Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Deputatul Marian Neacșu, posibil candidat la președinția PSD

Scenarii mici pentru politica mare

Deputatul Marian Neacșu, posibil candidat la președinția PSD

Marian Neacșu, deputat PSD de Ialomița și vicepreședinte al Camerei Deputaților, ar putea candida pentru șefia PSD la alegerile din toamnă. Deși anvergura lui națională nu este atît de impresionantă ca a lui Liviu Dragnea sau Valeriu Zgonea, Marian Neacșu aspiră la cea mai înaltă funcție în cadrul partidului. Surse din anturajul său confirmă faptul că acesta ia în calcul o posibilă candidatură, «dacă această candidatură va fi în folosul partidului». Contactat telefonic, Marian Neacșu nu a putut oferi un punct de vedere oficial pînă la închiderea ediției. Liderii locali ai Organizației PSD Ialomița confirmă însă această variantă și consideră că Marian Neacșu are suficientă notorietate pentru a... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2015, 11:40 (8071 vizualizări - 19 comentarii)

POLITICĂ

Parlament Transparent, «Big Brother» pentru deputații ialomițeni

Un site pentru liniștea alegătorilor

Parlament Transparent, «Big Brother» pentru deputații ialomițeni

Vă întrebați ce mai fac deputații  pe care i-ați trimis în Parlamentul României? Dacă răspunsul este «nu știu», trebuie doar să accesați internetul și, pe google, să tastați «parlament transparent». Site-ul parlament.openpolitics.ro vă va lămuri cu totul despre activitatea celor șase deputați aleși în Colegiile Ialomiței.

Pentru monitorizarea parlamentarilor
Cei mai mulți dintre parlamentarii ialomițeni nu au mai fost văzuți în Ialomița de prin decembrie 2012, cînd și-au preluat mandatul în... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2015, 11:15 (8785 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Deputatul PSD Marian Neacșu, secretar general al Consiliului Național PSD

Joi, 7 mai 2015, cu prilejul reuniunii Comitetului Executiv Național al PSD, deputatul PSD Marian Neacșu a fost ales secretar general al Consiliului Național al Partidului Social-Democrat. De reținut că... [citește toată știrea]

12 Mai 2015, 11:20 (8430 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

PSD Ialomița: Deputatul Marian Neacșu, în America

Deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu este invitat la Conferința parlamentară globală a Rețelei parlamentare a Băncii Mondiale și a Fondului Monetar Internațional, care va avea loc la Washington și ... [citește toată știrea]

6 Aprilie 2015, 20:20 (4833 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Partidul Social Democrat, condamnat să repete istoria

Neacșu, eminența cenușie a social-democrației locale

Partidul Social Democrat, condamnat să repete istoria

Stim că știți ce a spus filosoful ăla spaniol, George Santayana: «cei care uită trecutul sînt condamnați să îl repete». Dar în cazul PSD Ialomița, parafraza asta se potrivește mănușă. Iar noi sîntem aici pentru a vă reaminti încă o dată, și încă o dată, că PSD Ialomița e condamnat să repete istoria sa politică la nesfîrșit, oricîte generații de politicieni s-ar succeda la conducerea filialei!

De la doctorul Savu la profesorul Ciupercă
Cei care nu și-au luat cîmpii plecînd la muncă în țările europene (încă de pe vremea cînd granițele europene se treceau fraudulos!) trebuie că-și... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 22:10 (9074 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

A scăpat

Amendă penală pentru Marian Neacșu

Înalta Curte de Casație și Justiție a dat o primă soluție în dosarul penal deschis de procurorii Parchetului General pe numele deputatului ialomițean Marian Neacșu. Acesta este condamnat să plătească suma de 2000 de lei amendă penală! Decizia instanței nu este definitivă, aceasta putînd fi atacată cu recurs.

Și-a angajat ilegal fiica la cabinetul parlamentar
Povestea păcatelor penale ale deputatului de Ialomița Marian Neacșu, ajuns vicepreședinte al Camerei Deputaților după arestarea lui Viorel Hrebenciu, se pierde în negura istoriei. Potrivit procurorilor Parchetului General... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2015, 18:20 (8502 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

 Marian Neacșu, președinte!

