Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Național al Agriculturii

Luni, 7 august a.c., la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia se va desfășura vernisajul expoziției «Instantanee cromatice». Lucrările sunt semnate de pictorul ialomițean Gheorghe Petre, președintele... [citește toată știrea]

1 August 2023, 14:50 (4177 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: «Salonul de Toamnă 2022»

Uniunea Artiștilor Plastici din România-filiala Slobozia/Ialomița organizează joi, 3 noiembrie 2022, orele 14,00, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrulului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia, vernisajul... [citește toată știrea]

24 Octombrie 2022, 16:40 (2933 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Pâinea și Vinul» la Muzeul Național al Agriculturii Slobozia

«Pâinea și Vinul» la Muzeul Național al Agriculturii Slobozia

La sfârșitul săptămânii precedente, Muzeul Național al Agriculturii Slobozia a organizat a IV-a ediție a Târgului «Pâinea și Vinul». Evenimentul a adus la Slobozia producători importanți de produse alimentare tradiționale românești, din diverse zone ale țării. În cadrul evenimentului s-a desfășurat și un atelier de împletit spice, iar vizitatorii au putut participa la demonstrații de preparare a pâinii folosind instrumente tradițioanle, precum țestul sau cuptorul țărănesc.

Târg tradițional la MNAR Timp de trei zile, Muzeul Național al Agriculturii Slobozia le-a oferit vizitatorilor... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2022, 11:20 (10554 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Amenajarea unui monument istoric, sistată din lipsa unui aviz

La Slobozia

Amenajarea unui monument istoric, sistată din lipsa unui aviz

Direcția Județeană pentru Cultură Ialomița a sistat lucrările de amenajare a unei case maramureșene, inițiate de Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia. Specialiștii instituției susțin că lucrarea nu putea începe fără un aviz din partea acestora. În replică, reprezentanții Muzeului Național al Agriculturii susțin că respectivul aviz nu era necesar atâta timp cât au pri­mit Certificatul de Urbanism din partea Primăriei Slobozia. «Din punctul nostru de vedere totul este legal!» susține Gheorghe Petre, directorul Muzeului.

Lucrări sitate, aviz lipsă În anul 2017, Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2021, 10:05 (12259 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaluări «magna cum laude» pentru directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean

Recalificare la locul de muncă

Evaluări «magna cum laude» pentru directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean

bonus: Femeile la Putere

În urmă cu 4 ani, directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean Ialomița scandali­zau opinia publică la numirea în funcții. Plagiat, oportunism politic, servilism, incompetență sunt numai câteva dintre capetele de acuzare de la acel moment. La 4 ani distanță, transformați radical, directori numiți în funcții atunci obțin la evaluările anuale note «magnifice»...

Doi din prea mulți Înainte de a fi lăudați, directorii instituțiilor subordonate Consiliului Județean Ialomița trebuie nominalizați. Căci, altfel, nu vom ști pe cine să aplaudăm. Primul și cel mai vechi dintre... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2020, 11:10 (11056 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cheltuieli de 1,4 milioane de lei anual pentru vizitatori «virtuali»

Muzeul Național al Agriculturii

Cheltuieli de 1,4 milioane de lei anual pentru vizitatori «virtuali»

Muzeul Național al Agriculturii împlinește toamna aceasta 22 de ani. Și încă își caută identitatea și publicul... Până la identificarea lor, raportează anual sute de mii de vizitatori «virtuali». În 2017, oficialii instituției au numărat puțin peste 150 de mii, cifră care include și... vizitele virtuale! În același an, pentru susținerea activităților desfășurate în cadrul Muzeului, administrația județeană a cheltuit 1,4 milioane de lei...

Un muzeu mai mult mort decât viu
Muzeul Național al Agriculturii este o instituție subordonată Consiliului Județean Ialomița. A fost deschis... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2018, 10:50 (14632 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal intern la Liceul de Arte din Slobozia

Scandal intern la Liceul de Arte din Slobozia

În vreme ce dăscălimea ialomițeană urmărește resemnată la alba-neagra schimbărilor de la Inspectoratul Școlar, la Liceul de Arte din Slobozia familia Petre își adjudecă portofoliul de director al acestei unități școlare etalon. Adus de mână de părinți, noul director George Petre și-a dat deja în petic, demonstrând că așchia nu sare departe de gardul vilei ridicat din zeciuirea banilor publici.

Machiavelism artistic Povestea înlocuirii din funcția de director a lui Dumitru Cioboată a început în luna ianuarie a acestui an, când acesta a refuzat să participe la concursul unde trebuia să... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 11:10 (76851 vizualizări - 183 comentarii)

EVENIMENT

Muzeul Agriculturii din Slobozia, muzeu de importanță națională

Muzeul Agriculturii din Slobozia, muzeu de importanță națională

La Slobozia există singurul muzeu național dedicat agriculturii din România. Decizia a fost adoptată de Guvern în urma unei ședințe desfășurată în urmă cu o săptămînă, la București. Astfel, Muzeul Agriculturii din oraș a devenit oficial Muzeul Național al Agriculturii. Instituția a făcut demersuri pentru a căpăta acest statut timp de 6 ani.

