Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Silvian Ciupercă, fost și viitor președinte al Consiliului Județean

Cazacu Marinică NU mai candidează la președinția Consiliului Județean Ialomița! Curtea de Apel a admis contestația USL!

După cum vă precizam, USL Ialomița a depus o contestație electorală în ceea ce privește candidatura șefului PD-L Ialomița, Cazacu Marinică la președinția Consiliului Județean. Pe scurt, contestația făcea referire la nedepunerea demisiei de către Cazacu Marinică din funcția de prefect (înalt funcționar public) pentru a putea candida. Astfel, dacă într-o primă etapă, la Tribunalul Ialomița, contestația USL a fost respinsă, după apelul înregistrat la Curtea de Apel, aceeași contestație a fost admisă. În acest caz, Cazacu Marinică, șeful PD-L Ialomița, NU va mai candida la președinția Consiliului Județea. Vom reveni cu amănunte.... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2012, 17:12 (35676 vizualizări - 37 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

USL Ialomița contestă candidatura democrat-liberalului Cazacu Marinică la președinția Consiliului Județean

Lovitură sub centură între greii politicii locale

USL Ialomița contestă candidatura democrat-liberalului Cazacu Marinică la președinția Consiliului Județean

Joi, 3 mai, la Tribunalul Județean Ialomița a fost înregistrată o contestație «împotriva acceptării de către Biroul Electoral de Circumscripție Județeană nr. 23 Ialomița a candidaturii domnului Cazacu Marinică din partea Alianței pentru Ialomița la funcția de Președinte al Consiliului Județean Ialomița». Contestația se bazează pe faptul că, la data depunerii candidaturii, Cazacu Marinică deținea calitatea de înalt funcționar public, fapt interzis de Legea nr. 67/2004...

Ciupercă și Martin atacă decisiv
Contestația împotriva candidaturii președintelui PD-L Cazacu Marinică este... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2012, 13:03 (11299 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

32 de proiecte europene la cheie

1,5 milioane euro pentru GAL «Ialomița Centrală»

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga a reușit accesarea a 1,5 milioane de euro pentru derularea a 32 de proiecte cu finanțare europeană. Proiectele vizează investiții pentru renovarea și dezvoltarea satelor, sprijin pentru crearea și dezvoltarea de microîntreprinderi și modernizarea exploatațiilor agricole existente.
«Fondurile nu mai pot fi pierdute! Tot ce avem de făcut este să realizăm proiecte viabile, care să ajute la dezvoltarea celor 17 comunități din cadrul acestui GAL!» a declarat Alexandru Potor, unul dintre invitații la ședința inaugurală a Asociației, marți, 17 aprilie 2012, la Căzănești.
La ședință au participat reprezentanții... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2012, 18:00 (13085 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Războiul pentru Consiliul Județean Ialomița

președintele-orator vs președintele-pragmatic

Războiul pentru Consiliul Județean Ialomița

În Ialomița, alegerile din iunie 2012 vor reedita, după toate probabilitățile, «meciul» din 2008. Adică, președintele democrat-liberalilor, Cazacu Marinică, îl va înfrunta, din nou, pe președintele social-democraților, Silvian Ciupercă. Ciupercă este președintele Consiliului Județean Ialomița din 2004, în timp ce Cazacu a fost prefect al județului Ialomița din 2005 pînă prin luna august 2007...

președintele-orator...
Despre Silvian Ciupercă, președinte al Consiliului Județean Ialomița și președintele al PSD Ialomița, nu se pot spune prea multe... Fin (poate prea fin!) și subtil... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2012, 11:28 (10672 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: S-a redeschis Spitalul Orășenesc din Țăndărei!

EXCLUSIV: S-a redeschis Spitalul Orășenesc din Țăndărei!

După un an de la desființare, Spitalul Orășenesc din Țăndărei a fost redeschis marți, 24 aprilie a.c, printr-un ordin semnat de ministrul Sănătății. Unitatea medicală va avea un număr de 65 de paturi. Prezent la eveniment, primarul Vasile Sava s-a asmuțit asupra contracandidaților care vor să-i ia locul la Primărie...