Țineți minte trei cuvinte

Marian Neacșu, președinte!

deputatul PSD Marian Neacșu a fost desemnat președinte interimar al Organizației PSD Ialomița

Deputatul PSD Marian Neacșu a devenit președinte interimar al organizației județene PSD Ialomița. Acest deznodămînt era previzibil în contextul deciziei luate la Centru de a separa puterea politică de cea administrativă la nivel județean. Numirea lui Marian Neacșu ca președinte interimar al organizației județene a fost adoptată în cadrul unei ședințe cu scîntei a Biroului Permanent Național al PSD, care s-a întrunit miercuri 18 februarie 2015, la orele 17,30.
Reamintim că Marian Neacșu a fost nominalizat în această funcție în detrimentul lui Ștefan Mușoiu, președintele executiv al PSD Ialomița. Paradoxal însă, cei doi sînt în acest moment obligați să lupte împreună pentru a obține controlul... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2015, 22:50 (22956 vizualizări - 31 comentarii)

POLITICĂ

Ultimele zile ale președintelui PSD Ialomița, Vasile Silvian Ciupercă

Ultimele zile ale președintelui PSD Ialomița, Vasile Silvian Ciupercă

Știm! Am spus-o de atîtea ori încît acum nu mai crede nimeni. Dar de la șeptarii de pe holurile instituțiilor publice și pînă la liderii Opoziției locale (cîtă a mai rămas), din decembrie încoace toți vorbesc numai despre viitorul președinte al PSD Ialomița. Noi vă vom explica de ce președintele Ciupercă va renunța la funcție și, în plus, care sînt scenariile vehiculate la acest moment pe holurile înghețate ale sediului PSD Ialomița.

Coșmarul unei nopți de iarnă
În urmă cu aproape două săptămîni, în perioada 9-11 ianuarie 2015, la Turnu Măgurele, în Teleorman, președintele PS... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2015, 18:55 (23932 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

MĂRIREA și DECĂDEREA lui Marian Neacșu

Ultimul bal din politica locală

MĂRIREA și DECĂDEREA lui Marian Neacșu

Ultima ieșire în public a deputatului PSD Marian Neacșu a inflamat spiritele. Deranjat de îndrăzneala acestuia, Silvian Ciupercă l-a declarat persona non grata în cadrul Organizației PSD Ialomița. Informația nu e nouă, dar acum e oficială. În aceste condiții, singura șansă a deputatului PSD rămîne recuperarea filialei din mîinile președintelui.

La alegerile din 2016, Neacșu va deveni istorie
La începutul lunii mai 2014, deputatul PSD Marian Neacșu a pierdut recursul împotriva sentinței Înaltei Curți de Casație și Justiție care menținea concluziile raportului de evaluare întocmit... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 12:15 (6609 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are un viitor european

O conferință istorică pentru județ

Ialomița are un viitor european

Arena politică de la Amara. Neacșu-Ciupercă 1-0!

Joi, 10 iulie 2014, la Amara, s-a desfășurat conferința «Finanțări integrate pentru Dezvoltarea Locală prin programele europene 2014-2020». Întîlnirea a beneficiat de prezența unor oficiali de prim rang din cadrul Ministerului Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Ministerului Fondurilor Europene, Ministerului Economiei, Ministerului Educației Naționale și Ministerului Sănătății. În agenda de dezbateri a manifestării s-au aflat subiecte de interes național, precum securitatea energetică, problemele de mediu și sustenabilitatea dezvoltării regionale, dar și teme de discuție locale, specifice județului Ialomița. În acest context, discursul... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 14:30 (8964 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Slobozia: Deputatul PSD Marian Neacșu, trimis în judecată pentru «conflict de interese»

Slobozia: Deputatul PSD Marian Neacșu, trimis în judecată pentru «conflict de interese»

