Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Gheorghe Tinel NU mai este director general al APIA-Structura Centrală

Gheorghe Tinel NU mai este director general al APIA-Structura Centrală

Începând de joi, 24 aprilie 2025, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) are un nou director general. Ex-președinte al PNL Ialomița și fost deputat liberal, Gheorghe Tinel a fost schimbat de la conducerea Agenției. Oficial, din cauza nemulțumirilor legate de întârzierile la plata subvențiilor către fermieri. Neoficial, Gheorghe Tinel a «căzut» ca urmare a jocu­rilor politice, actual susținerea sa la nivelul formațiunii liberale fiind scăzută. În locul lui Gheorghe Tinel, pe postul de director general a fost numită Gabriela Nicoleta Andrei, angajată în cadrul APIA Galați. Să completăm că Gheorghe Tinel a fost numit la conducerea... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2025, 15:25 (13282 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Tinel, noul director general al APIA-Structura Centrală

Gheorghe Tinel, noul director general al APIA-Structura Centrală

Începând cu această săptămână, ex-deputatul liberal și fost președinte al PNL Ialomița, Gheorghe Tinel devine noul director ge­neral al APIA. Numirea sa în funcție reprezintă o surpriză, în condițiile în care director general adjunct al instituției a fost numit, încă din august 2023, Iulian Bucur, fost secretar de stat și fost director al Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița.

 

Tinel trage un loz câștigător Ex-deputatul liberal Gheorghe Tinel va fi numit în cursul acestei săptămâni în funcția de director... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2024, 07:50 (14790 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Gheorghe Tinel se vrea director la Garda Forestieră București

Gheorghe Tinel se vrea director la Garda Forestieră București

Umblă tot mai insistent prin târg zvonul că domnul Tinel s-a plictisit de priveliștea de la fereastra de director adjunct la Politici Agricole în Ministerul Agriculturii. Și, pentru că tot nu putem scrie cum au fost rejectați/acceptați unii de la Mi­nisterul Muncii condus de Raluca Turcan, ne-am hotărât să vă povestim unde visează domnul Tinel să ajungă.

Să fie oare Director la Implementare și Avizare? După cum știe tot contribuabilul din Ialomița, prima dragoste a domnului Tinel nu e agricultura, ci silvicultura. Că de-aia teza lui de doctorat a avut drept subiect «Potențialul recreativ al pădurilor periurbane Municipiului București»... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2021, 15:10 (6466 vizualizări - 12 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Tinel e director în Minister

Tinel e director în Minister

bonus: Mihăiță Găină, consilier personal al lui Orban

Ex-deputatul PNL Gheorghe Tinel, rămas fără mandat deși avea «gentleman’s agreement» cu Ludovic Orban, a revenit la postul părăsit prin suspendare în 2008. Domnia sa susține că acum este un observator al politicii locale, dar că nu exclude revenirea pe scenă la un moment dat.

Despre Tinel numai de bine După mai bine de 12 ani de «rătăciri» politice, ex-deputatul liberal Gheorghe Tinel și-a reluat postul de director adjunct de Politici Agricole în Ministerul Agriculturii, post părăsit prin suspendare în 2008. Subalternii spun că domnul Tinel privește acum absent în zarea ferestrelor... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2021, 10:05 (7630 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gheorghe Tinel susține că PSD va defila cu Alexandru Stoica la alegerile din 2020

Din ciclul «Mi-a zis cineva că i-a spus lui cineva...»

Gheorghe Tinel susține că PSD va defila cu Alexandru Stoica la alegerile din 2020

Deputatul PNL Gheorghe Tinel a organizat joi, 14 februarie 2019, o conferință de presă în care a făcut o serie de declarații surprinzătoare. El susține că va face public numele candidatului PNL Ialomița pentru funcția de primar al Sloboziei imediat după Paște, că Alexandru Stoica va fi candidatul PSD la alegerile locale din 2020 și că Ialomița va avea un candidat la alegerile europarlamentare din luna mai.

Uite candidații, nu sunt candidații Deputatul Gheorghe Tinel susține că PNL Ialomița are 5 potențiali candidați pentru funcția de primar al municipiului Slobozia pentru alegerile... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2019, 19:10 (7635 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Electoratul rural decide președintele județului

«Alfa și Omega» alegerilor locale din Ialomița

Electoratul rural decide președintele județului

Gheorghe Tinel, copreședintele PNL Ialomița a depus marți, 26 aprilie 2016, lista de candidați a filialei pentru Consiliul Județean Ialomița. Dincolo de eveniment în sine, acest moment poate fi considerat începutul și sfîrșitul alegerilor locale în Ialomița. Independent vă oferă o posibilă explicație pentru această afirmație. Și, din păcate pentru unii, votul din 5 iunie 2016 o va valida oficial.