Sava își doboară contracandidații
În plină pregătire pentru cursa electorală a localelor din iunie 2012, Vasile Sava a profitat de redeschiderea Spitalului din urbea sa și le-a trimis cîteva săgeți contracandidaților săi la fotoliul de primar, direct din curtea unității medicale, proaspăt redeschise. «Mai poa... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2012, 14:46 (50409 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarii din Țăndărei și Gura Ialomiței, candidați pe listele PD-L Ialomița

Încă doi la PD-L și prefectul amînat la candidatură!

Primarii din Țăndărei și Gura Ialomiței, candidați pe listele PD-L Ialomița

Primarul Vasile Sava din Țăndărei și primarul Ioan Jipa din Gura Ialomiței vor candida pe listele PD-L Ialomița. Anunțul a fost făcut de către președintele PD-L Marinică Cazacu. Acesta a evitat însă să lanseze candidatura prefectului Mădălin Teculescu pentru Slobozia. «Dacă se va decide ca Teculescu să fie candidat, vă vom anunța pe 24 aprilie!» a declarat Cazacu...

Încă doi la PD-L
Numărul primarilor cooptați de PD-L în «Alianța pentru Ialomița» a crescut la opt. Ultimii doi primari sînt primarii din Țăndărei și Gura Ialomiței, care au fost prezentați opiniei publice în cadrul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2012, 12:21 (15177 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: Primarii din Scânteia și Bărbulești au trecut la PD-L!

2+2+2...

Ialomița: Primarii din Scînteia și Bărbulești au trecut la PD-L!

Joi, 5 aprilie, PD-L Ialomița a anunțat racolarea a alți doi primari PSD. Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița, a anunțat că primarii din Bărbulești și Scînteia sînt de acord să candideze pe listele PD-L la alegerile locale din 10 iunie 2012.

Doi plus doi plus doi plus…
Campania de racolare a primarilor PSD continuă. La numai o zi de la Conferința județeană a PSD Ialomița, Cazacu Marinică, președintele filialei județene a PD-L, a anunțat racolarea primarilor Vasile Liță, din Bărbulești și a primarului Nicolae Barbu, din Scînteia.
«Continuăm azi prezentarea primarilor... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2012, 14:59 (13221 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

Garnitura USL are locomotivă PD-L

Cazacu, cu un pas mai aproape de fotoliul lui Ciupercă

Garnitura USL are locomotivă PD-L

Precampania electorală din Ialomița ne trezește o senzație de deja vu pe care n-am mai trăit-o de 4 ani. Primarii migrează de la un partid la altul ca stolurile de vrăbii, liderii politici mint de reîngheață apele, electoratul tradițional e tranșat la tarabe politice ca vitele la abator, iar nehotărîții, slabi de înger, sînt braconați fără milă cu strategii electorale grobiene. Brusc, județul s-a întors cu 100 și mai bine de ani înapoi, în plină eră Caragiale. Din păcate, personajul care a făcut celebră epoca, «cetățeanul turmentat», e replicat acum în zeci de mii de copii, numai bune de îndemnat în turme, la urne, dacă va fi cazul. Dar va mai fi oare cazul?

Totul pentru PD-L, totul împotriva lui Ciupercă... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2012, 11:28 (11215 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PD-L și UNPR au inventat «Alianța pentru Ialomița»! Gabi Ionașcu, candidatul UNPR la Primăria Sloboziei?

PD-L și UNPR au inventat «Alianța pentru Ialomița»! Gabi Ionașcu, candidatul UNPR la Primăria Sloboziei?

În cadrul unei conferințe de presă desfășurată marți, 27 martie a.c., președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică a anunțat înființarea «Alianței pentru Ialomița». Din Alianță fac parte, deocamdată, Uniunea Națională pentru Progresul României Ialomița și Partidul Democrat-Liberal Ialomița. Scopul declarat al acestei Alianțe, din care sînt invitate să facă parte și alte partide politice, este acela de a sabota realegerea președintelui PSD Ialomița, Silvian Ciupercă la șefia Consiliului Județean!