Decizie suprinzătoare a procurorilor Parchetului Înaltei Curți de Casație și Justiție. Anchetatorii au finalizat cercetările în cazul deputatului PSD Marian Neacșu. Aceștia l-au trimis în judecată pe parlamentarul ialomițean sub acuzația de «conflict de interese»...
Marian Neacșu se află la al doilea mandat de deputat în Colegiul 2 Slobozia. Potrivit rechizitoriului procurorilor, «inculpatul Neacșu Marian, în calitate de deputat în cadrul Parlamentului României, a formulat cererea de angajare a fiicei sale în cadrul biroului său parlamentar și apoi a avizat contractul de muncă pe perioadă determinată (iulie 2009-decembrie 2012), în baza căruia s-a realizat în mod direct un folos material pentru aceasta»... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2013, 19:31 (22579 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Parlamentul lui Neacșu» luptă pentru Slobozia

«Parlamentul lui Neacșu» luptă pentru Slobozia

Așa cum v-am precizat în repetate rînduri, rubrica de față are drept scop mediatizarea activității parlamentarilor ialomițeni. Revenim astăzi asupra parlamentarului Marian Neacșu, liderul grupului PSD din Camera Deputaților. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, acesta își informează alegătorii că Parlamentul din care face parte a reușit, în sfîrșit, să facă ceva și pentru Slobozia...

«Așteptăm ordonanțele dumneavoastră!»
«Parlamentul a respins Ordonanța de Urgență nr. 47/2011, emisă de Guvernul Emil Boc prin care s-a încercat recuperarea de la autoritățile locale... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 15:32 (8124 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ciupercă-291, Neacșu-132

PSD Ialomița are președintele pe care îl merită!

Joi, 28 martie 2013, la Casa de Cultură Municipală din Slobozia, peste 400 de delegați ai organizațiilor PSD din județ și-au ales liderul. În cursa pentru poziția de președinte al Organizației s-au înscris deputatul Marian Neacșu și președintele Silvian Ciupercă. În ciuda consensului general declamat de la tribună, Conferința PSD Ialomița a stat sub semnul discursului primarului orașului Amara, Victor Moraru. Acesta l-a atacat public pe președintele Ciupercă acuzîndu-l de «fariseism, secretomanie, management politic defectuos și ratarea tuturor oportunităților de accesare a investițiilor din fonduri europene». Competiția a fost cîștigată de președintele în funcție, Silvian Ciupercă...

... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2013, 22:07 (35937 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Eu ajung la Slobozia doar ca să-mi schimb cămașa și izmenele!»

Parlamentarul săptămînii: deputatul USL, Marian Neacșu

«Eu ajung la Slobozia doar ca să-mi schimb cămașa și izmenele!»

După cum vă promiteam la inaugurarea acestei rubrici, vom încerca să vă oferim, săptămînă de săptămîna, informații privind activitatea aleșilor dumneavoastră. Da, da, aceia pe care cu atît de multă inconștiență i-am trimis împreună în Parlamentul României. Și pentru că sîntem convinși că nu aveți o preferință, ne permitem noi să vă oferim o sugestie: Marian Neacșu. Nu doar pentru că domnia sa este în continuare liderul grupului PSD din Camera Deputaților, ci, mai ales, pentru că ne-a oferit un răspuns demn de experiența cîștigată în mandatul anterior...

O declarație nu vine niciodată singură... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2013, 18:40 (10736 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Neacșu vrea iar deputat «din prima»

Marian Neacșu, candidatul USL pentru Colegiul 2 Camera Deputaților, a votat duminică, 9 decembrie 2012, pentru «continuitatea mandatului». La orele 11,00 trecute fix, acesta s-a aflat la Secția de Votare nr. 27 (Liceul de Artă Slobozia), alături de fiica sa minoră. Cu permisiunea președintelui secției, fiica cea mică a deputatului Neacșu a intrat în cabină împreună cu tatăl său. La ieșire, deputatul Marian Neacșu a declarat pentru urechile presei: «Am votat pentru continuitatea mandatului. Nu cred în cei care propun tot timpul schimbări. Și, vă mai spun un secret... De fapt, nu eu am votat, ci fiica mea!». Fiica deputatului Neacșu a fost cea care a introdus buletinul de vot pentru Camera Deputaților... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2012, 12:08 (8755 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Politica redeschide Spitalul Orășenesc Țăndărei