Tinel patentează metoda lui Gheorghe Savu
Marți, 26 aprilie 2016, la 10,30, Gheorghe Tinel a depus la Biroul Electoral Județean lista de candidați pentru alegerile din 5 iunie. Potrivit... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 18:15 (48844 vizualizări - 107 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Ne batem exclusiv cu PSD!»

Gheorghe Tinel, copreședintele PNL Ialomița

«Ne batem exclusiv cu PSD!»

Venit la copreședinția PNL pe fondul unui scandal public care a zguduit organizația județeană, Gheorghe Tinel a supraviețuit și reușește să scrie o nouă pagină de istorie locală. El susține că PNL va cîștiga alegerile locale în Ialomița și, pe cale de consecință, președinția Consiliului Județean Ialomița...

Dileme politice
În sediul județean al PNL din Slobozia pregătirile pentru depunerea candidaturilor sînt pe ultima sută de metri. Și totul este controlat și supervizat de Gheorghe Tinel. Și-a asumat public responsabilitatea pentru cîștigarea alegerilor locale în Ialomița și nu admite ideea de a le pierde!... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 13:50 (15384 vizualizări - 31 comentarii)

POLITICĂ

Neacșu și Tinel își pun poalele-n cap Neacșu și Tinel își pun poalele-n cap

Atacuri sub centură

Neacșu și Tinel își pun poalele-n cap

Președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, îl acuză pe deputatul Gheorghe Tinel că nu a votat pentru un proiect de lege care cerea «modificarea art. 2, alin. (3), din Ordonanța de Urgență a Guvernului nr. 111/2010, privind concediul și indemnizația lunară pentru creșterea copiilor». În replică, Gheorghe Tinel susține că Marian Neacșu «minte cu nerușinare» și face o trecere în revistă a felului în care Marian Neacșu își manifestă grija pentru «politici sociale echilibrate și îndreptate spre cetățeni». Ne-am gîndit că v-ar putea interesa subiectul și vă oferim cîteva mostre din această polemică politică...

Neacșu ridică primul piatra... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 13:25 (20762 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PRIMARI «DE FURAT»!

Bîlci electoral cu PSD și PNL

PRIMARI «DE FURAT»!

Listele de candidați ale PSD și PNL pentru alegerile locale din 2016 au fost făcute publice, cele cîteva localități unde partidele nu au candidat nemaiputînd să producă surprize. Marian Neacșu și Gheorghe Tinel susțin, la unison, că vor cîștiga electoratul ialomițean «de partea lor». În culise însă, bătălia pentru primari care produc voturi continuă...

PSD, jefuit la drumul mare
Tonul la furat primari «cu potențial electoral» l-a dat Gheorghe Tinel, în urmă cu o lună, cînd a anunțat printr-un comunicat de presă că doi dintre primari i s-au întors «acasă». Este vorba despre Ionel... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2016, 12:25 (15740 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

EXCLUSIV: Deputatul Tinel este mitoman de profesie și vitezoman dovedit

Fără carnet de conducere pentru 90 de zile

EXCLUSIV: Deputatul Tinel este mitoman de profesie și vitezoman dovedit

De două mandate, deputatul ialomițean Gheorghe Tinel pozează în parlamentar model și apărător al legii cu orice preț. Din păcate, între imaginea publică și realitate diferențele sînt uriașe. Gheorghe Tinel se dovedește a fi un mitoman patologic, vitezoman de profesie și un individ incapabil să-și asume responsabilitatea unei fapte!