Ionașcu, alesul UNPR
Poate vă întrebați unde a dispărut primarul Gabi Ionașcu. Potrivit... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2012, 11:33 (12432 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PD-L continuă campania de racolare a primarilor PSD

DEZERTAREA, episodul II

PD-L continuă campania de racolare a primarilor PSD

Joi 22 martie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, președintele PDL Ialomița, Cazacu Marinică, a anunțat oficial că alți doi primari PSD vor candida pe listele PD-L la alegerile din 10 iunie 2012. Este vorba despre primarul din Sălcioara, Ionel Frițu, și cel din Munteni-Buzău, Gheorghe Soare.

Sprijiniți să vină la PD-L
Cei doi primari PSD au precizat faptul că motivul pentru care au ales să intre în cursa electorală alături de PDL, îl reprezintă ignorarea proiectelor locale de către conducerea partidului din care au făcut parte.
«Domnul Cazacu ne-a spus că ne ajută... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2012, 16:15 (10999 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarii PSD din Ciochina și Perieți au trecut la PD-L

PD-L Ialomița are 25 de candidați pentru alegerile locale din iunie

Primarii PSD din Ciochina și Perieți au trecut la PD-L

Elena Cristea și Vasile Cîmpulungeanu sînt primii primari PSD din Ialomița care dezertează. Miercuri, 15 martie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, ei au fost prezentați oficial drept candidați ai PD-L. Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița, a confirmat că «acesta este doar începutul». La momentul actual, partidul are candidați pentru peste o treime din localitățile județului...

Dezertori în conferința de presă
În ceea ce privește trecerea în tabăra PD-L Ialomița, cei doi primari nu au făcut foarte multe declarații. Totul a ținut doar de o opțiune personală, bazată pe o bună colaborare pe care aceștia au avut-o cu organizația județeană a PD-L.
... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2012, 18:42 (17304 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

  Ialomița pentru PSD, Slobozia pentru Martin

Drumeți în calea politicienilor locali

Ialomița pentru PSD, Slobozia pentru Martin

După două săptămîni de fiert în ceaunul politicii locale, mălaiul politic a explodat. Cine a stat prea aproape, s-a ars, ca bietul Ionașcu. Cine a știut că și mămăliga politică explodează, a profitat de suflul exploziei, precum viceprimarul Alexandru Stoica. Însă ceaunul continuă să fiarbă, iar sita cerne noi și noi scenarii. Astăzi vă prezentăm doar unul dintre cele rămase în cursă. Pînă la depunerea candidaturilor, pe 3 aprilie, a mai rămas mai puțin de o lună...

Habemus primar?
Răspunsul este nu. Deși Alexandru Stoica și-a demarat militărește campania electorală și centrează interviuri pentru electorat prin paginile ziarelor, zarurile nu sînt aruncate. Ultima... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2012, 09:04 (17762 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cazacule, fă-te că lucrezi!

Cazacule, fă-te că lucrezi!

O informație de ultimă oră confirmă un fapt pe care îl bănuiam de mai multe luni și care justifică unul dintre scenariile anterioare. Într-o ședință de Birou Permanent Județean restrîns, într-unul dintre week-end-urile trecute, nervii președintelui Cazacu au cedat permițînd gurii să vorbească singure. Așa se face că martorii evenimentului l-au auzit pe «il capo di tutti capi» plîngîndu-se că, în cazul în care nu primește o finanțare corespunzătoare de la Centru, părăsește corabia PD-L Ialomița și se retrage în munții de la Ion Roată, unde va cîștiga alegerile fluierînd. Noi sperăm că, o dată începută săptămîna de lucru, președintele Cazacu își va reaminti că, în cazul în care părăsește caiacul... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2012, 17:36 (16325 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: Candidații viitoarelor administrații rămân secreți

Cu patru luni înainte de alegerile locale

Ialomița: Candidații viitoarelor administrații rămîn secreți

Am încercat mai an, prin noiembrie, și am aflat că staff-urile locale ale partidelor nu sînt publice. Cu o lună înainte, numărînd candidații pentru Parlament ai fiecărei filiale, am tras concluzia că avem nevoie de două județe pentru a satisface ambițiile politice ale aleșilor locali. Astăzi, cu patru luni înainte de alegerile locale, descoperim că principalele partide politice locale sînt paralizate de teamă. Teama ca nu cumva viitorii candidați să fie șantajați și să renunțe la intențiile de a candida... Motiv pentru care listele viitorilor candidați rămîn secrete pînă la noi ordine!