Spitalul Orășenesc Țăndărei a devenit «fata mare» a politicii ialomițene. Folosit ca momeală electorală în campania de la localele din 10 iunie 2012 de membrii PD-L Ialomița, în frunte cu președintele Cazacu Marinică, care au promis că pot deschide «porțile ferecate» ale unității medicale, Spitalul Țăndărei a ajuns acum în «terenul» USL. Deputatul PSD Marian Neacșu a dat asigurări că Spitalul Țăndărei va fi redeschis în mai puțin de o lună. Pe masa de lucru a Ministerului Sănătății există o listă cu unitățile medicale desființate ce urmează să-și reînceapă activitatea, Spitalul Țăndărei aflîndu-se pe poziția a noua...

Imagine de campanie pe spinarea spitalului... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2012, 17:44 (12354 vizualizări - 14 comentarii)

POLITICĂ

«Nu prin lege se fură, ci prin fărădelege!»

Marian Neacșu are mandatul de parlamentar în buzunar

«Nu prin lege se fură, ci prin fărădelege!»

Marian Neașcu a cîștigat alegerile parlamentare din 2008 promițînd că, la maturitatea vîrstei sale biologice și intelectuale, va munci pentru electoratul pe care îl reprezintă ca pentru sine. După 4 ani de mandat susține nu numai că a făcut-o, dar și că merită un al doilea mandat! Adevărul este că e unul dintre puținii politicieni locali care va candida în decembrie fără emoții, indiferent ce a făcut în acest răstimp pentru județ. A acceptat însă să acorde un interviu publicației Independent, convins fiind că și presa locală mai merită o șansă. Reținut în declarații, Marian Neașcu a vorbit suficient de mult pentru a reconfirma faptul că USL va cîștiga în Ialomița 6 mandate de parlamentar. Înspăîmîntătoare monocromie, apreciem noi. Marian Neacșu nu este însă de aceeași părere...... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2012, 23:42 (9206 vizualizări - 10 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Deputatul Neacșu sună goarna în Parlament: Mobilizare generală pentru o nouă sesiune parlamentară!

Deputatul ialomițean Marian Neacșu a declarat că «este absolut necesară o mobilizare generală pentru actuala sesiune parlamentară», care «deși este cea mai scurtă, este sesiunea pe umerii căreia fosta conducere... [citește toată știrea]

26 Septembrie 2012, 17:19 (8123 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Marian Neacșu, liderul Grupului PSD din Camera Deputaților

În data de 3 septembrie 2012, Grupul Parlamentar al Partidului Social-Democrat din Camera Deputaților și-a ales un nou lider, în persoana deputatului de Ialomița Marian Neacșu, acesta asigurînd interimatul... [citește toată știrea]

7 Septembrie 2012, 14:50 (7772 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Ialomița: Cine țipă de foame? Averi de demonstranți...

Ialomița: Cine țipă de foame? Averi de demonstranți...

De 10 zile încoace, Slobozia este marcată de manifestații «spontane», rod al efortului conjugat al USL Ialomița și politicilor guvernamentale deplorabile din ultimii ani. Vîrful de sarcină al acestor manifestări s-a consumat miercuri, 18 ianuarie 2012, cînd pentru prima dată de la debutul lor, protestele au fost asumate de către USL Ialomița. Dacă ar fi să dăm crezare cititorilor on-line ai ziarului Independent, care contestă legitimitatea acestor manifestări (și, în opinia noastră, aceștia sînt majoritari!), ceea ce se întîmplă în fața Prefecturii Ialomița nu este decît o încercare grosolană de manipulare a opiniei publice locale în speranța obținerii unor «foloase electorale» la viitoarele alegeri... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2012, 08:45 (12771 vizualizări - 7 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
310 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: A intrat cu TIR-ul pe cîmp