Legea nu e pentru Tinel
Nu știm alții cum sînt, dar noi unii, cînd sîntem luați drept proști, verificăm informațiile și dovedim contrariul. Ca, bunăoară, în cazul lui Gheorghe Tinel, parlamentarul doctor în recreare turistică, care a fost surprins de... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 18:15 (55495 vizualizări - 95 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Tinel, doctor în «recreare turistică»

Fiecare plagiator are alegătorii pe care îi merită

Tinel, doctor în «recreare turistică»

Vreți, nu vreți, Gheorghe Tinel este alesul nostru, al ialomițenilor. Ne reprezintă în Parlament, ca deputat. Este membru al Comisiei pentru Agricultură, Silvicultură, Industrie Alimentară și Servicii Specifice. Și, în data de 14 decembrie 2011, orele 13,00, sala S2, și-a susținut teza de doctorat în fața unei comisii a Facultății de Silvicultură și Exploatări Forestiere din Brașov. După 4 ani, prin decembrie 2015, cînd Gheorghe Tinel a anunțat că va candida la șefia Consiliului Județean Ialomița, o variantă prescurtată a tezei a fost scoasă de la naftalină și împinsă pe sub ușile redacțiilor publicațiilor locale. Nimeni nu a avut însă curiozitatea să o răsfoiască. Pînă acum!

Teză și antiteză... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 11:15 (11172 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PNL nu are candidat pentru Slobozia

În 2016, ca în ultimii 25 de ani

PNL nu are candidat pentru Slobozia

La sfîrșitul săptămînii precedente, deputatul Gheorghe Tinel, copreședintele PNL Ialomița, a anunțat că are o listă de 38 de candidați pentru primăriile ialomițene. Candidatul pentru Slobozia nu figurează pe această listă. Surse din interiorul Organizației confirmă faptul că cel mai bine plasat în sodajul intern comandat de PNL Ialomița este consilierul local Gabriel Ioniță.

Tinel bate polica-n pive
Vineri, 15 ianuarie 2016, la noul sediu al PNL Ialomița, deputatul Gheorghe Tinel a susținut prima conferință de presă a începutului de an. Singura informație utilă furnizată de către... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 18:15 (19718 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PNL Ialomița și-a semnat sentința

Tinel a învins

PNL Ialomița și-a semnat sentința

PNL Ialomița a redevenit o filială funcțională. Noul copreședinte al Organizației, Gheorghe Tinel, a fost acceptat în cadrul Biroului Permanent Județean al facțiunii PDL din cadrul filialei, iar săptămîna trecută Comitetul Executiv Județean al Organizației s-a reunit într-o primă ședință în noua formulă. Obiectivele declarate ale filialei sînt cîștigarea alegerilor locale în Ialomița și susținerea «unui candidat cu șanse reale pentru Primăria Slobozia»...

Puciul a reușit
Vineri, 4 decembrie, PNL Ialomița s-a reunit în cadrul primei ședințe de Comitet Executiv Județean de după... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2015, 15:25 (9988 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Trebuie să separăm democrația de dictatură!»

Primarii din fostul PDL se revoltă împotriva deputatului Tinel și demisionează!

«Trebuie să separăm democrația de dictatură!»

Primarii PDL din cadrul Biroului Permanent Județean PNL dizolvat pe 17 noiembrie 2015 se revoltă împotriva deputatului Gheorghe Tinel. 11 dintre cei 12 primari care compuneau această structură au anunțat că demisionează din toate funcțiile politice pe care le dețin în cadrul Organizației. «Trebuie să separăm democrația de dictatură înainte de a merge mai departe!» a declarat în cadrul conferinței de presă organizate la sediul PNL din Slobozia primarul comunei Bucu, Ion Drăgușin. Reamintim că printr-o decizie a Biroului Permanent Național al PNL, dublată de o decizie a copreședintelui PNL, Vasile Blaga, Gheorghe Tinel este noul copreședinte al filialei ialomițene a partidului.

Fără aleși impuși de la centru!... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 21:05 (17868 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gheorghe Tinel, noul copreședinte al PNL Ialomița

Puci politic

Gheorghe Tinel, noul copreședinte al PNL Ialomița

Deputatul Gheorghe Tinel este noul copreședinte al PNL Ialomița. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității de către acesta, marți, 17 noiembrie 2015, Biroul Permanent Național al PNL a dizolvat Biroul Permanent Județean Ialomița al PDL, numindu-l  copreședinte interimar al Organizației PNL Ialomița pe deputatul Tinel Gheorghe, «acestuia revenindu-i obligația să formeze un nou Birou interimar». Ca urmare a acestei hotărîri, «copreședintele PNL, Vasile Blaga, a dispus, de asemenea, numirea deputatului Gheorghe Tinel în funcția de copreședinte al Organizației PNL Ialomița, dizolvarea Biroului Județean al PDL Ialomița și formarea unui nou Birou Permanent Județean» se mai arată în comunicatul... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2015, 19:05 (18006 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Tinel care vrea să fie

Tinel care vrea să fie

Știți bancurile alea nesărate care încep cu «mă-ta e așa de grasă încît...» Ei, bine, așa și cu deputatul Gheorghe Tinel. Numai că, spre deosebire de bancuri, dorințele lui Tinel sînt cît se poate de reale. Iar Gheorghiță își dorește, pe rînd sau concomitent, să fie ba președinte de partid, ba de Consiliu Județean, ba din nou deputat, ba chiar ministru în viitorul guvern al lui Iohannis, președintele pe care Gheorghiță îl mai și înjură, dacă interesele sale media o cer...

