Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Național al Agriculturii

Luni, 7 august a.c., la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia se va desfășura vernisajul expoziției «Instantanee cromatice». Lucrările sunt semnate de pictorul ialomițean Gheorghe Petre, președintele... [citește toată știrea]

1 August 2023, 14:50 (4177 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: «Salonul de Toamnă 2022»

Uniunea Artiștilor Plastici din România-filiala Slobozia/Ialomița organizează joi, 3 noiembrie 2022, orele 14,00, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrulului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia, vernisajul... [citește toată știrea]

24 Octombrie 2022, 16:40 (2932 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Pâinea și Vinul» la Muzeul Național al Agriculturii Slobozia

«Pâinea și Vinul» la Muzeul Național al Agriculturii Slobozia

La sfârșitul săptămânii precedente, Muzeul Național al Agriculturii Slobozia a organizat a IV-a ediție a Târgului «Pâinea și Vinul». Evenimentul a adus la Slobozia producători importanți de produse alimentare tradiționale românești, din diverse zone ale țării. În cadrul evenimentului s-a desfășurat și un atelier de împletit spice, iar vizitatorii au putut participa la demonstrații de preparare a pâinii folosind instrumente tradițioanle, precum țestul sau cuptorul țărănesc.

Târg tradițional la MNAR Timp de trei zile, Muzeul Național al Agriculturii Slobozia le-a oferit vizitatorilor... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2022, 11:20 (10550 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Amenajarea unui monument istoric, sistată din lipsa unui aviz

La Slobozia

Amenajarea unui monument istoric, sistată din lipsa unui aviz

Direcția Județeană pentru Cultură Ialomița a sistat lucrările de amenajare a unei case maramureșene, inițiate de Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia. Specialiștii instituției susțin că lucrarea nu putea începe fără un aviz din partea acestora. În replică, reprezentanții Muzeului Național al Agriculturii susțin că respectivul aviz nu era necesar atâta timp cât au pri­mit Certificatul de Urbanism din partea Primăriei Slobozia. «Din punctul nostru de vedere totul este legal!» susține Gheorghe Petre, directorul Muzeului.

Lucrări sitate, aviz lipsă În anul 2017, Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2021, 10:05 (12259 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaluări «magna cum laude» pentru directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean

Recalificare la locul de muncă

Evaluări «magna cum laude» pentru directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean

bonus: Femeile la Putere

În urmă cu 4 ani, directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean Ialomița scandali­zau opinia publică la numirea în funcții. Plagiat, oportunism politic, servilism, incompetență sunt numai câteva dintre capetele de acuzare de la acel moment. La 4 ani distanță, transformați radical, directori numiți în funcții atunci obțin la evaluările anuale note «magnifice»...

Doi din prea mulți Înainte de a fi lăudați, directorii instituțiilor subordonate Consiliului Județean Ialomița trebuie nominalizați. Căci, altfel, nu vom ști pe cine să aplaudăm. Primul și cel mai vechi dintre... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2020, 11:10 (11054 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cheltuieli de 1,4 milioane de lei anual pentru vizitatori «virtuali»

Muzeul Național al Agriculturii

Cheltuieli de 1,4 milioane de lei anual pentru vizitatori «virtuali»

Muzeul Național al Agriculturii împlinește toamna aceasta 22 de ani. Și încă își caută identitatea și publicul... Până la identificarea lor, raportează anual sute de mii de vizitatori «virtuali». În 2017, oficialii instituției au numărat puțin peste 150 de mii, cifră care include și... vizitele virtuale! În același an, pentru susținerea activităților desfășurate în cadrul Muzeului, administrația județeană a cheltuit 1,4 milioane de lei...

Un muzeu mai mult mort decât viu
Muzeul Național al Agriculturii este o instituție subordonată Consiliului Județean Ialomița. A fost deschis... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2018, 10:50 (14629 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal intern la Liceul de Arte din Slobozia

Scandal intern la Liceul de Arte din Slobozia

În vreme ce dăscălimea ialomițeană urmărește resemnată la alba-neagra schimbărilor de la Inspectoratul Școlar, la Liceul de Arte din Slobozia familia Petre își adjudecă portofoliul de director al acestei unități școlare etalon. Adus de mână de părinți, noul director George Petre și-a dat deja în petic, demonstrând că așchia nu sare departe de gardul vilei ridicat din zeciuirea banilor publici.