Inițiativă blocată în hîrtii
Decizia ca muzeul dedicat agriculturii românești din Slobozia să devină unul de importanță națională a fost luată de Gheorghe Petre, actualul director al instituției, încă din 2011, la momentul numirii sale în funcție... [citește_tot_articolul]

4 August 2016, 12:25 (7142 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Gheorghe Petre, director al Muzeului Agriculturii pentru încă 5 ani

Ialomița: Gheorghe Petre, director al Muzeului Agriculturii pentru încă 5 ani

Un proiect de hotărîre inclus în ultimul moment pe ordinea de zi a ședinței a fost cel privind aprobarea rezultatului final al concursului de proiecte de management organizat pentru ocuparea postului de manager al Muzeului Agriculturii Slobozia. Reamintim că proiectul propus de Gheorghe Petre a fost notat cu 9,82, în condițiile în care acesta a fost singurul candidat. Imediat după confirmarea sa în funcție prin vot, Gheorghe Petre a declarat în plen: «Muzeul nostru este un muzeu național, unic în țară și chiar în Europa. Strădania noastră este de a prezenta și pune în valoare acest patrimoniu, de a-l conserva și restaura, precum și să reușim, cu siguranță o vom face!, să realizăm expozițiile culturale... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 15:15 (8676 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Urmașii ialomițeni ai lui Brătianu

138 de ani de liberalism local

Urmașii ialomițeni ai lui Brătianu

În vreme ce PD-L are nevoie de ventilație artificială pentru a respira, iar PSD își mărește schema de leadership pentru a satisface pretențiile megalomanice ale președintelui Ciupercă, PNL Ialomița se joacă de-a aniversările. La sfîrșitul săptămînii precedente, bruma de liberali care au supraviețuit valurilor succesive de tornade politice locale au serbat 138 de ani de liberalism național și ialomițean. Evenimentul a fost un excelent prilej pentru a scoate de la naftalină 4 dintre vechii lideri ai organizației și de a demonstra că politica înseamnă mai mult decît goana după ciolan...

138 de ani de liberalism în Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 17:22 (10530 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Congresul AIMA aduce la Slobozia muzee din 10 țări!

Muzeul Agriculturii reînscrie Ialomița pe harta muzeală a lumii

Congresul AIMA aduce la Slobozia muzee din 10 țări!

Creditat cu șanse mici de reușită, Congresul Asociației Internaționale a Muzeelor de Agricultură se află pe ultima sută de metri a pregătirilor. Potrivit informațiilor oficiale, la lucrările Congresului și-au anunțat prezența 28 de invitați din 10 țări ale lumii, printre care Statele Unite ale Americii, Japonia și Germania. Suma aprobată pentru acest eveniment este de 5000 euro, iar un eventual succes al lucrărilor va pune definitiv capăt polemicior legate de pensionarea ex-directorului Răzvan Ciucă și numirea actualului director Gheorghe Petre!

Un eșec transformat în reușită
Congresul AIMA de la Slobozia s-a născut inițial ca un proiect personal al ex-directorului ... [citește_tot_articolul]

26 August 2011, 14:25 (9339 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Împăratul Ciucă a murit, trăiască regele Gogu!

Rocadă politică la Muzeul Agriculturii

Împăratul Ciucă a murit, trăiască regele Gogu!

Marți, 22 martie, Consiliul Județean Ialomița l-a pensionat pe directorul Muzeului Agriculturii din România. Decizia de pensionare a intrat în vigoare începînd de azi, dar Răzvan Ciucă va continua să bîntuie retina și somnul de după-amiază al angajaților Muzeului. Potrivit unor surse din cadrul Consiliului Județean, pentru meritele deosebite dobîndite de-a lungul vieții de director, pentru Răzvan Ciucă se va inventa o fundație pe care cu onor o va patrona.

Codul Muncii îl scoate la pensie pe Răzvan
În cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița, desfășurată la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, plenul ședinței a aprobat o hotărîre «privind încetarea... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2011, 17:32 (36049 vizualizări - 19 comentarii)

28 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Oranizate, împreună cu procurorii DIICOT Ialomița, au solicitat instanței arestarea preventivă a unui tânăr, de 36 de ani, din Cernavodă, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:25
(3049 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: A dispărut fără urmă

Grindu: A dispărut fără urmă

Polițiștii ialomițeni caută un bărbat, de 58 de ani, din localitatea Grindu, care a dispărut de la domiciliu. Marți, 9 iunie 2020, acesta a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit. Rudele au ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:10
(3254 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Munca la negru», sancționată cu 170 mii de lei

Inspectorii ITM Ialomița a desfășurat, în perioada 18-25 mai 2020, un control privind «munca la negru», pe raza întregului județ. Dintre cei 38 de agenți economici verificați, 4 dintre aceștia nu aveau ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:40
(2253 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani din Fetești a ajuns la spital după ce a fost călcat de o mașină. Joi, 11 iunie 2020, minorul a traversat strada prin loc nepermis, fiind lovit de automobilul condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:15
(3018 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bărbat din Ilfov, arestat pentru infracțiuni la regimul rutier