Tinel TV
Spre deosebire de senatorul Ion Toma, deputatul Gheorghe Tinel este prezent peste tot și în fiecare... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 19:35 (11296 vizualizări - 37 comentarii)

POLITICĂ

Pocora vs Tinel pentru Consiliul Județean Pocora vs Tinel pentru Consiliul Județean

PNL Ialomița

Pocora vs Tinel pentru Consiliul Județean

Deși pierdută ante portas, bătălia pentru Ialomița naște conflicte majore în sînul PNL Ialomița. În lupta internă pentru nominalizarea la șefia Consiliului Județean Ialomița, alături de Cristina Pocora, și-a anunțat prezența și deputatul Gheorghe Tinel (fost PD-L). Inițial, candidatura acestuia a fost respinsă de copreședintele Vasile Blaga. La Slobozia, Vasile Blaga a negat public această decizie.

Pocora n-are încotro Așa cum anunțam săptămîna precedentă, deputatul PNL Cristina Ancuța Pocora este, oficial, singurul candidat al PNL nominalizat pentru funcția de președinte al Consiliului... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 18:20 (22866 vizualizări - 64 comentarii)

POLITICĂ

Parlament Transparent, «Big Brother» pentru deputații ialomițeni

Un site pentru liniștea alegătorilor

Parlament Transparent, «Big Brother» pentru deputații ialomițeni

Vă întrebați ce mai fac deputații  pe care i-ați trimis în Parlamentul României? Dacă răspunsul este «nu știu», trebuie doar să accesați internetul și, pe google, să tastați «parlament transparent». Site-ul parlament.openpolitics.ro vă va lămuri cu totul despre activitatea celor șase deputați aleși în Colegiile Ialomiței.

Pentru monitorizarea parlamentarilor
Cei mai mulți dintre parlamentarii ialomițeni nu au mai fost văzuți în Ialomița de prin decembrie 2012, cînd și-au preluat mandatul în... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2015, 11:15 (8791 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

«Mă identific cu Colegiul 4 Urziceni!»

Gheorghe Tinel, deputat PD-L

«Mă identific cu Colegiul 4 Urziceni!»

Gheorghe Tinel este singurul deputat PD-L din Ialomița. A avut pentru a doua oară bafta chioară de a prinde trambulina redistribuirii, domnia sa obținînd doar 4477 de voturi. Este mîndru de această «performanță» și recunoscător alegătorilor săi mai presus de a fi recunoscător sistemului redistribuirii... Atît de recunoscător încît, în ciuda faptului că acum este deputatul tuturor ialomițenilor, susține că prioritatea sa o reprezintă proiectele nefinalizate din Colegiul 4 Urziceni. A! Și revendicarea statului de partid de Opoziție al PD-L în Parlamentul României...

Un deputat cu viziuni... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 15:39 (12858 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

«Deputatul Tinel este urmărit penal!»

Gheorghe Tinel, acuzat de Octavian Barbă din «Clanul Geoană»

«Deputatul Tinel este urmărit penal!»

În urmă cu o aproximativ o lună, un mail remis redacției de către Barbă Octavian Vasile îl acuza pe deputatul ARD Gheorghe Tinel de «furt», «tulburare de posesie» și «trafic de influență». Dată fiind miza electorală a momentului, am decis publicarea acestui articol ulterior datei alegerilor. Vă reamintim că, potrivit algoritmului de redistribuire a voturilor, Gheorghe Tinel este singurul candidat care, deși obține al treilea scor electoral, cîștigă încă un mandat de deputat, în Colegiul 4 Urziceni. Potrivit Înaltei Curți de Casație și Justiție însă, în baza plîngerii formulate de către Barbă Octavian Vasile, «se trimite cauza la Parchet în vederea începerii urmăririi penale față de intimatul ... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2013, 13:04 (9744 vizualizări - 8 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
118 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Perimetrul unităților de învățămînt, patrulat de jandarmi