PNL are candidați pentru toate localitățile După ce cîrlanul Ponta a sfidat... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 11:45 (15357 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PD-L a fost Moș Crăciun la Centrul de Zi Slobozia

PD-L a fost Moș Crăciun la Centrul de Zi Slobozia

Partidul Democrat-Liberal Ialomița l-a condus pe Moș Crăciun la copiii din Centrul de Zi din Slobozia. În așteptarea sa, cei 50 de micuți au pregătit un spectacol special, cu dansuri, poezii și colinde, pentru a fi siguri că Moșul își va aminti de ei și la anul. Îmbrăcați de sărbătoare și emoționați de întâlnire, micuții artiști au fost răsplătiți cu aplauze, dar și cu daruri oferite de ajutoarele Moșului.
Și în zilelel următoare PD-L se prăgătește să bucure și alți copii, dar și persoane vîrstnice. În cadrul acțiunilor organizate vor fi premiați elevi cu rezultate școlare foarte bune, copiii primind cadouri.
Cu ocazia celei mai importante Sărbători creștine, PD-L Ialomița transmite ialomițenilor sincere urări de sănătate, bucurii și împliniri, viață îndelungată și liniște sufletească. Crăciun Fericit!... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2011, 09:13 (8611 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Topul primilor 10 politicieni ialomițeni

După 20 de ani de politică locală

Topul primilor 10 politicieni ialomițeni

În urmă cu aproape o lună, ziaristul Enciu Bobîrniche a lansat primul volum al cărții sale, «De la Ceaușescu la Băsescu, 20 de ani viață politică ialomițeană». Cu prilejul lansării, acesta s-a declarat dezamăgit de faptul că, în viața politică locală, nu mai există «politicieni adevărați». Această declarație a declanșat în rîndurile cititorilor noștri un proces de introspecție colectivă. Și iată, după o lună de sondaje riguros încrucișate, studii de piață și zeci de baze statistice consultate, sîntem în măsură să vă oferim un top al primilor 10 politicieni ialomițeni din toate timpurile. Vorbim de timpurile astea pe care le trăim, căci în istorie tare ne e teamă că nu va accede niciunul, indiferent... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2011, 08:44 (22732 vizualizări - 15 comentarii)

REPORTAJ

Alegeri 2011 la Primăria Platonești

Alegeri 2011 la Primăria Platonești

Știm că ne repetăm, dar a ajuns să ne placă! Platonești este comuna care a reinventat ochiul magic la cabinele electorale din satul Lăcusteni, prin care edilii locali de la PD-L vedeau unde așează babele ștampila, este locul în care voturile pentru parlamentarele din 2008 s-au împărțit miraculos în două grămezi egale și este dovada vie că administrația e mai ușoară atunci cînd viceprimarul și primarul fac afaceri în același domeniu. Dar de la zilele despre care pomenim s-a scurs apă pe gîrlă, iar viceprimarul și-a dat demisia prin primăvara acestui an, din motive de incompatibilitate personală. Așa se face că, de-atunci, Consiliul Local dominat de PD-L tot încearcă să-i aleagă primarului Florinel... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2011, 09:41 (28081 vizualizări - 10 comentarii)

POLITICĂ

Conducerile partidelor politice, secrete de stat pentru electorat

La nivel local se fac de băcănie

Conducerile partidelor politice, secrete de stat pentru electorat

Cu un an înaintea alegerilor locale, partidele care fac figurație electorală în Ialomița sînt obtuze, lipsite de transparență și goale de conținut. De principiu, astfel de afirmații nu au nevoie de nicio argumentație, iar activitatea și declarațiile politicienilor locali ne scutesc de efortul unei demonstrații. Noi ne-am dorit însă să mergem dincolo de evidențe și, în cadrul unui raid de o jumătate de oră, am solicitat, la sediile partidelor politice care ne-au picat sub ochi mergînd pe străzile Sloboziei, o listă cu conducerea centrală, municipală și locală a fiecărei organizații. Iată ce a ieșit!