Machiavelism artistic Povestea înlocuirii din funcția de director a lui Dumitru Cioboată a început în luna ianuarie a acestui an, când acesta a refuzat să participe la concursul unde trebuia să... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 11:10 (76761 vizualizări - 183 comentarii)

EVENIMENT

Muzeul Agriculturii din Slobozia, muzeu de importanță națională

Muzeul Agriculturii din Slobozia, muzeu de importanță națională

La Slobozia există singurul muzeu național dedicat agriculturii din România. Decizia a fost adoptată de Guvern în urma unei ședințe desfășurată în urmă cu o săptămînă, la București. Astfel, Muzeul Agriculturii din oraș a devenit oficial Muzeul Național al Agriculturii. Instituția a făcut demersuri pentru a căpăta acest statut timp de 6 ani.

Inițiativă blocată în hîrtii
Decizia ca muzeul dedicat agriculturii românești din Slobozia să devină unul de importanță națională a fost luată de Gheorghe Petre, actualul director al instituției, încă din 2011, la momentul numirii sale în funcție... [citește_tot_articolul]

4 August 2016, 12:25 (7142 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Gheorghe Petre, director al Muzeului Agriculturii pentru încă 5 ani

Ialomița: Gheorghe Petre, director al Muzeului Agriculturii pentru încă 5 ani

Un proiect de hotărîre inclus în ultimul moment pe ordinea de zi a ședinței a fost cel privind aprobarea rezultatului final al concursului de proiecte de management organizat pentru ocuparea postului de manager al Muzeului Agriculturii Slobozia. Reamintim că proiectul propus de Gheorghe Petre a fost notat cu 9,82, în condițiile în care acesta a fost singurul candidat. Imediat după confirmarea sa în funcție prin vot, Gheorghe Petre a declarat în plen: «Muzeul nostru este un muzeu național, unic în țară și chiar în Europa. Strădania noastră este de a prezenta și pune în valoare acest patrimoniu, de a-l conserva și restaura, precum și să reușim, cu siguranță o vom face!, să realizăm expozițiile culturale... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 15:15 (8675 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Urmașii ialomițeni ai lui Brătianu

138 de ani de liberalism local

Urmașii ialomițeni ai lui Brătianu

În vreme ce PD-L are nevoie de ventilație artificială pentru a respira, iar PSD își mărește schema de leadership pentru a satisface pretențiile megalomanice ale președintelui Ciupercă, PNL Ialomița se joacă de-a aniversările. La sfîrșitul săptămînii precedente, bruma de liberali care au supraviețuit valurilor succesive de tornade politice locale au serbat 138 de ani de liberalism național și ialomițean. Evenimentul a fost un excelent prilej pentru a scoate de la naftalină 4 dintre vechii lideri ai organizației și de a demonstra că politica înseamnă mai mult decît goana după ciolan...

138 de ani de liberalism în Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 17:22 (10530 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Congresul AIMA aduce la Slobozia muzee din 10 țări!

Muzeul Agriculturii reînscrie Ialomița pe harta muzeală a lumii

Congresul AIMA aduce la Slobozia muzee din 10 țări!

Creditat cu șanse mici de reușită, Congresul Asociației Internaționale a Muzeelor de Agricultură se află pe ultima sută de metri a pregătirilor. Potrivit informațiilor oficiale, la lucrările Congresului și-au anunțat prezența 28 de invitați din 10 țări ale lumii, printre care Statele Unite ale Americii, Japonia și Germania. Suma aprobată pentru acest eveniment este de 5000 euro, iar un eventual succes al lucrărilor va pune definitiv capăt polemicior legate de pensionarea ex-directorului Răzvan Ciucă și numirea actualului director Gheorghe Petre!

Un eșec transformat în reușită
Congresul AIMA de la Slobozia s-a născut inițial ca un proiect personal al ex-directorului ... [citește_tot_articolul]

26 August 2011, 14:25 (9338 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Împăratul Ciucă a murit, trăiască regele Gogu!

Rocadă politică la Muzeul Agriculturii

Împăratul Ciucă a murit, trăiască regele Gogu!

Marți, 22 martie, Consiliul Județean Ialomița l-a pensionat pe directorul Muzeului Agriculturii din România. Decizia de pensionare a intrat în vigoare începînd de azi, dar Răzvan Ciucă va continua să bîntuie retina și somnul de după-amiază al angajaților Muzeului. Potrivit unor surse din cadrul Consiliului Județean, pentru meritele deosebite dobîndite de-a lungul vieții de director, pentru Răzvan Ciucă se va inventa o fundație pe care cu onor o va patrona.