Începînd cu data de 17 septembrie, efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița revin cu misiuni specifice în zona unităților școlare. Patrulările au loc în scopul prevenirii și a contracarării ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:50
(6661 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînără de 23 ani, rănită grav într-un accident

Marți, 18 septembrie, în jurul orei 16,00, în afara comunei Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:50
(8837 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare de peste 2,860 milioane lei, 6 sesizări la Parchet

În luna august 2012, insepctorii DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,860 milioane lei, din care aproape 0,654 milioane lei au reprezentat majorări ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 16:48
(6842 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Vacanță pentru copii defavorizați

Protopopiatul Urziceni: Vacanță pentru copii defavorizați

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a organizat un pelerinaj pentru copiii de la grupul ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 16:41
(7423 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la Glodeanu Siliștea și Jilavele

Un apel primit la dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență anunța izbucnirea unui incendiu la rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Glodeanu Siliștea. La fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 16:29
(8683 vizualizări - 0 comentarii)


Finala Campionatului de tenis de câmp al MAI, câștigată de un jandarm slobozean

Finala Campionatului de tenis de cîmp al MAI, cîștigată de un jandarm slobozean

Finala Campionatului de tenis de cîmp al Ministerului Administrației și Internelor, care s-a desfășurat la Alba Iulia, în perioada 3-07 septembrie 2012, a fost cîștigată la categoria «sub 35 de ani» de ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 16:27
(6975 vizualizări - 2 comentarii)


Un șofer beat a intrat cu mașina în stîlp la Urziceni, în timp ce un biciclist turmentat a fost acroșat la Fetești

Un bărbat de 52 ani, a aflat sub influența băuturilor alcoolice a provocat joi, 13 septembrie a.c., un accident rutier pe strada 1918 din Urziceni. În fapt, șoferul s-a urcat la volan avînd o îmbibație ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:45
(7315 vizualizări - 0 comentarii)


Scuter furat din București, găsit la Sinești

Joi, 13 septembrie, a.c., în jurul orelor 18,30, polițiștii din cadrul Secției Rurale Coșereni au organizat și executat o acțiune pe raza comunei Sinești pentru depistarea autovehiculelor ce figurează urmărite ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:40
(7364 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Bătrîn de 82 ani, înșelat la telefon

În cursul zilei de joi, 13 septembrie a.c., un bărbat de 82 ani, din Fetești, a sesizat Poliția cu privire la faptul că a fost înșelat prin telefon de o persoană necunoscută, care s-a recomandat a fi reprezentantul ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:24
(8149 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Mai puține încasări la bugetul de stat

În luna august 2012 au fost încasate la bugetul general consolidat aproximativ 42,29 milioane lei, cu 13,54% mai puțin decît în aceeași lună a anului trecut. Menționăm că, în luna august 2012, de la bugetul ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:21
(6716 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 28 septembrie 2012, ora 9,00, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți». Evenimentul se va desfășura la ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:10
(8049 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Andrășești și Ciulnița

Incendii la Andrășești și Ciulnița

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Andrășești a fost cuprinsă de flăcări. La fața locului s-au deplasat atît pompierii militari de la Garda ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:08
(9128 vizualizări - 0 comentarii)


Persoane trimise în judecată pentru «trafic și consum ilicit de droguri» pe raza județelor Ialomița, Ilfov și a municipiului București

Două persoane, cu vîrste de 24 respectiv 34 ani, au fost trimise în judecată,  pentru comiterea infracțiunilor de trafic și consum ilicit de droguri. Așadar, polițiștii Serviciului de Combatere a ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:05
(8061 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A găsit un telefon mobil, l-a păstrat și folosit, apoi l-a vîndut. Acum are dosar penal!

Este cazul unui tînăr de 21 ani, din Slobozia, care a găsit pe stradă un telefon mobil pe care, probabil, foarte fericit că norocul i-a surîs, l-a păstrat și l-a folosit, iar ulterior l-a vîndut unei alte ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:04
(11333 vizualizări - 0 comentarii)


Criminal internațional, prins la Slobozia

Descindere în forță a trupelor DIAS în seara zilei de miercuri, 12 septembrie a.c., într-o locuință din Slobozia. Forțele de ordine au reținut un tînăr de 25 ani, din localitate, căutat internațional pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 09:32
(11852 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia criminal