Singurătatea alegătorului de cursă lungă
Sediul PSD e undeva la marginea... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2011, 08:38 (18347 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

PSD+PNL+PDL=10

Parlamentari, ochii plînși cer să va vadă!

PSD+PNL+PDL=10

După trei ani de dolce far niente în Parlamentul României, parlamentarii ialomițeni revin în atenția mass-mediei locale. Unii timid, ca niște hoți de voturi redistribuite uninominal ce au fost, alții săptămînal, în declarații irelevante, iar restul fantomatic, așa cum îi șade bine oricărui parlamentar care se respectă. Pentru că i-am așteptat și nu putem trece cu vederea peste jenantele lor încercări de revenire în prim-planul vieții social-politice, vom face în această pagină o primă trecere în revistă a principalelor scenarii urzite în jurul lor. Nu de alta, dar mîine-poimîine vin alegerile și iar n-avem habar pentru cine am votat!

Un județ și jumătate pentru ambițiile politice ale partidelor... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2011, 08:45 (12225 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cazacu, poștaș-șef la Ialomița

Cazacu, poștaș-șef la Ialomița

Președintele local al PD-L a ajuns șef peste poștașii ialomițeni. Retrogradarea a avut loc la cerere, iar Cazacu Marinică susține că va recupera pierderile lunare pe care le înregistrează sucursala...

Din greșeală în greșeală spre victoria finală
Cazacu Marinică, șeful PD-L Ialomița a fost, pînă nu demult, unul dintre directorii adjuncți ai Poștei Române. Din această postură a asistat la declinul controlat al societății, la scandaluri lunare legate de gestionarea activității acesteia și chiar a făcut declarații publice cu privire la viitorul Poștei Române. Începînd cu această săptămână însă, acesta a decis ca, prin puterea exemplului personal, să salveze ce a mai rămas... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2011, 12:28 (21550 vizualizări - 13 comentarii)

28 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Gârbovi: Incendiere intenționată a miriștei de grâu

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,20, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:20
(3767 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Pisoi salvați de pompieri

Sâmbătă, 10 iulie a.c., doi pui de pisică au căzut într-o fântână dezafectată din Rădulești. Animăluțele au fost salvate de pompieri, aceștia intervenind cu mijloacele din dotare la fântâna cu o adâncime ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:15
(3409 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Cotorca

Un accident rutier s-a produs în satul Cotorca, aparținând comunei Ciocârlia. Astfel, duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 12,00, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit cu o autospecială de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:05
(2925 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


AJOFM Ialomița: 4,42%-rata șomajului în luna mai 2021

La sfârșitul lunii mai 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4146 șomeri (din care 1863 femei), rata șomajului fiind de 4,42%, cu 0,29 puncte procentuale ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 11:55
(2380 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 11 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10794, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2021, 16:25
(1896 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de duminică, 11 iulie a.c., la ora 3,30, în zona localității Bărbulești, s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2021, 13:10
(2110 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Sâmbătă, 10 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10794, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2021, 16:40
(4011 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Parfumuri contrafăcute, confiscate de polițiști

În ziua de joi, 8 iulie a.c, polițiștii din Urziceni au confiscat 24 de cutii cu parfumuri ce păreau a fi contrafăcute. Bunurile erau comercializate pe stradă de un bărbat, de 47 de ani, din Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 19:15
(3997 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Doi răniți în urma unui accident rutier

Urziceni: Doi răniți în urma unui accident rutier

Accident de circulație pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și București. Evenimentul rutier a fost anunțat la 112 în ziua de vineri, 9 iulie 2021. Din verificările efectuate a reieșit că tragedia ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 19:05
(3698 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni accident


Grindu: Reținut pentru fapte de «violență» și «distrugere»

Un tânăr de 30 de ani, domiciliat în localitatea Grindu, a fost reținut pentru 24 de ore în ziua de joi, 8 iulie 2021. Activitatea infracțională reținută în sarcina acestuia constă în faptul că, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 18:50
(3131 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copiii din oraș, polițiști pentru o zi

Slobozia: Copiii din oraș, polițiști pentru o zi

Vineri, 9 iulie a.c., polițiștii rutieri și cei de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați direct de un grup de peste 60 de copii din cadrul Clubului Interact, cu privire ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 18:40
(3043 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe energia electrică!

