, la Slobozia. De asemenea, arborele căzut a rupt și mai multe cabluri de electricitate, telefonie și televiziune. La locul ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 13:20
(4595 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...