Codul Muncii îl scoate la pensie pe Răzvan
În cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița, desfășurată la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, plenul ședinței a aprobat o hotărîre «privind încetarea... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2011, 17:32 (36049 vizualizări - 19 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Avarie la conducta principală de alimentare cu apă

Pentru remedierea unei avarii pe conducta principală de alimentare cu apă de pe strada Veșniciei, din orașul Fetești, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile, miercuri, 4 decembrie ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2019, 10:05
(3569 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Liceul Tehnologic Special «Ion Teodorescu» a serbat Ziua Internațională a persoanelor cu dizabilități

Marți, 3 decembrie 2019, cei 140 de elevi ai Liceului Tehnologic Special «Ion Teodorescu» din Slobozia au marcat printr-o serbare Ziua Internațională a Persoanelor cu Dizabilități. În cadrul ceremoniei ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2019, 18:25
(4206 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Copil posibil înecat în Borcea

Încă de duminică, 1 decembrie 2019, salvatorii de la Stația de pompieri Fetești, la solicitarea forțelor de Poliție, au intervenit pentru căutarea unui minor dispărut în zona pontonului din comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2019, 10:20
(2535 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Minor dispărut fără urmă

Bordușani: Minor dispărut fără urmă

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități de căutare a unui minor de 13 ani, Costel Cătălin Ioniță. Joi, 28 noiembrie 2019, băiatul a plecat de la domiciliul unchiului său din comuna ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:45
(2745 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Manifestări dedicate «Zilei Naționale a României»

Spectacole de muzică folclorică și tradiționala paradă militară sunt principalele evenimente care se vor desfășura la Slobozia cu ocazia «Zilei Naționale a României». Manifestările debutează la ora 11, ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:40
(2765 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, arestat pentru «infracțiuni la regimul rutier»

Un bărbat de 59 de ani, din Urziceni, care se sustrăgea executării unei pedepse de 7 luni închisoare a fost indentificat de polițiști și încarcerat. Acesta a fost condamnat definitiv, printr-o sentință ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:35
(4105 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Ialomița: Campanie de donare susținută de preoți

Preoții din 4 localități ialomițene, respectiv Iazu, Valea Ciorii, Scânteia și Murgeanca, au participat marți, 26 noiembrie 2019, la o campanie de donare de sânge, organizată de Centrul Județean de Transfuzie ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:30
(1870 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii și polițiștii ialomițeni, la datorie de «Ziua Națională a României»

Manifestările organizate în județul Ialomița cu ocazia Zilei Naționale a României vor fi supravegheate de jandarmi. Astfel, efectivele de intervenție ale Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:25
(2409 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 61 mii de lei aplicate de polițiști

În urma unei acțiuni a polițiștilor ialomițeni privind abaterile de la regimul rutier, oamenii legii au aplicat sancțiuni contravenționale de 61 mii de lei. De asemenea, au fost reținute 10 permise de conducere ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:20
(1937 vizualizări - 0 comentarii)


O bătrână de 73 de ani din Jilavele a dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni caută o bătrână de 73 de ani care a dispărut de la domiciliul din localitatea Jilavele. Rudele femeii spun că în data de 26 noiembrie 2019 aceasta a plecat de acasă și nu a mai revenit ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:15
(5558 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

Acțiunile preventive în școli desfășurate de polițiștii ialomițeni au continuat și în această săptămână. Miercuri, 27 noiembrie 2019, oamenii legii au mers la Fetești, acolo unde au discutat cu elevii din ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:10
(2041 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada Sărbătorilor de Sfântul Andrei și Ziua Națională a României

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada Sărbătorilor de Sfântul Andrei și Ziua Națională a României, dispece­ratul, echipele de intervenție, dar și reprezentanții societății ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 10:25
(5623 vizualizări - 0 comentarii)


CJAS Ialomița: Înregistrarea în sistemul informatic a bolnavilor cronici

Înregistrarea în Platforma Informatică a Asigurărilor de Sănătate a bolnavilor cu afecțiuni incluse în Programele Naționale de Sănătate stabilite de Ministerul Sănătății se va face numai pe baza adeverinței ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 10:10
(4942 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Copil de 4 ani, mort după ce a fost intoxicat cu fum

Marți, 26 noiembrie a.c., în jurul orei 9,20, dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din localitatea Săveni-sat Frățilești. La fața ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:25
(3510 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: A intrat cu camionul în lac

Un accident rutier s-a produs luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orei 6,15, în localitatea Movilița, când un autotren a derapat de pe partea carosabilă și a intrat în Balta Movilița. Pentru salvarea victimei ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:20
(2396 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Cinci persoane intoxicate cu fum de la o sobă