E-Distribuție Dobrogea informează cu privire la faptul că în perioada 12-16 iulie a.c., se vor desfășura lucrări de reparații ale liniilor de înaltă tensiune. Din această cauză în anumite localități din ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 17:35
(3776 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 9 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 16:45
(2760 vizualizări - 0 comentarii)


Verificări în teren realizate de APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de vineri, 09.07.2021, inspectorii APIA și cei ai instituțiilor de specialitate delegate demarează controlul la fața locului ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 14:25
(3162 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Îngroziți de un șofer băut

Un bărbat de 53 de ani, din localitatea Movila, a băgat spaima în cetățenii din localitate. După ce și-a făcut curaj cu mai multe pahare cu băutură, acesta s-a urcat la volanul unei mașini și a început ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 19:20
(2852 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan, cu permisul suspendat

Miercuri, 7 iulie a.c., polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, o autoutilitară care se deplasa pe șoseaua de centură a orașului. La volanul acesteia a fost identificat un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 18:55
(2597 vizualizări - 0 comentarii)


Glodeanu Siliștea: Doi răniți în urma unui accident rutier

Glodeanu Siliștea: Doi răniți în urma unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 8 iulie a.c., în cazul unui accident rutier, în care a fost implicat un autoturism care s-a răsturnat într-un șanț în afara părții carosabile. La locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 18:40
(2823 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 8 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 16:35
(3629 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat pentru ameliorarea raselor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 14:10
(3615 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 28000 de lei

Pe parcursul zilei de marți, 6 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 62 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 7 infracțiuni și au aplicat 117 sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 17:20
(2884 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Adâncata, surprins băut la volan

Marți, 6 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii din Fierbinți-Târg, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier în localitatea Fierbinții de Sus, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 17:10
(2463 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 7 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 16:35
(2523 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga-Fetești

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește Cartierul Buliga din Fetești, RAJA Constanța va sista furnizarea apei joi, 8 iulie ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 14:55
(2212 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A prezentat un permis de conducere italian «fals»

În cursul zilei de luni, 5 iulie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru  control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 28 de ani. Bărbatul a prezentat pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 19:10
(2025 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Agro Oil Service SRL
cu sediul în Slobozia, bdul Matei Basarab,
bl. MB20, sc. B-C, parter
angajează
-laborant gradator pentru
Punctele de Lucru Fetești, Slobozia
și Ivănești cu sau fără experiență,
se asigură cursuri de specializare
-șoferi profesioniști Categoria B, C, E,
atestatul ADR reprezintă un avantaj
Oferim salariu atractiv,
mediu de lucru pozitiv,
cursuri perfecționare,
posibilități de promovare

Relații la telefon 0788/601.501
Persoana de contact: Bogdan Țigău
e-mail: [email protected],
Siloz Fetești

6 Iulie 2021, 19:05


Slobozia: Ordin de protecție provizoriu emis de polițiști

Polițiștii din Slobozia au emis luni, 5 iulie a.c., un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 43 de ani. Acesta a fost reclamat de soția acestuia, o femeie în vârstă de 42 de ani, că i ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 19:00
(1802 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri preventive pentru limitarea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 18:45
(4486 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov!

Marți, 6 iulie a.c., conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de la intersecția străzilor Stejarului cu Gutuiului din localitatea Dridu-Snagov, județul Ialomița, a înregistrat o avarie. În ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 18:05
(4766 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Coșereni, conducea beat și fără permis un moped neînmatriculat

Un tânăr, de 23 de ani, din Coșereni s-a ales cu un dosar penal pentru mai multe infracțiuni la regimul rutier. Astfel, în seara zilei de luni, 5 iulie a.c., acesta a fost depistat, în flagrant delict, ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 16:45
(3307 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 6 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 16:35
(2838 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...