Vineri, 13 ianuarie a.c., un cetățean bulgar de 37 ani, șofer al unui TIR a produs un accident de circulație în apropierea Combinatului Chimic. De fapt, șoferul, ce conducea din direcția Drajna către Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:51
(11948 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Poliția Locală, în alertă din cauza furturilor de capace ale canalizărilor

Deoarece în ultima perioadă s-au semnalat mai multe situații de sustragere de capace de canalizare și de grătare metalice de la gurile de scurgere a apelor pluviale, Poliția Locală a adoptat o serie de ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:48
(12223 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Verificări privind subvențiile la firmele grupului InterAgro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că în urma știrilor de presă apărute, privind posibile nereguli în acordarea subvențiilor către firmele din cadrul grupului InterAgro, în baza ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:42
(15413 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Mașină fără drept de circulație în România depistată în trafic, «șofer» fără permis la volan

Un tînăr de 24 ani, din Movilița, a fost prins conducînd un autoturism deși mașina nu avea drept de circulație în România. Pentru aceasta, mașinii i-au fost luate plăcuțele de înmatriculare, iar șoferului ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:41
(14024 vizualizări - 0 comentarii)


Guvernul României: 3750 milioane de lei pentru subvenția pe suprafață

Guvernul a decis, printr-o Hotărîre, alocarea temporară, sub formă de împrumut, de la Trezorerie, a sumei de 3750 milioane de lei Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Fondurile se alocă pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:40
(8909 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Impozitul pe profit, plătit trimestrial

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează plătitorii de impozit pe profit că vor putea declara și plăti impozitul pe profit trimestrial, pentru trimestrele unu-trei, iar definitivarea impozitului ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 10:01
(10656 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un tînăr a reclamat dispariția din mașină a unei mari sume de bani. Polițiștii au descoperit că el o furase!

Gestionarul unei firme de pe raza municipiului Slobozia, un tînăr localnic în vîrstă de 24 ani, a sesizat Poliția cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras în ziua de 11 ianuarie a.c., din ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 09:49
(8830 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat țevi metalice de la o fostă fabrică

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control o căruță care se deplasa pe DN2A. Astfel, în căruță au fost văzute mai multe țevi metalice. Despre acestea polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 09:48
(12329 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furau din magazine

Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 22 ani, toți domiciliați pe raza municipiului Fetești sînt cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspecții au pătruns în seara ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 09:47
(11689 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Accident la Iazu: 3 mașini implicate, 2 morți și 2 răniți de la un copac căzut pe carosabil!

Miercuri seara, 11 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,00, un tragic accident s-a produs la ieșirea din localitatea Iazu spre Brăila. Un autoturism, cu patru pasageri, a intrat frontal într-un copac aflat ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 22:16
(17526 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Dridu: Cinci tineri au furat peste 150 de metri de cablu telefonic și au fost reținuți de polițiști

Cinci tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 26 ani, au fost reținuți de polițiști pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore pentru comiterea infracțiunii de furt calificat.
În fapt ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 16:09
(15386 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Modificări la procedura de scoatere din evidență a persoanelor înregistrate în scopuri de TVA

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începînd cu 1 ianuarie 2012, au fost aduse modificări la procedura de scoatere din evidență a persoanelor înregistrate în scopuri ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 12:35
(21542 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ziua Culturii Naționale-«Dor de Eminescu»

Luni, 16 ianuarie 2012, începînd cu orele 11,00, la Sala Studio a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va organiza acțiunea «Dor de Eminescu». Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 12:13
(11923 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Salariul minim, 700 lei pe lună

«Începînd cu 1 ianuarie 2012, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată este de 700 lei lunar, reprezentînd 4,13 lei/oră pentru un program complet de lucru de 170 de ore în medie pe lună» informează ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:49
(15153 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-au furat țevile din curte

Polițiștii cercetează doi bărbați, de 22 și 61 ani, din comuna Ion Roată, respectiv Manasia, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspecții, în perioada octombrie 2011-ianuarie ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:37
(10749 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Cu mașina prin sat fără permis

Marți, 10 ianuarie a.c., polițiștii au depistat un tînăr, de 30 ani, din comuna Gheorghe Lazăr, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, fără a poseda permis de conducere. În ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:35
(12222 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 5 intervenții SMURD în 24 de ore!