ISU Ialomița în sărbătoare: 164 de ani de la Bătălia din Dealu Spirii

ISU Ialomița în sărbătoare: 164 de ani de la Bătălia din Dealu Spirii

În urmă cu 164 de ani, pompierii români au luptat pe Dealu Spirii pentru a ține piept oștirilor otomane venite să abolească mișcarea de emancipare națională. Evenimentul a fost marcat și de către pompierii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 09:00
(8464 vizualizări - 2 comentarii)


Tenis de câmp: Sorin Iordache, vicecampion la Timișoara

Tenis de cîmp: Sorin Iordache, vicecampion la Timișoara

Începînd de marți, 11 septembrie a.c., la Timișoara s-a desfășurat un puternic turneu internațional de tenis pentru juniorii pîna în 14 ani, Ialomița fiind reprezentată de un singur sportiv, Sorin Iordache ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 07:05
(5602 vizualizări - 3 comentarii)


Făcăeni: Gălățean prins la braconat

Poliția Fetești a fost sesizată de paznicul unei asociații de vînătoare despre faptul că a depistat pe fondul de vînătoare o persoană neautorizată, care deține o armă cu alice. În temeiul sesizării o echipă ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 07:03
(8850 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr suprins în timp ce încerca să «spargă» o mașină

Jandarmii grupei de intervenție Slobozia care executau o misiune de asigurare a ordinii publice pe raza municipiului, au surprins un tînăr care încerca să deschidă portiera unui autoturism parcat în zona ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 07:01
(7123 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat telefonul în curtea școlii

Poliția Fetești a fost sesizată de un minor, de 15 ani, din localitate, despre faptul că, în timp ce se afla în curtea unei școli generale din localitate, i-a fost sustras telefonul mobil. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 06:18
(6938 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

12 Septembrie 2012, 20:05


Anunț de angajare

SC Urban SA angajează
-instalatori pentru lucrări de instalații apă
-muncitori necalificați

pentru reabilitare rețele de apă
Încadrarea se face pe perioadă determinată
Cererile de angajare se depun la sediul societății din Slobozia, str. Vasile Alecsandri, nr. 14

12 Septembrie 2012, 19:50


Slobozia: Din nou înșelăciuni la telefon!

În cursul zilei de marți, 4 septembrie a.c., un bărbat de 63 ani, din Slobozia, s-a prezentat la sediul Poliției și a sesizat faptul că a fost prejudiciat cu suma de 132 euro de către persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 14:58
(7010 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Au furat banii din casă unor bătrîni

Polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți, prin distragerea atenției părții vătămate... Victimele, un bărbat de 82 ani și soția acestuia, o femeie de 79 ani ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 14:53
(11113 vizualizări - 0 comentarii)


Marian Neacșu, liderul Grupului PSD din Camera Deputaților

În data de 3 septembrie 2012, Grupul Parlamentar al Partidului Social-Democrat din Camera Deputaților și-a ales un nou lider, în persoana deputatului de Ialomița Marian Neacșu, acesta asigurînd interimatul ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 14:50
(7773 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Doi tineri din Borănești, «tîlhari» la drumul mare

Doi tineri cu vîrstele de 19, respectiv 30 ani, au fost reținuți pe bază de ordonanță de reținere, fiind cercetați pentru comiterea infracțiunii de «tîlhărie». Fapta, aflată în evidențele Poliției cu autori ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 14:49
(9047 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Concursul Național de Muzică Bisericească «Lăudați pe Domnul!», ediția a V-a, 2012

Marți, 11 septembrie 2012, începînd cu ora 17,00, cu binecuvîntarea și în prezența Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi» din municipiul ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 14:18
(10681 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

În perioada 1-31 august 2012, inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat 85 de inspecții, 7 la centre de prelucrare lapte independente, 27 inspecții în exploatații, 11 la ferme comerciale, 7 inspecții pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:44
(7874 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Bărbat găsit spînzurat în curte

Miercuri, 5 septembrie a.c., în jurul orei 14,25, un bărbat în vîrstă de 68 ani, din satul Condeești, a fost găsit spînzurat în curtea casei în care locuia. Un vecin care se afla în trecere a văzut trupul ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:42
(8099 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Proiectil descoperit la culesul viei

Un proiectil perforant de artilerie de calibru 100 mm a fost descoperit în după-amiaza zilei de miercuri, 5 septembrie a.c, de doi cetățeni care se aflau la culesul viei, pe raza cartierului Buliga al municipiului ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:40
(9724 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...