Cinci persoane au fost intoxicate cu fum în comuna Ciochina luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 07,30. Pentru salvarea victimelor, intoxicate cu fum produs de o sobă cu lemne folosită la încălzirea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:15
(1898 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: S-au răsturnat cu mașina

Accident rutier cu trei victime în localitatea Coșereni, pe DN2. Evenimentul s-a produs luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 12,55, la intersecția cu localitatea Borănești, când o autoutilitară a părăsit ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:10
(1981 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Informare cu privire la prevenirea apariției unor noi focare de pestă porcină africană

Având în vedere dinamica evoluției pestei porcine africane și în contextul debutului sezonului rece, în care sacrificarea tradițională a suinelor din gospodării cunoaște o creștere semnificativă, DSVSA Ialomița informează toți crescătorii de porcine, din exploatațiile nonprofesionale, cu privire la necesitatea respectării următoarelor măsuri: ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:30
(4270 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Română: Campanie internațională de prevenire a violenței domestice

Poliția Română: Campanie internațională de prevenire a violenței domestice

Poliția Română, alături de organizații din țara noastră și agenții de aplicare a legii din Bulgaria și Ungaria, este parte a campaniei regionale a OSCE de sensibilizare împotriva violenței bazate pe gen ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:25
(4061 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 24 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au depistat un bărbat, de 68 de ani, din Slobozia, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:20
(2114 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grivița, reținut de polițiști după o urmărire ca în filme

Un bărbat de 32 de ani, din Grivița, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «ultraj» și cumul de infracțiuni la regimul circulației rutiere. Va fi prezentat în fața magistraților, pentru dispunerea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:15
(2485 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la firme cu angajați străini

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2019, în perioada 14-18.11.2019 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:10
(2188 vizualizări - 0 comentarii)


Libra Internet Bank deschide în Slobozia o sucursală dedicată clienților agribusiness

Libra Internet Bank deschide în Slobozia o sucursală dedicată clienților agribusiness

Libra Internet Bank își extinde rețeaua și deschide, în Slobozia, cea de a 54-a unitate proprie, specializată în acordarea de soluții de creditare și ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:05
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autorul unei tâlhării, greu de identificat

Slobozia: Autorul unei tâlhării, greu de identificat

De două săptămâni, polițiștii din Slobozia caută un tânăr, de aproximativ 20 de ani, din localitate, care ar fi comis o tâlhărie. Victima tânărului este o asistentă medicală, angajată a Serviciului Județean ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 19:05
(2951 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Bătrân lovit de mașină pe trecerea de bietoni

Un bătrân de 82 de ani, din Slobozia, care traversa stada în mod regulamentar, a fost lovit de mașina condusă de un bărbat în vârstă de 52 de ani. Incidentul s-a petrecut la Slobozia, în seara zilei de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 18:35
(2353 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accident la Movilița, trei victime

Trei persoane au fost rănite în urma unui accident rutier petrecut în seara zilei de joi, 21 noiembrie 2019, în zona localității Movilița. Din cercetările polițiștilor a reieșit faptul că evenimentul rutier ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 18:30
(1972 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestați pentru infracțiuni comise la regimul rutier

Polițiștii ialomițeni au identificat doi tineri, din Slobozia și Fetești, în vârstă de 30 și 31 de ani, care se sustrăgeau executării unor pedepse privative de libertate. Aceștia au fost condamnați la închisoare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 18:25
(2964 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind implementarea proiectului «Venus-Împreună pentru o viață în siguranță!»

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, implementează în calitate de partener local, începând din data de 04.03.2019, proiectul «VENUS-Împreună pentru o viață în siguranță ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 15:45
(3440 vizualizări - 0 comentarii)


USR Ialomița îl sprijină pe Klaus Iohannis

USR Ialomița îl sprijină pe Klaus Iohannis

USR Ialomița îl va susține pe Klaus Iohannis în Turul doi al alegerilor pentru președinția României. Am intrat în politică pentru ca momente din istoria României cum a fost 10 august să nu se mai repete ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 12:50
(1679 vizualizări - 0 comentarii)


Plan de incluziune socială a romilor, adoptat în cadrul Prefecturii Ialomița

Oficialii Prefecturii Ialomița au implementat un Plan privind incluziunea socială a etnicilor romi din județul Ialomița. Principalele obiective ale acestui Plan vizează îndrumarea persoanelor de etnie romă ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 11:25
(3606 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...