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină în ultimele 24 de ore la cinci urgențe medicale.
Primul apel telefonic ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:13
(16500 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai Elantra, declarată «Mașina Anului 2012» în America de Nord

Hyundai Elantra, declarată «Mașina Anului 2012» în America de Nord

Un juriu independent, compus din 50 de jurnaliști de specialitate, a evaluat toate mașinile lansate în cursul anului 2011 și a votat Hyundai Elantra drept cîștigătoare. Premiul a fost anunțat în cadrul ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:05
(8025 vizualizări - 1 comentariu)


Ion Roată: Suprins la volan cu dreptul de a conduce suspendat

Marți, 10 ianuarie a.c., polițiștii rutieri au oprit pentru control, în trafic, pe raza comunei Ion Roată, un autoturism condus de un localnic, de 42 ani. În urma verificărilor efectuate în bazele de date ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:03
(10833 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Cei care au înregistrat un venit brut mai mare de 100000 euro, impozitați în sistem real

Potrivit unui comunicat al Finanțelor, în conformitate cu prevederile OUG nr. 125/2011, s-a reglementat obligativitatea contribuabililor impuși la norma de venit (respectiv contribuabilii care obțin venituri ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2012, 19:06
(17392 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 26 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 10 ianuarie 2012, sînt disponibile doar 26 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2012, 18:55
(16241 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Taximetriștii își pot alege impozitarea

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează transportatorii independenți de persoane și de bunuri în regim de taxi că pot opta, începînd cu 2012, pentru determinarea venitului net anual ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2012, 18:50
(11462 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat penal după ce a emis o filă cec fără acoperire

Un feteștean de 33 ani este cercetat penal pe polițiști pentru săvîrșirea infracțiunilor de emitere a unui cec fără a avea disponibil suficient și cu dată falsă. Potrivit polițiștilor, în cursul lunii decembrie ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 15:07
(15526 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Paznicii au furat porcii

Vineri, 6 ianuarie a.c., la Urziceni, trei tineri cu vîrste cuprinse între 29 și 35 ani, toți din Manasia, au fost prinși în timp ce transportau cu o mașină patru porci, pentru care nu au putut prezenta ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 15:04
(16576 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt porc


Mașină furată din Italia, găsită la Slobozia

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 6 ianuarie, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto au derulat o serie de acțiuni, la Slobozia, pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 15:00
(15666 vizualizări - 6 comentarii)


Ialomița: Șoferi băuți la volan, implicați în accidente

Vineri, 6 ianuarie a.c., în timp ce un bărbat de 34 ani, din Marsilieni, conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, a lovit un autovehicul, fără a opri după consumarea evenimentului. În scurt ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:54
(11156 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: A intrat cu mașina într-o căruță

Duminică, 8 ianuarie a.c., la Grivița, s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 26 ani, din Constanța, conducea un autoturism pe raza comunei, nu a adaptat viteza la condițiile ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:44
(15069 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Poliția Rutieră Ialomița: 226 de amenzi în trafic de peste 36000 lei

Timp de două zile, respectiv, sîmbătă și duminică, 7-8 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unei informări, încălcările ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:43
(12782 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 5 ani, accidentată

O fetiță de 5 ani a fost lovită de o mașină la Fetești. S-a întîmplat duminică, 8 ianuarie 2012, cînd copila, lăsată nesupravegheată, nu s-a asigurat în momentul traversării și s-a lovit de ușa laterală ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:42
(12793 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 22 și 35 ani, din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru de furt calificat. Cei trei au fost prinși vineri, 6 ianuarie a.c., pe strada Păcii, din Țăndărei, în ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:41
(12034 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...