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unui bărbat, de 49 de ani, din județul Ilfov, pe numele căruia Judecătoria Buftea a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:50
(3601 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Cercetați penal pentru infracțiuni pisciole

Polițiștii din Giurgeni au descoperit pe malul Dunării un vagon în care se aflau mai multe elemente folosite la pescuit, precum și o cantitate de 20 kg de pește, speciile plătică, novac, scrumbie, caras ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:40
(2681 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli descoperite de inspectorii ITM Ialomița

În ultimele săptămâni, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat o acțiune privind modul în care se asigură protecția muncii în cadrul firmelor care desfășoară activitate în ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:20
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 399 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri,12 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 399 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:05
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezomanii, depistați de radarul cu unde laser

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune pe linia combaterii nerespectării regimului legal de viteză pe DN2, în vederea reducerii riscului rutier. Au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 15:10
(1864 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grindu, arestat pentru «conducere fără permis»

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:45
(2576 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie din Ograda a înșelat vânzătoarea unui magazin din Slobozia

Polițiștii ialomițeni au identificat o femeie, din Ograda, bănuită de o faptă de «înșelăciune» la un magazin alimentar de pe raza municipiului Slobozia. Ar fi înșelat o vânzătoare căreia i-a luat și banii ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:40
(7247 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat de un autoturism

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în care un autoturism a acroșat un biciclist. La locul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:20
(2358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Razie de amploare și percheziții

Urziceni: Razie de amploare și percheziții

26 de percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de miercuri pe raza municipiului Urziceni și a comunelor învecinate, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 19:10
(2543 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșirea din Urziceni

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2, la ieșirea din municipiul Urziceni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:30
(3661 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Polițiștii din Călărași efectuează 17 percheziții domiciliare, în 7 județe, la locuințele unor persoane bănuite de contrabandă cu țigări la bordul navelor care tranzitează fluviul Dunărea. Astfel ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:15
(3739 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Sediul unui depozit de lacuri și vopseluri, amplasat în Slobozia, a fost cuprins de flăcări. Incendiul a izbucnit luni, 8 iunie 2020, într-un spațiu în care erau depozitate butoaie goale din tablă și plastic ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:10
(4090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Traian: Cercetat penal pentru că și-a lovit mama

Un bărbat de 38 de ani din localitatea Traian s-a ales cu un dosar penal pentru că și-a lovit mama. Incidentul s-a petrecut duminică, 7 iunie 2020. Femeia a sunat la 112, iar polițiștii au emis pe numele ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:05
(2377 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Suspecți de «furt calificat», în vizorul polițiștilor

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 32 de ani, au intrat în atenția polițiștilor din Grivița după ce au fost prinși în flagrant transportând trei baloți de paie, pe care i-au sustras dintr-o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:55
(2630 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Panou electric cuprins de flăcări

Panoul electric al unei locuințe din comuna Movilița a luat foc în după amiaza zilei luni, 8 iunie 2020. Pompierii militari au localizat imediat incendiul, reușind să îl lichideze după mai bine de o oră ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:50
(2992 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mini-vacanță de Rusalii cu dosare penale

Mini-vacanța de Rusalii s-a terminat la Poliție pentru cinci conducători auto. Aceștia au fost identificați în trafic de polițiști conducând în stare de ebrietate. Cea mai mare alcoolemie în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:45
(2706 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vegetație uscată în flăcări

Pompierii ialomițeni au intervenit pe raza localităților Traian, Țăndărei și Fetești pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată. Flăcările au cuprins o suprafață de 4 hectare de teren. Cauza tuturor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:40
(2525 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jucării și haine vândute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților în domeniul comercializării produselor contrafăcute pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:25
(2043 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț privind admiterea în instituțiile de învățământ ale Ministerului Apărării Naționale care pregătesc personal pentru nevoile Ministerului Afacerilor Interne-sesiunea 2020

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru participarea la concursurile de admitere ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:20
(4333 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 9 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 410 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:05
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 396 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 8 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 396 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2020, 16:15
(3419 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Două tinere de 17 ani, din localitatea Coșereni, au ajuns în noaptea de sâmbătă spre duminică, 6/7 iunie 2020, la unități medicale din Slobozia și București, fiind victime ale unui accident rutier. Fetele ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2020, 12:00
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Razie în Cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni, alături de Gruparea Mobilă de Jandarmi Constanța, au efectuat vineri, 5 iunie 2020, o razie de amploare în Cartierul Vlașca din municipiul Fetești. Acțiunea a vizat prevenirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:10
(2767 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,04%-șomajul în aprilie 2020

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în luna aprilie 2020, rata șomajului înregistrată în județul Ialomița a fost de 4,04%. Astfel, în evidențele instituției, la data respectivă ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:05
(3433 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 391 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 5 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 391 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 16:05
(2735 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Focuri de armă trase de polițiști pentru a opri un șofer băut

Miercuri, 3 iunie 2020, un tânăr de 25 de ani, din Făcăeni, care ar fi trebuit să fie izolat la domiciliu, a fost depistat la volanul unei mașini în stare de ebrietate și fără a avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:40
(4900 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...